Raad Middelharnis steunt Nieuwe Tongse ondernemer bij uitbreidingswens Goede vrienden blijven vrienden. Boerderij Koornlust Stellendam krijgt nieuwe functie als woon - zorglocatie 'HieMWs uit de^ Pitrtn'^ttt Provincie wil bij aanleg fietspad in Ouddorp compensatie voor verlies natuurgebied randweg Den Haag Amendement kunstonderhoud scoort in Raad Middelharnis Aandacht voor verpaupering en vergrijzing Kabinetsbeleid INGEZONDEN: Kleindieren- show Nut en Genoegen Kerst in Achthuizen Opbrengst collecte MS Kerstmiddag Vrouwen rondom Goeree Eiüvni]En-niEuw5 Gelukkig <m im »:m «5» «5» C« A i« 4» 4« 'P 4* 4* f» 4* 4* 4» 4« 4« 4* vt ^s9s •'v. f my •y •y •y •y •y •y •y •y •y k* STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 4 VRIJDAG 10 DECEMBER 201 Het stakehnldersoverkg stond onder leiding van Victor Burger van Finance Ideas. {Foto: Wim van Vossen Fotografie) (Vervolg van pagina 1) "Voor de corporaties .is dit overleg niet vrijblijvend", zei Bakelaar aan het begin van de avond. "Suggesties nemen we mee in de beleidsvorming. Zegt u maar wat u vindt dat de corporaties moeten doen op Goeree-Overflakkee." Vergrijzing Vanuit de zaal kwam de wens om verpaupering in de kernen tegen te gaan en de leefbaar heid te verhogen. Ook moet er voldoende aandacht zijn voor de vergrijzing - bijvoor beeld door het realiseren van voldoende levensloopbesten- dige woningen - en ontgroe ning, en de realisering van verzorginffsplaatsen (bij- voorbeelcf voor (ex-)ver- slaafden). Misschien is de ontwikkeling van commer cieel vastgoed een idee, zo klonlc net, om bliiyend (ook na I januari zOII) aan de woonwensen van hogere inkomens tege moet te kunnen komen. Het lijkt er echter op dat de corporaties zich primair blijven bezighouden met het huisvesten van de soci ale doelgroep. Dat is de kerntaak. In een tijd dat de kasstroom terugloopt - onder andere door het kabinetsbeleid (zie kader) en de al ingevoerde ven nootschapsbelasting - zul len de ambities moeten worden bijgesteld. Twee of één Ook klonk een pleidooi voor meer samenwerking tussen de zes corporaties op Goeree-Overilakkee: "Het lijken nu allemaal eigen koninkrijkjes, die in stand moeten worden gehouden. Straks is er één gemeente met zes corpo raties. Dat is niet meer van deze tijd. Het zou vele malen beter zijn als er twee corporaties zijn, of nog beter: één. Dat komt ieder een ten goede." Het weerwoord luidde dat drie van de zes corporaties al nauw samenwerken en dat er blijkbaar meer op stapel staat. "Hou de krant in de gaten", zei de verte genwoordiger van Bouw vereniging sommelsdijk. Overigens was de zaal positief gestemd over de eilandelijke corporaties, die samen 6670 huurwo ningen verhuren. "Er valt weinig negatiefs te bespeu,- ren", was de conclusie van de gespreksleider aan het eind van de avond. Naast de Europese regels hebhen de corporaties ook te maken met het beleid van het nieuwe kabinet. Ze moeten fors gaan bijbetalen aan de nuur- toeslag (in totaal 600 miljoen euro), de huur ders krijgen het recht hun woning te kopen en huurders met een jaar inkomen vanaf 43.000 euro kunnen m de toe komst 5 procent extra huurverhoging tege moet tien. Het laatste is bedoeld om 'scheefwonen' (hoge inkomens, lage huren) tegen te gaan. MIDDELHARNIS - Zon- der voorzitter Zevenber gen, wethouder Klein geld en SGP-fractieleider Van Dam, nam de raad Middelharnis, waarne mend geleid door Ron de Rover, ruim de tijd om zich vast te bijten in de Regionale Structuurvi sie. Twee schorsingen, een aanpassing van een motie en het uiteindelijk achter wege laten van een amen dement, beiden in eerste instantie ingezet door Vreeswijk (SGP). Dit alles passeerde het politieke debat waarin het ging om een gemeentelijk accent en afstemmingen tussen een Regionale Structuur visie en een Provinciale Structuurvisie. Door Jaap Ruizeveld De raad voerde druk uit op het college om slagvaardig met de provincie in de slag te gaan om de wens van de raad kenbaar te maken dat het industriege bied De Tram in noordelijke richüng kan worden uitge breid. Een uitbreidingsmoge- lijkheid voor het eerder ver plaatste bedrijf W. Tieleman bv in Nieuwe Tonge, passend in de visie van steun aan lokale ondernemende ondernemers en aansluitend op een door provinciale staten gehonoreer de zienswijze van het bedrijf. Wethouder Van den Berg ont raadde om dit item via een amendement te duiden. Dit uit strategische overwegingen. Om nu door Middelharnis als nog wijzigingen te willen laten aanbrengen in de Regionale Structuurvisie, die door vier gemeenten is opgesteld, achtte de portefeuillehouder uiterst onverstandig. Om nagenoeg een gelijk strekkende tekst in een motievorm aan GS ken baar te maken was voor Van den Berg te accepteren. Ove rigens gaf de portefeuillehou der aan dat juist alle wensen van genoemd bedrijf in een bestemmingsplan waren gere geld. VVD-er Osinga zei ech ter dat al eerder de wens tot uitbreiding, niet slechts in zuidelijke richting maar ook in noordelijke richting al twee keer in de raad aan'de orde was geweest. Nuancering Naarmate het raadsdebat vor derde gingen de scherpe kan ten er wel af Vreeswijk (SGP) betichtte het college in eerste instantie nog van het aanne men van een negatieve grond houding jegens de betrokken ondernemer. De tekst van de motie ging na schorsing ste vig door de mangel. De SGP- woordvoerder nam zijn woor den terug en dat alles leidde na .schorsingen tot een raadsbreed gedragen versie. De raad geeft daarbij de wens aan de provin cie aan tot uitbreiding van het industrieterrein De Tram in noordelijke richting. Dit in eerstvolgende wijzi- gingsmogelijkheid. Dit biedt Tieleman bv dan uitbreidings- mogelijkheid. De raad zal een bestemmingsplan vaststellen en dit in overeenstemming brengen met een te wijzigen structuurvisie. GOEDEREEDE - Het raadsvoorstel om een ont- werpverklaring van geen bedenkingen te verstrek ken voor de aanleg van een fietspad in het duin gebied van Ouddorp ten noorden van de Noord weg, dat aansluit op het Flaauwe Werk en afbuigt naar de Groenedijk, met bijkomende werkzaamhe den, ligt uiterst gevoelig bij de Goereese politieke partijen. Wethouder Tuk deed tot twee keer toe een dringend beroep om met het voorstel in te stem men omdat anders de pro vinciale subsidie van vele honderdduizenden euro's zou wegvallen en deze gewenste fietsvoorziening dan achterweg blijft. Dóór Jaap Ruizeveld Op 17 december moeten de handtekeningen worden gezet. Eén dag eerder is het onder werp voor de raadsagenda gepland. Die tijdsdruk schiet een aantal fracties in het ver keerde keelgat. De wethouder hoopt tussentijds alsnog groen licht te krijgen. Het is overi gens niet het enige punt van wrevel. De provincie wil bij de uitvoering van de werken ook dat bij aankoop van de beno digde gronden voor onder andere verkeersontsluiting en parkeervoorziening ongeveer 5 hectare agrarische grond wordt omgezet in natuur. "We hebben al natuur genoeg en het is nauwelijks uit te leg gen dat de provincie aangeeft dat deze grond in Ouddorp dient als compensatie voor verloren natuurterrein bij de noordelijke randweg in Den Haag", is de reactie. Bovendien ruim eenjaar geleden stond de gedeputeerde al klaar om met een perspreseatatie en een cheque op zak naar Ouddorp af te reizen om een symbohsche start van de fietspadaanleg te presenteren. Hij werd echter teruggefloten door de project groep omdat de verschillende belangengroepen met elkaar nog geen compromis over de invulling en uitvoering hadden bereikt. Het fietspad in de duinen dat een lengte krijgt van 650 meter, wordt wenselijk geacht omdat het een bijdrage levert aan de verbetering van de toeristisch- recreatieve infrastructuur Een gekoesterde wens om het fietspad direct door te trekken naar het parkeerplaatsje bij de vuurtoren blijkt definitief niet haalbaar. Bij uitvoering van het genoemde fietspad 413 en het parkeerterrein derde blok, is het noodzakelijk een nieuw parkeerterrein aan te leggen aan de oostzijde van de Groenedijk, op de hoek van de Groeneweg Groenedijk in Ouddorp, Het parkeerplaatsje bij het Westhoofdduinpad, beter bekend als parkeerplaats direct bij de vuurtoren, komt te ver vallen. Er zal hier slechts een verkeerslus komen. Parkeer ruimte (nu nog plek biedend aan 30 - 40 voertuigen) wordt, met uitzondering van enkele plaatsen voor gehandicapten, niet meer mogelijk gemaakt. Tevens wordt een nieuwe toe gang naar het bestaande par keerterrein gerealiseerd ten einde de Groenedijk autoluw te maken. OUDDORP - Vanavond en morgen, 10 en 11 december is weer de jaarlijkse show van Nut en Genoegen. Meer dan 600 dieren zijn dan weer te bewonderen, zoals kippen, watervogels, konijnen, sier- en postduiven en cavia's in vele rassen en kleuren. Ook is er weer een verloting van een boodschappenkar. Het rad draait ook weer. Een mooie show om door oud en jong te bezoeken. Iedereen is welkom op vrijdag van 19.00 uur tot 22.30 uur en op zater dag van 14.00 uur tot 21.00 uur. De show wordt gehouden in Dorpstienden. ACHTHLTZEN - Donder dag 16 december a.s. is er een kerstzangavond in de RK Kerk in Achthuizen. Deze avond wordt georganiseerd door het vrouwenkoor 'Toonkunst' uit Middelha,rnis, Als gastkoor rKoint'hét Sint Caeciliakoor uit Brielle kerstliederen ten geho re brengen. Het geheel staat onder leiding van dirigent Willem Christiaan Meyboom. De avond begint om 20.00 uur. De vriendinnen To Lijs-Virik en Marie Neb Op 11-jarige leeftijd ben ik in Ouddorp komen wonen. Daar ben ik naar school gegaan en met Marie Voogd kreeg ik vriendschap. Deze vriendschap heeft zich nog altijd voortgezet tot op heden toe. Een vriendschap van 76 is toch wel heel bijzon der. Ik woon in Emmeloord, 200 km van Ouddorp. Daarom houden wij via de telefoon con tact en blijven we op de hoogte van lief en leed van elkaar. Ieder jaar kom ik met vakan tie in Ouddorp en breng een bezoekje aan Marie Nelisse- Voogd in 'Vroonlande'. 13 december wordt zij 90 jaar en ga ik haar persoonlijk feli citeren. TO LIJS - Emmeloord OUDDORP - De collecte voor hetMS-fonds van 22 t/m 27 növeriiber heeft in Ouddorp 1.817,13 opgebracht. Zowel de gevers als de collectanten har telijk bedankt voor de bijdrage in geld en/of tijd. Om volgend jaar heel Ouddorp huis-aan- •huis te kunnen bereiken zijn er nog in diverse straten col lectanten nodig. U kunt het Nationaal MS Fonds onder steunen, meld u nu alvast aan als collectant voor de collecte van volgend jaar. Heeft u inte resse? Mail dan uw gegevens naar infoCSnationaalmsfonds. nl of bel 0187-493891. OUDDORP De leden van de Vereniging Vrouwen rondom Goeree nodigen oudere en/of mindervalide inwoners van de Gemeente Goedereede uit voor de kerstmiddag op 15 decem ber a.s. in verenigingsgebouw 'Dorpstienden" te Ouddorp. De middag zal beginnen met een kersttoespraak van burger meester Van de Velde. Verder op het programma zijn kerst verhalen en zang met muzika le begeleiding door het ensem ble van dhr. W. Tieleman en harpmuziek gespeeld door de kinderen van de muziekschool Goeree-Overflakkee. Aanvang is 14.00 uur en de toegang is gratis. U kunt zich voor deze middag opgeven/info bij: Greet Hoek telefoon: 0187-683068. Deze kerstmiddag wordt moge lijk gemaakt door de grote inzet van de leden, vrijwilligers en sponsors, waar het bestuur hen heel erkentelijk voor is. Schetsontwerp vernieuwd aanzicht Koornlust. (Zeelenberg Architectuur) STELLENDAM - De bekende boerderij Koorn lust, aan de Vissersweg tussen de kernen Stellen- dam en Goedereede, krijgt als de plannen van ASVZ (Zorg en dienstverlening van A tot Z in Sliedrecht) worden gerealiseerd, een volledige metamorfose. De functie van deze niet monumentale boerde rij mag dan verloren zijn gegaan, de zorginstantie wil op deze locatie graag mogelijkheden schep pen voor cliënten met een lichte verstandelijke han dicap. Door Jaap Ruizeveld Op het één hectare omvat tende terrein zullen voorzie ningen worden gecreëerd voor startend met 24 personen en in aantal maximaal uitgroei end tot 36 personen, die onder een 24-uurs begeleiding in dit woon-werk project hun thuisbasis kunnen vinden. Er ontstaan hier 20 arbeidsplaat sen. Architecten Zeelenberg en Bron presenteerden eind november hun creaties aan de leden van de raadscommissie Publiekzaken van de gemeente Goedereede. Unaniem waren de politici van mening dat deze toekomstige zorgboerderij uit stekend aansluit bij de visie voor ontwikkeling van de klei ne kernen. ASVZ is ook gelukkig met de locatie Koornlust. Het biedt de mogelijkheid om in niet al te lange tijd tot uitvoering van de plannen te komen. De pro cedure rondom het bestem- mingsplap moet op korte ter mijn worden gestart en ook dient nog een intentieover eenkomst te worden gesloten. Gelet op de wachtlijst bij zor ginstantie ASVZ is een snelle aanpak belangrijk. Deze instel ling telt ruim 4500 cliënten en is vooral werkzaam in Zuid- Holland en West- Brabant. Op de locatie worden twee woningen gebouwd waarin groepen van zes bewoners kun nen worden gehuisvest. ledere groep krijgt een gezamenlijke woonkamer, terwijl elke cliënt over een eigen woon/slaapver trek zal kunnen beschikken. Het gebied en de schuren op de locatie Koornlust zullen onder andere worden ingezet voor land - en tuinbouwwerk- zaamheden. Begeleiding De bewonersTcrijgen een inten sieve begeleiding. Overdag, in de avonduren en in de week enden zijn er minimaal drie begeleiders aanwezig. Ook in de nacht is deze begeleiding ingevuld. Bij de cliënten is het verstandelijk functioneren en de mate van zelfredzaamheid relatief beter ontwikkeld dan de sociale vaardigheden en emotionaliteit. Doordat de bewoners in Koorn- lust zowel wonen als werken op het terrein geeft hen dit veel overzicht en structuur in hun leven. Daarmee is het, zo stelt ASVZ, een prima locatie om te verblijven en zich van hieruit te ontwikkelen. Niet te ver van de dorpskern en ook niet veraf van een voorziening zoals bij voorbeeld het zwembad. Sorns kan men zelfstandig naar een activiteit, echter altijd ziet de begeleiding er op toe of dit ver antwoord is. Selectie Het dagprogramma (werk en vrijetijdsbesteding) voor de cliënten is goed gevuld. In de weekenden zal een aantal bewoners naar hun ouders, familie of vrienden gaan. De ASVZ (protestants christelijke identiteit) bepaalt wie er op Koornlust zullen gaan wonen. Een zorgvuldige selectie maakt onderdeel uit van dit proces. ASVZ krijgt op haar beurt cli ënten toegewezen via het Cen traal Indicatie Centrum Zorg. Op Koornlust komt een mee werkend teamleider die ver antwoordelijk is voor de dage lijkse gang van zaken. Hij heeft een team van gekwalificeerde medewerkers tot zijn beschik king. Ook wordt er een ortho pedagoog of psycholoog aan de locatie verbonden. MIDDELHARNIS - Bij het vaststellen van eerste begrotingswijziging 2011 in de gemeenteraadsver gadering, diende het CDA (De Feijter) een amende ment in om een bedrag van 25.000 euro vrij te maken voor het opknappen van het restant kunstbestand (schilderijen) dat aanwe zig is in het oude raads- huis alsmede bij bruik leenhouders. Een drietal werken is inmiddels weer in luister hersteld en dat smaakt uiteraard naar meer. Een onderbouwing van het benodigde bedrag kon het CDA niet aanrei ken, maar de fractie wilde stimuleren dat het college met dit onderwerp verder aan de slag te gaan. Door Jaap Ruizeveld Slootweg (SGP) en De Jong (CU) vonden de gedachte rond het kunstbezit sympathiek. Echter zij oordeelden het beter om eerst te laten inventa riseren wat de kosten voor dit project zouden zijn en vervol gens dan met deze onderbou wing bij de raad terug te keren. Dat zou kunnen in de Voor jaarsnota 2011, medio septem ber. Wethouder Van den Berg had op zich geen moeite met het amendement maar ook hij vond de suggestie van SGP en CU passender Immers er komen diverse aspecten bij kij ken. Ook taxatie kost geld en met een onderbouwd voorstel hoe een en ander kan wor den gerealiseerd zou over het onderwerp een meer zorgvul dig besluit kunnen worden genomen. De Feijter vond uitstel tot de Voorjaarsnota in september 2011 wel erg lang duren en handhaafde het amendement. Hij was best bereid om over een symbolisch bedrag te spre ken maar nu actie. In twee de termijn drong Slootweg opnieuw aan op zijn procedure van onderbouwing en derhalve een extra tijdspanne. De meer derheid in de raad stelde zich evenwel achter het CDA-amen dement. SGP en Christenunie gaven aan met deze insteek dan niet uit de voeten te kun nen. Uit een budget van ruim honderdduizend euro dat vrij gemaakt kan worden, zullen behalve het benodigde geld voor de aanpak van het kunst bezit, ook de lagere inkomsten van de geraamde bouwleges worden verrekend. Wat dan nog overblijft vloeit weer naar de algemene reserves. Mevrouw De Haan (D66) wil de tenslotte een motie indie nen waarin het college werd gevraagd het functioneren van de WMO-adviesraad te onder zoeken en de raad van het resultaat daarvan in te lichten. De opmerking van de verant woordelijk portefeuillehou der dat deze evaluatie reeds is opgenomen in de afspraak van januari 2009 om elke twee jaar de WMO-adviesraad tegen het licht te houden, was voldoende om de motie weer in te trek ken. In dierenasiel de Dierenstee wacht Renzo al geruime tijd op een nieuw thuis. Renzo is een rode kater, hij is 12 jaar oud en heel lief, maar hij is in het begin nogal afwach tend en hij zal tijd nodig hebben om aan nieuwe mensen en een nieuwe woonom geving te wennen. Zijn toekom stige baas je zal wat geduld met hem moe ten hebben, want Renzo is geen kat die meteen vanaf de eerste dag enthousiast naar je toe komt voor een knuffel. Hij zal eerder wegkruipen op een plekje waar hij zich veilig voelt, maar dat komt vanzelf wel goed als hem maar wat tijd gegund wordt. Als hij eenmaal aan je gewend is en hij je vertrouwt, en hij zich op z'n gemak gaat voelen in z'n nieuwe thuis, zal hij zich zeker van z'n lieve en aanhankelijke kant laten zien. Renzo wil graag een rustig thuis, zonder kleine kinderen en zonder andere huis dieren in huis. Het liefst zou hij z'n leven tje willen delen met een bazinnetje, voor mannen is hij een beetje bang en hij voelt zich meer op z'n gemak bij vrouwelijk gezelschap. Renzo is gewend z'n leventje binnenshuis door te brengen en moet zich aan een dieet houden om te voorkomen dat hij last krijgt van blaasgruis. Wilt u deze lieve senior weer een ver trouwd eigen thuis geven en hem van een zorgeloze oude dag laten genieten, kom dan eens kennis met hem maken. Die renasiel de Dierenstee is te vinden aan de Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. 0186-655150. Openingstijden: maan dag t/m zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uur. Website: www.dierenstee.nl be hater Renz.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4