pr Commotie rond toekomst van Het Diekhuus Inname van goud en zilver bij Goud at Home I Melissantse jeugd werkt mee aan veiligheid in dorp Wij zijn uw bank.RegioBank^^ il ^OZIM^ Ed Aldus bij Vrouwen rond om Goeree Eilanden- Nieuws op Twitter Verzamelaars- beurs Sommelsdijk Uitvoering MarcusPassie in Stellendam VISSER&VISSER 83e jaargang Nr. 8002 Dinsdag 5 april 2011 Christelijk sfreekblad op gereformeerde grondslag Borden Leven 5°tio*>ueteiHflH Betrokkenheid ^Kruisbestuiving' Insprekers Verbindende rol Verstopt Stipt Lodder Financials www.lodderfinancials.nl Oud goud in een zakje Service aan huis WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Een stap verder Kom langs of doe de rentevergelijker op regiobank.nl MELISSANT - Vorige week zijn bij twee ingan gen van het dorp Meiis- sant borden geplaatst. Bijzondere borden omdat ze door kinderen van de beide basisscholen zijn ontworpen. De borden waarschuwen automobi listen om zich toch vooral te houden aan de maxi male snelheid van 30 kilo meter per uur in het dorp. Dit voor de veiligheid van jong en oud. Door: Adri van der Laan Volgens Reinier de Ciioeii v;m l'dlitie RiJiiinoiKl, dislriet tie Kilanden, bleek dal er in bepaalde slraten van Melissant noi^al eens te hard UDrden gereden. Kinderen, maar ook ouderen voelen zich niet altijd even veilig- in het dorpsver- keer. Kr kwamen regelmalig klachten bij de politie l)iinien over de snelheid in be|)aalde stralen. Melis.sanl. met haar rechte stralen, nodigt nogal eens uil om de snellieid op te voeren. Dit blijkt ook uit metingen cUe de politie regelmatig - mede op ver/.oek van bewoners - Verricht. Volgens Reinier de C.roen rijdt VO'X van de auto mobilisten te hard in het dorp. Hieronder zijn ook cluiiililii'iirs \an /.waar verkeer, wat weer extra onveiligheid oplevert. Bekemingen en waarschu wingen leveren niet altijd het gewenste resultaat op en de politie kan ei niet altijd x.ijn om heel \eel conlroles uit (e voe ren. Het aanbrengen van snel- beid renmiende maatregelen. /A)als drempels en wegversmal lingen is natuurlijk een kost bare zaak \t)or de gemeente. waar men niet zo vlug tot wil overgaan. Tevens zou het niet ideaal zijn, omdat het zware verkeer door de straten van het dorp moet kininen rijden. Maar men wilde toch iets doen om de Melissanters bewust te maken van hun - soms onvei lige - verkeersgedrag. Reinier de Ciroen vertelt dat (Ie politie contact gezocht heeft met de twee basisscholen in het dorp: de Openbare basisschool Roxenis.se en de Christelijke basisschool De Regenboog. Leerlingen van de .scholen hebben vervolgens een ont werp voor een bord gemaakt waarop de automobilisten gewezen worden op maximum snelheid binnen de bebouwde kom. Op de borden staan een aantal tekeningen en teksten, zoals 'Hardrijclen is irritant, doe dat dus ook niet in Melis sant' en 'Minder snel Dank u wel'. K('M iiit Middelharnis zorgde voor de productie van de bolden. Doordat men de kinderen de borden zelf hebben gemaakt, verwacht de politie dat lang zamer rijden ook meer gaat leven oncler de automobilisten. "Dit maakt volgens ons meer indruk dan dat een overheids instantie een bord plaatst", verwacht Reinier de C.roen. In de toekomst zal blijken of men zich ook daadwerkelijk aan de waarschuwingen zal houden. Op de foto boven Reinier de C.roen met een aantal leerlin gen die betrokken werden bij de vervaardiging \an het bord. Ze poseren bij het bord van basisschool Roxenisse. Onder het bord dat ontworpen is door leerlingen van De Regenboog. Erf- en sierbestrating Firma J.&J. van Gurp OudedijkU, Ooitgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl r« (•1*T)«U7M MIDDELHARNIS - De plannen van het college van de gemeente Middel harnis om Het Diekhuus te verkopen hebben voor grote beroering gezorgd, en niet alleen in Middel harnis. Vanuit de gehele regio komen er reacties op het voornemen van het college om Het Diekhuus van de hand te doen. In de nieuwe opzet komen een multifunctionele zaal en grand café en verder alleen ruimten die worden gehuurd voor de Muziek school Goeree-Overflak- kee. De overige activi teiten worden verspreid over andere locaties in de gemeente. Door Dorien Kickert De sympathisanten van Het Diekhuus zijn inmiddels op alle mogelijke manieren aan de slag gegaan om dit plan te verhinderen. Zaterdagmor gen organiseerde stichting Podium een extra Cultureel Ontbijt, waarbij zo'n 35 deel nemers hun zorg, verbazing en verontwaardiging uitten over de plannen van de gemeente. Wethouder van Doorn was helaas bij dit ontbijt verhinderd wegens andere verplichtingen. Op de website van Cultuur- plein Goeree-Overllakkee staat een (link aantal pittige reacties, van ónder meer de directeur van Theater Twee Hondjes in Hellevoetsluis. Vrienden van Het Diekhuus hebben een hoorzitting bij de gemeente aangevraagd en een door hen opgestelde sympathiebetui ging is al door velen getekend. De Stichting Podium schreef een open brief aan de raadsle den. Tijdens een drukbezochte inlbrmatieve raadsvergade ring afgelopen donderdag in het gemeentehuis gaven maar liefst negen insprekers blijk van hun zorgen over de toe komst van het Diekhuus. "Dat er zo veel mensen zich zo betrokken voelen bij Het Diekhuus raakt me diep. Het heeft me blij verrast dat dit niet alleen men.sen zijn van Mid delharnis, maar vanuit de hele regio. Het onderwerp maakt duidelijk veel los," reageert jan Trompper op alle beroe ring. .\ls cultureel opbouw werker heeft hij al jarenlang zijn werkplek in het Diekhuus. "in het Diekhuus kom je elkaar tegen, daar ontstaan er allerlei verbanden. Je gaat er nooit '.^-**.^",".^ ...«-t: Het Diekhuus staat deze dagen volop in de belangstelling. (J-'ulu: Adii van der Laan) weg" zonder een goed idee, zei iemand eens tegen me. Dat is ook hel sterke punt. In feite is het Diekhuus één grote denk tank van burgerparticipatie, waar mensen vanuit diversi teit samenkomen. Samenwer king maakt krachtig. Ga je activiteiten versnipperen, dan verdwijnt de kans op een toe vallige ontmoeting, en op een inspirerend idee. Dit eiland heeft behoefte aan een sociaal cultureel centrum, dat leeft en bruist en iets kan bieden voor onze inwoners. Het zou goed zijn als burgers en maatschap pelijke organisaties samen met de oserheid hieraan vorm kun nen geven." Anne Verhey, directeur van Stichting Coinpanen, heeft na een eerste reactie per brief ook gebruik gemaakt van het inspreekrecht tijdens de raadsbijeenkomst. "Er zijn veel argumenten om niet met dit plan in te stemmen. In feite is dit een uitgeklede versie van wat er in 2005 door de raad is goedgekeurd. Dat programma van eisen hield toen in dat het Diekhuus meer moest brui sen. Dat meende het college te bereiken door verkoop van het pand, het terughuren van circa 750 m2 voor sociaal-cultureel werk, bet behoud van het voor plein voor sociaal-cultureel werk en de mogelijkheid om op termijn het sociaal-cultureel werk uit te plaatsen. Nu, na ze.s jaar onzekerheid, moet het hcie Diekhuus, met zijn 30.000 bezoekers die deelnemen aan allerlei activiteiten, maar gewoon helemaal weg uit het pand, weg uit het centrum. De financiële onderbouwing ram melt volgens mij ook. Er zijn sinds 2005 vele tonnen door de gemeente geïnvesteerd en straks gaat de gemeente nog eens flink investeren in een nieuwe peuterspeelzaal, in een \erbouwing van De Staver en in het JAC:." aldus Anne. Zij is er van overtuigd dat er betere plannen voor het Diekhuus te maken zijn. "Een exploitant die hart heeft voor cultuur zou best tot iets moois kunnen komen. Companen wil graag aan tafel komen zitten en met voorstellen komen, zoals dé stichting dat in het verle den al heeft gedaan." Zij vindt het bovendien erg jammer dat de gemeente Middelharnis nog steeds geen cultuurbeleid heeft opgesteld. "Ik hoop van harte dat wij in de toekomst de kans krijgen om er samen uit te komen. Het Diekhuus is het hart van het dorp en door zijn ligging en sfeer juist bij uitstek geschikt als sociaal cultureel centrum. Ik heb eerder al eens het woord 'kruisbestuiving' gebruikt, want dat is precies wat hier gebeurt. Om maar een voorbeeld te noemen: het piratenkoor is ooit zo tot stand gekomen. Overal worden acti viteiten juist gebundeld in één gebouw, en in Middelharnis, waar alles al onder één dak is, wordt juist versnipperd. Dat is niet logisch." Het heeft beiden goed gedaan dat de raadsvergadering door zo vele belangstellenden bezocht is en dat ook een groot aantal mensen de moeite heeft willen doen om in te spieken. Zoals de kunstenaars Mirian Zimmerman en Harald Jas- soy, die behoren tot de gebrui kers van het Diekhuus en er regelmatig lessen verzorgen. Beiden zien vooral het regio nale belang van het Diekhuus. "Centraal gelegen en prima per openbaar vervoer te berei ken. De cursisten die bij mij teken- en schilderlessen volgen komen uit alle dorpen op het eiland, net als de deelnemers aan andei'e activiteiten in het Diekhuus. Het Diekhuus is dus niet alleen een lokaal buurthuis maar fungeert juist ook als cen trum voor het hele eiland. Er vindt een diversiteit aan sociale en culturele activiteiten plaats, ledere inwoner van Goeree- Overflakkee kan hieraan deel nemen. Dat maakt dit centrum juist zo interessant, daar zou iedere gemeente trots op zijn. Het zou een broedplaats kun nen zijn voor tal van sociale, culturele en creatieve activitei ten die voorzien in een regio nale behoefte," aldus Mirian Zimmerman. Harald Jassoy wijst daarbij op het belang om leerlingen te onderwijzen in kunst. Naar zijn mening zou er met weinig mid delen veel te bereiken zijn. Piroska de Mos is medewerk ster van Het Diekhuus. Zij vindt dat er door versnippering van de huurders van het Diek huus en de dienstverlening die het Diekhuus biedt veel van de zo belangrijke .samenhang en verbinding verloren gaat. "Alle organisaties waar ik mee werk, zoals de Leaclergroep, de Stichting Podium, het jonge renwerk, de ondernemersver eniging Middelharnis, hebben hun basis ot' contacten in het Diekhuus. Vervolg op pagina 11 Goudathome.nl is onder deel van het juwelier.sbedrijf Schreuders-Moerkerken in Oud-Beijerland, dat sinds 1926 bestaat en al jaren gere nommeerd leverancier is van diverse kwalitatief hoogstaan de merken in sieraden, horlo ges en trouwringen. Naast het leveren van nieuwe producten in onze winkels is er binnen het bedrijf nog een tak, waar uw goud en zilver wordt gesmol ten en verwerkt in de edelsme derij. U kent net wel: ergens verstopt ligt een doosje met allerlei gouden sieraden of munten uit vroeger tijden. U wilt het niet wegcloen, want het was kost baar destijds. Maar u draagt het niet meer. Of er liggen in een laatje nog sieraden die u www.roiima.tii y„, Tei. 0187-612000 gfituierf Boomgaarddreef 1 8 tM»nl« Stad a/h Haringvliet ïa« u« k"'"'*' info@rozima.nl Administratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirl<sland 0187-663298 emotioneel niet meer binden. Soms blijft er iets over vanuit een erfenis, maar is het ver versleten en niet meer draag baar. Kortom, kostbaarheden in uw nabijheid, maar u kunt er niets mee. "Dan wordt het tijd om eens uit te vinden of u deze kleinoden kunt omzetten in geld", aldus de mensen van Goud at Home. "Er wordt veel geadverteerd, om oud goud in een zakje op te sturen naar een adres. Wij acl^i- seren u om dit niet te doen. U weet immers niet precies welke waarde u opstuurt. Laat uw goud of zilver dus ter plekke analyseren, zodat u direct weet wat de daadwerkelijke waarde is. U ontvangt dan ook direct deze waarde in contant geld. Wij bieden u een unieke sei^^icc aan huis maar ook op diverse locaties als Goes, Middelburg. Zwijndrecht (V\'alburg) en Mid delharnis (in voormalig pand Divi Divi). Omdat wij al vele jaren werkzaam zijn binnen de juweliersbranche, begrijpen «ij dat vertrouwen en veiligheid van groot belang zijn voor onze klanten. Na het maken van een afspraak, komen wij bij u thuis, om de sieraden te wegen en te toetsen op echtheid. U hoeft op deze manier niets op te sturen en ook niet met uw op goud pad. Na de waardebepaling wordt het bedrag contant aan u uitgekeerd Een gramsprijs in een adver tentie is soms een smakelijk lokkertje, maar veelal wordt deze prijs uiteindelijk niet gegeven omdat uw producten niet 'voldoen' aan de voor waarden voor de hoogste prijs. Door elk artikel apart te beoor delen, krijgt u voor elk artikel ter plekke de best mogelijke prijs. Als u nog niet overtuigd bent kunt u een vrijblijvende taxatie laten doen. Zie ook de advertentie op pagi na 4 GOEDEREEDE - De bekende weerman Ed Aldus zal een presentatie verzorgen over 'boe het weerbericht in elkaar zit' voor de Vrouwen rondom Goeree. De avond is op dinsdag 12 april en wordt gehouden in vereni gingsgebouw Oostdam in Goe- dereede. Aanvang 20.00uur. Niet leden zijn ook van harte welkom - zij betalen 5,- p.p. De excursie op 12 mei gaat naar Vleesboerderij Boot te Kerkwerve in Zeeland. Info en/of opgeven: tel: -493205. Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 mooi vernieuv/d Kijk op vvww.eilandennieuws.nl SOMMELSDIJK - Sinds kort is het Eilanden- Nieuws actief op Twitter. In de tweets - berich ten van maximaal 140 tekens - vermelden wij het laatste nieuws op Goeree-Overflakkee, vaak met een link naar het bij behorende artikel op de website. Inmiddels hebben zich meer dan 100 volgers gemeld op het account www.twitter. com/Dekrant- vanGO. SOMMELSDIJK - Op zaterdag 9 april vindt er weer een grote Verzamelaarsbeurs plaats in de Staver te Sommelsdijk. Er zijn stands met munten, bankbiljetten (zowel Neder landse als buitenlandse), post zegels, aanzichtkaarlen (vooral van Goeree-Overllakkee). Ook is er inkoop en taxatie van munten en bankbiljetten. De Verzamelaarsbeurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Voor meer informatie en deel name: 0187-651638. STELLENDAM - Op zaterdagavond 16 april, net voor de stille week, zal de MarcusPassie door John Kuiper en Peter Sneep worden uitgevoerd in de Hervormde Kerk van Stellendam. Het lijdensevangelie wordt voorgelezen, afgewisseld met veel samenzang. De Marcus Passie is bijzonder vanwege zijn eenvoud. Alle aanwezigen vormen namelijk het kocjr. De gezongen psalmen en liederen proberen te vertellen wat er omging in Jezus toen Hij Zijn lijden onderging. De uitvoering van de Marcus Passie is interessant voor ken ners van kerkmuziek, maar ook voor muzikale leken. Wie eerder de MarcusPassie hoor de, zal erkennen dat het een indrukwekkend Kunstwerk is. De avond begint om 19.,30 uur. Toegang is gratis, maar er zal wel een collecte zijn aan het eind van de avond. Iedereen is welkom op 16 april aan de Bos- schieterstraat 4 te Stellendam. Meer informatie: www.marcus- passie.nl. wwwvisser-visser.nl ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS, TelEfoon. 0187 617300 JpJfctarw^JCT A/4i(icoj)r Zelfstandig Adviseer Locatie Middelharnis van Goud at Home aan de Xieuxvstraat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1