Internationaal gezelschap opende nieuwe Gamma Bouwmarkt Leerlingen helpen Moedige Moeders Naaimachines voor Albanië Stroomstoringen kunnen AH De Berg in Ouddorp niet meer deren EIIAtlDEn-HIEUWS Doortrekken RTM-liin naar Scharendijke kan in voorjaar worden aangepakt Nog kaarten Doelenconcert Kerkdiensten Open avond ZAJW INGEZONDEN: Ledenverg. Oranje vereniging Kerst in Achthuizen Kleindieren- show Nut en Genoegen Vieringen Kerstfeest cbs Prins Maurits te Dirksland Vogelbeurs E.F.V.V. Extra uitzending Polivak Luscinia luidt de kerst in EIIAriDEII-tllEIJWS Franse organisatie .^v^Sl^^^O., T^T All Bingo SVIK Kostenbesparend Verhuizing PA(;iNA2 DINSDAG 7 DECEMBER 20i(| Ruim en licht is de Gamma Mtddelhurnts die dooreen internationaal Adri van der Laan] MIDDELHARNIS - op de eerste dag van december, vorige week woensdag, gingen officieel de deu ren van de splinternieuwe Gamma Bouwmarkt in Middelharnis. De klan ten konden genieten van het ruime assortiment en de gezellige inrichting van deze bouwmarkt die is ingericht volgens het moderne Gamma Next formule. Dinsdagavond was de officiële opening voor genodigden hierbij was een groot aantal men sen, waarvan een deel uit het buitenland, vertegen woordigd. Door Adri van der Laan De nieuwe Gamma is geves tigd aan de Hofjes in Middel harnis, direct naast de Lidl supermarkt. Franchisenemer is Bricorama, eigenaar van een groot aantal bouwmarkten in binnen- en buitenland. Tot zelfs in Marokko en Tunesië toe. Piet Burgwal, directeur van Bricorama Nederland had de leiding van de openingsbijeen- konist op dinsdagavond. In een uitgebreide toespraak stond hij stil bij de totstandkoming van een Gamma Bouwmarkt op het eiland. Hij refereerde aan de goed verlopen onderhandelingen met familie De Koning van de bouwmarkt Formido. De bouw markt die door Bricorama is overgenomen en op een ande re plaats tot Gamma is 'omge zet'. Het personeel van For mido werd door Burgwal extra in het zonnetje gezet tijdens de openingsbijeenkomst. Hij wees er meermalen in zijn toespraak op dat goed en servicegericht personeel heel belangrijk is om een bouwmarkt een goede naam te geven bij de klanten. Hij lardeerde deze vaststelling met verschillende voorbeelden uit binnen- en buitenland. De van oorsprong Franse orga- ichap werd geopend. (Foto: nisatie heeft haar Nederlandse winkels in de afgelopen jaren omgebouwd tot Gamma's en Karwei. Dit jaar was Gamma Middelharnis de vierde bouw markt die door de organisatie geopend werd. De Algemeen directeur uit Frankrijk wenste in zijn toe spraak de nieuwe bouwmarkt veel succes toe. Tijdens de bij eenkomst bleek dat de mensen van Bricorama zich al behoor lijk op de streek hadden geori ënteerd en - in tegenstelling tot wat een college bouwmarkt ondernemer suggereerde hebben ze er alle vertrouwen in dat Gamma Middelharnis een vertrouwde en niet meer weg te denken plaats zal krij gen op het eiland. Aan de service van de bouwmarkt zal het zeker niet liggen, zo verze kerde directeur Piet Burgwal. Samen met andere leiders van Bricorama werd vervolgens een confettikanon in werking gesteld, waarmee de Gamma Middelharnis voor geopend werd verklaard. GOEDEREEDE - In het kader van de tijdelijke verprdening stimulering Voordelta is eind novem ber in het gemeentehuis te Goedereede, in aanwe zigheid van gedeputeerde Van Engelshoven - Huls, gesproken over de voort gang en de stand van zaken bij een aantal geho noreerde projecten. (Des gevraagd naar een ander onderwerp op aangren zend gebied van de pro vincie Zeeland, blijkt dat de startwerkzaamheden voor aanleg van het nog ontbrekende railgedeel van de RTM op de Brou- wersdam. De Punt-Mid- delplaat -Scharendijke, vanaf voorjaar 2011 moge lijk zijn. De natuurvergun ningen zijn verstrekt. Alle juridische procedures zijn inmiddels afgerond en het subsidiebudget is blijven staan vertelde gedepu teerde Van Engelshoven- Huls). Ook de ontwikke lingen rond het Ecohotel op de Punt (met een suc cesvolle tweede aanbeste ding) bieden volgens hem positief perspectief. (Door Jaap Ruizeveld) Voor een bedrag van ruim 300.00 euro wordt gewerkt aan het realiseren van een bunker pad en renovatie van bunkers, het omvormen van het huidige bos tot belevingsnatuur, waar door de gebiedsidentiteit van de Punt in Ouddorp verder wordt ontwikkeld. "Voor de uit werking van de bunkerroute is overlegd met de Stichting Tweede Wereldoorlog Goeree- Overflakkee naar mogelijkhe den rond het bunkerconiplex. Opdracht is verleend voor het uitvoeren van een natuurtoets voor het omvormen van bos en aanleg bunkerroute. Na enige vertraging door vergunningen en het vogelbroedseizoen kan het pas in het voorjaar van 2011 worden opgeleverd. De promotie \an de Water- jump aan de Brouwersdam wordt positief beoordeeld. De belangstelling (totaal 2500 personen, geen groepsuitjes) neemt verder toe. Voor dit pro ject is 17.700 euro beschikbaar. Inmiddels zijn er enkele veilig- heidsaanpassingen uitgevoerd. Oktober 2012 moet het pro ject volledig zijn opgeleverd. Een ander project, het blauwe fietsenplan is afgerond (budget was ruim 24.000 euro). Een succesvol item aan de Brou wersdam. Organisatorisch moet er echter een flinke ver betering plaatsvinden. Marina Port Zélande gaat hier nadruk kelijker samenwerken met Genter Pares (fietsverhuur) om het concept van het blauw fiet senplan te kunnen blijven aan bieden. Realisatie van een multifunc tioneel informatiecentrum Brouwersdam (oplevering april 2014, budget samen met provincie Zeeland 1.5 miljoen euro) moet nog veel stappen doorlopen. De exploitatiemodellen kun nen besproken worden. Zoals bekend is het oude bezoekers centrum op de Punt hier tijde lijk opnieuw opengesteld. OUDDORP - Maandag 13 december vertrekt er om 18.30 een bus vanuit Ouddorp naar het Doelenconcert. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar, inlichtingen Aat Pikaart 0187 681327. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. heden avond (dinsdag 7 december), 19.30 uur, ds. N.PJ. Kleiberg (GBS kerkdienst). STAD AAN 'T HARING VLIET - Ger. Gem. heden avond (dinsdag 7 december), 19.30 uur ds. J.M.D. de Heer HERKINGEN - Ger. Gem., woensdag 8 december, 19.30 uur ds. G. van Krimpen. OUDE-TONGE - Oude Tonge, Ger. Gem., woensdag 8 decem ber, 19.30 uur ds. W. Silfliout. OOLTGENSPLAAT - Ger Gem. woensdag 8 december, 19.30 uur ds. J.M.D. de Heer (bed. H.D.). OUDDORP - Ger. Gem. De dienst die voor donderdag 9 december was aangekondigd en waarin ds. B. van der Hei den zou voorgaan, gaat niet door NIEUWE-TONGE - Zaterdag 11 december is er een open- avond voor de jeugd van 12-15 jaar Een ieder is van harte wel kom. De avond wordt gehou den in een zaal van de Ger Gem., vanaf 19.30 uur wwvitbrncentrumkeuvelaai;n] Zandpad 56 - Middelharnis - Telefoon (0187) 48 34 37 Kom Over En Help heeft aan u eeyi dringende vraag: of dal tl wilt helpen: alstublieft, heel graag! De naaimachine-nood is in Albanië heel groot. Vrouwen hebben naailes gekregen, maar zijn nu erg verlegen, om naaimachines in goede slaat. 't Liefst elektrisch, maar ook gedraaid met de hand, zijn welkom in dit zeer arme land. Ze kunnen dan voor hun gezin kleding maken, maar 't werk heeft ook ?iog meerdere taken: naaien zorgt voor inkomsten en dus voor 't dagelijks brood. De ontberingen zijn daar heel erg groot! Ook lappen, garen en alle naaibenodigdheden a.u.b., scharen, spelden, naalden: 't kan allemaal mee. DIRKSLAND - Op 9 december organiseert S.V.I.K. een bingo in de Victoriahal te Dirksland. Aanvang 19.30 uur zaal open 19.00 uur Er worden tien ron den gespeeld, waaronder twee superronden. Leerlingen afdeling Consumptief van de Technische School uit Middelharnis helpen de Moedige Moeders Goeree Overflakkee. Zij doen dit door het bakken van hoek en taart die tijdens de Wintermarkt zullen worden verkocht om'het werk van de Moeders te steunen. Op de vraag van de Moedige Moeders of zij hieraan mee wilden werken werd er enthousiast gereageerd, zowel door de docenten cus de leerlingen. De Moeders vinden het hartverwarmend dat jonge mensen op deze manier meewerken om anderen te helpen in de strijd tegen overmatig drugs en alcohol gebruik op het eiland. "Als jongeren en hun ouders samen bewust worden van de gevaren die schuilen in middelengebruik mogen we zeggen dat we goed op weg zijn". Behalve de verkoop van de koek kunt u bij de stand van de Moedige Moeders terecht met vragen over drugs en alcohol. Maandagavond 13 december bent u hartelijk uitgenodigd om ondier het genot van een kop koffie uw hart te luchten. Vanaf 19.30 tot 21.30 kunt u terecht in het Dienstencentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. Loop gewoon eens binnen en maak kennis met de Moedige Moe ders. www.moedigemoedersgo.nl telefoon; 06-25295021. Nog een mooie vraag van de Albanese jeugd: Ze willen graag sjoelbakken, mensen doe hun een deugd. Misschien ligt uw sjoelbak doelloos m een hoek. Wij zijn er echt naar op zoek! Zo bidden we om de zegen voor al dit mooie werk Gewiszo staan we samen sterk! Met een hartelijke groet. Familie A. Holleman Koninginnelaan 17, 3244 BG Nieuwe Tonge telefoon 0187-651404, b.g.g. 0187-651480 of 0187-651922 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versctiijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187)471020 Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 Bezorgklachten (06) 13981177 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijl<e advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. B/admanager; Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overfiakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDDORP - Nadat Oud dorp voor de vierde maal van dit jaar was getroffen door een stroomstoring, was de maat helemaal vol voor Martin de Berg van supermarkt Albert Heijn De Berg. Sinds vorige week beschikt hij dan ook over een eigen noodaggre- gaat, waarmee hij in een keer de volledige winkel van stroom kan voorzien. Stroom of geen stroom, de supermarkt blijft draaien en de klanten kunnen er gewoon terecht voor al hun boodschappen. Door Dorien Kickert "De laatste keer, op 23 juli van dit jaar, was de stroom alweer uitgevallen in Ouddorp. Dit keer duurde het zelfs zes uur voordat de stroomvoorzie ning was hersteld. Die storing bezorgde me flink wat schade. Ik kon bijna een container 'vol diepvriesproducten, vers gesneden groenten, vlees en andere bederfelijke waar weg gooien. Dat is natuurlijk zon de van het voedsel. Toen ben ik op zoek gegaan naar een goede oplossing, die mij de zekerheid zou kunnen geven dat mijn winkel, ongeacht de omstandigheden, gewoon kan doordraaien," vertelt Martin de Berg. Die oplossing vond Marün in de aanschaf van een industrieel noodaggregaat met een vermogen van 175 kVA, dat kan voorzien in de stroom- behoefte van de hele winkel. "Zodra er een storing is, star ten we de machine. Deze neemt dan direct de stroomvoorzie ning oven Dat gaat zo snel dat de klanten er nauwelijks iets van merken: de verlichting, de koeling, de kassa's, alles gaat gewoon door. Met name voor de kassa's is het belangrijk dat deze niet opnieuw hoeven te worden opgestart. We heb ben hem sinds vorige week in huis. Er is al een keer mee proefgedraaid en het werkte supergoed. Als het aggregaat in bedrijf is kan ik er zelfs een a twee dagen lang gebruik van maken voordat ik de dieseltank weer moet vullen." Het noodaggregaat, dat een aardige omvang heeft, is inge pakt in een geluidsdempende omkasting, zodat de buren geen last hebben van lawaai van het apparaat. "Afgelopen week hoorde ik van een kennis dat er weer een stroomstoring op het eiland was, ditmaal in Oostflakkee. Toen vond ik het wel een erg prettig gevoel dat mijn winkel nu in ieder geval niet meer afhankelijk is van de stroomleverancier"' Het nood aggregaat moet eenmaal per maand draaien om te controle ren of het in goede staat ver keert. Dat heeft het voordeel dat op dat moment de super markt geen stroom van buiten hoeft af te nemen. "Kosten besparend dus. In de zomer hebben wij soms piek-afnames, bijvoorbeeld als het erg warm is. Met dit aggregaat kunnen WIJ die piekmomenten dan zelf opvangen. Ook dat scheelt weer m de kosten, dus op den duur verdient het apparaat zichzelf terug." Martin de Berg heeft met de aanschaf van het aggregaat ook al rekening gehouden met zijn toekomstplannen. Er staat namelijk voor de komende jaren een verhuizing gepland. Uiteraard kan het noodaggre gaat te zijner tijd meeverhui zen naar de nieuwe vestiging. "Er bestaan plannen om de Dorpstienden te gaan ontwik kelen. Wij liften met deze plan nen mee. Projectontwikkelaar Blijvend Goed heeft samen met architect Jan Robijn van Z-woningen een voorstel gemaakt. Ons eigen aandeel daarin is een nieuwe vestiging van onze supermarkt, met een winkelruimte yan bijna 1700 vierkante meter Onder de supermarkt komt een eigen parkeergarage voor 52 auto's. Boven de supermarkt komen 17, zeer betaalbare, wonin gen. Het plan ziet er ontzet tend leuk uit. De hele winkel pui lijkt deel uit te maken van de bovengelegen woningen. De woningen zelf krijgen een gezamenlijk dakterras aan de binnenzijde. De plannen zijn onlangs gepresenteerd in de commissie Grondgebiedszaken van de gemeente Goedereede en zijn daar positief ontvan gen. Wij hopen nu dat er over niet al te lange tijd een begin kan worden gemaakt met de uitvoering. In afwachting van deze toe komstplannen kan Martin de Berg in ieder geval rustig de winter tegemoet zien: in zijn supermarkt zal het licht blijven branden, ook als het elders don ker is. GOEDEREEDE - Op vrijdag 10 december houdt de Oran jevereniging van Goedereede haar algemene ledenverga dering. De leden van de ver eniging worden uitgenodigd om bij deze vergadering aan wezig te zijn. De ledenverga dering wordt gehouden in verenigingsgebouw Oostdam en begint om 19.30 uur. Na afloop wordt er een gezellige bingo gehouden. Voor meer informatie kunt u kijken op de website: www.oranjevereni- ginggoedereede.nl of u kunt contact opnemen met de voor zitter, mevrouw Hoek 0187- 492708. ACHTHUIZEN - Op donder dag 16 december a.s. is er een kerstzangavond in de RK Kerk in Achthuizen. Deze avond wordt georganiseerd door het vrouwenkoor 'Toonkunst' uit Middelharnis. Als gastkoor komt het Sint Caecihakoor uit Brielle kerstliederen ten geho re brengen. Het geheel staat onder leiding van dirigent Willem Ghristiaan Meyboom. Het orgel zal bespeeld worden door Paul Kieviet. De avond begint om 20.00 uur, en om 19.30 uur is de kerk open. De entree is vrij. OUDDORP - Op vrijdag lOe,, zaterdag 11 deccmljei- is weci de jaarlijkse show van Nut i-,, Genoegen. Meer dan 6(Jü du ren zijn dan weer te Ijewondf. ren, zoals kippen, watervogd, konijnen, sier- en postduiven en cavia's in vele rassen en kleuren. Ook is er weer een verloting van een boodsdiap. penkar Het rad draaii o,,^ weer Een mooie show om door oud en jong te bezoeken. Iedereen is welkom op vrijdag van 19,0(| uur tot 22.30 uur en op zater dag van 14.00 uur tot 21.00 uur De show wordt gehouden in Dorpstienden. De toegangn gratis. DIRKSLAND - De kinderen van de Ghristelijke Basisschool Prins Maurits zijn druk bezii; met de voorbereidingen en zien uit naar de vieringen van het Kerstfeest. De school hoopi haar beide Kerstfeesten te le ren in de kerk van de \ed Hervormde gemeente aan de Ring te Dirksland. De Kerstfeestviering voor di groepen 1 en 2 vindt plaats woensdag 15 december om 10.00 uur Ouders en grootou ders van de leerlingen uit die groepen zijn hartelijk welkom De kerk is 9.45 uur open. De Kerstfeestviering van de groepen 3 t/m 8 wordt gehou- clen donderdag 16 decemhei om 19.00 uur De kerk zal 18.30 uur open zijn. Bij deze viering zijn ouders van de leerlingen van die groepen hartelijk wel kom. Het team van de school hoopt op goede en gezegende Kerstfeesten. SOMMELSDIJK - Op zater dag 11 december houdt de Eerste Flakkeese Vogel Vereni ging haar maandelijkse beurs in het club gebouw van RV. I)c Reisduif aan de Gorcumstraat 5 in Sommelsdijk. Dit is een gezellige gebeurtenis waar er heerlijk bijgepraat wordt. F.i is ook een verloting die onder het genot van een hapje en een drankje plaats vindt. Verder is er een vogelhandelaar met veel verschillende vogels. De leden verkopen ook hun zelt gekweekte vogels, dus als u mooie kwalitatief goede vogels wilt kopen moet u zeker langs komen. Al w'ilt u geen vogels kopen bent u van harte wel kom van 13.00 uur tot 16.30 OUDDORP - Morgen, woens dag 8 december is er een extra uitzending van het politieke programma van Radio Goeree Lokaal Polivak. Vanwege een technische sto ring kon de uitzending van 2 december niet doorgaan en word in deze extra uitzending tussen 19.00 en 22.00 uur aan dacht besteed aan de commis sie Grondgebiedzaken. In de reguliere uitzending op don derdagavond wordt de com missie Publiekszaken uitgezon den. Het aggregaat bij AH De Berg in Ouddorp. (Foto: Dooien Kickert) DREISCHOR - Met de uit voering van een van Bachs grootste meesterwerken, het Magnificat, en twee delen uit het Weihnachtsoratorium, zal Luscinia op zaterdag 11 december in samenwerking met RBO Sinfonia en enkele bekende solisten Kerst 2010 in luiden. Er is gekozen voor de prachtige akoestiek van de Adriaanskerk te Dreischor. Deze kerk is recent ingrijpend gerestaureerd en is daarom naast een bezoek aan dit con cert zeker het bezichtigen waard. Luscinia, reeds bekend van de uitvoeringen van het Weih nachtsoratorium 2006 en 2007 en de Johannes-Passion in 2009 kon de uitdaging niet .weerstaan ook dit werk op haar repertoire te nemen. Juist in de aanloop naar het kerst feest roept dit werk, zeker in combinatie met de muziek uit het Weihnachtsoratorium een warme sfeer van feestelijke ver wachting op. In Bachs tijd was het bovendien niet ongebruike lijk om tussen de verschillende onderdelen van het Magnificat floor eigentijdse kerstliederen te zingen (kindjewiegen). De componist heeft bij gelegen heid van de eerste uitvoering van zijn Magnificat voor dat doel ook meerstemmige zettin gen van kerstliederen ingelast. Tijdens dit concert wordt de/( uitvoeringspraktijk weer in ei t hersteld. De delen V en VI van het Weihnachts-Oratorium sluiten goed aan bij de kerstsfeer, doch reiken naar hun inhoud reeds aan de eigenlijke kerstdagen voorbij: Bach schreef deze 2 delen als muziekstukken bij de liturgieën van de eerste zondag na kerst en het feest van Drie- Koningen op 6 januari. Vanuil muzikaal opzicht liggen deze twee delen ons wel zeer aan het hart. Zo krijgt u tijdens deze avond het kerstfeest van begin tot eind in muziek ingebed'. Luscinia laat zich bij de rea lisering van dit concert bij staan door het Randstedelijk Begeleidings Orkest Sinfonia en de nationaal en internati onaal bekende solisten: Hieke Meppehnk (sopraan), Martine Straesser (altmezzo). Jan van Elsacker (tenor) en Martijn Sanders (bas). Toegangskaarten a 25,= zijn te reserveren via de website: www.lusciniaconsort.nl en te koop bij Delta Discs te Zierik- zee en vanaf 19:30 uur aan de zaal. Het concert begint om 20:00 uur op 11 december in de Adriaanskerk te Dreischor

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2