■P W School met de Bijbel in Sommelsdijk viert 100e verjaardag *0 Veel dank bij afscheid voor bemanningsleden KNRM Dirksland BUTH ^OZIi\|;^ Vacature - 37/3 fl-H Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Zeeuwse SGP positief over één met Goeree-Overflakkee Gemeentebelangen Dirksland is en blijft voorstander van gemeentelijke fusie De SGP komt naar u ti Toegevoegde waarde m2ij Vertrouwd Lodder Financials www.lodderfinancials.nl Opgeven Administratie medewerkster Lezing prof. Peels over 'God en geweld in Oude Testament' drijfsadministrati arrekening De waal Hoveniers Tel. (0187) 652484 www.dewaalhoveniers.nl Wij zijn één grote familie PR-coördinator 83e jaargang Nr. 7988 Dinsdag 15 februari 2011 THOLEN - De SGP-fractie van Zeeland staat positief tegen over het voorstel van D66 om Goeree-Overflakkee bij Zee land te voegen. Dat zei gede puteerde George van Heu- kelom vrijdagavond tijdens een campagnebijeenkomst in Tholen. Door Anne Vader "Ik hel) zcklcn t-t-n goed voor- .slcl vaii 1)66 gehoord, maar ere wie ere toekomt: hier staat de .S(;P helemaal aehter", zei Goos Roeland. De kandidaat voor de komende PS-verkiezingen stelde in zijn referaat dat Zee land niet moei samengaan met /.Liid-Ihilland of Noord- lirabant. "Zeeland moet vooral Zeeland blijven." Op de vraag wat de ,SGI' ervan vindt om alleen (ioeree-Over- flakkee bij Zeeland te voegen, leageerde de fiaetie wel posi tief, "l'lakkee is toch al Zeeuws gerielu", vond Van Heiikelom. "Ze praten zelfs Zeenws. Maar dit moet het eiland zelf Ook wil len". DIRKSLAND - In tegenstel ling tot het bericht op de voor pagina van Eilanden-Nieuws van I februari 2011, is en blijft Gemeentebelangen Dirksland voorstander van de gemeen telijke herindeling op Goeree- Overflakkee, en wel van alle vier gemeenten. Dat stelt frac tievoorzitterjan Leenders. Het in het artikel genotm- de Platform Lokale Partijen beslaat uil ongeveer lathtig lokale partijen. Het Platform Lokale Partijen is oniatigs als provinciale partij otitslaan door een samenvoeging van Leefbare Lokale Partijen en (diPS. (ierneenten ik'langen I'loviiuhilv Sliilcii. Ook Gemeenfefjeian^en Dirks land was verlegenwoorthgd iti (iBl'S, en wel door jan Leen ders. Hij slaat ook op de lijst van het Platform Lokale Par tijen voor de provinciale ver kiezingen van 2 maart. Met tachtig lokale partijen is het lastig één provinciaal par ti Jl)rogratimia op te stellen, waarin alle lokale partijen zicli volledig kunnen vinden. Parlij- eii hoeven niet achter elk piml van liet progrannna te slaan, (iemeentebekmgen Dirksland staal niet achter het program- mapnnt van de PLP belrelfén- de gemeentelijke herindeling. Hoewel anderen het tegen deel beweren, is de oorsprong van de herindeling van Goe ree-Overflakkee al te vinden in 2001. In dat jaar werd het IVA-rapport 'Niet-vrijblijven de sainemverking' in de raden van (loeree-Overflakkee aan de orde gesteld. Vanaf' dat niomenl zijn regelmatig \an onderaf de mogelijkheden en vormgeving van onderlinge .samenwerking in alle gemeen teraden aan de orde geweest. De maximale, maar(jn\()ldoen- de uitkomst, was liet eilandelijk verlengd gemeentelijk bestuur, vormgegeven door het ver brede ISCiO. Nu al wordt een zeer groot deel van het beleid voor de vier gemeenten gelij kelijk en eenduidig vormge geven door het IS(JO. Maar over deze werkwijze zijn de vier gemeenteraden uiteinde lijk niel tevreden, omdat de rechtstreekse democratische controle op het ISGO door de raden ontbreekt. Boven dien is de bestuurskracht van elke gemeente nu of' op korte leiinijn onvoldoende om de laken die zich aandienen goed Ie kunnen uitvoeren. Jlvl is dan ook nief mvcr dan logiseli dal na een aantal, jarendurende, vruchteloze pogingen van de gemeentera den en de colleges van B en \V om te komen tot een geza menlijk eilandelijk voorstel, het provinciebestuur besloot tot een opgelegde fusie, vindi l^eenders. (iemeentebelangen Dirksland is geen voorstander van de voorkeur van de gemeente (ioederecde om zelfstandig te Ijlijven met een gezamenlijk ambtelijk apparaat. Dat leidt, stelt de parlij, uiteindelijk tol grote problemen, voor de vier gemeenten, maar zeker ook voor de betrokken ambtena ren. "Het is buitengewoon moeilijk om vier meesters te dienen, zeker als de belangen tegenstrijdig zijn." Herindeling van de vier gemeenten is volgens Ciemeen- tebelangen Dirksland de enige en Juiste oplossing om de bur gers van Goeree-Overflakkee een daadkrachtig en voor nu en de toekomst, toegerust gemeentebestuur te geven. Ga in debat met de kandidaten van de SGP over de Toegevoegde waarde voor Goeree-Overflakkee! Sprekers zijn o.a. Servaas Stoop en Peter Zevenbergen 22 februari 2011» Locatie: Mozartsingel 2 3247 EL Dirksland Aanvang: 19.45 uur Meer info: www.sgpzh.nl lnfo@sgpzh.nl www.rozima.nl Tel. 0187-612000 Boomgoarddreef 18 Stad o/h Haringvliet info@rozima,nl Erf- en sierbestrating Firma J. J van Gurp OudedijkU Ooitgensplaat IP» ~TS (0187)631350/ EisVR^ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestratlng.nl Administratie- en beiastingadviesl<antoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298 SOMMELSDIJK - Op de School met de Bijbel in Sommelsdijk zitten een kleine 300 kinderen. Daar om is er op de school vrij wel dagelijks wel een ver jaardag te vieren waarbij de betreffende leerlingen aan het begin van de dag in het zonnetje worden gezet. Vrijdag was er wel een bijzondere verjaardag te vieren, want juist op die dag, 11 februari vierde de school haar honderd ste verjaardag. Alle kinde ren waren voor de ingang present en zelfs de burge meester was - met ambts keten - naar de school gekomen om de start van het feest bij te wonen. Een feest waar op' later in het jaar nog uitgebreid wordt teruggekomen. Tekst en foto's: Adri van der Laan Het echte verjaardagsfeest werd natuurlijk op de dag zelf gevierd. Voor dat de kinderen vrijdagochtend 11 februari de school binnengingen werd er eerst een feestje op het plein gebouwd. AJle kinderen, juf fen meesters en een groot aan tal ouders waren op het plein bij elkaar voor de start van het feest. Naast het zingen van het 'Lang zal ze leven' hield direc teur De Jong hield een korte toespraak. Aan de hand van oude hito's en een plaquette liet meester De Jiing de kin deren iets van de geschiedenis van de school zien; een school, die een verhuizing en veel ver bouwingen heeft ondergaan. Burgemeester Zevenbergen, Burgemeesti'i Zevenbergen was ook op het verjaardagsfeest, nj> de grote foto brengt hij lijn felkitaties over aan de kinderen en hun ouders. Op de inzetjes boven van rechts naar links: Meester De Jong, Meester Guijf laat een gedenkbord zien uit de tijd toen de school haar vijftigja rig jubileum vierde. Burgemeester Zevenbergen nam ook een kijkje bij het fotograferen van de groepen, waanmor ook schoolattribulen uit het verleden werden gebruikt. Op de foto geeft hij de kinderen uitleg over het gebruik van een een lei en griffel. die met applaus op het school plein werd begroet, bracht de feücitaties over namens het gemeentebestuur van Middel- harnis. Hij stond ook stil bij de feestweek die in juni van dit jaar nog gehouden zal worden. Om ook de dankbaarheid aan God te tonen, las meester De jong las de tekst uit P.salm 119:53 en psalm 100. Alle kin deren zongen daarna psalm 75:1 en Psalm 66:1. In juni van dit jaar zal er een feestweek worden gehouden en wel van 6 tot en met 10 juni: Maandag 6 juni: zal er een spectaculaire opening van de feestweek zijn met onder meer een ballonnenwedstrijd en een speurtocht. Dinsdag 7 juni: is er een oude ambachten- en spelletjesmarkt Woensdag 8 juni: is een sporl- dag in De Staver Donderdag 9 juni: is de dag van de gezamenlijke schoolreis Vrijdag 10 juni: wordt besteed 111 dienst van de naaste, met aan hel eind van de dag een spectaculaire afsluiting en een maaltijd. Vrijdag was er ook nog een kleurwedstrijd, waarbij een vrolijke tekening, gemaakt door Mels de Jonge, kon wor den ingekleurd en er was iets lekker voor de kinderen. Ook gingen de kinderen die dag nog per groep op de foto, die ze later in het jaar mee zullen krijgen. Op de website www.meeeeuw- feest.nl kan men meer infor matie over het feest vinden, maar ook over de reünie en de jubileumbijeenkomst, waar voor men zich op kan geven. Op pagina 5 van deze krant vindt 11 een advertentie, opge maakt door Jan van der Valk, waarin vernield staat hoe u zich kunt opgeven voor de jubileumbijeenkomst en/of de reünie. SOMMELSDIJK - Donderdag 17 februari hoopt prof. H.G.L. Peels uit Apeldoorn te spreken over het onderwerp 'God en het geweld in het Oude "fesla- ment'. De lezing wordt gehou den in de Rehobotlikerk, Olynipiaweg 44 te Soinmels- dijk. Aanvang: 19.45 uur. Kos ten per avond 3,50. ADMINISTRATIEKANTOOR HOBBEMASTRAAT 49 3241 AC MIDDELHARNIS TELEFOON (0187)48 24 14 TELEFAX 101 B7) 48 77 26 E-MAIL infoabuth-sdmjnistratie.nl hét kantoor uoor ondernemers particulierer NIEUWE-TONGE STELLENDAM - Veel lof had burgemeester van de Velde van Goedereede als voorzitter van de Plaatse lijke Commissie KNRM op vrijdagavond 11 febru ari voor de drie vertrek kende bemanningsleden en de secretaris/penning meester van de Plaatselij ke Commissie van de red dingsstations Stellendam en Ouddorp. In restaurant Berrisz te Stellendam was, in een uitstekende sfeer, de bijna voltallige beman ning (en bevrouwing!) bij een van de stations Oud dorp en Stellendam. Jolanda Driesse-Bosland In haar openingstoespraak memoreerde de burgemeester liet afgelopen jaar. "Het was een goed KNRM-jaar",' aldus de burgemeester. Een bijzon der hartelijk welkom was er voor de partners van de vrijwil ligers. "Zonder goed thuisfront is er geen vrij»villigerswerk mogelijk". Door station Stel lendam zijn het afgelopen jaar 163 acties uitgevoerd en door station Ouddorp 84 acties. Ook. was de open dag bij de stations het afgelopen jaar weer een groot succes door de grote belangstelling van het publiek en de aanmelding van nieuwe donateurs. "VVe zijn één grote familie", zo beschreef de voor zitter de hechte band tussen de bemanningsleden van de red dingsboten en andere betrok kenen. Na deze korte terugblik waarin de voorzitter de goede sfeer lussen de bemanningsleden onderling roemde, \vas toch de tijd van afscheid nemen aangebroken voor een viertal KNRM-ers. Arnold Keijzer van slation Stel lendam ontving uit handen van de voorzitter het Jaar teken. Dit na 15 jaar trouwe dienst als opstapper en plaats vervangend schipper van sta tion Stellendam. "Een mensen mens, collegiaal, altijd inzet baar, begrip\'ol en het cement in de groep", waren enkele typeringen die de burgemees ter gebruikte voor zijn staat van dienst. Het Jaarteken is een vrijwilligersniedaille voor Openbare Orde en Veiligheid die sinds 1998 uitgereikt wordt aan vrijwilligers met een lange staat van dienst, onder andere bij de reddingsdiensten. .■\rnold Keijzer was betrokken bij zo'n 1100 acties. De burge meester memoreert een aantal indrukwekkende recente acties waar .Arnold bij betrokken was; de zoekactie naar een verdron ken jongen en het ongeval waarbij helaas twee Duitse vis sers verdronken en ook de aan varing van de SD-27. Jan Zandburg. ook beman ningslid van station Stellen dam, begon in 1994 bij de Zeemanspot, was betrokken bij 326 acties en heeft 545 drenke lingen aan wal gebracht. Later kwam er ook een station aan de 'binnenzijde' en voer Jan op de John Stegers' en de 'Willem- tje'. Aan de buitenzijde voer Jan op de prinses Margriet en de .Antoinette. Ook voor hem waren veel lovende woorden. 'Het waren 15 mooie jaren bin nen de KNMR' zo vertelde de burgemeester. .«Ugemeen direc teur Roemer Bogaard, aanwe zig van het hoofdkantoor in IJmuiden, meende dat Jan nog helemaal niet op kon stappen, want zijn speciaal voor hem op maat gemaakte overlevingspak was nog niel versleten... Jan ontving in 2010 reeds het jaarteken vanwege zijn lange slaat van dienst. Ook bij station Ouddorp waren er spijiige gevoelens nu Kees lanis (540 acties en 1050 dren kelingen aan wal gebracht) afscheid neemt. Hij werd gety peerd als 'superloyaal, betrok ken en altijd aanwezig'. Twee reddingen kwamen in het bij zonder voor het voetlicht; het schip dat meer dan acht uur vastzat op de Ooster en de redding van de 75.000e dren keling door de KNRM. Dit na hel afschieten van een vuurpijl door Kees vanaf de vuurtoren. Deze heeft de drenkeling zeker moed gegeven dat hij gesigna leerd wasl De drenkeling keek enigszins vieemd op toen hij De mensen van de KNRM inntn'mi afscheid werd genomen. Van linksboven mei de klok mee: Jan Zandburg, Kees Tunis, Jan van Wezel en Arnold Keijzer (Foto's KNRM) eenmaal aan wal verwelkomd werd met bloemen en taart, zo vertelde algemeen directeur Boogaard, maar hij was toch écht'de 75.000e! Scheidend secielari.s/penning- meester Jan van Wezel was PR- coördinator van 1996 tot 2006 en vanaf 2005 tot 2010 secre taris/penningmeester van de plaatselijke commissie. Woor den die hem kenmerken zijn; "kordaat, betrokken, adetpiaat, punctueel en werken met hart en ziel". 'Jan was de motor ach ter het organiseren, het overleg en de nazorg". De heer van Wezel kijkt terug; "als je iets doet, moet je het goed. doen of het niet doen. Jullie hebben mij veel te veel lof toegezwaaid!" Hij raadde de bemanning aan te blijven varen zoals hij het hoorde van de schipper van station Oud dorp; "Schipper naa.st God. Blijf deze koers ook in de toe komst varen", zo gaf de heer van Wezel de aanwezigen mee. Samen met Jan Keijzer, en voorheen met Kees Grin wis, verzorgt Jan van Wezel lezin gen en presentaties over het werk van de KNRM. IJier hoopt hij in de toekomst zeker mee door te gaani Alle vertrekkende vrijwil ligers werden verrast met een cadeaubon en bloemen namens de plaatselijke stati ons. De landelijke KNRM deed ook een duit in het zakje met voor ieder een fotoboek niet als toepasselijke titel 'De Zee', een KNRM-stropdas en de KNRM- lepeltjes. Bij alle lof en dank werden nogmaals alle partners uitdrukkelijk bedankt, omdat zij het mogelijk maakten dat dit belangrijke, vaak levens reddende, werk kon worden gedaan. Na het officiële gedeelte, was er ruimte voor een gezellig samenzijn met een hapje en drankje. Volgend jaar hoopt de KNRM eenzelfde bijeen komst te organiseren waarbij ze weer zullen terugblikken op het afgelopen jaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1