Woonmaand feestelijk afgesloten bij Tieleman Keukens Activiteitenagenda voor de regio EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Kerkdiensten Dankdag 3 november Goederen voor Roemenië Inzamelen hulpgoederen Hervorming 1517 doet licht weer schijnen over weg tot behoud pa(;ina; EIIAni]Et1.niEUW5 MIDDELHARNIS- Even als vorig jaar wilde Tie leman Keukens de woon maand weer feestelijk afsluiten. Dit keer was gekozen voor een heuse woonbeurs in het keuken centrum aan de Koren- dreef, waaraan diverse bedrijven meededen. Afgelopen zaterdag kon eenieder zich dan ook uit gebreid laten adviseren op allerlei gebied met betrek king tot lifestyle. De dag werd afgesloten met een optreden van Lee Towers, die tevens de prijsuitrei king verzorgde. De deel nemende bedrijven kijken tevreden terug op deze geslaagde dag. Prijswinnaars Toen Maarten Luther op 31 oktober 1517 zijn 95 stel lingen tegen de aflaathandel van Johann Tetzel publi ceerde, zette hij daarmee een reeks gebeurtenissen in gang die uiteindelijk zou leiden tot Luthers breuk met de Rooms-katholieke Kerk. Maar niet alleen dat. Bovenal leidde het ertoe dat de aloude zuivere Bijbelse boodschap werd herontdekt en hoe langer hoe meer vanonder de toenmalige dwalingen van het Rooms- katholicisme en van het bijgeloof van de Middeleeuwen werd gebracht. Daarom wordt ook wel gesproken over de kerkhervorming, of Reformatie. Of Luther de stel lingen daadwerkelijk op 31 oktober 1517 op de deur van de Slotkerk heeft vastgespijkerd is omstreden, het zou ook op de vooravond van Allerheiligen kunnen zijn geweest. Niettemin wordt deze gebeurtenis gezien als het begin van de Reformatie en wordt deze nog steeds in veel protestantse kerken jaarlijks herdacht. Geloof Drieslag DINSDAC; 2 NOVEMBER 2010 Tieteinan en Lee Towers temidden van de prijswinnaars, zaterdag na afsluiting van de woonbeurs. Door Mirjam Terhoeve Kijken, proeven en keuren, het kon allemaal afgelopen zaterdag. Het was clan ook topdrukte tijdens de Grote Woonbeurs 2010. Ruim 800 mensen brachten een bezoek aan de showroom van Tiele man Keukens, die afgelopen zaterdag bol stond van allerlei activiteiten met betrekking tot de woonmaand. Veel bedrijven die zich hebben gespecialiseerd op het gebied van wonen waren aanwezig om de bezoekers te voorzien van allerlei adviezen en infor matie. Financieel advies kon men krijgen bij de stands van de Rabobank en van de Vogel Adviesgroep. Tips over styling en indeling van het interieur kreeg men van Interieur Paau- we, studio Architecture en Het Styling Huys. Wie nog geen huis had of een ander huis wil de laten bouwen kon zich laten adviseren door Bloemfontein. Daarnaast kon men ook zijn licht opsteken over vloeren bij Melaard Parket, en adviezen voor de tuin kreeg men van Staelduisebos Groenspecialis ten. Voor advies over keukens kon men uiteraard terecht bij Tieleman zelf Heel veel bezoekers lieten zich deze dag inspireren en advise ren, maar ook aan de inner lijke mens was gedacht. Wie zijn neus volgde kwam vanzelf uit bij de hoek van Miele, waar allerlei lekkernijen werden gemaakt. Koks van dit bedrijf gaven gedurende de gehele dag kookdemonstraties en kookadvies. Alle apparatuur van dit gerenommeerde, merk werd gebruikt en men liet zien wat er allemaal mogelijk is. Uiteraard kon er ook geproefd worden en daar werd graag gebruik van gemaakt. De lek kere hapjes konden worden weggespoeld met een wijntje van Wijnenwereld. De mede werkers van dit bedrijf vertel den graag een en ander over de wijnen en hoe en waarbij men deze kon drinken. Niet alleen aan de inwendige mens was gedacht, ook kon men een kijkje nemen bij de vitrines van juweKer Keuvelaar Hierin waren prachtige sie raden uitgestald. "Een mooie laagdrempelige manier om ons assortiment eens te tonen", aldus de medewerkster Siera den van een heel andere orde waren te bewonderen bij de stand van Yoell. Karin de Man toonde sieraden die zijn ver vaardigd door Zuid-Afrikaanse vrouwen, die met HIV zijn besmet. De gehele opbrengst van deze sieraden gaat recht streeks naar deze vrouwen, die hierdoor een beter bestaan kunnen opbouwen met hun kinderen. De kinderen die op deze dag met hun ouders naar de woon beurs kwamen, konden zich prima vermaken. Zij werden door medewerkers van Tie leman bezig gehouden in de bioscoop, het Playstation cen tre en in de speelhoeken, zodat hun ouders rustig konden rondkijken. De dag werd zoals vermeld afgesloten met een optreden van de Rottedamse zanger Lee Towers in een afgeladen In- Side Lunchroom. Aan hem was ook gevraagd of hij de prijzen uit ■wilde reiken aan klanten van Tieleman Keukens. Lee ging hier graag op in. Om kwart over 5 was het moment daar Lee Towers en Jan Tiele man reikten de prijzen uit van de Tieleman Woonmaand. 56 Keukenkopers in de maand oktober van Tieleman Keu kens haddeir zich verzameld bij de lunchroom. Er waren maar liefst 15 prijzen te verdelen. Na afloop ging men gezamenlijk op de foto. Al met al een zeer succesvolle Woonbeurs 2010. Wat betreft alle deelnemers voor herhaling vatbaar. De prijswinnaars zijn als volgt. 1Fam. Van Donge uit Middel- harnis: een Tieleman keuken cheque t.w.v. 1.500; 2. Fam. Nieuwenhuijzen uit Zoetermeer: een luxe Koffie zetapparaat (Vibiemme) t.w.v. 1.250; 3. Fam. Gall uit Capelle aan den IJssel, een Tieleman keu kencheque t.w.v. LOOO; 4. Fam. Noorlander uit Mijns- heerenland: een Tieleman keukencheque t.w.v. 500; Foto: Wiyn van Vossen Fotografie 5. Fam. Luijten uit Heenvliet; een Waardecheque van Juwe lier Keuvelaar Middelharnis t.w.v. 400; 6. Fam. De Haas-v.d. Goes uit Leiden: een Boretti Terrasyer- warmer t.w.v. 295; 7. Fam. Zwart uit Rotterdam: een Weekendje Audi A5 Gabrio rijden via AVS Middelharnis 275; 8. Fam. De Koning uit Brielle: een Wooncheque van Interi eur Paauwe uit Zonnemaire t.w.v. 250; 9. Fam. Tieleman uit Dirks- land: een Tieleman Messenset t.w.v. 200; 10. Fam. Zevenbergen uit Zuidland: een Weekendje weg t.w.v. 150; 11. Fam. De Jong uit Dirks- land: een Wooncheque van Het Styling Huys t.w.v. 125; 12. Fam. Scholtens uit Goede- reede: een Waardecheque van Bed Breakfast 't Kolffje t.w.v. 100; 13. Fam. Van Eijk uit Helle- voetsluis: een Dinercheque van Brasserie 't Vingerling t.w.v. V5; 14. Fam. Van Putten uit Melis sant: een I8-delige Spiegelau glazenset t.w.v. 65; 15. Fam. Olsthoorn uit Dirks- land: een WijnenWereld Wijn- pakket t.w.v. 55. OUDDORP Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. Beldei - Hersteld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.00 lun- ds. R.C:. Bogaard en 14.00 urn- ds. J.VV. van Estrik - Geref. Kerk 19.30 luu- ds. 1). Westcneng - Doopsgezinde Gem. 19.30 ds. J. Smink. STELLEN DAM Herv. Gem. 14.00 uur (kin- derdienst) en 19.00 uur ds. D. Hoolwerf - Hersteld Herv. Gem. 14.00 uur en 19.00 uur ds. W.NL van der Linden - Geref. Kerk 19.30 uur ds. D. Westerneng. (In Ouddorp). DIRKSLAND Herv. Gem. 14.30 uur (dienst met kinderen) kand. G. Lug- thart en 19.00 lun- ds. M. Dub- belman. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. HJ.T. Lubbers en 19.00 uur ds. E. Versluis - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. van Wijk SOMMELSDIJK Herv. Gem. 14.30 uur ds. C.H. Hoogendoorn en 19.00 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. L.M. Jongejan - Lukaskapel HDG lO.SOuur ds. J. de Jong en 19.00 uur kand. LJ. Wal- hoiu. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. H. Harkema - Chr. Geref. Kerk 14.30 en 19.00 uur ds. A. van Heteren. NIELWE-TONGE Herv. Gem. 14.30 uur ds. HJ.T Lubbers en 19.00 uur ds. H. van Ginkel. OUDE-TONGE Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. PM. van 't Hof. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 19.00 uur ds. H.J. Catsburg- Geref. Kerk 19.00 uur ds. H.C. de Jong. DEN BOMMEL Herv. Gem. 11.00 uur (samen komst met school in de kerk) en 19.00 uur kand. J.A. de Kruijf- Geref. Kerk 19.30 uur dhr J. Anninga. OOLTGENSPLA.4T Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. H.(i. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur dhr L. Stuiuman - Geref. Kerk 19.30 uur ds. B.J. Oldenhuis. STELLENDAM - Op vrijdag 5 november kunnen er weer goederen ingeleverd worden voor Roemenië bij het Her steld Hervormd Roemeniëco- mité Stellendam. Van 18.30 tot 19.30 uur staat de kar weer aan de Margrietstraat in Stellen- dam bij de ingang van de bibli otheek en het verkooppunt van de collectebonnen van de kerk. Bent u onverhoopt niet in staat zijn om de spullen zelf te brengen dan kunt u contact opnemen met Arend Brink man: telefoon: 0187-491803. MIDDELHARNIS - Oost Europa werkgroep Middel harnis houdt a.s. zaterdag van 9.30-11.30 uur weer een inza- mehng van (schone) kleding, dekens en dekbedden, goede schoenen, knuffels en speel goed (geen leesboekjes) en rol- lators. Momenteel is er geen plaats voor eenpersoonsbed den. Wel is er grote vraag naar medicijnen (houdbaarheidsda tum nog minimaal 8 maanden) en incontinentiemateriaal. De inzameling wordt gehouden aan het adres Industrieweg 17 te Middelharnis. Er staat een busje voor uw (vrijwillige) bij drage in de transportkosten. Heeft tl spullen waarvan u niet zeker weet of ze kimnen wor den gebruikt, kunt u bellen naar'(0187) 484228, 486377 of 603051. Ook als u spullen heeft die u zelf niet kunt bren gen. Christelijk streekblad op gereforiveerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn famiiieberictiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert VenA/eij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: gertverweij@ellandennleuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactle@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). De 95 stellingen werden in 1517 door Luther geformu leerd in een brief aan zijn bis schop en aartsbisschop als reac tie op de aflaathandel van de Dominicaanse' priester Johann Tetzel. Luther werd als biecht vader nl. geconfronteerd met mensen die hun zonden kwa men biechten, maar die daarna de door hen gekochte aflaten lieten zien zodat Luther hun geen boetedoening kon opleg gen. De aflaat gold immers als een vergeving van zon den door de paus. Een eerlijk berouw tegenover God, tegen wie alle zonden bedreven wor den, was niet nodig. Wie wist er nog van dat de zonden, de overtredingen tegen God, alleen uit genade door die zelfde God vergeven konden worden, uitsluitend op grond van het verzoenende lijden en sterven dat de Heere Jezus, Gods Zoon, op aarde en aan het kruis op Golgotha heeft verricht? Plaatsvervangend, als borg, voor allen die vergeving van zonden en innerlijke reini ging van hun zondige bestaan begeren, en het daarvoor uit sluitend meer kunnen hebben van Jezus Ghristus en Zijn vol brachte. Luther heeft - te mid den van de geestelijke duis ternis van de Middeleeuwen - deze Evangelieboodschap herontdekt, de boodschap waar het in heel Gods Woord, de Bijbel, om gaat. En het was hem er alles aan gelegen om déze boodschap weer helder te doen klinken. Luther was een markante flguin- uit de Middeleeuwen. Hij kende religieuze ijver, maar ook heilsangst. Hij werd monnik en trad toe tot de orde van de Augustijner here mieten. Gentraal in zijn leven stond de heilsvraag: hoe krijg ik een genadig God? Zijn leven werd aanvankelijk getekend door kwellende angsten rond om vooral deze vraag. Totdat in zijn benauwde ziel het licht opging toen hij in de Bijbel de Romeinenbrief las. Daar kwam hij tot het inzicht, tot de ont dekking dat een zondaar met God verzoend wordt alléén door het geloof in de Heere Jezus Ghristus. De mens wil immers, ook en juist tegenover God, zijn eigen gerechtigheid handhaven. Na de zondeval in het Paradijs heeft de mens voor God echter geen enkele gerechtigheid en deugdzaamheid meer Hij staat door zijn afval van God schul dig en strafwaardig tegenover diezelfde God, Die hem gescha pen had en aan Wie hij toebe hoorde, maar die hij verlaten en verraden heeft door in het Paradijs tegen Gods uitdruk kelijke wil te overtreden en de satan te volgen. Daarom móest God de gevallen mens(heid) rechtvaardig hiernaar vergel den. Toch wilde God de geval len mens terug, genadig als Hij is. Zonder rechtvaardige straf- uitoefening tegen de zondaar kon dit echter nooit. Maar God ontwierp Zelf een weg waar door het tóch mogelijk werd: Hij zou Zijn Zoon, de Heere Jezus Ghristus, geven. Die niet alleen de straf op de zonde op Zich zou nemen, maar Die ook op aarde een le\en zou vol brengen dat volkomen beant woordde aan zoals God dat van de mens had geëist. Zo werd Christus de enige weg w-aar door zondaren weer met God verzoend konden en mochten worden. Daarom kon God strafwaardige zondaren weer tot Zich terugnodigen, opdat de verzoening die Christus heeft verdiend hun, uit louter genade, zou worden toegere kend. Hieraan krijgt een mens echter alleen persoonlijk deel door het geloof in Christus. Met andere woorden: door tot Christus, of tot God via Chris tus, te vluchten om verzoening en behoudenis, zich aan Hem over te geven en op Hem te vertrouwen. Zo alleen is er sprake van wat Luther in de Romeinenbrief ontdekte: de gerechtigheid door, of uit het geloof Want middels het geloof ontvangt de zondige en schuldige inens de gerechtigheid die Christus heeft aangebracht en krijgt Christus de ongerechtigheid van de tot hem vluchtende zondaar Luther spreekt dan over 'een vrolijke ruil'. Alleen door Christus borgwerk worden we dus gerechtvaar digd, uit pure genade. Het toe eigenen van Christus' recht vaardigheid gebeurt alleen door het geloof in Christus. En de zekerheid van dit heil verkrijgt inen vervolgens door het geloof in de beloften van Gods Woord. Dat is levende verkondiging van het Evange lie: alleen uit genade, alleen in het geloof, alleen door Gods Woord - het is Ltithers bekende drieslag geworden die veelvul dig tijdens de Reformatieher denkingen wordt genoemd: Sola gratia, sola fide, sola scrip- tura. Woensdag 3 november OUDDORP Dorpstienden. 55-t- soos. Info: 682319. DEN BOMMEL 't Westerlicht. 14.15 uur. Jeugdmlddag. Aanmelden en info: tel. 612106. Donderdag 4 november NIEUWE-TONGE 14.30 uur. Ons Dorps huis. Dineren in Ons Dorpshuis. Info en opga ve: 651925 of 651564. MIDDELHARNIS 17.00 uur. Wijkcentrum Companen. Stamppot buffet. Info en opgave: 483366. DIRKSLAND 17.30 uur. Van Weel Bethesda Ziekenhuis dia betescursus. Info en opgave: secreta- rlaatdiabv@tharlngvliet.nl Vrijdag 5 november OUDDORP 14.00 uur. Dorpstienden. Vision Consumenten beurs. Info: www.vision- ouddorp.nl SOMMELSDIJK 19.00 uur tot 21.30 uur. Exoduskerk. Ontmoetings dag en rommelmarkt. 20.00 uur. Rehobothkerk. Oefenavond voor Mannen- zangavond. Info: 0187- 480111. NIEUWE-TONGE 20.00 uur. Ons Dorps huis. Afsluitend concert jubileumjaar Apollo. I nfo 0187-651748. Zaterdag 6 november OUDDORP 10.00 uur. Dorpstienden. Vision Consumenten beurs. Info: www.vision- ouddorp.nl DEN BOMMEL 10.00-15.00 uur. Bij de Bron. Verkoping Creaclub. SOMMELSDIJK 10.00 uur tot 16.00 uur. Exoduskerk. Ontmoetings dag en rommelmarkt. DIRKSLAND 9.30 uur. Geldershof. Verkoping. 20.00 uur. Hervormde Kerk. Concert ensemble Magnificat. Info: www. kamerkoormagnificat.nl Woensdag 10 november MIDDELHARNIS ISGO-gebouw. Thema middag De Kanteling. Aanmelden via pggo@ upcmall.com of per telf 641303. OUDDORP Dorpstienden. Wijnproe verij 55+. Aanmelden: 682319. SOMMELSDIJK 20.00 uur. Het Prieel van De Staven Bijbelstudie Willem Ouweneel over 'Het grote geheimenis'. Info: www.cama-mid- delharnis.nl. Tel: 0187- 484362. Donderdag 11 november DIRKSLAND 17.30 uur. Van Weel Bethesda Ziekenhuis diabetescursus. Info en opgave: secretariaatdiabv@ tharlngvliet.nl DEN BOMMEL 19.00 uun Lampionop tocht. Vanaf 't Westerlicht. OUDDORP 19.30 uur. Bibliotheek Ouddorp. Leeskringavond Nederland Leest. Lampion optocht. Info en reserve ren: 0187-667744. Vrijdag 12 november SOMMELSDIJK 19.45 uur. Rehobothkerk. Mannenzangavond. Zaterdag 13 november NIEUWE-TONGE 9.00 tot 13.00 uur. Herv. Centrum Elim. Boekenmarkt en aardappelverkoop. SOMMELSDIJK 14.00 uur. Remonstrantse Kerk, Voorstraat 35. Literair café. Info: oogo@ cultuurpleingo.nl OUDE-TONGE 19.30 uur. Herv. kerk. Presentatieconcert nieuwe cd 'Soli Deo Gloria'. Info: www. missionmusicconcerten.nl OUDDORP 10.00 tot 15.00 uur. Gebouw Eben Haëzer, Preekhillaan 3. Grote tweedehands boekenmarkt. Dinsdag 16 november OUDE-TONGE 14.30 uur. Ebbe en Vloed. Dialezing over Israël. Woensdag 17 november DIRKSLAND 19.45 uur. Onder de Wiek. Dia lezing over Alaska. Woensdag 18 november MELISSANT 14.00 uur. Vollenhove. Dialezing over Nieuw- Zeeland. Vrijdag 20 november STELLENDAM 20.00 uur. uur. Hervormde Kerk. Jubileumconcert Soli Deo Gloria. Maandag 23 november DIRKSLAND 19.00 uur. Wernerflat. Dialezing over Nieuw- Zeeland. Zaterdag 27 november STELLENDAM 20.00 uur. uur. Hervormde Kerk. Jubileumconcert Soli Deo Gloria. Woensdag 1 december SOMMELSDIJK 20.00 uur. Het Prieel van De Staven Bijbelstudie Willem Ouweneel over 'De volheid van God'. Info: www.cama-mid- delharnis.nl. Tel: 0187- 484362. Aanmeiden AGENDA: De activiteiten in deze agenda worden zowel in de huis- aan-huis krant van dinsdag geplaatst als in de abonneekrant van vrijdag. Daarnaast komt er ook een vermelding in de agenda op website www. eilandennieuws.nl. Het inleveren voor onderwerpen op de agenda kan via de website of via redactie® eilandennieuws.nl. Het is natuurlijk ook mogelijk via het postadres van de redactie 'agendapuntenaan te leveren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2