I Cees Flikweert ^Vrijwilliger van het jaar 2011 gemeente Goedereede' Bert Graafland 25 jaar huisarts T 1 Wij zijn uw bank.RegioBank^ Verdachte handel in harddrugs aangehouden Bekendmaking tijdens feestavond voor vrijwilligers uit de gemeente Praktijkruimte na renovatie en uitbreiding heropend t^OZIA^ 83e jaargang Nr. 7998 Dinsdag 22 maart 2011 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Muziekschool Bekendmaking Beeldje Workshop Moe dige Moeders Vergadering FNV Bouw Veranderingen Verbouwing Praktijk aan huis WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Vanavond presentatie goede doelen van 21e Omloop De christen vrouw afdeling Dirksland Rommel- marktspullen Ebbe en Vloed Erf- en sierbestrating Kom langs of doe de rentevergelijker op regiobank.nl Schipper f 0/ Z De Waal Hoveniers Vertrouwd Lodder Financials www.iodderfinanciais.nl ElüülË MIDDELHARNIS - Poli tieagenten hielden don derdagmiddag een ver dachte van handel in harddrugs aan. In de auto en in de woning van de verdachte zijn harddrugs aangetroffen. Doridcrdagiiiifldiig, om onge veer 14.30 imi', zagen politie agenten op hel Havenliüold de verdaelite vanuit zijn auto iets oveicitagen aan een tweede ))eisoon. Bij controle van zijn auto vonden agenten tientallen grammen speed en tientallen ecstasypillen. Hierop hielden agenten de 31-jarige man uit Ooslllakkee aan. Bij dool zoeking van de woning van de verdachte zijn enke le honderden ecstasypillen aangelrolfiL-n. De verdachte is overgehraclit naar bureau Spijkenisse en in verzekering- gesteld. De iiijj genomineerden voor de titel Vrijwilliger van het jaar 2011 gemeente Goedereede. Tweede van rechts de winnaar Cees Flikweert, gejlankeerd door de sjmnsoren Henk Wielaard van de Rabobank Goeree-Overflakkee (links) en Gert Veru'eij van Eilanden-Nieuws. ('i'lil eti venlovenilf' tjiiditelen it^ei- i/rii hij de verdachte thuis aaiiiretriif- fen GOEDEREEDE - Het vrijwil ligerswerk stond vrijdag en zaterdag overal in het land in de belangstelling. Ook op het eiland was men actief in het kader van de actie NL Doet 2011. In Goedereede is het inmiddels traditie dat men de vrijwilligers als waardering een speciale feestavond aan biedt. Vrijdagavond was het weer zover in Dorpstienden. Tijdens het concert van Fan farekorps Koninklijke Land macht 'Bereden Wapens' werd de 'Vrijwilliger van het jaar' bekendgemaakt. Dit keer viel Cees Flikweert van EHBO Nederland, vereniging Oud- dorp de eer te beurt. Tekst en foto's: Adri van der Laan Honderden vrijwilligers - uit genodigd door de gemeente Goedereede - waren vrijdag avond te gast in MFC Dorp stienden. Tijdens deze bijeen komst konden de bezoekers van twee hoogtepunten genie ten. Allereerst was daar het Goociwill-eonccrt van Fanfare korps Koninklijke Landmacht 'Bereden Wapens'. Dit korps gaf een spectaculair optreden dat bij veel van de aanwezigen in de smaak viel. Dit concert werd door het korps aange boden "om de goede contac ten met de burgers in stand te houden". lie gemeente Goedereede had in het kader van de landelijke actie NL Doet 2011 al de toe- gangskaarten opgekocht en deze weer teruggegeven aan de \rijwilligers van cle gemeen te. Daarnaast gaf de gemeente 'de opbrengst' van deze avond aan een goed doel binnen de gemeente. Het gemeentebe stuur heeft er voor gekozen om dit jaar een Muziekschool De Deltastreek het geldbedrag te schenken. Enkele bestuurs leden kregen een cheque \'an 3.000,- overhandigd. Het tweede hoogtepunt van de avond was de verkiezing van de Vrijwilliger van het Jaar 2011. Al enkele jaren houdt de gemeente Goedereede deze verkiezing. Tijdens de vrijwilli- gersavond krijgen de uitnodig de vrijwilligers een stemkaart waarop ze hun stem op de man of vrouw kunnen uitbrengen, die volgens hen het verdient om Vrijwilliger van het Jaar te worden. In de pavize van het concert vrijdagavond was het zover dat wethouder Peter Feller de uit slag van de verkiezing bekend kon maken. Vooraf waren er vijf vrijwilligers genomineerd voor de prijs: Sylvia Boulas- souak-van de Ree, die als vrij williger ondermeer actief is voor Scouting Goedereede, Marloes Struijk-van der Bas van sportvereniging De Krie- kel, Mineke Grinwis-Tanis van de afdeling' Goeree van het Nederlandse Rode Kruis, Cees Lokker, actief voor de Konink lijke Fanfare Apollo en Cees Flikweert voor ondermeer de £HBO-vereniging Ouddorp. Tijdens de bekendmaking van de uitslag bleek dat Cees Flik weert de meeste stemmen had gekregen. Uit handen van Peter Fel ler ontving hij het bij de titel behorende beeldje en Henk Wielaard en Gert Verweij \'an respectievelijk de Rabobank Goeree-Overflakkee en Eilan den-Nieuws overhandigden hem een cheque van elk 500,- voor het Rode Kruis. Ook kreeg hij namens Center Pares een weekend op Port Zélande aangeboden. De overige spon soren waren Bloembinderij De Korenbloem en Promotie Kop van Goeree. Wim cle Vries, vrijwilliger van hel jaar 2010 heeft de fakkel overge dragen aan Cees Flikweert. MIDDELHARNIS - Bureau Jeugd in Perspectief (JIP) zal op woensdag 6 april een work shop verzorgen over de com municatie tussen ouders en jongeren. In de vele gesprekken met ouders van jeugd in proble men blijkt dat gewoon praten met elkaar een groot probleem vornu. Het loopt meestal uit op een woordenwisseling of erger nog, met een klinkende ruzie. Daar wordt niemand gelukkig van en het lost» ook niets op. Toch is het belai\grijk (.)m n\et de jongere in contact te blij ven, ze hebben het nodig oiri te conimiuüceien. De vraag is: lioe doe je dat dan? Fijdens de workshop worden de volgende onderwerpen behandeld: Elk kind is uniek; Hoe ga je nog beter om met de vervelende gevoelens van je kind; Hoe geef je de ver- antwoordelijkheici voor zijn/ haar gedrag en hoe komt het kind zelf met oplossingen en Hoe krijgt een kind meer zelf vertrouwen en een positiever zelfbeeld. De workshop wordt gehouden in het Dienstencentrimi aan de Doetinchem.sestraat 27 te Middelharnis. Vanaf 19.;i0 uur is de zaal open en om 20.00 uur begint de workshop. Er zijn geen kosten verbonden aan deze avond. Alle vaders, moeders en opvoeders die graag aan de slag gaan niet clit onderwerp zijn van harte welkom. Voor meer informa tie kunt u bellen naar de Moe dige Moeders Telefoonlijn: 0(v2.'i29."i021 of kijk op www. moedigemoedersgo.iil. MELISSANT - De FN\' Bouw afdGoeree-C) verfla kkee houdt vrijdag 25 maart haar jaarvergadering \'oor haar leden. De vergadering wordt gehouden in ver. gebpoiiw Xfelishof in Melissant. De aan vang is 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst zal een districtsbe stuurder de leden die 25, 40. 50 en 60 jaar lid zijn huldigen. DIRKSLAND - Bij het huisartsengezin van Bert (54) en Judic (52) Graaf land te Dirksland mar keren twee mijlpalen het begin van het jaar en de periode daaromheen. Op 1 januari jl. was het namelijk precies 25 jaar geleden dat Bert huisarts werd, in Dirksland. Daar naast voltrok zich een omvangrijke, vier maan den durende, verbouwing en uitbreiding van de praktijkruimte achter de monumentale gevel van de woning annex huisart senpraktijk van het gezin Graafland aan de Voor straat te Dirksland. Afge lopen zaterdagmiddag werd de praktijk heropend en werd aansluitend een open huis gehouden voor patiënten en alle andere belangstellenden. Velen maakten van de gelegen heid gebruik om een kijk je te komen nemen. Door Hans Vilierius Bert en Judic weten het nog precies: er had een advertentie gestaan in het 'Tijdschrift voor Geneeskunde' dat de toenma lige huisarts dokter Boot een collega zocht. Eigenlijk was de sollicitatietermijn al verstreken, maar Bert besloot toch nog een poging te wagen. Van de zestig sollicitanten werd hij de geluk kige. Hij en z'n vrouw, toen nog woonachtig in Gouda, wis ten in 't geheel niet waar Dirks land lag. Maar nu, 25 jaar later, zijn ze niet meer uit de dorps gemeenschap weg te denken en voelen ze zich ook door en door Dirkslander. Op de oud ste na, Eric (27), zijn de overige kinderen hier ook geboren en getogen: Esther (24), Bram (22) en Naomi (18). Aaidig om te vermelden is dat Bram in het voetspoor van zijn vader gaal en ook geneeskunde studeert en dat Naomi na het VWO dal eveneens van plan is. .Aanvankelijk begon Bert in loondienst bij huisarts Boot. Later, in 1988, volgde associ atie en in 1991, toen doktei Boot met pensioen ging, ging Bert zelfstandig verder. Op de middelbare school wist hij al dat hij huisarts wilde worden en dus medicijnen zou gaan studeren. "Mensen helpen, dat is het wel geweest", zegt hij als hem gevraagd wordt naar de drijfveer om voor dit vak te kiezen. Veel veranderingen hebben Bert en zijn vrouw, die part time als doktersassistente bij haar man in de praktijk werkt, zich zien voltrekken in de voor bije 25 jaar Wat vait daarbij het meest op? "Dat je die 'oude' Flakkeese mensen, zoals je ze destijds nog volop tegenkwam, meer en meer uit het straatbeeld ziet verdwijnen, en ook het Flak keese dialect wordt niet meer zó gesproken als toen. Da's best wel jammer. En de grote gezinnen van toen zie je ook niet meer. Daarnaast kun je er niet omheen dat in de zorgwe- reld de kleinschaligheid van toen goeddeels verdw'enen is. Ook hadden we vroeger nog een eigen apotheek aan huis. En niet te vergeten: de verlos kunde. De bevallingen deden we nog zelf. zo'n 50 tot (K) per jaar. Dat «as altijd heel mooi om te doen. De komst van de lil dr weck vuur de lieruJM'Hiiig p:i.\eii ii />i cl en Judic Graujlund even hij de uitbreiding van de praktijkruimte in de tuin aciiter het cloktershuis (Foto: Hans Vilkrius). Foto-inzel: ter opening van zijn praktijk knipt de huisarts een lint door vóór de patiënteningang (Foto: H 'iin van Vossen Fotogr/fie). HAP betekende wel een grote verbetering voor het privéle- ven van de huisarts. 'Vroeger bestempelde de praktijk je hele leven, ook het gezinsleven. Niet dat je daaronder leed, want je wist als gezin niet anders. Maar achteraf zeg je: wat hebben de huisartsen van vroeger dan n werk verzet, petje afl" Al vertellend duiken er meer vei\schillen op en vertellen Bert en Judic verder. Over de bereikbaarheid, vroeger alleen nog via de semafoon. 'Je kon daarmee uitsluitend opgepiept worden. En mobieltjes had je toen nog niet, dus was het zaak dat je, waar je ook naartoe ging, overal wat adresjes had waar je in voorkomende geval len naar de praktijk mocht bel len. Ook computers hadden we nog niet. ^Alle gegevens van patiënten vulde je handmatig in op de patiëntenkaarten." Inmiddels, vijfeiitwintig jaar later, is ook de hele piaktijk- \oering veranderd. Kende de praktijk vroeger alleen een huisarts en een assistente, tegenwoordig zijn naast Bert als huisarts een praktijkon dersteuner, een diabetesver pleegkundige en in totaal drie assistentes (in deeltijd) werk zaam. Daardoor ontstond ook de noodzaak tot \'erbouwen. In 1993 was er al verbouwd en gemoderniseerd, toen de apotheek aan huis kwam te vervallen. Maar nu is er ook uitgebreid. Naast uitbreiding van de wachtkamer is er in de tuin achter het doktershuis een prachtige uitbouw geiealiseerd die qua bouwstijl en materi aalgebruik volkomen aansluit op de bestaande historische bebouwing. Het is alsof het er al eeuwenlang bij hoort. Bert en Judic zijn daar dan ook heel trots op. "We hadden kunnen kiezen voor een nieuwe praktijk ruimte op een andere locade. En daar zijn we ook mee bezig geweest. Maar die insteek is 't uiteindelijk toch niet gewor den. We hebben ervoor geko zen om een traditie in stand te houden: praktijk houden aan huis, dat al honderden jaren in Dirksland doktershuis is geweest. En als we nu zien op wat hier gerealiseerd, kunnen we alleen luaar blij zijn dat we hiervoor gekozen hebbenl" De praktijk is tijdens de veibou- wing gewoon open gebleven. Alleen de laatste anderhalve week was dat niet luogelijk. Praktijk aan huis hebben, heeft overigens wel consequenties, leggen Bert en Judic uit. 'Je deur staat in feite altijd open en de praktijk is makkelijk begaan baar. Daardoor is het nooit een rustige praktijk. Dat wordt nog eens \ersterkt doordat we min of meer ook een EHBO-functie vervidlen. Want omdat we in Dirksland geen open EHBO post hebben, krijgen we hier bijna dagelijks patiënten over de vloer voor eerste hulp, die door het ziekenhuis naar ons worden doorgestuurd". Praktijk aan huis betekent dan ook datje er wel met z'n allen achter moet staan en dat bij voorbeeld de doktersvrouw niet een baan elders heeft maar meewerkt in de dokters praktijk, anders is het niet vo! te houden. Maar die laagdrem peligheid hebben we hier aldjd gehad en dat willen we ook heel graag zo houden I" Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op www.eilandennieuws.nl DIRKSLAND - Op dins dag 22 maart vindt een presentatie plaats van de 21e Omloop van Goeree- Overflakkee. Tijdens de bijeenkomst presenteren de goede doelen voor 2011 zich aan de pers en overige belangstellenden. Verder wordt op de a\ond algemene informatie verstrekt over de organisatie van de Omloop, het inschrijfgeld en de route. De 22e Omloop zal zijn op 26 en 27 augustus 2011. Zo;ds elk jaar worden er goede doelen verbonden aan de Oiuloop. Dit jaar is er één hoofddoel, luet daarnaast een doel waarn\ee een aantal jaar wordt samen gewerkt.Verder zijn er drie kleinere doelen gekozen die op de slotavond een cheque krij gen uitgereikt. De presentatie begint om 20.00 uur bij TBP Electionics, Vlak- bodem 10 te Dirksland. ledei- een is welkom. DIRKSLAND - Op woensdag 23 maart houdt vereniging De Ghristenvrouw afdeling Dirks land weer een bijeenkomst. Tijdens de avond zal de heer A. Wolfswinkel uit Dirksland spreken over de stichting Elim en het werk van Ellen 'Vrees wijk in Nigeria, met een video en PowerPoint-presentatie. Iedereen is hartelijk welkom, ook gasten. De avond begint om 19.45 uur in Hervormd Verenigingsgebouw Onder de Wiek te Dirksland. OUDE-TONGE - op 11 juni houdt men in Ebbe en Vloed weer de jaarlijkse rommel markt. De organisatie kan bij wie er nog goede bruikbare .spullen heeft voor die rommel markt heeft dezC' op komen halen. Geen grote meubelen of matrassen, maar wel kleine meubelen, antiek, spullen uit grootmoeders tijd,, puzzels en speelgoed. Bellen kan naar 0187-641844. '.vww.rozitna.ni Vtn a „„«UllKlWlW Tel, 0187-612000 Boomgaarddreef 18 Stad a/h'Haringvliet info@rorima.nl Firma J. J. van Gurp OudedijkU, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-slerbestrating.nl 2e)fstandig Adviseur >Mr.>* 3) T.l. (BI»») «SI«I1 ru (Bl«r) »C3T»4 Accountants, fiscalisten, bedrijfs- en oTganisr.tieadvfseurs, www.ondernemendoejesamen-nl Kantoor Middelharnis Voorstraat 15 3241 EE Middelharnis Telefoon 0187 66 77 77 NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484 wwvv.dewflalhoveniers.nl Administratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1