Woongoed Flakkee biedt ouderen beeld-beeld verbinding Mevrouw Dijkgraaf-Blok viert 103e verjaardag pi'»,:. Collecte Reuma fonds KCE start cursus bouwstijlen Molenstichting start Cursus Molengidsen Expositie 'Maskers' van Mannus De SWO zoekt vrijwilligers Hulp bij het huishouden Careyn wederom gecertificeerd Bijeenkomst Diabetes vereniging Oud papier De Westhoek Oud papier Oude-Tonge Oud papier Herkingen 83e jaargang Nr. 7991 Vrijdag 25 februari 2011 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag SCHIEDAM - Zorgorga nisatie Careyn HZ mag ook het komende jaar het HKZ-kwaliteitscertificaat blijven voeren. Dat blijkt uit onderzoek van Kiwa Prismant. WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE M«i 11 De .Sricliiing kuMsl- cii Cul- tmircclutatic {K.C\L} organi seert diverse cursussen, lezin gen en (oncertreizcn. Binnen kort wordt een korte cursus gegeven worden over bouw- slijlen. De cursus beslaat uit slechts drie avonden. De eer ste avond zal de Renaissance aan bod komen, l^e tweede avond de bouwstijlen uit de IHe en 19e eeuw en o|) de laat ste avond w(jrdt er stilgestaan bij de moderne bouwstijlen uil de 2()e eeuw. De cursusdala zijn: 2«/.'5, 11/4, 2/.') van l'J.'iO- 2I.;^0 uiu'. J)e Remonstrantse Kerk heeft haar kerkgebouw voor deze cursus beschikbaar gesteld, Voorstraat 35 te Som- nielsdijk. De kosten van de cmsus bedragen 44,2.5 p.p. (voor donateurs van K(1E 42,75). Bent u geïnteresseerd in deze cursu.s van Frank .Siva- geniakers of'wilt u op de hoog te blijven van de activiteiten van de KCK, zoals cursu.ssen, lezingen en muziekavonden, dan kiuil u lontact opnemen mei hel secretariaat, of een kijkje nemen op website www. kcego.nl. Opgeven voor de cursus kan bij hel secrelariaal, vóór 14 maart 2011: P Hofs- de I5ruijne, lel. 0187 601048, e-mail infó(" kcego.nl. GOÜREE-OVERFLAKKEE - Molenstichting Goeree-(Jver- flakkee beheert 11 van de 12 molens op het eiland. Elke molen heeft een of meerdere molenaars tlie zich bezig hou den met de 'dagelijk.se zorg' ervan. Een vakman dus V(jor het draaien, onderhoud en gastheerschap van zijn molen. Voor het organiseren van extra of speciale activiteiten in en om de molen is echter maar- weinig tijd Ijc.schikbaar. De Molenslichting wil graag dal er meer aandacht wordl besleed aan excursies, feestelijke acti viteiten en hel belrekken van scliolen bij de molens. Daarom wordl binnenkori gestart met een cursus Molengids. Naast algemene kennis van de molen zijn communicalievc vaar digheden en hel organiseren van een activiteit belangrijke onderdelen van de lessen. De cursus bestaat uil vier le.savon- den en twee praklijkmomen- len op de molen. Belangslel- lenden zijn welkom tijdens de speciale Informatieavond op diirsdag 1 maan in hel Diek- huus, aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis en de koüie slaal klaar SOMMELSDIJK - In de Remonstrantse kerk is de tentoonstelling 'Maskers' door J.H. de Jonge (Man nus) te zien. De expositie vindt plaats van 10 febru ari tot 23 maart. Maiuius is puur .uilodidac 1 die zich vooral bezighield mei svm- fjolen. Hij schilderde lieUlere kleuren en veel zwart. Op de expositie is een greep uil zijn werk genomen. Mannus maakte heel iniiiulieiis werk, later werkte hij veel gro ver. Hij omschrijft zijn werk als komi.scli kinderlijk met een vleugje surrealisme. De kun stenaar ki'ceg vooral l^ekend- heid in de kop van Friesland, waar hij woonde. De expositie is aan de Voor snaat 35 in SommeLsdijk op verzoek te bezichtigen na de kerkdienst op zondag, vanaf 11.(1(1 uur tol ongeveer 12.00 uur en op woensdag van 10.00 tol 12.00 uur U kunt hiervoor aanbellen bij de lamilie Schrier die boven de kerk woont. MIDDELHARNIS Woningbouwvereniging Woongoed Flakkee en Vie- PLUS bv hebben afgelopen dinsdag een intentieover eenkomst getekend. Volgens de intentie gaat men een test uitvoeren met een innovatie ve beeld-beeld verbinding in twaalf seniorenwoningen van Woongoed Flakkee in Middelharnis. Door Koos Goedegebuur Na een korte toelichting van directeur Simon van Nieuwaal over het idee acliler de test en de tol van Woongoed Flakkee daarin, volgde de onderteke ning. De lest houdt in dal men in de betreffende woningen een aanraakscherm plaatst waarmee de senior huurder op een eenvoudige manier een beeld-beeld verbinding kan maken via het internet met lamilie en vrienden. Hel idee hierachter is om ouderen hel makkelijker te maken om zelf standig te bfijven wonen. Want soms koiiU men door ziekte of andere ongemakken voor een gedwongen verhuizing naar een instelling of'verzorgingste huis te slaan. Door hel gebruik van dit eenvoudig" te bedienen touchscreen wordt aan oude ren de mogelijkheid geboden om comfortabeler, veiliger en langer zelfstandig te blijven wonen. En ook wanneer men minder moljiel wordt, kan men door deze toepassing contact Ijlijven houden met de bui tenwereld en actief blijven in de maatschappij. Familie en vrienden kunnen met hun eigen computer of laptop via Skype direct contact maken met de betreffende oudere. De toepassing is gebaseerd op De beeld-beeld verbinding, zojiiisl gepresenteerd. een eenvoudig te bedienen aaniaakscherm en gebruikt Skype voor de beeld-beeld ver binding. In samenwerking met een aantal plaatselijke kerken zal ook onderzocht worden of via de toepassing een beeld en geluidsverbinding met de betreffende kerk kan worden gemaakt, waardoor ouderen beelden van de kerkdiensten kunnen zien wat een gevoel van 'erbij horen' geeft. Ook zullen er zorgaanbieders benaderd worden om op deze manier een direct contact te hebben met ouderen met een zoig- vraag. Tijdens de test die loopt v;ui maan tot en met augustus wordt de touchscreen kosteloos ter beschikking gesteld door Woongoed Flakkee. Samen met ViePLUS wordt al gewerkt aan de voorbereidingen. Als de test goed verloopt, denkt Woon goed Flakkee aan een bredere inzet van hel geheel binnen haar bestand van huurders die deze vorm van sociale media nodig hebben om zo lang mogelijk zelfstandig te kun nen blijven wonen. Woongoed Flakkee werkt in deze samen met hel nog jonge bedrijf Vie PLUS bv, dat is opgezet door een drietal ondernemers waar van oud-Flakkeeër drs. Joop van Rimipt een van de clirec- leuren is. Bij de onderteke ning van de intentie vertelde hij dat deZe vorm van plaatsen uniek is in ons land, want de meeste toepassingen zijn nu bij tehuizen geïnstalleerd en nog niet via een woningcor- (Foto: Wim van Vossen Fotografie) poratie. Ook demonstreerde Van Rumpt enkele van de vele mogelijklieden van de touch screen. Hij verwacht dat het eenvoudig te bedienen scherm veel ouderen over hun drem pelvrees wat betreft nieuwe technieken heen zal helpen, als zij ondervinden hoe simpel en makkelijk het geheel werkt. Eens te meer laat W^oongoed Flakkee zien dat men behalve volkshuisvesting ook woonge not hoog in het vaandel heeft staan. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee (SWO) is een welzijnsstichting die man telzorgadvies op Goeree- Overflakkee geeft. Mantel- zorgers hebben soms even tijd voor zichzelf nodig om nieuwe energie op te kun nen bouwen. Daarom is de SWO op zoek naar vrijwil ligers die de mantelzor- gers willen ondersteunen. Gemeente Dirksland, contact persoon: len van Rossum Begeleidingjong kind - Voor een 3-iarig kind mei een beperking zijn wij op zoek naar een vrijwilli ger Wilt 11 op een doordeweekse dag Ui.s.sen Ki.OO uur en 17.00 uur een bezt>ek brengen aan de speeltuin met dit kind? Gemeente Oostflakkee, con tactpersoon: Marietta Walter of len van Rossum Begeleiding jong kind - Voor een 3-jarig kind met een beper king zijn wij op zoek naar een vrijwilliger. Will u op maan dag, woensdag of donderdag tussen l(i:00 uiu" en 17.00 uur samen met dit kind een bezoek aan de speeltuin brengen? Begeleiding bij het eten Voor een viouw met een bepei- king zijn wij op zoek naar een (aantal) vrijwilliger(s) die haar op luaandag, dinsdag, donderdag, vrijdag of zater dag wil(len) helpen tijdens de maaltijden. Heeft u rond f 2.00 uur of 17.00 uur even lijd over om haar twintig minuten te hel|)en? Mevrouw woont in Oude-Tonge. Gemeente Goedereede, con tactpersoon: Mariëtte Walter Voor een mevrouw uit Oud- dorp zijn wij op zoek naar iemand die af en toe met haar wil zwemmen. Eilandbreed \'oor diverse oudere mensen zoeken wij vrijwilligers die mensen willen begeleiden bij controle in het ziekenhuis. L' kunt zich opgeven bij SWO, Bernhardslraat 35, 3255 BB Oude Tonge. Telefoon: 0187- 641344, e-mail: uLwalterCj? welzijngo.nl. Het HKZ-cerlificaat is een bewijs dat de organisatie aan alle landelijk geldende kwa liteitsnormen voldoet. De ondeizoekeis van Kiwa waren onder de indruk hoe Careyn in staat is om het werk op een goede en efficiënte manier te organiseren en tegelijk veel \erbeteringen door te \'oe- ren. C'areyn is trots op dit resultaat. De zorgorganisatie in Zuidwest Nederland is lokaal "eortrani- seerd en staat voor persoon lijke zorg. Careyn levert een volledig ^n toonaangevend assortiment preventie-, zorg-, behandelings- en woondien sten in het woongebied. De dienstverlening sluit naadloos aan op iedere levensfase, de dagelijk.se omgeving en de spe cifieke omstandigheden van de klant. Waarnemend burgemeesler Zevenbergen bezocht de jarige mevrouw Dijkgraaf. iFoto: Wim van ln,«fH Fotografie) SOMMELSDIJK- Offici eel is mevrouw Dijkgraaf- Blok de oudste inwoon ster van de gemeente Mid delharnis en wellicht ook een van de oudste bewo ners van Goeree Overflak- kee. Afgelopen maandag vierde ze namelijk haar 103e verjaardag. Haar kinderen en kleinkinde ren kwamen haar op deze heugelijke dag feliciteren in de Samaritaan, waar ze sinds een halfjaar woont. Ook burgemeester Zeven bergen was van de partij om mevrouw Dijkgraaf de hand te schudden. Door Mirjam Terhoeve Mevrouw Dijkgraaf is duide lijk ontroerd bij het zien van haar nakomelingen. Ze vindt liet geweldig als ze langsko men, maar zegt ertegenop te zien, dat ze daarna weer huis waarts keren. Haar kleindoch ters vertellen, dat ze altijd een echt familieniens is geweest. 'Ze had altijd veel humor en bracht veef vrolijkheid als ze kwam. Helaas gaat hel het laatste half jaar wat minder met haar, waardoor ze vanuit De Goede Ree, waar ze 18 jaar heeft gewoond, is verhuisd naar de Samaritaan. Ze is erg doof, waardoor het moeilijker is geworden om een gesprek te voeren en ook is ze niet meer goed ter been. Tot een halfjaar geleden liep ze nog wel eens rond achter de rolla- tor, maar dat gaal helaas niet meer. Gelukkig is ze wel altijd heel erg blij als je komt en ze kent ons nog allemaal" En dal is heel bijzonder, want de familie kent maar liefst vijf generaties. Zelf komt mevrouw Dijkgraaf uit een gezin van 13 kinderen, waarvan de mees ten inmiddels overleden zijn. .Mleen haar jongste broer, ds P. Blok leeft nog. Ze heeft in haar leven al heel wat mensen moeten missen. Op 49-jarige leeftijd werd ze al weduwe van haar eerste man, de heer Hor- seling. Later huwde ze met de heer Dijkgraaf Ook hij is inmiddels overleden. "Oma was altijd erg vief en goed bij de tijd", vertellen haar kleindochters verder. Ze heeft heel lang zelfstan dig gewoond en fietste tot op hoge leeftijd nog overal naar toe. Dat het nu allemaal wat minder is dan ook niet zo ver wonderlijk, wat wil je als je 103 jaar oud bent?" Zoons Gerrit en Leenden zijn ook al de 80 gepasseerd, maar komen samen met hun echtgenotes de jarige felici teren. "Heel bijzonder", zegt de oudste, de 85-jarige Leen den, "dat ik op mijn leeftijd mijn moeder nog de hand kan schudden. Ja. ik ben het wel gewend hoor, dat mensen ervan opkijken, als ik ze vertel, dat ik mijn moeder ga bezoe ken. Het is fijn om haar nog in ons midden te hel:)ben". En daar zijn alle aanwezigen het roerend mee eens, want ze zijn allemaal dol op oma. Het Reumafonds start bin nenkort met de jaarlijkse col lecte in uw regio. Ruim 60 000 vrijwilligers gaan van 28 februari tot 5 maart met een collectebus langs de deur om geld in te zamelen voor de reumabestrijding. Dat is hard nodig, zeker nu uit onder zoek in samenwerking met TNO blijkt dat reuma een volksziekte is. Eén op de vijf mensen in Nederland boven de twintig jaar heeft reumati sche klachten. Mensen hebben geen idee hoe vreselijk het is om te leven met reuma. Reuma is een verzamelnaam voor ruim honderd verschillende aan doeningen aan spieren en gewrichten. Reuma is grillig en kan 24 uur per dag voor veel lichamelijke ellende zcjr- gen. Je ziel het vaak niet aan de buitenkant en nog steeds heerst de gedachte dat de ziekte alleen bij oude men sen voorkomt. Het tegendeel is waar: tweederde van alle mensen met reuma is jonger dan 65 jaar en is arbeidspro ductief De kosten aan zorg en ziekteverzuim; zo'ii 13 miljard euro per jaar. Daarmee is reu ma een veel groter probleem en een ernstigere ziekte dan veelal wordt gedacht. Omdat het Reumafonds geen subsidie krijgt van de over- lieid is het geld dat met de jaarlijkse collecte wordt opge haald hard nodig voor goed onderzoek en de ontwikke ling van medicijnen om reu ma zo snel mogelijk de wereld uil te helpen. Het onderzoek in Nederland is inmiddels van hoog niveau. Nederland se reumatologen behoren tot de besten ter wereld. Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op wvAW.eilandennieuws.nl OUDDORP - Diabetesvereni ging Nederland werkgebied Goeree-Overllakkee houdt dinsdag 1 maart a.s. een koffie ochtend, van 9.30-11.30 uur in gebouw Eben-Haezer, Preek- hillaan 5 te Ouddorp. Spreker is Hans Pijl, Diabetes voorlich ter van de Regio. Hij zal een lezing houden over Choleste rol en diabetes. Na pauze is er gclegenlieid tot discussie. De liijeenkomst is tevens bedoeld als lotgenolenconlacl, zowel voor leden als iiiet-leden. De entree is gratis. OUDDORP - Vanaf maandag 28 februari l/ni vrijdag 4 maart staat de papiercontainer weer op hel parkeerterrein voor de schoolingang van OBS De West hoek aan de Dorpstienden. L' kunt gedurende schooluren uw oud papier in de contai ner plaatsen. Graag het papier zoveel mogelijk in dozen en/of gebonden aan te leveren en zo ver mogelijk naar achteren te stapelen. Mocht u oud papier hebben in de weken dat de papiercontainer er niet staat, dan kunt u dit in de schuur naast de overdekte fietsenstal ling zetten. Deze deur is tijdens schooluren geopend. Ook hier hel verzoek het papier zoveel mogelijk in dozen of in gebon den hanteerbare pakketjes aan te bieden zodat men het een voudig kan verplaatsen. OUDE-TONGE - Op zater dag 26 februari zal er in heel Oude-Tonge oud papier wor den opgehaald. Het ophalen begint om 9.00 uur. Graag het papier voor dal tijdstip duide lijk zichtbaar buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restau^ratiefonds van de Her vormde Gemeente van Oude- Tonge. HERKINGEN - Op zaterdag 26 februari wordt het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Gemeente van Herkingen. Het ophalen begint om 9.00 uur. Wilt u het papier (geen plastic, drankkar tons en dergelijke) gebundeld aan de kant van de weg zetten? Het scharrelloodsje met twee dehands spullen en lekkere poffertjes is ook weer geopend. i Gebruikt was nog nooit zo nieuw. i Ontdek 't bi] uw G2-dealpr of kijk aivcit on op^lneuw^ n! Knöpi BV - Longsweg 113 - lUi KG - Sommelidijk - 0187 47ÓK7 Akkefdoos BV Klooslefweg 2 - 4317 AL - Nootdgouw 0111 401347

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1