Gemeente en zorgaanbieder willen graag snelle ontwikkeling nieuwbouw ^De Vliedberg' De beste zet Bruid in het bakje... Bronzen gemeentepenning voor Dineke Winkels Nacht van de Nacht op Goeree-Overflakkee Blauwe zone voor centrum Ouddorp om bij te blijven! ElllM1DEn-niEUW5 De Goudse Baantjer bij PCOB U vraagt, wij komen Damclub 'Denk en Zet' Dam- en schaak vereniging Ontspanning Oud papier Oude-Tonge Damvereniging ENEO Neem een abonnement op Eilanden-Nieuws en blijf op de hoogte van de uitslagen. PA{;iNA4 VRIJDAC; 29 OKTOBER 2010 OUi|^^\|pa|U Ruim zeven- '^b(|Rn|Kitellenden, voorhaJ|plijft^ bewoners van "aangren^nde straten ^nit^gf^, alffliécikdiverse raads ënToiilhiaSeleden \vt>onden iMOj|lfciliiP;nTniiil de<^^ l^||y|sikSni^nkonist bij o^^BenPdorontwerp berstemmings|)lan De Vliedberg in Ouddorp. Het was een tweede con- tactoverleg, nadat al eer der in september direct betrokkenen in de gele genheid waren gesteld hun aan- en opmerkin gen te plaatsen. Nu was er gelegenheid om te bezien welke veranderingen er inmiddels in het proces waren aangebracht en er was ruime gelegenheid om aanvullende informa tie in te winnen. Hoewel het niet de opzet van de avond was, kwam er ook nog een toelichting van architect Lengkeek op zijn vernieuwde maquette voor het gebied. Door Jaap Ruizeveld Wethouder Tollenaar van de gemeente Goedereede schets te het belang van een snelle ontwikkeling van het nieuw bouwproject. Nadat in juni de gemeente Goedereede en zorgaanbieder Caua Mare een intentieovereenkomst teken den, kwam het project in een stroomversnelling. Cura Mare wil het huidige zorgcomplex De Vliedberg in Ouddorp ver vangen door nieuwbouw die De heer Wim Driesse, lid van de Raad van Bestuur van Cura Mare, en weihouder Tollenaar van de gemeente Goe dereede tonen de vernieuwde maquette inzake de inpassing van de nieuwbouw van De Vliedberg. voldoet aan de eisen van de tijd. Gelet op de te volgen wet telijke procedures is er echter nog een lang traject te gaan, met steeds momenten waarop inspraak en zienswijzen kun nen worden ingediend. Om het aantal reacties voor afgaand aan deze procedu res te kunnen beperken is het belangrijk dat er een goede communicatie wordt gevoerd met omwonenden en andere belanghebbenden. Vandaar de insteek voor de tweede overlegsessie in zalencomplex Dorpstienden te Ouddorp. Waardering In grote lijnen bestaat er waar dering voor het te ontwikke len project. Wonen en zorgen doe je niet alleen in steen en glas, stelt CXn-a Mare, dat hier aan toevoegt dat daarom ook inschakeling van een land schapsarchitect tot de intenties behoort. In het plangebied worden twee fasen opgenomen. Het accent lag woensdagavond op fase 1, waarin de drie gebouwen van het zorgcentrum als eerste zul len worden ontwikkeld. Dat kon ook visueel goed worden weergegeven en op de maquet te worden aangeduid. Hoe de tweede fase in het bestemmingsplan wordt inge richt werd op dit moment uiterst globaal gepresenteerd en daar wrong voor enkele omwonenden en belangheb benden de schoen. Moest je nu ook al een zienswijze indie nen tegen die tweede fase als je vraagtekens zet bij bijvoor- Ijeeld de bouwhoogte (tot maximaal 14 meter)? Daarbij verwijzend naar een regieaan wijzing Rotonde Vliedberg, die eerder door de raad zou zijn vastgesteld. De vraag werd positief beant woord. Dat geldt overigens voor alle opmerkingen die nu nog kunnen worden inge diend. Tot en met maandag I november kan dat ook nog per mail naar Motshagen@goedev- eede.nl. Verkeer De omwonenden waren vooral geïnteresseerd in de verkeers afwikkeling, het proces van laden en lossen door vrachtwa gens bij het dienstengebouw, of er een verzwaring van de ver keersdruk zou ontstaan en de ^ituering van parkeerplaatsen UI het plangebied. Men stelde vragen over geluidshinder en de inpassing van groen (blijven de bomen .staan?) in de resterende open ruimten. Positief oordeelden veel bezoekers over de inpas sing van de gebouwen en geplande toekomstige wonin gen in relatie tot de gevel- striictuur van de bebouwing aan het Hogepad en de lintbe bouwing aan de Hofdijksweg. Met weging van de gemaakte opmerkingen kan nu worden verder gewerkt aan een defini tieve invulling en vormgeving van het besteinmingsplange- bied, dat na behandeling in de commissie in de gemeenteraad kan worden vastgesteld. Een fase van tervisielegging en het publiceren van de bouwver gunning zijn uiteraard ook ankerpunten in het te doorlo pen proces. Al geruime tijd is een zoge naamde blauwe zone van kracht in het centrum van Ouddorp. In een blauwe zone mag alleen worden geparkeerd langs de blauwe lijnen en met een parkeer- schijf. Vanaf 1 november zal intensief worden gecon troleerd door een bijzonder opsporingsambtenaar. Er zal worden bekeurd bij overtre ding van de regels die voor de zone gelden. Regels binnen de blauwe zone - De maximale parkeerduur bedraagt 1 uur. - Het gebruik van een parkeer- schijf is verplicht. - De blauwe zone geldt dage lijks van 10.00 tot 20.00 uur, met uitzondering van de zon dag. - Op een gehandicaptenpar keerplaats geldt niet de maxi male parkeerduur van 1 uur. Wel dient hier de gehandi- captenparkeerkaart duidelijk zichtbaar in het voertuig te zijn aangebracht. Bon voor fout parkeren De bijzonder opsporingsamb tenaar schrijft een bon uit als uw auto zonder parkeerschijf geparkeerd staat in de blauwe zone, of als de maximale par- keertijd van een uur is verstre ken. Het is belangrijk om te weten dat u alleen mag parke ren in parkeervakken en daar waar blauwe straatstenen of lijnen zijn aangebracht. Waar dat niet zo is, mag u dus niet parkeren. De blauwe lijnen zijn leidend. Als uw auto niet geparkeerd staat langs de blau we lijn, maar (gedeeltelijk) met voor- of achterbumper voor bijvoorbeeld een in- of uitrit, krijgt u ook een bekeuring. Ook in de rest van de gemeen te zal de bijzonder opsporings ambtenaar controleren op fou tief of hinderlijk parkeren. In dat geval zal eveneens worden bekeurd. MIDDELHARNIS - Maan dagmiddag 15 november ver telt oud-recherchechef Joost Visbeen, geboren in Nieuwe- Tonge en ook wel genoemd De Goudse Baantjer, bij de Prot. Chr. Ouderen Bond over zijn belevenissen bij de politie. De bijeenkomst wordt gehou den in verenigingsgebouw De Hoeksteen aan de Ring te Mid- delhai-nis, aanvang 14.00 uur Wie nog geen lid is, maar een lidmaatschap van de PCOB overweegt is, ter kennisma king, eveneens welkom. Aan melden kan via het secretari aat, tel. 0187 484381. Een beetje overrompeld was ze wel, toen waarnemend burgemeester Jan Heijkoop Dineke Winkels (r.) de gemeentepenning overhandigde. Foto: Hans ViUerius OUDE-TONGE - Het was afgelopen woensdagavond een reguliere bijeenkomst van de medewerk(st)ers van Bibliotheek Zuid-Hol landse Delta. Een werk overleg als altijd zou het zijn. Maar dit keer pakte het toch anders uit. Vooral voor één van de mede werksters, Dineke Win kels, die juist 25 jaar aan de bibliotheek verbonden is en daarom deze avond flink in het zonnetje werd gezet. Door Hans Villerius Daar had ze duidelijk liiet op gerekend en groot was haar verbazing toen speciaal voor haar waarnemend burge meester Jan Heijkoop van de gemeente Oostflakkee binnen kwam om Dineke persoonlijk toe te spreken. In vriendelijke woorden sprak hij een warme waardering uit voor het vele vrijwilligerswerk dat Dineke al lange tijd verricht. Sinds 1985 werkt ze als vrijwilligster bij de openbare bibliotheek. Ook is ze van 1974 t/m 1989 secretaresse geweest van het schoolbestuur van De Nobelaer. Tevens is ze jarenlang vrijwilligster geweest voor het PCI (Parochiale Cha ritatieve Instelling). Tegen woordig helpt ze ouderen met een slechte gezondheid, ze bezoekt hen en haalt voor hen boodschappen. Zij doet dit met name voor mevrouw Berna van der Harst, wedu we van ex-burgemeester Van der Harst van de gemeente Oostflakkee. Bij de bibliotheek worden vooral haar loyaliteit, discipline, stiptheid en trouw als zeer positieve eigenschap pen genoemd. Dit alles bij elkaar was voor de gemeente Oostflakkee reden genoeg om Dineke te onderscheiden met de gemeentepenning in brons, die burgemeester vergezelcl deed gaan van een fraaie bos bloemen. Mensen in de dorpen van Goe ree-Overflakkee worden uitge nodigd om in contact te treden met de afdeling GO/HW van Alzheimer Nederland. Binnen haar grote werkgebied con stateert de afdeling nog veel 'witte plekken' waar geen acti viteit plaatsvindt. Dit zijn de dorpen en kernen waarvan de mensen die er wonen onvol doende gebruik maken van de afdelingsactiviteiten, zoals informatiebijeenkomsten, lezingen, belangenbehartiging en de Alzheimer Inloopavond in Middelharnis. Wilt u dat de afdeling een activiteit houdt in uw dorp, neem dan contact met op. De contactgegevens zijn: Alzheimer Nederland, Afdeling Goeree-Overflakkee, dhr C. Besuyen, Philiphoof- jesweg 14, 3247 XS Dirksland, tel. 0187 485344, e-mail: cbe- suyen@upcmail.nl. SOMMELSDIJK - Uitslagen van de wedstrijden van maan dag 25 oktober jl. bij Damver- eniging Denk en Zet. Groep 1: A. v.d. Veer-F. Hermelink 0-3 A. Verolme-J.A. Dekker 0-3 G. Kamp- I.Koese 0-3 I. Mackloet-M. Klink 3-0 H.H. Verolme-C. Spee 3-0 Groep 2: J.A. Nipius-Jordaan 0-3 R. V. Rijnberk-S. Maliepaard 3-0 M. Meijer-R. Kwakernaak 1-1 C. Polder-C. Admiraal 1-1 R.Jacobs-B. du Pree 3-0 Ook Van der Veer ging tegen Hermelink in het eiirdspel ten onder Bram Verolme maakte in het middenspel een blun der en dat moetje tegen Dek ker niet doen. Kamp leed zijn eerste nederlaag, na een serie remises. Mackloet gaat zonder één verliespartij samen met Hermelink aan de leiding. Wat zal de uitslag zijn als beide spe lers tégen elkaar spelen? Huib Verolme wist Spee positi oneel in de problemen te bren gen. Spee is de weg nog steeds een beetje kwijt. Nipius speelt alleen maar vlug gertjes en als zijn tegenstander daar niet intrapt, kost hem dat ook telkens weer de partij. Van Rijnberk zit weer op het goede spoor. Knap van Meijer om tegen Kwakernaak in een leuke partij remise te spelen. En dat geldt ook voor Admi raal, want Polder is niet mis. Jacobs zit met zijn winst op Du Pree in de kopgroep. Zou hij dat volhouden? Het is in Nederland inmid dels traditie dat men in het laatste weekend van okto ber, wanneer de klok een uur terug gaat, de Nacht van de Nacht viert. Pro vinciale Milieufederaties en Stichting Natuur en Milieu organiseren deze nacht jaarlijks om aan dacht te vragen voor de schoonheid van de donke re nacht. Ook op Goeree- Overflakkee wordt hierbij stilgestaan. Eiijd 2008 hebben de gemeen ten en het ISC;0 het 'Klimaat beleid 2009-2012' vastgesteld. Met financiële ondersteuning vanuit het Rijk hebben zij diverse projecten opgezet die als doel hebben energie en kos ten te besparen en zo het milieu en de uitgaven te sparen. Zo is er onder meer een project om de openbare verlichting ener giezuiniger te maken en kopen de gemeenten tegenwoordig haar gas 'groen' in De uitvoe ring van de projecten liggen nagenoeg allemaal op schema. In 2012 hopen de organisatie alle projecten af te ronden. Oostflakkee De gemeente Oostflakkee wil met de projecten het goede voorbeeld geven op het gebied van miheubesparing. Zo ook met de Nacht van de Nacht. Het logo van het gemeentehuis zal die nacht net verlicht zijn zodat de gemeente laat zien dat ook zij de duisternis waardeert. De andere verlichting rondom het gemeentehuis is aangeslo ten op het netwerk \üor open bare verlichting en kan daar om niet gedoofd worden. De gemeente roept tegelijkertijd al haar inwoners en bedrij\en op om mee te doen aan deze bijzondere nacht. "Doof eens een uurtje, of Hefst de hele avond en nacht, o\erbodige verlichting. Houd uw buiten lamp uit, of maak het binnen gezellig met een kaarsje om zo de lichtvervuiling tot een mini mum te beperken". Kijk op de website www.nachtvandenacht. nl voor meer informatie over het initiatief en suggesties om uw steentje bij te dragen. De vereniging voor Natuur en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee (VNLGO) maakt melding van een aantal activiteiten tijdens de Nacht van de Nacht op zaterdag 30 oktober 2010. Zo wordt er in Oostflakkee op en rond het terrein van de voetbalvereni ging te Oude-Tonge een avond georganiseerd door de afde ling Goeree-Overflakkee van het IVN; een stichting voor natuur- eir milieueducatie. Zij organiseert onder meer een boottocht over het Krammer- Volkerak en een nachtwande ling. Op w>\'w.ivn-go.nl kunt u zich aanmelden en vindt u meer informatie over deze bij zondere nacht voor jong en oud. In Ooltgensplaat organiseert het actiecomité Kassen Nee Oostflakkee haar laatste activi teit. Vanuit het Oude Raadhuis aan de Voorstraat organiseert ze onder meer een sterrenkijk- avond en vleermuisexcursies. Ook haar website biedt meer informatie over de a\ond: www.kassenneeoostflakkee.nl. Aanmelden is niet nodig. Goedereede In de gemeente Goedereede zorgt WocWei Events voor de invulling van de activiteiten tijdens de 'Goereese Nacht van de Nacht'. Het sfeervolle museum in de toren van Goe dereede is op deze avond de uitvalsbasis voor een nachtwan deling met vleermuizen, uilen en nachtvlinders en er is een sterrenwacht. In Kunstwinkel WoeWei met een 'Funnycats' kunstcollectie aan de nuun-, zal men op zoek gaan naar muizenskeletjes in uilenbraak- ballen. In de toren woidt een 'Goerees nachtverhaal' voor gelezen en vioolmuziek ten gehore gebracht. Ook vindt er een presentatie plaats over het belang van duisternis. De Goereese Nacht van de Nacht begint op zaterdag 30 oktober, klokslag 18.30 uur in het Torenmuseum (Joede- reede en wordt rond 20.30 uur aldaar afgesloten met een opwarmertje. Deelname kost e 2,50 p.p., inclusief entree voor het museum en beklim ming van de toren (dit onder voorbehoud), koffie, thee en drankje bij afloop. Aanmel den is noodzakelijk en kan via telefoonnummer 0187 630176, e-mail info(aWoewei.nl of via www.woewei.nl. OUDDORP - Uitslagen van de wedstrijden van jl. maandag. Dammen: A. de Mik sr.-W. van Schie 1-1 J. van Koppen-C. Mierop 2-0 A. van Huizen-C. Tanis 2-0 H. Floresteijn-E. Kijkuit 0-2 Schaken: W. Tanis-Koole-N. Kerkhoven 'A-V2 R. v.d. Wende-B. Faber V2-V2 J. Vonk-A. Baas '/2-V2 W-J. Tanis-A. Kastelein 0-1 B. Blakmoor-R Derrez O-I J. Verzijden-E. Santifort I-O Chr. Tanis-A. Schaefer O-I A. Boulassouak-P Kramer 1-0 Schaken (Beker): K. v.d. Wende-J. Oomkes 2-0 Morgen wordt in heel Oude- Tonge het oud papier weer opgehaald voor het restaura tiefonds van de Hervormde gemeente van Oude-Tonge. Het ophalen begint om 9.00 uur. Gelieve het papier tijdig, goed gebundeld en op en goed zichtbare plaats langs de weg te zetten. MELISSANT - Uitslagen van jl. maandag. J. Looy-C.Visbeen 1-1 B. v.d. Spaan-A. het Jonk -1 R Kom-B.Visbeen 0-3 A. Visbeen-T. Goedegebuurl-1 T. de Geus-C. Mijnders 0-3 H. de Geus-H. Visbeen 0-3 Na een partij waarin er een stelling met veel randschijven ontstond, besloten T. Goede- gebuur en A. Visbeen na 22 zetten tot remise. T. de Geus gaf C. Mijnders goed partij, maar moest na een foutje in het middenspel, wat een schijf kostte, zich gewon nen geven. In de toppartij van de avond tussen kampioen J. Looy en C. Visbeen bleef het evenwicht tot het einde bewaard. Na een spannende slotfase wordt bij 4 om 4 remise besloten. P. Kom gaf B.Visbeen goed partij, doch in het middenspel kreeg Visbeen overwicht en besliste de partij uiteindelijk met een mooie combinatie. In de partij van J. de Geus tegen H. Visbeen maakte de Geus een fout in de eindfase wat een schijf kostte, waarna H. Visbeen de partij bekwaam afmaakte. In de langste partij van de avond tussen A. het Jonk en B. v.d. Spaan werd het evenwicht niet verbroken en besloten bei de spelers tot remise. OUDDORP -fARO (grondwerk en kraanverhuur Ouddorp) medewerker Joost Tanis trouwde vrijdag zijn bruid Janita Tanis. Voor de gang naar het gemeentehuis in Goedereede, ging het bruidspaar nog even langs het bedrijf waar de bruid gewillig plaatsnam in het bakje van de kraan van haar aanstaande... Dat levert natuurlijk altijd leuk beeld op voor de fotograaf. Foto: Elm Feller

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4