Echtpaar Klootwijk viert briljanten huwelijksjubileum Muziekfestival Two 2 Team weer groot succes Presentatieavond Reinout en Arenda van Heiningen Ladderwagen brandweer gestationeerd in Hellevoetsluis Tevredenheidsonderzoek Wmo in Oostflakkee Dirksland neemt deel aan klanttevredenheidsonderzoek N57 Ouddorp morgen dicht voor verkeer Culturele Voorjaarsgids GO Geestelijke vorming 83e jaargang Nr. 7987 Vrijdag 11 februari 2011 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Bakkerij Veel aanloop Vakjury Zeven finalisten Uiteenlopende voorkeuren WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Knöps kii JÉi J J MIDDELHARNIS - Op woensdag 16 februari hopen Reinout en Arenda van Heiningen, die door de Hervormde Gemeente van Middelharnis naar Thailand uitgezonden zijn, een presentatieavond te houden. Sliuls kort zijn zij nicl liuii kinderen een p;iar maanden met verlof in Nederland. In deze verlofperiode zullen zij een aantal presentatieavonden beleggen, waarvan ook één in Middelharnis. De avond vvordl gehouden in De lioek.steen aan de King ie Middelharni.s. Zij hopen deze avond iets te ven ellen over hun werk en leven in Thailand. En ook over de taalsludie waar ze nog mee bezig zijn. Na de pauze is er gelegenheid om hen vragen te stellen. De avond begint om 19.4.5 uur en wc liopen deze om 21.30 uur al te rondeir Vanal 19.15 kunt u binnenlopen voor kollie e.d. Ook is er een verkooplalel en zal er een eollecte gehouden worden. Iedereen is hartelijk vvelkonr HELLEVOETSLUIS Vorig jaar diende de partij Vooruitstrevend Dorps belang '78 (VDB 78) een motie in tot herpositione ring van een ladderwagen naar de kazerne in Hel levoetsluis. Op 1 februari 2011 is door de VRR een ladderwagen geplaatst in de kazerne van Helle voetsluis. Raadslid J. de Vos van VDB 78 heeft het nieuws met genoegen ver nomen. Door de nieuwe ladderwagen is de aain-ijtijd naar (loeree- )\'erllakkkee met zeker twin- lig miiuilen verkort. Dil draagl bij tot een betere bestrijding van branden en hulpverlening op Goeree-Overllakkee. V'erdei' is liel duikieam van de brandweer te Hellevoetsluis opgeheven. Hierover heelt VDB '78 al eerder zijn onge noegen in de richting van de VRR geuit. Voor een incident waar brandweerduikers wor den ingezet, moet nu een duik team uit Brielle komen. VDB '7S vindt de lange aanrijtijd onacceptabel. VDB '78 zal de sittiatie nader bekijken en wil waar mogelijk actie ondernemen om de VRR te overtuigen van de "onaccep tabel gecreëerde en onveilige situatie voor Goeree-Overllak kee". OUDE-TONGE - Inwo ners van de gemeente Oostflakkee die onder steuning van de Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo) ontvan gen, krijgen binnenkort een enquête toegestuurd. Het gaat om mensen met (lichamelijke) beperkin gen die bijvoorbeeld hulp krijgen bij het huishou den of via de gemeente een scootmobiel of rol stoel aanvragen. De gemeente wil graag weten wat haar cliënten van deze dienstverlening vinden. Daar om krijgen alle inwoners die de algelopen twee jaar een aanvraag voor een voorziening hebben ingediend binnenkort een eniiuêteformulier Hierop staan vragen over onder meer hulp bij hel huishotiden, woon voorzieningen, de regiotaxi en voorzieningen als rolstoelen en scootniobielen. Ook wanneer een aanvraag voor de gevraag de voorziening in het verletlen niel is toegewezen, ontvangt men een enc]uête. Om een goed beeld te krij gen over hoe de dienstverle ning ervaren wordt, is het van belang dat zoveel mogelijk mensen het Idrmulier invullen en terugslmen. Alle antwoor- ilen worden zorgvuldig en anoniem verwerkt. Het invul len van de vragenlijst heeft geen gevolgen voor de onder steuning die cliënten en in de loekonrst kiijgen. De gegevens worden alleen gebruikt voor het toezenden \an deze \ra- genlijst. I Iel onderzoek woi dl uitge voerd door SC.BO Benchmar king. Er wordt gevraagd om de enquête voor 4 maart 2011 terug te sturen. In juni 2011 worden de resultaten van het onderzoek bekend gemaakt op de website van de gemeente (vvww.oostllakee.nl). Ook komi er bericht in hnis-aan-huisbla- den als Ons Eiland en Eilanden Nieuws. Met de uilslag van dil onderzoek bekijkt de gemeen te wal goed gaat en wat beter kan. DIRKSLAND - Evenals vorig jaar doet de gemeen te Dirksland ook dit jaar weer mee aan de Bench mark Publiekszaken, een klanttevredenheidsonder zoek naar de dienstverle ning door de gemeente. Met de Benchmark Publieks zaken worden de prestaties van de afdeling publiekszaken in kaart gebracht. Het onder zoek is een hulpmiddel voor genieenten om haar diensten te \erbeteren na de vergelij king met prestaties xan andere gemeenten. Het klanttevredenheidsonder zoek geeft burgers en gemeen ten inzicht in de kwaliteit van de dienstverlening. Het gaat erom dat burgers tevreden zijn over de dienstverlening van de gemeente. Die tevredenheid wordt bepaald door het soort dienst dat wordt geleverd en de manier waarop die dienst wordt verleend. Dit laatste heeft te maken met de organi satie, werkprocessen en vvacht- lijden. Het onderzoek richt zich op baliedienstverlening, telefonische dienstverlening en digitale dienstverlening. Inwoners en klanten van de gemeente Dirksland kunnen benaderd worden voor deel name aan het onderzoek. Tus sen 21 maart en 15 april bena deren de onderzoekers diverse klanten die het afgelopen jaar telefonisch contact met de gemeente hadden. In de peri ode van 7 tot 25 maart worden bezoekers aan de gemeentelij ke balie geraadpleegd. Burgers die digitaal contact hadden met de gemeente worden gepolst in periode van 21 maart tot 7 april. De gemeente hoopt op mede werking voor deelname aan het onderzoek. Dirksland hoopt zo haar dienstverlening aan te passen aan de wensen en behoeften van de burgers. OUDDORP - Een briljan ten huwelijksjubileum vie ren is niet ieder echtpaar gegund. In Ouddorp werd op 6 februari een derge lijke mijlpaal gevierd in huize Klootwijk aan de Oosterweg. Het echtpaar Pleun en Truus Kloot wijk-den Otter maakten er, temidden van hun kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen, thuis een feestelijke dag van. Daags daarna bracht burgemeester Ger van de Velde een bezoek aan het echtpaar om namens de gemeente de felicitaties over te brengen. Koningin Beatrix en van de Com missaris van de Konin gin Jan Franssen hadden schriftelijke gelukwensen gestuurd. Door DorJen Kickert Ondanks hini hoge leeftijd, Truus Klootwijk is inmiddels 87 jaar en haar man Pleun is 85, weten zij zich prima te red den in hun huis aan de Oos terweg. Dat is mede te danken aan de onvermoeibare zorg van schoondochter Anja, die in een ander gedeelte van het huis woont. "We hebben des tijds kennelijk een vooruit ziende blik gehad toen wij in 1989 dit grote huis kochten. Anja zorgt al tien jaar voor ons nadat ik een beroerte kreeg. Wij zijn erg blij met haar Dankzij haar goede zorgen kunnen wij nog steeds zelfstan dig blijven wonen," compli menteert mevrouw Klootwijk haar .schoondochter Zelf heeft zij niet lang geleden een heup operatie ondergaan. Het lopen gaat nog niet zo soepel als zij zou willen, maar gelukkig heeft zij geen pijn meer Haar man Pleim gaat een paar dagen per week naar de dagopvang van de Samaritaan, waar hij het reuze naar zijn zin heeft. Het echtpaar Klootwijk dat liuii zestigjiirig huivelijksjtibileum vierde. Op de vraag van burgemees ter Van de Velde aan inevrouvv Klootwijk waar zij haar dag mee vultj^,antwoordt deze "met het lezen van de krant". Maar daar zijn dochter Riet en zoon Aad, ook bij het gesprek aan wezig, het niet helemaal mee eens. "Onze moeder maakt ook prachtige gedichtjes, edits. Dat is een gedicht dat begint met één woord. Met iedere regel komt er een woord bij zodat het na tien regels eindigt met tien woorden. Het AD publi ceerde vorig jaar iedere dag een Edit, waaronder een van onze moeder.onder haar eigen naam: Truus den Otter" De vonk sloeg nel na de oorlog over tussen Pleun en Trvuis. "Wij kenden elkaar al van school. Op een dag raakten we aan de praat en toen was het direct raak. Ik weet het nog goed, Pleun had een mooi wit windjack aan. En natuurlijk nog geen witte baard, zoals nu!" lacht zij. "We zijn jong getrouwd, maar we hebben et- geen dag spijt van gehad". De naam Klootwijk is onlos makelijk verbonden met de bekencle Rotterdamse bakke rij Klootwijk. Pleun Klootwijk was de grondlegger van het inmiddels tot 48 vestigingen uitgegroeide bakkersbediiji. "Vijfjaar na ons huwelijk zijn we samen in IJsselmondc onze bakkerij begonnen. Pleun heeft het bakkersvak in de praktijk geleerd, want eigenlijk zijn we beiden van boerenatlcomst. Ik zorgde voor de administra tie en fungeerde als chaui- feur voor het wegbrengen van de bestellingen. Ik wilde altijd graag leren, dus ik heb toen speciaal voor ons bedrijf mijn middenstandsdiploma gehaald," vertelt mevrouw Klootwijk. "En ze paste op de centjes, dal deed ze geweldig!" vult haar man spontaan aan. Ook de kinderen gingen in het bedrijf meewerken. "Nu is zelfs de derde generatie Klocjtwijk in het bedrijf opgenomen," vertelt Aad. "Dit jaar bestaat het bedrijf 60 jaar Daar gaan we nog aandacht aan beste den, hè pa," lacht hij naar zijn vader Het spreekt dan ook (Foto: VVim van ]%.sseii Fotografie} vanzelf dat de taart, die de kof fie vergezelt, uit de eigen bak kerij komt. Hij smaakt meer dan voortreffelijk. Het gezin Klootwijk telt nu vijf kinderen, twaalf kleinkinde ren en veertien achterklein kinderen. Een aantal van hen woont in Ouddorp en komt regelinatig op bezoek. "Onze ouders blijven jong dankzij de vele aanloop die ze krijgen. Ik voel het als een rijkdom dat mijn ouders er nog steeds zijn." vindt Aad Klootwijk. Na een uurtje vertrekt de burge meester weer, niet zonder het echtpaar nog heel veel gezond heid toe te wen.sen. Misschien tol ziens over vijf jaar? OUDE-TONGE - Op zaterdag 5 februari werd in de Grutterswei in Oude Tonge, door de Stichting Podium en de Stichting Muziekschool G-O, de 5e editie georganiseerd van het Muziekfestival Two 2 Team. Maar liefst acht tien ensembles namen deel aan dit concours en zij werden gedurende de hele dag gesteund door een enthousiast publiek. De samenstelling van de ensembles, de muziekstijlen én de leeftijd van de musici waren erg divers: van duo's tot een koor en een orkest van allebei zo'n 30 personen; van een pia noduo waarvan de jongste 8 jaar oud is tot ensembles met rijpere, meer ervaren muzi kanten en van Bach tot ptink- i-ück! "Het scala van musici op ons mooie muziekeiland Goeree- Overflakkee was breed verte genwoordigd met als gevolg een boeiende dag voor het publiek en vele muzikale ont moetingen met bekenden en onbekenden. Soms een feest van herkenning van de eigen stijl, vaak ook een kennisma king met nieuwe muziek en instrumenten. Maar gelukkig wel met veel respect en heel vaak ook waardering voor ieders invulling van de geza menlijke hobby.", aldus de organisatie. Ook de vakjury was erg ie spre ken over de diversiteit van het gebodene, al werd hun taak er zeker niet eenvoudiger door De juryleden, Hens Vlam-Ver- waaijen, pianiste-componiste, Jos den Boer, hoornist en dirigent en Caspar de Jonge, zanger en docent, roemden de kwaliteiten van de deelnemers en de sfeer van het festival. Hens Vlam noemde sommige optredens 'echte ear-openers' maar zeker ook een genoegen om te ervaren. De tiitslag van de dagjury Eline de Gast (li)iks) cu Marije Weenink. die als duo Ostinato de publuksprijs veroverden. was unaniem en omdat twee ensembles op een gedeelde 6e/7e plaats eindigden. Iraden er 's avonds maar liefst zeven hnalislen op voor de tienkop pige publieksjury die uiteinde lijk de uitslag bepaalt. Voor een volle zaal traden ach tereenvolgens op: het koor The Blue Stocking Singers, blokfluitensemble C"ou(A)fetd, duo Animato (quatre-niains piano), duo Vivace (dvvarslluit en piano), het Muziekschool orkest G-O, punk-rockband The Complet en duo Ostinato (dvsarslluit en piano). De - toch wel sterk uiteenlo pende - voorkeuren van de publieksjury, bestaande uit 5 bekende 'cultuurminnaais' van Goeree-Overllakkee en 5 mensen die uit het publiek werden geloot, resulteerden iit een derde plaats voor het dtio \'jvace (Suzanne Roeland en .Alette van Heest), een tweede plaats voor het Muziekschool orkest o.l.v. Piet Westhoeve én een duidelijke oveivvinning voor Eline de Gast en Marije Weenink, die als duo Osti nato voor de tweede keer de publieksprijs veroverden. Zij kregen dan ook de wissel- prijs van Two 2 Team overhan digd, een prachtig bronzen beeldje van een cellist, gemaakt door de bekende Stadse beeld houwer Mei Dale. Deelnemers, publiek. Stichting Podium en Stichting Muziek school G-O kunnen terugzien op een zeer geslaagde dag en kijken al uit naar de eerste zaterdag in februari 2012. Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op wnvw.eilandennieuws.nl OUDDORP - Op zaterdag 12 febrtiari zal de N57 tussen de Oosterweg en de West Nieuw- lanclsedijk afgesloten zijn voor verkeer uit beide richtingen. Rijkswaterstaat voert tuomen- teel herstelwerkzaaiuheden aan het asfalt uit op de snelweg bij Ouddorp. De extra reistijd bedraagt ongeveer tien minu ten. De werkzaamheden worden uitgevoerd lussen 7.00 en 17.00 uur Tijdeirs de afslui ting wordt liet verkeer in beide richtingen omgeleid via de Oosterweg, Vrijheidsweg, Groeneweg en de West Nieuvv- landsedijk. Gele borden geven de omleiding aan. Bij ongunstige weersoiustan- digheden kunnen de werk zaamheden worden uitgesteld. GOEREE-OVERFL.4KKEE - Deze dagen wordt op Goeree- Overllakkee een magazine verspreid met een cultinele voorjaarsagenda en wetens waardigheden over een groot aantal culturele acdviteiten in de regio. Met op de voorpagina het "Rei zend .MonuMentorkest" op Hofstede Lust en Last wordt een uitnodigende indruk gegeven van cultiu'ele beleve nissen die op stapel staan. De gids bevat onder meer ver halen over het jtibileum van Koninklijke Fanfare Apollo uit Goedereede, het 55Ü-jarige veijaardagsfeesl van Nieuwe- Tonge en het Kamerkoor Fiori Musicali. Ruim 50 culturele initiatiefne mers uit de regio werden uit genodigd om hun programma van het voorjaar in te leveren. Uit de reacties werd een geva rieerde agenda samengesteld. De gids is een uitgave van Stichting Podium Goeree- Overllakkee in het kader van het Programma CXiltuurpar- ticipatie. De Culturele Voor jaarsgids is ook te downloaden via wvvw.cultuinpleingo.nl. MIDDELH.A.RNIS - Maan dag 14 februari is er weer een avond geestelijke vorming in veienigingsgebotiw De Hoek steen te Middelharnis, aanvang 19.45 uur Ds. M. Klaassen zal spieken over 'Schepping en evolutie'. In de pauze kun nen schriftelijk vragen worden ingediend. De kosten bedra gen 3 euro p.p. Or.tdek 't b'; uw G2-denl?t of kij< QÏvait 5p wy.«.op=ir.ie Li ws.nl Pt WW (<«K W V»)$ehkiWe Knöps BV Long-weg 113 - 32i3 KG Somnieiidi|t - 0187116767 Akiierdacü BV Klomteiweg 2 4317 AL Nöordgouive OHI 401347 KwjtilettfiServkc btellegebniil>te<iiito

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1