Leuker Alles onder één dak bij de nieuwe Agrimarkt Middelharnis opent l5^^ op alles! Jantina Mastenbroek binnenkort op verlof uit Roemenië woensdag 1 december 4 dagen Bestuurder aangehouden na dodelijke aanrijding Hennepkwekerij ontmanteld iiraiH^mEQn Adventsconcert Bonisa Zending met Dirkslands Mannenkoor ^OZIM^ Lezing dr. P. de Vries Zaterdag jubileumfeest Best Buddies 3773 fl-H 83e jaargang Nr. 7964 Dinsdag 16 november 2010 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag kunnen we het niet maken... ProfitEffect Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Buitenkant Lodder Financials www.iodderfinanciais.nl OOLTGENSPLAAT - De politie heeft donderdag ochtend een man aange houden. Hij wordt er van verdacht verantwoordelijk te zijn voor een aanrijding op de N59 waarbij vrijdag 22 oktober drie personen om het leven kwamen. Een vierde man raakte ernstig gewond, hij ligt nog altijd in het ziekenhuis. l)c bcliL-flciidc vrijdagavond reed de '2;!-jaiige inwoner van Ooitgenspiaat op de N59. Rond liall ivvaail kwam de aiiloMiobilisi uit de rieliling \'an Oude-liinge. Hij kwam op een zeker nionient op de andere weglielli tereelil en reed hier Ironlaal legen een auto. In de/.eaiilo/aten een 53-jarige man en zijn 25-iarige zoon. Zij kwamen direet om het leven. Van de twee andere inzitten den, een 51-jange vader en zijn 22-jarige zoon, overleed de zoon ter plaatse. De vader is zwaargewond overgebracht naar een ziekenhuis. Ook de 2.'5-jarige automobilist belandde in het ziekenhuis. Hier werd hij donderdagmid dag ontslagen. Hij is direct aangehouden. Eerder tegen boom Uit onderzoek is duide lijk geworden dat de jonge bestuurder eerder op de avond van de 22ste een ongeluk heeh veroorzaakt. Op de Langeweg reed hij met zijn auto tegen een boom. De recherche wil graag met personen spreken die getui ge zijn geweest van de eerste ol' van de tweede aaiH'ijding. Heelt u informatie over één van deze aanrijdingen en heell u deze kennis nog niet gedeeld met de politie? Neemt u dan contact op niet de recherche van het district de Eilanden via 1)900-8844. Dit kan ook ano niem via M. ()8()0-7000. ///'.'KA/iVC/wV - Üc polilif licefl in di' nacht van donderdae; op x'rij- dav een luiinepkuH'henj ontmanteld. Naar aanleiding van klachten uit de oingeiiinij; werd er een onderzoek opgestart naar een woning aan de Molenèlijk. Hieruit kwamen sterke aanivijzingen dal er in de woning een hennepkxuekerij aanwezig was. Rond Iwaalf uur gingen agenten de ivoning binnen. In de kefder van het huis troffen ze een hoeveelheid van ruim -IDO planten aan. Er is een 34-jarige Rotter dammer aangehouden. In het huis werd enkele jaren geleden ook al een lirniujiliwekerij aangetroffen. Foto Wimx'an Vossen Fotogrape. DIRKSLAND/DELFT - Zaterdag 11 december zal er in de Oude Kerk van Delft een adventsconcert plaatsvinden. Voor toe- gangskaarten (met kor ting) kan men terecht bij het secretariaat van het Dirkslands Mannenkoor. vw.roiima.nl V„, Tel. 0187-612000 m\mn Boomgaorddreef 18 th»nU9 Stad o/h Haringvliet „,u«k«l"'™' info@rozima.nl Het adventconcert dat in Delft zal worden gehouden, wordt georganiseerd t.b.v. de Bonisa Zending. Twee koren werken aan deze avond mee: de Her vormde Zangvereniging Vox jubilans uit VVaddinxveen, o.l.v. Andié van Vliet en een samengesteld mannenkoor (MannenkcMjr David tiit Lisse en het Dirkslands Mannen koor) o.l.v. Frans Cornet. Hel orgel wordt bespeeld door Bert Kruis en Jan Hoek en Noor tje van Middelkoop verleent medewerking op de paulluit. De avond begint om 20.00 uur Toegangskaarten zijn te koop via de leden van het Dirkslands Mannenkoor voor 7,50, Nor maal kosten de kaarten 10,- Voor opgave en info kan men ook terecht bij het secretariaat van het koor: secretariaat@dirks- landsmannenhoor.nl Investeer nu 15.000,- (+3% emissiekosten) in een scheepsfonds van Hanzevast en ontvang in 2010 en 2011 tot 17.785,- terug van de fiscus! Totaal verwacht rendement 23,3% (21,1%) per jaar (bij resp. 52% en 42% inkomstenbelasting). Meer info: ProfitEffect Beleggingen T: (0187) 609012 E: profiteffect(a)klik:safe.nl NATUURSTE MIDDELHARNIS- "Per soonlijk vind ik onze nieu we Agrimarkt de mooiste supermarkt van Neder land", zegt winkelmanager Richard Ouweneel over het, deze week geopende, gloednieuwe pand aan de Korendreef 24 in Middel- harnis. "Alles is aanwezig. Een zeer ruim assorti ment, volop parkeergele genheid, een tankstation, een ruime afdeling bloe men en planten en boven dien is er ook nog eens veel aandacht besteed aan het milieu, aan de entou rage en aan de omgeving rondom het pand. Deson danks willen we onze klan ten nog steeds het gevoel van de vertrouwde buurt super bieden, maar dan meer regiogericht". Door Mirjam Terhoeve Richard Ouweneel is duidelijk zeer trots op zijn nieuwe win kel. "Sinds de opening alge- lopen woensdag is het enorm drtik geweest en we hebben alleen nog maar positieve reac ties gekregen", aldus de win kelmanager. Een lange tijd van voorbereiding is hieraan voor afgegaan. "Zo'n acht jaar geleden zijn we al gestart met de plannen", vervolgt hij. "Er is veel klan- lenondeizoek gedaan. Wat miste men, wat kon verbeterd worden? Dan begin Je met een ontwerp, maar pas nu het af is, weetje hoe een en ander tot zijn recht is gekomen. Een groot obstakel bij onze oude winkel was bijvoorbeeld de parkeerge legenheid. Wij zijn onze. trou we klanten dan ook erg dank baar, dat zij al die jaren toch de moeite namen om hun auto soms wat verderop te zetten om bij ons hun boodschappen te halen. Die moeite hoeft men nu niet meer te doen. Er zijn 160 parkeerplaatsen, inclusief invalidenplaatsen, dus je vindt altijd wel een plekje". De nieuwe winkel is gebouwd conform de nieuwe genera tie Agrimarktformule. "Dat wil zeggen een nieuw logo en een moderne indeling", legt Richard uit. "De winkel is Vorige week werd de Agrimarkl spectaculair geiipeiid. (Fiilo: Wiiii etiii Ivi.wc» ruimtelijk ingedeeld met veel hout, de kassa's zijn overzich telijk en bij binnenkomst stuit men meteen op een mooie bloemenafdeling, dat geeft mensen een goed gevoel. De paden zijn ruim en dus ook rol- stoelvriendelijk. Voor rolstoel gebruikers zijn er bovendien speciale boodschappenkarren beschikbaar. Daarnaast zijn we ook meegegaan met trends in het assortiment. Wij hebben nu maar liefst meer dan 500 ver schillende kruidenierswaren. 'Jt'genwoordig wil men ook graag kant-en-klaar of snel en gezond. Wij hebben hier uiter aard op ingespeeld. Er is een mooi overzichtelijk versplein, er is veel keuze in verse vis, er is een kipgrill, een carrouseloven \oor broodjes en banket en er is zelfs een tapas-bar Achterin de winkel vindt men de arti kelen van Agriland. Voorheen zat deze zaak in Nieuwe Tonge, maar is nu helemaal geïnte greerd in de nieuwe super markt. Er is een zijuitgang, waardoor je in de ruime bui- tenplantenafdeling komt. Tegenover de winkel is het tankstation van de familie Smitshoek gevestigd. Zij zijn ook bij Agrimarkt onderge bracht onder hun eigen naam: Agri Sncltank Smitshoek. Voor onze klanten is het bovendien extra gunstig om hier even naar toe te rijden, want als men minimaal 20 liter tankt, ont vangt men een bon voor 20% korting op een bepaalde pro ductgroep. Deze groep wisselt maandelijks. Deze maand is dat op groente en fruit". Bij de bouw van het pand heeft het milieu een grote rol gespeeld. "Alles is zoveel moge lijk energiezuinig gemaakt", beaamt Richard. "Denk daar bij vooral aan de klimaatbe heersing, zoals blazers naast de ingang bij de detu- en het teragwinsysteem. De warme lucht die vrij komt bij de koe ling wordt weer opgeslagen en gebruikt voor de verwarming \an het pand, dit gebeurt via vloerverwarming. Verder heb ben we tochtsluizen bij de laad ruimtes en het koel- en vriesge- deelte in de winkel is voorzien van glazen deuren. Uiter aard is er ook een uitgebreide retourette. Men kan heel veel meenemen van thuis om hier in te leveren, zoals batterij en, kleding, cartridges, oude mobieltjes en zelfs het oude frituurvet. In de retourette is ook een koker geplaatst, waar in men de emballagebon kan deponeren voor een goed doel. ledere twee maanden hebben we een ander goed doel. Op een tv- scherm is te zien, wat viDgi'afie) het doel inhoud en waaraan het geld wordt besteed". Niet alleen aan de binnen kant van de winkel is aandacht besteed, maar zeer zeker ook aan de buitenkant. "In overleg met de Gemeente is er geko zen voor een stijl passend bij die van Tieleman Keukens", zegt Richard. "We wilden toch graag rekening houden met de buurt. Vandaar dat we de keuze gemaakt hebben voor schoonmetselwerk, wat toch enigszins ongebruikelijk is voor een supermarkt. De muren zijn bovendien graffity-proof Rondom het pand is beplan ting aangebracht, zodat de omwonenden zo min mogelijk last van ons ondervinden". Volgens de winkelmanager is de cirkel nu mooi rond. "De Agrimarkt is, met vijf vestigin gen in Zuidwest Nederland, een dochteronderneming van het CZAV. De meeste boeren van het eiland zijn lid \an het CZAV. Zij zijn uiteindelijk de producenten van producten en wij brengen deze weer bij de consument". Richard en zijn team hebben drukke weken achter de rug en hopen er ook nog veel te krijgen. "Het geeltje heel veel adrenaline om alles te regelen, maar nu met dit mooie resul taat, geeft je dat ook een goed gevoel. Natuurlijk zullen er zaken zijn, die we nog wat kun- tien verbeteren of veranderen, maar dat wijst de toekomst wel uit". "Toevallig valt de opening van onze winkel ongeveer gelijk met het 40-jarig bestaan van Agrimarkt", zegt hij tot slot. "Volgende week zijn er daarom verschillende evenementen in de Zeelandhallen in Goes. Ook onze trouwe klanten konden hiervan meeprohteren. We hopen uiteraard ook in de toe komst nog heel veel voor onze klanten te kunnen betekenen. Wij zijn er in ieder ge\al klaar voor". Richard Ouweneel en zijn medewerkers nodigen ieder een daarom uit om eens langs te komen. Agrimarkt is van maandag tot en met zaterdag geopend van 8.00 tot 20.00 uur en op vrijdag tot 21.00 uur. De wildiel is ruim opgezet. (Foto: Wim van \'ossen Fotogrape) SOMMELSDIJK - Op don derdag 18 november hoopt dr. R cie Vries uit Waarder te spreken over hel onder werp "De heerlijkheid des Heeren bij Ezechiël en de betekenis voor het Nieuwe Testament". De lezing wordt gehou den in de Rehoböthkerk, Olynipiaweg 44 te Som- melsdijk. Aanvang: 19.45 uur. Kosten per avond 3,50. MIDDELHARNIS - Aan staande zaterdag wordt het jubileumfeest van Best Buddies gevierd in Het Diekhuus. Dit is mede mogelijk geworden dank zij de inzet van de Kiwanis Goeree-Overflakkee. Het feest begint al op het plein: daar wordt iedereen op de rode loper welkom geheten door een echte fotograaf Na de felicitaties begint de feest avond met een buffet en zullen er nog meer activiteiten zijn. Iedereen die de afgelopen 5 jaar buddy is geweest, nu bud dy is of op de wachtlijst staat voor een buddy is hierbij \'an harte welkom. Aanmelden kan via info@bestbuddies.nl of bel: 0187 471237. De aanvang is 16.30 uur, alsluiting om 21.00 uur. Erf- en sierbestrating Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl Administratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298 OUDDORP - Op 1 januari 2007 is de republiek Roeme nië een lidstaat van de EU geworden. Er is veel veran derd, maar er is ook heel veel 't zelfde gebleven. Het land is zich na 20 jaar nog steeds aan het losmaken uit de commu nistische greep. Door de hui dige crisis heeft het weer een flinke klap gekregen. Vooral op het platteland is er \eel armoede. Dit geldt zéker in de streek Oltenia. waar veld werker Jantina Mastenbroek uit Ouddorp werkt namens stichting" Kimon (www.kimon. nl). Kinderen zijn hier massaal de dupe van. Ze worden behan deld op een manier die we haast niet kunnen voorstellen. Door onderontwikkeling kun nen ze het niveau van de school niet aan en leren nauwelijks lezen. Andere kinderen gaan onregelmatig of helemaal niet naar school. [antina: "Deze week was ik terneergeslagen. Ik had zoveel verhalen gehoord van kinde ren die verwaarloosd of mis bruikt worden: Ouders die scheiden, waardoor Ana ook nog haar twee broertjes moet missen; een meisje van 11 dat schreeuwt om aandacht, che ze thuis niet krijgt en zich uit kleedt in de wc op school; i\lina en Cosmin die thuis worden geslagen en hierom al een keer van huis weggelopen zijn. Kinderen moeten lasten mee sjouwen, die veel te zwaar zijn voor hun kinderschouders. "Wat is het mooi dat Jantina hier namens stichting Kimon werkzaam mag zijn als veld werker. Ze vertelt deze kinde ren over God, die hen van hun zonden wil verlossen en hun dagelijkse lasten wil dragen. Jantina: 'Gods liefde, ook voor deze kinderen, is dé drijf\ecr om verder te gaan. Want alleen als ze zullen geloven dat God de wereld zo lief had dat Hij zijn enige Zoon zond, zullen ook deze kinderen ervaren wat echte Liefde is. Dan is er tnogelijkheid tot genezing en het uitzicht op een hoopvolle Toekomst, zonder verdriet en jiijn," aldus haar Thuisfront commissie. Wellicht bent u door dit stukje geraakt. Jantina komt u graag meer over deze situaties, maar vooral over haar iverk vertellen. In januari 2011 hoopt ze met verlof in Neder land te zijn. Bent u als gemeen te, vereniging, club of bedrijf geïnteresseerd? Neem gerust i on tact op met de Thuisfiont- i ominissie Speranta (Hoop). ('ontactgegevens: Tel: 0187- 490891email: tfcsperanta® kliksafe.nl Jantina tus.^en de kindemi in Rocmi iH' uünna De Hofjes 6-8 (naast LidI) 3241 ML Middelharnis (0187) 47 09 05

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1