Wethouder en politieke partijen noemen inhoud flyer ongefundeerd stigmatiserend voor kwetsbare groep Ontwikkeling op terrein agrarische onderneming wordt direct gekoppeld aan bedrijfsverplaatsing Slepend bedrijfsconflict eerst nog in commissie Ingezonden: Ode aan Holland Bloemschikken Ketting maken bij de 55 club Alpha cursus in de Gereformeerde Kerk Ouddorp Dressuur Oostmoer Oud papier De Westhoek HWLinked brengt ondernemer schap en natuur samen op Tien- gemeten Senioren SWO naar Aralia in Hellevoetsluis Wintermarkt in Melissant EIIAtlDEn-niElJWS Verdrietig h'atrische- ©o iychosomatiscne v» -r 1^=^^ -mn^^' r Ontstaan Overleg Communicatie Aansturing Startershuizen Online netwerken Elevator pitches PAGINA 4 VRIJDAC; 3 DECEMBER 2010 OUDDORP - "Verbijste rend en suggestief beïn vloedend. Onjuiste infor matie. Ongefundeerd stigmatiserend. Verba zingwekkend." Dat zijn de scherpe afkeurende reacties van Eleos (stich ting gereformeerde gees telijke gezondheidszorg), van alle politieke partijen in de raadscommissie Grondgebiedzaken in de gemeente Goedereede en van portefeuillehouder ruimtelijke ordening, wet houder Frans Tollenaar, op de anoniem in de wijk Ouddorp-Zuid verspreid de flyers over een moge lijke nieuwbouwvestiging van 't Westhoofd in Oud- dorp, met als voorkeur een locatie op de hoek Bos weg Waterweg. De flyer bracht afgelopen week grote onrust en gevoelens van onzekerheid bij wijk bewoners. Door Jaap Ruizeveld In de flyer wordt opgeroepen stelling te nemen c.q. zorgen te uiten bij de vertegenwoor digers van de politieke partijen in de raadscommissie (Jrond- gebiedzaken over nieuwbouw plannen voor psychiatrische en psychosomatische woon vorm Ouddorp-Zuid. "Laat uw mening niet verloren gaan. Wat betekent het voor u als u of uw familie als bewoner van Ouddorp-Zuid als gebruiker of passant van de Waterweg of Bosweg, bij realisering van de nieuwbouwplannen? De bewo ners van de geplande woon vorm krijgen begeleiding om het maatschappelijk leven in stand te houden of te bevor deren. Hetgeen betekent dat zij zich vrijelijk in de omgeving kunnen begeven", meldt de fly er. De tekstopstellers geven ook een uitgebreide opsomming van de ernst van de stoornis sen, die naar hun inzicht, zich bij de toekomstige bewoners van de woonvorm (kunnen) voordoen. Het effect van de flyer was groot. Er ontstond veel onrust in de wijk. Er kwa men vragen. Er was onduide lijkheid. Over dit alles is er veel onderling gemaild. Op enkele adressen viel het pamflet op de deurmat. Mevrouw R.Visser, locatiema nager 't Westhoofd, is meer verdrietig en teleurgesteld over deze flyercampagne, dan erg boos. De vrees die gesug gereerd wordt is ongegrond. Mevrouw Visser steekt zelfs de hand uit naar de opstellers en verspreiders van de flyers om met haar contact op te nemen. Om in een gesprek juiste, eer lijke informatie te verstrek ken.tel. 687617). Toch kan ook zij, op onderdelen, haar teleurstelling niet onbesproken laten. Schaamteloos suggestief vindt ze de opmerking "dat de bewoners van de woonvorm zich vrijelijk in de omgeving kunnen bewegen". Hier wordt de suggestie gewekt dat het om gevaarlijke mensen gaat die een bedreiging vormen voor de Ouddorpse samenle ving. Dat is pertinent onwaar. Bewoners van 't Westhoofd zijn mensen die bijvoorbeeld zijn vastgelopen op een HBO- opleiding omdat zij teveel van zichzelf vergden. Mensen met een burnout of depres sie. Mensen die eenzaam zijn en moeilijk sociale contacten kunnen leggen. Het zijn geen mensen die, meer dan andere Nederlanders, een gevaar vor men voor de omgeving, zegt mevrouw Visser. •-,„„Ku>>«"'P'"""°-Bror STUDIO ARCHM 6-.- ------ u„ en psychosomatisc «oonvorm maak d.t dan ^^^^^^^j^^araken. niet verloren gaan- ,.raCrrde.ad.o...s., Een deel van de anoniem verspreide flyer die in Ouddorp tot nog wat onrust heeft geleid. Hoe is dit alles ontstaan? Welke onjuiste informatie is er over dit item nu naar buiten geko men en wat is de stand van zaken? Eerst de titel van het project dat zich nog slechts in een eer ste verkennende fase bevindt omtrent haalbaarheid en ook nog financieel moet worden doorgerekend. Het gaat over een beschermde woonvorm voor bewoners met psycho sociale en of psychiatrische problemen. De stichting richt zich op jongeren vanaf 18 jaar met een autismepectrurristoor- nis of een autisme vei-wante beperking. Bewoners kiezen voor wonen in een vertrouwde christelijke sfeer waar gewaakt wordt tegen agressieve of sexu- eel perverse dwanggedachten. Het betreft een verplaatsing. Want de nieuwbouw is bedoeld voor de huidige doelgroep die al meer dan vijfjaar in Oud dorp gevestigd is in vier ver schillende rijtjes huizen aan de Molentienden. Volgens Eleos en 't Westhoofd gewoon tussen de buren en zonder overlast. Medeburgers die men gewoon tegenkomt bij een bezoek aan de Mekkerstee, om er een boodschap te doen of om er naar de geitjes te kijken. De woonvorm is gericht op rehabilitatie. Het leren en in stand houden van huishoude lijke en sociale vaardigheden. Een zinvolle dagbesteding. Veel bewoners stromen, na enkele jaren, door naar zelf standig wonen. Als de plan nen tot ontwikkeling komen gaat het ook niet om de in de flyer genoemde "vijf gebouwen met 55 bewoners". De gedach ten Van Eleos 't Westhoofd gaan uit naar een woonvorm verdeeld over drie gebouwen, in U-vorm op de hoek van de Waterweg Bosweg, plaatsbie dend aan maximaal 20 bewo- Projectontwikkelaar Van den Nieuwendijk heeft twee keer overleg gevoerd met de wet houder ruimtelijke ordening Frans Tollenaar Het eerste gesprek was uitsluitend oriën terend. Is er een mogelijkheid om op genoemde locatie tot een ontwikkeling te komen? Er is toen gekeken naar de contour, wat zou eventueel haalbaar zijn of niet. Het moet immers kunnen passen. In een tweede overleg heeft de projectontwikkelaar, in aanwe zigheid van mevrouw Visser, locatiemanager 't Westhoofd (stichting Eleos) een schets ontwerp getoond. Vervaardigd door studio Architecture in Middelharnis. "Als wethouder heb ik de projectontwikkelaar geadviseerd op korte termijn in een communicatietraject te onderzoeken of er draagvlak bestaat voor de plannen", zegt Tollenaar. Ik heb dit gemeld in het college in afwachting van vervolgstappen. Er is dus in B. en W. niets besproken. Er is geen plan op tafel geweest noch is het item geagendeerd. Projectontwikkelaar Van Nieu wendijk heeft vervolgens con tacten gelegd met de direct omwonenden van de mogelijk te ontwikkeling locatie. In een bijeenkomst op 3 november is er, in samenwerking met de architect, in zalencomplex Dorpstienden aan deze kleine groep omwonenden informa tie verstrekt. Daarbij is het in die fase gebleven. 'Ja, ik ben wellicht naïef geweest", zegt de projectontwikkelaar, door toen niet aansluitend in bredere set ting ook de informatie met de aangrenzende wijk te delen. In die communicatieve leemte is helaas het flyercircuit ontstaan. Wethouder Tollenaar zegt: "Er is tot nu toe uitsluitend vanuit ruimtelijke ordening insteek naar dit project gekeken. Bij interactieve planvorming moet je je niet beperken tot de direct belanghebbenden. Dat moet communicatief breder worden opgezet. Openstaan voor de hele omgeving. Ik vind dat ini tiatiefnemers in eerste instantie verantwoordelijk zijn voor het goed inbedden van hun ver zoek c.q. plan. Dat blijft staan. Maar constaterend dat dit, in dit project en recentelijk in twee andere zaken niet zo is ingevuld, geeft aan dat wij als gemeente hierin coinmunica- tief (een stappenplan) wellicht sturend moeten opereren. In feite procedureel aange ven zo moet het communica tietraject verlopen alvorens wij vervolgstappen zetten. Ik overweeg dat", geeft Tollenaar aan. In hoge mate betreurt hij dat een herhuisvesting van een kwetsbare groep in onze samenleving in de flyercam pagne zo negatief is gepre senteerd. "Wanneer de plan- ontwikkeling verder gaat, zal straks ook de zorginhoud GOEDEREEDE - Alle politieke fracties in de gemeenteraad stemden donderdag uiteindelijk in met het college - voorstel om de visie van onderne mer P. Breen nader uit te werken om op zijn ter rein aan de Hazersweg 23 te Ouddorp, 25 wonin gen te realiseren waarvan 10 starterswoningen. Dit onder de voorwaarden die zijn opgenomen in de gemeentelijke kaders. Uitdrukkelijk werd het college opgedragen om in de af te sluiten anterieure overeenkomst vast te leg gen dat ontwikkeling op het perceel in Ouddorp gekoppeld moet zijn aan de bedrijfsverplaatsing. Door Jaap Ruizeveld Zoals bekend wil de heer Breen zijn agrarisch bedrijf verplaat sen naar de Westerloopolder. Hiervoor is al een locatie aan gewezen. Om de verplaatsing mogelijk te maken moet er op de huidige locatie, tussen Hazersweg, Smalle Einde en Spaanseweg een ontwikkeling plaatsvinden die groot genoeg is om de kosten van de ver plaatsing te kunnen dragen. De politieke fracties herhaal den hun eerdere opmerkingen omtrent gewenste toekom stige invulling van het terrein in Ouddorp. Zichtlijn toren, een soort Mannenpad als ver binding tussen het te ontwik kelen gebied Welgelegen naar de dorpskern en planologische inpassing van huizen in de vrije ruimte. Negatief bestem pelden de politici het feit dat de ondernemer tot nu toe geen contacten had gezocht met omwonenden om zijn plannen te bespreken. Dit gaat nu gebeuren tijdens een infor matiebijeenkomst op dinsdag 7 december. Om een duidelijke voorstel ling te krijgen van de plannen van ondernemer Breen heeft het RBOI opdracht gekregen een visie voor het gebied op te stellen. In december 2009 is dit dossier aan de gemeente voorgelegd. Er was toen sprake van 24 woningen, waarvan 12 starterswoningen en een uit breiding van de huidige Bed Breakfast met 24 eenheden. In de raadscommissie Grond gebiedzaken viel deze indeling niet in goede aarde. Vooral de invulling van de open ruimte, maar veel meer nog de geop perde invulling van de schuur met Bed Breakfast-eenhe- den kreeg de handen niet op elkaar. Sterker nog, men vond deze uitbreiding van de Bed Breakfast ter plaatse onge wenst. Ondernemer Breen heeft daarop zijn ontwikke lingsvisie op de locatie aange past. Na ruim overleg tussen gemeente en ondernemer is overeenstemming bereikt dat op de Ouddorpse locatie 25 woningen kunnen worden gebouwd, waarvan 10 starters woningen in de schuur. Er is specifiek gekozen voor starterswoningen en geen levensloopbestendige huizen zoals uit het woonbehoefteon- derzoek wel naar voren kwam als wenselijke categorie. De reden is dat zorgwoningen levensloopbestendige wonin gen ook rond De Vliedberg kunnen worden gerealiseerd. Het wordt verstandig geacht deze woningen vanwege de benodigde voorzieningen enigszins te concentreren. Tevens is er op de locatie Hazersweg altijd nog sprake van de reeds bestaande Bed Breakfast in de monumentale boerderij woning. Met de planwijzigingen wordt tegemoet gekomen aan de wens van de raadscommisie om de dichtheid van woningen in het open gebied terug te bren gen van 18 naar 15 en de star terswoningen in de schuur te ontwikkelen. De niet gewens te uitbreiding van de Bed Breakfast op de Ouddorpse locatie komt dus te vervallen. Uitvoering van het project zou pas aan de orde kunnen komen nadat de woningbouw in het aangrenzende gebied Wel gelegen is gerealiseerd. Het is de bedoeling dat de eerste bouwfase in dit nieuwe gebied in april 2011 start. Afhankelijk van de verkoop volgen dan fase 2 en 3. Voor de gemeente is verplaatsing van het agra risch bedrijf ook van belang. Dan verdwijnt de zogenaamde 'stankcirkel. Dit betekent ove rigens maar een kleine extra bouwmogelijkheid. De politieke fracties zetten voorzichtig de deur op een kier om, als de bouwontwik keling van Welgelegen niet op gespannen voet komt te staan met de uitvoering van de visie op perceel Hazersweg 23, er wellicht niet tot het eind van de bouwperiode in Welgelegen gewacht behoeft te worden. Hoe dan ook, er is voldoende tijd voor het uitwerken van de visie, het opstellen van een concreet project en de daarop aansluitende bestemmings planprocedure. Elisabeth Visser ongeveer 90 jaar oud, woont nu in het Prins Willem Alexander Village, bejaarden center in Brisbane, Australië. Ik dacht dat haar gedicht wat mij toevallig in han den kwam misschien wel aardig is om het in het Eilanden Nieuws te plaatsen. Het gedicht volgt hieronder. EVERT HAMEETEMAN, 12 Devenish Street,Suniiybank, Brisbane Na vijftien lange jaren, kwam 'k weer op d' oude grond, Waar eens de wieg van vaad'ren, maar ook mijn wieg eens stond. Ik dacht: "Wat ben je mooi mijn land, zo fris en helder groen. Waarom ben ik hier weggegaan'? Hoe kon ik dat toch doen?" Ik mg de heide bloeien in prachtig paarse gloed. De molens langs het water: het spreekt tot je gemoed. De weiden met het malse gras en koeien glanzend vet. En ingedijkte polders, als in een lijst gezet. En in de stad der steden, in heerlijk Amsterdam, Speelt als vanouds een orgel; en rijdt nog steeds de tram. En langs de mooie grachten staan d'oude bomen stil; als ergens op te wachten; als je naar ze luisteren wil. Wanneer het carillion gaat spelen, nijgen zij speels hun kruin. Hun blaadren wiegen zachtjes mee, hun takken hangen schuin. Dan voel Tt iets in mij stijgen; een warme vreemde gloed. 'k moet spoedig afscheid nemen, dit keer misschien voor goed. Met weemoed zat ik aan je denken, mijn klein maar dapper land. 'k zocht wat jij mij niet kon schenken, ver weg aan 't vreemde strand. Maar daar heb tk ook niet gevonden, waf m toen zocht zo ver. 'k Ben bang dat het een wens zal blijven, als 't plukken van een ster Maar één ding weet ik zeker, en daarom ben ik blij. In welk land w ook ga of sta; God is steeds aan mijn zij. Hij heeft mij nooit verlaten, en zal 't ook nimmer doen. Daarop kan ik vertrouioen: Later.... en nu.... en toen. Elisabeth J. Visscher. Holland 1971. OUDDORP - Woensdagavond 8 december hoopt comité Adul- lam o.l.v. Bianca Groenenveld een bloemschikavond te hou den. We hopen weer een mooi stuk te maken voor de prijs van 15.00. De aanvang is 19.30 uur in Eben Haëzer aan de Preekhilland. Graag zelf een snoeischaartje meebrengen. Opgave bij Hester Grinwis Zeebrekersweg 22, tel. 0187- 683244 of mobiel 06-22648607 tot 6 december. OUDDORP - Op woensdag 8 december kunt u een ketting maken tijdens de soos van de 55-1- club in de Dorpstienden in Ouddorp. Aija Sperling zorgt voor de materialen en met haar hulp kunt u een mooi sieraad maken voor de feestdagen, om zelf te dragen of om cadeau te geven. De prijs bedraagt €12,50 graag van tevoren opgeven i.v.m. de inkoop van de materialen. Dit kan bij de club op. woensdag middag of bij Joke van Dam tel. 0187-682319. De soos begint om 14.00 uur en om 13.00 uur kan er zoals altijd weer gekoersbald worden. Op 15 december kunt u weer een kerststukje maken en brengt men een bezoek aan het koor in de Doopsgezinde Kerk. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de SWO tek 0187 641344. OUDDORP - Op 1 februari 2011 wordt weer gestart met de Alpha cursus vanuit de Gere formeerde Kerk in Ouddorp. De avond start om 18.15 uur met een gezamenlijke maaltijd in de bovenzaal van de kerk. Daarna volgt een inleiding over het onderwerp van de avond en vervolgens gaan we in kleine gespreksgroepjes uit elkaar. De cursus bestaat uit 10 avonden en een weekend of dag in het weekend. Welke onderwerpen komen o.a. aan bod? Waarom stierf Jezus aan het kruis? De bijbel lezen: hoe en waarom? Waarom en hoe kan ik bid den? Hoe kan ik vervuld wor den met de Heilige Geest Hoe leidt God ons? Kan God ook vandaag mensen genezen? Wat heeft de kerk er mee te maken? Voor wie is de Alpha cursus bestemd? De Alpha cursus is voor ieder een! In het bijzonder voor; - voor mensen die meer wil len weten over het christelijk geloof - voor mensen die pas christen zijn geworden - voor mensen die hun geloof nog eens van het begin willen doordenken Bent u geïnteresseerd of weet u iemand in u omgeving die inte resse heeft, meld u dan aan.' Aanmelden Aanmelden kan via alphacur- sus@gereformeerdekerkoud- dorp.nl ofvia tel: 0187 492111 STAD AAN 'T HARING VLIET - Hieronder volgt de uitslag van de dressuurwed- strijd, die zaterdag in Manege Oostmoer werd gehouden. Proef F2. Monique Polak, Har dy, 226 pnt, tevens diploma F2 behaald; Femke Groenewegen, Felix, 224 pnt, tevens diploma F2 behaald; Aline Kooijman, Maxi, 223 pnt; Sanne Lodders, Hardy, 218 pnt, tevens diplo ma F2 behaald; Peter Witvliet, Tazz, 209 pnt. Proeven F4, F7 en F9. Ilse de Beer, Nancy, r9, 237 pnt; Martine Campfens, Levi, F9, 230 pnt; Jolein de Vogel, Nan cy, F9, 229 pnt; Aline Koek, Desney, F4, 225 pnt; Marja Middelkoop, Agnetos, F7, 223 pnt; Beaudine- v.d. Put, Winston, F9, 220 pnt; Tessa Schriek, Silly, F9, 215 pnt. Proeven. FIO, FIl. Kirsten Lokker, Candy, FIO, 239 pnt; Cynthia v.d. Baan, Spilled Sugar, FIO, 213 pnt; Kitty Con- furius, Tica, Fl 1, 207 pnt. Proeven F13, F14, F15, F17. Robbert Confurius, Doddle, F13, 227 pnt; Vanity Monnee, Alwin, F17, 223 pnt; Rowena Koster, Grand Dame, FI5, 221 pnt; Carlijn Bomas, Grand Dame, F14, 218 pnt; Patricia Tichem, Othilde, F15, 197 pnt. Klasse B. Monique v. Rij, B5, 191 pnt; Monique v. Rij, B6, 191 pnt; Nadie Hobbel, Rosa di Luca, B5, 179 pnt; Nadie Hobbel, Rosa di Luca, B6, 176 pnt. OUDDORP - Vanaf maan dag 6 december t/m vrijdag 10 december staat de papier container weer op het par keerterrein voor de schoolin- gang van OBS De Westhoek aan de Dorpstienden. U kunt gedurende schooluren uw- oud papier in de container plaatsen. Graag het papier zoveel mogelijk in dozen en/of gebonden aan te leveren en zo ver mogelijk naar achteren te stapelen. Mocht u oud papier hebben in de weken dat de papiercontainer er niet staat, dan kunt u dit in de schuur naast de overdekte fietsenstal ling zetten. Deze deur is tijdens schooluren geopend. Ook hier het verzoek het papier zoveel mogelijk in dozen of in gebon den hanteerbare pakketjes aan te bieden zodat men het een voudig kan verplaatsen. GOEDEREEDE - Na lan ge tijd had zich weer een inspreker gemeld voor het agendapunt Spreekrecht burgers in de gemeente raad van Goedereede. Het betrof een woordvoerder namens eigenaar Mark Kern van Poisson Cui sine Fresh Quality, geves tigd aan de binnenhaven in Stellendam. De directie deed in maart 2010 een verzoek voor aanpassing en of herziening van het bestemmingsplan Havens van Stellendam om het mogelijk te maken de vis- winkel De Molen (voor heen gevestigd aan de Molenkade) voort te zet ten en een visrestaurantje te exploiteren direct aan de Stellendamse binnen haven. Volgens de aanvra ger zou dit passen in het masterplan van de UFA (United Fish Association. (Door Jaap Ruizeveld) Een zeer ingewikkeld onder werpen waarbij enerzijds rond het bestemmingsplan (gemeen telijke) tekortkomingen zijn gesignaleerd. Anderzijds is er een bizarre strijd tussen twee bedrijven Habraken en P C waarin het maar niet komt tot een private overeenkomst. De rol van de gemeente is hier, volgens P C, uiterst traag en in optreden merkwaardig. Niet handhaven bij één bedrijf, wel sanctionerend bij de ander P C gaf aan al tienduizenden euro's verlies te hebben gele den. Diverse fracties vonden dat er nu snel een oplossing moet komen in deze affaire. Het speelt al meer dan een jaar. P C werkte mee aan uitplaat sing vanaf de Molenkade om woningbouw al daar mogelijk te maken en is nu aan de bin nenhaven in de problemen geraakt. Voeg daar een con currentiestrijd met een ander bedrijf aan toe en een slepend conflict ligt op de mat. De raadscommissie buigt zich nu over deze heikele kwestie. Dit op verzoek van enkele frac ties die vonden dat er nog aan vullende informatie op tafel diende te komen alvorens zij een definitief standpunt kon den innemen. De 4e editie van de Open Coffee Hoeksche Waard 18 november op Tienge- meten is succesvol ver lopen. Onder de ruim 100 deeelnemers waren ondernemers en diverse Hoeksche Waardse wet houders. Ondernemerschap en natuur werden tijdens deze bijeen komst met elkaar verenigd. Gastheer Natuurmonumenten had de bijeenkomst samen met HWLinked penningineester Bert Vredeveld voorbereid. Alles werd uit de kast getrok ken: een verzorgde locatie, een uitstekende catering door Herberg Tiengemeten en het 'Tientje' van bakker Vliet- lander. Ook mede-gastheer wethouder Reijnierse van de gemeente Korendijk was aan wezig. Open Coffee is een regelma tig gehouden, informele bij eenkomst waar ieder die iets met "online netwerken" heeft elkaar kan ontmoeten. Er wor den ideeën besproken, kennis gedeeld of meetings gehou den. Er zijn vijf bijeenkom sten per jaar in de Hoeksche Waard, telkens in een andere gemeente. Steven Corijn, voorzitter van HWLinked, heette iedereen welkom op Tiengemeten. Vervolgens gaf Henk Maijer - beheerder van Tiengemeten - een korte presentatie over het eiland. Hierna werd er door de aanwezigen gebruik gemaakt van de beschikbare tijd om met elkaar te netwerken. Om 1 l.ÜÜ uur was het tijd voor de 3 minuten-pitches. Een uitstekende mogelijkheid om zichzelf en hun organisatie in de schijnwerpers te plaatsen. De start was voor de locatiema nager van de Idahoeve. Deze historische boerderij is de afge lopen jaren omgebouwd., tot- een plek waar inensen me-ojjisyn chiatrische ziekten een periode kvmnen verblijven. Daarna konden de deelne mers kiezen voor een excursie te voet of per huifkar over het eiland. Beiden vielen in trek en het neutrale weer viel ook niet tegen. Bij terugkomst werd de lunch geserveerd door Hans Oosterhof en zijn team, waarna iedereen zich opmaakte voor de terugtocht met het pontje Tiengemeten. Een geslaagde Open Coffee Hoeksche Waard in een gemoedelijke sfeer en inspirerende omgeving. STELLENDAM - Op donder dag 9 december wordt door de vrijwilligers van de SWO Stellendam een gezellige mid dag georganiseerd voor senio ren. Deze middag gaan' wij naar tuincentrum Aralia in Hel levoetsluis, genieten van de mooie kerstsfeer. Er wordt gereden met eigen auto's. Indien u beschikt over een auto en u kunt passagiers mee nemen, graag even vermelden bij het opgeven. Vertrekken vanaf het Haegse Huus om 13.30 uur. Kosten zijn 4,00 p.p. inclu sief koffie/ thee. Voor het rij den met eigen auto krijgt u een kleine bijdrage. Graag bij het opgeven vermelden of u een auto beschikbaar heeft en hoeveel plaatsen. U kunt zich opgeven bij: Mw. van Oos tenbrugge, 491653 of bij Mw. Spahr-vd Hoek, 602411. Ook mensen van buiten Stellendam zijn van harte welkom. MELISSANT - Op vrij dag 17 december zal er in Melissant voor het eerst een Wintermarkt gehou den worden. Gymvereni- ging Kwiek en de dorps raad Melissant hebben de handen ineen geslagen en dragen zorg voor deze eer ste wintermarkt. De Wintermarkt zal plaatsvin den op het Plein en de Voor straat en rondom De Poort. In een gezellige winterse sfeer zullen er meer dan 40 kramen staan met een breed assorti ment aan koopwaar. Natuur lijk treft u er kraampjes met kerstartikelen aan, maar ook leuke cadeauartikelen, kinder kleding, Tupperware, houten speelgoed, antiek en curiosa woon- en tuinaccessoires, alpa ca wol artikelen, echte boeren kaas, rommelmarkt spulletjes, sieraden, schilderijen, gereed schap etc. etc. Te veel om alle maal op te noemen. Ook kunt u op de foto in een leuke set ting en een ritje op een heuse arrenslee is ook mogelijk. Aan de inwendige mens is ook gedacht. Mocht u zin hebben in een broodje beenham, een kopje soep, poffertjes of een glaasje glühwein het kan alle maal. Voor de kinderen is er ook genoeg te beleven. Naast eitje tik, levende dieren, envelop pen trekken, rad van fortuin, ritje op de arreslee etc. is er ook nog een springkussen aan wezig. Dames in Dickens kledij zullen tijdens de markt rondlo pen en iets uitdelen. Het geheel zal opgeluisterd worden door optredens van de Vrolijke Fluiters, een blok fluit ensemble, en het fanfare orkest 'Tot Nut en Genoegen'. Genoeg redenen om deze eer ste Melissantse wintermarkt te bezoeken. U bent van harte welkom op vrijdag 17 decem ber van 16.00-22.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4