i^^t| ICK Biddag Historische kaarten en prenten van ^zure'ondergang gered sieren weer de wanden in gemeentehuis van Goedereede Kleuters van Het Kompas op bezoek bij de brandweer Beroepings- Kerkdiensten zondag 13 maart Loting eerste fase koopwoningen Ouddorp EIIAI1DEI1.I1IEUW5 Wie weet het...? Kleding en goederen inzameling WERK Extra kerkdiensten Geref. Gem. Oud papier Stellendam 'A(;ixa: ElUVnDEII-rilEIJWS VRIJDAC II MA-\RT2()11 l gemeenten 1 Verzoening 2. Verzorging 3. Vruchtbaarheid Drs. W. Chr. Hovius OUDDORP - Met trots toonde burgemeester Ger van de Velde in de laatste raadsvergadering één van de gerestaureerde kaar ten, het eiland Goeree- Overflakkee in wording (1793), van Anthony van Weel. In feite gered van een 'zure' ondergang. Nu gerestaureerd, vakkun dig bewerkt en voorzien van een passende lijst. Het is één van de zeven werken die dankzij inzet en bemiddeling van Jan Leendert Lokker nu weer in het gemeentehuis de wanden sieren. De gepen sioneerde Ouddorper (geboren in Stellendam en jarenlang docent Engelse taal- en letterkunde aan de RGO in Middelharnis), is als kaartbeheerder ver bonden aan het Streekar chief Goeree-Overflakkee. Een gedreven vrijwilliger, passievol onbezoldigde kracht, die sinds de jaren tachtig niet alleen behept is met het "virus" van ver zamelen nvaar met alles wat maar met oude kaar ten en prenten te maken heeft. Streekarchief Tweede lijdenszondag GOEDEREEDE - De gemeente Goedereede en woningbouwvereni ging Beter Wonen reali seren 113 woningen in Ouddorp. De eerste fase omvat 33 koopwoningen en 9 huurappartementen. Op 3 maart organiseer den de gemeente en de woningbouwvereniging een loting voor de toewij zing van de koopwonin gen uit de eerste fase van het plan. -_- ^.^eirwoensdag, de twee de woensdag in de maand maart, werd in veel gemeenten de Ijiddag voor gewas (visserij) en arlieid gehouden. Vroeger kon nog gezegd worden 'waar Ijoeren en vissers wonen, daar leeft nog een stuk afhankelijk heid, want ze hebben zelf niets in de hand. Nu behoefje geen ijoer of visser te zijn om je gelieel afhankelijk van C;od te weten. Juist op de biddag-wor- den we daarop weer gewezen en dat gaat dwars tegen onze hoogmoed in. Wij vinden het fijn, aks we die uit Gods hand kregen, onze kinderen groot te zien wor den en op eigen bestemming te zien komen. God maakt en houdt Zijn kinderen klein. Hoe meer we van Hem leren en ontvangen des te afhankelijker van Hem en Zijn genade wor den wWaarover werd de preek gehouden? Nogal eens komt Psalm 65 aan de orde, alhoewel die ook uitnemend geschikt is voor een dankdagdienst! Toch werd mijn aandacht er op gevestigd, vanwege een artikel van Dr G. W. Marchal in het blad Gonfessioneel. en zelf liet ik ook woensdag uit die Psalm zingen. Je kimt zeggen dat dit lied een driedeling kent: ver zoening - verzorging - vrucht baarheid.. Het gaat allereerst over de ver zoening. Het gebezigde werk woord in de grondtekst hangt samen met 'bedekken'. Duide lijk leidt het begin van de Psalm ons naar de tempel. Daar werd geofferd. De boodschap is dat niet zozeer een toornige God verzoening van ons eist maar een genadige God verzoening aan ons geeft, die denkers en daders zijn, van Hem afgeval len en aan Hem ongehoor zaam zijn geworden. Gelukkig die weet heeft en kreeg van het verzoenend offer van Christus in onze plaats.. Wat zorgt God uitnemend voor wat Hij geschapen heeft, voor de aarde in het bijzonder En er speelt zich heel wat erop af, toch? Het bruisen van de zee, beeld ook van het tumult en van de opstanden onder de volken, vooral nu in Afri kaanse landen. Zijn we er ook van overhoop? Evenwel stijgt toch de lofzang op, het loopt God niet uit de hand. En Hij bereikt Zijn doel, dwars door alles heen... Wat zingt de dichter uit volle borst en met luide stem ten slotte over de wonderbaarlijke vruchtbaarheid, veroorzaakt door de rivier van God, die vol water is. Sommigen denken dat daarmee de tempel-beek is bedoeld. Dan is ook al onze arbeid niet tevergeefs. Wat een wonder, elke dag te eten en te drinken te hebben, en nog wel volop. Maar delen we dat ook met anderen? We zijn toch geen eigenaars, maar als het goed is rentmeesters en doorgevers? Met elkaar delen wordt en is dan ook helen... Wie echt biddag leerde hou den en vieren zal eens op de eeuwige Dankdag zeker niet ontbreken! Door Jaap Ruizeveld Een relatie met de gemeente Goedereede ontstond toen Burgemeester Van de Velde en Lokker bij de kaart x'an Xnolaas Cruqums uit 1733. Jan Lokker bij de voorlaatste verbouwing van het gemeen tehuis, eind vorige eeuw, een serie polderkaarten leverde. Tijdens een recent bezoek - tweede helft van 2010 - aan het gemeentehuis in Goeder eede zag Lokker in één van de collegekamers een kaart aan de muur in zeer slechte staat. Triest, constateerde hij, dat een zo waardevol document, zonder restauratie, verloren dreigde te gaan. Extra verdrie tig vond hij het omdat hij ook al jaren daarvóór, dit waar schuwend signaal had gege ven. Maar toen wei .11 Gerestaureerde kaart van Anthony van Weel (1793) aan de wand i?i de raadzhal. aandacht aan geschonken. Wethouder Frans Tollenaar was wel overtuigd van de noodzaak om deze en andere kaarten voor het nageslacht te behouden. Na een toelichting op het waardevolle karakter van de kaarten en prenten en met ambtelijke ondersteu ning kwam het dossier in de collegevergadering van b. en w. Daar was direct unanieme support. Dit mocht voor de gemeente Goedereede niet verloren gaan. Lokker kreeg de uitnodiging een offerte op te stellen voor het werk dat door een restaurateur, een kleurder en een lijstenmaker /OU moeten worden verricht. Het college accordeerde de opdracht en het project ging \an start. Vorige maand was de klus geklaard. Zeven prachtige kaarten en prenten kunnen de land des tijds weer prima door staan. Lokker noemt in het res tauratieproject vooral de bete kenis van de nieuwe zuurvrije belijsting, uitgevoerd door de firma Bazen in Den Brief. De mooiste kaart in de nu_ gerestaureerde collectie noemt Lokker een werkstuk van land- meter Nicolaas Cruquius uit 1733. Tegenwoordig zou je.een man van zijn statuur omschrij ven' als waterstaatkundig inge nieur. Op deze kaart van het Goereese Gat staan gedetail leerd de buitens en boerde rijen vermeld die ook nu fiog bestaan zoals bijvoorbeeld Zee zicht. Lokker is niet alleen een kenner Je ziet dat hij geniet bij een gevraagde toelichting. Daarom is hij ook blij met de uitnodiging van het college van b. en w. om in de zomer van SIO12 in het gemeentehuis deze en andere prenten en kaar ten te mogen exposeren en van passende informatie voor bezoekers te voorzien. Het is een stuk geschiedenis waarin Lokker zich thuis voelt. Want wilde hij destij"ds niet liever geschiedenis doceren? Burge meester Van de Velde bedank te in de raadsvergadering voor de inzet en bemiddeling van de Ouddorper. De komende expositie ziet de eerste burger als prima passend in de viering van 700 jaar stadsrechten en 500 jaar bestaan van de toren in Goedereede in 2012. Lokker weet precies wanneer zijn voorliefde, zijn kaarten- hobby, is ontstaan. Eind jaren tachtig zag hij een kaartenver- zameling bij een toenmalige RGO-coIlega. Dat inspireerde hem een kaart van Zeeland te kopen. Daarna één van Enge land en vervolgens een polder- kaart van het Oude Nieuwland in Ouddorp. De verzamelwoe de was niet meer te stoppen. Jan bouwde een aardige verza meling op. Hij belandde in het antiquarenwereldje. Begon op bescheiden schaal ook met ver koop. Al lezend en studerend verzamelde hij achtergrond kennis. Hij kon bij deskundigen meekijken over hun schouders naar de gebruikte technieken bij het inlijsten, restaureren en kleuren. Lokker opende zelf een website. Bezocht allerlei veilingen. Kocht een atlas met prachtige kaarten en was zelf organisator van dergelijke eve nementen. In 2009 in de toren van Goedereede op Monumen tendag en in 2010 in boerderij Goemanszorg op Schouwen. Een goede relatie tussen streek archivaris Jan Both en Lokker mondde, direct na zijn pensio nering, uit in een vrijwilligers- plaats als medewerker bij het streekarchief aan de Dwars- weg 40 in Middelharnis. Zoals bekend is dit een gemeen schappelijke regeling tussen de eilandelijke gemeenten en het waterschap Hollandse Delta. Het archief is een onderdeel van het intergemeentelijk samenwerkingsverband ISGO. Het archief beheert de oud- archieven van de aangesloten gemeenten en haar voorgan gers, de waterschaps - en pol derarchieven, overgebrachte rijksarchieven en tal van par ticuliere archieven. Via de website, www.streekarchiefgo. nl krijgt men een indrukwek kend overzicht van hetgeen het streekarchief in huis heeft. Ook kan men (op werkdagen) de studiezaal gratis bezoeken. Jan Lokker ordent, inventari seert en beschrijft in het streek archief de kaarten en prenten en voorziet de exemplaren van zuurvrije hoezen. Histo risch gezien is hij al aardig op schot. Over enkele maanden hoopt hij tot de 20e eeuw te he,bben verwerkt. Keurig alles op nummer in de catalogus en op aanvraag zo uit de bak te lichten. Voor een deel ook al gedigitaliseerd op de website. En zelf is hij de webbeheerder van www.oudekaartenenpren- ten.nl Als je deze site opslaat krijg je een onvoorstelbare col lectie (met koopmogelijkheid) waarin de geschiedenis niet alleen van Goeree-Overflakkee en haar dorpen prijkt. Ook zijn er talrijke andere stads-en dorpsgezichten, kaarten van Holland-Zeeland, topografi sche- en historische werken. Voor liefhebbers een dorado om te snuffelen. OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur kand. G.A. van Ginkel en 18.00 uur dhr r.R. Rietveld - Hersteld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.30 uur onbekend en 18.30 uvu' ds. P Verhaar - Geref. Kerk 10.00 uur br A. Dubbeld en 18.30 uur ds. L.C:. van der Eijk - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. S. Maljaars - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J.W. van Otterloo en 18,30 uur ds. E.M. de Jong GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.30 uur ds. T.W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.W. van Estrik STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. F. Hoek en 17.00 uur ds. J.G. de Groot - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. Diepe- veen en 18.00 uur ds. G.A. v.d. Brink - Geref. Kerk 10.00 uur dhr H. ten Voorde en 18.30 uur ds. A.P.D. Zijlstra MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur (voorber H.A.) en 16.15 uur ds. N. van der Want - Geref. Kerk 9.30 uur (H.A.) ds. M. Wattel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Slingerland en 18.00 uur ds. W.M. van Laar - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schip per - Ziekenhuis 14.30 uur dhr. M. Diepeveen HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. A.A. Floor en 18.00 uur ds. H.J. Catsburg - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.B. van der Palm en 18.30 uur ds. C. Oorschot - Ger..Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. P.J. Teeuw en 18.00 uur ds. A.W. van der Plas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. L.M. Jon- gejan en 17.00 uur ds. J. Kop pelaar - Lukaskapel HDG 10.30 uur kand. G. Lugthart - Exodusgemeente 10.00 uur (biddag) ds. Steenstra - Remon strantse Gem. 10.00 uur samenkomst - CAMA Gem. 10.00 uur dhr. K. Tanis MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. Walhout en 18,00 inu- ds. H. Harkema - Geref. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. L.J. Lingen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur (bed. H.D.) ds. S. Maljaars - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. M. Vlietstra - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 en 17.00 uur dienst - CGM De Rots, Diekhuus 10.00 uur dhr M. Storm NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. H.G. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. R. van de Kamp - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. R de Jager en 18.00 uur ds. M.G- Batenburg - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. G. Pater - Evangelie Gemeen te Flakkee 10.00 uur dhr D. Scheermeijer STAD a/h HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Harkema en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Geref. Kerk 10.00 uur (viering H.A.) ds. N.J.A. van Exel en 18.00 uur ds. PA. Broere - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur (bev. ambtsdr) ds. E. Bakker DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel en 18.00 uiu" ds. PM. van 't Hof - Geref. Kerk 10.00 uur (viering H.A.) en 18.00 uur ds. A.S. Rienstra OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur dr TE. van Spanje en 18.00 uur ds. H.J.T Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Verheul en 18.00 uur ds. PC. Hoek - Geref Kerk 9.30 uur kand. D.J. Thijs en 18.00 uur ds. I.J. Bijlsma - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst LANGSTRAAT Herv Gem. 10.00 uur (bid stond voor gewas en arbeid) ds. H.G. van der Ziel Tussen het Smalle Einde, de Havenweg, de Waterweg en de Bosweg in Ouddorp bouwt aannemingsbedrijf J. Kroon ZN BV uit Den Bommel 33 koopwoningen en 9 huurap partementen. De eerste fase van het plan voorziet in 14 starterswoningen, 9 eengezins woningen, 6 twee-onder-een- kapwoningen en 4 vrijstaande woningen, alle bedoeld voor de verkoop. Zoals verwacht waren er meer inschrijvingen dan woningen: 143 belangstellenden schre ven zich in, sommigen voor meerdere woningsoorten. Op korte termijn krijgen de geluk kigen de overeenkomsten thuis gestuurd om te ondertekenen. Wethouder Frans Tollenaar verzorgde de opening en de sluiting van de avond. "Deze belangstelling overtreft alle verwachtingen. De inschi'ij- vingen sluiten aan bij ons woonwensenonderzoek waar bij vooral behoefte is aan star terswoningen en eengezinswo ningen. De twee-onder-een kappers doen tiet ook boven verwachting. Het is nu aan hen die uitgeloot zijn er voor te zor gen dat hun woning van keuze ook voor hen .gerealiseerd gaat worden. Het is lang geleden dat een dergelijk bouwplan in Ouddorp voor een brede doel groep aan de orde is geweest. Deze avond is een graadmeter voor het vervolg waar ik zo snel mogelijk mee aan de slag wil. Dit om alle andere ingeschre venen op korte termijn een herkansing te geven", zo gaf de wethouder in zijn slotwoord aan. De gelukkigen moeten nog even wachten tot zij de wonin gen kunnen betrekken: De bouw van de woningen start in april van dit jaar. De eerste woningen worden naar ver wachting in het eerste kwartaal van 2012 opgeleverd. Meer informatie kunt u krij gen bij de heer Motshagen van de gemeente Goedereede. Hij is telefonisch bereikbaar op (0187)49 15 00 of per e-mail: imotshagen@goedereede.nl. Ook op de website van woning bouwvereniging www.wbvbe- terwonen.nl en op de site van de gemeente, www.goederee- de.nl, is informatie te vinden. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: Uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 Bezorgklachten: (06) 13981177 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,45. Contraottarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensbericliten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mall: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing v§an ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Van één van onze lezers ontvin gen we deze foto. Graag wil men weten wie de persoon is op de foto en van wie de vrachtwagen is. Wie hier -meer over weel te vertellen kan contact opnemen met mevrouw Van den Bos, tel. 0187 486220. DEN BOMMEL - De Her vormde Kerk van Den Bom mel houdt een kleding- en goedereninzameling voor de zustergemeente van Rety in Roemenië. U kunt kleding (schoon en heel), dekens, bed dengoed en linnengoed bren gen. Dit kan op woensdag 16 maart van 18.30 tot 19.30 uur op het adres Wilhelminastraat 8 in Den Bommel. Ook zal er een collectebus staan voor een vrijwilüge bijdrage in de transportkosten. Voor vragen kunt U terecht bij Anja Wolfert tel: 612340 of Carla Osseweijer tel: 643073 van de Roemeniëcommissie. STELLENDAM - De groepen 1 en 2 van basisschool 'Het Kompas' in Stellendam hebben de afgelopen weken gexuerkt aan het thema brandweer In de klassen was dé inrichting op de brandweer gericht. Als afsluiting van de projectweken hebben de groepen een bezoek gebracht aan de brandweerkazerne van Stellendam. Ze kregen daar een rondleiding door de kazerne, uitleg van de brandweerwagen en 'ze moch ten ook een vuurtje blussen. De juffen werd een brandweerpak aangetrokken. Het was voorde kinderen en de juffen een leerzame middag, waarvan u allemaal genoten hebben. Ze bedanken de Stellendamse brandweer dan ook heel 'hartelijk. PROTESTANTSE KERK Beroepen: te Amsterdam- Watergraafsmeer, proponent D.J.J. Thijs te Den Haag, die dit beroep heeft aangenomen; te Den Haag, ds. L.J. Vogelaar te Noorden; te Ciendringen- Bontebrug, proponent A.J. Wouda te Eerbeek; te Heeze. ds. M. van Nie te Eindhoven; te Hoevelaken-Stoutenburg- Achterveld, ds. RH. van Trigt te Ouderkerk aan den IJssel; te Noordlaren Cilinnnen, ds. A.R Oosting te Weerselo, die dit beroep heeft aangenomen; te IJsselstijn, proponent C:.D. van -\lphen te Numansdorp; te Oldebroek (herv. gem. wijk 2), ds. L.J. Vogelaar te Noor den; te Rouveen (wijk 2), ds. G.J. Hiensch te Elst-Rhenen; te Wateringen, ds. Henzen te Alphen aan den Rijn. Aangenomen: naar Amstel- veen-Buitenveldert (wijkge- meente Kruiskerk), propo nent M.F. Buitenwerf-van der Molen te Leiden; naar Bar- neveld (hervormd wijk 2), ds. R Molenaar te Scherpenzeel (Gld); naar Elim (gemeente Hoogeveen; combinatie her vormde gemeente en gerefor meerde kerk Elim), ds. A.P. Heiner te Vroomshoop. Bedankt: voor Boven-Har- dinxveld (hervormd), ds. M.A. Kuijt te Huizen; voor Nun- speet, ds. Ci.J. Wolters te .Alm- kerk. GEREF KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Leens, ds. J. Haveman te Hattem-Noord; te Zwijndrecht-Groote Lindt, kandidaat E.B. Buitendijk te Berkel en Rodenrijs. CHR. GEREF, KERKEN Beroepen: te Siegerswoude-De Wilp, kandidaat D.J.T Hoog- enboom te Hei- en Boeicop. Aangenomen: naar Aalsmeer, ds. M. Hogenbirk te Gorin- chem. Bedankt: voor Broeksterwou- de (Petrusgemeente) en voor Dordrecht-Zuid, ds. G.J.H. Vogel te Zierikzee. (;EREF GEMEENTEN Beroepen: te Aalburg, ds. J.M.D. de Heer te Middel burg-Centrum; te Brakel, ds. B.J. van Boven te De Vaik- Wekerom, die bedankte voor Opheusden; te Drachten, ds. G.M. de Leeuw te Riddeikerk; te Goudswaard, ds. L. Blok te Gorinchem; te Kampen, ds. A. Schreuder te Rijssen-Zuid; te Krabbendijke, ds. CA. van Dieren te Rijssen-Noord; te Leerdam, ds. M. Karens te Werkendam; te Nieuwerkerk en te Veen, ds. G.J.N. Moens te Mehskerke, die bedankte voor Poederoijen; te Ooltgensplaat, ds. G. Beens te Kootwijker- broek. Bedankt: voor Emmeloord en voor Groningen, ds. D.W. Tuinier te Aagtekerke; voor Hoofddorp, ds. B. van der Heiden te Alblasserdam; voor Oostkapelle, ds. J.B. Zippro te Grand Rapids (VS). GEREF. GEM. IN NEDER LAND Beroepen: te Elspeet, te Nieu werkerk aan den IJssel en te Vriezenveen, ds. J. Roos te Barneveld, die bedankte voor Waardenburg. OUD GER. GEM. IN NED. Bedankt: voor Barneveld ds. T. Klok te Urk; voor Kampen en voor Sint Phihpsland, ds. TL. Zwartbol te Wekerom. OUDDORP - Ger. Gem., woensdag 16 maart, 19.30 uur ds. J.S. van der Net. NIEUWE-TONGE - Herst. Herv. Gem., woensdag 16 maart - biddag, 14.30 uur ds. A. Kos, 19.00 uur ds. C. Oor schot. OOLTGENSPLAAT - Ger Gem., woensdag 16 maart, 19.30 uur ds. G. Pater HERKINGEN - Ger. Gem., donderdag 17 maart, 19.30 uur ds. J.J. van Eckeveld. OUDE-TONGE - Ger.Gem., donderdag 17 maart, 19.30 uur (bev. ambtsdrager) ds. J. Schipper. STELLENDAM - Morgen, zaterdag 12 maart wordt er weer oud papier opgehaald namens de Financiële Com missie Hervormd Jeugdwerk Stellendam. Graag het'papier goed gebundeld en op tijd bui ten zetten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 2