Echtpaar Bram en Toos Meijer-Tanis 60 jaar getrouwd Naaister Riet van Alphen viert 45-jarig jubileum Ondernemersvereniging organiseert boerenontbijt en fietspuzzeltocht Generaties kregen naailessen in Nieuwe-Tonge S'\7/ W 83e jaargang Nr. 8009 Vrijdag 29 april 2011 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Start werkzaamheden Dabbehof Parkeren op parkeerdek Verkeerscirculatieplan Bonte Koedagen starten in mei Knapzakroute Gemiva-SVG Groep Aanpakken Oorlog Niet stilzitten Stille tocht en herdenking op 4 mei Huwelijk Naailessen Activiteiten Mantelpakje WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE OVO-actie Boerenontbijt en Fietstocht RTV Rijnmond verslaat Koninginnedag Strippenkaart verdwijnt BBPg°tiflmtgtema«v Knöpsg^ OUDDORP - Op zaterdag 7 mei vindt een boeren ontbijt plaats op Durp te Ouddorp. Aansluitend is er een fietspuzzeltocht. Hiervoor werd op 29 en 30 maart in de gemeente Goedereede een huis- aan-huisfolder verspreid, waarin een aankondiging stond voor de spaaractie voor het Boerenontbijt. I)c consument krijgt de gele genheid om in bijna vijf weken lien kassabonnen van alle tleel- neniers te sparen en deze voor 29 a|)ril in te leveren bij de <laarvoor aangegeven punten, légen inlevering van de lien liontien omvangt de spaarder een toegangsbewijs voor het gratis lioerenonll)ijl. Meedoen kan zo vaak men wil. Oni te ontbijten met twee personen, moeien tvviniig ka.s.saboiinen gespaard worden. Wanneer spaarders ka.s.sabonnen Ie kon komen, krijgen zij de mogelijk heid om toegangsbewijzen te kopen voor 7,.50 euro per stuk. Ondernemer ontvangen een posier om op de winkelruil op Ie hangen. Daardoor weet de eonsimient weten dat zij ook meedoen met de actie. (3m te zorgen dat deelnemers op 7 mei na het ontbijt in Ouddorp blijven, is er een fbtopuzzel- loeht toegevoegd aan het ont- l)ijt. De puzzelloeht gaat I I.OO uin- van start. Alle deelnemers van het ontbijt, maar ook pas santen die dan in Ouddorp zijn, kunnen een piizzeltocht- formulier ophalen bij een spe ciaal ingericiite tent tegenover het oude Raadhuis. Op hel Ibrmuliei' staal een aantal l'olo's die lietsers tijdens de tocht pro beren te herkenneir De locht voert door het hele gebied waar leden van de ondernemersvereniging geves tigd zijn. De hoofdprijs van de puzzelloeht is een elektrische iiets. Om 14.30 uur zal wethou der Tuk in de genoemde stand de winnaar van de puzzelloeht trekken. Door deze twee acties in één te combineren, hoopt de O.V.O. op 7 mei niet alleen op mooi weer, maar ook op veel tleelnenieis aan zowel het ontbijt als de puzzelloeht. Het onlbijl is van 9,00 lot 10.50 uur, de puzzeltocht begint om 1 1.00 uur Om 14.;i0 uur is de prijsuitreiking. OUDE-TONGE - Maandag 2 mei begint de gemeente Oostflakkee met de herin richting van het Dabbehof te Oude-Tonge. De werk zaamheden bestaan uit het opnieuw bestraten van het terrein, het ondergronds plaatsen van de vuilcon tainers en de plaatsing van een reclamezuil. Het werk neemt ongeveer 5 weken in beslag. Tijdens de nerkzaainlieden is hel Dablx'hol' slechl loegan- kelijk voor motorvoertuigen. lic/.ockcrs viin bet niiikelccii- truni Dabbehof wordt verzocht de aulo zoveel mogelijk op hel parkeerdek te parkeren. Deze is bereikbaar via de Oostdijk, aan de achterzijde van het win kelcentrum. Hel Dabbehof maakt onder deel uit van het verkeerscir culatieplan Oude-Tonge. Dit verkeerscirculatieplan treedt in werking nadat de herin richting van hel Dabbehof het Kaaiplein en de Voorstraat zijn afgerond. SOMMELSDIJK - Van 4 mei t/m 20 juli organiseert zorgboerderij De Bonte Koe op woensdagmiddag de jaarlijks Bonte Koe- dagen, waarop bezoekers kennis kunnen maken met de mensen en dieren op de zorgboerderij, die gele gen is in de polder tussen Sommelsdijk en Dirks- land. De Bonte Koedagen op het erf van de familie Slegh aan Oud Kiaayerdijk 14b in Som melsdijk trekken jaarlijks veel publiek. Kinderen en hun ouders zijn dan iedere woensdag van 13.30 tot 16.00 uur zonder aankon diging welkom op de zorgboer derij waar ze de dieren kunnen aaien en voederen. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de werkplaats waar cliënten van de Oemiva-SV(; Groep actief zijn. In de groep werken mensen met een verstandelijke han dicap die onder begeleiding allerlei werkzaamheden ver richten. Sommigen helpen de boer bij hel verzorgen van hel vee en de stallen; andereu heb ben eigen werkzaamheden, zoals houtbewerking of het onderhouden van de moes tuin. Bij De Bonte Koe kan ook een partijtje Boerengolf gespeeld worden. Tussen de fruitbomen is een terras waar het moge lijk is iets te drinken of een ijsje gekocht kan worden. De zorgboerderij is daarmee een steecis populairder wordende locatie voor een kinderverjaar dagsfeestje. De zoi gboerderij is ook één an de adressen waar wandelaars van de zogenaamde Knapzak route langskomen. De route is Ie boeken in lunchroom Entrez aan de Kendrachtstraat in Mid- delharnis. De Knapzakroute is een wan deling van ongeveer tien kilo meter over Goeree-Ovcrllak- kee. Deelnemers krijgen bij de lunchroom een heuse knapzak. gcvidd met een routebeschrij ving, verse broodjes, wat Ie drinken en een appel. "De belangstelling voor de Knapzakroute neemt toe", vertelt Rianne Terlouw, loca- liehoofd van de Gemiva-SVG Ciroep. "De route is vooral populair onder toeristen en groepen collega's die ïnet elkaar een dagje uitgaan. De Knapzakroute maakt dan deel uit van een dagprogramma." Aan het eind van de route wordt de knapzak ingeleverd bij Entrez. "Daar horen we vaak heel positieve reacties." Vooraf boeken is verplicht. De cliënten van Entrez leggen dan de kiiapzakken klaar, zodat de lopers na een kopje kolüe in Entrez direct op weg kunnen. Het bezoek aan de zorgboerde- i'ij ligt onge\eer halve)-wege de route, een prima plek om even te pauzereir De zorgboerderij en andere genoemde locaties zijn onder deel van de Gemiva-SVG Groep die ondersteuning biedt aan meer dan 4000 mensen in Zuid-Holland met een verstan delijke handicap, een licha melijke beperking en/of niet- aangeboren hersenletsel. Dat gebeurt bij de cliënten thuis, in de eigen kinderdagcentra. acti viteitencentra en woonlocaties. Op Goci'ee-0\erflakkee bouwt de stichting de komende jaren een aantal nieuwe woonlocaties voor mensen met een handi cap. OUDDORP - "Het is zo hard gegaan, ik kan eigenlijk niet geloven dat we vandaag al 60 jaar getrouwd zijn". Dat zei mevrouw Tona Meijer (80) afgelopen dinsdagmid dag, toen burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goedereede haar en haar man Abra ham (86) bezocht ter gele genheid van hun huwe lijksjubileum die dag. 'Op durp' worden ze niet aan gesproken als Abraham en Tona, maar als Bram en Toos, en daar voelen ze zich ook beter bij. Door Hans Villerius Tienlallen jaren hebben ze gewoond aan de Dijkstelweg, achterin de dreef die langs het hui.sje 'Kia Ora' met zijn prach tige luin loopt. Een ultiem stukje Ouddorp, bij de Kleis- tee, en een oase van rust. Later zijn ze naar één van de aan leunwoningen bij De Vliedberg gegaan, waar ze ook jarenlang naar tevredenheid hebben gewoond. Maar omdat hier nieuwbouw op stapel staat, worden de oude gebouwen afgebroken en gingen Biam en Toos naar één van de appar tementjes in 't Schelphoekje, tegenover De Vliedberg. Ze hadden echter wel heel graag gebleven waar ze zaten... Bram en Toos en zijn allebei geboren Ouddorpers. Na de lagere school was 't voor allebei meteen aanpakken. Hij ging naar 't land en is heel z'n leven landbouwer gebleven, met een klein boerderijtje. "/\is je op 't land je brood kunt verdienen is dat 't mooiste v\'at er is. zo dicht bij de natuur", zegt Bram. Iiiiii^niii'r>lri I ini de Velde (I.) bezorhl diti\/liiiiiiiiddag hel jubilerende eelitjxiar Meijer-Taiiii. (lüilu: Hans Villerius) Toos heeft door de oorlog de lagere school niet meer afge maakt. "Dat is wel jammer", zegt ze, "ik kon best goed leren en had graag schooljuffrouw willen worden". Maar toen ze eenmaal van school was, werd ze helemaal opgenomen in de werkzaamheden thuis, en zo is het gebleven. In gesprek met het bruidspaar koint meer dan eens naar voren dat de tweede wereldoorlog diepe sporen in het leven var Bram heeft getrokken. En geen wonder. Omdat in de nabijheid van hel ouderlijke huis een schijnvliegveld was aangelegd, werden daar meéi dan eens bommen gegooid. Op een kwade dag raakte een voltreffer hun woning. Vader en een zusje werden daarbij op slag gedood, moeder zwaar gewond, en alle bezittingen waren' verwoest. Later nroest Bram naar Duitsland, waar hij voor de Arbeitsdienst werd ingezet. Ook moest hij voor politionele acties naar Indië. "In totaal ben ik wel vier jaar weg geweest", zegt hij. "En oorlog is vreselijk hard". Nadat Bram weer thuis was gekomen kreeg hij verkering met Toos. "Op Koninginne- dagf", weet zij nog precies. Twee jaar later trouwden ze. Uit hun huwelijk werden twee kinderen oeboien. Inmiddels hebben ze vier kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Al is het echtpaar nu een daagje ouder, ze genieten nog een giiede gezondheid en van stilzitten houden ze allebei niet. Bram heeft gei^uime tijd voor de maaltijdenvoorziening gereden en mag nu nog graag op de hels stappen voor 'n heerlijk tochtje door de omge ving. En Toos is al vele jaren actief voor vrijwilligerswerk in De Vliedberg. "Ik ben gelukkig nooit moe, ik zou niet weten wat 't is," zegt ze. Op 7 mei a.s. hopen ze in ver enigingsgebouw Eben-Haëzer in Ouddorp een receptie te houden ter gelegenheid van hun 60-jarige trouwdag. MIDDELHARNIS - Tradi tiegetrouw vindt op 4 mei aanstaande een stille tocht en kranslegging plaats in de gemeente Middelharnis. De organisatie is evenals voor gaande jaren in handen van Stichting Evenementen zij worden hierbij ondersteund door de gemeente Middel harnis. De tocht begint om 19.30 uur bij het gemeentehuis aan de Koningin Julianaweg te Mid delharnis, en voert naar het monument aan de Hollaan. Ondanks de vakantiedagen rond 4 mei, groeit de belang stelling nog elk jaar; zowel bij jong als oud. Door de deelna me van politie, brandweer, ver enigingen, stichtingen, scho len, kerken en particulieren, wordt het initiatief van de stille tocht en de herdenking' van gevallenen van oorlogsgeweld breed gedragen. Net als vorig jaar zijn dé vete ranen vertegenwoordigd. Niet alleen in het verleden, maar ook vandaag de dag wordt gestreden voor vrijheid en democratie. De jongere gene ratie maakt veel mee, ook zij hebben littekens van de missies naar Bosnië, Irak en Afghani stan. De gesneuvelden van deze missies dienen ook herdacht te woi'den. De herdenking is voor iedereen die heeft bijgedragen aan de vrijheid waarin wij nu leven. De bijeenkomst wordt muzi kaal onderstemid dooi' ,Sem- pre Crescendo en mannenkoor "Ons Koor". Kinderen kunnerr bloemen neer-leggen bij het monument, de gemeente stelt hiervoor bloemen beschikbaar De bloemen worden uitgedeeld bij het gemeentehuis, waar de stille tocht om 19.30 uur start. .Afgevaardigden van vereni gingen, stichtingen, kerken en particulieren kunnen indien gewenst, zelf bloemen meene men en deze bij het monument neerleggen. NIEUWE-TONGE - De koffie is klaar in huize Van Alphen. Riet en Wim zit ten samen aan de keuken tafel, klaar voor het bezoek dat nog komt ter gelegen heid van hun 45-jarige bruiloft van afgelopen vrijdag. Behalve de 45 huwelijksjaren, vieren de Van Alphens ook het feit dat Riet al 45 jaar lang naailessen verzorgt. Door Jolanda Driesse-Bosland "Hel was koud hoor, 45 jaar geleden" herinnert de heer Van Alphen zich. "Het had die dag ervoor gesneeuwd en op de trou\vdag zelf was dat nog goed te zien. Heel wat anders dan nu. De zon schijnt, de voorjaarsbloemen bloeien en de temperatuur is hoog." Twee maanden voor de huwclijksda- timi in 1966 begon Riet met het geven van naailessen in Mid delharnis. Samen met'Teunie van Dongen ging ze van start. "Het was fijn om het samen te doen in het begirt. Dan kon je de dingen ook samen uitleg gen," vertelt mevrouw Van .Alphen. Kort daarvoor had ze examen gedaan aan de Mode- vakschool in Haarlem. Dat had nog wel wat voeten in de aarde. De opleiding tot coupeuse ging behoorlijk wat kosten. En Riet was allcomstig uit een gezin met elf kinderen, waarvan er nog zes thuis woonden. Helaas had ze al jong geen \ader meer. De eindjes moesten aan elkaar geknoopt worden. Na de huishorrdschool. waar Riet ook al graag naaiwerk Een verlroiavd beeld: Riel van Alphen neliler de naaimaehine. deed. kon ze toch haar oplei ding volgen. Daarna mocht ze als gediplomeerd coupeuse zelf les gaan geven. Dat ging haar goed af en de cursis ten kwamen graag. Toen ze trouwde met Wim, ging de uit Sommelsdijk afkomstige Riet in Nieuwe-Tonge wonen. Nog onge\eer een jaar lang pendelde ze heen en weer op haar brommer om les te ge\en in Middelharnis. Na de komst van dochter Joriene verhuisde Riet haar lespraktijk naar het zaaltje \'an het oude café van Wielaard in Nieuwe-Tonge. Iedereen «as Helkoni bij de naailes van Riet, zowel Begin ners als gevorderden. De les begon standaard met een uur patroontekenen. gevolgd door een uur naaien aan een mee gebracht kledingstuk. Later hoefden patroontekeningen niet meer zelf gemaakt te wor den. Er kwamen immers zoveel goede patronen in bladen als de Knip. Marion en andere modebladen. De lespraktijk bloeide ook in Nieuwe-Tonge. Riet, inmiddels moeder van vier kinderen, stapte in 1979 over naar Ons Dorpshuvrs aan het Korteweeg- je. Het zaaltje van Wielaard was inmiddels afgebroken. Vier groepen stonden elke \veek klaar om les te krijgen. "Ik heb geslachten zien komen en gaan. Vaak kwamen ook moeders met hun dochters, dat (Foio: Ham Villerius) was zó leuk." Riet glimlacht bij de herinnering. Het was ook wel intensief, zoveel groepjes van zeven dames te instrueren. Mevrouw Van Alphen voelde ook een stuk verantwoorde lijkheid om de leerling goed te begeleiden. Vooral bij het knippen van de stof keek ze als het nodig was goed mee. Inimer's, als je de stof verkeerd knipte, was de lap verknoeid. De prachtigste creaties werden tijdens de naailessen genraakt. Van jas tot trouwjitrk en van kinderi'okje tot bruidsmeisjes- kleding. Riet zelf maakte als twaalfjarige haar eerste jurk. uit gordijnstof Dat was toen mode. Naaien is altijd haar grote hobby geble ven. Ze heelt ervan genoten haar liefde voor het zelf maken van kleding op anderen over te brengen. Een ernstige ziekte leidde er een aantal jaren gele den toe dat ze minder les kon geven. Nog één avond in de week is Riet te vinden in Ons Dorpshuus. Een vast clubje van zeven dames leert daar nog steeds de fijne kneepjes van het vak. "Zo blijf ik onder de mensen," lacht Riet. Ze ervaart het als een grote zegen dat ze hier nog samen met haar man aan tafel mag zitten en dat ze dienstbaar mag zijn. Niet alleen in Ons Dorpshuus, maar ook in het vrijwilligerswerk van de kerk. Daarnaast behoort het bezorgen van Tafeitje Dekje- maaltijden tot haar acdviteiten. Mensen in De Goede Ree te Sommelsdijk kunnen eveneens op haar hulp rekenen. Een anclere grote hobby van Riet is het zingen. Elke week vertrekt ze met haar man Wim naar Middelharnis onr hun plekje bij Jeduthun in te nemen. Riet is graag bezig met haar handen. "Dat zit nu een maal in mijn aard," aldus Riet. Inmiddels hangt boven alweer een mantelpakje in wording te wachten op haar vaardige han den. Ze zal er één dezer dagen aan verder werken. Voor het afscheid laat mevrouu' Van Alphen nog even de Ibto's van haar gezin zien. Bij alle activiteiten stond haar gezin altijd voorop. Vier kinderen en veertien kleinkinderen hebben ze samen mogen ontvangen. Nogmaals benadr'ukt me\i'ouw Van ,Alphen hoe gezegend ze zich voelt. Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd wv^rw.eiiandennieuws.nl OUDDORP - Onlangs werd in de gemeente Goedereede huis aan huis een folder verspreid dat men voor deelname aan een boerenontbijt kan sparen. Dit wordt gehouden op zater dag 7 mei op 't Durp' te Oud dorp. De consument krijgt de gelegenheid 10 ka.ssabonnen van alle deelnemers te sparen en deze in te leveren bij de daarvoor aangegeven punten. Na het ontbijt gaat een puz zeltocht van starl. Deelnemers aan het ontbijt, maar ook pas santen kunnen rnet deze rit, die om 11.00 uur slart, meedoen in een speciaal hiervoor inge richte tent bij het oude raad huis, kan men een deelname formulier ophalen. De hoofd prijs is een elektrische fiets. Om 14.30 uur zal wethouder Tuk in de genoemde stand de winnaar trekken van de puz zelloeht. Het ontbijt is van 9 tot 10.30 uur, de puzzeltocht vangt aan vanaf 11 uur en om 14.30 is de prijsuilreikiiig. DIRKSLAND - RTV Rijnmond verzorgt op 30 april een radio- uitzencitng vanuit Dirksland. Van 12.0Ó tot 17.00 uur geeft de pi'esentator, Erik Lemmer-s, een impressie van Koninginne dag" in Diikslattd. Hij zal onder andere burgemeester S. Stoop en enkele bezoekers intervie wen, spelletjes spelen en de kerktoren beklimmen. De ploeg \an RTV Rijnmond installeert zich bij de kerk met een vrijmarktkleedje oi een kraam en verkoopt spullen voor een goed doel: .Stichting Ambulance Wens. De missie van de stichting is om iedere terminale patiënt die aandacht te geven die hij/zij verdient, zodat de patiënt niet hoeft te overlijden zonder dat één laat ste wens is gerealiseerd. Vanaf dondei'dag 19 nrei 2011 kan bij de vervoerbedrijven Arrrva, Connexxion, HTM en Veolia Transport en de Water bus alleen nog met de OV- chipkaart gereisd worden. De nationale strippenkaart is dan niet meer geldig. Voor reizigers mei een abon nement verandert ei- voorlopig nog niets. Het huidige assorti ment aan (stei')abonnementen blijft in 2011 gewoon bestaan. 1 Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ofitdsk 't bij uw G2-deaief of iijt; alva^f op 'A'v,'w.sp?!rieDws.n! Pt mm ^K\imi nm m ^tMit *é'i Knóps SV - Langeweg 113 3i45 KG - Sofnmelsdiik - OlË7 i7S767 A»eidaai BV - Klowlerwtg Z - «17 AL - Nootdgouwe - Oltl 4013A7

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1