ÊÊ0Ê gH|| glili 1^^ Prof. dr. Van Hoepen koninklijk onderscheiden bij aanvang emeritaat Erasmus Universiteit Fracties worstelen over ongenoegen en gevoelens van rechtsongelijkheid bij geheven baatbelasting 1 m^ D66 Zeeland wil Goeree-Overflakkee graag bij hun provincie Gemeenteraad Middelharnis ':l Bono n tiftwuetemAH Christelijk streekblad op gereformeerde grojidslag Reacties eilandelijke politici Eilandelijk WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Stickers sparen bij Spar Ouddorp Aan tafel Celstraf geëist na oplichting Verkoop fruit en rollade P "^IPtttipi 83e jaargang Nr. 7981 Wijdag 21 januari 2011 Prijs losse nummers 0,80 MIDDELBURG - In het programma waarmee D66 de Provinciale Statenverkiezingen van Zeeland in gaat pleiten men voor uitbreiding van de provincie en wel in noordelijke richting. Graag ziet men Goeree-Over flakkee bij Zeeland komen. "Voor Zcflaiul is er sprake van goed bestuur wanneer dat besluui- door/.irhtig, elfeetief en betrouwbaar is. Mensen moeten weten waar de l)estaande bestumslagen voor staan, er zeker van kunnen zijn dat vastgestelde plannen daad werkelijk uitgevoerd worden en dat de overheid doet wat zij zegl. Zeeland kiest voor seliaalvergnjting, dus een groter Zeeland. De provincie is een initiërende en stimule- lende besluiuslaag die ontwikkelingen mogelijk maakt en gemeenten, bedrijven en inslelliiigen ondersleinit", aldus het programma. Als 'kleinst mogelijke uitbreiding' ziet D6() (ioeree-Overllak- kee omdal "de eiillinele identiteit van dit voormalige eiland meer aan sluit bij Zeeland dan bij de stedelijke Zuidllank". In de I'Z(; stond deze week hel bericht dat Zeeuwse Staten leden niet onwelwillend slaan tegenover uitbieiding naar noordelijke richting van hun provincie. Cioeree-Overllakkee zou \'aii hai'le vvelkom zijn. Reacties Op de redaclie waren we benieuwd naai' de reacties van eilandelijke politici. Onze verslaggever Riiizex^fld vroeg een aantal van hen om een reactie: Een zeer beperkt aantal reacties van politieke fracties in de eilandgenicenten die hel snelst op onze mailvraag reageer den: Hoe zij aankijken tegen de liefdesverklaring uit het Zeeuwse. Oostflakkee De Vrije Lijst Oosl/Itikkir ziet Flakkee C|ua landschappelijk karakter wel passen bij Zeeland. Ook voor toeristische ont wikkelingen ziet de fractie wel voordelen van aansluiting bij Zeeland. "Anderzijds zijn we economisch (werkgelegenheid) meer alhankelijk van de randslad en blijft aansluiting bij Zuid-I lolland ook belangrijk. Een overgang naar de con- striictiel denkende provincie Brabant ziet de VLO ook wel zitten. De ('.hristctiViiie in Oosl/lakkci' zou een discussie over de optie niet uit de weg gaan. "Economisch zijn we meer aan Zuid-Holland verbonden, maar geografisch en voor wat culuiur betreft passen we beter bij Zeeland. De meerwaarde moei duidelijk worden gemaakt". Vtin (•nrj) {SCI' O ast jhikke e): "Wij zijn nu druk bezig met de voorgestelde herindeling op het eiland en alles wat daarmee samenhangt. Dat Zeeland ons wil omarmen klinkt sympa thiek maar het is een geheel andere discussie die dan in de raden moet worden behandeld. Zuid-Holland zal ons dan ook nog los moeten laten en in Den Haag zal men hebben geleerd dat wat je verkoopt verarm je. Het is meer dan een paar stre|)en o|) de kaart". Goedereede 117) (ioedneedn stelt dat het idee niet nieuw is. "Indien er een Randstadprovincie komt zal dit pas actueel worden. In het verleden heeft de provincie Zuid-Holland de huidige situatie van het eiland niet los willen laten. Qua cultuur zou het er wel bij kunnen passen. Het is op dit moment niet opportuun", zegt Van der Meer \'C,H {(•oedereedc) toont zich voorstander van een provinciale herindeling. "De culturele, historische, land.schappelijke en economisclie kenmerken zijn vrijwel gelijk. Neem voorbeel den als visserij, plattelandsvernieuwing, aandacht voor toe risme en diiurzaamlieid slelt Polie. Het CDA Coedcreede geeft aan dat eiland op het eerste gezicht goed zou passen bij de provincie Zeeland. Zoals cultuur, landschap en achtergrond van haar bewoners. Maar door ontwikkelingen in Zuid-Holland als de 2e Maasvlakte kan het voor de inwoners van het eiland beter zijn om bij Zuid- Holland te horen. "Nader onderzoek is nodig voor een een duidige mening", zegt Liesbelh Keijzer. SCI'- wanrdjuu'ider Hans Klepper zegt dat hel idee aan spreekt. We passen goed bij Zeeland als liet gaat om signa tuur van bevolking, eilandstructuur culturele en landschap pelijke aspecten. "De eilandbevolking is altijd op Holland gericht geweest. Er ontstaat een andere situatie als er een Randstadprovincie komt. Dat vergt dan nadere bezinning om ons naar hel zuiden te richten". /an Conniiiit (Cliristenl'iiie Coedereede) stelt: "Onder het mom 'Onderzoek alles en behoudt het goede', is dit een logisch moment om ook deze optie serieus te bekijken. Zeker als men de schaal ziel en de prioriteit rond een stadsprovincie, zoals gemeld in de nieuwjaarsspeech van Commissaris der koningin, de heer Eranssen. De vraag is of wij als platte- landseiland met veel recreatie niet beter tot ons recht komen als we onder een provincie vallen die grotendeels uit gelijk soortige gebieden bestaat. Naast recreatie zijn er uiteraard ook de raakvlakken visserij, drinkwatervoorziening, zorg en onder meer wonen" Middelharnis Eractievoorzitter Kees van Dam {SCP Middelharnis) geeft aan dat het eiland meer gericht is op Rotterdam. "De andere kant is dat we als Ckieree-Overtlakkee nooit een volwaardige plaats hebben ingenomen binnen de provincie Zuid-Holland en zeker niet binnen de regio Rotterdam Rijnmond. Zeeland past voor wat betreft cultuur en geografische ligging beter bij ons eiland. Wat de SGP-fractie betreft is het zeker een te bestuderen optie". Mevrouw Hannie lermetden (PvdA Middelharnis) geeft aan: "Wij zouden goed de voor- en nadelen tegen elkaar moeten afwegen. Dit onderwerp is bij onze partij al meer op tafel geweest. Juist vanwege het feit dat wij door de giote steden worden ondergesneeuwd en soms het idee hebben niet seri eus te \vorden genomen". ROTTERDAM - Prof.dr. M.A. van Hoepen RA uit Sommelsdijk ontving vrij dagmiddag, ter gelegen heid van zijn emeritaat aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam de konink lijke onderscheiding, Rid der in de Orde van Oranje Nassau. De heer Van Hoe pen bekleedde binnen de Erasmus School of Econo mics diverse bestuurlijke functies. In het bijzonder die van voorzitter van de Vaste Commissie voor Onderwijs, van de vak groep Kosten - en Winst bepalingsvraagstukken en van de Examencommis- Door Jaap Ruizeveld Zijn wetenschappelijke ver diensten blijken uit een indruk wekkende lijst van publicaties, in het tijd\ak 1973 tot heden. Daarnaast heeft de heer Van Hoepen zich onderscheiden o]:> lokaal gebied door zijn deskun dige vrijwillige inzet op religi eus vlak. Toegespitst op taken binnen de Hersteld Hervorm de Gemeente Sonunelsdijk en diverse andere instanties. Van Hoepen was vanaf 1982 hoogleraar Bedrijtshuishoiid- kunde en Accountancy aan de Eerasmus L'niversiteit Rotter- Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op dam en vanaf 1993 gasthoog- eilandelijke inzet leraar accountancyopleiding Burgemeester Zevenbergen Universiteit Nederlairsdse \'an Middelharnis reikte de Antillen (airacao Institute (or koninklijke onderscheiding Social and Economie .Studies. i.it. In zijn toespraak wees de burgemeester niet alleen (jp de vele weteirschappelijke func ties, ook op zijn eilandelijke inzet zoals, vanaf 2Ü08, Lid van de Raad van Toezicht CuraMa- re het zorgconcern van waaruit ziekenhuiszorg, verloskundige zorg, \'erpleging verzorging en thuiszorg wordt geboden. OUDDORP januari tot MIDDELHARNIS - Een meer dan hoofdpijndos sier is in Middelharnis het onderwerp Baatbelas ting. In de Informatieve en opiniërende raadsver gadering kwam het punt scherp op tafel, inge bracht door twee inspre kers de heren Fabert en Van Zielst. Een overvolle tribune volgde het debat. Politici braken zich het hoofd over de materie zonder een concrete uit spraak. Er moet een keuze worden gemaakt. Dat was voor ieder duidelijk. Er dient gezamenlijk gezocht te worden naar een oplos sing. Ook dat beleed een ieder. Er dient een eind te komen aan gevoelens van rechtsongelijkheid. Is arbitrage dan het tover middel Door Jaap Ruizeveld Meer dan een uur wrongen fractiewoorchoerders en een toelichtende wethouder zich in allerlei verklaringen \an het hoe en waarom, etaleerden halve suggesties en halve hand reikingen om maar een voor ieder te accepteren oplossing te bereiken. Er lag echter geen voorstel op tafel om dat doel te bereiken. Er waren wel de priemende opmerkingen van de inspre kers die hun ontevredenheid uitten over hetgeen zich in het verleden heeft afgespeeld en waarover men in hel heden nog wrange vruchten plukt. "U als raad moet een middel kiezen om het probleem op te lossen",, zei voorzitter Zeven bergen. Hij deed een handrei king, niet meer dan dat maar toch: "Is arbitrage een bruikba re keuze? Dat betekent dan dat er vertrouwenspersonen wor den benoemd en er is vooraf de afspraak is dat alle betrokken partijen zich bij de uitspraak neerleggen. De fracties kwamen niet veel verder dan de unanieme wens rlat de wethouder met alle par tijen op zeer korte termijn aan tafel schuift om een doorbraak te creëren. Niet gemakkelijk, maar de ondernemers heb ben aangegeven bereid te zijn tot een gesprek over een beta lingsregeling." Hoe nu verder? Is er een initi atiefvoorstel uit de raad te ver wachten? Hoe wordt de wre\el geslecht tussen ondernemers die enerzijds destijds bezwaar aantekenclen tegen de baatbe lasting en die te horen kregen dal zij niet meer aan hun ver plichtingen, betaling in termij nen, behoefden te voldoen. En anderzijds de ondernemers (burgers) die wel tijdig betaald hadden maar die hun geld niet terugkregen vanwege 'formele rechtskracht'? "Met deze han delwijze kun je niet instemmen vanwege rechtsongelijkheid", lieten ondernemers w-eten. Zij wezen ook een uitspraak van de Hoge Raad dat voor her inrichting van winkelgebieden geen baatbelasdng zou mogen worden geven. Terug betalen Bovendien zijn er al gemeen ten die de betaalde baatbelas ting terug hebben gegeven. Middelharnis beschikt echter niet over een goed gevulde portemonnee. "Destijds stond de opzet van de gemeente bij haar handelen in een ander licht", opperde een fractie. "Nu lijkt de BIZ-aanpak de oplossing. Maar ja, met de ken nis van nu..." "De middenstand kon in de jaren van renovatie van win kelcentrum D'n Diek niet anders. Men stond met de rug tegen de muur", zei inspre ker Van Zielst. "De trots van de gemeente moest wf)rden opgeknapt en de ondernemers moesten gaan voor de belegde boterham". Nog één keer volgde een rondje opmerkingen. "Laten we een uiterste poging doen om uit deze impasse te komen. Langer om de materie draaien is zinloos" Slotwoorden die hooguit rich tinggevend waren, maar niet getuigden van daadkracht wat er nu concreet wordt uit gevoerd. Uiteindelijk toch die arbitrage - Vanaf 24 en met 19 maart kan men bij Spar Ouddorp 200 mooie stic kers sparen van alle die ren van het regenwoud. Bij liesteding van 10 euro aan boodschappen en bij speciale actiearlikelen krijgen de klan ten een zakje met vijf gratis stickers. Om deze stickers goed te bewaren en om meer over de dieren te weten te komen kan er ook een speciaal sticker- boek gekocht worden bij Spar In dit boek kunnen de stickers geplakt worden. Dit boek is in de supermarkt te koop voor drie euro. Dierentuinprojecten Een deel van de boekopbrengs- ten gaat naar vier dierentuin projecten. Spar heeft vier dierentuinen: Artis, Blijdorp. Burgers'Zoo en Dierenpark Emmen, gevraagd een belang rijk project aan te wijzen, dat gesponsord kan worden. Spar sponsort deze projecten met 10.000 euro elk. Eén van de projecten is een opknapbeurt van het apen- huis van Artikes. Door mee te doen kan, samen met Spar, de dieren van het regenwoud gespaard worden. DEN HAAG/NIEUWE TONGE- Tegen de 43-jari- ge oplichtingsverdachte F. de R. die in Nieuwe-Tonge machinefabriek Breston BV dupeerde, is gisteren bij de Haagse rechtbank vier maanden celstraf geëist. De verdachte zou tot anderhalf jaar gele den mogelijk honderden bedrij^es hebben getild. Hij kwam niet opdagen tijdens de zitting, ook kwam er geen advocaat namens hem. Hij zou in het buitenland verblijven. Zijn zaak werd bij verstek afgedaan. Diverse slachtoffers reisden gisteren naar Den Haag om een schadeclaim in te dienen tegen de verdachte. Meestal ging het om enkele honderden tol duizend euro per geval. Het grootste slachtollér was de eigenaar van een inmiddels laillerend Haags internetbe- drijije dat 2500 euro verloor De \erdachte die zich voor deed als een bonafide bedrijf met namen als 'Come to Me, 'Alles op 1' of'Organic Search' had zowat alle slachtoffers wijs gemaakt dat hij ervoor kon zorgen dat hvm bedrijfjes op de hoogste plaats van de Goo gle zoekresultaten verscheen als hun bediijfsnaam werd inget)'pt op de internetzoek machine, buiten een commer cieel Google-advertentie abon nement om dus. De verdachte zelf zei bij de politie dat hij dat aan zo'n vijftig a zestig bedrijven had beloofd, maar volgens de offi cier van justitie waren het er eerder 'honderden'. De slacht offers zagen hun positie op de Google zoekix'sultatenlijst des tijds niet stijgen, maar kregen geen gehoor als zij hun beklag deden bij de verdachte. Zijn mobieltjes waren afgesloten, zijn mailadres was 'vol'. Uit bankrekeninggegevens bleek dat de man ruim 120.000 euro toucheerde van de slachtof fers. De man hield bij de politie vol dat hij zijn best had willen doen of had gedaan om zijn woorden waar te maken, maar dat het vaak jammerlijk 'niet was gelukt'. Hij wilde het geld graag 'terugbetalen', maar is nu dus weer foetsie. De nog niet eerder voor o|jlichting veroordeelde ver dachte staat ingeschreven op een adres aan de Horstweg in 's Gravenzande waar hij op 20 april '09 is aangehouden. Hij werd na verhoor weer voorlo pig vrijgelaten. De rechtbank doet op 2 februari uitspraak. Baatbelasting werd ondermeer geheven om het winkelgebied in Middelharnis te kunnen financieren. (Foto: Adri van der Laan) GOEDEREEDE - Morgen, zaterdag 22 januari houdt men een verkoping. Men zal langs komen met sinaasappelen en mandarijnen. Tegelijkertijd kunt u een ambachtelijk bereidde, kiprol- lade bestellen. Er is keuze tus sen een rollade \an 500 gram voor 4,50 of 1000 gram voor 8,50. De door u bestelde rol lade kan zaterdag 12 februari worden opgehaald en afgere kend van 10 - 12 uur in de kerk "De Levensbron". De opbrengst van deze acties komt ten goede aan de Herst. Herv. gem. Telefonisch bestellen kan via telefoonnummer 492613 of 490380 of 492334. n ttwt t»f«t«f t mü» .M Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ontcek '1 bij u-* G2-dealer of kijk alvost op www.cipeiniejw5.nl Pe hitm (<«>i<(mi<( w» Knöps BV Langeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijl; - 01S7 ^76767 AkkerdcQi BV Kloos1en*eg 2 - A2\7 AL - «oordgouwe - 0111 401347

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1