i I Kerstconcerten Fiori- Musicali in Goereese Toren Honda CR-Z sterk in prijs verlaagd De SWO is op zoek naar vrijwilligers... Best Buddies vieren vij^arig bestaan Uitslag kleurwedstrijd Ring 28 Advent Zangdienst Kerstconcert Ooltgensplaat Kerstmiddag Stellevrouwen Geslaagde schoenendoosactie in Ouddorp Computer cursus ANBO Kerstmarkt in Goedereede Net geen 2-2 voor Sparta EiuvnDEn-riiEuws Record vroege ijspret deze winter één uurtje per week kan al zoveel goeds doen. Veel jongeren Auto van het jaar PAGINA 6 i)iN.si)A(; 7 i)E(;p:mber 2010 GOEDEREEDE - Zaterdag 18 december geeft Fiori-Musicali hun sfeervolle kerstconcerten bij kaarslicht. Aanvang 19.00 en 21.00 uur. Deze concerten in de eeuwen oude stompe toren van Goe- dereede zijn eigenlijk de kerst traditie van het kamerkoor, en ondertussen ook traditie Fiori-Musicali. geworden bij vele vaste bezoe kers. Professioneel harpiste is Yolanda Davids, dirigent is Sietse van Wijgerden. Het eer ste concert om 19.00 uur heeft voor kinderen een aangepaste prijs van 2,- Het 2e concert begint om 21:00 uur. Beiden duren een ruim uur. Entree: €10,- Reserveren wordt sterk aanbevolen vanwege de altijd grote toeloop. (Warme kleding ook). Dit kan via de website www.fiori-musicali.nl of telefo nisch 0187 641553. Onder andere wordt de vol gende muziek uitgevoerd: het Ciloria, het Qui tollis, en Et in Clarnatus est (geheel toepas selijk: over de menswording van Jezus) uit de Hohe Messe van J.S. Bach, de 'Ceremony of Carols' van Britten voor Harp en hoge stemmen zijn uiterst charmante Carols, welke wereldwijd bekendheid genie ten, verder: de Angels Carol' van Rutter, en ook van Rutter het deel 'et essuriëntes' uit het Magnificat. Daarnaast kunt u het 'Sanctus en 'In Paradisum' van Fauré, twee delen uit de Missa Brevis van Kodaly een sfeer motet van Copland. OLDDORP - Naast alle win terse ongemakken was is er deze dagen ook ruimte voor ijspret. De ijsbaan in was één van de weinige ijsbanen op het eiland die vrijdag open kon. Vrijdag was eerst een deel van de baan open en tijdens en na de sneeuwval kon de ijsclub met maar liefst vier tractoren de baan 'schaatsbaar' hou den. Het bestuur van IJsclub Ouddorp kan terug zien op geslaagde schatsdagen. "Het is in heel de historie van de ijs club niet voor gekomen dat er op 3 december geschaatst kon worden", zo laat het bestuur op de website weten. wil maken en gezellig koffie wil drinken. Gemeente Middelharnis, con tactpersoon: Carla Vermeulen De SWO is een welzijns- stichting die het man telzorgadvies op Goeree Overflakkee verzorgt. Mantelzorgers hebben soms even tijd voor zich zelf nodig om nieuwe energie op te kunnen bou wen. Daarom is de SWO op zoek naar vrijwilligers die de mantelzorgers wil len ondersteunen. U kunt zich altijd opgeven als vrijwilliger bij de match wordt altijd gekeken naar uw persoonlijke interes- Gemeente Dirksland, contact persoon: len van Rossum Schaken 80-l-ér zoekt iemand die op een doordeweekse dag af en toe een partijtje schaak met hem wil spelen. kind Voor een kind met een beper king zijn wij op zoek naar een vrijwilliger die met hem een laagdrempelige en sociale acti viteit wil ondernemen. Houdt u van de frisse buitenlucht en zou u dit kind een uurtje per week willen begeleiden? Gemeente Oostflakkee, contact persoon: Mariëtte Walter len van Rossum Bezoekje brengen Voor een oudere persoon die zich eenzaam voelt zoeken wij iemand die gezellig een praatje Voor een oudere persoon die zich eenzaam voelt zoeken wij iemand die gezellig een praatje wil maken en gezellig koffie wil drinken. Gemeente Goedereede, con tactpersoon: Mariëtte Walter Creatief persoon Voor een volwassen vrouw die zelf heel creatief is, zoeken wij iemand die met haar een creatieve activiteit wil doen. Gewoon voor de gezelligheid. Eilandbreed Voor diverse oudere mensen zoeken wij vrijwilligers die men sen willen begeleiden hij controle'in het ziekenhuis. SWO, Bemhardstraat 35, 3255 BB Oude Tonge, contact: 0187 -6413 441 m.walter@welzijngo. nl. MIDDELHARNIS- Onlangs vierden de Best Buddies van Goeree Overflakkee hun vij^a- rig bestaan. Dit deden ze' middels een groot feest in het Diekhuus. Alle gasten werden aan het eind van de middag welkom gehe ten op het Diekhuusplein op een heuse rode loper. Daarna volgende een fees telijk buffet en een gezel lige avond. Het feest was mede mogelijk gemaakt door de afdeling Goeree Overflakkee van de Stich ting Kiwanis. Men had veel plezier op de feestavond. Foto: Joost van den Door Mirjam Terhoeve Best Buddies Goeree Over flakkee werd 5 jaar geleden opgericht. Van een klein clubje in Middelharnis met 20 vrij willigers is Best Buddies in deze jaren uitgegroeid naar een landelijke organisatie met 800 deelnemers. De drijvende kracht achter Best Buddies Nederland is Sigrid Claes. Haar onvermoeide inzet en haar idealistische instelling heeft voor vele verstandelijk gehandicapte jongeren de deuren geopend naar een soci aal rijker leven. Best Buddies is een non-profit organisatie, die jongeren met een verstan delijke beperking koppelt aan een student(e). Deze jongeren tussen de 18 en 29 jaar hebben heel veel moeite om vrienden te maken. Best Buddies wil hierin verandering brengen. Ze doen dit door deze jonge ren één op één te koppelen aan een student met wie ze twee keer per maand leuke en gezellige dingen gaan doen. Winkelen, een filmpje kijken, een spelletje doen, naar de dierentuin enzovoort. Op deze manier kan een voorzichtige basis voor een nieuwe vriend schap ontstaan. Het is vaak een kleine stap voor de studenten, maar een wereld van verschil voor de Buddies. Men wilde het vijfjarige bestaan dan ook niet zomaar voorbij laten gaan. Best Bud dies Nederland is trots op haar roots in Middelharnis en dat was de reden, om het feest hier te vieren. Op deze manier wilde de stichting meteen de vrijwilligers, het bestuur, de gemeente Middelharnis, Zuid wester en vele ondernemers bedanken, die indertijd onder steuning hebben geboden bij het oprichten en de realisatie van Best Buddies. Ook voor het jubileumfeest hadden de ondernemers een waardevolle bijdrage geleverd Met dank aan de serviceclub Kiwanis is er middels een net werkborrel en haringparty met groot succes een veiling georganiseerd. De opbrengst van de veiling is volledig ten goede gekomen van Best Bud dies regio Goeree Overflak kee. Met een onverwacht hoog bedrag van 7.250 hebben de Kiwanisleden van Goeree Overflakkee Best Buddies een hart onder de riem gestoken. Dit initiatief laat zien hoe prij zenswaardig de betrokkenheid en inzet van ondernemers op Flakkee is. Gelukkig maar, want Best Buddies Nederland is onderdeel van een wereld wijde non-profitorganisatie. Dit betekent dat ze, voor het draaien van haar clubs, afhan kelijk is van giften, donaties, fondsen en subsidies. Vanuit het hoofdkantoor op de Zerni- keweg te Middelharnis wordt er dagelijks hard gewerkt om ieder jaar de nodige sponsors, fondsen en subsidies te wer ven om landelijk Best Buddies Clubs op te zetten. Buiten het werven van landelijke spon sors, fondsen en subsidies doen zij voor lokale sponsoring van de clubs een beroep op lokale ondernemers. Het feest werd een groot suc ces. Naast de genoemde aan wezigen, waren er ook vele jon geren aanwezig, die de afgelo pen jaren buddy zijn geweest of dit nog steeds zijn. Ze kijken allemaal met heel veel plezier terug op deze avond. Filmpjes hiervan zijn te zien op 'you tube'. Best Buddies is altijd op zoek naar nieuwe studenten, zor ginstellingen of scholen die het leuk vinden op hun school/ studie/instelling ook een Best Buddies club te starten en zo het leven te veranderen van mensen met een verstandelijke beperking en voor hen hét ver schil te maken! Aanmelden kan via info@best- buddies.nl. Informatie is te vin den op www.bestbuddies.nl (bron.-bestbuddies.nl) 'It takes just two to ynake a friend ship—it takes just you to make a difference!' (X)EDEREEDE - Morgen, woensdag 8 december wordt er een advent Zangdienst gehouden in de Hervormde Kerk van Goedereede. De avond begint om 19.00 uur en tijdens deze dienst zullen Kin derkoor Kadosj o.l.v. Mevr B. Dekker en Stadskoor Goeree o.l.v. dhr J. de Geus een aan tal mooie kerstliederen zingen. Beide koren zullen ook samen nog een lied laten horen. Dhr H. Tebrugge zal de samenzang begeleiden op het orgel. Na afloop van de dienst wordt er een collecte gehouden t.b.v Bij de introductie van de nieuwe kids serie verzorgingsproducten van ^e onkosten en wordt u uitge- het bekende merk Lief! werd gelijk een kleurwedstijd gehouden door nodigd voor een kopje koffie. Ring 28 te Nieuwe-Tonge. Uit de vele inzendingen werden door de 'hee of een glaasje fris. jury (schooljuf uit Nieuwe-Tonge) de volgende winnaars gekozen: Sophie Keijzer en Job de Visseruit Nieuwe-Tonge en Jolize Brugge- irr 4-. man uit Oude-Tonge. De Lief! verzorgingslijn voor kids bestaat uit i^erStViering een bad-en douche schuim, een sliampoo en een anti-klit voor meisjes en een bad-en doucheschuim, een shampoo en een haar gel voor jon gens. Allemaal verkrijgbaar bij Ring 28 te Nieuwe-Tonge. Uiteraard wonnen de prijswinnaars ieder een van de producten, waar ze erg blij mee waren. OOLTGENSPL-VlT - Maan dag 13 december is er een kerstconcert in de "Gerefor meerde Kerk in Ooltgensplaat. Deze avond zullen gemengde zangvereniging Advendokoor Jehosua en muziekvereniging Van der Harst een optreden verzorgen. Een ieder wordi van harte uitgenodigd om te komen luisteren in de Gereloi meerde Kerk aan de Zuid .\i terweg te Ooltgensplaat. l)f avond begint om 19.30 uur en om 19.00 uur is de kerk opeii De toegang is vrij. OOSTFLAKKEE - De ANBO afd. Oostflakkee houdt woens dag 15 december een kerst viering in De Grutterswei. Aanvang 14.30 uur Zaal open STELLENDAM - De vrouwen vereniging 'De Stellevrouwen' nodigt alle dames en heren van 65 jaar en ouder uit Stel- lendam van harte uit om deel te nemen aan hun jaarlijkse Kerstmiddag. De .Kerstmiddag wordt gehouden op dinsdag 14 december om 14.00 uur in 't Haegse Huus. De Kerstmiddag 14.00 uur. Na de opening door voorzitter W. Koert voert het Duo Stampersgat een musical op. Hetzelfde duo zorgt na de pauze voor liederen en gedich ten. Om 17.00 uur is er een Kerst broodmaaltijd. Kosten staat onder de muzikale leiding van Dhr M. Mijnders. Veidei werken mee: Dhr Henrichs, scheepspredikant. (kerstme ditatie), mevrouw A. v.d. Bok (kerstverhaal), Het duo Tijs en Henk (zang), en Mevr C. Riet dijk (kerstgedicht).. De kerst- middag-is gratis toegankelijk. 15:00 p.p. Opgave bij .Ada Kik tel. 641515 donderdag 9 december van 18.00 t/m 21.00 uur Voor vervoer tel. 6427.")2. Het bestuur wenst u allen fijne Kerstdagen en een Voorspoe dig 2011. In Ouddorp zijn dit jaar heel veel schoenendozen ingeleverd voor de Actie4Kids van Stichting de Samaritaan. Er werd ingfmpield via de beide basisscholen, peuterspeelzaal, yogapraktijk de Eik Gerefor meerde Kerk en thuis. Veel Ouddorpse ondernemers gaven bruikbare artikelen voor in de schoenendozen waarvoor hartelijk dank. Totaal werden er vanuit Ouddorp 395 dozen naar het verzamelpunt in Zuidland gebracht. Dit is een verdubbeling t.o.v. vorig jaar! De ingeleverde dozen gaan naar kinderen in Namibië en Zambia. Tege lijk met de schoenendoos ontvangen de kinderen ook 'een boekje met het evangelie in hun eigen taal. De familie Westhoeve, (Molentien- den 80) wil iedereen die op welke wijze dan ook aan deze actie heeft meegewerkt hartelijk dankzeggen. De Honda CR-Z, 's werelds eerste hybride sportcou- pé, profiteert optimaal van de nieuwe BPM wet geving, die per 1 januari 2011 van kracht wordt. Dankzij zijn schone motor en mede daardoor lage C02-emissie, wordt de BPM per 1 januari lager, waardoor de verkoopprij zen tot maximaal 1.120,00 euro dalen. De vernieuwde BPM regeling per I januari 2011 levert scho ne en groene auto's veel voor deel op. Omdat Honda het BPM voordeel direct aan de consument doorgeeft, daalt de prijs met maximaal 1120 euro. De Honda CR-Z, de sportieve hybrideauto met het opval lende design en aansprekende prestaties, is afgelopen zomer in Nederland geïntroduceerd. Hij combineert de voordelen van schone en zuinige hybri deaandrijving met de rijeigen- schappen van een sportauto. De auto staat op een onderstel met een grote spoorbreedte en een korte wielbasis, wat bijdraagt aan het dynamische rijgedrag. Het is bovendien 's werelds eerste hybrideauto met een handmatig te bedie nen zesversnellingsbak. Het gemiddelde verbruik bedraagt 5,0 1/100 km en de C02-emissie 117 g/km. Daardoor komt de CR-Z in aanmerking voor het gunstige bijtellingstarief van 20 procent voor zakelijke rijders. De Honda CR-Z is eerder deze maand uitgeroepen tot 'Car of the Year' in Japan. Het is de eerste keer dat een sport hybrid deze belangrijkste auto verkiezing van het jaar wint. Honda wint deze titel al voor de 11de maal en is hiermee absolute koploper De Honda CR-Z behoort ook tot één van de veiligste auto's van Europa. Bij de recente Euro NCAP-crashtests is de maximumscore van vijf sterren behaald. Daarmee treedt de CR-Z in de voetsporen van de Honda's Civic, Accord, Jazz en Insight, die eerder al zo goed scoorden. De vanaf prijs van de Honda CR-Z per 1 januari 2011 is 23.995 euro. De Honda is verkrijgbaar bij Honda Jan van Dijk, Brielle en Honda Jan van Dijk Goes. wwwjanvandijk.nl OOSTFLAKKEE - De ANBO Oostflakkee gaat in januari weer van start met de compu tercursussen. Computer voor beginners, internet e-mail en de laatste les voorlichting van de RABO Bank internet bankieren en een cursus foto bewerking. Opgave en inlich ting bij Nelly van Egmond tel. 641519. GOEDEREEDE - Op zaterdas 11 december organiseert de Stichting Promotie Kop van Goeree weer een sfeervolle kerstmarkt in Goedereede. Op deze kerstmarkt zijn meer dan 25 versierde en verlichte kra men, buitenbars en live muziek te vinden. Te koop zijn o.a. olie bollen, kerstartikelen, kerstbo men en prachtige geschenken voor onder de kerstboom. Ook is het mogelijk om, samen met de Kerstman, gratis mee te rij den met paard en wagen. De gehele dag zullen er diverse optredens plaatsvinden op de Markt. Sfeervol zal de/e kerstmarkt zeker zijn met dat prachtige histoi-ische stadsge zicht en de grote en versierde kerstboom. U bent van harte welkom van 13.00 - 19.00 uur. De Sparta-Heren hebben woensdag thuis met 3-1- ver loren van de Kriekel uit Oud dorp. Nu is de Kriekel de kampioensploeg van het vori ge seizoen. De Kriekel heeft geen gebruik gemaakt van htt recht te promoveren naar een hogere klasse, maar bleef in de i-egio "de Eilanden" een sterk team dus. Bovendien heeft de Kriekel de beschikking over negen spelers, terwijl Sparta daarentegen over zeven spe lers beschikt. De zevende spe ler van Sparta was bovendien geblesseerd (Kees Koopman) en was nu de scheidsrechter van de wedstrijd. De Kriekel kwam op volle sterkte. Spar ta had eei-der thuis met 3-1 gewonnen van het eveneens sterke Ibis uit Hellevoetsluis. De Kriekel wilde kennelijk geen risico lopen de wedstrijd te verliezen. Het werd een goede en levendige wedstrijd. met veel harde smashes, die bijna zeven kwartier duurde. De eerste set werd tot slot door kleine foutjes weggegeven aan de Kriekel met 26-24. De laat ste set won Sparta na veel span ning met 26-24. De ovei-ige sets waren voor de Kriekel. Het was verdiend dat Sparta een set pakte, twee sets was mogelijk geweest. Er volgen nog meer wedstrijden waaron der de moeilijke uitwedstrijd bij de Kriekel. A t 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6