Zendingsbij eenkomst GZB goed bezocht E I Kaartverkoop Johannes Passion gestart Gedeputeerde Van Engelshoven-Huls krijgt beeld van beleving zondagsrust 2 341 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag SGP vindt Ambulancezorg onvoldoende voor Goedereede en Oostflakkee 'Wij wonen in België, maar leven in het Midden-Oosten Lezing over 'Karakter en geloofsbeleving Prof. dr. Hoek bij Geestelijke Vorming Samen zingen WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Scrabblewoord met veel waarde Welkom-Dienst Doopsgezinde Gemeente Praise en Worship 83e jaargang Nr. 7997 Vrijdag 18 maart 2011 Prijs losse nummers 0,80 DIRKSLAND - Op 16 april a.s. zal de cov Laudando de Johannes Passion van J.S. Bach uitvoeren in de Her vormde Kerk van Dirksland. Medewerking zal worden verleend door hel Randstedelijk liege.kidingsorkeü Sinfonia. Solisten zijn: Hieke Meppelink, sopraan; Dave ten Kate, countertenor; Frank Fritschy, tenor (evangelist); Bart de Kegel, tenor {aria's); Bert van de Wete ring, bas (Christuspartij); Hans de Vries, bas (aria's). Wim Diepenhorst, orgel. De algehele leiding zal in handen zijn dirigent Rinus Verhage. Aanvang van hel concert is 19.30 uur De toegangsprijzen zijn: €17,50 -€22.50 - €25,00 en kindeken t/m 12 jaar €10,00. Aanvang van het concert is 19.30 uur Op woensdag 16 maart is de kaartverkoop van start gegaan via de website van www.covlaudando.nl Gebruik wordt gerruiakt van een speciaal reserveringsprotocol, ledereen krijgt aangewezen plaatsen. De reseneringen worden op volgorde van binnenkomst behandeld. U wordt van harte uitgenodigd om deze avond bij te wonen! Het is het eerste concert in het jubileumjaar xuaarin cov Laudando 50 jaar TOONaangevend de slogan zal zijn. GOEREE-OVERFLAKKEE - De SGP-fractie in Goeder eede is blij met de vragen die SGP fractievoorzitter Kees van der Staaij onlangs stelde m.b.t. de ambulancezorg in Goedereede. Reeds meerdere keren heeft de Goereese SGP- fractie aandacht gevraagd voor de problematiek van de aanrijdtijden voor met name de gemeente Goedereede. Uit de statistieken blijkt steeds dat de, door de Veiligheidsregio hanteerde norm van 15 minu ten na melding ter plaatse in de helft van de gevallen niet wordt gehaald. Ill diverse comniissicvciga- tlciiiigcn vcsügden de verte- gciiuoordigcrs van de SGP- Iraclic in Goedereede hier de aandacht op. De pvoljlciiien zijn ontslaan na de verplaat sing van de ambulancepost vanuit Goedereede naar de post llai iiigvlietsliiizeii (nabij Hellex'oetsluis). Ook de veilig- beidsiegio onderkent het pro bleem, maar heelt te maken met capaciteit en bezuinigin gen. De SCil'-fiactie in Goe dereede vindt dat dit niet ten koste mag gaan van de zorg op loeree-Overflakkce. He heer van der Staaij (SGP) stelde de volgende schriftelijke vragen over deze problema tiek aan de minister van VWS over de handhaving van de IS-niinutennorm m.b.t. de ambulancezorg op het eiland ioeroe-Ovci/lakkce. Is onze informatie juist dat slechts 49% van de ambulan ces in de gemeente Goeder eede bij hoogste prioriteit de 15-minutennorm haalt, waar van in woonkern Ouddorp slechts 32,7%? En klopt het dat ,56.5% van de spoedritten bin nen de norm wordt behaald in de gemeente Oostllakkee, waarvan in woonkern Oolt- gensplaat slechts 5%r? Kunt u vanuit uw verantwoor delijkheid voor de bereikbaar- lieid van de zorg aangeven wat de oorzaken ervan zijn dat de I5-miiuitennorm in deze gemeenten zo slecht behaald wordt, terwijl de prestatie voor de hele Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (VRR) gemiddeld 92.2% is? Welke concrete stappen onder neemt u om er\'oor te zorgen dat de 15-niinutennorm op het eiland Goeree-Overllakkee gegarandeerd wordt? MIDDELHARNIS - De bijeenkomst die het eilan- delijk comité van de Gere formeerde Zendingsbond zaterdagmiddag in de Prins Maurits Scholenge meenschap belegde had een goede opkomst. 'Meer dan vorig jaar', zo sprak ds. Willemsen, 'fijn dat er groei in zit'. Jolanda Driesse-Bosland Ds Willemsen sprak de hoop uit op een gezegende middag en avond en las een gedeelte uit 2 Timotheus I. In vers 14 wordt gesproken over 'bewaar het goede pand, dat u toe- betrouwd is'. 'Dat pand, het Evangelie is ons toebetrouWd en mogen en moeten wij door geven. Dat vraagt van ons om actief te zijn om het Evangelie door te geven. Maar de Geest brengt het tot ontplooiing en brengt de vruchten voort'. Voorafgaande aan de bijeen komst was er gelegenheid tot ontmoeting onder het genot van een kopje koffie of thee. Aan het eind van de middag was er bovendien een brooci- maaltijd, verzorgd door de medewerkers. Tussendoor was er gelegenheid de kraampjes met koopwaar te bezoeken ten bate van het goede doel. Bijhelhuis Antwerpen De eenste presentatie v\'erd verz(jrgd door zendingswer ker Ernst van Velzen van het Bijbelhuis in Antwerpen. Zijn zoon Aron (9) was meegeko men om het verhaal van zijn vader te helpen ondersteunen. Helaas kon de vrouw van Ernst, Thera, vanmiddag niet aanwe zig zijn, maar zij liet iedereen hartelijk groeten. De heer en mevrouw van Vel zen zijn sinds februari 2010 in het Bijbelhuis te Antwerpen werkzaam. Samen werden ze vorig jaar uitgezonden vanuit de gemeente van Rotterdam Centrum (Noord). De hoorders werden meegenomen naar de wereld van onze zuiderburen. Overzichtfoto's van de zendingsbijeenkomsl, waar alle ruimte loas om elkaar Ie ontmoeten. (Foto Wivi van Vossen Fotografie) 'We wonen in België, maar leven in het Midden-Oosten', vertelde de heer van Velzen. In het Midden-Oosten is op tijd komen of op tijd een afspraak afronden bijvoorbeeld minder belangrijk. Antwerpen telt zo'n 480.000 inwoners waarvan er onge veer 80.000 moslim zijn. Er zijn inmiddels zo'n 60 mos keeën. Deze moskeeën zijn niet allemaal herkenbaar aan een minaret maar zijn ook gevestigd in 'gewone' gebou wen. In het Bijbelhuis komen per week ongeveer 100-150 jongeren van allerlei nationa liteiten; Turken, Marokkanen, Assyriers, Arabieren en ook Belgen. Ook veel volwassenen weten inmiddels de weg naar hel Bijbelhuis te vinden. De heer van Velzen vertelde ervan overtuigd te zijn dat er heel veel (jonge) moslims zijn die willen weten wie Jezus is. In het Bijbelhuis worden dagelijks activiteiten georganiseerd. Op zondag is er een viering, ver der is er een jongens- en meis- jesdub, een vrouwengroep, een Arabische gebedsavond en de kleuter- en kinderclub. Ook kunnen jongeren er terecht voor een 18-/18-I- Bijbelstu die. In de zomer wordt er een gezinskamp georganiseerd, dat leverde vorig jaar veel deelne mers op. Na de presentatie van de heer \an Velzen was er een collecte en samenzang, met trompet en orgelbegeleiding. Evangelisatiewerk in Azië Voor Simone (geen achter naam om veiligheidsredenen) was er na de broodmaaltijd gelegenheid te vertellen over haar evangelisatiewerk in Azië. In veel landen in Azië en het Midden-Oosten is evangelisatie verboden. De Gereformeerde Zendings- boiid werd opgericht in I90I. Meer dan 400 gemeenten steunen dit belangrijke werk. Ongeveer 36.000 mensen zijn lid van de vereniging. Per jaar besteed de GZB ongeveer 6 miljoen euro aan het zendings werk dat is verspreid over 42 landen in de wereld. De GZB heeft, soms in samenwerking met andere organisaties, 65 werkers uitgezonden. Het eilandelijk comité van de GZB organiseerde nu voor de derde keer een zendingsmid dag. Tevens organiseert het comité een busreis naar de zen- dingsdag in Doorn en wordt gezorgd voor de coördinatie van de gemeente-activiteiten. Per gemeente worden verschil lende activiteiten georgani seerd, bijvoorbeeld kaarten- of bloembollenverkoop, geza menlijke maaltijden, een spel- midclag, dit alles om finaciele steentjes bij te dragen voor het w'erk van 'hun' zendingswer ker Voor meer informatie www.gzh. org SOMMELSDljK - Op donder dag 24 maart hoopt dhr H. van Groningen uit Goes een lezing te houden over het onderwerp 'Karakter en geloofsbeleving'. De heer H. van Groningen is directeur van Stichting De Vluchtheuvel. Deze Stichting biedt christelijke hulpverlening bij psychosociale problemen zoals huwelijksproblemen, opvoedingsvragen, seksueel misbruik, eenzaamheid, psy chische problemen, depressie ve klachten, rouwverwerking, identiteitsvragen, enzovoort. Plaats: Rehobóthkerk, Olympi- aweg 44 te Sommelsdijk. Aan vang: 19.45 uur Kosten per avond 3,50. Een ieder is van harte welkom. OUDDORP - Met het bij wonen van een kerkdienst op zondagmorgen om 09.30 uur, een wandeling over het strand na een kopje koffie en onder meer in de middag een bezoek aan de Brouwersdam, gaf Martin van Engelshoven- Huls, demissionair lid in het college van Gedepu teerde Staten in de pro vincie Zuid-Holland, zon dag gevolg en invulling aan de uitnodiging van wethouder Bert Tuk van de gemeente Goedereede, voor een bezoek aan de Kop van Goeree, om daar de zondagsrust te ervaren. Door Jaap Ruizeveld Een item dat in de belang stelling kwam na een opmer king van de gedeputeerde in MiddeHiarnis tijdens een bijeenkomst met eilandelijke ondernemers in de sectoren toerisme en recreatie, waar bij kansen, mogelijkheden en bedreigingen aan de orde kwa men. Dit mede in relatie tot investeringen in deze sectoren. Nodig voor het aantrekken en behouden van recreanten in een niet gemakkelijke econo mische periode. Provincie en veel ondernemers stellen zich positief op. Het flexibel bieden van faciliteiten gedurende de gehele week. Dit met respect voor andersdenkenden, waar raakvlak is met gevoelens en beleving van rust op zondag. 'Ik heb de uitnodiging van de wethouder bijzonder op prijs gesteld", vertelde Van Engels hoven maandagmiddag "Er is veel aandacht besteed aan mijn opmerking. Er zijn over dat punt brieven geschreven, vragen gesteld en opmerkin gen gemaakt. Dat is prima. .Alleen zoiets gebeurt vaak zon der dat even wordt nagegaan wat er precies gezegd is en in welke context de opmerking geplaatst is. Mede daarom heb ik het als prettig ervaren om - via deze uitnodiging en met begeleiding - te ervaren wat zondagsrust op de Kop van Goeree, toegespitst op bad plaats Ouddorp, inhoudt. Hoe het - ook buiten het hoogsei zoen - wordt inge\ uld. Zowel in de dorpskern als in recreatieve gebieden die zich in meerder heid op grote afstand van het dorpscentrum bevinden". Tivee aspecten "De opmerking over de rust op zondag was en is geen schop pen tegen schenen. Ook geen aantasting van het respect voor opvattingen en geldende cul tuur Wel datje met realiteitszin signaleert dat er twee aspecten op tafel liggen. Met flexibili teit en met respect voor elkaar moet daarmee worden omge gaan. Wil je recreatieve voor zieningen en attracties in de markt zetten en toeristen naar het eiland halen, dan moet je de gehele week \oor toeristen die dat willen, mogelijkhe den bieden. Dus ook dat zij in rccreatiecentra op zondag een restaurant kunnen bezoeken of in een winkel benodigdheden kunnen kopen. Dat kan zijn bij jachthavens en campings, bun galow- en recreatieparken. Ik heb de indruk (gekregen) dat dit binnen de gemeente Goe dereede ook zo wordt inge vuld. Toeristen kunnen desge wenst bij meerdere horecagele genheden terecht. Dat men mij toedicht dat ik op de bres sta om winkels in de dorpskernen op zondag open te laten zijn, is compleet onjuist. Openingstij den zijn immers geen provin ciale maar een gemeentelijke aangelegenheid", zegt Martin \an Engelshoven. Juist beeld Gastheer en begeleider wet houder Bert Tuk (Christen- Unie Goedereede) meent dat gedeputeerde Van Engels hoven een goed beeld heeft gekregen van de werkelijk heid van de zondagsrust in onze seculiere gemeente. "Hij zag dat de meerderheid van onze inwoners op zondag 1 of 2 keer naar de kerk gaat. Ver der dat er buiten de kernen (met enkele uitzonderingen in de kernen) voor toeristen en anderen, restaurants/horeca gelegenheden open zijn. Port Zélande Dat er op Port Zélande en grotere recreatieparken die direct gerelateerd zijn aan sportieve activiteiten langs en bij de Brouwersdam ook \vin- kels open zijn. Voorzieningen waar\an niet alleen door toe risten maar ook door bewoners van ons eiland gebruik \vordt gemaakt. Het is voor Van Engelshoven, zo meent Tuk, goed te begrijpen dat zelfs een gedachte aan het openstellen op zondag van winkels in ker nen nagenoeg niemand geluk kig zal maken. .M met al bood dit bezoek, inclusief de strand wandeling (met aandacht \oor de slibproblematiek), een juist beeld van de \vijze waarop wij met de zondagsrust omgaan, zegt Tuk. (-'edeputeerde Martin van EHgelshoxwn-Hids. (Foto: Provincie Holland) Zuid- MIDDELHARNIS - Maandag 21 maart is er weer een avond geestelijke vorming. Spreker op deze avond zal zijn prof. dr. J. Hoek uit Veenendaal. Het referaat dat hij zal houden gaat over: 'Gemeenteopbouw en visie op de kerk'. In de pauze kunnen vragen worden ingediend waarop na de pauze zal worden ingegaan, ledere belangstellende is op deze avond hartelijk welkom. De avond wordt gehouden in Verenigingsgebouw De Hoek steen aan de Ring te Middel- haniis. De aanvang is 19.45 uur, einde omstreeks 21.45 uur De kosten voor deze avond zijn 3,—. Voor meer informatie kunt u terecht bij dhr. A. van Alphen, tel. 0187- 482197. OUDDORP - Zaterdagavond 19 maart kan er weer een uur tje 'samen gezongen' worden in het kerkgebouw \an de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstienden. De avond begint om 19.30 uur en wordt 20.30 uur afgesloten. Een ieder is \an harte welkom. Er wordt een collecte gehouden voor De Oekraïne. Weerbericht per plants? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op wvvw.eilandennieuws.nl DIRKSLAND - Hoe is het met uw woordenschat? Ook als die groot of zelfs heel groot is, is uitbreiding aanstaande. Want hebt u ooit dit woord gehoord of gezien of zelfs toe gevoegd aan uw woordenar senaal: outputverdeelmaatsta- vensystematiek. Weinig kans. Goed lezende gemeenteraads leden kennen het woord sinds kort, want het staat in het voor stel tot wijziging van de parti cipatieverordening Dirksland. Een stuk dat te maken heeft met inburgering. SGP-raadslid Herweijer had het donderdag, toen de verordening door de gemeenteraad werd bespro ken, over "een mooi woord voor galgje". Zijn collega Leen- ders sprak van een veel punten opleverend scrabblewoord. Outputverdeelmaatstavensy- stematiek, hoeveel keer woord waarde? Door Kees van Rixoorl OUDDORP - Al vele jaren lang wordt iedere derde zondag van de maand de inmiddels welbe kende en door velen Ijezochte Welkom-Dienst in de Doops gezinde Gemeente Ouddorp gehouden. En ook deze maand is iedereen weer van harte wel kom deze dienst bij te wonen en wel op zondag 20 maart a.s. om 18.30 uur. Het gospelkoor van de Doops gezinde Gemeente zal in deze dienst enkele mooie liederen zingen. Voorganger in deze dienst is Ds. E.M. de Jong. De samenzang wordt zoals altijd begeleid door Jan Teeuw uit Bergschenhoek. OUDE-TONGE - Morgen, zaterdag 19 maart organiseert Praiseband Image een Praise en Worship avond in de Grut terswei te Oude Tonge. De Praise avond begint om 20.00 uur De zaal is open om 19.30 uur De toegang is gra tis maar er zal wel een collecte worden gehouden voor de onkosten van deze avond. Meer informatie over Prai seband Image en optredens vindt u op: www.praiseband- image.nl ,MÈ Gebruikt wos nog nooit zo nieuw. Onidek 'I bij uw G2-deoler of ktj*: alvast op www.opelnieyws.nl Pt Hitwe fMmi m m 5«M<e wfe'f Króps BV Ungeweg 113 - 3245 KG - femmdsdijt - 0187 ^7i7i7 AkVerdoQs BV Kloosterxeg 2 - 4317 AL - Nootdgouwe - 0111 «1347 V k S i k >5

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1