I I 'Kijk bij de Boer' stelt boerderijen open op Tweede Paai sdag I Kinderen planten bosplantsoen in Melissantsebos op Boomfeestdag V.ozii\i^ Verkoping AduUam in Nieuwe-Tonge i--i-H 83e jaargang Nr. 8000 Dinsdag 29 maart 2011 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Zingen voor Israël Raadsvergade ring op Radio Superstar Knutselmiddag en gezinsdienst OUDE-TONGE - Op zaterdag 9 april organi seert Evangelie Gemeente Flakkee te Oude-Tonge een knutselmiddag voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De kinderen krij gen een verhaal uit de Bijbel te horen en gaan daarna gezellig knutselen met elkaar. Zowel 'eilanders als toeristen welkom op negen agrarische bedrijven Dasje uit Deelnemende bedrijven MELISSANT - Woens dag 23 maart werd de 55e nationale Boomfeestdag gehouden. In het Melis santsebos, bij de begraaf plaats aan de Nieuweweg in Melissant, hebben circa 140 basisschoolleerlingen uit de gemeente Dirksland bosplantsoen aangeplant. Opbrengst vetboUenactie scouting Bingo ANBO RBERICHT DORPEN FLAKKEE Ouddorpse speeltuin open Passie- en Paas- concert Alzheimer inloopavond De Waal Hoveniers www.dewaalhoveniers.nl Persoonlijk Lodder Financials www.lodderfinancials.nl SOMMELSDIJK - Onder hel motlo 'Ziiigfii voor Israël' organiseert de Stichting Chris tenen voor Israël te Nijl<crl<. een koor- en samenzangavond op zaterdag 2 april 201 1 in de I lervonnde Kerk te Soniiiiels- dijk. De aanvang is om 19,00 uur, maar vanaf' IH.'15 iiin- zal er al samenzang zijn. Muzikale medewerking wordt verleend door (;hr Sint Annalands Mamienkoor 'Door Kendracht Verbonden o'.l.v. Koos van der Slikke en door kinderkoor "lot Zijn eer' te Sonmielsdijk o.l.v. Corné de (iens met pianobe geleiding van Jabin de Cieus. Verder werken Ries Wessels mee als trompettist en Leen Ileijboer als organist. Naast koorzang is er veel samenzang. De avond wordt geopend door ds. 1>M. van 't Hof. Ds. Willem J.J. (ilasluniwer zal een korte meditatie honden. Iedereen is welkom. De toegang is vrij, wel zal er een collecte worden gehouden voor de actie 'Gaar keukens in Israël'. Tevens is er gelegenheid om producten uit Israël Ie kopen en er zal een (kleine) boekentalël zijn. MIDDKI.IIARNIS - Op don derdag .'W maait wordt de inl()imerende en opiniërende gemeenteraadsvergadering van de gemeente Middelharnis ret/if.strceks uitjfezondon op Radio Superstar In deze ver gadering wordt o.a. het punt 'Voortgang verkoop Diekhiius' besproken door de gemeente raad. De uilzending rondom deze vergadering begint om 19..55 uur Tevens wordt de besluitvormdende raadsver gadering van 7 april eveneens rechtstreeks uitgezonden van af 19.25 uur Radio Superstar is te beluisteren op 10'7.:i FM (vrije ether), 105.9 (kabel gem. Middelharnis), via TV Super star en wwvv.radiosuperslar.nl. ■Mie kinderen die het leuk vin den om te knut.selen, liedjes te zingen en iets lekkers te eten zijn van harte welkom aan de Emmastraat 24a te Oude- Tonge. De middag begint om 14.:i0 uur en is om ongeveer Ki.OO uur weer afgelopen. De knutselmiddag is een voor proefje voor wat de andere dag op het programma staat tijdens de gezinsdienst. In deze dienst zal Matthijs Vlaardingeibroek een optreden verzorgen waar bij hij geassisteerd wordt door zijn buikspreekpop 'Henkie'. C)ok mogen de kinderen die de dag cv\oor aanwezig waren aan iedereen laten zien wat ze mei elkaar hebben ingestu deerd. In de gezinsdienst, die om 10.00 uur begint, is plaats \(ior jong en oud. Voor meer informatie kunt u terecht bij Marjoke Looij, telefoon: 0187- 485466. Erf- en sierbestrating Firma J.&J. van Gurp OudediikU, Ooitgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl GOEREE-OVERFLAK- KEE - Jaarlijks worden op verschillende plaatsen in het land de mensen uitgenodigd om een kas eens van binnen te komen bekijken. "Wij willen op het eiland ook zoiets orga niseren maar dan nodigen we de mensen uit op de boerderij onder het motto 'Kijk bij de Boer'", leggen Simone van Adrichem en Arend-Jan van der Vlugt, twee van de initiatiefne mers uit. Door Adri van der Laan Ondanks dat er in de afgelo pen decennia een aantal boe renbedrijven 'de mendeuren' heelt moeten sluiten is er nog een respectabel aantal bedrij ven over dat een bloeiend bestaan leidt. De bedrijven zijn heel gevarieerd, maar meestal ziet nien als voorbijganger alleen de buitenkant. Wie in de auto of op de hets een dergelijk bedrijf pa.sseert heeft er nau welijks notie van wat er rond om het boerenerf zich afspeelt. Men heeft geen icfee van welke moderne leclniieken of traditi onele methoden de eilandelij- ke agrariërs gebruik maken om hun vee te verzorgen of hini product in goede kwaliteit te bewaren en te verkopen voor consumptie. Van deze onwetendheid van de 'man en de vrouw in de straat' is men zich ook binnen de afde ling Cioeree-Overflakkee van LTO Noord bewust. Samen met Euro Delta jongeien heeft LTO een werkgroep gevormd cfie een dag voorbereid die de afstand tussen 'boeren en bur gers' moet verkleinen. Secretaris Simone van Adri chem van deze agrarische orga nisatie geeft aan dat men op het eiland wel eens met een schuin oog naar de tuinders aan cle overkant hebben gekeken waar men veel publiek weet te trek ken in het kader van 'Kom in de Kas'. ".«Vis proef willen we ook zoiets op het eiland orga niseren", zo legt ze uit. "Niefveel mensen weten wat er zich tegenwoordig afspeeft op de boerderij, en dat is jannner". Afgelopen jaren is er veel ver- Een deel van de initiatiefnemers presenteren het spandoek met het logo dal men in de komende tijd op verschillende plaatsen op het eiland tegen zal komen. (Foto: Adri van der Laan) anderd, veel innovatieve tech nieken worden toegepast, vult Arend-Jan van de Vlugt aan. Al enige tijd is men daarom actief om op Tweede Paasdag, maan dag 25 april, een aantal boer derijen open te stellen voor liet publiek. "We hebben voor een beperkt aantal gekozen omdat het de eerste keer is. Er zullen negen bedrijven opengesteld worden. Als het goed bevalt zullen het er misschien in de volgende jaren meer zijn. De deelnemers zijn in elk geval enthousiast De bedrijven zijn niet 'zomaar' gekozen. De organisatie heeft geprobeerd om een zo gevari eerd mogelijk, aantal bedrijven te zoeken. Zo zijn er moderne melkveehoudersbedrijven die hun melkrobots zullen tonen. Een bedrijf dat het houden van leghennen en akkerbouw com bineert. Verder een bedrijf dat onder meer Chinese kool ver bouwd en verschillende krui den kweekt en verpakt voor de \'erkoop in de supermarkten en een bedrijf dat actief is in de verkoop van bodemverbe teraars. Bedrijven die onder andere vollegrondsgroenten telen en de traditionele gewas sen, zoals aardappelen, sui kerbieten en spruiten. Een agrarisch bedrijf dat landbouw met recreatie combineert kan op Tweede Paasdag eveneens bezocht worden. De bedrijven die meedoen aan het initiatief zijn geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur en kunnen in die tijd bezocht wor den. Daarnaast is er een tulpen route uitgezet, die u langs de w'aarschijnlijk bloeiende tul- penvelden op het eiland zal leiden. Dit kan men op eigen gelegenheid doen. In samen werking met stichting Podium is er ook een bustocht georga niseerd over ons mooie eiland Goeree-Overflakkee. De bus zal langs mooie en waardevol le locaties op het eiland gaan. Onderweg zullen er in de bus verhalen verteld worden, en worden één of twee agrarische bedrijf bezocht. Bij de tulpen velden is ook de mogelijkheid om op de foto gaan. Verder worden er naast rondlei- dingen ook andere activiteiten op de bedrijven georganiseerd, zoals spelletjes voor kinderen (eieren zoeken), speurtochten, en pannenkoeken bakken. Er is ook een boerderij waar .'\\'i- ko-patat gebakken, - en gratis uitgedeeld wordt. En als het mogelijk is zullen natuurlijk ook de aanwezige lammetjes en kalfjes kunnen worcfen geaaid. Tweede Paasdag kan zeker als een 'Dagje uit' voor het hele gezin worden benut. Naast de bustocht, rijden er tussen de bedrij\en ook ande re voertuigen. Met een treintje of huifwagen \an Staatsbosbe heer, kan u van het ene naar het andere boeren bedrijf wor den vervoerd. Er zal bij een veehouderij bedrijf, een demonstratie vee verzorging worden geven. Verdere activiteiten zijn nog niet bekend, want ook de individuele bedrijven zullen er alles aan doen om fict ver- biijf van cfe bezoekers op him bedrijf onvergetelijk te inaken, zo verwachten Arend-Jan van der Vlugt en Simone \an Adri chem. Door middel van n)ers en puljlicaties in de pers zullen de initiatiefnemers er alles aan doen om aandacht te geven aan hun activiteiten. Inmiddels is ook de website 'de lucht in' de komende tijd zal deze worden aangevuld met tal van wetens waardigheden over het evene ment: www.kijkbijdeboernl Ook in Eilanden-Nieuws zal men de komende tijd regel matig over het initiatief en de bedrijven kunnen lezen. De organisatoren hopen vol gend jaar weer iets dergelijks te organiseren, dan zullen weer andere Ijoerderijen - ook in het westen van het eiland - hun deuren voor het publiek openen. Onderstaande bedrijven zullen deelnemen aan Kijk bij de Boer op Tweede Paasdag: V.O.F. Tuinderij Bevelander Achthuizen Volle grond groenteteelt V.O.F, de Baar-Aarden Zuidzijde Akkerbouw en pluimveebedrijf Fa. J. Ras en Zonen Den Bommel Akkerbouw en melkvee bedrijf Izak en Cobie Bree Herkingen Melkvee bedrijf Maatschap Van Putten Dirksland Akkerbouw en spruitkool Comgoed B.V. Dirksland Akkerbouw en compost Frans en Aartje Oudijk Melissant Akkerbouw bedrijf ^V.M. van Leeuwen en Zn. Stellendam Melkvee bedrijf De Vlugdreuvel Stellendam Akkerbouw en landschapscamping Vtn Tel. 0187-612000 Boomgaarddreef 18 Stad a/h Haringvliet info(a)rozima.nl In een recordtijd hebben zij met elkaar HOU boompjes en struiken gepkod: meidoorn, wilde rozen, veld- esdoorn. sleedoorn, hazelaar en krentenboom. Gemeenteraadslid J.VN'.J. Drie sprong nam de honneurs waar voor het Dirkslandse college, dat \'erhinderd was. Hij sprak de leerlingen toe en wees hen op het belang van voldoende bomen. "Boinen zorgen voor schone lucht, voor het welzijn en de gezondheid van men sen en dieren. Het aanplan ten van bomen is één \an de gemeentelijke maatregelen tegen C02-vervuiling." Drie sprong legde de kinderen uit dat we de natuur slechts te leen hebben. "En wat je leent geef je ook weer terug, dat geldt voor knikkers, maar ook voor bomen." Op de boomplant-locatie zijir eerder bomen gekapt, voor de aanleg van riolering. Voorzien \an kaplaarzen en schoppen konden de jongens en meisjes ver\olgens aan de slag, samen met medewerkers van de bui tendienst. NIEUWE-TONGE - Op zaterdag 2 april wordt er in Nieuwe-Tonge een ver koping gehouden voor Stichting Adullam voor Gehandicaptenzorg. De verkoping wordt gehouden in Ons Dorpshuis, Korteweeg- je 14, van 9.00 tot 12.00 uur. Er zijn artikelen te koop als lingerie, nachtkleding, oliebol len, bloemstukjes, ballonrokjes voor meisden, kruukplaat- jes, advocaat, tweedehands boeken, bakkersspullen, ket tingen, kaas, haaraccessoires, kaartenmaakspullen, snoep en nog veel meer De kinderen kunnen naar de knutselhoek, sjoelbak of grabbelton. Ook is er gelegenheid om gezellig samen koffie te drin ken. De opbrengst is voor Stichting Adullam, die onder meer het beheer heeft over De Mantelienge in Ouddorp, Waardheim in Puttershoek en Polder- en Molenheim in Alblasserdam. OUDDORP - Scouting Jan Joosten uit Ouddorp, helpt vogels de winter door en daar om hebben ze een vetboUen actie gehouden op zaterdag 12 februari. De opbrengst hiervan \vas 90,-. Iedereen die aan deze actie heeft bijgedragen harte lijk dank. De opbrengst komt ten goede aan 'scoutiviteiten' \an de welpen horde. SOMMELSDIJK - De ANBO M VV Flakkee organiseert op zaterdag 2 april een bingo. Plaats: Hooge Ceamer in de Sperwer Aanvang: 19.30 uur. Kopje thee/koffie gratis. Ieder een, jong of oud, wel of geen lid is welkom. Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op www.eilandennieuws.nl OUDDORP - Vanaf morgen, woensdag 30 maart, opent speeltuin De Klipjes weer haar poorten. Kinderen kunnen volop genie ten van de vele speeltoestel len zoals schommels, wippen, trampolines, glijbanen en een nieuw klimtoestel. In cle speel tuin wordt nu ook kofhe, limo nade en ijs verkocht. De Flipjes is tot en luet I juni geopend op woensdag- en vrij dagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur Op zateixlag kun nen kinderen van 10.00 uur tot 17.00 uur in de speeltuin spelen, evenals op maandag 25 april. Tweede Paasdag. In de mei\akantie van 2 tot en met 7 mei is de speeltuin ook op luaandagen dinsdag van 13.00 uur tot 17.00 uur open. De entree bedraagt 1,50 euro per persoon per dag. De speel tuin bevindt zich aan de Prins Hendrikweg 36 te Ouddorp. Meer informatie: www.speel- tuindellipjes.nl. SOMMELSDIJK - Op 21 april hoopt het Christelijk gemengd Rehobóthkoor o.l.v. Ab Vroegindewcij een Passie- en Paasconcert te geven in de Rehobóthkerk te Sommels- dijk. Hieraan werken inee het 100 luan tellende Christelijk Krimpens mannenkoor o.l.v. Hans van Blijderveen, hoboïs- te Jolanda den Houter, pianist Lennart Moree en de organis ten Arie van der Vlist en Johan van Wijk. De opening en slui ting wordt verzorgd door ds. L.M. Jongejan. Het concert begint om 20.00 uur, vanaf 19.30 uur is de kerk open. Toegangskaarten ad 5 (kin deren t/m 12 jaar gratis) zijn vanaf 2 april verkrijgbaar bij de boekhandels Van der Boom te Sommelsdijk en Akershoek te Ouddorp. Ook zijn kaarten verkrijgbaar bij de ingang van de kerk, voor aanvang van het concert. DIRKSLAND - Woensdag 6 april is er weer een Alzheimer inloopavond. Het: thema van deze avond is 'Mantelzorg. Er zal een interview zijn met: Mw. len van Rossum en Carla Ver meulen. Iedereen die belang stelling heeft voor dementie of daarmee geconfronteerd is/wordt is van harte welkom. De zaal van het wijkcentrum in Middelharnis is open vanaf 19.00 uur Het programma begint om 19.30 uur. De toe gang is grads, evenals de kof fie. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Cor Besuven, Phillip-shoofjes- weg 14, DirLsland, tel: 0187- 485344, email: cbesuyen@ planet.nl. NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484 Administratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1