Arts Wim Scheijgrond stimuleert project lokale amateurkunst in Ouddorpse Huisartsenpraktijk Ziekenhuis geeft start aan uitbreiding W' Zeeuwse Bibliotheek j f'-mmj^g^'' tiomeetemftii 377^ t^i-H 83e jaargang Nr. 7993 Vrijdag 4 maart 2011 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeer4,f!^rQiidslag Goedereede stapt uit stuurgroep herindeling Universiteit Wageningen op Goeree-Overflakkee Dirksland in dubio: Superstar of 'Radio West'? Vragen bij snelheidsbeperkingen Stadse dijk Warme band Hobby Kijkje nemen Belangstelling Reacties WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Evangelisatie avond met W. den Hertog Subsidie voor Noordereiland Jaarvergadering Oranje vereniging mmm Bewaarexemplaar GOEDEREEDE - Sinds 10 februari maakt Goede reede geen deel meer uit van de Stuurgroep Her indeling en is niet meer betrokken bij de besluit vorming van deze stuur groep. lil <lc(x-mhcr 2(110 bood de sliiurgnjcp Herindeling (loe- lee-Ovei llakkee twee doi ii- menten aan (er insteniniing van de vier gemeenteraden. In deze documenten wordt volgens de gemeenteraad van ioedereede onvoldoende lekenitig gehouden mei de Ijflangen van Gocdtrecde. Instemmen met de plannen zou niet stroken met het dub- belbesluit van de raad van (ioe- dereede en tast de autonomie aair De gemeente (ioedeieede /al daarom op geen enkele manier meer meewerken aan hel ARHI-proees en niet meer deelnemen aan overleg tjver (lil oiideivveip. De gemeenleiaad van (ioe- (lereede is van mening dal de voorgenomen heiiudeling zeker nog geen feit is. Volgens de raad bieden hel Europees Handvest inzake lokale auto nomie en hel regeerakkoord Vrijheid en Verantwoordelijk- heid volfloende houvast voor de argumenten van (ioeder- eede om zelfstandig te blijven. De raad van CJoedereede vindt dat op er de rest van het Zuid- Hollandse eiland onvoldoende rekening wordt geh(.)uden met de belangen van de gemeente. De teksten van het Plan van aanpak gemeentelijke herinde lingen en het communieatieka- der heiindeling 2010 lol 2013 gaven aanleiding voor de raad deze doeumenlen niet vast te stellen. Zowel ambtenaren als bestuurders kregen opdiacht \an de laad om deelname aan het ARlII-proees te staken. De .Sluurgroep Heiindeling bestaat formeel uit de vier bur gemeesters en vier wethouders van de gemeente op het eiland (ioerce-O^erHakkee. Vanaf 10 februari maakt Goeder eede geen deel meer uit van de stuurgroep en is niet meer beircjkken bij de besluilvor- niing van deze stuurgroep. Uil de motie die tijdens de raadsvergadering van de gemeente Goedereede werd aangenomen, blijkt dat de gemeente Goedereede zich "krachtig en niet alle middelen blijft inzetten op het behoud van een zellstandige gemeente (ioedereede". De gemeente (ioedereede is één van de ini- tialielnemeis van het .Samen werkingsverband Autonome Cieineenten (.SVACi) dal op 20 mei een symposium organi- .seert over de gemeentelijke autonomie. Op woensdag 9 en don derdag 10 maart bezoekt de Wageningen Univer sity Research (WUR) Goeree-Overflakkee voor een excursie. Het eiland is samen met Schou- wen-Duiveland onderwerp van een ontwerpatelier voor land- scliap.saicfiilecleii. .sociaal geo grafen en planologen in oplei ding. De studenten worden uitge daagd om na Ie denken over de overgang van Goeree-Over- llakkee naar een duuizaam eiiergielandschap, een actueel niiintelijk vraagsliik dat inge- |jast moei worden in het huidi ge landschap. Op een zodanige manier dat toerisme en recre atie, landbouw en bebouwing mogelijk blijft. Het ontweipatelier is lol stand gekomen toen eind vorig jaar het ISGO-projectplan 'Beleef het op Goeree-Overllakkee!' gehonoreerd is met een bij drage tiit de Innovatierege ling Mooi Nederland van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. De studenten zullen daarom ook het ISGO bezoe ken voor een welkomstwoord van weihouder Van Tuifelen en aanvullende voorlichting. DIRKSLAND - Na het verdwijnen van Radio Flakkee willen twee loka le omroepen aangewezen worden tot 'lokale publie ke media-instelling' in Dirksland: Radio Super star uit Middelharnis en Radio West Goeree-Over flakkee. Door Kees van Rixoort Beide omroepen hebben zich gemeld bij het Commissariaat voor de Media. Dat raagt een advies van de gemeenteraad. De raad moet xooial beoorde len of hel inedia-aanbod repre- .sentaliefis voor de belangrijkste maatschappelijke, culturele en geestelijke stromingen binnen tie gemeente. Radio Superstar lieeh de voorkeur van het col lege. Maar de gemeenteraad deelde die voorkeur donder dagavond niet direct. Volgens I'vd.A-iaadslid Keuker werkt Radio West Goeree-Overflak kee lokaler Zijn collega Leen- ders van Gemeentebelangen voegde daaraan toe dat de pro gramma's van het westelijke station van "een uitdagender niveau" zijn. SCiP-raadslid Ju \ioeg zich af of de raad perse één van de twee moet kiezen. "Is nul kiezen ook mogelijk?" Nee, zo maakte burgemeester Stoop duidelijk, beide omroe pen \oldoen aan de xoorwaar- den en de gemeenteraad heeft nu het verzoek gekregen om een voorkeur uit te spreken. Zover was de gemeenteraad echter nog niet. Wellicht tij dens de vergadering in maart wel. De X'rije Lijsl Oostflakkee heeft tijdens de laatst gehouden raadsvergadering de wethou der gevraagd hoe het moge lijk is dat er gesproken wordt over kenbaar genomen beslui ten om de maximale snelheid terug te brengen van 80 naar 60 kilometer per uur Ook wet houder Heintjes gaf aan enigs zins onaangenaam verrast te zijn door een reeds gehouden bijeenkomst Ie Stad aan het Haringvliet georganiseerd door het Waterschap Holland- ,se Delta, waarin deze maatre gelen werden aangekondigd. De Vlo heeft zich voor de \er- kiczingen van de pro\intialc staten aangesloten bij het Plat form Lokale Partijen met als belangrijk speerpunt de ont sluiting van Goeree Overflak- kee (zie ook de lokale agenda bij www.platformlokalepartij- en.nl). Belangrijk hierbij is een verhoging van de capaciteit op de N59 en voor de andere kant van het eiland aanpassingen aan de N57. Juist het verlagen van de de maximale snelheid op de 'Stadse dijk' staat haaks op het ontsluiten van bijv. Mid delharnis. De Vlo is het overi gens van harte eens dat er wat moet gebeuren met de veilig heid van het trajct Middelhar- nis-Schaapsweg, maar ziet de nu genoemde oplossing niet als hét alternatief OUDDORP - "Als je de wachtkamer bij de dok ter zit en naar de schil- derwerkjes kijkt, voel je je al voor de helft weer beter". Een leuke opmer king die Eeuwit Santifort, zelf hobbyist, amateur schilder, foto- en film liefhebber, doet schater lachen. Het is natuurlijk een grapje, relativeert hij. De 85-jarige bewoner van de Koolweg vond het een eer in de gelegenheid te zijn geweest de afgelopen maanden een veertiental van zijn schilderwerkjes te mogen exposeren op een plek waar dagelijks veel bezoekers, patiënten van de Ouddorpse Huisart senpraktijk aan de Dorp- stienden, zich melden. Door Jaap Ruizeveld Huisarts Wim Scheijgrond is initiatiefnemer van dit pro ject. Hij regelt de administratie rond aanmeldingen. Onder houdt contacten en stelt een tijdschema (jp. Gemiddeld elke twee maanden wordt een plaat selijke (of eilandelijke) amateur kunstenaar of kunstenares in de gelegenheid gesteld zijn oi haar werkstukken uit de eigen collectie, in het gebouw van de HuisarLsenpiaktijk te laten zien. De entreehal en wacht kamer bieden daartoe moge lijkheden. Het maakt ruimten meer levend. Het geelt een warme sfeer. Met zijn initiatief, dat support kreeg van zijn collega's, geeft hij invulling aan de warme band die hij voelt met de Ouddorpse - en eilandelijke gemeenschap. Concreet vertaald in culturele uitingen vanuit die samenle ving. Niet alleen gericht op het heden maar ook kijkend naar de geschiedenis van het eiland. lluiMiih Ii '/UI Scheijgwiiil hi'kijkl één van de sehiUeniierke» (oude drogisterij Ouddorp) van Eeuieil Stinliforl. (Foto: Wim van Vossen Fotografie) Scheijgrond is daarom ook een geboeid lezer van het historisch tijdschrift De Ouwe Waerelt ciat deze maand 10 jaar bestaat en waarover onze krant recent een artikel publiceerde. Op meerdere locaties in de gemeente Goedereede wordt aandacht besteed aan en moge lijkheid geboden tot cultu rele exposities. Denk alleen al aan het gemeentehuis aan de Tiamlijhweg of aan het Blaeu- we Huus waar de VVV-Infor- matie is gehuisvest. Daar kun nen, periodiek, kunstenaars etaleren die van hun hobby een beroep hebben gemaakt of hun kunst altijd al als beroepsman of-vrouw hebben uitgeoefend. "In het gebouw van onze Huis artsenpraktijk is het accent bij de exposities duidelijk gericht op hobby. Dorp- en streek genoten vinden het leuk om, buiten hun eigen woning en werkplek, iets van hun creaties te laten zien. En dat niet alleen. Vaak is het de eerste expositie van een plaatsgenoot of eiland bewoner Hij of zij vindt het fijn om dan in een besloten en veilige omgeving naar buiten te kunnen treden. Wij willen graag die mogelijkheid, dat platform bieden", zegt huisarts Scheijgrond. "Dat er na afloop van de expositie soms werken aan belangstellenden worden verkocht staat buiten onze intentie en bemoeienis". "Gediirende de openingstijden in de werkweek mogen belang stellenden gerust in de Oud- dorp.se Huisartsenpraktijk bij een expositie een kijkje komen nemen, vervolgt de huisarts. Wel altijd eventjes melden bij de receptie. Dat is de enige voorwaarde die wij stellen .Ik ontmoet in de gang soms een vrouw of man aan wie ik vraag of zij of hij een afspraak voor het spreekuur heeft gemaakt. Dan blijkt het een belangstel lende bezoeker voor de expo sitie te zijn". Er is veel belangstelling voor het initiatief van huisarts Sche ijgrond. In de afgelopen peri ode hebben al 34 amateur kunstenaars hun werkstukken kunnen exposeren. Onder hen üud-minister Udink uit de Oostdijk. Sommigen waren zo enthousiast over de moge lijkheid dat zij zich al voor een tweede keer hebben aan gemeld.. Hel aanbod is geva rieerd, van schilderwerk tot foto's. Recent exposeerde mevrouw Kioep de Jonge (87) in november en december 2010. Daarna Eeuwit Santifort in januari en februari 2011Nu in maart en april is .\n\d Melis sant uitgenochgd. Scheijgrond laat tijdens een korte rondwan deling zien dat in de Huisart senpraktijk aan de Dorpstien- den ook professionele werken zijn vertegenwoordigd. Zoals een aangekocht werk van Hans Dolieslager Alsmede een pronkstuk. De Klaprozen van Matthijs Mijnders, dat de assi stentes bij de opening van het complex in 2003 hebben aan geboden. Afgelopen maandagmiddag maakte Eeuwit Santifort op mijn verzoek nog een rondje langs zijn bijdragen vóórdat het doek letterlijk en figuur lijk viel. De termijn van expo seren was namelijk voorbij. Werkstukken presenterend de Raadhuisstraat in Oud dorp, met 'zijn' voormalige drogisterij. De oude w.oning van Grinwis aan de Koolweg 20. Figuratieve werken waarop Pau Heerschap onder ande re als ambtenaar burgerlijke stand en als presentator van het Ouddorpse dialect achter het spreekgestoelte staat. Oók stillevens met fruit. Het oogs ten van oost-indfsche kers. Of zo maar, een stoel met een handdoek. "Erg mooi", zegt een bezoeker in de wacht kamer Naast deze spontane opmerking, blijkt ook in het speciale Gastenboek nog een aantal positieve reacties te zijn geschreven. "Ach mijn bijdra ge is krabbelwerk", relativeert .Santifort opnieuw zijn hobby uiting. Toch kan hij wel een beetje genieten van de waarde ring die hij krijgt. En terecht... Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd K;;k op www.eilandennieuws.nl GOEDEREEDE - Op vrij dag 18 maart hoopt de heer W. den Hertog een lezing te houden over evangeliseren in de gevan genis. Het thema voor deze avond is 'Ontdek uw gave' naar aanleiding van Romeinen 12:1-8. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in kerkge bouw 'de Levensbron' van de Hersteld Hervormde Gemeen te, Varkensmarkt/Doelweg te Goedereede. In de pauze is er gelegenheid elkaar te ont moeten en is er kofiie/thee of limonade. Er zal een collecte worden gehouden voor Stichting Vol harding. Deze Stichting brengt gevangenen en arrestanten in contact met Gods Woord. Dit gebeurt via persoonlijk contact door vrijwilligers, het oigani- seren van erediensten achter de tralies en het verspreiden van evangelisatie lectuur Het belooft een leerzame en inte ressante avond te worden voor jong en oud. De kerkzaal is open vanaf 19.00 uur STELLEN DAM - De Gede puteerde Staten van Zuid- Holland hebben voor de eerste helft van dit jaar ruim vijf miljoen euro beschikbaar gesteld voor herstructurering van bedrijventerreinen in de provincie. In het kader van de zogenoemde eerste tender 2011 wordt een subsidie van 170.410 euro toegekend voor de Stellendamse buitenhaven in relatie met de eerste fase ontwikkeling Noordereiland. In die fase is onder meer de aanleg van een viskwekerij voorzien. DIRKSLAND - Oranjever eniging te Dirksland houdt maandagavond 7 maart haar jaarvergadering in restaurant 't Anker, Kaai 27 te Dirksland. Aanvang 19.30 iiui; zaal open om 19.15 uur Alle (toekomsuge) leden, loka le verenigingen en sponsoren zijn welkom. Op de agenda staan o.a. het jaarverslag en de jaarrekening van 2010 en het programma voor 2011. e, Gebruikt was nog nooit zo nieuw. i DIRKSL-iiXD -1)1 het personeelsrestaurant var) het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland hebben afgelopen dinsdagmiddag de betrokken bouwbedrijven de overeenkom sten ondertekend om de uitbreiding van het beddenhuis en de realisering van een vierde operatiekamer te verwezenlijken. Als eerste zette, onder toeziend oog van Bas den Hartog (manager business unit beschomvend van het ziekenhuis), hoofdaannemer Hans Boogert van Bomvbedrijf Boogert te Oosterland zijn handtekening en bekrachtigde dit met een welgemeende handdruk. Nadat alle handtekeningen waren geplaatst, gaf wethouder Piet Koningswoud van de gemeente Dirksland de officiële starthandeling aan de bouwwerk zaamheden door op het terrein van het ziekenhuis een bouwbord te otUhuHen. (Tekst en foto's: Hans Vitlerius) S2^jeo(^^□f^ii<a^□6fopwwy^^cpelnieu■.vs.nl KRÓps BV Lar>geweg 113 - 3245 KG - SommdKlijt - 0187 4747É7 AkkefdoCiï BV - Kloosterweg 2 - *3t7 AL - Noordgouwe - 0111 401347

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1