CuraMare wielerploeg voortaan 4n tenue' over de wegen I Gemeente en Ondernemersvereniging Goedereede krijgen taart ais dank voor de goede samenwerking op de fiets voor goede doelen 73 83e jaargang Nr. 7984 Dinsdag 1 februari 2011 Christelijk streekblad op gereformeerde grotidslag Lokale Partijen van gedwongen hebben genoeg fusies Vissersschepen kunnen haven in Stellendam niet bereiken Toelichting Coördinaten Informatieve raadsvergadering over ULV-veld OUDE-TONGE - De pro vincie Zuid-Holland heeft de gemeente Oostflak- kee laten weten dat zij de gemeente op het oog heeft als mogelijke locatie voor een veld voor vliegtuig jes die in de volksmond ULV's worden genoemd: Ultra Licht Motorvaar tuig. De provincie heeft hiervoor een aanvraag ontvangen van een vereni ging die zich bezighoudt met deze sport. Hele toer Laatste poging Doelen Inschrijven jeugdsolisten- concours WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Presentatie over Zending in Thailand CD 'Nu reis ik getroost' uitgekomen Vergadering CNV Vakmensen ^OZIAt^ Nauwkeurig Lodder Financials www.lodderfinancials.nl De Waal Hoveniers Weètkiék DEN HAAG - Als het aan het Platform Lokale Par tijen ligt gaat het aantal herindelingen in Zuid- Holland drastisch naar beneden. Volgens de loka le partijen wordt het te vaak als een bestuurlijk speeltje van de provincie gebruikt en wordt er te weinig rekening gehouden met mening van gemeen ten en haar inwoners. "Samenwciking met cIc gcmtenten om ju heen is ccii goffle zaak. En in sommige gevallen zien de betrokken gemeenten heil in een fusie, l'iima!", aldus Aart-Jan Moei- kerke, nummer 2 op de kan- didalenlijsl van tie lokale par tijen in Zuid-I loiland. "iMaar het is naliuirlijk absurd dal het in S(jmniige gevallen over de hooiden van de gemeenten en daai'inee over tie hooiden van de inwoners afgedwongen wordt. Vanuil de provinciale ivoren toieiujes wordt beslist over het .samengaan van tul- liuen en gemeen.sthappen die helemaal geen behoelte heb ben om in elkaar op te gaan. Als die behoefte er niet is, is er maar één antwoord mogelijk: handen af van onze gemeen te!." Voorbeelden van teveel bemoeizucht van de provin cie zijn onder meer te vinden in de Krimpenerwaard en op C'roeree-Overllakkee. De macht van hel getal wordt volgctis de lokale partijen te vaak gebruikt om een fusie op te leggen. .Moerkerke; "Het begint met de dreiging dat 'iedereen' om je heen fuseert en dat je als gemeente een kleine eend in de l)ijt zal worden. 'En dan heb je natuurlijk niets in de melk te brokkelen', luidt het vervolg. Daarna start de herindelings- liein. En die dendert vaak door totdat de herindeling wordt opgelegd en er geen weg meer terug is. De gemeentelij ke autonomie is staatsi echtelijk vastgelegd. Dit soort acties gaat daar rechtstreeks tegenin." STELLENDAM - Door te weinig diepgang in het Slijkgat hebben vrijdag morgen vier visserssche pen de thuishaven Stel lendam en de visafslag van United Fish Auctions aldaar niet kunnen berei ken. Zij moesten uitwijken naar een andere visafslag. Voor de visafslag Stellen- dam heeft dit een bijzon der negatief effect op haar marktpositie, bedrijfs resultaat en imago. Hoe groot de schade is kon vrijdag nog niet worden meegedeeld. Door Jaap Ruizeveld Het gebeuren is een diepte- pinit in een reeds jaren zorg gevende situatie rond de diep gang in het .Slijkgat, de belang rijke vaargeul naar de Stellcn- damse haven, (lemeente, UFA, Visserijvereniging, Haven bedrijf en overige betrokken partijen zijn eind vorige week met elkaar in overleg geweest. Kon eerder in die week de SL 42 zelfs bij hoogwater slechts met grote moeite de haven bereiken, vrijdagmorgen in alle vroegte raakten de ()0 6 en GO 9 de grond en konden urenlang niet verder varen. Schippers meldden dat er veel bruin slib aanwezig was. Moge lijk een gevolg van het \ele spuien van bovenwater Vrij dag en zaterdag hebben dooi- lopend baggerwerkzaamheden plaatsgevonden om de overlast op te los.seii. In overleg is beslo ten voor dit werk een tweede boot in te zetten. De \eiondieping speelt al vanaf begin dit jaar Vissers maakten toen melding van de problemen. Van de afgespro ken diepte van ö.S meter was. ondanks baggerwerkzaamhe- den, geen sprake meer Sinds die tijd is de situatie alleen maar verslechterd. De heer Sinke, voorzitter van de Visse rijvereniging Zuid-West, beves tigt hel probleem. Hij zegt des gevraagd dat er in 2002 een overeenkomst is gesloten in het kader van de Maasvlaktevoor- beifiding. Daarbij is, als com pensatie, aan Goedereede een bedrag toegezegd voor verbe tering van diverse infrastructu rele punten. Project Mainport Rijinnond (nu Havenbedrijl Rotterdam) heeft zich toen contiactueel verplicht om het Slijkgat op een diepte van 5,5 meter te houden. Dit over een Ineedte van 100 meter. Die afspraak maakte in één keer een eind aan de moeiza me discirssies wie het Slijkgat voor de vissersvloot op diepte zou houden: de gemeente (toen gemeentelijke vi.safslag) of rijkswaterstaat (vaarwegbe heerder). Sinke licht \erder toe: "Mede door ons bestuurslid Dirk Pijl, die wekelijks de beste coördi naten van het diepste deel \an het vaarwater doorgeeft aan de schepen verloopt dit proces redelijk. Doet zich een veron- dieping voor, wij horen dat van de vissers, dan wordt onmid dellijk via ons of via de visaf slag de area manager ingelicht en wordt er actie ondernomen richting het Havenbedrijf Rot terdam. ,4('gelopen week cleed zich voor het Slijkgat een zeer ongunstige situatie voor Er werd veel gespuid in verband met het vele bovenwater van Rijn en Maas (Harii7g\liet.s!ui- zen zijn de hoofdkraan van ons land) en er stond een noord - westelijke wind. De plaat De Hinder heeft dan de neiging op te duwen in de richting van het Slijkgat. Door de afwaaïing met de oostenwind nu, is een slechte situatie ontstaan", zegt Sinke. Ook in 2007 was er sprake van de komst van een ULV-veld in Oostflakkee. Toen stond de gemeenteraad afwijzend tegen over het plan. De gemeente raad heeft in haar vergadering van 25 januari 2011 besloten dat zij geïnformeerd wil wor den over alle aspecten van een UL\' -veld. Daarom organi seert de gemeente op dinsdag 8 februari 2011 een informatieve raadsvergadering. Het pro gramma van de avond is later deze week te bekijken op de website wvvvv.oostflakkee.nl. De vergadering vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Oude-lbnge. De aanvang is om I9.;iO uur U bent allen van harte uitgenodigd om deze bij eenkomst bij te wonen. OUDDORP - Met het aan bieden van een grote taart aan de Ondernemers vereniging Goedereede (OVG) en de gemeente Goedereede bracht de Kamer van Koophandel Rotterdam vorige week de grote waardering over voor de totstandkoming van de Bedrijven Investe ringszone in Stellendam. Linda van der Windt, adviseur lokale economie Kamer van Koophandel Rotterdam, overhandigde de taart aan secretaris Giel Lokker van de OVG en wethouder Bert Tuk van Goedereede tijdens een ledenbijeenkomst van de OVG in zalencentrum De Dorpstienden in Oud- dorp. Door Dorien Kickert Voor het realiseren van de Bedrijven Investeringszone (BIZ) is veel werk verzet. Met deze BIZ investeren onderne mers sinds begin dit jaar geza menlijk in de kwaliteit van hun bedrijfsomgeving. Beveiliging is een belangrijk onderdeel van de nieuwe aanpak. De ondernemersvcieniging Goedereede heeft er ilink wat energie aan besteed om alle ondernemers enthousiast te maken. Ook de gemeente Goedereede besteeclde veel tijd aan het project. De Kamer van Koophandel, die de activi teiten ondersteunde, had veel lof voor deze gezamenlijke inspanningen. Linda van der Windt prees dan ook de onder nemersvereniging voor hun tomeloze inzet om de BIZ op de bedrijventeneinen Havens van Stellendam (binnen) en Korteweg tot stand te brengen. Giel Lokker is niet alleen secre taris van de ondernemersver eniging maar ook voorzitter van de stichting Beveiliging Bedrijventerreinen. In zijn flankwoord blikte hij terug op de voorbereidingen die leid den lot de BIZ. Hij toonde zich uiteraard bijzonder vereerd met deze blijk van waardering van de Kamer van Koophandel. "Het is een hele toer geweest dit te bereiken. In 2003 nam onze voorzitter René VV'issekerke, het initiatief om de Onderne mersvereniging Goedereede op te richten, met als doel het realiseren van beveiliging op bedrijventerrein Havens van Stellendam. Korteweg bestond toen nog niet. Tu.s.sen 2004 en 2010 hebben we een groot aantal ideeën uitgewerkt om tot realisatie van terreinbevei liging te komen. Van financie ring door alle ondernemers gezamenlijk tot het verkrijgen van subsidie van overheden. Steeds weer werden vergade ringen belegd, quick scans uit gevoerd, offertes aangevraagd en ongelooilijk veel formulie ren ingevuld. Helaas zonder het beoogde resultaat. Telkens liepen we tegen het fenomeen 'free rider' aan. Ondernemers, die niet mee willen doen, maar wel mee zouden profiteren." Toen het uit Amerika ovei- gewaaide systeem Business Investment Districts in Neder land werd geïntroduceerd als de experimentenwet BIZ (Bedrijven Investerings Zone) besloot de ondernemersver- Linda van der Windt van de. Kamer van Koophandel heeft de taaii overlunidigd aan Giel Lokker (links) van de OVG en weihouder Bert Tuk. {Foto: Wim van Vossen Fotografie) eniging nog een laatste poging te wagen en voor de BIZ te gaan. Door de gemeente Goe dereede was een bedrag van 50.000 euro ter beschikking gesteld om voor 1 januari 2011 hardware voor de beveiliging aan te schaffen. In een betrek kelijk korte tijd is er met man en macht gewerkt aan de vooj- liereidingen voor de BIZ. Er moest een projectplan wor den gemaakt, een begroting opgesteld, de nieuwe Stichting Beveiliging Bedrijventerrei- neir Stellendam opgericht, een informatiebijeenkomst georga niseerd. Mei de gemeente Goe dereede werd een uitvoerings- overeenkcmisl opgesteld. Ook moest in samenwerking met de Geiiieenle Goedereede en SVHW een belastingverorde ning" tol stand komen. Er was veel overleg met de gemeente Goedereede nodig voordat het plan kon worden besproken in de beide adviescommissies en uiteindelijk vastgesteld door de gemeetileraad. Lokker: "De BIZ kon alleen tot stand komen door de grote medewerking van de gemeente Goedereede in al zijn facetten. Met name wil ik de enthousiaste inzet van de bedrijlsconlactfunctionaris Heleen Vlietland noemen en van Linda van der Windt van de Kamer van Koophandel noemen. Daarnaast was er het verti ouwen van een groot aan tal ondernemers, die ons aan moedigden door te gaan." Wethouder Bert Tuk en Hel een Vlietland van de gemeente Goedereede stelden de waar dering van de Kamer van Koophandel bijzonder op prijs. Ook zij hadden de samenwer king tussen de diverse partijen als erg positief ervaren. Goede reede is ei- trots op dat zij de eerste gemeente in Nederland is met een BIZ. Na de over handiging van de taart werd hei avondprogramma van de ledenvergadering voortgezet, dat ditmaal als thema "kennis verrijking' had. De taart werd na afloop van hel buffel met smaak opgepeuzeld door de ruim honderd aanvsezigen. DIRKSLAND - Vorige week werden tijdens een korte bijeenkomst van betrokkenen bij CuraMa re de nieuwe pakken ont huld voor de wielerploeg van CuraMare. Met de nieuwe wieleroutfit zullen de fietslustige CuraMare medewerkers regelmatig op de regionale wegen te zien zijn. Door Adri van der Laan René de Ruijter, werkzaam op de afdeling interne genees kunde van het ziekenhuis is de. initiatiefnemer van de wie lerploeg van CuraMare, die bestaat uit betrokkenen bij de zorgorganisatie. De Ruijter werd bij zijn initiatief gesteund door de internisten .\ad Hoek en Gerard de Jong en longarts Christiaan Meek, allen werk zaam in het van Weel-Bethesda Ziekenhuis. De initiatiefnemer legde uit dat aan het begin van de vori ge zomer enkele medewerkers van het ziekenhuis het idee opvatten om gezamenlijk een toertochtje op de fiets te gaan ondernemen. Dit bleek zo goed te bevallen dat er meer in groepsverband gefietst ging worden en dat de wieler ploeg zicli verder uitbieidde. Momenteel maken ruim vijftig fietsers deel uit van de ploeg. De helft van hen is mede werker van CuraMare en de andere helft bestaat uit familie, patiënten of andere betrokke nen bij CuraMare. Men heeft er voor gekozen om niet alleen maar voor het eigen plezier te rijden, maar de wielerploeg wil verschil lende andere doelen nastre ven. Allereerst is er natuurlijk het aandacht vragen voor een actieve leefstijl, "waarin bewe ging op welke manier dan ook een belangrijke plaats inneemt, met als resultaat een gunstig effect op de gezondheid en hiermee een positieve bijdrage te kunnen leveren in het voor komen van leefstijlgerelateer- de ziekten". Tijdens de bijeen komst werd er op gen ezen dat als iedereen veel meer op de fiets zou stappen en op andere manieren meer zou gaan bewe gen het bezoek aan polikliniek van het ziekenhuis zeker met 25% zou dalen... Verder wil men deelnemen aan fietsevenementen en sponsor activiteiten om hiertnee goede doelen te kunnen steunen. Ook men met de activiteiten zoveel mogelijk publiciteit voor de sponsordoelen behalen en "CuraMare een fitte, gezon de en sportieve uitstraling te geven". Om de gezamenlijke iiitstraliirg te versterken was het nodig dat er ook één tenue voor de fiet sers zou w'orden ontwikkeld. CS Sport Products in Stellen dam zorgde voor de levering van de pakken die betaald wer den door verschillende spon soren, die allen op de pakken vermeld worden. De onthulling van de pakken werd verricht door Dirkslan- der Leen Poortvliet. Hij heeft verschillende keren aan de Tour de France deelgenomen en daarnaast enorme afstan den met de fiets afgelegd. Natuurlijk was deze fietsüef- hebber bereid om aan de ont hulling van de wielerkleding mee te werken. Namens de Raad van Bestuur sprak dn Paul van der Velden, juist terug van een fietstocht 1.500 km lange fietstocht sprak zijn waardering uit over het initiatief van zijn collega's. Hij was dan ook één van de spon sors van het team. Wie meer wil weten over de fietsploeg van CuraMare kan terecht op www.curamare-wie- lerploeg.nl MELISSANT - Op zater dag 9 april wordt voor de 49e keer het jeugdsolis- tenconcours gehouden voor muzikanten tot en met de leeftijd van 18 jaar. Zowel voor de uitvoeren den als voor het publiek is deze dag altijd een abso luut hoogtepunt van het Flakkeese muziekgebeu- ren. De beroep.sjuiy verbaast zich ieder jaar weer over het hoge niveau en de uitstekende pres taties van de jeugdige muzi kanten, mede beieikt door hun vakbekwaïne dotenten. De juryleden voor dit jaar zijn: Hans van Gelder, Laura Hol- zenspies en als nieuwkomer Jacqueline Dekker Deelne mers kunnen zich opgeven via de website wvvwjeugdso- hstenconcours.nl., formulier opsturen blijft ook mogelijk. Inschrijven uiteilijk tot en met 11 maart, daarna kan er niet meer ingeschreven wor den. Wil je meer weten? Bel dan naar defam. van Leersum, tel. 0187 -602792. Voorkom teleurstelling en geef je bij tijds op... Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op MIDDELHARNIS - Op 16 februari a.s. hopen Rein out en Arenda van Hei ningen, die door de Her vormde Gemeente van Middelharnis naar Thai land uitgezonden zijn, met hun kinderen een paar maanden met verlof in Nederland zijn. In deze verlofperiode willen zij een presentatieavond beleg gen, die gehouden wordt in de Hoeksteen aan de Riiig te Middelharnis. Zij hopen deze avond iets te vertellen over hun werk en leven in Thai land. En ook over de taaistudie waar ze nog mee bezig zijn. Na de pauze is er gelegenheid om hen vragen te stellen. De avond begint om 19.45 uur en we hopen deze om -1- 21.30 uur af te ronden. Vanaf 19.15 kunt tl bimienlopcn voor koffie e.cl. Ook is er een verkooptafel en zal er een collecte gehouden worden. Iedereen heel harte lijk welkom. SOMMELSDIJK - De CD 'Nu reis ik getioost', gemaakt door STH op 12 november 2010 op de Mannenzangavond Goeree- Overtlakkee, is ontvangen. Het is een bijzonder fraaie uitgave geworden. Het grote mannen koor o.l.v. Ab Vroegindeweij, dal de tegenstem zingt komt mooi uit tegenover de man nen die de melodie zingen. Het orgel wordt bespeeld door Johan van Wijk. Daarnaast is de bariton Harold van den Berge en Martin van Moort op hobo en dwarsfluit te beluiste ren. De bestelde CD's kunnen wor den afgehaald in de Rehobö- thkerk op vrijdagavond 4 en 11 februari 2011 van 19.00 uur tot 20.30 uur De CD is daar eveneens te koop voor 15,00 per stuk. Nadere tel. infor matie 0187-480111 of E-mail: p.v.d.kraan(f')kpnplanet.nl of 06-10680147 of E-mail: chduif- huizen@hetnet.nl OUDDORP- CNV Vakmensen aid Kop van Goeree nodigt de leden uit voor de jaarvergade ring, die gehouden zal worden op vrijdag 4 februari om 19.30 uur in het M.F.G. Dorpstien den te Ouddorp. \n//w.ro7ima.ni Vo„ Tel. 0187-612000 oMwerp Boomgaarddreef 18 en unlet Stad a/h Haringvliet ïjnuutoW*»' info@rozima.nl Atdministrati'e- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298 Oud-u'ielrenner Leen Poortvliet onthult de nieuwe outfit voor de CuraMare -wielerploeg. (Foto: Adri van der Laan) NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484 www.dewaalhoveniers.nl Erf-en sierbestrating Firma J.&J van Gurp 0udedljk14. Ooitgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 wvuw.erf-sierbestratlng.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1