O o ^l<- LEZERSACTIE Diabetespatiënten volgden interactieve cursus '^Mfi a Adventconcert Lucas en Jaap Kramer, Per Amore en In Touch Uniek orgelconcert door Kriston van Bemmel EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Richard Baan Directeur Bedrijfsmanagement Rabobank Goeree-Overflakkee Site www.DnDiek.nl klaar voor drukke feestmaand na vernieuwing Natuuronderhoud langs De Vliegers Haringvliet Oud papier Nieuwe Tonge Open repetitieavond Rehobóthkoor MX Ouddorp zegt de 65cc vaarwel Plato en het christendom Weekdiensten kerken Collecte Brandwonden Stichting groot succes EIIAtlDEn-niEUWS Reacties M Uitdagingen op Goeree- Overflakkee Nieuw adviescentrum Ervaring Inleveren spullen Jaarmarkt ri?^ Solo-CB's IIEUWS OP TOEGANGSPRIJS C 2,- KOK^TIMG PER PERSOON PA(;iNA2 DINSDAC; 23 NOVEMBER 2010 De cunusleifhters Erna di' Joii^ (links) en Marijke Nieaioman. DIRKSLAND - Zorggroep Haringvliet heeft in okto ber en november twee cursussen PRISMA geor ganiseerd. PRISMA Pro actieve Interdisciplinaire Self Management educatie is een cursus voor mensen met diabetes mellitus type 2. De cursussen werden geleid door Erna de Jong en Marijke Nieuwman. De trainers kijken terug op twee geslaagde cur sussen. Er was voldoende ruimte voor discussie met 8 deelnemers. Door de open sfeer tijdens de bij eenkomsten waren deel nemers openhartig en er was ruimte om ervaringen uit te wisselen. Tijdens de cursus werd bespro ken wat het hebben van diabe tes voor iemand betekent. Ook de complicaties die kunnen voorkomen werden bespro ken. Veel aandacht was er voor het onderwerp voeding bij dia betes: Wat mag je eten, wat zijn goede vetten, hoeveel koolhy draten e.d. Door middel van het stellen van open vragen wordt de dis cussie aangemoedigd en wordt gevraagd wat deelnemers van de verschillende onderwerpen weten en welke gedachten zij t)\er diabetes hebben. Het doel \an de cin-sus is zelfmanage ment: Hoe geef ik diabetes een plaats in mijn leven en leef ik /.o dat ik minder kans heb op complicaties van diabetes. Iedere deelnemer maakt zijn/ haai' eigen persoonlijke actie plan waar de verstrekte infor matie in gebruikt wordt. Want het uiteindelijke doel is dat ieder op zijn/haar eigen manier met de aandoening om gaat. Enkele reacties van deelne mers: "Werkelijk een zinvolle cursus, veel eye-openers en bewust wording van risicofactoren". "Bewustwording van je eetge woonten en geleerd hoe om te gaan met diabetes". Wilt u ook een PRISMA cursus volgen, meldt u clan aan bij uw praktijkondersteuner, diëtist of diabetesverpleegkundige. Meer informatie over PRISMA kunt u vinden op www.tharing- vliet.nl. Zorggroep Diabeteszorg B.V. MIDDELHARNTS Op zater dag 27 november geeft orga nist en musicus Kriston van Bemmel een concert in de Herv. Kerk te Middelharnis. Hij biedt een veelzijdig pro gramma met orgelliteratuur en improvisaties. L'it de literatuur worden o.a. werken gespeeld van Bach, Buxtehude, Lan- glais en Guilmant. Er is ook ruimte voor orgelimprovisaties over psalmen en geestelijke lie deren en aandacht voor min der bekende koraalbewerkin gen van o.a. André van Vliet en Martin Zonnenberg. Kriston studeert aan het Rot terdams Conservatorium voor uitvoerend musicus hoofdvak orgel (Aart Bergwerf!) en bij vakken piano (Annette Rogers) met daarnaast kerkmuziek, improvisatie en de bekende theoretische vakken. Het concert begint om 19.30 lun'. Kerkdeiuen gaan open om 19.00 uur. Entree volwas senen EUR 8,- en kinderen tot 12 jr gratis. Na afloop van het concert is het mogelijk vragen te stellen aan de concertgever. Wilt u meer informatie over het pro gramma dan kunt u een email stinen naar: management® kristonvanbemmel.nl Op de website ook meer info: www.kristonvanbemmel.nl Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-tnuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tei. (0187)471020 E-mail: info@eiiandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zate/ijke adverlenf/es; maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdraclnten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tei. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mall: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mall: redactie@eilandennleuws.ni Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overfiakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS Richard Baan is op 1 oktober 2010 aangesteld als directeur Bedrijfsma nagement van Rabobank Goeree-Overflakkee. Hier onder een korte kennis making. Richard (52) is geboren en geto gen in Zwijndrecht en woont momenteel in 's-Gravendeel. 'Ik ben na mijn MEAO-oplei- (ling en mijn militaire dienst plicht als assistent accountant begonnen bij de Accountants dienst van Rabobank Neder land. Na diverse bedrijfseco nomische- en accountancy opleidingen heb ik in 2001 ook een postdoctorale opleiding Internal Opleiding Operatio nal Auditing afgerond. Daarna heb ik enkele jaren geleden de overstap gemaakt naar de lokale Rabobank en heb met veel plezier de functie van manager Control uitgevoerd bij de Rabobank in Delft. Na 32 jaar oefen ik nu voor het eerst de functie van Directeur Bedrijfsmanagement uit. Een functie die ik met veel energie en plezier ben gestart. Abso luut een leuke functie met veel uitdagingen!" "Rabobank is dé bank op Goe ree-Overflakkee. Dit is bereikt door samen te werken met klanten en ze steeds te blijven verrassen. Om de belangrijk ste financiële dienstverlener te blijven is het ook belangrijk om de risico's goed te beheer sen. De zorg voor de klant staat bij ons hoog in het vaandel. De regelgeving nauwlettend vol gen is daar een logisch gevolg van. De ambitie die ik heb om de bank te sturen naar een betere financiële performance en het borgen van de noodzakelijke beheersing van de bancaire risico's hebben -mij naar Goe ree-Overflakkee gebracht. Ik woon met mijn gezin al jaren heel prettig in 's Gravendeel. Goeree-Overflakkee ligt bijna letterlijk in mijn achtertuin! Betrokken zijn vind ik heel belangrijk en slaat voor mij los van het wonen in het werkge bied." "Eén van de eerste uitdagingen waar ik voor sta is het voorbe reiden van de bouw van ons nieuwe adviescentrum aan de Rottenburgseweg in Middel harnis. Klanten kiezen tegen woordig zelf hoe en waar ze him bankzaken regelen. Tele fonisch en via internet en op een tijdstip dat hen het beste past. Als dichtbijbank vinden wij dat een goede ontwikke ling. Wij vinden het minstens zo belangrijk dat we onze klan ten persoonlijk ontmoeten op een inspirerende plek. Het nieuwe adviescentrum aan de Rottenburgseweg wordt zo'n plek. Uiteraard zijn er ook praktische overwegingen die aan de bouw van het nieuwe pand ten grondslag liggen. Met de realisatie van het pand werken de backoffice-afdelin gen straks weer in hetzelfde gebouw met veel adviseurs en de directie. Wel zo efficiënt. Met het nieuwe adviescentrum willen we ook laten zien dat wij MVO belangrijk vinden. Zo gaan we duurzaam en energie zuinig bouwen. We hopen het nieuwe adviescentrum in de Richard Baan, directeur Bedrijfsmanagement Rabobank Goeree- Overflakkee. tweede helft van 2012 te kun nen betrekken", aldus Richard. "Ik heb redelijk wat ervaring binnen de Rabobankorgani- satie. Via de Audit Rabobank Groep bezocht ik veel lokale Rabobanken en ben ik in alle hoeken van het land geweest. De Rabobank verandert in 2011 haar bestuursmodel. Met dit nieuwe model zoekt de Rabo bank nog meer aansluiting bij haar leden. De structuur van de organisatie zal niet veel wijzi gen. De verandering zit vooral in de manier van vergaderen met de ledenraad en de leden. Mijn ervaring bij al die Rabo banken en mijn ervaring op het gebied van governance komen straks nog goed van pas!" De website van winkelcen trum d'n Diek is onlangs geheel vernieuwd. Deze site biedt nu een compleet overzicht van alle winkels en activiteiten op en rond de winkeldijk. Op www.dndiek.nl vinden bezoekers alles wat ze willen weten over winkelen in Mid delharnis. De website maakt duidelijk waar men lang of kort kan parkeren, waar voor zieningen als pin-automaten en openbare toiletten zijn, en de website biedt een overzicht van alle winkels. In totaliteit zijn dat meer dan 100 winkels. Deze nieuwe website is gerea liseerd door Van Helden Prak tische Marketing. Erwin van Helden: "Het mooie van deze site is dat deze echt gemaakt is voor de bezoeker. Want hoewel Ondernemersvereniging Mid delharnis opdrachtgever was, is deze vereniging niet promi nent aanwezig op de website. Wel is er extra ruimte voor leden van Ondernemersver eniging Middelharnis om meer informatie te publiceren zoals de openingstijden en de exacte locatie van de winkel." Drukke feestmaand De nieuwe site geeft een goed overzicht van de komende acti viteiten, zoals de intocht van sinterklaas aanstaande zater dag. Tegelijkertijd gaat dan ook de feestmaandactie van start, waarbij het winkelend publiek weer vele mooie prijzen kan winnen. U leest alles over deze actie, de lampionnenoptocht, de midwintermarkt en de extra koopavonden op www.dndiek. nl. NIEUWE-TONGE - Op zater dag 27 november wordt er in Nieuwe-Tonge oud papier opgehaald voor de Hersteld Hervormde Gemeente. Voor 09.00 uur kan het gebundeld langs de weg worden gezet. SOMMELSDIJK - Zaterdag 27 november is er weer gelegen heid om goede spullen voor de Jaarmarkt van de herv. gemeente Middelharnis in te leveren bij de Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis. Van 10.00 -11.00 uur staan medewerkers voor u klaar om ze in ontvangst te nemen. De volgende artikelen kunt u niet inleveren: bankstellen, wandmeubels, ledikanten, kapotte en/of vieze spullen, oude typen computers, oude typen beeldschermen (worden door de gemeente gratis bij u thuis opgehaald). Contactpersoon: Cor Hamee- teman, tel. 0187-482967. lüBSM^rf» MIDDELHARNIS - Op vrijdag 10 december orga niseert Mission Music Concerten een Advent concert in de Hervormde kerk te Middelharnis. Aan deze avond werken mee de zanger Lucas Kramer uit Urk die zal worden bege leid op vleugel door zijn broer Jaap Kramer en een samengesteld gospelkoor uit de koren Per Amore en In Touch. Van jongs af aan speelt muziek een belangrijke rol in het leven van Lucas Kramer. Hij werd op 18 november 1972 geboren op Urk als oudste zoon in het gezin Kramer. Vader en moe der zongen allebei als solist bij diverse koren, zodat muziek er met de paplepel werd inge goten. Het was dan ook niet vreemd dat Lucas al op jeugdi ge leeftijd aan de hand van zijn vader meeging naar de repe tities van de Urker Zangers. Echter, niet het zingen in een koor maar het bespelen van de cornet (trompet) werd zijn gro te passie. Vanaf zijn achtste jaar, is hij al lid van Brassband Vale rius in Urk, terwijl hij op de muziekschool in Emmeloord alle diploma's op blaasgebied behaalde. Eind jaren negen tig voltrok zich echter een bij zondere muzikale ommekeer in het leven van Lucas, toen broer Jaap samen met een stel vrienden het Christelijk Jong Mannenkoor "Soh Deo Gloria" oprichtte. Lucas ging ook zin gen bij dit koor, en hij deed dat met zoveel gedrevenheid en passie, dat hij als solist al snel bekend werd bij andere koren. Hij besloot op zangles te gaan bij Aart Mateboer, een beken de naam in de Nederlandse muziekwereld. Inrniddels werd de naam Lucas Kramer steeds meer en meer bekend in Nederland. Er volgden cd- opnames en ontelbare concer ten door heel Nederland. Maar ook tv-optredens bij Nederland Zingt en concerten in de grote zaal van de Doelen te Rotterdam passeerden de revu. Ook was hij onlangs één van de hoofdgasten op het gro te podium van de Nederland Zingt Dag en mocht hij daar o.a. het prachtige lied "Gebed van een vader" ten gehore brengen. Begin 2008 kwam de cd 'Het is goed' uit en in oktober 2009 werd tijdens een prachtig pre sentatie-concert de nieuwe cd "Vroeger wordt Later" gere- leased. Dagelijks ontvangt Lucas veel mailtjes en berich ten van mensen die geraakt zijn door de liedteksten en door zijn stem. Verder zal ook een groot samengesteld Gos pelkoor In Touch"en "Per Amore" o.l.v: Ad de Joode mee werken aan deze avond. Het koor zal op vleugel worden begeleid door de pianisten Pie- ter Verhage en Aijan Huizer. In 2009 heeft dit concert voor eerste keer plaats gevonden en kwam er reactie uit het publiek om hier een vervolg aan te geven. Het belooft een avond te worden met solozang van Lucas Kramer, koor- en samen zang van prachtige kerstliede ren en instrumentale intermez zo's kortom een avond met een prachtig repertoire Het concert begint om 20.00 uur en de kerk gaat open om 19.15 uur. De toegang voor volw. bedraagt 10,- en voor kinderen t/m 12 jaar 5,- en de kaarten zijn online te bestellen via www.missionmusicconcer- ten.nl of via tel: 0187-6035IÖ. Verder zijn de kaarten ook te koop bij Boekhandel van der Boom in Sommelsdijk, Boek handel Akershoek in Ouddorp en indien voorradig zijn er ook nog kaarten te koop bij de ingang van de kerk, voor aan vang van het concert. De collecte van dit concert is bestemd voor het evangelisatie werk wat Carina Saarloos mag verrichten onder de prostitu ees in Mali. Eilanden-Nieuws is mede-sponsor van dit concert en via onderstaande bon krij gen de lezers 2,- korting. Meer informatie over Mission Music Concerten vind u op onze vernieuwde website www.mis- sionmusicconcerten.nl en op de site www.eilandennieuws.nl ADVENTCONCERT LUCAS EN JAAP KRAIVIER, 'PER AMORE' EN 'IN TOUCH' - VRIJDAG 10 DECEMBER HERV. KERK MIDDELHARNIS i Tegen invulling en inlevering van onderstaande bon: Naam 1 v/famili< I Adres -F postcode l Woonplaats 5 E-mail adres MIDDELHARNIS - Niets te doen of je wil eens lekker bui ten bezig zijn? Kom dan naarde natuurwerkdag van de Natuur en Landschapsvereniging Goe ree-Overflakkee (NLC;0). Op zaterdag 27 december worden er weer onderhoudswerkzaam heden uitgevoerd aan Natuur elementen. Deze activiteiten worden georganiseerd door de werkgroep terreinbeheer van de vereniging. De activiteiten zijn deze keer langs De Vliegers te Middel harnis. De bedoeling is de wil gen langs de vliegers te knot ten. Het perceel is eigendom van SBB. Op deze actiedag van de NLG kan men weer veel hulp gebruiken. Een ieder die iets voor het behoud van de natuurelementen wil doen of eens lekker buiten bezig wil zijn, kan daar a.s. zaterdag bij helpen. Er wordt verzamekl om 8.30 uur bij de overgang van de Vliegers aan de Bolle tjesweg. Handgereedschap en motorzaag zijn aanwezig, maar wie ook in bezit is van dit, en van ander goed gereedschap mag, en kan dit zeker meene men. De Bolletjesweg is te bereiken via de Provincialeweg N21."). rontonde Middelharnis rich ting Nieuwe Tonge, eerste weg links de Eerste Groeneweg Vordt Bolletjesweg. Verdere inlichtingen kunt u krijgen op telefoon nummer: 681105 of 485566 en op www. nlgo.nl. SOMMELSDIJK - Het Christe lijk gemengd Rehobóthkoor is druk bezig om de kerstliederen in te studeren voor het concert op woensdag 22 december in de Rehobóthkerk te Sommels dijk. Het bestuur vindt het een mooie gelegenheid om belang stellenden in de gelegenheid te stellen een repetitieavond mee Ie maken, die in de kerk wordt gehouden. De avond - op woensdag I december - begint om 19.45 uur en eindigt om 21.30 uur. Het koor kan in het bijzondei versterking gebruiken bij de sopranen en tenoren. Echter uw komst wordt bijzonder op prijs gesteld en verplicht u tot niets. U mag komen luisteren, maar als u wilt ook meezingen. Voor informatie: 0187-480111 of e-mail adres; p.v.d.kraan^i kpnplanet.nl Bart Klijn en Siemon Bezuijen hebben weer een druk jaar achter de rug, het motorcross seizoen 2010 zit erop. Siemon heeft na een zware blessure deelgenomen aan de N.K.- jeugdwedstrijden voor de M.O.N. Van de 20 wedstrijden heeft hij er aan 18 deelgeno men en is hiermee op een 6e plaats geëindigd. Ook Bart kon toen hij hersteld was van zijn armbreuk meteen weer beginnen met de N.K.-jeugd wedstrijden voor de KNMV. Door heel Nederland stonden er 24 wedstrijden gepland. Na alle wedstrijden verreden te hebben is hij op een I Ie plaats geëindigd, bij het Neder lands Kampioenschap! In het najaar van 2010 wist hij op de Zeeuws^ circuits winnaar te worden bij het Open Zeeuws Kampioenschap.Beide rijders van MX Ouddorp gaan nu de overstap maken naar de klasse 85cc kleine wielen. Er zal vanaf nu gelijk gestart worden met het trainen voor het nieuwe crossseizoen van 2011 Sponsoren Bart en Siemon willen bij deze ook graag hun sponsors bedanken, want mede door hen, hebben ze deze resultaten neer kunnen zettenl De spon sors zijn: HCR Akershoek, Ouddorp - Koot Duyn BV, IJmuiden - SAM Electronics NL, Rotterdam - Plaza 't Hoek je, Ouddorp - Autobedrijf Verduijn, Ouddorp - Knöps Groep, Middelharnis - Alben Heijn de Beig, Ouddorp - Zee- visserijbedr. A. Klijn Zn., Ouddorp - Visserijbedrijf A.M. Bezuijen, Ouddorp - Ven's Motorsport, Vhssingen - Nuts Guts Design, Vlijmen - BO Motor Oil, Middelbeers. Natuurlijk zijn er alüjd nieuwe sponsors welkom. Meer info hiervoor: www.mxouddorp.nl SOMMELSDIJK - SGP- jongeren Flaldcee organi seert vrijdag 26 november haar eerste politieke jon gerenavond van dit sei zoen, met als thema 'Plato en het christendom'. Dhr. G. Slootweg, docent geschiedenis aan de Chr Scholengemeenschap Prins Maurits te Middelharnis, zal over dit onderwerp spreken aan de hand van dr. VV. Aal- ders. Van Dr. W. Aalders ver scheen in 1984 het boek 'Plato en het christendom: Over het Griekse, het christelijke en het ideologische denken'. Na de lezing en een korte pauze is er de gelegenheid tot discussie en vragen stellen. De avond begint om 19.45 uur. Vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar. Iedereen is a.s. vrijdag avond van harte welkom in het kerkgebouw van de Hersteld Hervormde Gemeente te Mid- delharnis/Sommelsdijk, Olym- piaweg 4 te Sommelsdijk. MELISSANT - Geref Gem. hedenavond 19.30 uur ds. CA. van Dieren. HERKINGEN - Geref. Gem. de dienst van vanavond, waarin ds. C. van Krimpen zou voorgaan, gaat niet door. OUDE-TONGE - Geref Gein. hedenavond 19.30 uur ds. G.J. van Aalst. OUDDORP - Hersteld Herv Gem, donderdag 25 no\eni- ber 14.15 uur ds. H. Lassche. huwelijksbevestiging in 'De Levensbron', Goedereede. OOLTGENSPLAAT - Geref Gem., donderdag 25 no vember, 19.30 uur ds. G.J. Meeuse. DIRKSLAND - Geref Gem. zaterdag 27 november 15.00 uur ds. G. Pater (aangepaste kerkdienst voor gehandicap ten). j Aantal personen (maximaal 2 bezoekers per bon) 1 Xi j Uit de ingeleverde bonnen trek!<en wij een aanlal winnaars die een gratis toegangsl<aart ontvangen voor een volgend concert. j GOEREE-OVERFLAK KEE - In de week van 11 tot en met 16 oktober collec teerden in heel Nederland meer dan 50.000 vrijwilli gers voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook op Goeree-Overflak kee gingen de collectan ten langs de deuren. En met succes. De opbrengs ten van de collecte stellen de Brandwonden Stich ting in staat om haar werk voor mensen met brand wonden voort te zetten. Al meer dan 35 jaar voert de Nederlandse Brandwonden Stichting haar strijd tegen deze littekens. Dit doet zij op drie fronten: Het voorkomen van brandwonden, het verbete ren van de behandehng (door onderzoek) en het bevorderen- van de psychosociale nazorg en begeleiding. Dankzij de collecte kan de Nederlandse Brandwonden Stichting haar activiteiten voortzetten. De Brandwon den Stichting dankt alle col lectanten en gulle gevers op Goeree-0\erflakkee voor hun bijdrage aan 'de strijd tegen de littekens'. Het bedrag wat opgehaald is in de volgende dorpen bedraagt: Ooltgensplaat 1124,00; Som melsdijk 2606,36; Oude- Tonge 802,31; Middelhar nis 2236,49; Den-Bommel 587,62; Nieuwe-Tonge €866,32; Achthuizen/Lang- straat 460,96; Stad aan 't Haringvliet 665,80; Goede reede 1083,31: Dirksland €966,99; Ouddorp 2613,07; Melissant 316,81; Stellen- dam 1141,84; Herkingen €319,48.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2