E m f 1 Haalbaarheidsonderzoek naar vernieuwd of nieuw zwembad in gemeente Goedereede Onderscheiding voor scheidend brandweerman Wim Driesse '1'' ""ffm EHBO'ers Achthuizen ontvangen gemeentepenning Babbeltrucs isJiowêetenuui 83e jaargang Nr. 7989 Vrijdag 18 februari 2011 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde gruucii,iug Gevonden en verloren voorwerpen voortaan bij gemeente Zelf bewaren of afgeven Voor zomerreces Eind 2013 Locaties Meerwaarde Prijskaartje Geen extra lasten Wijziging kaartverkoop in zwembadcomplex WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Cursus voor diabetes patiënten Knöpsr^ GOEREE-OVERFLAK- KEE - Als u op straat een voorwerp vindt, bent u verplicht hiervan zo snel mogelijk aangifte te doen. Vanaf heden moet u dit bij de gemeente doen. Voor heen konden gevonden en verloren voorwerpen wor den gemeld bij de politie. Vindl II fcn voorwerp in een woning, gebouw ol vervoer middel, dan meldt ii dit bi] de bcwonei' ol' beheerder van de woning, bel gebouw ol'liel vervoermiddel. Alleen voor werpen die u op straat ol'in de openbare ruimte vindt, kunt u afgeven bij de gemeente. Verloren voorwerpen kunnen altijd wolden gemeld bij de geiJieeiile. U kunt een gevonden of verlo ren voorwerp (aan)melden via een formulier op de gemeen telijke website. Hier kunt u komeiï door op de homepage het linkje 'Verloren ol (ievon- den' aan Ie klikken. Vanaf 1 januari 201 1 worden de verloren en gevonden voor werpen op de website www.ver- lorenofgevondeii.nl geplaatst. U kunt hier dan zelf kijken of een verloren voorwerp door iemand is gevonden. Uw per soonlijke gegevens komen niel op inlernet Ie staan. Wf, u een voorwerp vindt, kunt 11 kiezen of u het zelf bewaart of het algeeft bij de gemeen te. Wanneer ii het voorwerp a/J4ec(t bij de geiiieenle krijgt II van (fe gemeente .Spijke- nisse een bewijs van aangifte of van inbewaringgeving. De gemeente Spijkenisse verzorgt voor de gemeenten op het eiland CJoeiee-Overflakkee de administratieve afhandeling. Als u besluit het voorwerp zelf te bewaren, moet u ervoor zor gen dat het in dezelfde staat blijft en niet verslethtert. Klei ne voorwerpen, zoals sleutels of sieraden, kunt u allevcren bij de receptie in het gemeen tehuis. Als u een groter voor werp (zoals een fiets) vindt en u wilt deze niet zelf bewaren, dan kunt u hiervoor een afspraak maken niet de gemeente. Als 11 be.sluit het voorwcip thuis te bewaren, wordt tiw adres of telefoonnummer doorgegeven aan de eventuele eigenaar. Als vinder kunt u eigenaar wor den van het gevonden voor werp. Heeft u het gevonden goed zelf in bewaring en wordt de eigenaar niet binnen één jaar na uw melding bekend, dan vervallen de eigendoms- reehten en wordt u eigenaar van het voorwerp. Bij voorwer pen en/of goederen met een waarde van minder dan 450,- - wordl u lui drie maanden al eigenaar. Zodra dit het geval is krijgt u hiervan een schrifte lijke bevestiging. U kunt er ook voor kiezen het voorwerp door de gemeente te laten bewa ren. Houdt u er rekening mee dat wanneer u geen melding heeft gedaan bij de gemeente, u nooit eigenaar kunt worden van het gevonden goed. Bij een vermissing van reis- en verblijfsdocumenten moet u altijd aangifte (blijven) doen bij de polilie. Mei dit proces-ver- Ijaai kunt u voi-vofg'ens aangifte bij de gemeente doen voor het verkrijgen van een nieuw reis- en/ol verblijfsdocument. DEN BOMMEL - Na 38 jaar verbonden te zijn geweest aan de vrijwillige brandweer van Den Bommel heeft brand weerman Wim Driesse uit Den Bommel vorige week \rijdag- avond afscheid genomen tij dens de korpsavond. die in zijn woonplaats werd gehouden. Tijdens de 38 jaar is hij bevel voerder geweest, plaatsvervan gend commandant en heeft iiij een aantal jaar het com- mandantschap waargenomen. Daarnaast is Driesse twintig jaar lang koster geweest van de Exoduskerk te Sommels- dijk en is hij sinds 2008 lid van de Raad van Toezicht van W(jningboiiwvereniging Den Bommel. Dit alles was voor het Kapittel voor de Ci\iele Orden voldoen de reden om hem te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau. Ter gelegenheid van Driesse's afscheid reikte waar nemend burgemeester Jan Heijkoop van de gemeente Oostflakkee hem een Konink lijke Onderscheiding uit. (Folo: Willi van Vossfn Folografie) Hel Zivemcomjilcx 'I Ziüdi'rdii'p in SteUendam. {Foto: Wim van Vossen Fotografie) GOEDEREEDE - Nog pre senteert het zwemcomplex ■^t Zuiderdiep in Stellen- dam zich op haar website als het subtropisch zwem paradijs van de gemeente Goedereede. Een complex met wedstrijdbad, recrea tiebad met prachtige glij baan en buitenbad. Een hot whirlpool, babybad en een stroomversnel ling. Dat alles aangevuld met onder andere voor zieningen op het gebied van horeca, stoomcabines en niet in de laatste plaats een grote ligweide bij het buitenbassin (van 30 bij 25 meter). Maar donkere wol ken pakken zich inmiddels samen boven het complex. Er is een teruglopend bezoekersaantal. Er zijn toenemende onderhouds kosten en er ontbreekt productvernieuwing. Col lege en raadsfracties bui gen zich over de vraag hoe het verder moet. Als eerste concrete stap is nu een haalbaarheidsonder zoek gestart naar, of wel een volledige renovatie van het complex of wel nieuwbouw in Stellendam of elders in de gemeente. Door Jaap Ruizeveld Wethouder Bert Tuk is duide lijk in zijn toelichting. "Begin deze maand is in een geza menlijke vergadering van de raadscommissies de problema tiek rond het huidige zwembad uitvoerig aan de orde gesteki. Daarbij kwamen twee items op tafel. Enerzijds het door de gemeente uitgevoerde interne haalbaarheidsonderzoek naar locatiemogelijkheden. Ander zijds de product\'isie gepre senteerd door de ondersteu nende bureaus BBN (Bureau Bouwcoördinatie Nedeiland) en BMC (Bureau Manage ment en Consultancy). Dit als een eerste verkenning. Een brainstorm. Echter niet vrij blijvend. Er moet nu echt snel iets gebeuren. Een zwembad is een prachtige voorziening in een gemeente, maar het moet betaalbaar, beheersbaar en exploitabel zijn", zegt de wet houder. Op korte termijn moet een aan tal belangrijke besluiten geno men worden. Dat vergt grote zorgvuldigheid. De tijdsdruk mag een goede, wel overwogen keuze, niet in de weg staan. In de gezamenlijke raadscommis sie is een aantal opmerkingen geplaatst die in de verdere uit werking van het project mede getoetst worden. Er wordt een configuratie opgesteld om te zien welke insteek haalbaar is. Als alles volgens plan verloopt zal binnenkort het college zich, na een tussenoverleg, vervol gens over een definitief rap port kunnen buigen. Begin april is het dan weer de beurt aan de commissies. Vanuit de ambtelijke staf schetst Robert Jongkees een mogelijk tijds pad. Een raadsvoorstel met besluitvorming, nog vóór het zomerreces, dat zou moeten kunnen. Die lijn doortrekkend moet er nog daarna nog veel werk wor den verzet vóórdat het nieuw-e, ol hernieuwde zwembad de poorten voor de zwemliefheb- bers zou kunnen openen. Aller lei stations moeten in het tra ject worden gepasseerd. Nog los van de locatiekeuze, want ook daar kunnen zich obstakels voordoen. Exploitatieregeling, planprocedure, aanbesteding, vergunningen en bouw. Alles kost tijd. Eind 2013 moet haal baar zijn. Wethouder Tuk noemt vier potentiële locaties die voor een zweinbadvestiging in de gemeente Goedereede in aan merking kunnen, komen. Het verplaatsingsgebied aan de Vrijheidsweg, de Dorpstien- den, aangrenzend terrein WFB-locatie Hofdijksweg en de huidige locatie aan 't Zui derdiep. Vanuit enkele raads fracties is gevraagd ook de locatie Scharrezeepolder nog nader te bezien. Deze laatste locatie draagt, zo iieeft Tuk in de raadscommis sie gezegd, zijns inziens ech ter een groot risico, gelet op onzekerheid omtrent verdere ontwikkelingen in dit gebied. Bij al deze locaties g^eldt dat goed beschouwd moet worden welke uitvoeringsvorm er aan het nieuwe zwembad gegeven kan worden. Zo scoort bij voorbeeld een locatie als Dorp- stienden op een aantal punten wel, maar het is daar uiteraard onmogelijk om een buitenbad met ligweide te realiseren. Ook bereikbaarheid, openbaar ver voer en sociale veiligheid zijn factoren die ingewogen wor den. Lit een eerste aanzet van een SWOT-analvse bij het huidige bad blijkt dat de profilering zwak is, het buitenbad wel erg groot is en er geen beweegbare bodem aanwezig is. Het com plex is bovendien gedateerd. ,Als je bij nieuwbouw, eventueel op een andere locatie kijkt, dan zou je ook .gelijk de kansen, de meerwaarde, moeten kunnen benoemen. Het productaan bod zou beter kunnen aanslui ten bij demografische ontwik kelingen. Ook zou het zwem bad zicji kunnen profileren als een .slccbtweervoorziening. Is dan een duur buitenbad nog wel nodig En wordt die toe ristische insteek realiteit, dan zou eventueel bij exploitatie ook het fenomeen toeristenbe lasting in beeld kunnen komen. .Anderzijds is er op dit moment nog geen ziclit of de gemeente de exploitatie als kerntaak zelf wil hanteren of die wil uitbeste den. Daarbij bel^ben we nog niet alle in en oiits benoemd, zegt wethouder Tuk. Hoe kan het nieuwe zwembad er uit komen te zien?. Met een recreatiebad met beweegbare bodem, inclu sief een peuterbad en whirl pool alsmede een wedstrijdbad met aflopende bodem?. Even- tueef aangevuld met een kleine uitloop naar een babyvoorzie ning. Als het daarbij blijft, ver- vallcn buitenbad en ligweide. Het is dan echt een doelgroe penvoorziening. Er zijn ove rigens talrijke alternatieven. Aan elke uitvoering hangt een prijskaartje. Laat fiet duidelijk zijn: Voor een zwembad kies je, met de wetenschap dat het niet kostendekkend zal zijn. Dus geen statussymbool, maar een gewenste voorziening die van toevoegende waarde is. Het betekent dat, wil je de bur ger niet voor extra lasten laten opdraaien, je goede inzichten moet hebben over kansen voor een verantwoorde exploitatie- mogelijkheid. Hoewel je van je eigen kracht moet uitgaan, moet je wel kijken naar even tuele bedreigingen. Concur rentie van andere baden in de regio. Voor welke doelgroep is het nieuwe bad interessant en welke doelgroep is commerci eel het meest interessant. Nog veel vragen staan open. Eén ding is zeker; Er moet op korte termijn iets gebeuren, voordat de kosten volledig de pan uitlopen. Kosten die in zwemparadijs 't Zuiderdiep in de afgelopen jaren schommel den tussen 733.000 en 900.000 euro, tegen een omzet van globaal en gemiddeld 37.5.000 euro. STELLENDAM - Sinds begin dit jaar zijn in hel zwemcomplex 't Zuiderdiep in Stellendam enkele wijzigingen doorgevoerd ten aanzien van de kaartverkoop. Zo zijn de abonnementen verdwenen. Dit heeft te maken met het feit dat abonnementen zo goed als niet werden verkocht. De meerba- denkaarten zijn afgeschaft. Daarover zijn, voor aanvang van het nieuwe jaar, de vaste bezoekers ingelicht. Ervaring leerde dat met name deze doelgroep gebruik maakte van de meerbadenkaarten. In de periode vóór 1 januari 2011 zijn er extra 100-baden- kaarten verkocht. De termijn van inleveren van deze kaarten is verlengd tot januari 2013. Overigens is in de plaats van de meerbadenkaarten een 'daltarief' ingesteld. Dit geldt .speciaal voor 2 uur of minder ba a n tjeszwem me n ACHTHUIZEN - Dinsdag werden mevrouw 'Wolfert en de heer IJpelaar van de EHBO-vereniging in Achthuizen verrast met een bezoek van wethouder Heintjes van Oostflakkee. Hij reikte hen tijdens de algemene ledenvergade ring van de lokale EHBO- afdeling een zilveren gemeentepenning uit. Mevrouw Wolfert is in februari 2011 40 jaar lid van de EHBO- vereniging, waarvan zij 19 jaar in het bestuur heeft geze ten. Ook staat zij ieder jaar bij diverse evenementen met haar EHBO-tas klaar. Zij heeft nog veel plezier in al haar taken en blijft voorlopig nog bij de ver eniging. Ook de heer IJpelaar is in februari 40 jaar lid. .M die tijd is hij penningmeester geweest van de vereniging. Oni de twee jaar gaf hij een nieuwe EHBO- cursus. Hij ging hiervoor zelfs langs de deur om te vragen of men een cursus wilde volgen. Ook deed hij jarenlang de organisatie \an de reanimatie- cursus en heeft in de wedstrijd- ploeg gezeten waar hij talloze bekers won. Hij wilde eigen lijk stoppen na 40 jaar, maar er is geen plaatsvervanger te vinden. De heer IJpelaar blijft daarom nog even. Wetthouder Heintjes felici teerde de jubilarissen met deze bijzondere prestatie en over handigde hen beiden de zilve ren gemeentepenning van de gemeente Oostflakkee. Weerbericht oer olaats? Dagelijks 6 maal vernieuv/d Kijk op www.eilandennieuws.nl SOMMELSDIJK - De politie heeft uit de regio Goeree-Overflakkee mel dingen binnengekregen van babbeltrucs. Zo stonden bij een van de slachtoffers twee dames aan de deur om de bewoner te v ragen of zij de ANWB mochten bellen in verband met autopech. Een maal binnen wilde één van de twee een glaasje water, waarop de bewoner wegliep. De dames verlieten de woning, waarna de bewoner geld en een pinpas mist. Mét de pinpas werd \er- volgens geld gepind. Bij een volgende babbeltruc staan twee dames aan de deur die vertelden de nieuwe buren te zijn. Ze hadden koeken bij zich en willen even op de koffie komen. De bewoner vond tiet een vreemd verhaal en heeft de dames niet binnengelaten. De babbeltruc blijkt niet alleen bij woningen te worden toe gepast, maar ook gew(3on op straat. Zo werd een vrouw aangesproken door een man toen zij in haar auto stapte. De man vertelde dat ze geld heeft laten vallen en dat hij het haar wil teruggeven. De vrouw is xerbaast omdat zij helemaal geen geld had gepakt. Op het moment dal de man haar aan de praat hield, maakte een lv\eede persoon de achterdeur van de auto open.en pakte een portemonnee met geld en een pinpas uit de tas van de vrouw. Ook met deze pas is geld gepind. Het slachtoffer heeft niets van de diefstal gemerkt. De politie adviseert alert te zijn als er personen zijn die u thuis of op straat benaderen met een dergelijk verhaal. Bel 112 en geef een zo goed mogelijk signalement. SOMMELSDIJK - Zorggroep Haringvliet Diabeteszorg orga niseert een cursus van twee bij eenkomsten voor mensen cüe onder behandeling zijn voor diabetes. Aan het einde van de cursus heeft u de controle in handen heeft en kunt u zelf beslissingen nemen. De cursus is gratis. De bijeenkomsten vinden plaats op donderdag 24 februa ri en 3 maart van 9.00 tot 12.30 uur te Panacea, Voorstraat 9a te Oude-Tonge. Verplichte opgave via secretariaatdiabv(ó.) tharingvliet.nl of bij uw eigen huisarts, praktijkondersteuner, diabetesverpleegkundige of diëtist. "Voor meer informatie: www.zorgvoordiabetes.nl. Gebruikt was nog nooit zo nieuw. ■■- ■.^'Gl-d^aierofkijUIvastopwww.opelnieuv^'s.nl Knóps BV Loogewg 113 - 32tó KG - Sommelsdijk - 01B7 476767 Aklterdaos BV - Kioosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouvrt - 0111 401347 Mevrouw Wolfert en de heer IJpelaar werden in het zonnetje gezet. (Foto: Wim van \hs.ien Fotografie)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1