f 'Hie-uWs uit ^e Pitrtn'^ttt WD noemt het experiment bij reconstructie Julianaweg: Waanzin Ambitieniveau Middelharnis is in amendement opnieuw aangekaart Estate Invest en gemeente Goedereede tekenen overeenkomst voor kwaliteitsverbetering Duinzicht Voorleesactie over duurzaamheid met Ochtendgloren boven de Kwade Hoek Ooltgensplaat wethouder Wieringa op de Bosseschool Activiteiten ANBO Oud papier Nieuwe Tonge Winterhulp door Werk groep Uzon Oude-Tonge Sinterklaas Postduiventen- toonstelling Zwangescha|ii^- zwemmen in 't Zuiderdiep EIIAtlDEn-niEUWS Hotel- en familiekamers Herindeling Mr Finney zet Bosseschool op z'n kop Nadenken over duurzaamheid Jïvee Groene vlaggen Uitdagend amendement Moties Storend effect •9^ ffi ffi 'fi »fi n« 'J^ 'fi 'fi 'fi 'fi ffi :fr •V ^f-^ **4- K' K' K' K* DIERENBELANG ^^at"? dï'tt HOEKSCHE WAARD PA(;iNA4 VRIJDAC; 19 NOVEMBER 2010 GOEDEREEDE - Estate Invest Middelharnis II B.V. verbetert de kwali teit van Hotel Restaurant Duinzicht. Er worden tien hotelkamers gerealiseerd. In de tweede fase wordt het pand uitgebreid met 35 kamers. Ook realiseert de investeringsmaatschappij hotelonderkomens op het voormalige golfterrein. Onlangs tekenden Estate Invest en de gemeente een overeenkomst. Van links naar rechh: Burgemeester G.J. van de Velde-de Wdde, de heer D.D.H, van Es van Estate Invest Middelharnis IIB. V. en wethouder Ruimtelijke ontwikkeling &f Volkshuisvesting F.J. Tollenaar. De eerste fase van het project bestaat uit de kwaliteitsverbe tering van het bestaande pand aan de Oude Nieuwlandseweg 13 in Ouddorp. Ool<. komt er een kapconstructie waardoor er ruimte ontstaat voor tien hotelkamers. Hiervoor ver leende de gemeente onlangs een bouwvergunning. In de tweeae fase van het pro ject volgt een uitbreiding met 29 hotelkamers en zes fami liekamers. Op het voormalig golfterrein worden zeven los staande of geschakelde hotel onderkomens gebouwd. De tweede fase van de bouw begint als de omgevingsvergunning is verleend. De gemeenteraad stelde op 28 oktober 2010 het bestemmingsplan vast. Wethouder Tollenaar, porte feuillehouder ruimtelijke ont wikkeling van de gemeente Goedereede, heeft waardering voor het initiatief:"Het project speelt in op de gemeentelijke wens tot productdifferenti atie. In vergelijking tot andere kustgemeenten zijn er weinig hotelaccommodaties. Gelukkig zijn er nu meerdere initiatie ven ontplooid om hotels te rea liseren." Op 26 oktober onderteken den de heer Van Es van Estate Invest en burgemeester Van de Velde-de Wilde van de gemeente Goedereede de ante- rieure overeenkomst. Hierin is de samenwerking tussen Estate Invest en gemeente over de uitvoering van het project vast gelegd. MIDDELHARNIS - De reconstructie van de Koningin Julianaweg bracht korte tijd actie in het Begrotingsdebat in Middelharnis. Volgens het college was er met omwo nenden en betrokkenen uitvoerig over de plan nen gesproken en kreeg men de handen op elkaar voor deze zeer ingrij pende werkzaamheden. Een project waarbij het experiment van 'shared space' wordt ingebouwd. Er gaat veel geld mee gepaard. Het is een forse overschrijding van de ingeboekte kosten, maar slechts weinig partijen wilden hiervoor hun poli tieke stellingen betrek ken. Dat deed wel WD-er Osinga. Hij liet zelfs het woord 'Waanzin' vallen. Door Jaap Ruizeveld "Wat is de betekenis van de zinsnede dat er in overleg met belanghebbenden is gehan deld? Tot een herinrichtings plan is gekomen. Wie zijn die belanghebbenden? Dat is een ieder die van die weg gebruik maakt. Om voor zo'n weg ook nog een experiment in te bou wen dan ga je een uitdaging aan die alleen maar geld, dan wel slachtoffers kan gaan ople veren. Het is mij te gemak kelijk om te schrijven dat ervan wordt uitgegaan dat het gedrag van alle soorten weg gebruikers bepaald zal wor den door algemeen geldende gewone gedragsnormen. Na oplevering zal er gevraagd worden om een andere inrich ting", verzekerde Osinga die het experiment als waanzin kenschetste. Beseffend dat het nog wel wat vroeg is, bepleitte de CDA- fractie er nu al voor om in de nieuwe gemeente Goeree- Overflakkee een wethouder aan te gaan stellen speciaal belast met de vraagstukken van de kernen. Noem het een verbindingspersoon tussen de dorpen en hun vertegen woordigers en het gemeente bestuur, aldus Van Papeveld. Raadsbreed was er op een geheel ander onderwerp war me steun voor het ontwikke lingsonderzoek van het college naar een grootschalige speel- voorziening - speeltuin. Met wat creatieve combinaties moet hier een realisatiekans liggen. De fractie trok haar motie over Investering website in, nadat de wethouder had toegezegd dat bij het opstarten van een nieuwe website in januari 2011 er geen onnodige kosten wor den gemaakt, voor het geval de herindeling straks plaatsvindt. Het betreft een systeem dat elders op het eiland al functio neel is en het betreft bovendien dezelfde leverancier. In de komende tijd organiseert de ANBO M W Flakkee een aantal activiteiten: Op woens dag 24 november is er een bin gomiddag in het wijkcentrum, Doelinchemsestraat 27 te Mid delharnis. De aanvang is 13.30 uur. Kopje Koffie/Thee gratis. Iedereen is welkom. Jong of oud, hd of geen hd. Op zaterdag 27 november is er een extra Bingo In de Sper wer. Hooge Caemer. Aanvang 19.30 uur. Kopje koffie/thee gratis. Iedereen krijgt een presentje mee naar huis. Iedereen is wel kom. Jong of oud, lid of geen lid. Woensdag 17 november komen de vrijwilligers van de Hervormde gemeente weer door het dorp om het oud papier op te halen. Graag goed gebundeld hete papier en kar ton voor 18.00 uur aan de kant van de weg zetten. GOEDEREEDE - Bos wachter Jan de Roon maakte dinsdagochtend schitterende plaatjes van een mistige Kwade Hoek. Door meer regen en instromend zeewater is de Kwade Hoek in de herfst en winter behoorlijk nat. "Er is de afgelopen weken vrij veel regen gevallen. Samen met het instromende zeewater is het weer herfstig nat in de Kwade Hoek" vertelt boswach ter Jan de Roon. In de herfst en winter staat er meer water in het natuurgebied, maar de wandelpaden zijn met laarzen of goede schoenen prima te doen. De strandvlakte is nu echter wat moeilijker begaanbaar. "Voor wie daar wil wandelen, is het een uitdaging om droge voeten te houden. Zelfs met hoge schoenen. Steltlopers profiteren er overigens wel van!" aldus de boswachter. De zee geeft voedsel aan de strandvlakte. Bij eb diepen steltlopers als wulp en ture luur met hun snavel schelpjes, piertjes en zagertjes op. Als het water weer hoog staat, rusten ze met z'n allen uit aan de rand van het water. Boswachter de Roon: Gisteren zaten er meer dan 100 wulpen. Die overwin teren hier. En nu zie je nog de laatste groepen kieviten. Wordt het kouder dan vertrekken zij naar het zuiden." Genoeg te zien dus op de Kwade Hoek. Een mooi plaatje. Geschoten tijdens een nevelige zonsopgang door boswachter Jan de Roon van Natuur^ monumenten. OUDE-TONGE - De Win terhulp gaat weer van start. Evenals voorgaande jaren houdt de Werkgroep Uzoen van de Hervormde Gemeente uit Oude-Tonge van november tot en met februari de Winterhulp actie. Voor 5 euro per maand kan men voor de allerarmsten een levensmiddelenpakket inko pen. Dat gebeurt daar ter plaatse en wordt verspreid onder de armen door de plaat selijke vrouwenvereniging. Hierdoor worden er zo min mogelijk kosten gemaakt. Het stelt de werkgroep in staat iets te doen om de ergste nood te lenigen in de barre winter maanden. Op dit moment is het zelfs in Uzon nog herfst, maar meestal vriest het er al vanaf begin november tot en met april. U kunt uw bijdrage per maand of in één keer 20 euro overma ken op rekening 140909729 OW Winterhulp. Inzameling Morgen, zaterdag 20 novem ber houdt men weer inzame ling van goederen voor de zustergemeente op het inza- meladres aan de Capelleweg (bij het AVK-terrein) te Oude- Tonge. Van 10.00 tot 12.00 uur staat men klaar om uw kleding aan te nemen. Er staat een col lectebusje voor uw (vrijwillige) bijdrage in de transportkosten. Tevens is de werkgroep blij u te kunnen melden dat dhr. G. Groenendijk, ondanks zijn verhuizing naar Middelharnis, toch actief blijft in de werk groep. Zijn telefoonnummer is ongewijzigd: 641934. Graag bellen vrijdagavond voor 21.00 uur als er spullen opgehaald moeten worden. OOLTGENSPLAAT - Op zaterdag 20 november om 14.00 varen Sinterklaas en zijn Pieten de haven van Ooltgens plaat binnen. Na de aankomst op de Kaai en de rondrit door het dorp is er nog een gezel lig middag met Sinterklaas en zijn Pieten in 't Centrum aan de van Weelstraat. Sinterklaas en zijn Pieten ver trekken om 16.30 en natuur lijk heeft de Sint voor elk kind een lekkere traktatie meege bracht. De vrolijke noot op deze dag wordt verzorgt door Muziekvereniging W.M. van der Harst. STAD AAN 'T HARING VLIET - PV De Rode Duif organiseert 19 en 20 november weer haar jaarlijkse duiventen- toonstelling in 't Trefpunt aan de Oranjelaan. Vrijdagavond kunnen de dui- vencoaches hun duiven inzet ten. Dit kan voor 4 klassen, nl. Oude doffers, oude duivinnen, jonge doffers en jonge duivin nen. Daarna gezellig samen zijn. Zaterdagmorgen worden de duiven gekeurd door dhr. Heiden uit Barendrecht, lid van de Groep van Keurmees ters voor Postduiven. Zaterdagavond vanaf 18.45 uur is iedereen van harte wel kom om de duiven te bezich tigen. Ook draait het Rad van Avontuur voor mooie prijzen (o.a. boterletters, vleesschotels, mesthanen, balen voer ed). Verder is er een stand van 6 duiven waarvan de leeftijd kan worden geraden. De winnaar ontvangt een mooie vleesscho- tel. Ook zal de prijsuitreiking van de tentoonstelling plaats vinden. Verder is er nog een bonnen verkoop voor een jonge duif of eieren van diverse gere nommeerde liefhebbers uit de regio. Meer informatie over de bonnenverkoop kunt u ook zien op www.toppigeons.nl (onder veilingen). Wethouder Wieringa leest voor MIDDELHARNIS - Op donderdag 11 november was het de Dag van de Duurzaamheid. Op hon derden scholen in Neder land werd het boek 'Mr Finny en de wereld op z'n kop' van prinses Lauren- tien van Oranje en Sieb Posthuma voorgelezen. Allerlei milieuthema's staan in deze parabel cen traal. Om 9 uur zaten de kinderen van de groepen 6 vol span ning klaar, toen wethouder Wieringa het boek opende en eruit begon voor te lezen. Op het digibord konden ze het verhaal volgen met de illustra ties erbij. Wethouder Wieringa verduidelijkte tussendoor het een en ander, en het werd een gezellig interactief halfuurtje. De betrokkenheid van de leer lingen was behoorlijk groot, er werd prima meegedacht, tot grote tevredenheid van dhr. Wieringa. In het fragment ging het over een vergadering van alle die ren, die het probleem bespra ken over het kappen van bomen. Later op de dag heb ben de kinderen nog verder nagedacht en gewerkt over het belang van bomen in onze wereld. Ook in de groepen 3 t/m 5 is het verhaal van Mr.Finney voorge lezen, en is er door de kinde ren gepraat en nagedacht over duurzaamheid.. Er werden al weer heel wat oplossingen aan gedragen door ze. In de groepen 7 en 8 werkten de kinderen over het thema "Opa, waar komt de hagelslag vandaan?" n.a.v. een cam pagne van Solidaridad over duurzame cacaoteelt. Er was een leuke kinderstrip te lezen waarin de duurzame productie en eerlijke handel van cacao (m.n. in Ivoorkust) op duide lijke manier centraal stond. Na afloop konden ze proe ven van heerlijke chocola van de Wereldwinkel.. "Slaafvrije chocola", zoals dat genoemd wordt, fairtrade. Misschien wel een goed idee, nu het Sinter klaasfeest voor de deur staat en iedereen chocoladeletters gaat inslaan. "De Bosseschool is een Eco- school, in het bezit van 2 groe ne vlaggen. Deze dag van de duurzaamheid is telkens weer een mooie aanleiding om dit moeilijke onderwerp voor kinderen op allerlei manieren duidelijker te maken, en, voor al dichtbij te brengen. Want duurzaamheid begint bij ons zelf!" aldus de schoolleiding. I ;,.,li,-|l:Ml:>y MIDDELHARNIS - Met een raadsbreed overge nomen amendement van de SGP-fractie werd via het thema 'Betrokkenheid burgers' voor de twee de keer deze maand de schijnwerper gericht op inzet, motivatie en ambitie van de gemeente Middel harnis en haar bestuur. Door Jaap Ruizeveld Betrokkenheid van de burgers is al jaren een speerpunt in het collegeakkoord, de Kadernota 2010, de Communicatienota en de Toekomstvisie. Deson danks hebben wij onze burgers niet veel nieuws te bieden, ver zuchtte Van Dam. Als het om cijfers gaat verdienen de inwo ners een hoger ambitieniveau dan een magere 6 of zelfs een 5,5. Cijfers opgenomen in de indicator 'De gemeente betrekt burgers in voldoende mate bij uitvoering van beleid'. Bij de afhandeling van de Pro grammabegroting 2011 was dit voor het college blijkbaar een heikel punt. Want de door de voorzitter zelf voorgestelde schorsingstijd voor beantwoor ding van het amendement en een beperkt aantal moties, liep op tot een verdubbeling. Ove rigens werd het gehele debat, inclusief de vaststellingen van begroting, overzichten baten en lasten en de autorisatie van investeringskredieten 2011, ruim binnen de geplande tijd afgewerkt. Burgemeester Zevenbergen nam de handschoen op. "Het is een uitdagend amendement. U raakt een gevoelige snaar. Wij durven het niettemin aan om het gevraagde verbeterre- sultaat na te streven. Daar vol inzet op te plegen. Echter wij hebben geen garantie dat we het ook halen. Immers veel fac toren spelen hierbij een rol". Een aantal ingediende moties haalde de eindstreep niet. De eigen fractie nam het stuk terug na debat en toezeggin gen vanuit het college. Zo ver ging het de motie van VDB78 over het onderwerp Uitbrei ding RGO. Daarbij verzoekend te bezien de mogelijkheid of zogenaamde instroompunten voortgezet onderwijs zouden kunnen worden gevestigd in de kernen Stellendam en Oude Tonge. Dit om onnodige ver plaatsingen van leerUngen te voorkomen en tevens de leer lingen mogelijkheid te bieden dichterbij het woonplaats naar school te gaan. Wethouder Van Doorn gaf direct aan dat het college geen enkele bevoegd heid heeft, en ook niet wil, om in andere gemeenten dit onderzoek uit te laten voeren. Bovendien vond de wethouder het een storend effect in het reguliere overleg dat plaats vindt om tot een goede huis vesting op een goede locatie voor het RGO te komen. Het verzoek voor dislocatie bete kent in feite de dood in de pot. Ook in de komende jaren blijft het leerlingenaanbod in prog noses aan de top en is voorals nog van aankomende krimp geen sprake. STELLENDAM - Op dinsdag 2 november startte het zwanger- schapszwemmen in zwemcom- plex 't Zuiderdiep in Stellen- dam. ledere dinsdagochtend van 09.15 uur tot 10.15 uur is er zwangerschapszwemmen. Tijdens de les komen verschil lende actieve oefeningen en ontspanningsoefeningen aan bod. Arja Osseweijer en Mar- jon Tieleman zijn opgeleid om het zwangerschapszwem men te begeleiden. Tijdens het zwemmen komen verschillen de actieve oefeningen en ont spanningsoefeningen aan bod. De oefeningen vinden afwis selend plaats in het wedstrijd bad (29 graden) en het recre atiebad (31 graclen). Zwanger schapszwemmen zorgt voor een goede conditie. Ook ont last het zwemmen de spieren en gewrichten door het bijna gewichtsloos bewegen. De kos ten per les bedragen zes euro inclusief koffie of thee. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Arja Osseweijer of Marjon Tiele man van zwemcomplex 't Zui derdiep. Info: telefoonnum- mer(0187)4915 43. it i* it i* :i In de Dierenstee wachten de katten Levi en Benno op een baasje. Levi van 8 jaar en Benno van I '/a zijn twee zwart-witte katers en zijn beiden als vondelingetje naar het asiel gebracht. Levi, die inmiddels alweer een tijdje in het asiel verblijft, was in het begin erg bang, maar heeft zich inmid dels ontpopt STICHTING tot een lieve heerlijk vindt om aandacht te krijgen en te kroelen. Benno, die een tijdje later in het asiel terecht is geko men dan Levi, is nu nog heel bang. Wel heeft hij inmid dels in Levi z'n maatje gevonden en hij trekt zich erg op aan Levi. Daarom willen Levi en Benno het liefst samen blijven en zoeken ze een baasje die hen beiden weer een fijn thuis wil geven. Levi zal, zodra hij eenmaal een beetje gewend is, zich al snel thuis gaan voelen. Benno zal wat meer tijd nodig hebben om te wennen en je te leren vertrouwen, maar samen met Levi en met een baasje die wat geduld met hem heeft zal dat zeker goed gaan komen. Een rustig thuis zonder klei ne kinderen is voor deze twee katten het meest geschikt. Met andere katten kunnen ze het goed vinden, maar het gezelschap van honden wordt door hen niet gewaar deerd. Wilt u deze twee lieve katten weer een }^q^ Benno vertrouwd thuis bieden? Dierenasiel de Dierenstee is te vinden aan de Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. 0186- 655150. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uur. Web site: www.dierenstee.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4