35 jarige Scouting Goedereede neemt nieuwe steiger officieel in gebruik EIIAIIDEn-tllEIJWS Nostalgisch warenhuis in Ouddorp gaat sluiten Rabobank kocht 'Lekkerste Bal Gehakt van Zuid-West Nederland' bij Slager Buth Actie Schoenendoos voor zeelui in de havens Muzikanten trouwden in stiil... Ouddorp steunt Diabetes Fonds Sinterklaas bij Derk's Fietsen Dia's Alaska bij De Christen vrouw Bingo bij De Zwaluw Activiteiten agenda EIUVriDEn-tllElJWB STELLENDAM - Vorige week zaterdag was een gedenkwaardige dag voor de jongeren en ouderen van de Scouting Goeder eede. De scouts, die hun hoofdkwartier hebben aan de binnenhaven van Stel- lendam namen hun nieu we steiger in gebruik en ter gelegenheid hiervan en van hun 35 jarig jubi leum werd er een mooie feestdag van gemaakt. Opa OOLTGENSPLAAT - Kort geleden was het feest bij Slagerij K. Buth in Ooh- gensplaat. Het team van Slagerij Buth wist al dat ze lekkere gehaktballen kon maken. Daarom waren ze genomineerd voor één van de tien 'Lekkerste Bal len Gehakt' van Neder land in een vakwedstrijd. Na een volgende ronde werd bekend dat Slagerij Buth de tweede prijs had gewonnen, waarmee de gehaktballen van dé Plaat se slager het predikaat 'Lekkerste Bal Gehakt van Zuid-West Nederland' kregen. Inleveren fe R\faNA2 DINSDAC; 16 NOVEMBER 2010 OUDDORP - Het oudste en meest opmerkelijke warenhuis van Goeree- Overflakkee, Bok Koop centrum aan de West straat in Ouddorp, gaat na negentig jaar sluiten. De bijzondere winkel van de flamboyante zakenman Jan van der Bok, opgericht door zijn oma in 1920, met een inrichting van de jaren vijftig, heeft landelijke faam en geniet jaarlijks toeristische beziens waardigheid, onder meer van wege het verlopen interieur en een enorm assortiment huis houdelijke artikelen, tuinmeu belen, kampeerspullen. schoe nen, zelfgemaakte souvenirs. laarzen, klompen en oorvvar- mers in vrijwel alle modellen en maten. De koopwaar staat langs een labvrint van smalle looppaden kris kras door en op elkaar opgestapeld. Een te snelle pas over de meebewe gende krakende houten vloe ren, levert regelmatig vervaar lijk glasgerinkel op. Skeletten \'an der Bok heeft er ook ske letten van onder andere de vv'olharige neushoorn, mam moeten en rendieren, die uit de N'oordzee zijn opgevist, opgeslagen. Zijn vader wijlen "Keesie" van der Bok gaf hier over lezingen en trok hiermee regelmatig de aandacht van Leidse professoren en zelfs prins Bernhard. Van der Bok denkt erover de skeletten ten toon te stellen in een nog te openen museum. Het eeuwen oude monumentale pand waar- binnen vier andere authen tieke panden gehuisvest zijn is. tot gruwel van de gemeente Goedereede, al decennia in zeer slechte staat van onder houd. Het warenhuis zou zijn gekocht drjor vastgoedbemid- delaar Eelco van Delft. Jan van der Bok heeft de transac tie ("de handtekeningen zijn gezet") bevestigd. Het zou de bedoeling zijn om het pand. dat monumentale bescher ming geniet, grondig en naar de ejsen van deze tijd en qua uiterlijk zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat, te reno veren en op te splitsen in klei nere ïvinkels. De overdracht is gepland op I maart 2011. (lOEDEREEÜE - Mirjam Breen enjns Wüleim zijn allebei fana- lieke muzikanten in de hand Sassenachs Warpipe Druim uit Zwijndrecht. Jos speelt diverse instrumenten maar is binnen de groep df enthnuüaste bagpipe speler. Mirjam speelt zowel de surda (bra- ziliaanse drum) als de basgitaar binnen de band. Op de foto lopen zij onder een erehaag van zwaarden door, die gevormd werd door de handleden en werden zij muzikaal onthaald door een piper met het toepassende nummer: de weddingsong... Dit alles natuurlijk bij en iH de Goereese Toren. OUDDORP - De collecte voor het Diabetes Fonds heeft in Ouddorp het mooie bedrag opgebracht van 3297,49 opgebracht. De organisatie dunkt alle gevers en collectan ten hartelijk voor dit mooie bedrag. In het bijzonder de gevers in de C 1000 en A-H en bij de consumentenbeurs Vision. Zij hebben bij elkaar ruim 450,00 gegeven. Heeft u de collectant van het Diabe tes Fonds gemist en wilt u het Diabetes fonds alsnog steunen? Dan kunt u uw gift overmaken op giro 5766 t.n.v. het Diabe tes fonds in .Amersfoort. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met het Diabetes Fonds tel. 030-4622055 of kijk op www.diabetesfonds.nl Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA IMiddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakeiijlfe advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overli/densbencliten: maandag 17,00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Op deze collage een indruk van het officiële gebeuren rondom de opening van de steiger van Scouting Goedereede. (Foto's Adri van der Laan) Door Adri van der Laan Rondom de steiger van het clubhuis van Scouting Goeder eede was het zaterdag gezellig druk. De scouts profiteerden \an het droge weer en daarom werd de officiële ingebruik name van hun nieuwe steiger, met de bijbehorende toespra ken natuurlijk in de buiten lucht gehouden. Dit alles aan de rand van het Haringvliet. De eer voor het openen van de steiger was weggelegd voor burgemeester Ger van de Velde van Goedereede. Zij wachtte, samen met wethouder Peter Feller, een roeiboot op waarin een aantal scouts waren gezeten. Toen de boot eenmaal bij de nieuwe steiger ^^•as gear riveerd werd deze vastgelegd door de burgemeester. Hier mee was de nieuwe steiger in gebruik genomen. De nieuwe steiger was met behulp van sponsors en gemeentelijke subsidie tot stand gekomen. Burgemeester Van de Velde prees in,dezen vooral de grote werkzaamheid van de scouts bij het realise ren van de steiger. Ze noemde de scouting daarom één van de goedkoopste verenigingen omdat zij alleen maar voor een incidentele subsidie bij de gemeente hebben aangeklopt. Verder had ze nog meer loven de woorden voor de scouts. Hoewel zij voor het eerst het scouttingterrein aan de bin nenhaven betrad - zij beloofde dit spoedig te zullen herha len - had zij veel waardering voor het werk van de scouts. Zij noemde hierbij dat er nooit tevergeefs een beroep op hen werd gedaan als er assistentie nodig was, op Koninginnedag of bij herdenkingen. .Namens het gemeentebestuur bracht zij ook aan het kader de dank over voor de vele goede contacten en de inzet van de scouts. Na de toespraak van de bur gemeester was het tijd voor de huldigingen en het opspelden van onderscheidingen. Een drietal leden werd extra in het zonnetje gezet voor de lange tijd dat zij aan de scouting ver bonden waren. Dit waren Len- nard de Jager, Erik Kriek en Martine Meijer. Verder waren er nog 'lintjes' voor tal van andere scoutingleden. 'Opa' Bert Hoeksema, die al vanaf het begin van de scouting heel veel betekend heeft voor Scouting Goedereede kreeg ook verschillende cadeaus en waarderende woorden voor de grote inzet die hij in de afge lopen jaren heeft getoond aan de scouts. Na de feestelijkheden heb ben de scouts zich nog heel de dag \ermaakt met spelletjes en andere activiteiten op en rond het water. In de afgelopen 35 jaar zijn l'iiMMZii&.^.^Ë^^ mensen lid geweest van de scouting. Het bestuur zou graag al deze men sen nog eens ontmoeten op een reünie die zij in mei 2011 zullen houden. Voor meer informatie en opgave kan men terecht op de website www.scgoedereede.nl SOMMELSDIJK - Sinter laas is weer in het land en dat l)etekent dat er overal weer cadeautjes te vinden zijn. Ook bij Derk's Fietsen staat het de komende weken bol van de speciale sinterklaasacties. De hele "zolder" is omgeto\erd in I grote cadeau\\inkel en er is tlaar voor ieder kind wel \vat wils. Naast de aantrekkelijke aanbiedingen kunnen kinde ren meedoen aan de Sinter klaas kleiu-wedstrijd. Hoofd prijs: een Loekie kinderfiets'. De kleurplaat kan opgehaald ivorden in de winkel en inge leverd voor 27 november a.s. Ook op de website van Derk's Fietsen www.derksfietsen.nl is de kleurplaat te downloaden. Niemand minder dan Sinter klaas zelf zal de prijsuitreiking \erzorgen op zaterdagmid dag 4 december tussen 14.00 - lo.OO uur. Derk's Fietsen in Sommelsdijk is een gerenommeerde fietsen- /aak op Goeree Overflakkee in ge\estigd naast de molen aan de Oudelandsedijk. Naast een prachtige collectie fietsen kan men hier ook terecht voor allerlei accessoires, kinderar- tikelen, fiets- en regenkleding en nog veel meer. DIRKSL.AND - Morgen, woensdaga\ond17 november, is er weer een bijeenkomst van De Christenvrouw afd. Dirks- land. De heer AJ. v.d. \'liet uit Heelsum zal deze avond een diavoorstelling verzorgen over .Alaska. De titel van de voorstel ling is 10.000 km naar en door .■Maska' Naast de leden zijn ook gas ten van harte welkom op deze avond, die gehouden wordt in Onder de Wiek en oni 19.45 uur begint. SO.M.MELSDIJK - Zaterdag avond 20 november is er bingo bij wijkvereniging De Zwa luw. Er worden 8 ronden, een verloting en een superbingo gedraaid. Deze avond zal in het teken staan van Sinterklaas. De zaal gaat om 19.30 open en de bingo start om 20.00 uur. Door: Adri van der Laan Tijdens de voorrondes van de vak wedstrijd, georganiseerd door de Koninklijke Neder landse Slagersorganisatle wer den de tien 10 finalisten (waar onder Slager Krijn Buth) op scherp gezet om voor de finale keuring nog beter te kunnen presteren. Bij deze finale keu ring was er ook nog een Bac teriologische keuring op vier punten door het KBBL Kwa- liteits Bewakings Bureau voor Levensmiddelen. Deze keuring was voor Slagerij Buth van een heel hoog nivo met een hoge score. De definitieve uitslag werd 2 november bekend gemaakt door PR-Manager van de Koninklijke Nederlandse Slagersbond Ton Lindeman tijdens de VAS beurs in de Anisterdamse Borchlandhal. Hier werd de top tien van 'de lekkerste gehaktbal van Neder land 2010' gehuldigd. .Aan de winnaar werd een bokaal uit gereikt en de 2e en 3e prijswin naars werden in de bloemetjes gezet en kregen uit handen van de Ster Chef kok Ron Blauw en de winnaar van 2009 Roe lof Ende een oorkonde en een boeket bloemen overhandigd. Tevens werden de beoorde lingslijsten overhandigd die van een hoog nivo waren! Geur-smaak-beet-kruiding- vlees-aroma en versheid allen met een 10, dus uitmuntend. De Rabobank Goeree-Over flakkee was ook ter ore geko men dat één van haar klanten goed gescoord had bij de wed strijd. Maurice Ehé, Adviseur Bedrijven van de bank toog dan ook naar Ooltgensplaat om de gelukivensen aan Slager Krijn Buth en zijn team over te brengen. Tegelijk maakte Elvé van de gelegenheid gebruik om voor zijn collega's een aantal van dé 'Lekkerste Bal Gehakt van Zuid-West Nederland' te kopen. Maurice Elvé gaf aan dat het bijzonder is dat, in een tijd dat veel kleine slagerijen verdwijnen, het slager Buth toch is gelukt om deze mooie - en heerlijke - prestatie te leve ren. Natuurlijk verkocht een trotse slager Buth graag de gehakt ballen aan de mensen van de Rabobank. Krijn Buth heeft in de afge lopen dagen veel positieve reacties gehad van de klanten, die zelfs van buiten het eiland komen, op zijn prachtig staaltje vakmanschap. Felix Henrichs (links) met een van de zeelui die hij dagelijks ontmoet tijdens zijn werk in de Rotterdamse havens. Het team van Slagerij K. Buth met de 'Lekkerste Gehaktbcdlen van Zuid-West Nederland'. Links Mau rice Elvé van de Rabobank. (Foto: Adri van der Laan) STELLENDAM - Haven- zendeling Felix Henrichs weet als geen andere dat de dagen rondom Kerst voor de zeelui op de sche pen en in de haven bijzon der zwaar zijn. Juist omdat ze deze dagen door moe ten brengen ver van hun familie en vaderland. Hij organiseert daarom een Actie Schoenendoos voor Zeelieden. Volgens Felix Henrichs uit Stel- lendam ontmoet hij tijdens zijn werk op de schepen veel zeelui die al jaren varen, zonder dat ze één keer met Kerst thuis zijn geweest. Felix voert dan ook actie om zoveel mogelijk 'kerst pakketten' aan de schepelingen uit te delen om hen wat troost en aandacht in die moeilijke dagen te geven. Hierbij heeft Felix wel wat hulp nodig en hij vraagt de medewerking van de lezers van deze krant. L' kunt op verschillende manieren meehelpen door bij voorbeeld een schoenendoos te vullen met voor mannen bruik bare artikelen zoals: Shampoo en kam; Tandenborstel en tandpasta; Scheerschuim en/ of scheermes; Deodorant; Iets lekkers: Mars, snoepjes, noten o.i.d.; Pen en notitieboek; Gebreide muts en/of sjaal. Ook een persoonlijke 'kerst' kaart (in het Engels) voor een zee man kan in de schoenendoos. U kunt ook losse artikelen en lege schoenendozen inleve ren. En als u graag breit kunt u een zeeman blij maken met een warme muts of sjaal, die u het hele jaar door kunt inle veren. Of een gift overmaken op rekening van de stichting: 'Vrienden van Zeelui', rek.nr.: 1149.92.096 met vermelding van 'Kerstactie'. Voor het inleveren van een en ander neemt u a.u.b. kontact op met: Fam. Romijn Tel.750815 Sommelsdijk Fam. Henrichs Tel.750924 Stellendam Fam. Torensma Tel.491537 Goedereede Woensdag 17 november GOEDEREEDE 9.30-12.00 uuren 13.00- üur tot 15.00 uur. Ver. geb. De Ark. Verkoping Vrouwenvereniging. DIRKSLAND 19.45 uur. Onder de Wiek. Dialezing over Alaska. Donderdag 18 november MELISSANT 14.00 uur. Vollenhove. Dialezing over Nieuw- Zeeland. DIRKSLAND 19.30 uur. Vroonlande. Dia lezing over Oregon en Catifornië. Vrijdag 19 november MIDDELHARNIS 19.00 tot 21.00 uur. Chr. Geref. Kerk, Hoflaan. Najaarsverkoping en rommelmarkt. SOMMELSDIJK 19.15 uur. Wijkver. De Zwaluw. Lampionoptocht. Zaterdag 20 november MIDDELHARNIS 9.30 tot 13.00 uur. Chr. Geref. Kerk, Hoflaan. Najaarsverkoping en rommelmarkt. OUDE-TONGE 20.00 uur. Gebouw Evangeliegemeente. Praise Prayer. SOMMELSDIJK 20.00 uur. Wijkver. De Zwaluw. Bingo. STELLENDAM 19.45 uur. Bethelkerk, Zaterdagavond zanguur. 20.00 uur. Hervormde Kerk., Jubileumconcert Soli Deo Gloria. Dinsdag 23 november DIRKSLAND 19.00 uur. Wernerflat. Dialezing over Nieuw- Zeeland. Woensdag 24 november Middelharnis 13.30 uur. Bingo. Wijkcentrum Companen. OUDE-TONGE 14.00 uur. Mosselmaaltijd. Opgave, tel, 641344. Donderdag 25 november DIRKSLAND 9.30 uur. Geldershof. Ouderendag. Opgave via: 0187-602055. Aanmelden AGENDA: De activiteiten in deze agenda worden zowel in de huis- aan-huis krant van dinsdag geplaatst als in de abonneekrant van vrijdag. Daarnaast komt er ook een vermelding in de agenda op website www. eilandennieuws.nl. Het inleveren voor onderwerpen op de agenda kan via de website of via redactie@ eilandennieuws.nl. Het is natuurlijk ook mogelijk via het postadres van de redactie 'agendapuntenaan te leveren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2