OÖSIFLMJE Middelharnis EIÜVt1DEI1-l1IEUW5 méér dan mooi! jnHtttW Vrijwiliigerspunt SAMEN LEVEN, SAMEN GEVEN meld u aan op www.vrijwilligerspunt-go.nl PAGINA 6 VRIJDAC; 19 NOVEMBER 2010 GEMEENTE GOEDEREEDE Vergaderdata Op woensdag 24 november 2010 komt de commissie Bezwaarschriften om 14.00 uur voor een vergadering bijeen. Ter inzage De agenda ligt voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis en wel bij de Publieksbaiie, Tramlijnweg 2 te Goedereede. Tevens ligt de agenda ook ter inzage in de bibliotheek, Hofdijksweg 20 te Ouddorp. De Gemeenteraad vergadert op donderdag 25 novem ber 2010. Deze vergadering vangt aan om 19.30 uur Ter inzage De agenda en de bijbehorende voorstellen liggen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis en wel bij de Publieksbaiie, Tramlijnweg 2 te Goedereede, waar eveneens een exemplaar van de agenda kan worden afgehaald. Tevens liggen de stukken ter inzage in de bi bliotheek, Hofdijksweg 20 te Ouddorp. Spreel<recht Na de opening van de vergadering bestaat voor burgers de gelegenheid om gedurende maximaal vijf minuten het woord te voeren over geagendeerde onderwerpen. Wie hiervan gebruik wil maken meldt dit tenminste 4 uur vóór de aanvang van de vergadering aan de griffier, on der vermelding van naam, adres, telefoonnummer en het onden«erp waarover men wenst te spreken. De agenda staat vermeld op de gemeentelijke internet pagina: wvm.goedereede.nl Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht deien wij u mede dat een aanvraag omgevingsvergunning is ont vangen Op 9 november 2010 voor de activiteit bouwen: - het vervangen van de garagedeur door een kozijn van de woning Spreeuwenstein 19 te 3253 ViV! te Oud dorp. Op 4 november 2010 voor de activiteit afwijken van het bestemmingsplan: - horeca en detailhandel op het perceel Meester Snij derweg 55 te 3251 LJ Stellendam. Op 2 november 2010 voor de activiteit aanleggen: - van een fietspad nabij de Groenedijk te 3253 LB Oud dorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen aanvragen kunnen geen be zwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens deien wij u mede dat de eerstvolgende verga dering van de regionale welstandscommissie plaatsvindt op 30 november 2010 in het gemeentehuis te Middel- harnis. De eerstvolgende vergadering van de wei- standscommissie (gemandateerde behandeling) is op 30 november 2010 in het gemeentehuis te Goederee de. Deze vergaderingen zijn beide openbaar. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inzage In het ge meentehuis te Goedereede. Verleende vergunningen Verleende omgevingsvergunning voor: de activiteit slopen: - het geheel slopen van een asbestpijp aan de zijgevel van de woning Molenkade 20 te 3251 LM te Stellen- dam (8 november 2010); - het slopen van asbesthoudende materialen in de Ha- ringvlietsluizen, p/a Haringvlietplein 2 te 3251 LD Stel lendam (8 november 2010). de activiteit planologische afwijking van het be stemmingsplan: - het gedeeltelijk vergroten van de woning Volgerbiok 22 te 3253 EJ Ouddorp (15 november 2010). Verleende lichte bouwvergunning voor: - het plaatsen van een schuur op het perceel Kooiweg 7 te 3253 LH Ouddorp (9 november 2010); - het gedeeltelijk vergroten van de woning op het per ceel Eendrachtsweg 8 te 3251 AH Stellendam (15 no vember 2010). Verleende vergunningen o.g.v. Algemene plaatselijke verordening Goedereede 2009: Woonkern Ouddorp: Er is vergunning verleend op: -11 november 2010; aan Thuisfrontcommissie Speran- ta voor het op 4 december 2010 van 08.30 tot 16.00 uur verkopen van ontbijtkoek in de woonkern Ouddorp; Woonl(ern Goedereede: -11 november 2010: aan Chr. Stadskoor Goeree voor het op 25 december.2010 van 17.00 tot 18.00 uur hou den van een zangconcert op de Markt te Goedereede; -11 november 2010: aan Chr, Stadskoor Goeree voor het op 25 december 2010 van 17.00 tot 18.00 uur af sluiten van de Markt te Goedereede voor al het ver keer behalve voetgangers; -11 november 2010: aan mevrouw Oord voor het op 27 november 2010 van 15.00 tot 17.00 uur een optreden laten verzorgen van de Amazing Stroopwafels op de hoek van de Noordzijde Haven en de Markt te Goe dereede; -11 november 2010: aan mevrouw Bruinsma-den Eer- zamen voor het op vrijdag 10 juni 2011 van 17.00 tot 24.00 uur naast de woning aan de Noordzijde Haven 2 te Goedereede organiseren van een bruiloftfeest. De stukken van bovenvermelde vergunningen liggen voor u ter inzage op het gemeentehuis bij de cluster Pu blieksbaiie. Op grond van de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden hiertegen binnen zes weken na bekendmaking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Goedereede. De datum van het besluit is tussen haakjes vermeld. Indien u over een besluit en/of over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u die bij de cluster Ruimtelijke Ontwikkeling op het gemeentehuis verkrijgen. Gewijzigde vaststelling Bestemmingsplan 'Duinzicht' Burgemeester en wethouders van de gemeente Goe dereede maken ingevolge artikel 3.8 van de Wet ruim telijke ordening (Wro) bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 oktober 2010 het bestem mingsplan 'Duinzicht' gewijzigd heeft vastgesteld. Inhoud plan Het bestemmingsplan Duinzicht beoogt In de omgeving van de Oude Nieuwlandseweg 13 en 15 te Ouddorp het aldaar gelegen café-restaurant bedrijf te herontwikke- len naar een hotelaccommodatie met een zevental vrij staande of geschakelde hotelonderkomens. Wijziging De wijziging ten opzichte van het ontwerpbestem- mingsplan heeft betrekking op het verlagen van de maximaal toelaatbare categorie als bedoeld in de Staat van Horeca-activiteiten in de zuidelijk hotelaccommo datie en de hotelonderkomens. Terinzage Het vastgestelde bestemmingsplan met de bijbehoren de stukken, alsmede de Nota zienswijzen, liggen met ingang van 22 november 2010 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de Publieksbaiie van de ge meente, Tramiijnweg 2 te Goedereede en is tevens te raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl alsmede via www.goedereedenl. Actueel, terinzagelegging. Beroep bij Raad van State Gedurende de periode dat de bestemmingsplan ter in zage ligt kunnen belanghebbenden tegen het besluit tot vaststelling schriftelijk beroep instellen. Beroep kan al leen ingediend worden door diegene die met betrekking tot het desbetreffende ontwerpbestemmingsplan tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad naar voren heeft gebracht, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest overeen komstig artikel 3.11 Wro juncto afd. 3.4 Awb zijn ziens wijze bij de gemeenteraad naar voren te brengen. Voor zover de gemeenteraad bij de vaststelling wijzigingen heeft aangebracht ten opzichte van het ontwerpbe stemmingsplan, kan een belanghebbende op dit punt beroep instellen. Vereisten beroepschrift Het beroepschrift kan worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het beroepschrift moet wor den ondertekend en bevat In elk geval de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen het beroep is gericht, een kopie van het besluit en de motivering van het be roep. Er dient rekening mee te worden gehouden dat er griffierechten verschuldigd zijn. Een belanghebbende aan wie redelijkenvljs kan worden ven/veten dat hij geen zienswijze naar voren heeft ge bracht over het ontwerpbestemmingsplan kan geen be roep instellen. Voorlopige voorziening Een beroep heeft geen schorsende werking. De indie ner van een beroepschrift kan tegelijkertijd ook de voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State verzoeken, een voorlopige voorziening te tref fen. De voorzitter kan dit doen als onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op het verzoek is be slist. Een dergelijk verzoek dient te worden gestuurd naar Postbus 20019,2500 EADen Haag. Een verzoek om voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens be vatten als het beroepschrift. Ook aan het indienen van een dergelijk verzoek zijn griffierechten verschuldigd. Inwerkingtreding Op grond van de Wet ruimtelijke ordening treedt het be sluit tot vaststelling in werking op de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt. Indien binnen de be roepstermijn ook een verzoek om voorlopige voorzie ning wordt gedaan, wordt de werking van het betreffen de besluit opgeschort totdat op het verzoek is beslist. Zakelijke beschrijving anterieure overeenkomst 'Duinzicht' De gemeente Goedereede heeft op 26 oktober 2010 een anterieure overeenkomst ex artikel 6.24 lid 1 Wet ruimtelijke ordening gesloten. De overeenkomst is gesloten met de besloten vennoot schap Estate Invest Middelharnis II te Middelharnis, hierna te noemen 'de exploitant' om te komen tot een herontwikkeling van de horecavestiging aan de Oude Nieuwlandseweg 13 en 15 te Ouddorp tot een vol waardige hotelvestiging met vrijstaande c.q. gescha kelde hotelonderkomens. In de overeenkomst Is afgesproken, dat de gemeente een Inspanningsverplichting heeft om de herontwikke ling planologisch mogelijk te maken. Met de exploitant is overeengekomen, dat hij volledig onder eigen ver antwoording en voor eigen risico de aangegeven loca tie zal voorzien van de infrastructurele voorzieningen, waaronder de aanleg van parkeerplaatsen, beplantin gen, rigleringen en energieleidingen. Voor zover op de ze gronden bouwwerken zijn toegestaan, zal de exploi tant voor eigen rekening en risico de desbetreffende gronden bouwrijp maken. Voor het aansluiten van de nutsvoorzieningen op de openbare netwerken zijn af spraken gemaakt omtrent de aanbesteding en de daar aan verbonden financiële verplichtingen. Daarnaast is in de overeenkomst een afspraak gemaakt, over de ver goeding van de schade als bedoeld in artikel 6.1 van de Wet ruimtelijke ordening (planschade) en over de bij drage van de exploitant in de door de gemeente ge maakte en te maken planologische kosten alsmede het verhaal van kosten verbonden aan de voorzieningen van openbaar nut. Tot slot voorziet de overeenkomst in een regeling bij overdracht van de contractspositie, bij geschillen en bij tussentijdse beëindiging en ontbinding van de overeenkomst en zijn er bedingen opgenomen betreffende toerekenbare tekortkomingen. Deze zakelijke beschrijving ligt met ingang van 22 no vember 2010 gedurende zes weken ter inzage. Tegen de gesloten overeenkomst staat geen bezwaar of be roep open. Naar aanleiding van deze beschrijving kunt u eventueel contact opnemen met de heer T. Grinwis van cluster Ruimtelijke Ontwikkeling, tel. 0187 - 49 77 50. Bekendmaking Vaststelling Nota Archeologiebeleid Goeree Overflakkee en de daarbij behorende archeologische kenmerken- en waardenkaart Het college van burgemeester en wethouders van Goe dereede maakt ter voldoening aan het bepaalde in af deling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 28 oktober 2010 de Nota Archeologie en de daarbij be horende archeologische kenmerken- en waardenkaart heeft vastgesteld. Doel nota In 1992 is het Europese Verdrag op het gebied van de bescherming van het Archeologisch Erfgoed onderte kend door leden van de Raad van Europa (hiertoe be hoort ook Nederland). Dit verdrag is op 21 december 2006 In de Nederlandse wetgeving geïmplementeerd. Hierdoor moet iedere gemeente een beleidsnota heb ben over hoe om te gaan met archeologie en de be scherming daarvan in de gemeente bij graaf- en bouw werkzaamheden. Tevens moet de gemeente in kaart brengen welke archeologische waarden en venA/achtin- gen er zijn en moet archeologie worden opgenomen in bestemmingsplannen. Concreet houdt het beleid in dat grotere grondeige naars/ontwikkelaars rekening moeten gaan houden met archeologische waarden en venvachtingen die zich ondergronds kunnen bevinden. Er is een archeologi sche waardenkaart voor geheel Goeree-Overtlakkee gemaakt waarop aangegeven is welke gebieden een hoge een lage en geen "verwachting" hebben op het aantreffen van archeologische waarden. Afhankelijk van de aard van de uit te voeren graaf- en/of bouwwerkzaamheden (qua oppervlakte en diepte) moe ten grondeigenaars archeologisch onderzoek laten doen voordat zij een omgevingsvergunning, activiteit bouwen (vroeger bouwvergunning genaamd) krijgen. In dien uit het onderzoek blijkt dat er zich in de bodem een archeologische vindplaats bevindt zijn er verschillende opties. Uitgangspunt is het behoud van de archeologie in de bodem (in situ), eventueel door het aanpassen van het bouwplan. Als dit niet mogelijk is moet de vindplaats worden gedocumenteerd via een opgraving, op kosten van de grondeigenaar/projectontwikkelaar. Een kanttekening die hierbij gemaakt moet worden, is dat het niet vaak voor zal komen dat particulieren (hui zenbezitters) geconfronteerd worden met het moeten doen van archeologisch onderzoek. Bodemingrepen kleiner dan 100 vierkante meter zijn in ieder geval van de onderzoeksplicht uitgesloten. Enkel in gebieden waar de verwachting op archeologische vondsten heel hoog is, is dit ook voor hen noodzakelijk. In sommige andere delen van de gemeente wordt een hogere ondergrens van 2500 vierkante meter gehanteerd. De uitgangspunten van het beleid zijn: 1in situ behouden van archeologische waarden (indien er zich archeologische waarden in de bodem bevin den, blijven die op die plek bewaard en worden dus niet opgegraven); 2. in ruimtelijke ordening tijdig rekening houden met de mogelijkheid dat er archeologische waarden in een plangebied aanwezig zijn; 3. het principe 'de verstoorder betaalt' (degene die wil bouwen/graven, moet het onderzoek voor zijn reke ning nemen). Inzage U kunt de nota archeologiebeleid raadplegen vla www.goedereede.nl - bestuur en beleid - beleidsstuk ken. Ook liggen de stukken vanaf 22 november 2010 gedu rende zes weken ter inzage bij de balie in het gemeen tehuis aan de Tramlijnweg 2 te Goedereede. Beroep/Inwerkingtreding Tegen de door de gemeenteraad vastgestelde nota met GEMEENTE DIRKSLAND Bekendmakingen Algemene wet bestuursrecht Vergunning verleend voor: - het organiseren van de Truckrun op 18 juni 2011 (2- 11-2010); - het organiseren van de Intocht van Sinterklaas in Dlrksland, Herkingen en Melissant op 13 november 2010(2-11-2010); - het uitoefenen en exploiteren van het horecabedrijf, Voorstraat 48, Dlrksland (9-11-2010). Collectevergunning verleend: - Vergunning verleend voor de verkoop van stroopwa fels voor de periode van 22 november tot en met 27 november 2010 ten bate van Kimon (09-11-2010). Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwaren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, binnen zes weken na dat dit besluit is bekendgemaakt. De termijn vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit is be kend gemaakt. De datum van bekendmaking is tussen haakjes achter het betreffende besluit vermeld. Het be zwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel be zwaarschrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het Indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzienin- genrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector be stuursrecht. Postbus 509513007 BM Rotterdam), een voorlopige voorziening vragen. Daarbij is een zogehe ten griffierecht verschuldigd. Vergaderingen welstandscommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de wel standscommissie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op dinsdag 30 november 2010 om 10.30 uur in het gemeentehuis van de gemeente Middelharnis, Ko ningin Julianaweg 45 te Middelharnis. De eerstvolgende openbare vergadering van de regio nale welstandscommissie vindt plaats op dinsdag 30 no vember 2010 om 14.00 uur in het gemeentehuis van de gemeente Middelharnis, Koningin Julianaweg 45 te Middelharnis. de daarbij behorende kaart kan geen beroep aangete kend worden. Een beleidsnota is namelijk een alge meen verbindend voorschrift. In artikel 8:2 van de Alge mene wet bestuursrecht Is gesteld dat daar geen be roep tegen mogelijk is. Het in de Nota archeologie met de daarbij behorende kaart vastgelegde beleid treedt in werking één dag na de publicatie. De datum van inwer kingtreding Is 19 november 2010 Meer informatie Voor meer informatie neemt u contact op met de heer M.L. Tomaello, cluster RO, tel. 0187 - 49 77 56 of mto- maello@goedereede.nl Erfgoedverordening gemeente Goedereede 2010 Het college van burgemeester en wethouders van Goe dereede maakt de vaststelling van de Ertgoedverorde- ning bekend. Deze verordening komt in de plaats van de Monumentenverordening. De wijzigingen houden verband met de inwerkingtreding van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) en met de toevoe ging van een aantal bepalingen over archeologie. Deze bekendmaking gebeurt zoals is vastgelegd in de artikelen 139 en volgende uit de Gemeentewet. Met ingang van maandag 22 november 2010 ligt ge durende zes weken het raadsbesluit van 28 oktober 2010 tot vaststelling van de 'Ertgoedverordening ge meente Goedereede 2010' bij de publieksbaiie ter in zage en kan worden gedownload via www.goederee- de.nl - bestuur en beleid - verordeningen. Bekendmaking verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van voormelde gemeen te brengen ter openbare kennis, dat op 8 november 2010 door hen een verkeersbesluit is genomen. Het gaat om de toewijzing van een extra algemene gehan dicaptenparkeerplaats op het parkeerterrein aan de Dorpstienden te Ouddorp ter hoogte van de Gerefor meerde Kerk. Bovengenoemd verkeersbesluit ligt gedurende de ope ningstijden ter inzage bij de publieksbaiie van het ge meentehuis. De Algemene wet bestuursrecht geeft belanghebben den de mogelijkheid om binnen zes weken na bekend making van een besluit tegen dat besluit een gemoti veerd bezwaarschrift In te dienen bij het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen. Voor degene die een be zwaarschrift heeft Ingediend bestaat tevens de moge lijkheid een voorlopige voorziening te vragen aan de Voorzieningenrechter van de Arrondissementsrecht bank, sector Bestuursrecht te Rotterdam, indien onver wijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat ver eist, VRIJWIlllGERS ZIJN ONMISBAAR! Tramiijnweg 2, Goedereede, Posibus 38,3253 ZG Ouddorp, Internet www.goedereede.)ll. Tel. [018714?15l]0, E-mail 9emeentel)uis%oedereede.nl Het gemeentehuis is open op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tol 12.00 uur en van 13.00 tol IS.OO uur. Dinsdag en vrijdag van 9,00 toï 12.00 uur. Op donderdagavond is bet gemeentebis open van 18.00 tol 19.30. Tijdens de avandopensielling zijn alleen de publiebl)ale en hel zorglol:et open De milieuslraal is open op woensdag van 15.30 tot 18.00 uur, op vrijdag van 15.30 tot 16,30 uur en op zaterdog van 9,30 foi 11,30 uur. Terinzagelegging ontwerp bestemmingsplan Bedrijvenpark Watertoren Burgemeester en wethouders van Dlrksland maken be kend dat met ingang van 22 november 2010 geduren de een periode van zes weken (dus tot en met 3 janua ri 2011het ontwerp van het bestemmingsplan Bedrij venpark Watertoren voor een ieder ter Inzage ligt. Het plangebied ligt ten oosten van Dlrksland. De pro vinciale weg, de Aarddijkswal (N215), ligt aan de noord rand van het plangebied. Het Korteweegje ligt aan de zuidrand. Aan de westrand grenst het plangebied deels aan akkerland en aan het bestaande bebouwingslint langs het Korteweegje. De directe aanleiding voor het opstellen van het be stemmingsplan vormen de plannen om het bestaande bedrijventerrein Spuikolk om te vormen tot woongebied. Om dit mogelijk te maken zullen bedrijven moeten wor den verplaatst. Tevens is van de gelegenheid gebruik gemaakt om ook de verschillende bestemmingsplannen die gelden voor het Bedrijvenpark Watertoren en om geving te actualiseren en de in het verleden verleende vrijstellingen te vera/erken in het nieuwe bestemmings plan. Het bestemmingsplan legt voor het grootste ge deelte de bestaande situatie vast. Slechts voor een klein deel van het plangebied voorziet het bestemmingsplan in nieuwe ontwikkelingen. Het betreft de hiervoor ge noemde uitbreiding aan de westzijde van het bestaan de bedrijvenpark, inclusief de aanleg van een nieuwe ontsluitingsweg en watergang vanaf het Korteweegje naar de Vlakbodem. Inzien ontwerp-bestemmingspian Het bestemmingsplan bestaat uit een planverbeelding, regels en gaat vergezeld van een toelichting. Vanaf 1 januari 2010 is het digitale bestemmingsplan het rechts geldige bestemmingsplan. U kunt het digitale bestem mingsplan "Bedrijvenpark Watertoren" bekijken op www.ruimtelljkeplannen.nl U kunt er ook voor kiezen om de papieren versie van het ontwerpbestemmingsplan in te zien. Deze versie ligt, inclusief bijlagen, gedurende bovengenoemde pe riode op werkdagen ter inzage op het gemeentehuis. Voorstraat 15 te Dlrksland. Het gemeentehuls is op werkdagen geopend van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur en ver der uitsluitend op afspraak. Het ontwerp is in pdf for maat, Inclusief bijlagen, ook te zien op de gemeentelijke website: www.dirksland.nl. Zienswijzen Gedurende de termijn van ter inzage legging kan ieder een schriftelijk of mondeling zijn zienswijzen omtrent het ontwerpbestemmingsplan kenbaar maken. Schriftelijke zienswijzen dienen te worden ingediend bij de ge meenteraad (postbus 10, 3247 ZG Dlrksland). Indien u mondeling een zienswijze wilt indienen, dan kunt u hier voor een afspraak maken via de sector ruimtelijke za ken via telefoonnummer (0187) - 60 80 80. Aanvraag om omgevingsvergunning Voor de activiteit bouwen: - het vergroten van de recreatiewoning en het oprichten Openbare vergaderingen -25 november 2010: Informatieve en opiniërende raad in het gemeente huis van Middelharnis (19.30 uur). 2 december 2010: Gemeenteraad in het gemeentehuls van Middelhar nis (19.30 uur). Onderwerpen 25 november: De volgende onden/verpen worden tijdens de vergade ring op 25 november informerend en opiniërend be sproken: - de belastingverordeningen 2011 - Verordening gemeentelijke onderscheidingen - Verordening oommissie bezwaarschriften - Telecommunicatieverordening - Verordening naamgeving en nummering (adressen) 2010 - Verordening huisvesting onden/vijs - Gelden zwemonden/vijs SBO De Wegwijzer en Zmlk- school De Ark - Jaarverslag welstandscommissie 2009 - Verwen/ing Ford-garage - Vaststelling Regionale Structuurvisie - Aanpassing regionale bedrijventerreinenstrategie en detailhandelsvisie Goeree- overflakkee - Ie Begrotingswijziging 2010 Binnenhof - Septembercirculaire en Ie begrotingswijziging 2011 - Het geactualiseerd normenkader 2010-2013 Onderwerpen 2 december: Bovenstaande onderwerpen komen ter besluitvorming in de vergadering van 2 december aan de orde. De agenda's, de bijbehorende stukken en de verslagen zijn tevens te raadplegen op (en gratis te downloaden via) www.middelharnls.ni. Inwoners kunnen bij Gemeenteraadsvergadering en In formatieve en Opiniërende raadsvergaderingen gebruik maken van het spreekrecht. Sprekers dienen zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de grif- fter. Vergaderstukken liggen een week voor de verga dering in het gemeentehuis (Stafbureau Facilitaire Za ken) ter inzage. De agenda's, de bijbehorende stukken en de verslagen zijn tevens te raadplegen op (en gratis te downloaden vla) www.middelharnis.nl. Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende bouvrvergunningen en in relatie daarmee verleende ontheffingen: - Sommelsdijk, 3245 XN, Prinsesselaan 51a - oprich ten tijdelijke zorgunlts voor periode van drie jaar (08/11/10); - Sommelsdijk, 3245 VC, Dorpsweg 28, 28a, 32 en 32a -wijzigen voorgevels garages (08/11/10); - Middelharnis, 3241 BN, Marietjespad 14-16 - uitbrei den en verbouwen woning met schuur tot Thomashuis (08/11/10). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen deze beslissing(en) binnen zes weken na bekendmaking (datum bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing) een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Verleende bouwvergunningen: - Middelharnis, 3241 DR, Joost van den Vondellaan 140 - oprichten woning met garage (05/11/10); - Middelharnis, 3241 GJ, Geleijn Cornelissestraat 1 - uitbreiden woning en oprichten berging (05/11/10); - Sommelsdijk, perceel Dorpsstraat 100 G - oprichten schuur (05/11/10); Sommelsdijk, 3245 BH, Voorstraat 34 - uitbreiden wo ning (11/11/10). Verleende kansspelvergunning: - Middelharnis, 3241 CZ, Café 't Parlement, Spuistraat 5 - vergunning tot aanwezig hebben speelautomaten van 1 november 2010 t/m 31 december 2011 (09/11/10). Verleende standplaatsvergunningen: - J, van Loon - verkoop kaas en zuivelproducten van 1 januari t/m 31 december 2011 op parkeerplaats aan Zweedsestraat ten noorden van verenigingsgebouw 1 Trefpunt te Stad aan 't Haringvliet op woensdagmid dag van 14.00-16.30 uur (08/11/10); - J. van Loon - verkoop kaas en zuivelproducten van 1 januari t/m 31 december 2011 op parkeerplaats aan westzijde van St. Nicolaasdreef te Sommelsdijk op za terdagochtend van 9.00-13.00 uur (08/11/10); - J. van Loon - verkoop kaas en zuivelproducten van 1 januari t/m 31 december 2011 aan Doetinchemsestraat te Middelharnis op zaterdagmiddag van 13.00-15.00 uur (08/11/10); - J. Tang-Cheung - verkoop frituurproducten van 1 ja nuari t/m 31 december 2011 aan Prinsesselaan te Sommelsdijk op maandag van 11.00-18.00 uur, dins- Ontvangen aanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend dat: van een berging op het perceel Buitenplaats 13D te Herkingen (10-11-2010). Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen be zwaar worden gemaakt. Voorsiraal 15, Posèus 10,3247 ZG Dirksiond, Memel: www,dirkslMd.nl. Tel, (01871M 80 80 fax «O 37 99 /wiail: infogdirksland,nl 10 l/«i vr 09,00 tol 12.00 en 13.30 tot 16.00 u»r. dag t/m donderdag van 11.00-20.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur, zaterdag van 11.30-19.30 uur (09/11/10). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Middelharnis, Postbus 13240 kk Middel harnis. Nadere informatie is verkrijgbaar ter secretarie, tel. (0187)-47 55 55. Verleende evenementenvergunning: - Het Diekhuus - organiseren kofferbakverkoop op Die- khuusplein op 5 november 2010, 8 januari, 4 februari, 4 maart 1 april 2011 van 18.30-21.00 uur (09/11/10). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing) een bezwaarschrift Indienen bij de burgemeester van Middelharnis, Postbus 13240 AA Middelharnis. Nadere Informatie Is verkrijgbaar ter secretarie, tel. (0187)-47 55 55. Ontvangen aanvragen om omgevingsvergunning: - Nieuwe-Tonge, 3244 LN, Polder Klinkerland 1 - aan brengen schoorsteen (08/11/10); - Middelharnis, 3241 CE, Kaai 7 - oprichten gevelre clame (28/10/10). Voorgenomen bouwvergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 5.3.1 van het bestemmingsplan 'Zuidelijke Achtera/eg 8 Sommelsdijk' vergunning te ver lenen voor: - Sommelsdijk, Zuidelijke Achtenweg 8 - oprichten wo ning met schuur. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke or dening vergunning te verlenen voor: - Middelharnis, 3241 LH, Molenweg 28 - plaatsen naa maanduiding. Deze aanvragen en bijbehorende ontheffingsbesluiten, liggen met ingang van 22 november 20T0 gedurende zes weken voor iedereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder zienswijzen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Middelharnis, Postbus 13240 AA Middelharnis Zittingen welstandscommissie De eerstvolgende zitting van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op dinsdag 30 november 2010 om 10.00 uur in het gemeentehuis te Middelharnis. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie komt bijeen op dinsdag 30 november om 12.00 uur in het gemeentehuis te Middelharnis. De agenda's voor deze vergaderingen liggen één dag van tevoren ter inzage in het gemeentehuls te Middel harnis. Erfgoedverordening Gemeente Middelharnis 2010 De raad van de gemeente Middelharnis heeft bij besluit van 4 november 2010 de Ertgoedverordening gemeen te Middelharnis 2010, de Nota Archeologiebeleid Goe ree-Overtlakkee en de Beleidskaart archeologie Goe ree-Overtlakkee vastgesteld. De verordening Is ter uit voering van de Wet Archeologische Monumentenzorg. De Nota geeft de archeologische venvachtingswaarden weer met de daarbij behorende verstoringscriteria. Da tum inwerkingtreding: 1 december 2010. De verordening ligt voor een ieder kosteloos ter inzage op het gemeentehuis (Koningin Julianaweg 45, Middel harnis). De volledige tekst van de verordening is te vin den op de website: vww.mlddelharnls.nl. Kennisgeving exploitatieovereenkomst Zuidelijke Achterweg 8, Sommelsdijk Overeenkomstig artikel 6.24 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) geven burgemeester en wethouders van Middelharnis er kennis van dat zij een exploitatieover eenkomst hebben gesloten met de eigenaren van het perceel Zuidelijke Achtera/eg 8 te Sommelsdijk, voort vloeiend uit het bestemmingsplan 'Zuidelijke Achtenweg 8. De exploilatieovereenkomst heeft betrekking op de plannen om op het perceel Zuidelijke Achterweg 8 een woning op te richten. "tomiijButanaweg 45, Posts 1,3240 W Middelborais. Inlemel: w«*.nkldellMfflis.nl, Tel. |0187| 47 55 55 fax 47 55 47 moil: m(o«middelhomi5.nl. Openingstijden: maondog en vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur; dinsdog t/m donderdag van 09.00 lot 12.00 en von 13.00 tol 16.30 uur, donderaogovond van 18.00 tot 20.00 uur. een aanvraag om omgevingsvergunning Is ontvan gen voor: 3 de activiteit kappen: - het kappen van 4 bomen op het adres Zuiderland- sezeedljk 4,3255 LV te Oude-Tonge (ontvangen op 29 oktober 2010).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 6