'Provincie en SGP hebben toegevoegde waarde' Kerkdiensten Biddag^ woensdag 2 maart Lijsttrekker Servaas Stoop: Lokale democratie vertegenwoordigd in Eilandparlement EIIAtlDEtl-niEUWS Informatieavond omlegging N215 Melissant vanHaren opent haar deuren in Middelharnis EIÜMlDEII-tllElJWS DIRKSLAND - Waar gaat het nou om, morgen bij de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten? Om het provinciale bestuur, zou je zeggen. En, oh ja, ook nog over de Eerste Kamer, want na de verkiezingen kiezen de leden van de twaalf Provinciale Staten de 75 senatoren. Deze niet onbelangrijke bijzaak is echter de boventoon gaan voeren. Je kunt gerust zeggen dat de verkiezin gen van morgen - gezien alle verwikkelingen en uitlatingen van de laatste weken én zelfs een nieuw fenomeen: het landelijke lijsttrekkersdebat - in de eerste plaats gaan over het landsbestuur: hoe ziet de Eerste Kamer er straks uit, wat is het eerste rapport cijfer voor het kabinet van premier Rutte? Provin ciale onderwerpen lijken totaal ondergesneeuwd. En dat is jammer, vindt Servaas Stoop, lijsttrekker van de SGP voor de Pro vinciale Staten van Zuid- Holland. Hij is lid van de Staten sinds eind 1992 en voor de tweede keer lijst trekker. Bestaansrecht OUDE-TONGE - Op don derdag 18 februari hield de PvdA-Oostflakkee een politiek café in café De Geit in Oude-Tonge. Oostflakkee wil de lokale democratie versterken door burgerparticipatie. Maar hoe doe je dat? Om daarover meer duide lijkheid te krijgen, werd een heus Eilandparle ment gehouden. Aan dat Eilandparlement namen vertegenwoordigers van dorpsraden die op het eiland actief zijn deel. Een dorpsraad behartigt de belangen van dorps bewoners tegenover het gemeentebestuur. Ook kwamen twee leden van de Provinciale Staten voor de PvdA, Erik Pool en Mar- tien Branderhorst, hun licht opsteken over wat er op het eiland leeft. De voorzitter van het Nationa le Plattelandsparlement, professor Bert Broekhuis, gaf ook zijn visie voor de ruim dertig aanwezigen. Vellen papier Verschillend in contact houden Dorpsraad Bloemen Inleveren hulpgoederen in Stellendam voor Roemenië MIDDELHARNIS - van- Haren Schoenen opent morgen de deuren van haar filiaal in Middelhar nis aan het Zandpad 102. vanHaren is blij zich te kunnen vestigen op de dijk in Middelharnis. De winkel hoopt de dijk een nog betere uitstraling te geven. Zendingsmid dag en -avond Oud papier Goedereede Adviesgroep De Vogel maakt winnaar Apple iPad bekend PA(;iNA2 DINSDAC; 1 M.A'\RT2()11 Door Kees van Rixoort "In het landelijke geweld van 'mastodonten' is de campagne voor de Provinciale Staten verkiezingen opnieuw over schaduwd. Dat is vaker het geval, maar nu in verhevigde mate. Teleurstellend, vind ik. Het ging niet over provinciale items als ruimtelijke ordening, natuur en jeugdzorg, maar (jver het inkomensbeleid en passend onderwijs. Het ging niet over de provincie en dat is bezwaarlijk. De campagnebijeenkom- 'sten waren positief, al was de belangstelling nogal wisselend. In Den Haag-Scheveningen, waar niet echt onze achterban wt)ont, waren er toch nog 25 mensen. Op andere plaatsen meestal 35 tot 40, maar in Dirksland wel 70." Daar ging het vooral om de gemeen- ielijke herindeling waarschijnlijk'? 'Ja, daar waren we op voorbe reid. Ik heb op dat punt een dubbele rol, als burgemeester van' Dirksland en lid van Pro vinciale Staten. Maar omdat onze nummer twee, Henk van Dieren, naar een ander debat moest, over landbouw, heb ik toch het standpunt van de fiactie (voor herindeling, red.) verdedigd. We hebben het niet de hele avond over herindeling gehad.^al had dat best gekund. Er waren vragen en daar heb ik op geantwoord. Ik heb de voorgeschiedenis beschreven en uitgelegd hoe de Staten fractie heeft gehandeld. Het was voor de fractie zeker geen gelopen race en al helemaal geen gemakkelijke afweging. We begrijpen het gevoel in Goedereede om zelfstandig te blijven. Tegelijkertijd kwam er vanuit de drie andere geest verwante fracties op het eiland een heel ander geluid: vóór de fusie. We hebben het besluit niet van harte genomen, maar met frisse tegenzin." Zal dit nog tot stemmenverlies leiden? Ik heb gehoord dat SGP- stemmers uit de gemeente Goeder eede van plan zijn om op andere partijen te gaan stemmen. "Dat zou kunnen. Het onder werp heeft mensen zo diep beziggehouden, dat ze nu mis schien bij een partij uitkomen die tegen de herindeling stem de. Maar let op: deze verkiezin gen gaan helemaal niet over de herindeling. Dat is misleiding. En ik zou het heel erg betreu ren als de SGP hierdoor stem men zou verliezen. Wij leggen uit waar het in de provincie de komende vier jaar over gaat. Iemand die nu op een ande re partij stemt, kiest ook voor afbraak van de positie van de SGP in de Eerste Kamer. Pro vinciale Staten van Zuid-Hol land hebben immers een zware stem bij de verkiezing van de senaat." Welke boodschap heeft de SGP? "We zijn de verkiezingen inge gaan met het thema 'toegevoeg- cle waarde'. Daarmee willen we een paar dingen onderstrepen. Ten eerste dat de provincie toe gevoegde waarde heeft. ledere keer moet je weer uitleggen wat de provincie doet. Nu lieb- ben we dat aan de hand van een filmpje gedaan. We heb ben laten zien wat de provincie te betekenen heeft als het gaat om ruimtelijke ordening, de ontwikkeling van bedrijventer reinen, het stimuleren van de economie, verkeer en vervoer, infrastructuur, openbaar ver voer en jeugdzorg. Iedere vier jaar staat het bestaansrecht van de provin cie ter discussie. Dan leggen wij graag uit dat de provincie er is voor zaken die tussen het Rijk en de gemeente in zitten. Die tussenlaag heb je gewoon nodig. Kijk naar ruimtelijke ontwikkelingen. Het Rijk maakt een grove houtskoolschets, de provincie gebruikt kleurpotlo den om het wat meer precies in te tekenen en de gemeente hanteert de viltstiften voor het niveau van wijken, buurten en straten. De provincie voor komt dat in een regio dingen gebeuren die niet matchen. De provincie is gewoon nodig om de bovenlokale afweging te maken. Het gaat echt ergens over. Misschien moeten we wel grote borden neerzetten bij zaken die de provincie heeft gerealiseerd: mede mogelijk gemaakt door de provincie... Maar 'toegevoegde waarde' heeft meer te betekenen. Als SGP bedrijven we aan de Bij bel genormeerde politiek. Dat klinkt mooi, maar wat betekent dat concreet? Denk aan rent meesterschap, het bouwen en bewaren van de schepping, bij ruimtelijke ordening. Het overdragen van onze wereld aan toekomstige generaties. Een tweede illustratie zie je bij de jeugdzorg. Altijd staat het belang van het kind centraal, maar wij kijken graag breder: naar de gezinsverhoudin gen, hoe ingewikkeld dat ook kan zijn. Bij kunst en cultuur bestaat de toegevoegde waarde van de SGP eruit dat de cultu rele uitingen de Bijbelse toets kunnen doorstaan." Het CDA en de ChristenUnie heb ben het toch ook over rentmeesler- schap? "Zeker. De verschillen zitten in het pregnant verwoorden van de boodschap. Met de Chris- teiiL'nie hebben we trouwens weer een lijstverbinding. We werken al sinds 1990 samen en vormden ook één fractie." Wat heeft de SGP bereikt in de afgelopen vier.jaar? "In de campagne keken we vooral vooruit. Maar terugblik kend is een van de belangrijkste wapenfeiten dat de wachtlijsten in de jeugdzorg fors zijn terug gebracht. Er is flink in geïnves teerd om van een wachttijd van negen tot tien weken in 2007 te komen tot vijf weken wachttijd in 2011. Er is ook veel gedaan om infrastructurele knelpun ten aan te pakken en de kwa liteit van het openbaar vervoer te verbeteren." Wat is de verwachting van de ver kiezingen? "Dat is heel moeilijk in te schat ten. Ik hoop dat we onze twee zetels kunnen vasthouden, in ieder geval samen met de GhristenUnie zes zetels behou den. Vorige keer hadden we royaal twee zetels, maar te wei nig om een restzetel binnen te halen. Het blijft spannend." Heeft u nog een oproep aan de kie zer? 'Ja. Denk goed na wat je met je stemkaart doet. Maak een bewuste keuze bij het beant- Burgemeester Stoop Lijsttrekker van de SGP statenfractie. (Foto: Wim van Vossen Fotografie) woorden van de vraag waar het met de provincie naartoe moet. Let goed op de toegevoegde waarde van de provincie en de SGR Besef ook datje stem dub bel telt, met het oog op de ver kiezing voor de Eerste Kamer. Stel de positie van de SGP in de senaat veilig. Kortom: stem uit overtuiging lijst 7." Door Harry Groenenboom Vanaf 20.00 was het politieke café open. Het duurde nog wel even voor het Eilandparlement van start ging, dus uw verslag gever had gelegenheid om aan Statenlid Erik Pool te vragen wat voor hem het doel was van zijn bezoek deze avond? Pool was vooral gekomen om te horen wat er leeft op het eiland. Met name hoopte hij in specifieke termen te horen waarom mensen voor of tegen de fusie van de vier eilandge- meenten tot één gemeente zijn. Ook benadrukte hij dat het eiland economisch sterker kan worden door meer in te zetten op recreatie. Het eiland heeft een unieke natuur en cultuur Op initiatief van de PvdA heeft de provincie een recreatievisie vastgesteld die gemeenten kan helpen om de recreatie op het eiland verder te ontwikkelen. Dat riep een vraag op. Misschien behoort ook de zondagsrust tot het eigene van het eiland, en staat dat op gespannen voet met uit breiding van toerisme? Pool antwoordde dat dit een onder werp is dat gemeenten moeten regelen. Bij het afgeven van een vergunning moeten die zelf nagaan of plaats en tijd van een evenement passend zijn. Een andere vraag was: kent de burger de Statenleden? "De bekendheid van statenle den is heel beperkt", zei Pool. Kranten schrijven niet zoveel over wat een provincie doet. 'Jammer, want we nemen veel besluiten die heel belangrijk zijn." Hij noemde onderwer pen als verkeersbeleid, recre atie, landbouw en ruimtelijke ordening. Om half negen opende Frank Boerboom het Eilandparle ment. Op een houten tafel lagen witte vellen papier met daarop een dorpswapen. "Dirksland aanwezig?" vroeg Boerboom aan de aanwezigen. Een vertegenwoordiger van de dorpsraad van Dirksland kwam naar voren. Het vel met het wapen van Dirksland werd aan deze afgevaardigde uit gereikt. De eerste zetel in het parlement was daarmee offici eel bezet. Eén voor één werden zo de vertegenwoordigers van dorpsraden van verschillende plaatsen naar voren geroepen. Voor zover die aanwezig waren tenminste. "Goedereede aan wezig? Niemand? Zo kennen we ze." "Is dat een waardeoor deel?" vroeg iemand in de zaal. Daar werd niet op ingegaan. Er waren wel meer plaatsen die verstek lieten gaan. Uit eindelijk vertegenwoordigden negen dorpsraden het Eiland parlement. De plaatsen die geen echte dorpsraad hebben, zoals Ooltgensplaat en Oude- Tonge, werden ingevuld door vrijwilligers die het belang van hun woonplaats wilden behar tigen. Boerboom legde uit wat de bedoeling van de vergadering van het Eilandparlement was. "W^e zijn allemaal kort aan het woord, behalve ik. De centrale vraag vanavond is: wat kunnen we zelf doen als bewoners?" Hij verwelkomde de vertegen woordigers van de gemeente Oostflakkee, wethouder Dick van Puffelen en raadslid Line- ke Bos. Onder de bezielende leiding van Boerboom gingen de parlementsleden met elkaar in gesprek. De leden vertel den wat een dorpsraad doet; beleidsmatig bezig zijn, een snertavond organiseren, ver- keersonveilige situaties aan pakken. Waarom zou een dorpsraad een snertavond organiseren, is dat niet meer iets voor een vereniging, zo werd gevraagd. Het antwoord luidde dat een dorpsraad zich ook bezighoudt met de leef baarheid van het dorp. In dat kader is het organiseren van een snertwandeling, winter- markt of een andere gezellige activiteit ook een taak van de dorpsraad. Ook de wijze waarop dorps raden contact houden met het gemeentebestuur, is heel verschillend. In Middelharnis praat de dorpsraad vier keer per jaar met ambtenaren. In andere dorpen verlopen de contacten via wethouders, via de burgemeester of via de grif fier. De gemeente Oostflakkee kreeg een dringend advies: "Laat het uit de mensen zelf komen". Als de gemeente men sen vraagt om plaats te nemen in een dorpsraad, ontlenen ze status aan het feit dat ze door de gemeente gevraagd zijn en doen ze niks, zo was de gedach te. Gemeenten blijken ook een beetje bang te zijn voor dorps raden. Dat is niet nodig, zo vond het parlement. Maar men had er wel begrip voor dat gemeenten beducht zijn voor een dorpsraad die zich gedraagt als een actiegroep die alleen maar lawaai maakt als ze het ergens niet mee eens zijn. Daar heb je niks aan. Iemand merkte op dat gemeenten een dorpsraad meestal best iets gunnen, maar dat men bang is voor precedentwerking. "Er zijn nog duizend verzoeken en wat doe je daar dan mee?" Een inwoner van Oude-Ton ge vond dat in zijn plaats een dorpsraad moet komen. Maar hoe begin je zoiets? Het ant woord: gewoon beginnen, door bijvoorbeeld via een adverten tie leden voor de dorpsraad te vragen. Als er eenmaal wat mensen zijn die de dorpsraad gestalte willen geven, komt de rest vanzelf wel. Boerboom rondde de discus sie van het Eilandparlement af en gaf professor Bert Broek huis het woord. Die legde uit dat in de loop van de lijd het gemeentebestuur, hij gebruik te het woord 'administratie', en de eigenlijke gemeente, het leven van de mensen in het dorp, uit elkaar zijn gegroeid. Doel van het gemeentebestuur is om het leven van de mensen in het dorp te laten functione ren. Volgens Broekhuis is het altijd al zo geweest dat elk dorp een niet-officiële onderkoning had. Dat was bijvoorbeeld de voorzitter van de muziekver eniging die met de voetbalver eniging iets regelde. De taak van een dorpsraad is volgens Broekhuis: laten zien wat een dorp kan. Vertrouwen moet de basis zijn, benadrukte hij. Van beide zijden: van de kant van de dorpsraad, maar ook van de kant van de gemeente. Je kunt wel van alles vast leg gen in contracten, maar als je elkaar niet vertrouwt, werkt het niet. Belangrijk is ook dat je als dorpsraad laat zien datje iets voor het dorp overhebt. Met het oog op de gemeente lijke herindeling van het eiland zei Broekhuis: "Schaalvergro ting brengt niet altijd kwali teitsverbetering. Ik ben er zo langzamerhancl wel achterge komen dat dit vaak niet het geval is. Bij schaalvergroting hoort ook schaalverkleining, bijvoorbeeld via dorpsraden." Dat betekent dus dat als Goe- ree-Overflakkee één gemeente wordt, er meer dorpsraden moeten worden opgericht. Toen Broekhuis zijn betoog had afgerond, nam Boerboon) de leiding weer over. Hij vroeg aan wethouder Dick van Puffe len van Oostflakkee: "Wanneer kunnen we dorpsraden nou verwachten?" Van Puffelen antwoordde dat het initiatief uit de bevolking moet komen. "Elke dorpsraad hoeft niet het zelfde te zijn. Elk dorp heeft zijn eigen karakter." Tenslotte kregen de 'echte' ver tegenwoordigers van dorpsra den bloemen aangeboden voor hun inbreng in het Eilandpar lement. Met een daverende klap op tafel sloot Boerboom de vergadering van het Eiland parlement en begon het infor mele gedeelte van de avond. OUDDORP Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. G.M. de Leeuw MELISSANT Ger. Gem. 14.30 uur en 19.00 uur ds. A.A. Brugge - Ger. Gem. in Ned. 10.00 uur leesdienst en 19.00 uur ds. Van Voorden - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. N. van der Want DIRKSLAND Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. J. Schipper HERKINGEN Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J.M.D. de Heer MIDDELHARNIS Ger. Gem. 9.30 uur ds. S. Mal- jaars, 14.30 uur ds. W. Silfhout en 19.00 uur ds. S. Maljaars NIEUWE-TONGE Ger. Gem. 14.30 uur ds. J. Schipper en 19.00 uur ds. G.J.N. Moens OUDE-TONGE Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. F. Mulder STAD aan 't HARINGVLIET Ger. Gem. 14.30 uur en 19.00 uur ds. J.J. van Eckeveld OOLTGENSPLAAT Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. M. Mondria Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: Uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187) 471020 Bezorgklachten: (06) 13981177 E-mail: info@ei!andennieuws.nl. Tarief per mm 0,45. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail; redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing v§an ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Op 15 maart 2011 organiseert de provincie Zuid-Holland een informatieavond over de plannen om de N215 ter hoog te van Melissant gedeeltelijk om te leggen. Ter hoogte van de Staakweg zit een scherpe bocht in de provinciale weg die het zicht ernstig beperkt. Daarnaast rijdt op een groot gedeelte van de weg naast door gaand verkeer ook langzaam rijdend landbouwverkeer. Met een gedeeltelijke omlegging wil de provincie de verkeers veiligheid en doorstroming van dit weggedeelte verbete ren. De informatieavond vindt plaats in Verenigingsgebouw De Schakel, Beatrixlaan 31 in Dirksland van 19.00 tot 21.00 De omlegging maakt deel uit van een breder maatregelen pakket om de N2I5 bij Melis sant en Dirksland te verbete ren. Zo komen er ook twee rotondes waar de Staakweg en de Oudelandsedijk op de N215 aansluiten. Op de informatie avond presenteert projectlei der Eric Bos het maatregelen pakket. Geïnteresseerden kun nen vragen stellen aan leden van het projectteam over de voorgenomen inaatregelen. Op dit moment onderzoekt de provincie de effecten \an de omlegging op verkeer en natuur in een zogenoemde m.e.r.-procedure (milieuef fectrapportage). De procedure start met een Notitie Reik wijdte en Detailniveau (NRD). Daarin staat beschreven hoe het onderzoek wordt uitge voerd en welke onderwerpen onderzocht worden. De NRD ligt ter inzage bij de gemeente Dirksland van 14 maart tot en met 24 april 2011 en kan ook op de informatieavoird worden ingezien. Op de NRD kunnen zienswijzen worden ingediend. Het maatregelenpakket voor de verbetering van de N215 heeft de provincie samen met de gemeente Dirksland, het Intergemeentelijk Samen werkingsverband Goeree- Overflakkee (ISGO) en het Waterschap Hollandse Delta opgesteld. Naar verwachting starten de werkzaamheden begin 2012. Meer informatie over de omlegging vindt u op www. zuid-holland.nl/N215. Daar kunt u zich ook aanmelden voor de informatieavond. Tele fonisch aanmelden kan via 030 2393239 (organiserend bureau Podium). Het nieuwe filiaal in Middel harnis is voorzien van een inte rieur waarbij gebruik gemaakt is van hoogwaardige materi alen en energiebesparende maatregelen door middel van moderne verwarining- en koel technieken. Assortiment Het assortiment van vanHaren biedt naast dames-, heren- en kinderschoenen ook diverse sportschoenen, pantoffels, slip pers, tassen en accessoires. Op woensdag 2 maart vanaf 10.00 uur kan iedereen voor het eerst kennismaken met het vernieuwde vanHaren-filiaal. Er zijn activiteiten speciaal voor kinderen georganiseerd: pop corn, suikerspin, een schmink- theater en ballonnenclowns. Er is gelegenheid om met de clowns op de foto te gaan. Ook profiteert iedere klant tot en met zaterdag 5 maart van tien procent korting op de gehele collectie. MIDDELHARNIS - Zaterdag 12 maart wordt in de Prins Mauritsschool te Middelharnis een middag en avond georga niseerd die in het teken staat van de zending in het buiten land. Twee zendingswerkers zullen een presentatie geven over hun werk. Ook is er samenzang en een gezamenlij ke broodmaaltijd. Verder zijn er een boekentafel en een kaar- tentafel. Er is ook kinderop pas, de kinderen kuniren knut selen en spelen. De aanvang is om 15.00 uur. Rond 19.30 uur wordt de avond afgesloten. De toegang is gratis, wel wordt er een collecte gehouden t.b.v. de GZB. Vooraf aanmelden is gewenst. Dat kan bij Bets van Heemst, e-mail e.heemst® chello.nl, tel. 0187 651768. STELLENDAM - Op vrij dag 4 maart a.s. kunnen weer hulpgoederen voor Roeme nië worden ingeleverd bij het Hersteld Hervormd Roemeni- ecomité Stellendam. Van 18.30 tot 19.30 uur staat de kar weer aan de Margrietstraat in Stel lendam bij de ingang van de bibliotheek het verkooppunt van de collectebonnen van de kerk. Wie niet in staat is om zelf spullen te brengen, kan contact opnemen inet Arend Brink man, tel. 0187 491803. De Stichting Koninklijke Fan fare 'Apollo' te Goedereede haalt a.s. zaterdag weer oud papier en karton op in Goeder eede en in Goedereede Haven hoofd. Gelieve het papier vóór 8.3.0 uur goed gebundeld aan de weg te zetten. Woensdag 16 februari is door Adviesgroep De Vogel onder de 750 deelnemers van MijnPolisMap een Apple iPad verloot. De gelukkig winnaar van de Apple iPad is geworden de familie Koenraad uit Stel lendam. Klanten van Adviesgroep De Vogel die zich hadden aangemeld voor de vernieuwde intemet- serviie 'MiinPolisMap', maakten kans op deze mooie prijs. MijnPolisMap is een strikt persoonlijke en goed beveiligde webpagina waar klanten eenvoudig al hun verzekeringen kunnen inzien en beheren. Alle polissen, voorwaarden, premies en lopende schade staan inzichtelijk op een rij. De klant bepaalt zelf hoe en wanneer hij/zij zijn zaken regelt. Naast het digitaal inzien van polissen kan MijnPolisMap worden gebruikt om polissen te wijzigen, schades ie melden, algemene gegevens aan te passen afvragen testellen. Zo kan de klant zelf bepalen wanneer en hoe de klant zijn verzekeringszaken wil regelen. Vanwege het grote succes van de actie heeft Adviesgroep De Vogel besloten om onder klanten dierziek aanmelden voor 1 mei a.s. opnieuw een Apple iPad te verloten verloting hiervan vindt 9 mei a.s. plaats.. Meer over deze acties is te vinden op www.devogel.nl. De

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 2