Voltallige gemeenteraad keurt begroting nog niet goed De Landshoeve: nieuwe kleinschalige woonlocatie voor mensen met NAH EIUVIIDEn-niEUWS Dualisme len top in Dirksland Bazaar in Ebbe en Vloed Ontmoetingsdagen Exoduskerk Bi'sle score voor Jazz in Tcvredenheich Trofee Honda-rijders meest tevreden over hun auto Panel Verkoping vrouwenver. Korting bij Globe Reisburo mnenhuii Revolutionaire schoen bij Van der Bok Acties KNRM Vrijwilligers 6 november a.s.: Nationale Opel- en Chevrolet Wintertestdag bij de Knöps Groep Tevens feestelijke start 'G2 Occasion Jubileum' Natuurwerkdag bij Natuurmonumenten Knap een hoagte op in de Westduinen Workshop 'Rubberen sieraden' Weer subsponsor voor De Jonge Spartaan KU;i\A7 DIXSDAC; 2 XO\'EMBER 2010 DIRKSLAND - Wie vindt dat politiek niet spannend is, had donderdagavond de raadszaal van Dirks land eens moeten bezoe ken. Da^r^ ontspon zich een ware thriller. Geen goedkope thriller boven dien: het ging om ettelijke tienduizenden euro's. De voltallige gemeenteraad - coalitie en oppositie - kwam tegenover het col lege te staan. De heren raadsleden weigerden de gemeentelijke begroting 2011-2014 goed te keu ren. Terwijl het college geen heil zag in de motie die de raad indiende om die begroting anders in te richten. Na verschillende schorsingen sloot raads voorzitter Stoop tegen elf uur de beraadslagingen. Wordt vervolgd op don derdag 4 november. Door Kees van Rixoort llcl iiiciiingsvcistliil diiuiii in Ic-itc om drie tliiigcti: do sub sidies vodi vcrcniginjrcn, de liislendiuk en uilffaven voor de Iraclies en de gemeeiue- r.i.id zeil'. Het college heelt de begioting, na veel tijlÏL'rwerk, sluitend gekregen, ondei" andeie dooi- 000 emo Ie kotten op de subsidies. Dat is een vijlde van het totale subsidiebudget. Daarnaast is het vooistel de gemeentelijke belastingen te verhogen met 2 pioeent. Het college wil ook M.enio be/iiinigen op de wei kbe/oeken van de raad, (liciiiabijeenkoiiislen en Irac- tieondersteuning. iDe gemeenteraad wil geen bezuinigingen op de subsidies en de uitgaven voor onder nuei Irattieondersteuning. Ook neemt de raad geen genoegen met een lastenver zwaring voor de burger van 2 picxent. Cement Bezuinigen op de subsidies atht de raad niet verantwoord. Dit omdat hel verenigingsleven het tement van de samenleving is. "Dat dienen we in stand te houden", zei VVD-lrattie- voorzilter Zwanenburg. "Het is belangrijk voor de leefbaar heid dat verenigingen kunnen bestaan, ook voor mensen die hier willen komen wonen." Volgens FvdA'er Van der Vlugl is 20 procent minder uitgeven aan verenigingen in strijd met wat de (oalitie wil: investeren in een samenleving mei sameii- liaiig. Markvvat, fractievoorzitter van de SCP, dacht aanvankelijk genuanceerder over de voor gestelde bezuiniging. "Een Ibrs deel van de bezuiniging - 2<S.0l)() eun.) - wordt gereali seerd door de bibliotheek. Dan blijll er voor de verenigingen nog een kleine 10 procent kor ting over Het verenigingsleven stinuileren hoeft niet per deii- nilie hnancieren te zijn. Er zijn ook verenigingen die helemaal geen subsidie ontvangen en een positief elliL-ct hebben op de samenleving." Dp .S(;P zette in het begin van het soms pittige debat juist in op het alblazen van de voorge stelde lastenverhoging. Nog maals Markwat: "We begrijpen dal bezuinigen nodig is en in het allerlaatste geval, als het echt niet anders kan, kan een verhoging van de belastingen worden overwogen. Nu heb hen we daar, gezien de toezeg gingen en de economische situ atie, moeite mee. Wij zijn rede lijk lel tegen en vinden dat er andere manieren moeten wor den gevonden om de begro ting sluitend te maken, zodat de belastingverhoging niel hoeft plaats Ie vinden." Mark wat noemde enkele mogelijk heden, zoals het schrappen van de nieuwjaarsliL-esten, en deed een oproep aan zijn collega's om op zoek Ie gaan naar ande re bezuinigingen. Leenders (Gemeentebelangen) opperde een bezuiniging op de pot voor het onderhoud van gebouwen. De PvdA leek aanvankelijk minder moeite te hebben met de belastingverhoging van 2 procent. "Die is toch trendma tig", zei Van der Vlugl. Ook vond hij dat gelijk blijven van de onroerendezaakbelasting (OZB) alleen voordeel oplevert voor de bezitters van wonin gen, niet voor huurders. Desondanks wisten P\<L\ en SC;P - en uiteindelijk alle ande re fracties - elkaar Ie vinden door via een raadsbrede motie uit te spreken dat er niet mag worden bezuinigd op de subsi dies én dat de belastingen niet worden verhoogd. "Er is iets leuks gebaard", stelde Van der Vlugl. Niet uitvoerbaar Tegenover deze eensgezind heid, die zich dus pas in de loop van de vergadering" afte kende, stelde het college dat de motie niet uitvoerbaar is. Wet houder Bruggenian (Chris tenunie): "E geelt ons de opdracht iSö.OOO euro te vin den. Zoeken is mogelijk, maar vinden is een bijna onmoge lijke opgave." De door de raad genoemde opties veegde hij van lalel, oncier andere omdat je gebonden bent aan lopende contracten. De pot gebouwen onderhoud aanspreken vond de wetlujuder onacceptabel, zelfs onmogelijk in het kader van de meerjarenplanning en bovendien niet te verkopen met het oog op de gemeente lijke fusie. Ook noemde Brug- geman het dreigende risico van extra uitgaven door het oplopende tekort bij de sociale werkvoorziening (Biimenhol). "Zoeken, gewoon zoeken", was de reactie van Van der Vlugt. Driesprong (VVD) zei dat het in het beclrijfsleven ook heel gewoon is om in mindere tij den te bezuinigen op gebou wenonderhoud. Met andere woorden: daar zit ruimte in de begroting. .Markwat noemde nog de pot onv{5orzien. Maar het college was niet te vermur wen. "Over de begroting is heel goed nagedacht, daar\'an kunt u verzekerd zijn. We gaan niet zomaar opeens 85.000 euro vinden", aldus Bruggeman. Burgemeester en raadsvoor zitter Stoop voegde daaraan toe dat het niet aan het college is, maar aan de raad, om met oplossingen te komen: ".\ls u de begroting wilt wijzigen, dan is het aan u om een sluitend perspectief te bieden. Vóór 15 november moet er een vastge stelde begroting liggen." Dualisme \'orig jaar, toen de gemeente raad de nu lopende begroting vaststelde, was er al sprake van enig dualisme toen coalitie- parlij S(,V niet voor stemde. Met behulp van de opposi tie wist het toenmalige col lege de begroting toch door de raad Ie loodsen. Nu kiest de héle gemeenteraad anders dan het college. Dualisme ten top: college en raad zitten niet (jp eikaars schoot in Dirks land. Ook letterlijk is er meer afstand, want de wethouders zaten voor het eerst niet aan de raadstafel, maar aan een apart tafeltje bij de publieke tribune. In kader 'Eijdcns de voortgezette raads vergadering op 4 november (aanvang 19.00 uur) komt ook een raadsbrede motie aan de orde over de inzet van ontvan gers van een bijstandstiitke- ring. De raad wil, op initiatief van de SGP, dat het college gaat onderzoeken of het mogelijk is om werklozen twintig tuir per week werkzaamheden te laten verrichten voor de gemeen schap, bijvoorbeeld in de groenvoorziening. De gemeen te Spijkenisse blijkt daar posi tieve ervaringen mee te heb ben: meer arbeidsparticipatie, een uitstioom van 70 procent uit de bijstand en besparingen voor de gemeente. Oi;DE-rONC;E - Het Rode Kruis houdt op donderdag 1 november van Ei.30-10.00 uur een bazaar in Ebbe en Vloed. VerkiK hl worden handwerken zoals sokken, sjaals en spreien, enz., olieliollen, Elakkeese [jro- diicten, zelfgemaakte kaarten en andere leuke spulletjes, sie raden, poppen en babykleer- tjes, kofhe en thee met iets lekkers. Men kan sjoelen en enveloppentrekken, en Elove- nierbedrijf Kik is aanwezig met bloemstukken en diverse andere dingen. SOMMELSDIJK - Op vrijdag avond 5 en zaterdag 6 novem ber houdt de Exoduskerk te Sommclsdijk haar jaarlijk.se ontmoetingsdagen. ()ok is er een rommelmarkt. Er is voor elk wat wils, zoals het Rad van .W'ontuur, een knipbeurt bij de kapsalon, verkoping van boeken, bloemen, kaarten, kle ding, kruudplaetjes, oliebol len en nog veel meer. Voor de jeugd draait er vrijdagavond een lilm in de jeugdruimten. Op zaterdag is er ook een kraam met verse of gebakken vis. De ontmoetingsdagen wor den gehouden op vrijdag van 19.()(')-22.00 uur en op zater dag van 10.00-16.00 uur. Wie mei de auto komt, kan gebruik maken van het parkeerterrein achter de kerk. Daarnaast wor den vrijdagochtend ook olie bollen verkocht op de markt te Oude-Tonge. Eigenaren van een Honda zijn de meest tevreden autobezitters van Neder land. In de 2010-editie van AutoWeeks Tevre- denheids Trofee voert het merk niet alleen de rang lijst aan met de Jazz als hoogst gewaardeerde auto in zijn klasse, maar is het ook overall winnaar. De (;R-\' en de .\ccord val len het best in de smaak in hiin klasse, en ook de kers verse Insight zorgt voor zeer contente eigenaren. De Jazz voert sinds 200() onafgebro ken de ranglijst van de .-\uto- Week Tcvredenheids Trofee aan. De compactste Honda heeft een tevredenheidsscore waarmee hij de eerste plaats in het totaalklassement én in de compacte klasse bezet. Vooral zijn betrouwbaarheid, design eii rijcomfort krijgen hoge cij fers van de jazz-l)ezitlers. In de compacte klasse is de num mer twee ook een Honda: de hvbride Insight. De .\ccord bhjft lijstaanvoerder in de mid- denklas.sc - net als in de afgelo pen vijf jaai. In de SLA'-klasse is en blifCt de Honda CK-\' de hoogst gewaardeerde auto, wat ook'in 2008 en 2009 het geval was. Het onderzoek toont aan dat het bezit van een Honda de hoogste tevredenheid ople vert. Ook op het gebied van algehele merkbeleving scoort Honda het hoogst. De resulta ten slaan niet op zichzelf; ook in internationale onderzoeken, zoals die van J.D. Power, komt keer op keer naar voren dat Honda-bezitters zeer tevreden zijn. Bevestiging van kwaliteit Leo jegen van Honda Neder land: "Het is een bevestiging van de kwaliteit van onze auto's, vooral omdat het de berijders zéll zijn die onze producten zo hoog waardeten." Jegcii ver trouwt erop dat Honda ook volgend jaar hoge ogen gooit in de tevredenheidsonder- zoeken. "In maart 2011 komt de Honda Jazz Hvbrid naar Nederland, een auto waarvan we hoge verwachtingen heb ben. We zijn nu al benieuwd naar de uitslag van de Auto- V\'eek 'Levredenheids 'Erofee 20111" De Levredenheids Trofee wcncit uitgevoerd door markt onderzoeksbureau Trendbox, in samenwerking met .Vulo- W'eek. Ruim 20.000 automo bilisten gaven hun mening over hun eigen auto door een uitvoerige vragenlijst te beant woorden. Daarmee is dit het grootste onafhankelijke tevre- denheidsonderzoek onder avitobezitters. In het eindrap port komen 79 modellen aan bod. HERKINGEN - Vrijdag 5 november van 14.00-17.00 en v'an 18.00-20.00 uur houdt vrouwenvereniging 'Niet in eigen kracht' van de Hervorm de gemeente van Herkingen haar jaarlijkse verkoping in verenigingsgebouw 'Ons Huis' aan de Kaaidijk te Herkingen. Er is weer van alles te koop, zoals handwerken, creatieve sptillen, jam, advocaat, cake, koek, boeken, boerenkaas, h'uit, koffie met koek. Ook kan men sjoelen en envelop pentrekken. Er worden verlo tingen gehouden en voor de kinderen is er een gratis knut- seltaf'el. Om 19.30 uur start een veiling van spulletjes uit grootmoeders tijd. Hel is volop herfst. De bladeren vallen van de bomen en buiten is het koud en nat. Verlangt u naar de zon en heeft u zin c^m het gure weer te ontvluchten? 'Lot en luet 14 november biedt Globe Reisburo Ouddorp en Middelharnis haar klanten kortingen op winterzonva kanties naar diverse zonnige bestemmingen zoals Aruba, Bali en Egypte. Uw korting is afhankelijk van uw bestem ming en vertrekdatum, en kan oplopen tot 100 per peisoon. Zie voor meer iirfo www.globe- icisburo.nl/vvinterzon. Of ga naar uw reisadviseur bij Globe Reisburo: Hofdijksweg 20 te Ouddorp of Beneden Zand pad 19b te Middelharnis. De betere woninginrichting sinds 1920 C*(itmpi K.11U.1I lui, Vliddelliaruis. iQlÜ'j -I.S 27 ^4 MMvheibinncnlniiMniddelh;imiMil OUDDORP - Lekker lopen, waar u maar wilt, zo lang u maar wilt... StretchWalker maakt het mogelijk; een vederlichte schoen met een revoluti onaire zool. De zool zorgt voor een perfecte afwik keling van uw voet, waar door het lopen vanzelf lijkt te gaan. U kunt de StretchWalker nu vrijblijvend proberen op de StretchWalker Dag, op woens dag 17 Nüvenrber bij Van der Bok Schoenen aan de West straat te Ouddorp. Op deze speciale dag komt het Stretch Walker team uitleggen wat StretchWalker precies is en kunt u proeflopen op deze schoen. Hiermee verdient u zelfs een heerlijke traktatie. StretchWalkers combineren het beste van twee werel den: Japanse zooiinnovatie en Xsensible stretchtechnolo- gie is samengesmolten in een revolutionaire wandelschoen. StretchWalkers bv Xsensi ble. Dankzij de rocker bottom bestaande uit twee zachte EVA delen en één verstevigd balanspunt zorgt voor u een automatische afwikkeling van de voet. Lopen wordt gemak kelijker aangenamer en gezon der zonder dat er speciale trai ning" vereist is. Xsensible heeft twee jaar samengewerkt met Japanse partners om dit spe ciale product te ontwikkelen en vervolmaken. StretchWal ker is geba.seerd op de Japanse Ippon-Ba-Geta sandaal: de StretchWalker zorgt voor een automatische afwikkeling van de voet, waarbij de druk op de gewrichten wordt geredu ceerd. Daarom, Probably the most comfortable walking shoe on the planet. Zie voor meer info www. StretchWalker.com, of ga langs bij Van der Bok Schoenen. \'rijdag 29 oktober om 17.30 uur werden de schipper en de bemanning van de redding- boot Neeltje Struijs van KNRM station Stellendam door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een sportvisbootje op de strekdam bij de boei HV 10 op het Haringvliet. Er werd uitgevaren en samen met de reddingboot Toibay van de Llellevoetse reddingsbrigade ter plaatse gegaan. De Torbav werd om een pomp gestuurd omdat de irrensen dachten dat hel bootje lek was. De beman ning van de Neeltje Struijs had alvast een sleepverbinding gemaakt met de sportvisboot Coa Mavi van 8,00 meter lengte en met 2 personen aan boord. Na terugkomst van de Torbay is de pomp in het bootje gezet en werd dit losgetrokken. Het bleek niet of nauwelijks lek. Het werd naar Hellevoetsluis gesleept en onder de boten- lift vastgemaakt. De gegevens v^ erden opgenomen en de red dingboot keerde terug naar baar station Laurens De Landshoeve wordt een nieuwe, klein schalige woonlocatie exclusief voor mensen met een niet-aangeboren hersenletsel (NAH). De Landshoeve is een voor malige boerderij die dit jaar volledig nieuw is opgebouwd. De hoeve bevindt zich op een rus tige, landelijke locatie aan de rand van Oostvoorne. De officiële opening vindt plaats op 3 januari 2011. De hoeve heeft l(i eenpersoons appartementen, verdeeld over de hoeve en de voormalige schuur. .Vlle appartementen zijn voorzien van een eigen toegangsdeur, een zit/slaap- ruimte met een pantry en een volledig ingerichte badkamer De gezellige gemeenschappe lijke leefkeuken met aangren zende woonkamer is het hart van de hoeve. Hier worden dagelijks de maaltijden geza menlijk bereid en gegeten. De bewoners bepalen wat er gege ten wordt en gebruiken waar mogelijk groenten uit de eigen moestuin. Samen leven en samen werken De bewoners van De Lands hoeve wonen zelfstandig, maar ook in een groep en nemen actief deel neemt aan de dage lijkse werkzaamheden op de hoeve. De dagstructuur levert een aanzienlijke bijdrage aan het herstel en/of behoud van functies en is een belangrijk onderdeel van het wonen op Dt' Landshoeve. Samen neirien de bewoners actief deel aan werkzaamheden die het dage lijks leven en het leven op het platteland met zich mee bren gen. Hieibij gaan we uit van wat de bewoners kunnen en leuk vinden. Deze combinatie van woneir en werken op één locatie maakt de hoeve uniek in Nederland. \'oor De Landshoeve is men op zoek naar actieve vrijwilli gers, mensen die een rol wil len spelen in de dagbesteding van de boerderij (boodschap pen doen, koken) samen met de bewoners, maar ook van mensen die de bewoners willen begeleiden met uitstapjes tot gepensioneerden die het leuk vinden om hun kennis over te dragen aan onze bewoners op liet vlak van tuinieren, klussen, moestuin onderhoud, etc. Meer informatie Heeft u interesse in vrijwilli- gersweiT? Of wilt u meer weten over de iriogelijkheden om op l^e Landshoeve te wonen? Dan kunt u contact opnemen met Nathalie Out. teamleider van De Landshoeve, tel. 06 20558393. MIDDELHARNIS/OUD- DORP - Traditiegetrouw staat het op de eerste zaterdag in november bol van de activiteiten bij de Knöps Groep. Ook dit jaar - op zaterdag 6 november wel te verstaan - pakt de regionale Opel- en Che vrolet dealer groots uit tijdens de Nationale Opel- en Chevrolet Wintertest dag. "Deze eerste feeste lijke zaterdag in november is niet meer weg te denken van de kalender", vertelt algemeen directeur Her man de Blok. "Voor de zeventiende maal in suc cessie organiseren wij de Nationale Opel Testdag. En dit jaar zijn ook alle Chevrolet en Daewoo- rijd(st)ers van harte wel kom". De Knöps Groep primeurt dit jaar door de wintertesten van beide merken op één en dezelf de dag (namelijk 6 novem ber 2010) te organiseren. Tijdens de Nationale Opel- en Chevrolet Wintertestdag kan Opel-, Chevrolet- en Daewoo rijdend Goeree-Overflakkee (Knöps), Schüuwen-Duive- lancl (Akkerdaas), 'niolcn Sint-Philipsland (De Jonge) hun auto op achttien punten laten controleren. Zo worden onder meer alle wintergevoe- lige onderdelen van het koel- svsteem nagekeken. Wim Die penhorst, aftersales manager bij de Knöps Groep legt uit: "In onze werkplaatsen worden de voertuigen zorgvuldig geïn specteerd. Indien na tie test alle winterspeciheke elementen in orde zijn, wordt de klant de mogelijkheid geboden om ons unieke Winterplan-certihcaat aan Ie schaffen. Dit certificaat geeft de klant de garantie dat de auto zonder technische pro blemen de winter doorkomt." G2 Occasion Jubileum Gelijktijdig met de Nationale Opel- en Chevrolet Wintertest dag geeft de Knöps Groep het startsein voor het ofüciéle '02 Occasion Jubileum'. "Inmid dels zijn we al vijfjaar offici eel G2 Certified Csed Cars dealer", vertelt verkoopleider Twan van der Made enthousi ast. Wï staat voor het merk- label waar de Knöps Groep haar gebruikte wagenpark in onderbrengt. "De klant ko'opt bij ons een occasion met kwa liteit en service. Zo geven wij bij elke occasion altijd één jaar garantie. Bij ons koop je dus altijd een goede gebruikte auto mét een stuk, extra zekerheid na aanschaf". Tijdens het jubi leum biedt de Knöps Cirocp ook een tiental aantiekkelijkc (nieuwe) demonstratiemodel- leii aan, waaronder een aan tal modellen van het nieuwste tvpe Astra en de uitermate populaire Chevrolet Spark. Voor het actuele aanbod van de Knöps Groep Occasions bent u van harte welkom in onze showrooms of internet: www. knopsbv.nl Behalve de gratis I8-pun- tencheck en het G2 Occasion Jubileum zijn er nog veel meer redenen voor een bezoek aan de vestigingen van de Knöps Groep. "Naast het gratis laten controleren van uw voertuig is de Wintertestdag natuurlijk dé dag om eens een testrit te maken in de veelzijdige Opel Corsa ecoFLEX, de revoluti onaire Insignia of de gloed nieuwe Opel Mcriva", vertelt Van der Made. "Daarnaast toont Chevrolet de veelzijdige Chevrolet Cruze én hebben wij speciaal 15 nieuwe Chevrolet's Sparks in diverse kleuren en uitvoeringen ingekocht.". Oók de inwendige mens wordt bij de Knöps (xioep zeker niet vergeten. Zo kimt u genieten van een gratis portie poters met spek uit grootmoeders keuken. Op deze dag wordt ook aan de kinderen gedacht, zo zijn er speciale kleurplaten, ballonnen en feestelijke attenties. In hel kader van de verkeersveilig heid kunt u deze dag uw ogen gratis op laten meten door de erkende opticiens van EyeWish Groeneveld uit Middelharnis (locatie: Middelharnis/Som- melsdijk) of Het Huis C^oen Honig Opticiens uit Zierikzee (locatie: Noordgou we). Vanzelfsprekend laten ook de Shell-tankstations in Som mclsdijk en Ouddorp zich niet onbetuigd. Daarom ontvangt iedere tankende bezoeker bij beide tankstations op zaterdag 6 november aanslaande een 'draagtas met inhoud' (vvaar- ondc!' een gralis editie van een landelijk dagblad) geheel gra tis. Fight Cancer Nel als vorig jaar komt een deel van de opbrengst van de Nationale Opel Testdag ten goede aan een goed doel. Dit jaar wordt er een link gelegd tussen de 'gezondheid' van de auto en die van de mens. Bij elk aangeschaft Winterplan certificaat wordt er een dona tie aigedragen aan de slichting Fight t.'ancer. Fight Cancer is het act iela bel voor jongvolwassenen van KWF Kankeibestrijding en werft fondsen voor kanker onderzoek, voorlichting en patiëntenondersteuning. Om het werk van deze jonge en inspirerende organisatie bij een groter publiek onder de aandacht te brengen, heeft Opel het werk van deze jonge en inspirerende organisatie veibonden aan de Nationale )pel Testdag. OUDDORP - Zaterdag 6 november wordt de lan delijke natuurwerkdag gehouden. De werkdag begint om 9.30 uur en duurt tot 15.00 uur. Op Goeree wordt onder lei ding van een boswachter van Natuurmonumenten gewerkt in het Scheelhoekbos. Dit is te vinden aan de binnenhaven De Stichting Het Zuid-Hol lands Landschap en de Vereni ging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree- Overflakkee slaan clc handen ineen tijdens de landelijke natuurwerkdag op zaterdag 6 november Beide organisaties nodigen u uit om een dagje mee te werken in de natuur In de Westduinen bij Ouddorp zal een zogeheten 'hoagte' vrij gemaakt worden van overtollig hout en al te weelderig groei ende braam. Vooraf opgeven is verplicht. Dit kan via de web site wvvw.natuinwerkdag.nl. Tijdens de natuurwerkdag verzamelt men om 8.30 uur op de Doornweg I in Ouddorp. Voor koffie en thee en de geno digde gereedschappen zorgt het Zuid-Hollands Landschap. Een lunch moet u zelf meene men. En neemt u bij voorkeur ook zelf werkhandschoenen mee. De werkdag eindigt onr 15.00 uur, maar een halve dag meewerken is ook mogelijk. Kijk voor meer informatie, een routebeschiijving naar de werklocatie en voor verplichte aanmelding op: wvvw.natuur- werkdag.nl Stellendam, de Mr Snijder- weg richting betoncenlrale. In het Scheelhoekbos wordt met behulp van takkenschaar en zaag het wandelpad opge- snoeid. Natuurmonumenten zorgt voor het gereedschap en handschoenen en ook vocjr koffie en thee met koek. Deel nemers moeten wel zelf voor hun twaalfuurtje zorgen. Gezien het soort werk is de aanwezigheid van kleine kin deren niet gewenst. Als kledingadvies geldt: oude kleding en stevig schoeisel. Deelnemers moeten zich opgeven via de website: www. naluurwerkdag.nl. OUDE-TONGE - cadeautje maken Zeil een voor de komende leesldagen? Dat kan bij de SWO. (ip donder dagmorgen 1 1 november a.s. wordt daar een workshop gehouden 'Rubberen sieraden maken'. De workshop wordt gegeven in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 te Oude- Tonge en duurt van 9.30- 1 1.30 uui. Deelnemers dienen zelf een scherpe stopnaald en schaar mee te nemen. Deel name kost 7,50, incl. kof- üe/thee. Aanmelden kan bij de SWO. tel. (341344, e-mail tsr(5)s-w-o.nl. Sinds de opening van het nieuwe spuilcoinplex mag voetbalvereni ging De Jonge Spartaan een ongekend aantal nieuwe sponsoren verwelkomen. Dit keer Autoschadeherstelbedrijf Bosman Kalis te Middelliarnis. Doordat zij met de meest aetuele technieken en de modernste apparatuur alle voorkomende schades repareren, bent ii bij Bosnia)! Kalis Autoschadeherstel aan het juiste adres. Het per soneel wordt ieder jaar bijgeschoold, gelet op de toekomst is dit zeker van belang daar de aiito-indu.strie steeds meer met andere materialen gaat werken. Een bedrijf, dat net als De Jonge Spartaan up to date probeert te blijven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 7