14 mei kunst- en cultuurmarkt in Fort Prins Frederik Lida Blokland exposeert bij Van Kempen Interieurs Nationale Sport Week Goedereede Hersteld Hervormde gemeente Nieuwe- Tonge presenteert bouwplannen voor eigen kerkgebouw Workshops 'Kies voor Gezondheid' Echtpaar Van Nimwegen 25 jaar EHBO'er Christel Neven: 'Mijn ziekte heeft me iets positiefs gebracht' Zonnebloem toert langs tulpenvelden Winnaars Rabobank BankBattle op basisscholen EIIAI1DEn-niElJW5 Donjonzaal Veilins PAGINA 12 DINSDAGS MEI 2011 OIJDE-TOMGE - Vanaf 1 mei exposeert Lida Blokland bij Van Kempen Interieurs aan de Schoolstraat in Oude-Tonge. Lida woont en werkt in Oud-Beijerland. Het tekenen en schilderen had al vele jaren haar belangstelling. Pas nadat haar kinderen groter waren, is zij haar schilderskunst verder gaan ontwikkelen. Na een aantal jaren met aquarel geschilderd te hebben, is zij overgestapt op acrylverf. De helderheid van de kleuren vindt zij het aantrekkelijke van deze verf soort. Dit komt dan ook tot uiting in de schilderwerken. Zij schildert abstract-realistisch. De onderwerpen zijn zeer divers, zoals: figuren, landschap en div. sporten, maar ook bloemen kunnen haar inspire ren. Inmiddels heeft zij vier jaar studie aan de academie voor schone kunsten in België achter de rug. Hier heeft ze zich het schilderen met olieverf eigen gemaakt en zich gespecialiseerd in portret en model- schilderen. Vanaf 2000 exposeert zij op diverse locaties. Dit varieert van verzorgingshuis tot galerie of gemeentehuis. Meer werk kunt u bekijken op de website: www.lidablokland.nl Heeft u belangstelling voor haar werk of vragen, kunt u contact opnemen. Haar telefoon nummer is: 0186-617355 of 06-42908157 OOLTGENSPLAAT- Op zaterdag 14 mei is er een uitgebreide kunst- en cultuurmarkt in het Fort Prins Frederik te Oolt- gensplaat. Men kan een bezoekje brengen aan maar liefst 43 kramen, die zowel binnen als bui ten staan opgesteld. Daar naast zijn er gedurende de dag tal van activiteiten en optredens. Ook zijn er een tweetal veilingen, waarvan de opbrengst bestemd is voor de stichting AIDA en voor Calando. De kunst markt begint om 10.00 uur en duurt tot 24.00 uur. De toegang is gratis. Door Mirjam Terhoeve Om 10.00 's morgens gaat de kunstmarkt van start. Dhr J.Heijkoop Burgemeester van de gemeente Oostflakkee zal de markt officieel openen. Er zijn staan zowel binnen als buiten bij het Fort tal van kra men met kunstwerken opge steld, maar ook worden er vele demonstraties gegeven. Denk daarbij aan beeldhouwen, glaskunst, speksteensnijden enzovoort. Deze markt duurt tot 17.00 uur. Om 12.00 uur De gemeente (ioedereede organiseerde onlangs een sportieve week voor jong en oud. GOEDEREEDE - Het aantal gemeenten dat een lokale Sport Week orga niseert tijdens de Natio nale Sport Week is in twee jaar toegenomen tot ruim 300. Een geweldig resul taat dat laat zien dat deze gemeenten de kracht van collectief sport promoten inzien. Tijdens de Natio nale Sport Week biedt een aantal verenigingen "open lessen" aan en organiseert - in samenwerking met de gemeente - een aantal eve nementen. In de gemeente Goedereede hebben twee combinatiefunc tionarissen in samenwerking met een aantal sportverenigin gen de achtste editie van de Nationale Sport Week georga niseerd. Op verschillende loca ties vonden van 18 tot en met 23 april sportieve activiteiten plaats. De buurtsport stond woens dag 20 april in het teken van de Nationale Sport Week. De basisschooljeugd kreeg bij de ijsbaan van Stellendam een gevarieerd programma voor geschoteld met softbal, ulti mate frisbee, skaten en wave- boarden. Sportvereniging de Kriekel organiseerde open lessen voor jong en oud. Van Kids Street- dance voor de jeugd tot trim men in de buitenlucht voor volwassenen en Aerobics, gym nastiek Zumba, fitgym, judo en volleybal in de sporthal. Op de tennisbanen in Stel lendam werd het evenement "Maak kennis met tennis" georganiseerd. Zowel kinderen vanaf 8 jaar als volwassenen maakten onder leiding van ervaren tennissers kennis met de tennissport. Samenwerking is erg belang rijk in sport. Op deze manier kan ervoor worden gezorgd dat Nederland een sportieve en daarmee vitale samenle ving wordt. Verenigingen die volgend jaar ook willen deel nemen aan de Nadonale Sport Week kunnen contact opne men met de combinatie functi onarissen van Goedereede via info@goedereede.nl. SOMMELSDIJK - Op dinsdag 19 april vierde het echtpaar Corry en Leen van Nimwegen hun 25-jarig jubileum bij EHBO-vereniging Sommelsdijk EPU. Het stel behaalde 25 jaar geleden samen het EHBO- diploma. Na 2 jaar behaalde de heer Van Nimwegen zijn lotusdiploma. Beiden hebben zich al die jaren belangeloos ingezet voor de vereniging.Leen was lotus bij de herhalingslessen, beginnerscursussen en op basisscholen. Coiry hielp op basisscholen bij het geven van EHBO-lessen en tijdens de examens. Tijdens de jaarvergadering werden de jubilarissen gehuldigd door xvethouder Wieringa. Hij overhandigde hen een speldje. Van de vereniging ontving het echtpaar een mooi pennenset en een bos bloemen. De voorzitter bedankt hen voor alle inzet. (Foto Wim van Vossen Fotografie) Fort I'rins Fredenli vormt het decor voor de kunst- en cultuurmarkt van volgende week zaterdag. (Foto Mirjam Terhoeve) en om 15.00 uur kan men een rondleiding bijwonen op en rondom het Fort. Een gebouw- met een bijzonder verleden. In 1793, toen de Fransen ons land binnenvielen, is aan de oost punt van de Weipolder, tegen de dijk, een batterij aangelegd. Napoleon liet in de Weipolder het Fort Duquesne aanleggen, thans Fort Prins Frederik, Het was een vierhoekig, aarden gebasdoneerd Fort. Het Fort was zwaar bewapend, maar op 4 december 1813 overrompel den Nederlandse kustkanon- niers, de zwakke Franse bezet ting van het Fort, en namen daarbij de Franse generaal Rostollant gevangen. De naam van het fort is toen veranderd van Fort Duquesne naar Fort Prins Frederik. Naar aanlei ding van dit wapenfeit is een ereteken ingesteld met inscrip tie "Duquesne/4 dec. 1813". Van 10.00 tot en met 12.30 uur klinkt er gezellige achter grondmuziek verzorgd door Pierre Venant. Om 12.30 uur is er een buiten optreden van gemengd koor Advendo uit Ooltgensplaat en om 15.00 uur volgt er een optreden van het Piratenkoor. In de pauzes kan men luisteren naar gedichten, die worden voorgedragen door de reizen de dichters van O-O-GO. Ook in de Donjonzaal is er van alles te beleven. Om 11.00 start er een demonstratie LIVE PAINTING door Mathilde Delgado. Dit schilderij wordt beschikbaar gesteld voor het goede doel. Tussen 16.00 en 19.00 uur is er een optreden met muziek en zang door Janine Frank Boerboom. Ook in deze pauzes kan men luisteren naar de rei zende dichters. Literaard is ook de Galerie in het kruithuis de gehele dag geopend. Er zijn een drietal exposities te bewonderen. Te weten de sculpturen van wijlen Mei Dale, de schilderijen van Annette de Roo en eveneens de werken van Bram de Exter. Het avondprogramma in de Donjonzaal begint om 19.00 uur Er wordt gestart met een optre den van Harry Loco om 19.45 gevolgd door een veiling van vier kunstwerken, waarvan de opbrengst bestemd is voor de goede doelen. Daarna zal Har ry Loco nogmaals optreden en om 20.45 start er een tweede veiling van vier kunstwerken. Om 21.30 is het laatste optre den van Harry Loco en om 22.00 uur wordt de opbrengst van de veiling bekend gemaakt en uitgereikt aan afgevaardig den van de stichting AIDANe- derland en Calando. AIDA- Nederland is een stichting die kunstenaars steunt, die vanwe ge hun kunstuitingen worden vervolgd en moeten vluchten. De culturele dag wordt afge sloten met een afterparty ver zorgd door Arie Bombarie. Literaard zijn het Horecares- taurant, de bar en de bar in de Donjonzaal geopend van 10.00 tot 24.00 uur. De organisatie nodigt iedereen uit om deze dag een kijkje te nemen op het Fort Prins Frede rik, gelegen aan de Havendijk 16 te Ooltgensplaat. NIEUWE-TONGE - De Hersteld Hervormde gemeente van Nieuwe- Tonge heeft plannen om een nieuw kerkgebouw realiseren. Op vrijdag 6 mei vindt een inloopavond plaats waarop de plannen worden gepresenteerd. Precies zeven jaar maakt de Hersteld Hervormde gemeen te van Nieuwe-Tonge gebruik van 'Ons Dorpshuis' voor de wekelijkse kerkdiensten en de jaarlijkse gemeenteavond. Voor het gemeenteleven mag gebruik worden gemaakt van het gebouw van de postdui- venvereniging aan de Duiven- waardsedijk. De gemeente is dankbaar dat deze gebouwen gehuurd kunnen worden. Toch bestaat al die jaren het verlangen naar een eigen kerk gebouw. De verhuurde gebou wen zijn niet altijd beschikbaar als dat nodig of wenselijk is. Zo kunnen in 'Ons Dorpshuis' niet alle kerkelijke activiteiten wor den gehouden. De gemeente zegt een eigen gebouw met bijbehorende zalen "hard nodig" te hebben. Niet alleen voor de kerkdien sten op zondag maar vooral om door de week plaats te bieden aan het kerkelijk verenigings leven. De kerkvoogdij heeft enkele jaren geleden, toen de gele genheid zich voordeed, grond gekocht aan de Duivenwaard- sedijk met het doel plannen te ontwikkelen voor latere kerkbouw. Het gemeentebe stuur van Middelharnis heeft bij herhaling toegezegd mee te werken aan de plannen voor kerkbouw op de aangekochte locatie. Ondertussen heeft de provincie de contouren om Nieuwe-Tonge zo getrokken, dat de beoogde kerkbouw niet op problemen hoeft te stuiten. Om de kerkbouw te realise ren werd door de Kerkvoog dij een bouwcommissie in het leven geroepen. De commis sie begon medio 2009 met haar werkzaamheden. Eerst is geprobeerd op een andere wij ze een geschikt gebouw te ver krijgen, waardoor nieuwbouw niet nodig zou zijn. Dat plan is definitief mislukt. De bouwcommissie heeft in eerste instantie door Knijper Compagnons een zogenaamd postzegelbestemmingsplan laten ontwikkelen \'oor de beoogde bouwlocatie en deze bij de gemeente ingediend. Inmiddels is ook een gebouw- ontworpen door Architecten bureau Born en is er een bouw vergunning bij de gemeente aangevraagd. Vanaf 18 april ligt het ont- werpbestemmingsplan 'Kerk gebouw Duivenwaardsedijk' gedurende zes weken bij de gemeente ter inzage en kun nen er zienswijzen worden ingediend bij de gemeente raad. Na afloop van deze peri ode zal de gemeenteraad een besluit nemen. Hoewel het ontwerpbestem- mingsplan op het gemeente huis ter inzage ligt, vindt de bouwcommissie het van groot belang, dat alle omwonenden van de beoogde bouwlocatie, maar ook alle overige belang stellenden, niet alleen kennis kiumen nemen van het ont werp bestemmingsplan op het gemeentehuis, maar dat ook het ontwerp van het kerkge bouw- zelf kan worden inge zien. De bouwcommissie heeft een inloopavond georgani seerd op vrijdag 6 mei tussen 19.00 uur en 21.00 uur in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe-Tonge. Op deze avond w-ordt een powerpointpresentatie gege ven over het bestemmingsplan en ontwerp van het kerkge bouw-. Tevens worden er digi tale grote foto's gepresenteerd waarop precies te zien is hoe het kerkgebouw- er uit komt te zien en hoe het zich verhoudt tot de directe omgeving. Ver der kunnen er \-ragen worden gesteld aan de leden van de bouwcommissie en de archi tect. De bouwcommissie w-il alle belangstellenden en belang hebbenden kennis laten nemen \-an de plannen. Moge lijke bezwaren kunnen vanzelf sprekend worden besproken en misschien weggenomen. Iedereen is welkom. OOLTGENSPLAAT - De Zon nebloemafdeling Ooltgens plaat heeft op de vrijdag voor Pasen een tocht langs de tul penvelden georganiseerd. Bij uitstekend weer werd om 14.00 uur gestart bij 't Cen trum. Een bus van firma Mijn- ders reed in anderhalf uur tijd langs de prachtige bolleri- velden. Door het warme weer waren de bloemen veel eerder uitgekomen dan normaal. Om 15.30 uur werd een stop gemaakt bij restaurant De Gre- velingendam, waar de deel nemers koffie met gebak kre gen. Als verrassing werden 50 bosjes rode tulpen uitgedeeld namens de firma Auperle. De Zonnebloem bedankt Auperle hiervoor hartelijk. Christel Neven en haai tiunu Jui-.-,. GOEDEREEDE - Toen Christel Neven op een maandag in 2009 de diag nose 'borstkanker' kreeg, dacht ze maar één ding: 'Ik ga dood'. Twee dagen later voelde ze zich krachtiger dan ooit en besloot het leven positief te gemoed te treden. Met deze bij zondere ervaring wou ze wat doen. De genezen en trotse moeder van een zoon Sep begon vrouwen met borstkanker te helpen zich bewust te worden van de onderliggende oorzaak van hun tumor. Christel: "In het jaar dat ik de tumor ontdekte volgde ik een NEI-opleiding, waardoor ik me al voorzichtig bewust was van de overtuiging dat ieder mens een ongelooflijke kracht bezit, zowel positief als negatief Deze visie werd geactiveerd toen ik de diagnose borstkan ker kreeg, want nadat ik me twee dagen door emoties had laten leiden, kw-am er inder daad een ongekende kracht in mij naar boven. Ondanks het heftige bericht kon ik 'gewoon' gelukkig zijn. Ik besefte dat ik een keuze had. Ik heb daarop zelf de regie in handen geno men o\er mijn behandelingen en mijn genezing en daar ben ik nog steeds heel blij om. Ik ben me tevens bewust gewor den van de oorzaken die kan ker mede kunnen veroorza ken en ben er van overtuigd geraakt datje door de negatie ve gedachten en patronen en een onverwerkt \-erleden ziek kunt worden. Het mooie hier aan is overigens dat dit dus ook andersom werkt. Met positieve gedachten en het verw-erken van het verleden is de mens in staat het zelfgenezend vermo gen van het lichaam aan te stu ren om beter te worden. Door deze bijzondere ervaring kun je stellen dat mijn ziekte me iets posidefs heeft gebracht." Tegen een muur Met een dergelijke insteek loop je als je de medische w-ereld binnenstapt waarschijnlijk kei hard tegen een muur aan. Bin nen de conventionele genees kunde is geen of weinig ruimte voor dit soort initiatieven. Terecht of niet. "Ik heb een operatie ondergaan, maar wil de verder geen bestraling en chemo meer Ook liet ik geen mammografie meer uitvoeren. Ik vond een bij mij passend alternatief Ik zal overigens nooit iemand deze weg, van chemo en bestraling, afraden. Iedereen moet zijn eigen keu zes maken, maar ik raad alleen aan ook eens naar de oorzaak te kijken. Mensen die hiernaar opzoek willen gaan wil ik graag ad\-iseren en vertellen over mijn ervaringen en laten zien dat er meerdere methoden zijn om beter te worden.", aldus Christel. Christel Neven besloot om voor het leven te kiezen en er zich zelf keihard voor in te zetten. Graag deelt zij haar ervarin gen met andere vrouwen die ook aan het zoeken zijn naar meerdere methoden om beter te worden. "Ik doe mijn uiter ste best om anderen te advise ren en coachen. Ik ben op ver schillende gebieden geschoold, maar niet medisch opgeleid. Ik beloof dan ook zeker geen genezing. De bijdrage die ik kan leveren bestaat uit mijn persoonlijke mening en er\a- ring. Je gezondheid is een kostbaar goed en de informa tie die je erover krijgt, van wie dan ook, moet je in mijn ogen nooit zomaar kritiekloos aan vaarden.' Voor meer info: christelneven. nl (Tekst: Bas van Heel) VIERPOLDERS - Dinsdagavond 24 mei en dins dagavond 31 mei aanstaande worden van 19.30 uur tot 21.30 uur 'Kies voor Gezondheid!' workshops georganiseerd op de Vlaardingerhilsweg 12 in Vierpolders. Deze workshop, die wordt gegeven door ervaringsdeskun dige Christel Neven uit Goedereede en Mensgericht coach Karin van der Valk, geeft inzicht in je manier van commu niceren en leert hoe je met de juiste communicatie je eigen gezondheid en begrip bij anderen kunt stimuleren. Vragen die aan bod komen zijn: Wat is de essentie van gezond zijn? Wat heeft communiceren daarmee te maken? Kunnen gedachten daadwerkelijk creëren? En hoe komt dit dan tot stand? Mag en kan ik keuzes maken? En geef ik mijzelf wel de ruimte te zorgen voor mezelf? De workshop bestaat uit 2 delen van 2 uur en kost 85,-. Opgeven kan via: karin@growagain.nl. Verdere informa tie: www.christelneven.nl en www.growagain.nl. Wie wel interesse heeft maar is verhinderd op bovenstaande data wordt vriendelijk gevraagd dat te melden. Bij voldoende belangstelling worden de workshops op- andere tijdstippen opnieuw georganiseerd. GOEREE-OVERFLAK- KEE - Een groot aantal groepen 8 van basisscho len op Goeree-Overflak- kee heeft vorige week maandag meegedaan met de jaarlijkse Rabobank BankBattle. In een race tegen de klok gingen de klassen de strijd aan over hun parate kennis en computervaardigheden. Gebruik van internetverbin dingen maakte het mogelijk om actief deel te nemen vanuit het eigen vertrouwde klaslo kaal. De groep die als eerste de BankBattleCode wist in te voe ren was de winnaai'. Gezien het grote aantal aan meldingen werden de groepen in drie clusters verdeeld. Om 9.00 uur begon de wed strijd. De eerste school van Cluster A die de code juist had ingevoerd was de Bosseschool uit Middelharnis. Zij wisten de code na 1:20 in te voeren. De snelste school uit Cluster B was o.b.s. de Pannebakker uit Nieuwe-Tonge. Zij voerden de juiste code na 0:47 in. De win nende school uit Cluster C was c.b.s. Prins Malirits uit Dirks- land, die na 1:00 de juiste code doorgaven. Rabobank Goeree-Overflakkee bezocht de drie winnaars op dinsdag 19 april en trakteerde de leerlingen op een overheer lijke taart. Rabobank trakteerde de winnende groepen op een taart.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 12