Vakbonden presenteren brandbrief over positie van ambtenaren in Goedereede iur.nl www. b-on Wordt Goeree-Overflakkee het nieuwe fietseiland van Nederland? 'Polders niet onder water' ^oziHf n WD-Statenfractie: 45.000 euro minder voor subsidies in Dirksland Winnaars eindej aars puzzel Lezing over 'Bevindelijke kennis van Christus' Ingebruikname kerkgebouw Ger. Gem. Ooitgensplaat Oud papier Nieuwe-Tonge 83e jaargang Nr. 7980 Dinsdag 18 januari 2011 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Buurthuizen Investeer Eerste reactie Waarborg on Tour on Tour Elektrisch fietsen Veel gebeuren Oplaadpunten WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE De waal Hoveniers www.(J(^wacilhoveniers.nl Persoonlijk Lodder hinanCialS www.lodderfinancials.nl Staatsecretaris van Landbouw Bleker heeft aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland medegedeeld dat Deltanatuur, het pro gramma om nutte natuur te creëren door dijken door te steken en daardoor polders onder water te zetten, definitief stopgezet moet umrden. Polders onder water zetten, terwijl dat 7iiet nodig is voor watenieiligheid en het niets te maken heeft met Natura 2000, wordt niet geaccepteerd door het Rijk. De VVD Statenfractie vindt dal dit directe consequenties moet hebben op de activiteiten in de polders waar nu de onrust groot is. "De ontpoldering, koop en onteigeningen in de Zuiderdieppol- ders moeten gestopt worden. Deze polder met uitstekende kind- bouwgrond moet geheel agrarisch blijven, maar we willen wel met de belanghebbenden bekijken hoe we het recreatieve aspect daar kunnen vergroten. De inmiddels aangekochte gronden kunnen terug naar de boeren. De VVD is voor een evenwichtig grondgebruik in de provincie en daar valt een flinke hoeveelheid natuur ook oiuler Maar we moeten zorgvuldiger bekijken waar dat het best tot zijn recht komt en het meeste effect heeft en uit stekende landbouwgrond moet daar niet voor gebruikt worden. Voorlojrig niet meer aankoj)en, maar eerst inrichten en beheren", aldus de VVD Statenfractie. DIRKSLAND - Sober, maar verantwoord. Zo kenschetst het Dirksland- se college van B en W het nieuwe subsidiebeleid. Dat is vervat in het Alge meen Subsidiebeleids Plan (ASP) voor de jaren 2011-2013. In vergelijking met het vorige ASP wil het college bijna 45.000 euro minder uittrekken. De korting is nodig om de gemeentelijke financiën in evenwicht te houden. Door: Kees van Rixoort Als tic gfiiicciuciaad het col- Icgcpliin donclcrdag 20 janu ari goedkeurt, gaal er jaarlijks ruim 20r>.()()0 euro iiaar ver enigingen, stichtingen, peiiler- speel/alen en dorpshuizei\. In de periode 2()()7-2()l() ging hel nog oni 250.133 euro. De bezuiniging komt voor het grootste gedeelte op hel bordje van liet bibliotheekwerk. De leespiuiten in Herkingen en Melissant zijn te kostbaar om in stand te houden. In Herkingen is het aantal bezoekers gering en zijn de deinen al geslo ten. Het leespunt in Melissant loopt aanzienlijk beter, maar is gezien de kosten ook niet te handhaven. Wal overblijft is de Christelijke Openbare Biblio theek in de kern Dirksland, die jaarlijks iets meer dan 1800 euro gemeentelijke subsidie krijgt. Naasl het grotendeels beëin digen van het bibliotheekwerk binnen de gemeente Dirks land, krijgen veel verenigin gen te maken met een korting van 2.") procent op het subsidie bedrag. Dat geldt bijvoorbeeld voor de Oranjevereniging Dirksland, die aangeeft daar door onderdelen van het pro gramma op Koninginnedag te moeten schrappen. De buurthuizen Ons Huis (in Herkingen) en Melishol' (in Melissant) kunnen in de pro blemen komen. De afgelopen tijd kwamen ze al met moeite rond en de zoektocht naar oplossingen heeft tot nog toe niets opgeleverd. De buurt- Erf- en sJerbestrating Firma J.&J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl huizen hoeven geen verlaging van de subsidie tegemoet te zien, maar de vraag is of ze, ook zonder in te leveren, het hoofd boven water kunnen houden. In het ASP staat: "Er zal spoedig een besluit moeten woiflen genomen over het al <lan niet in stand houden van deze buurlhuizen." De gemeenteraad vergadert op donderdag 20 januari over het ASP. Daarnaast staat onder meer het verbeterplan voor sociale werkvoorziening Binnenhof op de agenda. De informerende en opiniërende raadsvergadering begint om 10.00 luir. Aansluitend is de besluitvormende raadsverga dering. Plaats van handeling is het gemeentehuis te Dirks land. GOEDEREEDE- Namens de gezamenlijke vakbon den CNV Publieke Zaak, ABVA KABO FNV, RMU, Georganiseerd Overleg en Ondernemingsraad Goedereede, overhan digde bestuurder A.A. van Voorden donderdag avond bij het begin van de commissievergade ring Publiekzaken een brandbrief aan voorzitter mevrouw T. Poort. In de brief worden ernstige zor gen uitgesproken over de toekomst van de ambtena ren in de gemeente Goe dereede indien de raad op 27 januari zou besluiten niet deel te nemen aan de voorbereidingen voor de vorming van één eilande- lijke gemeente (Plan van Aanpak in Arhi-traject). Dit tot het moment dat er in de Tweede Kamer een definitieve uitspraak is gedaan over het herinde lingsdossier. Door Jaap Ruizeveld Wanneer die medewerking niet wordt gegeven, anders gesteld er niet volledig wordt geparticipeerd in het Arhi -proces met de andere drie eilandgemeenten, komen de ambtenaren in Goedereede op grote achterstand te staan ten opzichte van hun collega's in de andere gemeenten. Daar wordt op korte teririijn begon nen met de voorbereiding van een bestuurlijke fusie. Na het vaststellen van het Plan van Aanpak en de communicatie- notitie (alle raden nemen hier- o\er deze maand hel besluit) zal tot nadere invulling worden overgegaan. Waaronder het formuleren van structuur en visie van de nieuwe gemeente. Participeren in stuurgroep, klankbordgroep en werkgroe pen vormt voor de ambtenaren en de bestuurders een goede en gelijkwaardige basis voor een nieuwe geineente, stelt de brandbrief van de vakbonden. C:NV - bestuurder Van Voor den drong er op aan de boot niet te missen en de ambtena ren van Goedereede niet in de kou te laten staan, door ver dere participatie in de huidige .\hri-procedurc uit te sluiten. Investeer, adviseeicle de vak bondsbestuurder. Medewer kers moeten door opleiding en competentieontwikkeling worden voorbereid op het werken binnen een grotere gemeente. Hoe behouden de gemeenten hun potentieel aan ambtenaren en hoe blijven zij een aantrekkelijke toekomstige werkgever? Overweeg dit alles bij uw besluitvorming. Wordt (ioedereede het vijfde wiel aan de wagen of blijft u aan zet tot aan het moment van defini tieve besluitvorming. Kijk naar de consequenties voor uw per soneel. De overige gemeenten gaan door met het traject en de ambtenaren van Goederee de moeten afwachten. Met alle gevolgen voor hun toekomst. Gaat u niet mee in het proces dat schuift Goedereede (te) laat aan. Visie en structuur zijn dan ontwikkeld en de organisatie is al gebouwd. Er zal een groter verloop onder het personeels bestand ontstaan en demoti vatie kan optreden. Tenslotte stelt de brandbrief dat als zelf standige gemeente het risico bestaat dat Goedereede zonder versterking van de ambtelijke organisatie en investeringen niet kan voldoen aan al haar wettelijke verplichtingen. CNV-be.stuurder Van Voorden overhandigt de brandbrief aan mevrouw T. Poort, voorzitter raadscommis sie Publiekzaken. (Foto: Wim van Vossen Fotografie) Hoewel de raadsfracties in de commissie nog geen advies werd gevraagd over het Plan van Aanpak, dit gebeurt maan dag 24 januari ter voorberei ding op de besluitvorming in de raad op 27 januari, gaven de woordvoerders wel een voorzichtig, eerste schot voor de boeg, als reactie op de brandbrief van de gezamen lijke vakbonden. Een overvolle publieke tribune luisterde aan dachtig mee. Voor mevrouw Van Heest (VGB) staat de bestuurlijke zelfstandigheid van de gemeente Goedereede voorop. Zij noemde het een ingewikkeld dossier waarin uiteraard de belangen van de ambtenaren een belangrijke rol spelen. Soeteman (SGP) en Koese (ChristenUnie) begre pen de onrust onder het amb tenarenkorps. Zij stelden dat de brandbrief mede wordt ingewogen bij de uiteindelijke standpuntbepaling. Mevrouw Keizer (CDA) en mevrouw Rijkerkerk (VVD) gaven aan dat de ambtenaren vanaf het begin in dit proces mee moe ten kunnen praten. "Wettelijk en moreel ligt daar onze ver plichting". De zorgen voor dit korps is al eerder aangeduid in de standpuntbepaling, de keu ze van beide fracties voor een gemeentelijke fusie. Een ander geluid liet Van Dam (PvdA) horen. Hij stelde dat de rechtspositie en werkgele genheid van de ambtenaren gewaarborgd is. De nadruk van de vakbonden op achter stand' vond hij zwaar aangezet. Hij legde het accent op goede informatie en communicatie aan en met de ambtenaren. "Een risico op verloop onder de medewerkers is in dit soort processen uiteraard aanwezig. Dat geldt bij elke onzekerheid". Van Dam oordeelde de risico's die de vakbonden presenteer den eenzijdig belicht. Wij die nen gezamenlijk te waken voor een goed verloop van de pro cedures. In een tweede korte reactie gaf mevrouw Van Heest (VGB) nog kort aan dat zij in het Plan van Aanpak een dui delijke fasering miste. Het dos sier was geheel gericht op een herirtdeling. Eind deze maand moeten, zoals gemeld, de poli tieke partijen nu de knoop doorhakken, Middelharnis beet inmiddels het spits af en stelde het dossier vast. Het eiland wordt m 3 gebieden: De op dejiilo vhir Bert Tuk. Dick van Pujjeli'ii iii gedcpulecnlc Martin Eiigfl.slun'cii-JluLs gedcputeenle Z-H. (Foto: Mirjam Terhoeve) www.roiima.nl i»»aiil« „juiturtt^ Tel. 0187-612000 Boomgaarddreef 18 Stad a/h Haringvliet info@rozima.nl MIDDELHARNIS- Er zijn grote plannen om Goeree Overflakkee om te dopen tot fietseiland van Neder land. De stichting B- On tour, die ook al actief was tijdens de giro d'Italia en de tour de France heeft hiervoor inmiddels een concept bedacht. Er zijn plannen om in de nabije toekomst een meerdaags betaald fietsevenement te organiseren met de nadruk op de elektrische fietsen. Provincie en gemeen tes juichen dit initiatief van harte toe. Het kan een geweldige stimulans zijn voor de recreatieve en toeristische sector op het eiland, en zal boven dien een enorme bijdrage leveren aan de economie. Afgelopen maandag wer den de plannen voorge legd aan afgevaardigden van potentieel betrokken partijen. Door Mirjam Terhoeve f)e Stichting B On Tour wil een bijdiage leveren aan de gezondheicl, vitaliteit en het welbevinden in de samenle ving, door middel van het pro moten, stimuleren en activeren van bewegen. De Stichting wil dit bereiken door het aanbie den van diverse duurzame sport-, recreatie- en vrijetijds activiteiten, zo ook een fiets evenement op Goeree Over flakkee. .-Mgemeen directeur van de Stichting, Stephen Brug en commercieel directeur Wim Noordzij, waren voor de gele genheid naar keukencentrum Tieleman gekomen om daar hun ideeën voor te leggen aan tal van potentiële betrokkenen. Mensen uit de publieke sector: provincie, gemeente en Isgo waren aanwezig, maar ook diverse ondernemers en afge vaardigden uit de agrarische en recreatieve/ toeristische branche.Wim Noordzij, zelf woonachtig in Oude Tonge, is als specialist in regiomarke- ting al bij vele grote evene menten betrokken geweest, hij legde uit wat de opzet was. "Een meerdaags fietsevene ment speciaal voor elektrische fietsen", zo vertelde hij. "Het aantal bezitters hiervan neemt enorm toe en daarbij moet met allang niet meer alleen denken aan 70-plussers. We denken aan een evenement met nati onale en wellicht zelfs inter nationale allure. In de geest van de Nijmeegse vierdaagse of onze eigen Omloop. Deel nemers krijgen de keuze zich in te schrijven voor diverse afstanden: 30, 60, 90 en 120 kilometei. verdeeld Kop(Goedeieede) het midden rif (Dirksland en Middelhar nis) en de Staart(Oostflakkee) Er worden verschillende pro gramma's aangeboden met of zonder overnachting en I of meerdere dagen. Bijvoorbeeld 1 dag toertocht van 30 km of, zo men wil, 120 kilometer, maar ook 4 dagen van 30 km per dag zijn mogelijk, waarbij het hele eiland in gedeeltes rondgefietst wordt. Voor ieder wat wils dus". ".Afgezien van de fietsactivi- teiten is het tevens de bedoe ling om het elektrisch fietsen stevig(er) in het concept te verwerken (mede omdat fabri kanten bereid zijn hierin te participeren Kortom ook de promotie van elektrische fietsen dient meegenomen te worden in deze", vervolgde Noordzij.."Het gaat vooral om de combinatie sport, cultuur en entertainment. Daarom zal er een samenwerking worden aangegaan met bestaande (Mar tijen op het eiland en daarbui ten.Op het gebied van cultuur met lokale culturele instel lingen en koepelorganisaties zoals Podium, de ISGO, ser- viceclubs etc. Ook samenwer king met monumentenzorg, niolenstichting, natuurparken en recreatiegebieden behoren tot de mogelijkheden. .Alle 14 dorpen krijgen eveneens de gelegenheid om aan te haken en zich te presenteren. Zo is volgend jaar bijvoorbeeld het jaar van cle molens, dat zouden wij mooi kunnen combineren. Ook bedrijven en instanties kunnen eeit bijdrage leveren, door tijdens de fietsdagen een aantal activiteiten te organise ren, waarvan de deelnemers, maar ook de bezoekers, onder weg kunnen genieten". De belangrijkste 2 doelgroe pen zijn oa -f en gezinnen. Voor de prestatietocht denken we aan groepen fietsers, die al of niet in verenigingsverband, regelmatig grote routes rijden. Daarnaast zijn scholieren en het bedrijfsleven een potenti ële doelgroep". Noordzij beaamde, dat er nog veel moet gebeuren eer dit evenement een feit is. "Op de kop van het eiland zijn er ruime accommodatienioge- lijkheden om te verblijven", zei hij. "Zoals Port Zélande en bestaande campings en hotels. In het midden en de staart van het eiland is dit iets lastiger, maar zijn er misschien moge lijkheden om dit verder te ont wikkelen, zoals "rent a tent" en 'kamperen bij de boer'. Ook bestaatide recreatie- en bunga low parken zijn hiervoor in te zetten. Met Hamburg Verhuur wordt gekeken naar tijdelijke accommodatiemogelijkheden door middel van bijvoorbeeld Hotelunits. Verder moet er ook nog aan dacht worden besteed aan zaken als drinkwatervoorzie ningen, oplaadpunten voor de e-fietsen, rustplaatsen, pick- nickmogelijkheden en infor matiestands. Om dit alles te realiseren is samenwerking met het bedrijfsleven en de recreatieve sector op Goeree Overflakkee noodzakelijk. Maar ook liggen er mogelijk heden voor publiek private samenwerking. Eneco/Delta- wind voor de oplaadpunten en Evides voor de waterfonteinen. Provincie Zuid Holland met fietscafe's voor reparaties en de VVV met informatiepun ten met picknick- en i ecreatie mogelijkheden". Kortom, er is nog veel te doen. Toch denkt Noordzij aan een voorbereidingsperiode tussen Gen 18 maanden, wat betekent, dat we misschien komende zomer/najaar al een en ander kunnen verwachten. Zoals vermeld zijn ook de gemeentes en de Provincie erg positief over de plannen.Wet houders Dick van Puffelen en Bert Tuk lieten weten heel blij te zijn met de plannen. "Een mooie manier om de schoon heid van het eiland te bele ven", zo verwoorde Van Puf felen het namens hen beiden. "Blij dat dit wordt opgepakt, zo kan Goeree Overflakkee onder de aandacht worden gebracht buiten het eiland. Het is een goede manier om de recreatie te stimuleren, zeker nadat de grootschalige kassenbouw als economisch speerpunt is ver vallen. Dit is een uitstekend alternatief. Samen met de pro vincie hopen wij de plannen beleidsmatig te kunnen uitvoe ren. De eerste fase van overleg" is inmiddels achter de rug. Nu verder vooruit kijken Te den ken valt bijvoorbeeld aan het verstrekken van vergunningen vanuit één punt of loket en niet vanuit vier verschillende. Als gemeentes zitten we er boven op. Van belang is in ieder geval een goede voorbereiding en goed overleg met de stichting, de provincie, de ondernemers, de vv-kantoren en alle andere partijen. Aan ons de taak om de sterke punten van Goe ree Overflakkee naar voren te brengen op het gebied van recreatie en toerisme. Zo kan er iets heel moois ontstaan". Wordt vast en zeker vervolgd.... Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op Wllf1lfePlwlBH€IBBI©WW5sBI SOMMELSDIJK - De win naars van de eindejaarspuzzel uit de krant van 29 december 2010 zijn bekend. De oplossing luidt: Kerst: een itilgestokeii hand in donkere dagen naar iiieoseii die er nood om vragen. De winaars zijn: Ale.\ Groenendijk, Willem Kloospad, Middelharnis Reitui de Groot B. Mijnders, Nieuweweg, Melissant Zij kunnen hun cadeaubon op komen halen bij Eilanden Nieuws. MIDÜELH.\RNIS - Op don derdag 20 januari hoopt ds. C. Harinck uil Kortgene te spreken ovei- het onderwerp 'Bevindelijke kennis van Chris tus'. Plaats: Rehobóthkerk, Olympiaweg 44 te Sommels- dijk. Aanvang: 19.45 uur Kos ten per avond 3,50. De orga nisatie hoopt dat "velen dit belangrijke onderwijs willen horen en we verwachten dan ook veel belangstelling en een gezegende avond. Hartelijk welkom." OOLTGENSPLAAT - Op vrij dag 21 januari wordt 's avonds een kerkdienst belegd ter gele genheid van de ingebruik name van het uitgebreide en aangepaste kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente Ooitgensplaat, Van Weelstraat I te Ooitgensplaat. De dienst vangt aan om 19.00 uur en de consulent-predikant, ds. E. Bakker, zal voorgaan. Na de dienst is er gelegenheid om iets te drinken en om het kerk gebouw te bezichtigen. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. NIEUWE-TONGE - Morgen, woensdag 19 januari komen de vrijwilligers van de Her vormde gemeente weer door het dorp om het oud papier bij u op te halen. Graag het oud papier en karton voor 18:00 uur gebundeld en goed zicht baar aan de kant van de weg zetten. NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484 Administratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1