Kindermiddag Diamaiit voor echtpaar Van der Welle-van der Kooij Nieuwjaarsduik 2011 zit er weer op Radioprogramina voor en over visueel gehandicapten bij RGL presentatie avond Jantina Mastenbroek Postduiven- weekend Onbekenden spuiten letters op diverse plaatsen Vernielingen in 'nacht van oud naar nieuw' Nieuwjaarsconcert De Hoop Obadja hervat repetities ^OZIM^ Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Enig kind Streekmuseum Sperwer De Waal Hoveniers NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484 www.dewaalhoveniers.nl Ooglijn STELLENDAM - Fanfareorkest De Hoop uit Stellen- dam organiseert voor 8 januari het Nieuwjaarsconcert in De Dorpstienden te Ouddorp. Doelgericht Lodder Financials www.lodderfinancials.nl Administratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298 Erf- en sierbestrating ■"tl- 83e jaargang Nr. 7976 Dinsdag 4 januari 2011 OUDDORP - Januari 2011 hoopt Jantina Mastenbroek weer met verlof in Nederland te zijn. Daarom w(;rdl er op woens dag 19 Januari a.s. een kinder- prograninui in Eben-llaezci (Oiiddoip) van 14.00 inir tol 16.30 uur gehouden. "Het is natiuuMijk nog groot geiieiin Haf er die middag allemaal gaat geljeuren, maar jullie zul len in ieder geval iets zien van de Roemeense kinderen en we gaan met elkaar een soort 'Roemeense club' houden. Ben je nieuwsgierig gewor den, maar twijl'el je nog of je wel komt? Gewoon doen! Het wordt een ontzettend leuke, gezellige, verrassende en veel zijdige middag waar jij en je vriendjes en vriendinnetjes van harte welkom zijn! We zicTi naar jullie komst uit!", aldus de 'ITC: van Jantina Mastenbroek. 's Avonds zal er een progiaiii- ma zijn voor de volwassenen, van 19.30 uur tot 21.30 uur MIDDEIJI.'VRNIS - l'V De Combinatie organiseert voor 7 en 8 januari een postdui- venweekend. Ook dit jaar is ei weer een leuke informatieve avond op vrijdag 7 januari in het gebouw aan de Edison in Midtielharnis. De Belgische Barcelonaspecialist Frans Bun- geiieer.s is deze avond te gast en zal publiekelijk een l'i-tal lange afstandsduiven keuren. Aansluitend vindt er een tafel gesprek plaats met deze track, die zelf' in vier jaar tijd, twee keer winnaar werd van de Gouden Vleugel van de Brug se Barcelona Glub en in 2009 met twee duiven in de top 10 vertegenwoordigd was van de internationale Barcelonarace. In de pauze zijn er dan weer de traditionele gratis poters met spek op authentieke wijze bereid. Op zaterdagavond is er een voor iedereen gezellige duivenavond waarbij via het Rad van Avontiuir weer mooie prijzen te verdienen zijn. ««"►.Mij.niiMiy, Hl-t dimnanti'n echtpaar samen met burgemeester Zevenbergen die de felicitaties van het geineentehestuur overbracht (Foto: Jaap Peemcin) SOMMELSDIJK- Op dinsdag 28 december vierden Wijnand en Corry van der Welle hun dia manten bruiloft. Speci aal voor de gelegenheid gaven ze vooraf een eten tje voor de kinderen en kleinkinderen en op de dag zelf kwamen buurtjes, vrienden en bekenden het echtpaar feliciteren. Ook burgemeester Zevenber gen van de gemeente Mid- delharnis was van de par tij en niet te vergeten: er was zelfs een schriftelijke felicitatie van de Konin gin. Daags na deze dag blikken we samen met het echtpaar terug op, wat we gerust kunnen noemen, een veelbewogen leven. Door Mirjam Terhoeve Wijnand werd 85 jaar gele den geboren in Ooltgensplaat, maar verhuisde al op 2-jarige leeftijd naar de dubbele Ring in Sommelsdijk. Corry werd 82 jaar geleden geboren in IVIiddelharnis, als jongste in een gezin met 12 kinderen. "Een gelukkige jeugd heb ik gehad", vertelt ze daarover "We woonden met ons veer tienen in een piepklein huisje in de Weistraat, een gezellig straatje, waar alle kinderen samen speelden en de mannen 's avonds buiten een praatje maakten. Al jong moest ik, net als vele anderen, gaan dienen. "s Morgens bij een boer en 's middags bij een leraar en als je dan thuiskwam, moest je daar ook nog het een en ander d(jen. Ja het was hard werken, maar ik heb er niks van gekre gen hoor Sterker nog, ik heb in die tijd nooit een dokter gezien. Mijn moeder had voor ieder kwaaltje een huismiddel- tje en dat hielp altijd goed". Wijnand komt juist uit een klein gezin. Hij was enig kind. Des te moeilijker was het \'oor zijn ouders, dat juist hij, tij dens de tweede wereldoorlog, werd opgeroepen oin te gaan werken in Duitsland. "Eerst was ik nog ondergedoken", vertelt Wijnand, "maar toen de Diiitsers dreigden om cfan mijn vader mee te nemen, tien ik toch maar gegaan. Samen met vele andere jonge mannen moest ik me melden in de voor malige HBS. Daarvandaan gin gen we, via het Havenhoofd naar Duitsland. Tot 1945 heb ik daar moeten werken. Ik ben er behoorlijk ziek geweest, vanwege difterie. Heb zelfs nog met verlammingsverschijn selen in een Duits ziekenhuis gelegen. In 1945 kon ik naar huis, maar Flakkee was toen nog niet bevrijd, dus heb ik nog een tijdje in Brabant geze ten, voor ik naar Sommelsdijk kon. Eenmaal thuis heb ik ook nog een half jaar op bed gele gen. Zo erg was ik verzwakt door de difterie". Na de oorlog kon Wijnand gaari werken in de bouw. Ech ter in 1946 kreeg hij alweer een oproep en ditmaal voor de dienstplicht in Nederlands Indië. "Op 3 september ben ik, tot groot verdriet van mijn moeder, samen met 2000 andere mannen, vertrokken en ik kwam, na een mooie reis overigens, op 24 september aan in Batavia (thans Jakarta) Daarvandaan gingen we ver der naar Surabaja. In de tus sentijd kregen we ook nog enkele weken om te acclimati seren. Dit om te wennen aan het klimaat in de Rimboe. Het was de opzet, dat je 40 maan den daar bleef. Ik heb ze vol- gemaakt, in tegenstelling tot andere mannen, want we zijn niet allemaal teruggekeerd zoals je zult begrijpen. Om eerlijk te zijn, had ik het daar best naar mijn zin. Ik kon goed tegen het klimaat en ik heb er nog even over gedacht om daar te blijven. Maar dat kon ik mijn ouders niet aandoen. ledere week schreef ik mijn moeder een brief Jarenlang heeft ze die bewaard en op een gegeven moment alles weggegooid. Dat vind ik nog steeds heel ergjam- mer Het was nu mooie docu mentatie geweest". De terugkeer in december 1949 was niet zoals Wijnand gehoopt had. "Wel in Som melsdijk hoor", vertelt hij, "alle buren waren uitgelopen om me te begroeten, dat was fan tastisch, maar niet wat betreft de overheid. Om precies te zijn kreeg ik voor die vier jaren 500 gulden en verder moest je maar zien. Moet je kijken, wat er tegenwoordig allemaal gere geld is. Voor ons dus helemaal niks. Gelukkig kon ik aan de slag als metselaar bij een bouw bedrijf Later kon ik bij mijn neef, ook Van der Welle, aan de slag als uitvoerder. Dat heb ik jarenlang gedaan". Kort na thuiskoinst kreeg Wijnand contact met Corry. "Dat gebeurde tijdens een dansavond in hotel Spee", vertelt Corry. "Een jaar later, op 28 december 1950 zijn we getrouwd. Een heel koude dag. Lopend gingen we naai^ het gemeentehuis in Middelhar- nis. De gebroeders Boomsma, die destijds in de Voorstraat woonden, hebben nog een foto gemaakt van de stoet. Voor die tijd, heel bijzonder. Het was een gezellig feest, gewoon bij ons thuis met de heie familie". Het echtpaar kreeg een huis toegewezen in de Kerkstraat. "Nou ja huis", zegt Corry sma lend, "een onbewoonbaar ver klaard krot. Wijnand heeft het eigenhandig helemaal opge knapt. Gelukkig lag het op het hoogste punt \'an Sommelsdijk en dat merkten we tijdens de watersnoodramp. .Aangezien we boien woonden hadden wc weinig schade. .Alleen beneden wat water Toch moesten we ook nog even evacueren. VA'ij hebben in Den Haag gezeten. De meeste mensen kennen het huis trouwens wel. Het is het huidige streekmuseum. Onze dochter Nelly is er kort voor de ramp geboren". Na vijfjaar verhuisde het gezin naar de Van Aerssenstraat. Daar werd zoon Piet geboren. Daarna gingen ze naar de Rot- tenburgseweg, waar ze maar liefst 34 jaar hebben gewoond. Tot groot verdriet van Wijnand en Corry is Piet al op jonge leef tijd overleden. "Een ongeluk met zijn brommer, vlak naast ons huis", vertellen ze. "Hij was nog maar zeventien jaar Had een mooie baan als kok bij De Vliedberg en dan dit". Corry heeft het er duidelijk nog steeds moeilijk inee. "Een kind verliezen is het ergste wat er is", zegt ze. Toch zijn ze in het huis geble ven tot dertien jaar geleden. Sindsdien wonen ze met veel plezier in de Sperwer in Som melsdijk. Ze zijn beiden nog redelijk gezond, al hebben ze allebei al het nodige achter de rug. Corry heeft baarmoeder halskanker gehad en Wijnand prostaatkanker en bovendien een beroerte. Toch maken ze er nog wat van. Wijnand gaat graag biljarten bij de Zwaluw en Corry gaat nog regelmatig op pad met dochter Nelly. "Ze woont hier vlakbij en dat is erg fijn", zegt ze tot slot." We heb ben het maar getroffen met haar en haar man. Ze staan altijd voor on.s klaar en komen vaak langs. Daar zijn we beiden erg blij mee.We hopen dus nog lang hier te mogen blijven". Maandagmorgen zijn er op diverse prominente plaatsen in Middelluirnis letters gesig naleerd. De letters iGO zijn gespoten op de straat, bij pin automaten en in winkelcentrum. D'n Diek. Uit nader onderzoek blijkt dat de letters niet in kleur gespoten zijn, maar dat op de plaats van de letters de straat juist schoongespoten is. Het is nog niet hekend waar de letters iGO voor slaan en wie of wat er achter zit. Tips zijn welkom bij de redactie. GOEREE-OVERFLAK- KEE - 'Hoewel men bij de Politie Rotterdam- Rijnmond sprak van een 'drukke maar beheersbare nacht', waren er tijdens de oud- en nieuwvieringen op het eiland toch nog wat vernielingen te melden. In Stellendam ging een fietsen stalling naast het busstation in vlammen op. Ook moest een aantal ruiten van bushokjes het ontgelden op de Zuider- diepstraatweg. Dergelijke ver nielingen aan straatmeubilair was ook elders op het eiland aan de orde. Bij Pol t Zélande gedroeg een groep van 14 Fransen zich heel vervelend. Met behulp van de ME zijn zij van het park verwij derd. OUDDORP - Vanaf woensdag 5 januari kunt u via Radio Goeree Lokaal luisteren naar Ziezo FM. Er worden vier radiopro gramma's gemaakt als pilot en deze zijn bij de lokale omroep te beluis teren op woensdagavond tussen 20.00-21.00 uur. Met Ziezo FM willen we u op een laagdrempelige wijze informeren over het leven met een visu ele beperking en de vele mogelijkheden die er zijn. In de eerste aflevering an Zie zo FM zijn Frederinue Wissink en Cierard Kolman live aanwe zig als stiidiogast. Zij iezen af vele jaren boeken, kranten en tijdschriften voor in de studio's van Dedicon. Dit is een pro ducent van aangepaste lectuur voor iedereen met een leeshan- dicap. In Ziezo FM vertellen Frederique en Gerard o\er het beroep "voorlezer", hoe zij dit geworden zijn en wat de kunst is van goed voorlezen. Natuur lijk zijn er ook fragmenten te horen van het geen zij zoal in hebben gesproken. Maar ook in Ziezo FM een tele fonisch gesprek met de Ooglijn van Viziris en het Loket Aange- past-lezen. Deze laatste vertelt wat er zoal aan aangepaste lec tuur bestaat, hoe men dit alles in huis kan krijgen en voor wie het bedoelt is. De Ooglijn van Viziris is de vraagbaak op het gebied van een visuele beper king en is net als het Loket .Aangepast-lezen iedere uit zending te horen met actuele informatie. Daarnaast is er in de eerste Ziezo FM een inter view met Ralf Habets uit Gra ve. Hij is de eerste blinde prins carnaval in Nederland. En natuurlijk is er ook wat te win nen met een prijsvraag. Ziezo FM wordt gepresenteerd door Corné Kremers en voor meer informatie over het program ma Ziezo FM uit zenden kunt u terecht op wwvv.ziezofm.nl. Radio Goeree Lokaal zend 24 uur per dag uit via FM 105.6 via de kabel in de gemeente Goedereede op 105.9 Mhz en op internet www.igl.nl Geheel in traditie zullen de leden niet u een toast uit brengen en het nieuwe jaar muzikaal inluiden. U wacht een avondvullend prograin- nia met verrassende variatie. Zo \vorden klassieke werken gespeeld, maar ook filmmu ziek van 'The Pirates of the C^aribbean' en 'Titanic'. Filmbeelden Vanwege het grote aantal enthousiaste reacties tijdens het Pop in Concert, zullen nog eenmaal de filmbeelden bij de muziek vertoond wor den. Het concert vangt aan om 20:00 uur. De zaal zal geopend zijn vanaf 19:30 uur en entree is gratis. OUDDORP - Op de eerste dag van het nieuwe jaar -werd zaterdag weer de traditionele nieuwjaarsduik gehouden op het strand van Oud dorp. Het was voor de 29e keer dat een dergelijke duik werd georganiseerd. Op bovenstaande fotocollage wordt een impressie gegeven van de honderden dapperen die het nieuwe jaar fris van start gingen. De omstandigheden waren in de gegeven situatie 'ideaal': een winterzotmetje en een iets hogere temperatuur dan vorig jaar Op foto onder andere een groep van de Nieuwe-Tongse voetbalvereniging NTVV die in club kleuren het koude ivater opzocht. Verder werd het wipperkanon gebruikt en heeft de organisatie er alles aan gedaan om wat behaaglijkheid en gezelligheid te creëren. Er toaren vuurkorven opgesteld en - bij gebrek - aan echte sneeuw werd de zwemmers en de bezoekers venvelkomd met kunstsneeuw. Voor de deelnemers ivas er erwtensoep, die deze keer niet door Unox werd verzorgd, maar door de Gouden Leeuw uit Goeder eede. Meer foto's op zvww.eilandennieuws.nl. Tekst en foto's Adri van der Laan. OUDDORP - Op donderdag 6 januari hoopt Christelijk man nenkoor 'Obadja', na een korte kerstvakantie, haar repetities aan de Zuidweg 2 in Ouddorp te hervatten. Aangezien dirigent AbVroegin- deweij heeft aangegeven dat, na een viertal uitvoeringen waarop heel veel positieve reacties zijn ontvangen, de tijd rijp is om met wat uitdagender muziek te beginnen is dit wel licht het moment voor mannen die al overwegen in een man nenkoor te gaan zingen, maar er nog niet daadwerkelijk invulling aan hebben gegeven kennis te komen maken met liet koor. "We beginnen dan allen tegelijk aan de nieuwe muziekstukken en er is dan dus geen achterstand ten opzichte van de rest van ons koor. We hopen je, als je 18 jaar bent of ouder en graag wekelijks wilt gaan zingen in een kwalitatief goed, enthousiast, maar ook heel gezellig koor, op 6 januari van 19:45 uur tot 21:30 uur te mogen ontmoeten", aldus het bestuur Inlbrmatie over het koor is te vinden op site http:// www.clirmkobadja.nl Firina J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooltgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl www.roiima.nl inWOT Tel. 0187-612000 Boomgaarddreef 18 Stad a/h Haringvliet inf0@f02ima.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2011 | | pagina 1