Is er nog vrijheid van godsdienst? ^jnover Lege Cursussen De Motte van start Kerkdiensten EIIAtlDEII-IIIEUWS november Activiteitenagenda voor de regio EIIAriDEn-IIIEUWS Een daktekst-boodschap De omgekeerde weg De vrijheid in het geding? De boodschap doorgeven Drs. W. Chr. Hovius Oud goud uit Schotland J.M.J. Kieviet Bijbelstudie met Willem Ouweneel Creaclub Den Bomimel MIDDELHARNIS - Op 11 oktober j.l. is de eer ste cursus van De Motte gestart in het nieuwe onderkomen 'De Sjoel'. Aardewerkdeterminatie Ooltgensplaat Jong- Sing. in PAC;iNA2 VRIJDAG 5 NOVEMBER 2010 thiek Er is al heel wat over te doen geweest. U en jij welen wellicht wel dat in de gemeente Gies- senlanden de daar wonende evangelist Joop van Ooijen op het dak van zijn boerderij met witte letters de tekst had geschilderd Jezus Redt'. Deze boodschap was heel duidelijk te lezen, ook voor elke chauf feur of automobilist die op de Al5 reed en de boerderij pas seerde. De gemeente vond dat niet passen in verband met allerlei regels ook met wat past bij de omgeving. De letters waren te groot en vormden een te 5cherp contrast met de omge ving. En via de rechtbank, tot op het hoogste college de Raad van State toe werd de evangelist begin juli veroordeeld en een dwangsom opgelegd als deze tekst niet verwijderd werd. De VVD-wethouder, die over deze zaak gaat, was mordicus tegen de tekst. Inmiddels is de kleur wel veranderd of aangepast. Het wit is weg en daarvoor in de plaats kwamen de kleuren rood en oranje. Maar de tekst staat nog steeds op het dak van de boerderij. Nu is de evangelist zelf naar de rechtbank gestapt. Via zijn advocaat wil hij toch deze tekst in andere kleuren laten staan. Het motief is dat door die andere kleuren een heel nieuwe situatie is ontstaan. De gemeente is het daar niet mee eens en eist onvoorwaardelijke verwijdering van de tekst. Nu gaat het mij niet om een juri disch steekspel. Veel belang rijker is het zogenaamde recht waarop de evangelist zich beroept in de nieuwe situatie. De evangelist laat via zijn advocaat weten dat door de gemeente het recht op vrije meningsuiting wordt beperkt, waarbij ook de vrijheid van godsdienst in het geding is, en niet te rechtvaardigen is. Er zijn waarschijnlijk bij de lezers en lezeressen van Eilanden- Nieuws verschillende gedach ten en gevoelens in hoofd en in hart in omloop. De een zal kun nen zeggen 'moet dit nu zo', de ander zal denken 'wat een gedoe, vrijheid blijheid toch'? De Raad van State als hoogste rechtsorgaan is van oordeel dat er andere manieren te beden ken en mogelijk zijn om de gewraakte boodschap Jezus Redt' te verspreiden. Aan het grondrecht morrelt deze rechterlijke instantie niet. De gemeente eist dat het boerde rijdak in oude staat wordt her steld en terugkeert, zonder de letters erop. En de verweerder vindt dat het alternatief door een andere kleur van de dak pannen weg valt. Gelukkig leven we nog steeds - hoe lang nog - in een land waarin vrijheid van religie aan wezig is. En de meeste partijen in Tweede en Eerste Kamer willen die ook verdedigen, ook voor de Islam, waartegen de PVV zich verzet vanwege het in die godsdienst gedoogde en aangegeven elementen van gewelddadigheid. Steeds meer echter zien we de vrijheid van godsdienst en meningsuiting in gevaar komen, als scholen niet meer wordt toegestaan de bij voorbeeld christelijke grondslag in de praktijk te handhaven en uit te dragen. Nu ik dit laatste werkwoord neerschrijf bedenk ik dat ooit een hoogleraar in de theologie tegen ons zei: "heb het nooit over de Evangelieboodschap uit dragen want dat wordt een christelijke uitdragerij! Spreek maar over de boodschap door geven en het is goed en groot wanneer elke gelovige ook wil dienen als een doorgeef luik voor anderen". Laten we ons er niet voor schamen en ons ervan weerhouden om in woord en daad de boodschap Jezus Redt' alom bekend te doen zijn. Daarbij hebben we de door de overheid ingestelde regels te achten, tenzij dat deze zouden ingaan tegen wat God in zijn woord gebiedt. Dan zul len we met alle gevolgen toch God meer gehoorzaam zijn dan de mensen. En de Schrift maakt ons duidelijk dat in de eindtijd, voor de wederkomst van de Heiland op de wolken van de hemel, er een wereld wijde vervolging komt, die ook ons land niet zal voorbij gaan. Wat dat betreft denken we wel eens 'wat zullen onze kinderen en kleinkinderen nog allemaal moeten mee maken?' Maar als wij en zij mogen weten en gelo ven dat Jezus Redt zijn we ook in Zijn handen veilig en in Zijn hoede wel geborgen. En de regels uit een, geloof ik, versje van de Zondagschool luiden: 'Zorg toch dat ieder het weet'. Is dat wellicht de onderliggen de gedachte van de evangelist met zijn tekst op het boerde rijdak? Dan hebben we intus sen ook wel in ethisch opzicht de taak voorzichtig en juist te handelen. Regelmatig zie ik borden langs de openbare weg die wijzen op de hoge prijs van oud goud. Juweliers willen de mensen ertoe brengen om hun oude goud aan hem te verkopen. 'Je krijgt er een hoge prijs voor!", zo beloven ze. Ik weet ook van oud goud. Maar daarvan zou ik tot het tegendeel willen bewe gen: "niet verkopen!" Het is het goud van de 'oude waar heid'', die overigens nog fon kelnieuw is. Daarvan zeg ik bij dezen, met een woord uit de Bijbel: "Koop de waarheid en ver koop ze mei!" [Spr. 23: 23]. Koes ter dat oude goud en probeer er zoveel mogelijk van te ver werven. Duur is het niet. Wel duurzaam en kostbaar Telkens weer worden we door middel van nieuwe boekuitga- ven in de gelegenheid gesteld om ons dat oude goud te ver werven. Iemand die zich er buitengewoon voor beijverd heeft en nog beijvert om heel veel van dat moois op de inarkt te brengen, is de heer N.A. Eikelenboom. Geduren de de laatste maanden kreeg ik wel een vijftal nieuw ver schenen boeken onder ogen, allemaal vertalingen door de heer Eikelenboom. De meeste uit het Engels, een enkele uit het Duits. Hier noem ik twee paperbacks, die beide uitkwa men bij uitgeverij Den Hertog te HoiUen. Allebei in de serie Lichtstralen uit het Woord. Het ene boek bevat, onder de titel Nader tot U, een aantal preken van Thomas Boston, Schots prediker uit de 18e eeuw. Hij was een medestan der van de gebroeders R. en E. Erskine, de zogenaamde Mar- rowmen. "Zo laat ons toeeaan met een waar achtig hart, in volle veruherdheid des geloofs". Over deze tekst uit Hebreeën 10 hield Boston drie avondmaalspreken. Het zijn gunnende en bewogen pre dikaties, waarin hij zijn hoor ders erop aandringt de Heere te zoeken en in het geloof tot Hem te gaan. De waarschu wing ontbreekt als keerzijde ook niet. Een enkele zin uit de tweede preek: "Er is op kosten van het bloed van Christus een weg voor u geopend om tot God terug te keren. Daarom, als u nu verzuimt er gebruik van te maken, moet dat wel onvergeeflijk zijn. De vierde en laatste preek in dit bundeltje gaat over het wandelen in het licht van het aanschijn van de Heere, zulks n.a.v. Psalm 89: 16. Ook hier ontbreekt het appèl niet. De laatste regels van deze preek luiden als volgt: "Onderzoek dan het Evangelie van Christus en roep om de Geest, opdat u het gehlank zult kennen! Christus is voor velen een Zaligmaker Die als met een sluier is bedekt, en het Evangelie is voor velen een versluierd Evan gelie. Het is verborgen voor dege nen die verloren zijn. Als u het niet gelooft, zal het voor u erger zijn dan wanneer u het nooit had gehoord. Roep dan om de Geest, en om God, opdat Hij Christus in uw hart zal openbaren, Die de Hoop en het Onderpand van de heerlijkheid Ik volsta met een summiere verwijzing naar het andere boekje dat in dezelfde reeks is uitgekomen. De titel: "in eeu wigheid Dezelfde". Het bevat een verzameling van niet minder dan acht nooit eerder gepu bliceerde preken van Robert Murray McGheyne. Hij was een 19e-eeuwer. Deze dienaar werd overigens nog geen der tig jaar oud. De preken van McGheyne kenmerken zich door eenvoud en ernst. Hij is voor velen tot zegen geweest. En hij spreekt nog nadat hij gestorven is. De bediening van McGheyne was een bediening van ver zoening. Verzoening door het bloed van Ghristus. Zijn leven was Christus, maar ook zijn preken waren Christus. Dat geeft aan zijn verkondiging zowel ruimte als scherpte. Een enkele zin ter illustratie. "Er is een les, en dat is een heel ern stige. De geroepenen kunnen niet naar de hemel zonder bloed. U weet dat de geroepenen diegenen zijn die God van eeuwigheid heeft liefge had. En toch, hoewel Hij hen heeft liefgehad, wilde God niet één van hen zonder verzoening in de hemel brengen. Wat leert ons dit ernstig de betekenis van de woorden dat er zonder bloedstorting geen verge ving i Beide boeken zijn keurig uit gegeven. Het doet mij veel genoegen dat er ook iets over het leven en de betekenis van deze predikers wordt verteld. N.a.v.: Thomas Boston. Nader tot U. Uitgeverij Den Hertog te Houten. ISBN 978-90- 3B1-2338-2. 91 pag. Prijs 16,90. R.M. McCheyne, In eeu wigheid Dezelfde. Uitgeve rij Den Hertog te Houten. ISBN 978-90-331-2339-9. 94 pag. Prijs €16,90. SOMMELSDIJK - Woensdag avond 10 november houdt Willem Ouweneel de derde Bijbelstudie in een serie van acht in 'Het Prieel' van recrea tiecentrum 'De Staver'. Dit sei zoen is er gekozen voor uitleg van de Efezebrief Het thema van deze avond is 'Het grote geheimenis'. In de pauze is er koffie/thee en bestaat er ruimte om vragen op te schrijven voor de spreker, die hij na de pauze zal beantwoorden. De avond begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. Ieder een is hartelijk welkom. De toe gang is vrij, wel wordt er een collecte gehouden ter bestrij ding van de onkosten. De vol gende avond w^ordt gehouden op woensdag 1 december. Het thema is clan: 'De volheid van God'. DEN BOMMEL - Op zater dag 6 november van 10.00 tot 15.00 uur houdt de Creaclub van de Hervormde Gemeente van Den Bommel haar jaarlijk se verkoping in verenigingsge bouw 'Bij de Bron'. Evenals vorige jaren kunt u weer appelkoeken, kruukplae- tjes, advocaat en natuurlijk vers gebakken vis kopen, 's Morgens wordt er twee keer een modeshow van kinder- verkleedkleren gehouden, waarvan de kleren na afloop te koop zijn. Verder is er een cadeauhoek, enveloppentrek- ken, grabbelton en er kun nen diverse spelletjes worden gespeeld. Daarnaast is er gelegenheid om koffie, thee en fris te gebruiken met eigengebakken cake of een lunch met soep en diverse belegde broodjes. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versctiijning: dinsdag Inuis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA IVliddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<eiijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overlijdensbericliten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Nadat de Historische Ver eniging in 2000 haar oude vertrouwde werkruimte 'De Doele' in Sommelsdijk abrupt moest verlaten, kon pas in het najaar van 2009 'De Sjoel' aan het Gedempt Kanaal te Mid- delharnis in gebruik worden genomen. Inrichting en pro grammering kostten echter bijna eenjaar, zodat nu pas het cursusprogramma 2010-2011 een feit is. In november vangt de cursus Oud-schrift o.l.v. Jan Both aan, terwijl Pau Heer schap in januari 2011 de cur sus Taal en dialect gaat geven. Rias Olivier beet oktober j.l. het spits af met de cursus aar dewerkdeterminatie. Voor deze cursus meldden zich 7 personen aan, die vol goede moed zijn begonnen aan een enorme klus. .Alle bodemvondsten die De Motte de afgelopen 40 jaar heeft opgegraven dienen gecata logiseerd te worden, waarbij de vondst beschreven wordt, gedateerd en gedetermineerd. Ondermeer wordt hieronder verstaan de functie van het gebruiksvoorwerp. Ook wordt waar nodig een nieuwe foto (digitaal en in kleur) en een tekening gemaakt. Een groot deel van het geïnventariseerde zal gereed worden gemaakt voor opname in het Provinciaal Bodemdepot van Zuid-Holland in Alphen aan den Rijn. Deze activiteit is De Motte door de provincie opgelegd. Hiermee had al in 2000 begonnen moe ten worden. Het ontbreken van een werkruimte verhinderde dat. Eigenlijk is De Motte weer opnieuw aan het graven gesla gen, zij het nu in haar eigen archief Bij het openen van de dozen met scherfmateriaal, dat afkomstig is van meer dan 25 onderzoeken verspreid over geheel Goeree-Overflakkee, vallen de cursisten van de ene verrassing in de andere. Weer maar eens blijkt hoe interes sant het bodemarchief van dit eiland is. De scherven behoren tot het culturele erfgoed. In dit geval eigenlijk het culturele 'scherfgoed' De chmax van deze cursus ligt in de opgraving die De Mot te uitvoerde tussen 1979 en 1987 in Ooltgensplaat, waarbij een 13/14e eeuwse nederzet ting kon worden onderzocht bij het droogvallen tijdens eb van het gors. De inventarisatie heeft naast het eerst genoemde doel nog een tweede, name lijk de publicatie in boekvorm van deze voor Flakkee unieke nederzetting, die zelfs het regi onale belang overstijgt. De komende jaren is er dus volop werk aan de winkel. Aan het enthousiasme van de deelne mers zal het zeker niet liggen! Voor nadere informatie: einail: sercetaris@demotte.nl of 0187-681005 (secretariaat) OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. N.J. Zuijderduijn en 18.00 uur kand. B.L.P Tramper - Her steld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.30 uiM' kand. J. Kooij en 16.00 uur ds. B.D. Bonman - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J.E Kievit en 18.30 uur ds. T Meijer - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.30 uur ds. P Blok - Doops gezinde Gem. 9.30 uur (bed. H.A.) en 18.30 uur ds. E.M. de GOEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. E. de Mots (dankdag) - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.W. van Estrik en 18.00 imr ds. P.C. Hoek. STELLEN DAM Herv. Gem. 10.00 uur dhr T Rietveld en 17.00 uur ds. D. Siebelink - Hersteld Herv. Gem. 11.00 en 18.00 uur ds. C;.J.P. van der Bas - Geref. Kerk 10.00 uur ds. M. van Laar en 18.30 uur ds. LJ. Lingen. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur leesdienst en 18.00 uur kand. M. Diepe veen - Geref. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Wal (dankdag) - Ger. Gem. 10.00 imr en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. Lugthart en 18.00 uur ds. J.T de Koning - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis 14.30 uur ds. J. Smink. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.R. Volk en 18.00 uur ds. W. van Weelden - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur nog onbekend en 18.00 uur ds. J.B. Boesaard - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A.C. Olie en 18.00 uur ds. C.J. v.d. Plas - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. C.J.P v.d. Bas en 18.30 uur ds. N. v.d. Want - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. D.A. Snijder en 15.30 uur Sarnenzangdienst ds. J. de Jong - Exodusgemeente 10.00 uur kand. R.P. v.d. Plicht (oogstdankviering) - Remon strantse Gem. lÓ.OO uin- ds. J.F. Klijnsma - CAMA Gem. 10.00 uur J. de Gans. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 9.00 uur ds. PL. de Jong en 18.00 uur ds. H. Harkema - Geref. Kerk 11.00 uur ds. J.G. Arensman en 17.00 uur dhr K. Baas - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur (bed. H.Doop) ds. S. Maljaars - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. M.C:. Tanis - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur ds. DJ. van Diggele (dankstond) en 17.00 uur leesdienst - CGM De Rots, Diekhuus 10.00 uur dhr. R. Visser. NIEUWE-TONGE Herv. Gem. 9.30 uiu' ds. G.C. Kunz en 18.00 uur ds. B. Jon- geneel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. Kommerie en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. van Sliedrecht en 18.00 uur ds. PM. van 't Hof- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente Flakkee 10.00 uur dhr. J. Leeflang. STAD a/h HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. B.A. Belder en 18.00 uur kand. L. Walhout - Geref. Kerk 10.00 uur ds. B.J. Oldenhuis en 18.00 uur ds. A.S. Rienstra - Ger Gem. 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Ouwendijk en 18.00 uur kand. A. van Kralingen - Geref. Kerk 10.00 uur ds. H.P de Goede en 18.00 uur ds. G. den Hartogh. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. den Hoed en 18.00 uur ds. H.G. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Gielen en 15.00 uur ds. J.L. Schreuders - Geref. Kerk 9.30 uur dhr. G.J. Heinen en 18.00 uur dhr G.J. Heinen - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.G. van der Ziel. De deelnemers tijdens de eerste cursusavond in De Sjoel DIRKSLAND - Vanuit de Her vormde Gemeente te Dirks- land wordt zaterdag 6 novem ber weer een Sing-in georga niseerd in verenigingsgebouw Onder de Wiek aan de Ring in Dirksland. Praiseband 'Image' zorgt voor de muzikale bege- leidiirg. De Sing-in duurt van 19.45-21.00 uur. De zaal is van af 19.15 uur open. De toegang is gratis. Wel wordt er een col lecte gehouden. Vrijdag 5 november SOMMELSDIJK 19.00 uur tot 21.30 uur. Exoduskerk. Ontmoetings dag en rommelmarkt. 20.00 uur. Rehobóthkerk. Oefenavond voor Mannen- zangavond. Info; 0187- 480111. NIEUWE-TONGE 20.00 uur. Ons Dorps huis. Afsluitend concert jubileumjaar Apollo. Info: 0187-651748. Zaterdag 6 november OUDDORP 10.00 uur. Dorpstienden. Vision Consumenten beurs. Info: www.vision- ouddorp.nl 19.45 uur. Kerk Doopsge zinde Gemeente. Zanguur. DEN BOMMEL 10.00-15.00 uur. Bij de Bron. Verkoping Creaclub. SOMMELSDIJK 10.00 uur tot 16.00 uur. Exoduskerk. Ontmoetings dag en rommelmarkt. DIRKSLAND 9.30 uur. Geldershof. Verkoping. 19.45 uur. Onder de Wiek. Sing-in. 20.00 uur. Hervormde Kerk. Concert ensemble Magnificat. Info: www. kamerkoormagnlficat.nl Woensdag 10 november MIDDELHARNIS ISGO-gebouw. Thema middag De Kanteling. Aanmelden vla pggo@ upcmail.com of per telf 641303. OUDDORP Dorpstienden. Wijnproe verij 55+. Aanmelden: 682319. SOMMELSDIJK 20.00 uur. Het Prieel van De Staver. Bijbelstudie Willem Ouweneel over 'Het grote geheimenis'. Info; www.cama-mid- delharnJs.nl. Tel: 0187- 484362. Donderdag 11 november OUDE-TONGE 9.30 uur. Infocentrum. SWO, Bernhardstraat 27. Workshop rubberen siera den maken. Info en reser veren: 0187-667744. DIRKSLAND 17.30 uur. Van Weel Bethesda Ziekenhuis diabetescursus. Info en opgave: secretariaatdiabv® tharingvliet.nl DEN BOMMEL 19.00 uur. Lampionoptocht. Vanaf't Westerlicht. OUDDORP 19.30 uur. Bibliotheek Ouddorp. Leeskringavond Nederland Leest. Lampio noptocht. Info en reserve ren: 0187-667744. Vrijdag 12 november SOMMELSDIJK 19.45 uur. Rehobóthkerk. Mannenzangavond. Zaterdag 13 november NIEUWE-TONGE 9.00 tot 13.00 uur. Herv. Centrum Ellm. Boekenmarkt en aardappelverkoop. SOMMELSDIJK 14.00 uur. Remonstrantse Kerk, Voorstraat 35. Literair café. Info: oogo@ cultuurpleingo.nl OUDE-TONGE 19.30 uur. Herv. kerk. Presentatieconcert nieuwe cd 'Soli Deo Gloria'. Info: www. missionmusicconcerten.nl OUDDORP 10.00 tot 15.00 uur. Gebouw Eben Haëzer, Preekhillaan 3. Grote tweedehands boekenmarkt. Maandag 15 november MIDDELHARNIS 14.00 uur. De Hoeksteen. oud-rechercheur Joost Visbeen. Aanmelden: PCOB 0187-484381. Dinsdag 16 november OUDE-TONGE 14.30 uur. Ebbe en Vloed. Dialezing over Israël. Woensdag 17 november GOEDEREEDE 9.30-12.00 uuren 13.00- uur tot 16.00 uun Ver geb. De Ark. Verkoping Vrouwenvereniging. DIRKSLAND 19.45 uur. Onder de Wiek. Dialezing over Alaska. Donderdag 18 november MELISSANT 14.00 uur. Vollenhove. Dialezing over Nieuw- Zeeland. DIRKSLAND 19.30 uur. Vroonlande. Dia lezing over Oregon en Californiè. Zaterdag 20 november STELLENDAM 20.00 uur. uur. Hervormde Kerk. Jubileumconcert Coli Deo Gloria. Dinsdag 23 november DIRKSLAND 19.00 uur. Wernerflat. Dialezing over Nieuw- Zeeland. Zaterdag 27 november STELLENDAM 20.00 uur. uur. Hervormde Kerk. Jubileumconcert Coli Deo Gloria. Woensdag 1 december SOMMELSDIJK 20.00 uur. Het Prieel van De Staven Bijbelstudie Willem Ouweneel over 'De volheid van God'. Info: www.cama-mid- delharnis.nl. Tel: 0187- 484362. Aanmelden AGENDA: De activiteiten in deze agenda worden zowei in de huis- aan-huis l<rant van dinsdag geplaatst als in de abonneekrant van vrijdag. Daarnaast l<omt er ook een vermelding in de agenda op website www. eilandennieuws.nl. Het inleveren voor onderwerpen op de agenda kan via de website of via redactie§> eilandennieuws.nl. Het is natuurlijk ook mogelijk via het postadres van de redactie 'agendapunten' aan te leveren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2