Vraag naar gastouderopvang stijgt weer Zml De Ark bedankt bakker Koese Kerststukjes maken in VoUenhoven Voetbalvereniging OFB blij met het nieuwe tweede veld Sinterklaas reikte prijzen uit bij Derk's Fietsen Abresch bestaat 25 jaar! Info-avond borstvoeding Presentatie van belevingspunten op Goeree-Overflakkee Eindejaarstips van Schuring Benschop Netwerk Notarissen Open dag Evangelie Gemeente EllAI1DEri.niEIJW5 Hobbels Pluspunt Programma's PACilXA 10 DINSDAG 7 DECEMBER 2010 MIDDELHARNIS - Het jaar 2010 was voor de gastouderopvang lande lijk gezien een erg druk jaar. De eisen die de rege ring stelde aan gastouder opvang werden strenger. De meest opvallende ver andering was wel dat alle gastouders voortaan een diploma of ervaringscer- tifïcaat moeten hebben. 2010 is bestempeld als overgangsjaar, waarin de gastouders en de gastou derbureaus de gelegen heid hadden om aan alle nieuwe eisen te voldoen. Eind vorig jaar en in het begin van dit jaar hebben de gastou ders en vraagouders \an gast- ouderop-vang Het Speelhüüs de afweging moeten maken om zich al dan niet aan te passen aan de nieuwe regels. Helaas, maar begrijpelijk, heeft een groot aantal gastouders de keus gemaakt om niet het tra ject in te gaan van diplome ring, wat de consequentie had dat zij niet meer officieel gast ouder konden zijn. Een klein deel van de gastouders was al gediplomeerd, niettemin moesten ook zij nog aan extra eisen voldoen, met name het halen van een kinder EHBO inclusief AED. "Wij zijn er trots op dat de gastouders die bij ons bleven, zich met volle inzet hebben gewijd aan het voldoen aan de eisen. Naast de EHBO. die voor iedereen verplicht was, hebben alle gastouders die nog geen geldig diploma had den, hard ge^verkt om ofwel het diploma te halen, ofwel het ervaringscertificaat (E\'C) Goed Gastouderschap. Wijwei al onze gastouders hebben dit inmiddels binnen", aldus de leiding van Het Speelhüüs. Hierna moeten nog wel een aantal bureaucratische hobbels genomen worden: alle gastou ders moes-ten bij de gemeente waar ze opvangen aangemeld worden, met inlevering van documenten zoals de diploma's en de \'erklaringen omtrent Gedrag van de gastouders zelf en hun meerderjarige huis- geno-ten. De gemeente geeft dan de GGD de opdracht om de gastouders te controleren op hun documen-ten, ^maar ook in hun opvangsituatie. Als dit gebeurt is, koppelt de GGD het resultaat weer terug naar de gemeente, en als de GGD positief adviseert, moet de gemeente de gastouder aanmelden bij het Landelijke Register Kinderopvang (LKR). Dit is een register waar alle vor men van kinderopvang moe ten worden opgenomen, het is online in te zien door iedereen die wil weten of bepaalde vor men van kinderopvang offici eel zijn, of opvang wil zoeken in een bepaalde woonplaats. Het LKR vervangt de gemeen telijke registers die tot nu toe gebruikt werden. De bedoeling is dat alle gastouders nog dit jaar worden opgenomen in het Landelijk Register Een klein aantal van onze gastouders is inmiddels opgenomen, maar doordat er nu in de laatste periode tot 1 oktober heel veel gastouders alsnog zijn aange meld, is er veel drukte bij zowel GGD als gemeenten ontstaan. De overige gastouders zitten nog ergens in dit traject, maar zullen ongetwijfeld binnenkort in het LKR worden bijgeschre ven. Gastouderopvang wil uitbreiden De vraag naar gastouderop vang is in de eerste helft van het jaar wat teruggelopen, de oorzaak hier-van was mede de onzekerheid bij ouders over de toekomst van de gastouderop vang. Nu de. nieuwe regels wat meer vertrouwd worden, merkt men dat de vraag naar opvang weer gaat toenemen. Met name de wat flexibelere vormen van opvang: wisselende dagen en/ of tijden, tijden buiten de ope ningstijd van de reguliere kin deropvang, hele korte dagen, en dergelijke. Gastouderop vang is hiervoor natuurlijk een ideale vorm, de ouders spre ken immers zelf met de gastou der de uren af Helaas kan Het Speelhüüs op dit moment niet voor al deze vragen opvang realiseren, simpelweg omdat er in sommige locaties geen of te weinig gastouders zijn. Daar om doet men een oproep aan men.sen die een diploma Hel pende niveau 2 hebben of een gelijkwaardig diploma om zich bij Het Speelhüüs te melden als gastouder Het meest dringend is de gemeente Oostflakkee, maar ook in de andere dor pen kan men zeker nog gast ouders (op termijn) gebruiken. De aspirant gastouder moet zich hierbij realiseren dat er na aanmelding eerst nog een hele procedure volgt, voor het echte opvangwerk kan begin nen. De 10 weken die de GGD nodig heeft om de gastouder te controleren na aanmelding bij de gemeente, zijn hierbij het meest in het oog springend. Het pluspunt van gastouder opvang bij Het Speelhüüs is de kleinschahgheid. Dit is een voordeel voor zowel gast ouders als vraagouders. De bemiddelingsmedewerker kent iedereen persoonlijk, waar door de kans op een succesvol le "match" tussen vraagouder en gastouder groot is' Er is ruimte voor indivi-duele wen sen van de klanten, of het nu gaat om wensen betreffende de match met de andere partij, of om extra gesprekken of andere begeleiding als de opvang een maal loopt. Vragen worden snel via de telefoon of de email beantwoord. (iastouders die gekoppeld zijn worden minimaal twee keer per jaar bezocht door de be middelingsme-de werker, vraagouders krijgen eveneens tweemaal jaarlijks een evalua tiegesprek. Voor meer informatie: www.het- speelhuus.nl, of telefoon 0187- 481619, op maandag, dinsdag en don-derdag tot 12.00 uur. Sinds 1985 biedt Con structie- Machinebouw Abresch BV professionele oplossingen op het gebied van interne transport- en handlingsystemen uitge voerd in zowel staal, roest vaststaai als aluminium. 25 jaar geleden besloten Rens en Thijs Abresch om, toen nog aan de Kerkring, voor zichzelf te beginnen met het ontwikke len en fabriceren van'interne transportmiddelen. Al na ruim eenjaar bleek de ruimte aan de Kerkring te klein en werd een loods betrokken op het toen malige Handelsterrein aan de Kaai in Oude-Tonge. Alweer sinds 1990 is het bedrijf, dat ondertussen 25 medewerkers telt, gevestigd aan de Tramweg op het industrieterrein Tonnis- seweg te Oude-Tonge. Hier wordt vandaag de dag gewerkt vanuit een recent geheel gemoderniseerd pand. Om het 25 jarig bestaan niet ongemerkt voorbij te laten gaan, zullen de deuren van het bedrijf op zaterdag 18 decem ber tussen 10.00 en 16.00 uur openstaan voor iedereen die geïnteresseerd is eens een kijk je te nemen achter de scher men van het bedrijf U treft er een aantal transporteurs, maar ook een compleet trans portsysteem voor het palletise- ren van zakken en dozen met poeder Ook staat er een auto matische kentekenplaatpers, en kunt u kennis maken met een machine voor het automa tisch inchecken van bagage op luchthavens. Genoeg om eens te kijken wat het bedrijf uit Oude-Tonge zoal fabriceert. Abresch nodigt u uit op deze dag het bedrijf, onder het genot van een drankje en een hapje eens van dichtbij te komen bekijken. Zaterdagmiddag 4 december kwam Sinterklaas persoonlijk hij Derk's Fietsen in Sommelsdijk de prijzen uitreiken van de kleurplaatwedslrijd. Heel veel kinderen hadden enorm hun best gedaan op "Zwarte Piet met een lekke band". Ér zaten dan ook heel wat creatieve exemplaren tussen. De kleurplaten zijn stuk voor stuk vakkundig beoordeeld door artistiek kunstenaar Joep Luijckx, die bij zijn beoordeling vooral keek naar de sfeer die de kleurplaat uitstraalde. Hoofdprijswinnares is Hannah de Leeuw uit Melissant (7 jaar). Zij mag zich nu de gelukkige eigenares noemen van een splinternieuwe Loekie kinderfiets. De andere winnaars zijn Gert Verslms (4 jaar, Sommelsdijk), Fleur Verhage (6 jaar, Sommelsdijk), Emma Brand (8 jaar, Dirhland) Matthijs Roos (9 jaar, Sommelsdijk), Noah Willemsen (9 jaar, Sommelsdijk) en Janna Spijksma (10 jaar, Dirksland). Zij gingen eveneens met een leuke prijs naar huis. Derk's Fiet sen hield de afgelopen weken uitverkoop vanhaar kinderfietsen en had daar een leuke sinterklaasactie aan verbonden. Er waren allerhande aanbiedingen in de winkel, waar Sinterklaas de afgelopen weken zijn slag kon slaan. Sinterklaas, die vergezeld werd door een zeer vrijgevige zwarte Piet, was blij verrast door de grote hoeveelheid kinderen die allemaal waren gekomen om. een glimp van de grote 'kindervriend op te vangen. Woensdagavond 8 december organiseert borstvoedingor ganisatie LLL weer een bij eenkomst voor zwangeren en moeders die al een baby zelf voeden. Voor meer info en aanmelding kun je bellen naar Carla van Gils (tel. 0187- 631716). De avond begint om 20.00 uur en duurt tot onge veer 22.00 uur MELISSANT - Op donderdag middag 16 december wordt door de beheersters van Vol- lenhoven en door de dorpsraad van Melissant de mogelijkheid geboden om samen met de bewoners van woonzorgcen trum VoUenhoven kerststukjes te maken. Het materiaal voor de kerststukjes zal beschikbaar gesteld worden door Sjaloom- zorg. Een aantal kerststukjes zal op de Wintermarkt van 17 december te koop aangeboden worden bij het kraampje van de dorpsraad. Ook de dorps raad zal op de Wintermarkt aanwezig zijn om spulletjes te verkopen en de opbrengst zal geheel ten goede komen voor de familieschommel Het maken van kerststukjes zal plaatsvinden op donder dagmiddag 16 december van 14.00 uur tot 16.00 uur in de recreatiezaal van VoUenhoven Mocht u zin hebben om samen met bewoners van VoUenhoven kerststukjes te maken dan kunt u zich opgeven bij Mw. Huizer, tel: 601444 of bij mw. Krou- wel, tel: 601104. Het zou fijn zijn als u zelf een snoeischaar mee wilt brengen. Het aantal plaatsen is beperkt en vol =vol Het is alweer enkele weken geleden dat er op verschillende scholen een schoolontbijt werd georganiseerd. Zml school De Ark mocht op 5 november de broodjes, krentenbollen en broden van bakker Koese ontvan gen. Het was allemaal heel goed geregeld en 'verschrikkelijk' lekker. Toen ze van De Ark hoorden dat deze bakker nog verscliillende andere scholen had voorzien en dat alles geheel kosteloos, vonden ze dat een bedankje wel op zijn plaats was. Woensdag 1 december gingen vier leerlingen van de VSO-groep: Jos, Robin, Mike en Kimherley eenfotolijst brengen met foto s van het schoolontbijt in alle vier de groepen van de school. Mevrouw Koese nam het cadeau hartelijk in ontvangst en vertelde dat de lijst waarschijn lijk in de nieuwe bakkerij in Dirksland zou komen te hangen. OOLTGENSPLAAT/ STELLENDAM - Op 14 en 15 december vindt de pre sentatie plaats van de ont werpen van kunstenaars Krijn de Koning en Hugo Kaagman. Zij hebben in opdracht van Kunstge bouw, de provinciale orga nisatie voor kunst en cul tuur in Zuid-Holland, een ontwerp gemaakt voor een belevingspunt langs de havenkanalen van Oolt- gensplaat en Stellendam. De bewoners van Oolt- gensplaat en Stellendam zijn van harte welkom bij de presentaties. De havenkanalen van Goeree- Overflakkee zijn unieke ele menten in het landschap. Ze zijn nauw verbonden met de ontstaansgeschiedenis van het eiland en kunnen ook worden gezien als een verbindend ele ment van de vier gemeenten. Door steeds verdere inpolde ring kwamen de dorpen ver der van zee te liggen en was het nodig een kaïraal aan te leggen. Het kanaal gaf toegang tot het open water voor visserij, transport en afwatering. Ook waren de kanalen de enige mogelijkheid om het vaste land te bereiken. Tegenwoordig hebben de havenkanalen voornamelijk een toeristisch/recreatieve functie. In Middelharnis is er nog een zandoverslag en ver trekt in de zomermaanden een recreatieve veerdienst vanuit de haven, maar overheer send zijn de jachthavens en de watersportverenigingen in de havens en langs de havenkana- len. De belevingspunten nodi gen de bezoeker uit om stil te staan of te zitten bij de haven kanalen. De gemeenten Oostflakkee en Goedereede en Kunstgebouw nodigen de bewoners van har te uit oin op 14 of 15 december, in hun woonplaats, kennis te komen maken met deze kun stenaars waarbij zij hun plan nen voor het belevingspimt aan hen presenteren. 14 december van 19.00 tol 21.00 uur. Het Oude Raadhuis, Oolt- gensplaat Hugo Kaagman zal een muur schildering in Delftsblauw maken in of rondom het weeg huisje in Ooltgensplaat. Hij presenteert zijn idee, maar wil hierbij graag nog gebruik maken van de input van omwo nenden. Wat zijn specifieke beelden voor Ooltgen.splaat? Hebben bewoners nog interes sant beeldmateriaal? 15 december van 19.00 lot 21.00 uur Het wapen van Stellendam Krijn de Koning presenteert zijn idee voor een belevings punt bij het havenkanaal van Stellendam. Hij vertelt onder andere hoe zijn ontwerp tot stand is gekomen en wat juist die locatie zo bijzonder maakt voor een belevingspunt. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen. Er zijn in 2010 verschillende voordelen waarvan nog gepro fiteerd kan worden. Schuring Benschop Netwerk Notaris sen heeft diverse eindejaar stips zodat u goed geregeld het nieuwe jaar in gaat. De belangrijkste tips op een rij: Tip: Nog belastingvoordeel in 2010 meepakken Ieder jaar kan aan kinderen belastingvrij worden geschon ken. In 2010 is dit bedrag 5.000. Eenmalig kan aan een kind dat tussen de 18 en 35 jaar oud is een verhoogd bedrag vrij van schenkbelasting wor den geschonken. Dit bedrag is in 2010 24.000. Dit kan oplopen tot 50.000 als het geld wordt gebruikt voor de betaUng van een heel dure stu die, de aankoop of verbouwing van een huis en aflossing van de hypotheekschuld. Ook aan kleinkinderen kan ieder jaar belastingvrij worden geschon ken. In 2010 is dit een bedrag van 2.000. Tip: Samenwoners let op.' Laat de' vrijstelling niet lopen... Voor verschillende belasting wetten is het belangrijk een notarieel samenlevingscontract te hebben. Bij het erven van de partner met wie je korter dan vijf jaar samenwoont, kan je zonder samenlevingscontract niet in aanmerking komen voor de grote belastingvrijstel- hng van 600.000,00. Voor het fiscaal partnerschap in de inkomstenbelasting is het heb ben van een samenlevingscon tract ook van belang. Heb je al een samenlevingscontract? Deze moet aan bepaalde eisen voldoen. De Netwerknotaris kan controleren of het samen levingscontract voldoet. Tip: Wacht niet met niemue hv Vaak wordt geadviseerd te wachten met het oprichten van een nieuwe bv omdat de wet op 1 januari 2011 zou wijzigen. Het is echter nog niet zover: voorlopig blijft de wet onge wijzigd. Dus als je nog een bv nodig hebt, wacht niet en vraag advies aan de Netwerknotaris. Tips voor ondernemers Voor ondernemers zijn er ver schillende tips, zoals het belas tingvrij overdragen van het bedrijfspand aan de bv. Meer welen f Deze en andere tips vindt u op de website van Schuring Benschop Netwerk Notarissen: www.notarissenmiddelharnis nl OOLTGENSPLAAT- Onlangs kon het nieuwe tweede veld van voetbal verenging OFB in Oolt gensplaat in gebruik wor den genomen. Voorzitter Leo Zwackhalen zei in zijn openingstoespraak erg blij te zijn met dit veld, waar werkelijk alles op en aan zit. Het tweede veld werd officieel geopend door oud-wethouder Petra 't Hoen tezamen met het jongste lid van OFB, de vij^arige Zoë den Exter en het oudste lid, de 78-jarige Wouter de Graaf. Muziek korps Burgemeester van der Harst luisterde het geheel op met feestelijke muziek. Hierna was het aan de pupillen van El om het veld in te wijden in een vriendschappelijk duel tegen de El-pupillen van de Jonge Spartaan. Tekst en foto Mirjam Terhoeve "Onze voetbalvereniging Oost- flakkeese Boys wilde jaren geleden al wat doen aan ver betering van de accommoda tie", vertelde Leo Zwackhalen. "Echter er was niet genoeg geld. Toen de plannen voor het nieuwe centrum van Ooltgens plaat ter sprake kwamen bood dat ons wat perspectieven. In goed overleg met de heer Hans Klein van de Gemeente Oostflakkee zijn de mogelijk heden bekeken en dat heeft geleid tot dit mooie resultaat. Ik dank dan ook de heer Klein, de Gemeente, de aannemer en vooral niet te vergeten de vrijwilligers voor hun gewel dige medewerking en inzet. Een speciaal woord van dank ook aan voetbalvereniging De Jonge Spartaan, DJS, die ach ter de schermen heel veel voor ons heeft gedaan. Zo hebben wij onder andere de portoca bines van deze club kunnen overnemen na hun verhuizing naar het nieuwe complex in Middelharnis". Hans Klein beaamde daarop, dat de samenwerking uitste kend is geweest. "Beide partij en streefden hetzelfde doel na en we hebben goed naar elkaar geluisterd. In korte tijd is er dan ook iets moois ontstaan. Ook ik ben onder de indruk van de inzet van de vrijwil ligers. Dit is echt een mijlpaal voor de club". Eén bouwplan Een aantal jaren geleden besloot het gemeentebestuur van Oostflakkee dat er in Oolt gensplaat één bouwplan moest komen, waarin zowel open bare basisschool 'De Regen boog' als verenigingsgebouw "t Centrum' en peuterspeelzaal 'OUeke BoUeke' ondergebracht moesten worden. In 2008 bleek dit plan te groot voor de locatie waarop het plan berekend was: de huidige locatie van de open bare school bleek namelijk niet geschikt, onder meer vanwege welstandseisen en de hoge kos ten. In de loop van 2009 bleek uit een onderzoek, dat vooral de locatie van de sportvelden in Ooltgensplaat zeer geschikt was. Bovendien werd het mogelijk, mede na een opti malisatieslag, het plan veel goedkoper uit te voeren. Op 25 februari 2010 heeft de gemeenteraad daarom beslo ten een nieuw Centrumplan te bouwen en als locatie te kiezen voor het tweede veld van voet balvereniging OFB Vanwege dit besluit moest een nieuw tweede veld voor v.v. OFB worden aangelegd. In nauw overleg met v.v. OFB is besloten dit nieuwe veld te draaien, deels op het bestaan de veld aan te leggen en te verlengen naar het westen. Na aankoop van een strook grond kon begin juni 2010 worden gestart met de aanleg. Van wege het toepassen van gras zoden kon v.v. OFB dit nieuwe veld eind oktober 2010 al in gebruik nemen. Het nieuwe veld is voorzien van een bere- geningsinstaUatie die ook kan worden benut voor het hoofd- veld .Bovendien is het aan drie zijden voorzien van een hoog hek, dat dienst doet als ballen- vangers. Uiteraard ontbreekt ook de verlichting niet. Een mooie droom voor de voetbal vereniging is uitgekomen. Oud-wethouder Petra 't Hoen en Zoë den Exter verrichten de openingshandeling van het nieuu'e tioeede veld. OUDE-TONGE - Zaterdag 11 december houdt Evangelie Gemeente Flakkee te Oude Tonge een Open dag. Iedereen wordt van harte uit genodigd om, in een gezellige Kerstsfeer, een gratis kopje soep of koffie te komen nutti gen. Tijdens deze Open dag is er een kleine Kerstmarkt met allerlei leuke Kerstartikelen, de opbrengst van deze markt komt ten goede aan een onder wijsproject voor de straatkin deren van Phnom Phen de hoofdstad van Cambodja. De armoede daar is schrijnend en onderwijs is er nauwelijks, voor jongeren een uitzicht loze situatie. Johan en Lenie Crezee zetten zich in om deze kansarme jonge mensen een kans te geven op een betere toekomst. U bent van harte welkom van 14.00 tot 19.00 unr in het gebouw van Evan gelie Gemeente Flakkee aan de Emmastraat 24a te Oude Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 10