Country Floor is verhuisd van Weststraat naar Achterweg Kijken, Keuren en Kopen tijdens Ladies Night bij Graka Deelnemers keverrit heel enthousiast Voorspeelavond slagwerk Damvereniging Denk en Zet Hobbybeurs Gouden Handen Sunstore winnaar mooiste stand Vision Israëlreis voor Verloting Combi Foto Hameeteman senioren Winnaars Honda zitzak Bingo SVIK EIIAIIDEn-IIIEUWS Verwarming Groei Aftrap Act Positive scholentour op CSG Prins Maurits PAGINA 6 DINSDAC; 2a NOVEMBER 2010 Er was veel belangstelling voor' de SOMMELSDIJK- Kijken, keuren en kopen, het kon allemaal afgelopen donderdagavond tijdens de tweede editie van de Ladies Night bij tuincen trum Graka. Vorig jaar bleek dit evenement al een enorm succes en dus besloot de familie Van der Kamp ook dit jaar weer een Ladies Night te orga niseren. Ruim 500 dames kwamen een kijkje nemen. Wie de avond gemist heeft, krijgt volgend jaar een herkansing, want dan zal er wederom een Ladies Night gehouden worden. Door Mirjam Terhoeve "De opzet van de Ladies Night Ladies Night bij Graka. (Foto: Mirjam Terhoevej) was iets anders dan de vorige keer", vertelt Hein-Jan van der Kamp. "Door de enorme belangstelling vorig jaar, werk ten we dit jaar met gratis kaar ten en met twee rondes, zodat iedereen uitgebreid de kans kreeg om rond te kijken. Als we dat niet hadden gedaan zou het nog drukker zijn geweest. De kaarten waren in een mum van tijd weg". Hein-Jan is dan ook zeker van plan om volgend jaar weer een editie te organi seren. "Er is blijkbaar toch veel belangstelling voor. Of mis schien zelfs ook een Ladies Night in het voorjaar", oppert hij. "Daar denken we nog even over na". Verschillende bedrijven De dames konden zich donder dagavond in het tuincentrum uitgebreid laten informeren over vele producten. Verschil lende eilandelijke bedrijven waren met een stand aanwezig om hun waar aan te prijzen en informatie te bieden over hun producten. Zo was er onder andere een workshop taarten maken en bonbons maken, maar ook een workshop kera miek en sieraden. Er kon geproefd worden van feeste lijke hapjes voor bij de borrel, maar ook van verschillende lek kernijen voor bij de koffietafel. Aandacht voor het uiterlijk was er natuurlijk ook en daarnaast waren er leuke cadeautjes te bewonderen voor de feestda gen. Al met al heerste er een gezellige sfeer, waarin er volop gelegenheid was om ideetjes op te doen voor de feestdagen. Tussendoor kon men even bij komen met een kopje koffie op een gezellig terrasje. Tuincentrum Graka zelf was uiteraard al helemaal klaar voor de kerst. Diverse nieuwe trends en stijlen waren geëta leerd, zodat er voor ieders smaak wel iets te vinden was. Zoals voor de liefhebbers van de traditionele kerstkleuren rood en groen. Dit jaar aange vuld met gebroken wit, zodat het geheel iets frisser oogt. Voor wie meer van naturel houdt, was er veel keuze in kerstar- tikelen in de kleuren grijs; wit gecombineerd met riet. Heel populair zijn momenteel de hartvormen. Verkrijgbaar in riet, in metaal of glas, bij voorbeeld als houders voor waxinelichtjes. Wie meer van romantisch/ klassiek houd, kon kiezen uit diverse accessoires in oud-zilver gecombineerd met oudroze, maar zonder dat het te zoetsappig wordt. Ook wit is weer helemaal terug. Mooi in combinatie met rode besjes. Daarnaast de oud-HoUandse stijl met veel rood-wit geruite elementen. In het tuincen trum waren dan ook heel veel voorbeelden te zien van al deze combinaties en ze vonden ook gretig aftrek. Kortom, er was voor ieder wat wils. Niet alleen tuincentrum Graka, maar ook de standhouders kij ken met grote tevredenheid terug op deze avond en zijn zeker van plan om er ook een volgende keer weer bij te zijn. Uiteraard is de kerstshow bij Graka de komende weken nog steeds te bewonderen. Wie dit alles nog eens wil zien of sowie so even een kijkje wilt nemen is van harte welkom. Graka is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 18.00 uur. Op vrijdag tot 21.00 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. Binnenkort zijn er natuurlijk ook weer kerstbomen te koop en ook voor vuurwerk is men bij Graka aan het juiste adres. Op 17 december is er zelfs een vuurwerkshow te bewonderen. Deze begint om 20.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.graka.nl GOEREE-OVERFLAKKEE - Het was een mooie nazomeravond, toen 17 kevereigenaren een eerste keverrit maakten over het eiland. Alle deelnemers waren zeer enthousiast en de organisatie kreeg dan ook te horen dat het zeker voor herhaling vatbaar is. Men heeft het idee dat er nog veel meer mooie kevers op Goeree-Overflakkee rijden. "Doet u mee volgende keer?" zo vraag de organisatie. Bént u geïnteresseerd om naar foto's van de keverrit te kijken ga dan naar: www.mijnalbum.nl, klik op openbare albums, auto's, oldtimers, Middelharnis en u kunt de kevers en de rit volgen. NIEUWE-TONGE - Op vrij dag 26 november organiseert de muziekvereniging Apollo, afdeling slagwerk, een voor speelavond. Alle slagwerkleer- lingen treden deze avond voor het voetlicht. Ook Uiteraard zal het slagwerken semble o.l.v. Gert Zweerus op deze avond ook van de par tij zijn, vooral ook omdat de continuïteit van dit ensemble mede bepaalt wordt door de aanwas van nieuwe leden. Deze avond wordt gehouden in Ons Dorpshuis, Korteweeg- je 14, Nieuwe-Tonge. Het pro gramma begint om 19.30 uur en de zaal is vanaf 19.00 open voor publiek. OUDDORP - Negen jaar geleden begon Flip Otte in Ouddorp met de ver koop van houten vloeren. In de afgelopen jaren is het assortiment van zijn winkel,Country Floor, fors uitgebreid. In 2005 werd een ruimer pand betrok ken aan de Weststraat en onlangs verhuisde het bedrijf naar de Achter weg, ook weer in Oud dorp natuurlijk. Vrijdag 12 november was er een open dag. Door: Adri van der Laan Toen Flip Otte begon met het leveren en leggen van vloe ren, bleek dit positieve reacties op te leveren bij zijn klanten. Deze reacties en de vraag van de markt leidden er toe dat Flip het assortiment van Coun try Floor steeds verder kon uit breiden. Deze expansie ging door toen hij de winkel in de Weststraat in Ouddorp betrok. Naast de houten vloeren breid de het assortiment van Coun try Floor uit met laminaat, pla vuizen en p.v.c-vloeren. Naast de verkoop van vloeren werd Flip ook actief in de ver koop van artikelen in de (sfeer) verwarming, zoals kachels, haarden en schouwen en korte tijd later werd Country Floor ook leverancier van keukens. Om verschillende redenen heeft Flip Otte besloten om te verhuizen naar de Achter weg. Dit pand is zijn eigen dom terwijl het vorige pand werd gehuurd, daarnaast heeft het meer uitstraling en sfeer waarin zijn producten beter tot hun recht komen. Dat de Ach terweg geen 'zichtlocatie' is, is voor een winkel als Country Floor geen nadeel. De aanschaf van een vloer, kachel of keuken is geen impuls-aankoop. Men sen besluiten van tevoren waar ze willen gaan kijken om een keuze te maken. Volgens Flip weten de mensen, als je goed bekend staat, je toch wel te vin den. "En daar komt nog bij dat 80% van mijn branchegenoten niet in een winkelstraat maar op een industrieterrein zijn te vinden". Ondanks de ecoiromische cri sis en de gevolgen daarvan voor iedereen, heeft Flip in de afgelopen jaren ervaren dat de belangstelling voor zijn bedrijf groeide. De groei is volgens hem - naast de goede mond- op-mond-reclame van zijn klanten - ook te danken aan de groeiende belangstelling voor p.v.c-vloeren. Dit assortiment heeft hij in de afgelopen jaren verder uitgebreid. Ook het Het pand en inteneui van Cuunlry floor aan de Achterweg in Ouddorp. (Foto's Adri van. der Laan) assortiment plavuizen is uitge breid. Onlangs hield Flip open huis in zijn pand aan de Achterweg 22. De verkoopruimte is wat kleiner dan in het vorige pand, maar de inrichting en uitstra ling is wel gezelliger geworden en er is nog net zoveel keuze als eerst. In het pand aan de Achterweg in Ouddorp, is gezelligheid troef Mensen die de winkel bezoeken zullen ongetwijfeld direct 'verkocht' zijn door de nostalgische inrichting onder de oude balken. Flip Otte doet er alles aan om, naast service en kwaliteit, ook deze gezel ligheid in zijn winkel door te geven aan zijn klanten... De openingstijden van de nos talgische winkel van Country Floor zijn: Dinsdag: 10.00- 12.00 en 13.00- 15.00 lUU" Woensdag t/m Vrijdag: 10.00- 12.00 en 13.00- 17.00 uur Zaterdag: 10.00- 15.00 uur Zondag en maandag gesloten. Als 's avonds u beter uitkomt, dan kunt u altijd een afspraak maken. Meer info via tel. 0187-684700 of de website www.countryfloor. nl ,acENr/,, www.brilcentrumkeuvelaaLnl Zandpad 56 - Middeihainis - lelelooa (0187) 48 34 37 MIDDELHARNIS Bij Damvereniging Denk en Zet zijn maandagavond de volgende wedstrijden gespeeld: Groep 1: J.A. Dekker-H.H. Verolme 3-0 F. Hermelink-J. van Hoorn 3-0 I.Koese-A.van der Veer I-1 Kamp-I. Mackloet 0-3 M. Klink-W. Vroegindeweij l-l Groep 2: R. v. Rijnberk-W. Stolk 0-3 B. du Pree-J.A. Nipius 3-0 M. Meijer-S.W. Keijzer 0-3 C;. Polcler-J. Jordaan 1-1 R. Jacobs-S. Maliepaard 3-0 J.J. Melaard-H. Keuvelaar 1-1 C. Admiraal-A. Jelier 0-3 Het zag er heel lang naar uit dat de partij tusseir Dekker en H.H. Verolme in remise zou eindigen, maar op het laatst zag Verolme een meerslag over het hoofd en dat kostte hem na een spannende eindrace de partij. Van Hoorn bakte er tegen Hernielink helemaal niets van. Al in het begin liet hij zich hele maal in de hoek drukken. Van der Veer stond in het eindspel gewonnen, maar ineens ging hij in de fout en daar profi teerde Koese van. Precies op tijd wist hij er nog een remise uit te slepen. Kamp durfde een slagzet tegen Mackloet niet aan. Had hij hem geno men dat was Mackloet volsla gen in de vernieling gegaan, maar dat gebeurde dus niet en toen ging het mis. Nog lang heeft hij wat tegengesparteld, maar Mackloet ging uiteinde lijk met de pimten strijken. Klink kwam tegen Vroeginde weij al gauw een schijfje ach ter te staan, maar dat maakte Vroegindeweij wat overmoe dig. Hij maakte een misser en toen werd het toch nog remise. Van Rijnberk had in Stolk een te moeilijke tegenstander. Hij heeft het best nog een .poosje volgehouden, maar tenslotte moest hij het onderspit delven. Du Pree en Nipius speelden een vluggertje. Du Pree won en haalde daar drie kostbare puntjes mee binnen. Keijzer doet het goed. Won hij vori ge week van Van Rijnberk, nu bond hij Meijer aan zijn zegekar. Daarmee voert hij de kopgroep van afdeling 2 aan. Polder en Jordaan zijn een paar veteranen die aan elkaar gewaagd zijn. Polder speelde z'n zoveelste remise. Jacobs doet het de laatst tijd ook niet slecht. Maliepaard deed z'n uiterste best om hem ten val te brengen, maar het lukte niet. Op het laatst moest hij in Jacobs zijn meerdere erken nen. Meiaard mocht wel een beetje van geluk spreken, dat hij bij Keuvelaar nog een punt je weghaalde, want hij stond al gauw een schijf achter. Maar zijn stand werd in de loop van het spel steeds beter, met toch nog een punt als resultaat. Jelier won van Admiraal. Deze hield ondanks een ach terstand nog lang stand, maar op het .laatst kwam hij hele maal klem te staan en moest hij capituleren. BRUINISSE - In Sporthal De Vanger wordt zaterdag 27 januari de Hobbybeurs Gouden Handen gehou den. Dit jaar zullen onder meer de volgende hobby's te zien zijn: Sterrenkunde, oude brom mers, diverse technieken om kaarten te maken, geboorte geschenken, sieraden, pretex, keramieken mossels, poppen- kleertjes, boompjes van edel stenen, zeepketungen, kat ten schilderen met oUeverf, modelbouw, kerststerren van folie, bloeirrschikken. En nog veel meer. Verder zijn er stands ingericht voor de verkoop van hobby materialen. Kinderen kunnen tegen een vergoeding deelnemen aan een workshop verzorgd door het CJV. Ook zijn er weer leuke prijzen te winnen tijdens de verlotin gen. U bent van harte welkom op deze gezellige hobbybeurs vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur in de sporthal. De \(Uii(iltius iijj ki't plnn vim 'dj' l'rins In aanloop naar 1 d<-(em- ber 2010 'WcreldAids- dag', trekt de Act Fositive- campagne met een scho lentour door het land. Op 17 november vond de aftrap voor deze scholen tour plaats op de csg Prins Maurits in Middelharnis. Op het plein stond een grote Amerikaanse school bus geparkeerd en voor de leerlingen van vwo-4 en vwo-5 een divers pro gramma georganiseerd. ZOA-Vluchtelingenzorg, Tear en Woord en Daad organiseren de Act Posi tive scholentour om jon geren bewust te maken van de Aidsproblematiek in ontwikkelingslanden. Het programma op de csg Prins Maurits werd geopend met een Maurits' bijdrage van leerlingen. Anne- toos Struik en Charlotte van Putten vertelden over de ont moeting die zij met een Aids- patiënt hadden tijdens een reis met ZOA-Vluchtplingenzorg naar Cambodja. In interactieve worksliops werden de leerlin gen vervolgens geconfronteerd met de vooroordelen over Aids en de impact die Aids kan heb ben op een samenleving. De middag werd afgesloten met een Lagerhuisdebat. Pieter Wolfert, één van de leerlingen van de csg Prins Maurits ver telde aan het eind van de dag: 'Aids zou meer een issue moe ten zijn. Zeker als je ziet wat voor gevolgen het heeft. Kin deren raken hun ouders kwijt, samenlevingen raken erdoor ontwricht. Daarom moeten wij iets doen tegen Aids.' Vooroordelen over boord De leerlingen op de csg Prins Maurits kwamen in actie tegen Aids door vooroordelen over boord te zetten, mee te doen aan de workshops en hun handtekening te geven in de strijd tegen Aids. Deze hand tekeningen worden door Act Positive aan het Europees Par lement aangeboden om .\ids weer hoger op de agenda te krijgen. Zowel de leerlingen als de docenten konden terugkijken op een bijzondere dag. Docent De Vries: 'Ik ben blij met het enthousiasme waarmee de leerlingen hebben meegedaan aan het programma. De sfeer waarin deze actie plaatsvindt is heel positief, de jongeren leren dat de Aidsproblematiek veel ingewikkelder is dan het op het eerste gezicht lijkt. En dat is belangrijk!' Voor meer informatie over Act Positive of over de scholentour kijk op www.actpositive.nl Ook dit jaar was Combi Foto Hameeteman weer groots aanwezig op de Vision beurs met een prachtige stand. Deze stand had als thema 3D LED van Samsung. En zoals gewoonlijk kon men ook dit jaar weer gratis mee loten. Uit de honderden deelnemers trok Dennis de Vroe van Samsung, de heer K. Pater uit Dirksland als gelukkige winnaar i'an de Samsung DVD speler (zie foto). Volgens de heer Pater komt deze goed van pas bij de vele lezingen die hij geeft over het eiland. De ivake up light is gewonen door de heer J. Vlietland uit Goedereede. SOMMELSDIJK - Voor het derde achtereenvol gende jaar organiseert Christenen voor Israel een Israëlreis voor senio ren onder leiding van Jan van Gurp uit Sommels- dijk. De reis van 21 tot 31 maart 2011. Op een wat lager tempo door het Beloofde Land en toch vrij wel alle belangrijke plaatsen zien, in de mooiste tijd van het jaar, als alles gaat bloeien. ~Bij een reis voor senioren doen we het wat rustiger aan. We pro beren niet te vroeg te beginnen en in de middag niet te laat terug te zijn in het hotel. Geschikt voor gebruikers van rollator of rolstoel, mits men zelf of met behulp van een eigen begeleider de bus kan in- en uitstappen. Op de luchtha vens kan vervoershulp worden geregeld", aldus Jan van Gurp. Er wordt gereisd met de recht streekse vlucht van EL-AL. Op de luchthaven Ben Goerion wordt u opgewacht door uw gids en chauffeur. Zij brengen u met de gereedstaande bus naar het hotel Eshel HaShom- rom in Ariel Samaria Vervolgens wordt er gereden door Samaria, het Bijbelse gebied waar zich zoveel heeft afgespeeld. Bekende plaatsen hier zijn Sichem, Shiloh en Bethel. Er wordt geluisterd naar het bijzondere verhaal van de mensen die hier wonen. Zij vertellen over gebeurtenis sen die hier hebben plaatsge vonden. De eigenaar van het hotel vertelt iets over het leven in Samaria. Ook wordt er een bezoek gebracht aan het Educatieve Centrum en de synagoge van Rabbijn Brodman in Savion met de Bijbelse tuin. Hij geeft uitleg hoe Joodse jongeren kennis wordt bijgebracht over hun (geestelijke) 'wortels'. Er kan een boom geplant worden in een natuurreservaat. Verder doet men tijdens de reis Jeru zalem aan waar men ook ver- blijft. Voor informatie kunt u contact opnemen met de reisleider, tel. 0187-480451. U kunt hem ook een e-mail zenden, jvg(?J solcon.nl. Verder kunt u voor informatie terecht bij Christe nen voor Israel te Nijkerk, tel. 033- 245 88 24 o.v.v." reisnum- nier 11005. 0i 'DDORI' - hcee dagen lang konden de ruim 3.000 bezoekers van de Vision consumentenbeurs in Ouddorp bij de firma's Pols Zuidland en Tanis Tuinmachines, die daar een greep uit hun tuinmachine en beregeningsassortiment toonden, kans maken op een unieke Honda zitzak. De prijswinnaars zijn: vrijdag: C. Westlioeve - Ouddorp; zaterdag: N. Troost - Goedereede. De lüinnaars zijn getrokken door de heer Qert Venveij van Eilanden-Nieuws. Aan C. We.sthoeve werd de zitzak nog op de beurs uitgereikt door de heren L. den Bakker van Pols Zuidland (links) enj. Tanis van Tanis Tuinmachines. Op de Vision beurs van enkele weken geleden is de mooist stand van de beurs gekozen. Het bestuur en Henk Wielaard (Rabobank Goeree-Overflakkée) maakte na de opening van de beurs een ronde langs alle stands. De heer Wielaard verkoos de stand van Sunstore als allermooiste. De stand van Sunstore is eigenhandig door eige naar de heer Kramer en zijn personeel ontworpen en opgezet. In 't algemeen was het niveau van de stands hoog en zeer representatief. Als beloning nam de heer Kramer een hotelbon in ontvangst. Op de foto van links naar rechts: Flip Otte, Hans Kramer, Bert Tuk, Henk Wielaard en Dimmen Hameetenmn. DIRKSL.AND - Op donderdag 25 november organiseert SVIK een bingo in de Victoriahal te Dirksland Aanvang 19.30 uur zaal open 19.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6