Nieuw Expertisecentrum Goeree- Overflakkee levert zorg op maat voor kinderen met leerproblemen Bedrijvenconflict met alleen verliezers Paard omgekomen bij brand in schuur VISSERWISSER ^OZIM^ Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Urker Mannenkoor en Eilandenkoor zingen voor Calando MidwinterPuzzel Midwintermarkt De Waal Hoveniers vvww.dewaallioveiiiers.nl WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Uitslag verloting v.v. De Putter Lampionnen- optocht Bingoavond in Wijkcentrum Ladies'Circle op Midwintermarkt Kerstzang avond voor nieuwbouw kerk Vertrouv^/d Lodder Financials www.lodderfinancials.nl 83e jaargang Nr. 7970 Dinsdag 7 december 2010 GOEDEREEDE - De raadscommissie Publiek- zaken in Goedereede boog zich opnieuw over de pro blematiek en de juridische strijd tussen de visver- kooppunten Habraken en Poisson Cuisine Fresh Quality aan de Stellen- damse buitenhaven. Onze krant berichtte recent over dit onderwerp. Vol gens mevrouw Rijerkerk (WD) is het item inmid dels uitgegroeid tot een hoofdpijndossier. In de raadsvergadering kwa men de politieke fracties niet tot een uitspraak. Zij vroegen om aanvullende informatie en verschoven het punt naar de commis sie. Gebleken is dat beide ondernemers er niet in zijn geslaagd tot een over eenkomst met elkaar te komen. Door Jaap RLiizeveld III (ie omniissic dciItU' ui-l- hoiidcr lollciiiiiii iiicc dal lifl gt'lu'lc giljk-d bij de SlcIlcM- chimsi' huiii'iiliavcii visidshig tegen hel liilir goliDiidtn iiiocl wolden. Vergun 11 ingverlenilig aan nudeiÈiemers dient de koninklijke weg te bewandelen op grond van een vertaalde gebiedsvisie. Een en andei kan \eriiioe- delijk niet vó(ir hall 2011 zijn besiag krijgen. "Ik zie geen kaïi.s dit traject te versnellen", zei de wethou der. "In een nieuwe duidelijke aanpak zullen ondernemers op een gelijkwaardige wijze, vermoedelijk met de kans op een ruimer jasje, dan kunnen ondernemen. Dat het de twee direct betrokken onderne mers, op het laatste moment, weer niet lukte tot een over eenkomst mei elkaar te komen is erg teleurstellend. Een over eenkomst had de ontwikkelin gen kunnen bespoedigen". Ontstemd Echter de gemeente kan fle ondernemers thans niet dwingen hun controverse te beslechten. Nu zal de gemeen te het nieuwe bestemmings plan oppakken. "Wij zijn laci- literend aan bod", stelde Tol lenaar. De politieke fracties waren ontstemd over de ,gang van zaken. Ondernemen doe je samen was hun stelling. Daar is hier niets van terechtgeko men. Via gelijkwaardigheid met gelijke vergunning, hand havend op exacte zaken als exploitatievergunning, horeca- regels e.d. moet dit proces nu via een nieiiH bestenmiiiigs- plan voor het gehele gebied worden geregeld. Treurig hoe het allemaal is verlopen. Hier zijn alleen verliezers en er wordt imagoverlies geleden. De eommissieleden wensten de welliouder sterkte bij zijn uit te voeren taak. Het boek gaat even dicht... mtnuiciikoor Dl' l'rker '/.(lUi^iis. MIDDELHARNIS - Voor zaterdag 11 december organiseert Mission Music Concerten weer een Adventconcert in de Her vormde kerk te Middelhar- nis. Op deze avond zullen het bekende mannenkoor De Urker Zangers, o.l.v: Jacob Schenk en het Chr. Gem. Eilandenkoor o.l.v: Peter Wildeman de avond verzorgen. De koren zullen op orgel wor den begeleid door organist Joost van Belzen en op \leu- gel door Peter Wildeman en [.icob Schenk. Het prograni- nia bestaat uit samenzang van kerstliederen, koor- en solo zang en verder diver.se instni- uieiitale veia.ssingen kortom een avond met een piachtig repertoire waarin vele muziek- lielliebbers van zullen genie ten. Het concert begint om 19:;l() uur en tie kerk gaal open om 18:45 uur. De toegang voor volwassenen bedraagt €10,- en voor kin deren t/m 12 jaar 5,- en de kaarten zijn online te bestellen \'ia www.missionmusicconcei- ten.iil oi'via tel: 0187-603510. \'erder zijn de kaarten ook te koop bij Boekhandel van der Boom in ,Sommelsdijk, Boek handel .Akershoek in Ouddorp en indien voorradig zijn er ook nog" kaarten te koop bij de ingang van de kerk, voor aan- v.mg van het concert. De collecte van dit concert is bestemd voor het werk van Mospice Calando. Meer informatie over Mission Music Concerten vind u op de vernieuwde website wzvw.missi- onmusicconcerten.nl De Ondernemersvereniging Middelharnis en Stichting Podium organiseren een Mid winterPuzzel. In 10 etalages van het win kelcentrum D'n Diek staan geminimerde fotolijstjes. Hier Helt II een Coeree-Överllak- keese uitdrukking aan met d.iarbij de betekenis. Een aan tal letters staan in hoofdletters. Noteer deze letters in dejuiste volgorde en vind de oplossingl X'anal S december tot en met NIEUVVE-rONGE Tel. (0187) 652484 28 december 2010 staan de fotolijsten in de etalages. V kiiiit de oplossing tot en met 28 december 2010 inleveren bij Hel Diekluius in Middelharnis of mail de oplossing met inv gegevens naar receptic((?iiet- diekhiuis.nl. Formulieren om de oplossing" in te vullen zijn vanal 8 december a.s. te down loaden via www.cultuurplein- go.nl ook zijn de formulieren verkrijgbaar bij Het Diekhuus en uiteraard tijdens de Mid- winlerMarkl. De prijzen zijn: Ie prijs 75, 2e prijs €50 en 3e prijs 25. De prijswinnaars ontvangen persoonlijk bericht. Heeft u vragen? Neem gerust contact op met Het Diekhuus. Telefoon: (0187) 48 24 00 of e-mail naar receptie((?lietdiek- luuis.nl. MIDDELHARNIS - Ieder kind krijgt onderwijs, maar soms is er wat extra hulp nodig om een kind tot volle ontwikkeling te laten komen. Met die wetenschap heeft de CSG Prins Maurits, in samen werking met de Rijks scholengemeenschap en het EdudeltacoUege, het Expertise Centrum Goe- ree-Overflakkee (ECGO) in het leven geroepen. Het centrum vormt de tot nu toe ontbrekende schakel tussen onderwijs en zorg. Met een minisymposium in de aula van de Prins Maurits werd op 1 decem ber de officiële opening van het centrum gevierd. Gezien de bijtende kou mochten de aanwezigen lekker warm binnen blij ven om de opening van het ECGO bij te wonen: deze werd op video vertoond. Door Dorien Kickeil Het Expertise C.enlrum Cloe- ree-Overllakkee, in de wan delgangen Easy Go genoemd, is sinds september werkzaam voor leerlingen van het mid delbaar onderwijs. Het is een advies- en hulpplatlbrm waar leerkrachten, schoolleiders en ouders of verzorgers met vragen terecht kunnen wan neer het met de leerling even niet lekker loopt. Bijvoorbeeld wanneer het kind weinig" aan sluiting vindt inde klas, moeite heelt met de leerstof, concen- tratieproblemen heeft of met tegenzin naar school gaat. Het ECGO ondcizoekt de leerling, verwerkt het resultaat van het onderzoek in een duidelijk en leesbaar verslag en geeft in overleg met de leerkracht of de ouders advies hoe .verder te gaan. Het centrum beschikt over drie vaste medewerkers; Theunis van den Berge als orthopedagoog en psycholoog in opleiding. Karen Breeii, zorgcoördinator van de Prins .Maurits en Henk van Putten, orthopedagoog en coördina tor van het samenwerkings verband Voortgezet Onderwijs Goeree Overtlakkee. In zijn welkomstwoord tot de aanwezigen vertelde rector Op de f oio van links ncuir rechts: Theunis v/m den Berge. Ktiren Breen en Henk van Puiten, voor het gehouiv waar hel ECGO is gevestigd. (Foto: Hetik x'tin Pullen). Adam van Heest van de Prins Maurits over de noodzaak tot het opzetten van dit centrum, .samen met de twee andere scholen voor het \'oortgezel onderwijs. Hij noemde het ECGO: "de ANWB voor leer lingen die tijdens hun school- carrière vast dreigen te lopen of echt het risico lopen dat we afscheid moeten nemen. Er is een enorme behoefte om voor die leerlingen alterna tieve nieuwe wegen te openen. Maar dat doen we wel binnen- dijks." Volgens van Heest moe ten leerlingen die vastlopen snel, zo goedkoop mogelijk en dicht bij de school geholpen worden. Pas in heel uitzon derlijke situaties, wanneer de problematiek zodanig complex is dat een gewone school voor voortgezet onderwijs niet het passende antwoord kan geven, wordt afscheid van een leer ling genomen. "We doen dat niet alleen, maar .samen met de belangrijke ketenpartners onder het motto "schoenma ker houd je bij je eigen leest". Een schoolmeester moet geen hulpverlenerrol gaan spelen, daar is hij niet voor opgeleid. Daar zijn andere veel beter toegeruste mensen voor en die moet je snel kunnen mobilise ren. Ér blijft echter een belang rijke voorwaarde: het jjro- bleem wordt zo lang mogelijk i'" de eigen klas door de eigen docent opgelost en niet al te snel over de schutting van een specialist gegooid." Specialistische hulp werd tol dusver in de omgeving al geboden, maar, zo meent Van Heest, is dan vaak ver, duurt te lang en kost zo veel geld dal het zorgbudget onevenredig belast wordt \oor te weinig leerlingen. Ongeveer 15 van de leerlingen heeft extra zorg nodig. Basisonderwijs Hoewel de drie scholen het ECGO als gezamenlijk project op zich hebben genomen, was een dankwoord aan hel bestuur van de Prins Maurits op zijn plaats, meende Van Heest. De CSG Prins Maurits draagt voor een belangiijk deel het finan ciële risico tot op dit moment. Slechts een deel wordt door het Samenwerkingsverband VO in ECGO geïnvesteerd. "Natuur lijk moet dit snel leiden lol een gezonde bedrijfsvoering, want de Prins Maurits is geen lilan- tropische instelling, maar daar is op dit moment voldoende vertrouwen in. Ik wil dan ook graag gebruik van deze gele genheid maken om het bestuur van de Prins Maurits te bedan ken voor het feil dat ze voor dit project heel moedig hun nek uilgestoken hebben, zonder uw bestuurlijke lef was dit onmo gelijk geweest." Daarnaast deed Van Heest een beroep op de gemeenten op om hel niet bij mooie woorden te laten maar ook in budget taire zm hun verantwoordelijk heid hier in te nemen. "Geza menlijk zijn we verantwoorde lijk voor de toekomst van de kinderen in deze regio, laten we de handen ineenslaan. Ik ben ervan overtuigd dat E(XiO voor alle kinderen van Goeree- Overflakkee dienstbaar kan zijn. Het zou een enorme stap voorwaarts kunnen beteke nen in de onderlinge samen werking tussen het primaire onderwijs en het voortgezet onderwijs. De knip die er nu soms is tussen deze twee vor men van onderwijs is onlogisch want de basisschoolkinde ren van nu zijn de leerlingen \an het voortgezet onderwijs van straks." Hij waarschuwde voor de bezuinigingen die het ondenvijs treffen. 'Er ïvordt bezuinigd op Passend Onder wijs, Wajong-uitkeringen ver dwijnen voor een belangrijk deel en gevreesd moet worden dat met name de leerlingen die in hefhuidige onderwijs vastlo pen de kinderen van de reke ning worden. Passend Onder wijs op Goeree-Overflakkee komt eraan, we hebben onze gezamenlijke ambities gefor muleerd. ECGO kan daar een belangrijke bijdrage aan leve ren en ik ben dan ook trots en dankbaar dat we vanmiddag officieel onze entree kunnen maken op ons goede eiland," zo besloot Van Heest zijn toe spraak tot de genodigden. Minisymposium Tijdens het daarop volgende minis) inposium schelste Joo]3 de Groot, projectcoördina tor van de Ambelt .Academie, de ervaringen met expertise centra elders in het land. "In een expertisecentrum kan de know-how van medewer kers ten volle benut worden. Samenwerking en bundeling leveren dan ook meer op dan 'eilandjespolitiek'. Bovendien wordt in een expertisecentrum snel en efficiënt gewerkt en is het laagdrempelig en minder kostbaar." Op een ludieke, amusante en inspirerende wijze gaf vervolgens Bart van Kessel, oud-projectleider en coördina tor xdn een expertisecentrum de succesfactoren aan voor een geslaagde samenwerking. "Om succes te hebben is draagvlak en betrokkenheid nodig, nel als persoonlijke kracht en o\ er- tuiging. Ik zou zeggen: begin gewooni". En dat, zo meende rector Van Heest, was precies wat nu gedaan is: een aantal bevlogen mensen is bij elkaar gekomen en is begonnen. Onder de aanwezigen bevon den zich Rob Mittelmeijer, teamleider van de RGO, en zijn collega Ilse Groot. Beiden pre zen de goede samenwerking tussen de drie scholen. "Wij zijn blij met dit Expertise cen trum, waarvoor goed gekwa lificeerde mensen zijn gevon den. Problemen als dyslexie, autisme en andere leerstoor nissen kunnen nu dicht bij huis worden aangepakt." Namens de gemeente Goedereede was wethouder Peter Feller aanwe zig. Ook hij staat zeer positief tegenover hel centrum. "Ook ik vind het belangrijk als ook het basisonderwijs hieraan mee kan gaan doen, want dan krijg je een doorgaande lijn. Dat zal echter niet op korte termijn gerealiseerd kunnen worden." Het Expertisecentrum Goeree- Overflakkee is te vinden aan de Sportlaan 5 iti Middelharnis. Ook digitaal is het centrum te bezoeken via 7jjw1v.ecgo.7d. Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op OUDDORP - Tijdens de tentoonstelling van v.v. De Putter werd een grote ver loting gehouden. Hieron der volgen de uitslagen: Ie prijs 6242 2e prijs 6866 3e prijs 5922 4e prijs 6417 ;)e prijs 6234 6e prijs 6633 7e prijs 6507 8e prijs 64S5 Het gewicht \an het kienten- broocl was 4635 gram en is gewonnen door dhr. C'. de |ong+ De boodschappen- mand is gewonnen door dhr. Peter .-Vleiiian. Prijzen kunnen ivorden afge haald hij Mevr. Westdijk-Bake- laar, Beatrixweg 12 3253 BB Ouddorp. MELISSANT - Op woensdag 15 december organiseert OBS Roxenisse een lampionnenop- tocht door Melissant. Verzame len is vanaf 18.45 uur op het schoolplein, waarna men 0111 19.15 uur onder begeleiding van muziekvereniging Amicitia uit Dirksland een ronde gaat maken door de straten van Melissant. Halverwege wordt er hall gehouden op het plein tje bij hel bejaardencentrum Vollenhoven, hier worden wat liedjes gezongen. De tocht ein digt weer op het plein bij de school, waar aansluitend de muzikanten \'an Amicitia nog wat kerstliedjes zullen spelen, die alle kinderen en ouders mee kunnen zingen. Tot slot is er voor alle deelnemers een drankje met wat lekkers erbij. .\\\c kinderen uit Melissant t/m 12 jaar oud zijn welkom om aan de lampionnenoptocht mee te lopen, samen met je vader of je moeder. Graag zelf een lampion meenemen. MIDDELHARNIS - De bin- gocommissie van het Oude renwerk houdt op zaterdag 1 1 december een bingoavond voor jong en oud. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Iedereen is vanaf 19.00 uur \"an harte welkom in het Wijk centrum aan de D(jetincliem- sestraat 27 in Middelharnis. De Ie ronde begint om 19.30 uui". Een kopje koffie of thee wordt u gratis aangeboden. De 12 ronden Bingo kosten u 7 ,00, dit is inclusief twee koffieronden. Er zal ook een superroiide gespeeld wor den \dtn' 1,50. En. wegens succes, weer een vlugger tje met grote prijs voor €1. Wilt u meer informatie? Bel dan met 483366. .r?»,-- DEK BOMMEL - Donderdagmiddag brak er bij een bedrijf aan de Mi'lendijk in Den Bommel brand uil. De brandweer rukte mei (diverse voertuigen uil om de grote brand m de schuur bij hel bedrijf Ie bestrijden. In de schuur stond een aantal paarden. Eén paard overleefde de brand niet en ook de schuur ging in vlammen op. Verder viel er een geivonde bij hel redden van di jxiarden. (Foto: Wim van Vossen Fotografie) OUDDORP - Het Christe lijk Ouddorps Mannnenkoor organiseert op woensdag 22 december een Kerstzang avond in de Dorpstienden te Ouddorp. Naast het eigen mannenkoor, wat onder leiding staat van Dinanl Struik, zal ook mede werking worden gegeven door een samengesteld jongeren koor, bestaande uit zangers en zangeressen uit Ridderkerk en Werkendam, onder leiding van Wilhelm Groenendijk. De meditatie ivordt verzorgd door Ouderling Bruggeman. De toegang is gratis er zal een collecte worden gehouden die geheel bestemd is voor de kerk bouw van de Hersteld Her vormde Gemeente Ouddorp. De avond vangt aan om 19.30 uur, zaal open om 19.00 uur. MIDDELHARNIS - De Ladies' Circle Goeree Overflakkee is net als voorgaande jaren weer vertegenwoordigd op de Midwintermarkt in Mid delharnis. De dames verkopen in hun kraam, alleen aanwezig op zaterdag 11 december, niet alleen de dichtbundel \an Tüos Ketaelaar, waarxan de opbrengst naar de ALS Slich ting gaat, ook zijn er heerlijk versgebakken kruukplaetjes te verkrijgen, ta.ssen en knuffel beesten. De opbrengsten van deze laatst genoemde artikelen komen ten goede aan De Stichting Hulp hond. Atdministratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirkslantd 0187-663298 ACCOUNTANTS BEIASTINGADVISEURS Ml DDELHARNIS, Telefoon: 0187 617 300 Erf- en sierbestrating Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 wvwv.erf-sierbestrating.nl vvww.rozima.ni ««luierP Tel. 0187-612000 Boomgaarddreef 18 Stad a/h Haringvliet info@rozima.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1