Frans van Nimwegen viert 101e verj aar dag Feest bij 101-jarige mevrouw Van Splunter Eerste paal voor nieuw kantoor Woongoed Flakkee Rechtbank Rotterdam legt openingstijden vast voor met handzender te openen slagboom bij Fort Prins Frederik ,f/y 83e jaargang Nr. 7965 Vrijdag 19 november 2010 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Politie bemoeit zich nauwelijks meer met het handhaven van APV- regels Kademuur SGP-jongeren discussiëren over 'De crisis en Goedereede' Levenlang Sommelsdijker Projectontwikkelaar Handzender Burgemeester herbenoemd Lampionnen- optocht Oude garde Kerk WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Toekomst voor Oostflakkeese glastuin bouwers huis verbouwen? vyïistra Knöps rgmép\ MIDDELHARNIS - De tweede Boa in Middelhar- nis was voer voor discus sie in de Begrotingsraad. In een motie, die uitein delijk van tafel verdween, pleitte de SGP er voor dat beide Boa's zich met name zouden moeten richten op het handhaven van de APV en zich slechts zeer beperkt moeten bezig houden met reguliere politietaken. Aan het col lege werd opgedragen dat deze kaders als werkin structie aan de Boa's zou den worden meegegeven en dat een en ander ook bewaakt diende te worden door regelmatig overleg en terugkoppeling. Door Jaap RuJzeveld VVD-cr Osiiiga /.cllc vniagtc- koiis l)ij oen zo iiKigcic oig^i- iiisaliL' van ambtenaix-n als tlil lioa-korps. "In geval van ziekte olvcrloiis er geen vervanging. Als we een bevvakiiigsbedrijt inhmeii clan rust op tlal bedrijf bij ziekte tie pliehl om men sen te leveren. Hoe dan ook", (iedebatleerd werd in de raad over deze kwetsbaarheid. Lül- wisseling van Boa's eilaiidelijk zou een optie kunnen zijn als do Al'V's in de verschillende gemeenten o|) elkaar zijn (wor den) alsrestemcl evenals dal dan zon moeten gelden voor bet handhaven van items met gehjke instructies. Ondertoon van zoig en teleurstelling in de raad was enerzijds dat de poli tie het handhaven van de APV niet (meer) tot haar competen ties rekent en anderzijds dat dit punt aandacht verdient omdat beide Boa's toch uit de gemeen tebegroting betaald worden. ".Adecjuate handhaving van de verkeersregelgeving zal de politie niet zo boeien", echter wel de Boa, klonk het. trok haar motie in over restauratie van het laatste deel van de kademuur in Soni- melsdijk. Ieder is blij met het reeds gerestaineerde deel van deze kadenuuu-. Echter er blijl't nog een ontsierend stuk damwand over Rondt het kar wei al bepleitte de motie van mevionw De Haan en maakt het gebied daarna alleen toe gankelijk voor langzaam vei- keer. (Xsinga (VVD) vroeg om zorgvuldige aandacht voor de ontsluiting van de Westplaat. Wethouder Van den Berg gaf aan dat er thans een verkeer- sonderzoek loopt en dat de resullalen afgewacht worden. Als er mogelijkheden zijn. komt het college met een voor stel voor afronding van de res tauratie. Financiering is daar bij echter alleen mogelijk via hel project .Stads- en Dorpsver nieuwing. (;()KDI':RE1-:DI': - Voor vrijdag 2() november organiseert de S('.l'-|ongeren in de Clemeen- le Coedereede een discussie avond, liet onderwerp is; 'De crisis en de gemeente Goeder eede. Wat heeft de crisis voor gevolgen voor onze gemeen te?' Wethouder Peter Keiler zal hierover meer komen ver tellen. X'erder is een onderne merspanel aanwezig om hun specifieke problemen toe te lichten. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van hel kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente aan de Spaan.seweg. Aanvang: 19.45 uui. Vanaf 19.15 uur is de zaal open. Biir!:;cmt'i'sler l'uii de W'hle iii de lOI-jdiige mn'iviiit' Idii Sjiliiiilei: GOEDEREEDE - Zondag 31 oktober werd mevrouw K. van Splunter-Grinwis in Ouddorp 101 jaar. Bur gemeester G.J. van de Velde-de Wilde bezocht de jarige om haar te feli citeren. Mevrouw Van Splunter werd 101 jaar geleden geboren in Ouddorp aan de Dirksdoen- vveg. Ze kwam uit een gezin min acht zussen en één broer. Tijdens haar huwelijk woonde ze zestig jaar in het Oosterse Bos in Goedereede. Als moeder van zes kinderen heeft ze een druk leven ach ter de rug. Naast het werk in haar gezin hielp mevrouw Van Splunter mee op de boerderij van haar man. Burgemeester G.J. van de Vel- de-cle Wilde van de gemeen te Goedereede bezocht op maandagmiddag I november mevrouw Van Splunter in De \'liedberg en bracht de felicita ties over van het gemeentebe stuur. Mevrouw Van Splunter is een sociale \rouw die graag een praatje maakt met iedereen. L^aarom stelde zij het bezoek van biugemeester Van de Vel de ook zeer op prijs. SOMMELSDIJK- Afge lopen maandag bereikte Frans van Nimwegen zijn 101e verjaardag. Samen met zijn kinderen, klein en achterkleinkinderen vierde hij dit heugelijke feit in de verjaardagszaal van verzorgingstehuis De Goede Ree te Sommels- dijk. Door; Mirjam Terhoeve Biugemeestcr Zevenbergen kwam de 101-jarige ook nog even feliciteren en namens de Gemeente Middciharnis kreeg I'rans een mooi bloemstuk aan geboden. Frans verkeert nog in goede gezondheid, maar het lopen wordt steeds moeilijker en ook zijn ogen en oren gaan wat achteruit. De ritjes door de polder, die hij tot vorig jaar nog graag maakte met zoon Piet zijn er daaiom niet meer bij. Wel neemt hij nog af en toe een kijkje bij de vijver Verder is hij vooral op zijn kamer te vinden. Frans heeft zijn hele leven in Sommelsdijk gewoond en wel aan de Oudelandsedijk. Eerst bij zijn ouders en later een eindje verder op de dijk met zijn eigen gezin. Later verhuis de de familie naar de A.J. de Gra;ilfstraat, Het echtpaar van Nimwegen kreeg vijf kinderen. 19 kleinkinderen en 24 achter kleinkinderen. In 1998 ging het echtpaar in de Goede Ree wonen. Mevrouw van Nim wegen is zeven jaar geleden overleden en sindsdien woont Frans er nog alleen, Frans heeft enorm genoten \an zijn veijaardag. Maar liefst .'57 gasten waren aanwezig vanaf 15.00 uur 's middags en 's avonds werd er gezellig samen gegeten. Om half tien vond Frans het genoeg, maar wat w il je op zo'n leeftijd? Biirgei/iee.sli'r Zevenbergen fidicileerde de 101-jarig Frans van Nimivegen. (Fo/n: Wiin van Vossen Fotografie) OOLTGENSPLAAT - De Rechtbank Rotterdam, voorzieningenrechter sec tor civiel recht, heeft in kort geding vonnis gewe zen in de aangespannen zaak van 19 particuliere gebruikers van het park Recreatiecentrum Fort Prins Frederik in Oolt- gensplaat tegen de beslo ten vennootschap met beperkte aansprakelijk heid Recreatiecentrum Het Fort Ooltgensplaat bv. Het betrof hier de perikelen rond de slag boom bij de entree van het Fort. Onze krant Eilanden Nieuws besteedde begin deze maand zeer uitvoerig aandacht aan de ontwik kelingen op het park. De Rechtbank veroordeelde Recreatiecentrum Het Fort er toe binnen drie dagen na betekening van het vonnis er voor zorg te dragen dat de slagboom dagelijks van 07.00 uur tot 24.00 uur kan worden geopend met de daartoe aan te schaffen handzen der, om het park op te rij den en 24 uur per dag af te rijden. Bij het niet nako men van dit vonnis wacht per keer een dwangsom, tot een maximum van 20.000 euro is bereikt. Door Jaap Ruizeveld De Rechtbank bepaalde verder dat de belrokken particuliere gebruikers het bedrag dat zij als borg aan Recreatiecentrum Het Fort moeten betalen, kun nen storten op een derden- geldrekening van advocaat mr. E.G. Karel in Middelhar- nis. Het Recieatiecentrimi Het Fort wilde de gelden ontvan gen op een bankrekening van Lieto. de vennootschap die het betalingsverkeer van Recrea tiecentrum Het Fort regelt. De betrokken particuliere gebrui kers hadden hier bezwaar tegen omdat de Kamer van Koophandel voornemens zou zijn over te gaan tot ontbin ding van de enige aandeelhou der van Lieto, zijnde Tofam. Zij vreesden dat hierdoor moge lijk een restitutierisico zou kunnen ontstaan. Voorshands achtte de voorzieningenrech ter dit restitutierisico aanwezig. Daarbij inwegend dat het hier niet ging om één bedrag van 1 10 euro, maar om 19 eisende partijen die elk de borg dienen te voldoen. Zoals eerder gemeld is het park ontstaan in 1969 en in 2001 verkocht aan een projectont wikkelaar. Thans is 1,9 hec tare verkocht aan particuliere gebruikers die al dan niet tijde lijk een recreatiewoning bewo nen op het perceel dat hun eigendom is. De overige hecta ren, inclusief de infrastructuur, zijn .sinds medio 2009 eigen dom van Recreatiecentrum Het Fort, die tevens de exploi tatie van het recreatiecentnmi in handen heeft. De heer W. de Neef is bestuurder van Recre atiecentrum Het Fort, zo staat nog eens aangeduid in het feitencjverzicht bij het recente \'onnis. De Rotterdamse Rechtbank geeft aan dat de slagboom in. werking mag blijven en dat voor het openen per auto een handzender aangeschaft moet worden, tegen betaling van een borg. Recreatiecen- truin Het Fort dient deze boig evenwel ook als borg te behan delen en mag daarop geen jaarlijkse afschrijvingen doen (reparatiekosten e.d). Volgens de rechtbank heeft het Recre atiecentrum Het Fort terecht aangevoerd dat de Vereniging \an Eigenaren van Chalets in het Fort op 5 oktober in staat \an faillissement verklaard, waartegen hoger beroep is ingesteld) eerder een regeling heeft getrott'en waarin de toe gang in de nachtelijke uren ook niet mogelijk was zonder medewerking van de toenma lige beheerder. Deze regeling was niet ruimer dan de door Recreatiecentrum Het Fort in de overeenkomst opgenomen tijden. De particulieie gebrui kers hebben, zo stelt de lecht- bank, ook niet betwist dat de toegangsmogelijkheden \an het park eerder ook beperkt waren. Volgens verklaringen van de parkbeheerder, waaraan de voorzieningenrechter niet twijfelt, hebben hulpdiensten, branchveer. ambulance e.d. toegang tot iiet Fort. 0\'er bij komende geschilpunten, waar onder al dan niet terugbetalen van een eerdere borgsom en onderhüudszaken, doet de Rechtbank in dit vonnis geen expliciete uitspraken. Het opleggen van sancties door het Recreatiecentrum Het Fort, zoals opgenomen in het par kreglement bij niet nakoming van de \'oorschriiten, acht de Rechtbank voorshands niet toelaatbaai, omdat dit inbieuk zou doen op rechten van de betrokken particuliere gebrui kers. (Bij het afsluiten van dit artikel was nog niet bekend of tegen het vonnis in kort geding van 12 november, beroep wordt ingesteld). GOEDEREEDE - Hare Majes teit de Koningin onderteken de op 2 november 2010 het Koninklijk Besluit tot herbe noeming van mevrouw G.J. van de Velde-de Wilde als bur gemeester van de gemeente Goedereede. Op 15 februari 2011 loopt namelijk haar zes jarige ambtstermijn af. In het kader van de herbe noemingsprocedure stelde de gemeenteraad op 26 augustus 2010 een vertrouwenscommis sie in. De vertrouwenscommis sie had als taak de aanbeveling van de gemeenteraad aan de Minister van Binnenlandse Zaken voor te l:)ereiden inza ke de herbenoeming xaii de burgemeester. Op 15 februari 2011 loopt namelijk haar zes jarige ambtstermijn af De \ertrouwenscommissie besloot op 9 september 2010 unaniem om een positie! besluit tot aanbeveling voor herbenoeming van de huidige burgemeester aan de raad voor te leggen. Op 23 september 2010 nam de gemeenteraad het advies over en zond dit advies door naar de Minister van Binnenlandse Zaken. Tenslotte ondertekende Hare Majesteit de Koningin op 2 november 2010 het Koninklijk Besluit tot herbenoeming van mevrouw G.J. van de Velde-de Wilde als burgemeester van de gemeente Goedereede. Bur gemeester Van de Velde-de Wilde is verheugd over haar herbenoeming. SOMMELSDIJK - Vrijdag avond 19 november organi seert wijkvereniging De Zwa luw een lampionnenoptocht. Twee weken geleden ging dit niet door vanwege de ongun stige weersomstandigheden. Verzamelen vanaf 19.00 uur Er wordt om 19.15 uur. Deelname is gratis. MIDDELHARNIS - Vori ge week werd de eerste paal geslagen voor het nieuwe kantoor van Woon goed Flakkee aan de Land- bouwweg Middelharnis. In het te realiseren gebouw zal een modern kantoor naast lij- iie werkplekken voor de mede- iverkers en een ruime klanten balie, alle geledingen van de vereniging een plaats vinden voor hun activiteiten. Ook is er gedacht aan energiebespa rende iriaatregelen zoals onder ander een warmtepomp en betonkernactivering. Het kan toor heeft hierdoor een lagere epc-waarde dan bij traditionele bouw. Tot het moment van het slaan van deze Ie paal was het door het personeel stil gehouden dat cleze eer te beurt zou val len aan twee medewerkers van de zogenaamde 'oude garde'. Joke van den Oever en Dick Kats. Pas toen zij hun echtge noten op de bouwplaats zagen verschijnen kregen zij een ver moeden. Na het slaan van de paal werd er bij Inside een kopje kof fie gedronken en een speciale taart aangesneden op dit heug lijke feit. Directeur-besttuirder Simon van Nieuwaal sprak van een nieuw hoogtepunt in de geschiedenis van Woongoed Flakkee, hij wenste geksche rend de bouwer veel werkzame dagen en weinig meerwerk toe. Het nieuwe kantoor zal tege lijk met de kerk voor de Gere formeerde Gemeente worden gebouwd door bouwbedrijf Boogert uit Oosterland. De panelen zullen december 2011 worden opgeleverd. Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Kijk op Onlangs besloot Provinci ale Staten van Zuid-Hol land vier gebieden aan te wijzen waar meer glas tuinbouw toegestaan is. Het grondgebied van de gemeente Oostflakkee is er daar een van. Concreet betekent dit dat de huidi ge Oostflakkeese glastuin bouwers hun bedrijven in beperkte mate mogen uit breiden. In eerdere voorstellen van de Provincie Zuid-Holland werd nog gesproken over het vesti gen van een grootschalig kas sencomplex van 400 hectare netto in Oostflakkee. Onder meer door tegenstand vanuit de gemeenteraad en de bevol king, heeft de provincie deze plannen naast zich neergelegd. Toch moest er een oplossing gevonden worden voor het tekort aan oppervlakte glas tuinbouw. De provincie heeft immers bepaald dat er een minimum aantal oppervlakte in de provincie moet zijn om de sector rendabel te hon den. Het tekort aan opper vlakte 'glas' is ontstaan door het vestigen van onder meer woningbouw en het aanleggen van natuur en recreatie in de provincie. Die oplossing lijkt de pnnincie gevonden te heb ben in het aanwijzen van vier gebieden waar in totaal 130 hectare kassen bijkomt. Deze vier gebieden zijn gelegen in de gemeenten Binnenmaas, Nieuwkoop, Zuidpias en Oost- flakkee. Concreet betekent het besluit dat de glastuinbouwers die op dit moment gevestigd zijn in Oostflakkee uit mogen brei den op de locatie Magdalena- polder nabij Oude-Tonge met maximaal 18 hectare. Op dit moment beslaan de bedrijven op deze locatie een opper vlakte van 15 hectare. Bij deze uitbreiding moeteir zij voldoen aan de vcjorwaarden die de provincie hieraan stelt. Dit houdt onder meer in dat de uitbreiding van de bedrij- \en moet resulteren in een milieuvriendelijker en renda beler productieproces. Op die manier vindt er naast uitbrei ding ook een kwaliteitslag van de sector plaats. voor bedrijft- en huisinstallaties I www.wilstra-elektrotechnrek-nl uwe-Tonoe Tel. 06 36 19 13 28 G2-deoter of ^iji onvast ac v.'v.-j.',opelfiieiiw'.nt O? 'oude garde' heeft de eerste paal geslagen voor het nieuwe gehomv van Woongoed Flakkee. (Foto: Wim van Vossen Fotografie) Knóps BV Lange'^ 113 - 3245 KG Sommekdijk - 0187476767 Akkerdocs BV - Kloosteweg 2 - 4317 KI Nooidgouwe - 0111 401347 büe&cgebRrikteauto

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1