S mÊÊ Nieuwe stichting voor en door kunstenaars Duiven onthullen naam appartementencomplex Werkgroep Feestelijke onthullingen kunstwerken in havens Ooltgensplaat en Stellendam Cursus Scopus: Eigentijds bijbellezen Voorjaars- concert op 6 mei in plaats van 5 mei Alternatief parkeren op Koninginnedag Oude Tonge m Beweging!' Ga op de foto met uw dier! Speeltuin zoekt medewerker Rectificatie: Fotograaf Linda Hameeteman Faunapark Flakkee houdt roofvogel- en uilendag Opbrengst verkoping ^OZUf^ HT 3i4i O-H 83e jaargang Nr. 8008 Woensdag 27 april 2011 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag De waal Hoveniers WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Erf- en sierbestrating Vertrouwd Lodder Financials www.lodderfinancials.nl OOLTGENSPLAAT/ STELLENDAM - Tijdens Koninginnedag worden in twee havenkanalen van Goeree-Overflakkee twee bijzondere kunstwerken onthuld. Kunstgebouw vroeg kunstenaars Hugo Kaagman en Krijn de Koning een belevingspunt te realiseren in de havens van Ooltgensplaat en Stel lendam. Aanleiding was het provinciale themajaar 2010, Leve de vaarwegen en waterlinies. Doel was de omgeving of de geschiede nis van de locatie tot leven te brengen voor bewoners en toeristen. Kunstwerk Hugo Kaagnum vcrbcx-klt de Canon van Ooll- gcnsplaat Vroeg in de ochtend van Koninginnedag, na de iradilionele aubade, onthult wellioudei' Van l'idlelen het kunstwerk in de haven van ()<jllgcnsp!aal. Kimstenaai Hugo Kaagman verdiepte /ith samen met bewoneis in de gescliiedenis van Ooltgens plaat en ontwierp een lokale Canon op de kademuur. Hel ktuistwerk bestaat uit grote en kleine Delllsbiauwe tegels waaro)) hij met ))ra(htige gra fische sjablonen bewoners en toeristen vertelt over meest bijzondere momenten uit' he( verleden. Van slikhuisjes, de Bataafse Republiek via Napo leon en overstiomingen naar de moderne tijd. Kunstenaar Krijn de Koning geelt uitzicht .Stellendamse haven een 'gouden' randje Om ['>.'M) uur mogen alle kinderen van Stellendam het kunstwerk in de haven van .Stellendam onthullen. Ze mogen ballon nen oplaten en samen met het publiek een eerste blik werpen op én dóór het nieuwe kunst werk. Kunstenaar Krijn de Koning ontwierp een monu mentaal belevingspunt langs het haven- kanaal van Stellendam. Het uitzicht op het havenkanaal was het uitgangspunt voor het kinrstwerk. Het is een groot kunstwerk gewoiden waar je op kunt zitten. Tegelijk omlijst hel werk het uitzicht op de haven, elk standpiuit biedt een andere beleving. Bewoners en bezoekers worden zo uitgeno digd om stil te staan, of te zit ten, bij de bijzondere <jnige- ving. Iedereen is welkom! Bent u benieuwd naar de bij zondere kunstwerken? Kom op 30 april om 9.15 naar het Oude Raadhuis van Ooltgensplaat en om 15:30 uur naar de oude haven van Stellendam. Kunstge bouw bedankt Oranjevereniging Ooltgensplaat en Veretiiging Oranjefeest Stellendam voor het mogelijk maken van de feeste lijke onthttllingen tijdens Konin ginnedag. STELLENDAM - Voor het derdejaar wordt de cursus Scopus gegeven in Stel lendam. Thema dit keer is: Op Hoop van zegen, Een cursus bij uitstek niet alleen voor kerkmensen. Wie interesse heeft is wel kom. Mensen die de cursus hebben gevolgd de afgelopen Jaren, zijn erg enthousiast. Men gaat aan de slag met het verliaal van Abraham. Zijn leven speelt zich af tussen de polen Angst en Vertrouwen. Er worden hierbij gedeelten uit het bijbel boek (ienesis gelezen. ''Je kunt ze lezen als een geschiedenis uit een grijs verleden, zoveel jaar vóór Christus. Maar als je wordt uitgenodigd of uitge daagd om in zijn schoenen te gaan staan, komt het je meteen dichter op de huid. .Abraham, ga op reis. Hoe was dat avon tuur? Wat moet hij opgeven?' Hoe gloeit zijn vertrouwen onderweg? Door zo inteusiel 'in het verhaal te stappen' kom je dicht bij - .somitiigen zeggen je gevoel,- je kunt het ook je existentiële beleving noemen. 'Scopus' is dan ook minder gericht op kennis, verstand, theorie of leer. Niet dat dat onbelangrijke zaken zijn, maar 'Scopus' doet een ander appèl op mensen: hel accent valt meer op het beleven", aldus de initial ielhenicrs. De cursus is te volgen op 5 woensdagochtenden of 5 don- derdagavt)nden. Vanmorgen, woensdagoclitend 27 april, was de eerste bijeenkomst in het Haegse Huns van Stellendam (9.30- 11.30 uur) en voor de donderdagavonden is de start 'IS april (20:00 -22:00 uur;) in De Rank (Bosschieterstraat 6). Wie nog wil aanschuiven voor de woensdagochtend kan con tact opnemen met onderstaand adres. De cursus is geheel gra tis en vrijblijvend. Voor meer informatie: ds. D. Hoolwerf (t: 0187 701 008 of e: scopu.sstei- leudam((iklik.safe.nl). Iedereen is van harte welkom. OUDDORl' - Brassband 'Con cordia' te Ouddoip geeh vrij dag 6 mei een voorjaarscon cert in m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Het concert stond gepland op 5 mei, als bevrij- clingsconcert, maar dat kan niet doorgaan. Daarom is hel optreden omgedoopt tot voor jaarsconcert. Dick van Oijen, de vroegere dirigent van Con cordia, zal weer terug zijn op het concert. Om zijn kennis making met het Oucldorpse publiek te vernieuwen, is een ge\arieerd programma samen gesteld. Het concert begint om 20.00 uur De toegang is giatis. Wel staat er de instrumentens paarpot bij de deur NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484 www.dewaaihoveniers.nl MIDDELHARNIS - Van wege de vele festiviteiten is op 30 april het centrum van Middelharnis gedeel telijk afgesloten voor al het verkeer. Oranje \ereuiging Middel- harnis/Sontmelsdijk heelt de iTiimte nodig \'oor de Oranje braderie, geraniuniniarkt en de vele kinderactiviteiten. Het gehele Beneden Zand- paci, Boumanplein, Dirk Bos straat, De Ruiterstraat en het parkeerterrein bij de Hema, zullen de gehele dag afgeslo ten zijn voor het verkeer. De overige parkeerplaatsen zijn gewoon toegankelijk en ook kan er worden gepar keerd bij het gemeentehuis, Keukencentrutu Tieleman of bij de Staver, Het mak kelijkste blijft natuurlijk gewoon op de fiets of lopend te komen. Door deze afslui ting zullen ook de bussen een aiiciere route rijden. OOLTGENSPLAAT Begin deze maand werd de Stichting Kunst Kring Goeree Overflakkee, kort weg S.K.K.G.O., opge richt. Initiatiefnemers zijn Bram den Exter en Wim de Neef. Het doel van de stichting is om kunst bereikbaar te maken voor iedereen die daar belang stelling voor heeft. Het bestuur van de stichting heeft in haar korte bestaan al een behoorlijk pro gramma voor de komende maanden samengesteld. Kunstminnend Goeree- Overflakkee kan zijn hart dus ophalen. Door Mirjam Terhoeve Bram den Exter is al enige tijd bezig met zijn passie om kunst bereikbaar te maken voor iedereen. Zelf heeft hij een doorlopende expositie van zijn schilderijen in het Foit Prins Frcdcrik in Ooltgensplaat. Tij dens de opening hiervan in december zegde hij al toe dat iedereen die ook graag eens wat wilt doen op het gebied van kunst, op welke manier dan ook, altijd welkom zou zijn in het Fort. Toch bleek dat ei middels een Stichting veel meer mogelijkheden zijn dan zonder Samen met de eigenaar van het Fort, Wim de Neef, stapte hij daarom naar de nota ris en richtte de S.K.K.G.O. op. Voor het financiële plaatje kun nen de heren rekenen op de inzet van Anne-Marie van de Nicuwendijk. "Ons doel is voornamelijk een platform te bieden, waarop contacteit tussen kunstenaars Bram den Exter en Wim de Neej, de besliiiirslede)! van de sliehling. Op de fiiln onihreekl penningmeester Anne Marie van de Nieuwendijk. kunnen worden gelegd en bevorderd", vertelt Bram. "Verder willen we activiteiten ontplooien en stimuleren op het gebied van kunst. Wij ver vullen als het ware een brug functie tussen kunstenaars, publiek, overheid en bedrijfs leven. Dit alles in de hoop dat de belangstelling voor kunst in de regio wordt vergroot. Uiter aard proberen we ook zoveel mogelijk in contact te komen met andere kunststichtingen en organisaties in de regio. Er zijn al contacten met de Kunst kring Voorne-Putten en met Cultuurplein in Middelharnis, maar we hopen op nog meer samenwerking in de toekomst. Kunst delen is immers het doel van alle kunstliefliebbers en daarin zijn wij geen uitzonde ring". De stichting heeft al een breed programma voor de nabije toekomst. "Het is al mogelijk om te exposeren in onze eigen galerie, gevestigd in het prach tige voormalige kruithuis van Fort Prins Fiederik", beaamt Bram. "Een groot aantal kun stenaars maakt daar inmiddels gebruik van. Iedereen die wat doet op het gebied van kunst kan zich melden. Denk daarbij aan schilderen, aquaielleren, beeldhouwen, digitale tech nieken, etsen, edelsmeden, glaskunst, fotografie, houtbe werking, literatuur, poëzie, textiele kunst, muziek, dans, enzovoort. Exposeren is echter in alle gevallen op vt>ürwaar- den van de galeriehouder". "Uiteraard organiseren wij ook zelf het een en ander Op 6 mei start een mooie expo sitie van wijlen Mei Dale, de bekende kunstenaar uit Stad aan 't Haringvliet. De dag daarna gaat ook de expositie van Annette de Roo van start. Daarnaast organiseren we op 14 mei een kunstmarkt. Hier- \Oür hebben al 43 kunstenaars zich aangemeld. Heel bijzon der is ook de kunst op de Kaai in Ooltgensplaat die binnen kort van start zal gaan. Hugo Kaagman zal het weeghuisje aan de binnenkant prach tig beschilderen, evenals een stukje van de kaai. Dit gebeurt op initiatief van de provincie Zuid-Holland, maar Hugo zal ook wat kleinere werken tonen in onze eigen galerie op het Fort". "Verder willen we starten met een kunstuitleen", vervolgt Bram. "Op deze manier wordt het voor iedereen mogelijk on^ op betaalbare wijze kunst in huis of kantoor te hangen. In het najaar willen we verder ook de mogelijkheid bieden om workshops te organiseren. Er zijn plannen genoeg dus". Zoals iedere stichting heeft ook de S.K.K.G.O. behoefte aan donateurs en sponsors. Voor slechts 10 euro per jaar is men al donateur Het banknummer van de stichting is 1180 86 766. .■\lle donateurs kunnen grads of tegen een gering bedrag deelnemen aan de exposities en activiteiten die de stichting organiseert. Zij ontvangen bovendien \'icr keer per jaar een nieuwsbrief. De stichting is aangesloten bij de Nationale Associatie voor Beeldend Kun stenaars, de NABK. Bram nodigt iedereen uit om eens een kijkje te komen nemen in de galerie op het Fort. Dat kan iedere vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 16.00 uur. Donateurs en sponsors kunnen informatie vinden en zich aanmelden via de web site www.fortprinsfrederik.nl. Hier staat tevens alle informa tie over de activiteiten. Verder raadt Bram aan om de lokale media goed in de gaten te hou den. De programma's en acti viteiten zullen daarin worden aangekondigd. OUDE-TONGE - Op 25 juni organiseert de werk groep Oude-Tonge in Beweging weer een cultu rele middag. Dan zijn er op het Kaaiplein verschil lende optredens, er wordt een kunst/hobbymarkt gehouden en zowel oude ren als kinderen kunnen zelf een leuk schilderij maken. Dan wordt er ook een fototen toonstelling georganiseerd. Het thema van dit jaar is: 'Oude-Tonge en zijn dieren'. De werkgroep is op zoek naar foto's van u en uw lievelings dier. De foto's worden op het Kaaiplein tentoongesteld en voor de leukste of origineel ste is er natuurlijk een prijs. Als u meedoet ontvangt u van ons in ieder geval gratis een mooie vergroting op A4 for maat. De foto kunt u mailen naar garstiwplanet.nlgraag vóór 1 juni a.s. Vermeld wel uw naam erbij en de naam van het dier. Mei'rouie liin der 'Hel geefI dep(isldiiiii<n de ruimte weer. Daarmee is de naam 'Ditivenslein' offieieel onlliidd. MIDDELHARNIS - Waar de naam precies vandaan komt zal wellicht gissen blijven, maar sinds 'n week of twee prijkt aan de buitengevel van het appartementencomplex aan de Herman Heijermanssingcl te Middelharnis de naam 'Dui- venstein'. De bewoners van het complex - georganiseerd in een vereniging van eigenaren - zeg gen her en der geïnformeerd te hebben naar de herkomst van deze naam, maar ze kwa men er niet achter 'Ja, in het \erleden woonden in dezelfde buurt, aan de Visseisdijk, wel veel gerenommeerde .dui\en- melkers", weet bewotier Jaap Jongejan te vertellen, "en mis schien heeft aan de borreltafel hier wel iemand op gezinspeeld en toen de naam Duivenstein gelanceerd". Want waar aan vankelijk slechts gesproken werd over 'het appartementen complex' aan genoemde straat, werd in advertenties voor de verkoop van appartementen in dit bouwproject op enig moment plotsklaps gesproken over 'Duivenstein'. En ook in aktes bij de notaris wordt deze naam gehanteerd. Hoe het ook zij, de be\voners zagen graag een naam voor hun woningen complex aan de buitengevel, en de gedachte aan düi\en - als symbool van vrede - sprak hen best wel aan. In onder elkaar geplaatste kapitalen werd uit eindelijk de naam 'Duiven stein' aan de gevel boven de hoofdingang aangebracht, en vorige week woensdag werd die naam officieel onthuld. Niet door het weghalen van een doek of iets dergelijks, maar op een wijze die geheel past bij de naam van het gebouw: in aanwezigheid van de bewoners weiden voor de hoofdingang zes duiven losgelaten uit het mandje waarin ze hiernaartoe waren gebracht, Aan de oudste bewoonster van het complex, mevrouw Van der Vliet (82), was de eer om de duiven los te laten en klapwiekend kozen de dieren het luchtruim, waar mee de naam 'Duivenstein' officieel was onthuld. "Beatrix heeft haar Drakestein, Hugo de Groot had zijn Loevestein, Ollie B. Bommel had Bom- melstein, maar wij hebben Duivenstein", sprak Jaap Jon gejan bij die gelegenheid. "We spreken de wens uit dat ivij vredig en in harmonie nog een groot aantal jaren in gezond heid bij elkaar in dit piach- tige gebouw kunnen wonen." (Teksl en foto: Hiin.s ]''iUenus) Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuv^d Kijk op www.eilandennieuws.nl DIRKSLAND - Op woens dag 4 mei gaat Speeltuin de Flierefluiter in Dirks- land weer open om 13.00 uur. De speeltuin zoekt nog een medewerker die de speeltuin op de vrijdagmiddag wil run nen. Belangstellenden kunnen bellen naar: 06-53287784. De speeltuin is altijd Ie huur voor kinderfeestjes. SOMMELSDIJK-Bijhet artikel vorige week dins dag op de voorpagina van Eilanden-Nieuws stond onder de foto per abuis een verkeerde naam ver meld. De foto werd gemaakt door Linda Hameete man. Meer over haar en haar werk is te vinden op www.lindahameeteman. nl NIEUWE-TONGE - Op zater dag 30 april is er weer en spe ciale roofvogel- en uilendag op het Faunapark Flakkee. Iedereen is welkom om deze bijzondere dieren van dichtbij te bewonderen. Er is gelegen heid om vragen te stellen. Verder is het het mogelijk om in te schrijven voor een speci ale uilenworkshop, verzorgd door de heer J. Buddenberg van "Uilengeheim" en zijn col lega's. In.schrijven kan bij de kassa van het park. In het Fau napark zijn onlangs twee Ben net kangoeroes geboren. Voor meer informatie: www.fauna- parktlakkee.nl of 06-10230303. NIEUWE-TONGE - De op 2 april gehouden verkoping in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe- Tonge heeft netto 2.112,'85 opgebracht. Iedereen die hieraan heeft bijgedragen, ook de sponsors, wordt harte lijk bedankt. De opbrengst is geheel bestemd voor Stichting ,4dullam. 'ww.rozima.n; en üAn „„««keitMli»! Tel. 0187-612000 Boomgaarddreef 18 Stad a/h Haringvliet info@rozima-nl Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooltgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl Administratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1