Gastgezin voor Taizé jongeren: zo weer doen! Zonnebloem afdeling West-Flakkee zoekt bestuursleden Haïti-avond Woord en Daad in Middelharnis CDA Zuid-Holland presenteert verkiezingsprogramma Wijziging tarieven Regiotaxi Goeree-Overflakkee Bijbelstudie Ouweneel h-h 83e jaargang Nr. 7977 Vrijdag 7 januari 2011 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag MIDDELHARNIS - Op 12 januari is het een jaar geleden, dat Haïti werd getroffen door een verschrikkelijke aardbeving. Wekenlang stond dit land in het middelpunt van de belangstel ling. Iedereen zal zich de ontroerende beelden nog kunnen herinneren. Daarna kwamen er snel acties op gang om hulp te verlenen en werden gif ten gevraagd. Avond in Chr. Ger. Kerk Litouwse meisjes WEERBERICHT «PENFLAKKEE Breed programma Veilig thuis Knöpsjgr^ Donateurs Nieuwe bestuursleden Woord en Daad was en voelde zich sterk bij het lenigen van (Ie nood. Hun projectmedewerker ir. Leen Stok lieeft in liet afgelopen jaar een groot deel van zijn tijd aan 'Haïti' besteed. In samenwerking mei lokale partners werd een plan van. weder- (iphonw opgesteld: I'iiinriiiinen 35 .scholen, kerken, huizen) Opstart van onderwijs 27 scholen) Medische zorg 1 vaste kliniek, 2 mobiele klinieken) Herb(3iiw scholen 10 scholen) ('oördinatie tentenkampen 15 tentenkampen) Huizenbouw 1.000 huizen) In de eerste maanden kon de .scholen'- en huizenbouw nog niet worden gestart, omdat tie (bouw) grond puin- vrij moest worden gemaakt en bel eigendomsrecht vaak onduidelijk was. Ook bet afgeven van veigimningen liep niet soepel. Wel werd er directe noodhulp verleend, waarbij vooral voedsel- en water-pakketten zijn uitgedeeld en non-f'ood items (waaronder tentzeilen, clekens en keukeimiaterialen). Op verzoek van de zendingscommissie van de Christelijke (;erei()rmeerde Kerk komt l^ecn .Stok iets vertellen over de naastenlielde in woord en daad in dit zwaar getroCfcïn land. Met is zelfs niet uitgesloten, dat bij op deze avond nog een medewerker van partner l'arole et .'Vction uit dit land meebiengt. "Het belood een heel boeiende avond te worden, die u niet mag missen. Daarom wordt u hierbij hartelijk uitgenodigd", aldus de zendingscommissie. Deze avond wordt gehouden in de grote zaal achter de Chris telijke Gereformeerde Kerk aan de Hoflaan 41 te Middelhar nis. Noteert u dus donderdag 13 januari, het begint om 19.30 uur. ROTTERDAM - Morgen, zaterdag 8 januari, houdt CDA Zuid-Holland in samenwerking met CDA Rotterdam haar nieuw jaarsreceptie in de Pel- grimvaderkerk in Rotter dam Delfshaven. Lijsll rekker Liesbetb Spies presenteert het verkiezings programma. Minister Jan Kees de jager zal zijn visie geven op bet bei slel van de economie in Zuid-Holland. Hel CDA Zuid-Holland is hele maal klaar voor de campagne: de kandidalenlijsl en het ver kiezingsprogramma zijn \asl- gesleld. Op de bijeenkomst wordt al bel campagnemale- riaal gepresenteerd. Met deze bijeenkomst start het CD.A Zuid-Holland dan ook baar verkiezingscampagne. GOEREE-OVERFLAKKEE - De tarieven Wmo-reiziger Regiotaxi 2011 wijzigen. Met ingang van 1 januari 2011 gaan de tarieven voor de eigen bijdrage voor de WMO- reiziger omhoog. De tarieven voor de regulier 0\'-reiziger. daarentegen, gaan omlaag. Het nieuwe tarief voor de WMO-reiziger voor een ril- zone wordt 0,50. Het OV-tarief'gaat naar 2,- per ritzone. WMO-geïncficeei 'den (overige reizigers Zone f Tarief 1,00(*) Tarief 4,()0(*) 9 1,50 (■),()0 3 2,00 8,00 4 2,50 10,00 5 3,00 12,00 Voor de Ie zone wordl inclusief een opslapzone gerekend. Terugbelservice De terugbelseivice maakt het mogelijk om een aantal minuten voordat de Regiotaxi bij u voorrijdt gebeld te worden met de melding dat de Regiotaxi in aantocht is. Deze terugbelservice kan b'\] bet reserveren van de rit worden aangevraagd. Het is belangrijk dat u het telefoonnunmier opgeeft van bet adres waar u opgehaald wilt worden. Hebt u een mobiel nummer dan kunt dit nummer opgeven voor de terugbelservice. Regiotaxi Goeree-Overflakkee De Regiotaxi C.oeree-Overflakkee is er voor iedereen die graag \ati deur tot deur \erioerd uil ivorden. Zeven dagen per iveek \an 's morgens zeven tot 's avonds elf uur en op zaterdag tot twaalf uur. Een prima alternatief voor als u niet wilt of kunt reizen mei bet reguliere openbaar \ervoer. Reizigers met een WMO- indicatie reizen tegen een lager tarief. Voor meer informatie over de Wmo-indicatie kunt u terecht bij uw gemeente. Ritten voor de Regiotaxi Goeree-Overflakkee reserveert u via het gratis telefoonnummer: 0900 44 040 44. MIDDELHARNIS - "Een verrijking van ons leven, een waardevolle toevoe ging aan de periode tus sen kerst en nieuwjaar." Zo zien Adrie en Nelly Stolk uit Middelharnis terug op hun periode als gast gezin voor twee Taizé jon geren. Zij hadden gehoor gegeven aan de oproep om twee van de vele Taizé bezoekers voor een week onderdak te verlenen. Een periode waar ze met veel plezier op terugkijken en geen moment spijt van hebben. Integendeel, ze doen het zo weer. Door Poriën Kickert 'laizé is een internationale, oecumenische broederschap die in 1940 is gesticht door Roger Scbutz in iMankrijk. De gemeenschap is gevestigd in hel dorpje foizc in Bourgondië en richt zich in het bijzonder op jongeren. Jaarlijks trekken ruim 100.000 jongeren naar Frankrijk om een week in Taizé Ie verblijven. Daarnaast wordt sinds 32 jaar jaarlijks ergens in Europa een grote jongerenont moeting van Taizé gelovigen georganiseerd. Dit jaar vond deze bijeenkomst voor bet eerst plaals in Nederland, in de week van 2<S december tot 1 januari. Rotterdam was, als geboorte stad van Erasmus, hier\'oor uilgekozen. In eerste instantie leek er genoeg opvang in Rot terdam zelf te zijn om de tien- fluizenden jongeren, in de leef tijd van 17 tot ,35 jaar, te huis- veslen. In een later stadium werd echter alsnog in de regio rond Rotterdam een oproep gedaan om gastgezinnen te vinden. Zon honderd Taizé jongeren vonden een plekje bij een gastgezin op Goeree-()ver- flakkee, waar deze geloofsge- meen.schap niet onbekend is. In de afgelopen jaren beeft een groep Flakkeese jongeren al een aantal malen een bezoek aan de geloofsgemeenschap in Frankrijk gebracht. Ook wor den op Goeree-0\ertlakkee oecumenische Taizé vieringen gehouden, zoals in oktober j.l. in de Rooms Katholieke Kerk in .Acbtbuizen. .'Vdrie en Nelly Stolk boden gedurende een kleine week onderdak aan twee mei.sjes van 21 en 23 jaar, afkomstig uit IJtouwen. "Twee pittige, goed ontwikkelde meisjes, die vloei end Engels spraken en al vaker een Taizé bijeenkomst hadden bezocht,' vertelt ,4drie Stolk. Via zijn vrouw Nellv hoorde bij van de noodkreet om gast gezinnen te vinden. "Wij von den dat wij als christelijk gezin aan deze oproep gehoor moes ten geven. Wij hebben het idee wel eerst met onze kinderen overlegd. Die zouden in' de kerstperiode thuis komen, dus we moesten jiiet ben organisa torisch wel bet een en ander regelen. Zij stonden er direct helemaal achter, ook al omdat zij zelf met schoolreizen al eens in een gastgezin in bet buiten land waren opgevangen. Ons besluit was toen snel genomen." Het bezoek was een groot suc ces, ledere morgen werd er gezamenlijk ontbeten, waarbij allerlei onderwerpen werden besproken. Een goede en gezel lige manier oiri elkaar's cultuur te leren kennen en waarl^ij de Litouwse meisjes tegelijkertijd kennis maakten met typfscb Nederlandse producten zoals hagelslag en pindakaas. Na het onlbijt bracht de familie Stolk de meisjes vervolgens naar de Exoduskerk voor bet ochtend gebed, w'aarna met bussen naar Rotterdam werd vertrokken. De tijdsruinue lussen bet geza menlijke ochtendgebed en de vertrektijd naar Rotterdam gaf gelegenheid om met de groep een aantal excursies te maken. Zo werd er een bezoek gebracht aan de markt in Mid- DB^Iki imd iiwiiIbumJ ^IAl^u:iJLIlJLli^iii:iljïLUJlïiAülJ (•astgezin Stolk met hun tivee Litomuse gasten., de.zusjes Levis uit Litouwen. Rechts vooraan op dejoto, d/l' gemaaht is door Riisu Levis. delharnis, aan een expositie in de Remonstiantse kerk en aan de Wereldwinkel. Ook een echt Hollands fenomeen, de molen, werd bezocht. Bovendien wer den gespreksbijeenkomsten gehouden waaraan ook leden van de Oecumenische Werk groep deelnamen, 's Avonds rond half tien werden de gas ten weer opgehaald l^ij de Exoduskerk en mee naar buis genomenj waar dan nog wat werd nagepraat. Stolk: "Dat was meestal niet zo lang, de meisjes waren behoorlijk ver moeid na zo'n dag". Adrie Stolk is blij verrast met de wijze waarop in Rotterdam het programma is ingevuld. De vele deelnemende katho lieke en protestantse kerken organiseerden iedere dag gebedsbijeenkomsten, lezin gen, workshops en groepsge sprekken over onder andere de multiculturele samenleving, christelijke kunst en de beteke nis en invloed van Erasmus. Dit alles met als thema's 'vreugde' en 'solidariteit met ben die lijden'. "Het programma was veelzijdig en boeiend. Via een stadswandeling langs de brandgrens in Rotterdam werd bijvoorbeeld een stuk geschie denis van deze stad getoond. Voor de vele buitenlandse jon geren bijzonder inteiessant. Zij werden overigens helemaal vrij gelaten in bet bijwonen van de bijeenkomsten. Een van mijn dochters is met de twee meis jes een dag naar Amsterdam geweest. Die weieldstad wil den ze natuurlijk graag ook eens zien. Dat kon allemaal." De grote meerwaarde \'an deze Taizé bijeenkomst ziet Adrie Stolk vooral in bet feit dat er van aife kanten, en dan met name tussen de diverse kerken, zo goed werd samen gewerkt. "Wij hebben dit als heel positief ervaren. Je deelt ervaringen van mensen van ver weg, maar ook van dichtbij. Taizé wordt wel genoemd 'een pelgrimage van vertrouwen'. Wat dal betreft fieljben we hier veel gewonnen, f-fet zou goed als zijn wij deze bijzondere momenten blijven koesteren. Goeiee-Overtlakkee beeft zicti van zijn beste kant laten zien. Dal boorde ik ook op de slotliij- eenkomst, waar de grote gast vrijheid werd geprezen. Wat ons betreft is dit beslist voor herhaling vatbaar". Op Nieuwjaarsdag vertrok ken alle deehiemers vanaf de Aboy in Rotterdam weer rich ting huis. Via Facebook kon de famiiie Stolk tot hun gerust stelling zien dat de beide meis jes, na een busreis van bijna 2 dagen, weer veilig waren thuis gekomen. SO.MMELSDIJK - Woensdag avond f2 januari houdt Wil lem Ouweneel de vijfde Bijbel studie in een serie van acht in 'Het Prieel' van recreatiecen trum 'De Staver'. Het thema voor deze avond is 'De nieuwe mens'. De avond begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. De toegang is vrij, wel wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkos ten. Onl.dH1i.ijuv.G:-i Knöps aV - Longeweg 113 3li5 KG -Sammfl^dijli - 0187 ^76767 Atkerdaas BV - Kloosterwcg 2 - 4317 AL - Noordgouwc 0111 401347 bij dkegebntiltte auto MIDDELHARNIS- De afdeling West-Flakkee van Stichting De Zonnebloem is op zoek naar mensen, die plaats willen nemen in het bestuur. De afdeling heeft de afgelopen jaren een enorme groei door gemaakt. Men kan reke nen op de steun van 35 vrijwilligers en zo'n 2000 donateurs, waarvan er 135 te gast zijn in de afdeling West Flakkee De Zon nebloem is één van de grootste vrijwilligersorga nisaties van Nederland. In ons land zijn ongeveer 40.000 vrijwilligers actief om zieken, gehandicap ten en ouderen een beetje extra aandacht te geven. Daarnaast organiseren de diverse lokale afdelingen regelmatig een leuke acti viteit. Dit alles is mogelijk door steun van de dona teurs en giften van bedrij ven, verenigingen en orga nisaties. Door Mirjam Terhoeve De meeste mensen kennen de Zonnebloem van "De Bootrei- zen" en als de grootste aanbie der van aangepaste vakanties. Echter, de organisatie is ook op lokaal niveau al jarenlang zeer actief. Zo ook op Goeree-Over flakkee met twee afdelingen. De afdeling West-Ffakkee bestaat nu f f jaar De afgelopen jaren is het aantal vrijwilligers en gasten enorm toegenomen. Volgens voorzitter .Arie Spring- vloet Dubbeld komt dit door cle erscbraling van de maatschap pij. "Er is lilijkbaar toch veel eenzaamheid en behoefte aan wat extra aandacht onder zie ken, gehandicapten en oude ren", meent hij. Arie benoemt deze groepen bewust afzon derlijk, "want", benadrukt hij. "veelal denkt men alleen aan otideren, als men bet over de Zonnebloem beeft, maar dal is dus niet zo. Het is zelfs zo, dat de landelijke organisatie een jongerenafdeling heeft, onder de naam Linq, speciaal voor gasten en vrijwilligers van 20 tot en met 35 jaar. Ook bier op Flakkee kunnen «e reke nen op vrijwilligers van allerlei leeftijcfen. Zij feggen veelvuldig een huisbezoek af bij mensen, die zich daarvoor hebben aan gemeld. Gezelschap en een goed gesprek staan bij deze ontmoetingen centraal. Vaak wordt er ook iets ondernomen; een wandeling, een bezoekje aan een museum, even naar de bakker. Uitstapjes die voor veel mensen gewoon zijn, maar voor zieken en gehandicapten heel bijzond- "Mensen, die zich willen aan melden voor dergelijke bezoek jes dienen zich eerst aan te mel den als donateur bij bet hoofd kantoor in Breda", legt Arie uit. "Dit kan voor slechts 15 euro per jaar. Daarnaast moet men lid worden van een lokale afdeling. Hier op Goeree Over- flakkee zijn er twee: Oqstflak- kee voor de dorpen Ooltgens- plaat tot en met Nieuwe Tonge en West-Flakkee voor de dor pen Middelharnis tot en met Ouddoip. Na de aanmelding volgt er een intakegesprek. Veelal komen onze leden via mond op mond reclame bij cjus terecht, maar ook via de thuis zorg, waarmee we contacten heijben". "Naast de huisbezoeken oiga- niseren wij als afdefing ook een aantal gezellige uitstapjes", vervolgt de voorzitter. "Meestal is er vier keer per jaar wat te doen. Vorige week badden we onze jaarlijkse kersdimch op de Gievelingendam en in De vrijwilligers van De Zonnebloem tijdens de Kerstlutich in het Grevelingenre.'-taurant. (Foto: Wim van Vo.mrn Fotografie) april gaan we meestal een half dagje uit. Daarnaast organise ren we altijd een bingomiddag en niet te vergeten een dagje zomerreis. Aan de deelnemers wordt hiervoor een kleine bij drage gevraagd. Hierbij hou den we uiteraard rekening met het financiëfe draagvlak van de mensen. Vanuit het hoofd kantoor in Breda wordt er ook een kleine fmanciële bijdrage verstrekt, maar verder zijn we geheel afhankelijk van giften. De afgelopen jaren beeft de Rotaryclub Goeree Overflak- kee een mooie foijctrage gele verd en ook de 'Ladies Cir cle' beeft een praclitig bedrag gedcjneerd, waarvan we bet rolstoelvei\oer, wat uiteraard altijd erg noodzakelijk is, kon den bekostigen. Wij zijn deze clubs daar natuurlijk zeer erkentelijk voor. We hopen dan ook, dat er in de toekomst meerdere clubs, organisaties, verenigingen en Ijedrijven zul len zijn. die bet werk van de Zonnebloem een warm hart toedragen. Zonder bun steun kunnen wij nu eenmaal niet ons werk doen. Verder zijn we naarstig op zoek naar nieuwe bestuursleden. We hopen, dat er mensen zijn, die een paar keer per jaar willen meedenken en belpen organi seren". Voor informatie kan men contact opnemen met voorzit ter Arie Springvloet Dubbeld 0187-483299 of met het secretariaat Margriet van de Sliiijs 0187-485908 Ook voor informatie over het spon soren van De Zonnebloem kan men bij hen terecht. Algemene informatie over De Zonne bloem is te vinden op www. zonnebloem.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1