Koos en Beppie Kool nemen afscheid van O.B.S. Stellegors 46e Bachconcert rond de orgelmuziek van W.F. Bach Leerkrachten Het Startblok tekenen een verhaal als startschot voor de Kinderboekenweek Schipper Kees 't Mannetje doet aan vispromotie Jonge EIIAnDEn-l1IEUW5 Receptie Najaarsverkoping Vrouwenvereniging Goedereede Verkoping Vrouwenvereniging Melissant Nieuwe gemeentegids Dirksland Verkoping Vrouwenvereniging Ooltgensplaat Samen zingen in Ouddorp maïskweker in Melissant Weekdiensten Geref. Gem. Jong Mannen koor Jubilate en harpiste in Rehobóthkerk Christenvrouw afd. Dirksland over mensenrechten in China Vogelwerkgroep komt bijeen Makro-inkopers maken kennis met visserij Onder de indruk PA(;l\A7 DINSDAG 12 OKTOBER 2010 Kdo.s en Hrj>j)/r Knol iienifii /i/si/ii- STELLENDAM - Na 40 jaar honderden leerlin gen les te hebben gegeven namen vrijdag 1 okto ber meester Kool en juf Beppie afscheid van hun O.B.S. Stellegors. In 1970 kwam meester Kool als leerkracht voor de klas sen 3 en 4 werken op het Stellegors. In 1973 gaf het toenmalig schoolhoofd de heer van Beek te kennen te willen stoppen met het hoofdschap en droeg het stokje over aan meester Kool. Jul Ik'ppic wcrkif eerst nog ills Ifcrkrachl in Den Bommel, maar is haar man al snel komen veisleiken op het Stellegors. Ze werkte in het begin één dag in de week als handwerkjuf. want dat was goed te combine ren met het gezin met twee kin deren. Later toen de lessen van vakleerkraclit vervielen werd ze gioepsieerkracht en vele jaren laler intern begeleider Het echtpaar Kool heelt bin nen de school vele veranderin gen meegemaakt waaronder in 197,5, 19S() en 2()()« de verbou wingen en hel tijdperk dal de computers hun intrede deden, maar ook de vele verande ringen binnen het onderwijs. Samen met de leerkrachten, kinderen en ouders hebben zij het Stellegors zien groeien tot een geweldige school die met z'n tijd meegaat, een school die ze inmiddels niet een gerust hart hebben overgedragen aan een nieuwe directeur. Maar vooi'dat het zover was, zijn ze door de kinderen en leerkrachten verrast met een geweldig afscheid. Zo werden ze 's morgens door het oud ste en jongste kind uit iedere groep met een oude schoolbus bij de woning opgehaald en naar het Stellegors gebracht. Daar stonden alle leerlin gen, leerkrachten en ouders het gezelschap op te wachten en werden ze onder een luid applaus verwelkomd. Na een lied dat weid gezon gen door de kinderen en een welkomst woord \an mees ter Stuijt kon het programma gaan beginnen dat bestond uit dansthema's. De kinderen leerden onder andere de wals, charleston, twist, disco, street- dance en breakdance. Eerst kregen de kinderen nog een warming- up op het .school plein en gingen daarna aan de slag om een dans te leren. Er werd door iedereen druk geoe- lend om het dansen onder de knie te krijgen, ook de klein kinderen van de juf en meester oefenden druk mee. Aan het einde van de morgen werden meester Kool en juf Beppie getrakteerd op een spetterende dansuitvoering met alle leerlin gen in de hoofdrol en dansten ze zelf nog een twist mee. Na een afscheidslied van de kin deren en de mooie gesproken woorden van meester Kool en juf Beppie was het voor de kinderen tijd om afscheid te nemen. In de middag was er een officieel programma waarin mooie woorden werden gesproken en herinneringen werden opgehaald en ze wer den verrast door het Shanty koor waar meester Kool ook een aardig toontje in meezingt. .\an het einde van de middag werd de sleutel van het Stelle gors door meester Kool offici eel overgedragen aan mevrouw Petra 't Hoen, zij is de nieuwe directeur van het Stellegors. 's .Avonds was er een receptie waar ouders, oud leerlingen en belangstellenden afscheid konden nemen. De opkomst hiervan was hartverwarmend. Meester Kool en juf Beppie genoten van de belangstelling, vele handen werden geschud en onder het genot van een hapje en een drankje van 't Wapen van Stellendam, die we dankbaar zijn dat ze deze dag mogelijk hebben gemaakt, werd er nog lang nagepraat over de 40 jaren \an Koos en Beppie Kool op het Stellegors. (.OEDEKEEDE - Vrouwen- vere«{ging "Ealiitha' hoopt op zaterdag l(j oktober haar najaarsverkoping te lioiiden, vanaf tot 'l,5.:iO uur. Er zullen verschillende kramen staan bij de Hersteld Her vormde kerk De Leven.sbron aan de Doelweg. Hier treft men verschillende artikelen ter verkoop aan: najaarsplanten, kamerplanten, plantenbakjes, bloemen, vers gebakken vis, kibbeling en oliebollen die Ier plaatse worden gebakken. Ook IS er groenten, iruil, eigenge bakken cake, koekjes, ad\'ocaal, jam, snoep,schep]3en, rollen snoep. En niet te vergeten de overheerlijke boerenkaas van ^e kaas boerderij. Verder zijn er folokaarten en nieuw speel goed te koop. Tevens is er veel haridwerk zoals borduurwerk, slabl)en, handdoeken, ontbijt- lakens. Baljy- en kleuter.slaap- zakkeu, dekljed(jvertrek voor kinderledikantje, en nog veel meer voor baby en kinderka mer Burberv ku.ssen. schorten, tafelkleden, strijkplaukover- trekken vlaggentjes van stof e.d. Er zijn ook artikelen waar. op u kan raden. Voor de kleintjes is er de grab- belzak, envelop trekken. Er kunnen ook DE punten en ■iiidere spaarzegels worden ingeleverd. In een zaal van de kerk kan er onder orgelklan ken een kopje koffie of iris wor den gedronken. De opbrengst is voor de allossing van de kerk en voor een diaconaal doel. MELISSANT - Op zaterdag 16 oktober houdt de Hersteld Hervormde Vrouwenvereni ging weer haar jaarlijkse ver koping. U kunt daar tereclit voor fraaie handwerken zoals slabben, schortjes, gastendoek- jes e.d., handgemaakte kaar ten, o.a. kerstkaarten, beler schap en felicitatie. Beeren ondergoed, dames- heren- en kinder- en cadeauartikelen, zelfgemaakte advocaat, kruud- plaetjes, oliebollen,speculaas enz. Groente en fruit, boe renkaas, vers gebakken vis', snoep en speelgoed, mooie tweedehands spullen en boe ken. Natuurlijk staat de kof fie en thee met cake klaar en voor de jeugd is er limonade. Een ieders is van harte welkom vanaf 10.00 uur tot 15.00 uur in het verenigingsgebouw De Poort. 0()Lf(;ENSPL.A.AT - Woens dag 15 oktober houdt de vrouwenvereniging vaii de Gereformeerde Clemeente haar jaarlijkse verkoping. Er is weer van alles te koo)). zoals leuke creatieve dingen, bloem- stukjes, liaiidwerkeii, boeken, gesciieiikmandjes met jam en gelei en allerlei lekkers van de bakker Ook voor voordelige (kerst )kaarten kiuit u op de verko|)ing terecht, 's .Avonds komt Van de Wetering met een mooie collectie winterstolfen. Er is ook een koffiehoek waar u koffie, thee of limonade kunt drinken met cake of kruidcake erbij. L' bent van harte welkom tus sen 13.30 uur en 16.30 uur en 18.30 uur en 20.15 uur in de zaal \'an de kerk, van Weel- straat 1 te Ooltgensplaat. DIRKSLAND - In het eerste kwartaal van 2011 verschijnt de nieuwe gemeentegids van de gemeente Dirksland. Deze offi ciële uitgave van de gemeente Dirksland wordt samengesteld en uitgegeven door Uitgeverij De Kleine Media uit Schagen. De Kleine Media verzorgt voor de gemeentegids de adverten tieverkoop. Dit betekent dat locale bedrijven en instellingen de komende weken benaderd kunnen worden door een ver tegenwoordiger van De Klei ne Media, met de vraag of er belangstelling is om een adver tentie in de nieuwe Gemeen tegids te plaatsen. De verte genwoordiger heeft een offici ële aanbevelingsbrief bij zich, getekend door burgemeester S. Stoop. Heeft u een leuke foto gemaakt in de gemeente Dirksland, \an bijvoorbeeld Open Monumen tendag, Koninginnedag", Make a Difference Day, Burendag, of gewoon van iets dat u opviel in de gemeente, stuur deze foto's dan naar webmaster@ dirksland.nl. De foto's dingen mee naar de titel 'foto van de maand' en kunnen rechtenvrij gebruikt w'orden in bijxoor- l:>eeld de gemeentegids of een andere uiting van de gemeente. OLDDORP - Zaterdagavond 16 oktober kan er weer 'samen gezongen' w'orden in het kerk gebouw van de Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp. Het zanguurtje begint om 19.30 uur. OUDE-TONGE - Zoals elk jaar openen de juf fen en meesters van o.b.s. Het Startblok de Kin derboekenweek op ludieke wijze. Met het thema beeldtaal in kinderboek 'De Grote TekeiiTen- toonstelling' wisten de leerkrachten weer op een verrassende manier de interesse van de kinde ren voor boeken te prikkelen. De leerkrachten hadden een tekening over het boek dat ze die week \ooral onder de aandaclit wilden brengen op grote repen papier geschilderd en ze waren verkleed als één van de hoofdpersonen uit het boek. Tijdens het introductiemuziekje schilder den ze \'er\olgens als volleerde kunstenaars en kunstenaressen. Daarna vertelde de leerkracht \an iedei-e groep iets over de inhoud van het boek, waardoor de kinderen heel nieuwsgierig werden en graag het kinderboek wilden" gaan lezen. De opening werd afgesloten met eenlied. De kinderen zullen deze week veel te weten komen o\er beeldtaal in kinderboeken. Liter- aard zal een bezoekje aan de bibliotheek niet ontbreken. De kinderen van groep 5 t/m 8 zullen de Kin derboekenweek afsluiten met een voorleesvved- strijd. SOMMELSDIJK - Op zater dag 16 oktober hoopt nuisicus Paul Kieviet in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk weer een Bachconcert te verzorgen. Op het .Meere-orgel zal orgelmu ziek klinken rond het thema van dit concert: ]ohann Sebas tian Bach en zijn zoon Wilhelm Friedemann'. Dit jaar is het precies 300 jaar geleden dat Wilhelm Friedemann Bach (1710-1784) werd geboren. Hij is in de geschiedenis van de muziek een unieke figuur: daarom is dit jubileum' een aanleiding tot een socjrt her denkingsconcert. Tijdens dit concert wordt Frie- de, zoals zijn \ader hem kort weg noemde, met zijn illustere vader in verband gebracht. Friedemanns muzikale bestaan en betekenis was met zijn vader op allerlei manieren verweven. 'Eijdens het concert klinken zowel werken van Friedemann als van Johann Sebastian Bach; dit juist om iets te laten door klinken van de bijzondere band die vader en zoon hadden. Het programma ziet er als volgt uit. 1. Marsch in Es (Friedemann): fraai openingsstuk in de stijl van tweede helft achttiende eeuw. a la Ha)cln. De "moder ne" Friedemann dus 2. 'Iriosonale III in d, BW\' 327 (Johann Sebastian). 3. Twee koraalvoorspelen: 'Christe qui lux est et dies' en Jesu, meine Freude" (Friede mann) 4. Twee fuga's, in C' en in d (F'riedemann). 5. Concerto in d (BW\' 596) naar \'ivaldi (Johann Sebas tian). 6. Twee fuga's in Es en in I (Friedemann). 7. Sonate in C (Friedemann). 8. Preludium en Fuga in f, BWV 534 (Friedemann?) Het concert begint oiri 20.00 uur. Iedereen is welkom. De toegangsprijs is uw gift bij de uitgang. MELISSANT - Heel wat hoeren kunnen jaloen zijn op Kevin Hoogslad uit gmej) 4 van de OBS Roxenis.se uit Meli.ssant: Hij deed mee aan de groeiwed- strijd van de Vereniging voor Openbaar Ondenmjs en kweekte een uuiïsplant van maar liefst 294 cm liODg. Geen enkele van de 1800 leerlingen van de openbare scholen die mee konden doen lakte dat en das won Kevin de eerste prijs. Vera Woldhuis van de Ollie B Bommcischool ait Den Bommel won de jaar lijkse ballonnenwestrijd op de eerste schooldag: Haar kaartje kivam terag uil Cercy la Tour in Frankrijk en dat betekende een tocht van 539 km. STAD .A.AN 'T HARING VLIET - Dinsdag 12 oktober, 19.30 uur, ds. J. van Rijswijk. SOMMELSDIJK - Zaterdag 16 oktober zal in de Hersteld Hervormde Rehobóthkerk een koor- en muzieka\'ond worden gehouden t.b.v. het bouwfonds van de Hersteld Hervormde Gemeente van Nieuwe-Ton- ge. Vanwege de vele positieve reacties, alsmede de prachtige netto-opbrengst, zullen net als in 2009 liet Christelijk Jong Mannenkoor Jubilate', har piste Maria Knops en organist/ dirigent Lennert Knops hun medewerking aan deze avond verlenen. De leiding is in han den van Ds. Jongejan, die ook de meditatie zal verzoigen. De entree is vrij. Wel wordt er een collecte gehouden t.b.v. liet bouwfonds van de HHK te Nieuwe-Tonge. Na afloop is er gelegenheid om de uit gebreide cd tafel te bezoeken waar onder andere een psal- men-cd van Maria en Lennert te vinden is. De aanvang is 19.30 uur. Op loopafstand van de kerk is voldoende parkeer ruimte beschikbaar Meer informatie over het koor en de musici zijn te vinden op de websites; www.cjmkjubilate. nl en www.lennertmaria.nl DIRKSLAND - Morgenavond, woensdag 13 oktober, is er ^veer een bijeenkomst van de Christenvrouw afd. Dirksland. Deze avond lioopt dhr H. Geluk van de Stichting China een lezing aan de hand van dia's te verzorgen. De lezing gaat o\er de raag 'wat kunnen we leren van onze broeders en zusters die voortdurend in ver drukking moeten lexen?' De nieusenrechten in China zullen deze a\ond centraal staan. Een ieder - dus ook gasten - is van harte welkom. De avond wordt gehouden in Onder de Wiek en begint om 19.45 uur. SOMMELSDIJK - Op donder dag 14 oktober komt de vogel werkgroep van de Vereniging voor Natuur- en Landschaps bescherming Goeree-Over- flakkee bijeen, deze werk groep telt al ruim 30 jaar de vogels op ons 'eiland'. De werkgroep organiseert allerlei vogcltelfingen zoals het tellen van huiszwaluwnesten die broeden aan witte overstek ken van woningen. Dit gebeurt al sinds 1985, de aantallen die op Goeree-0\'erflakkee broe den variëren \'an jaar tot jaar en liggen tussen de 700 en ruim 1000 paar. Binnenkort starten de win- tervogel tellingen weer, om precies te zijn op zaterdag 16 oktober, dan gaan de leden van de \'ogelwerkgroep van Goeree Overfakkee op pad om hun telgebieden op vogels te tellen. Deze tellingen vinden plaats van oktober tot maart steeds in het midden van de maand, iedereen krijgt na afloop een overzicht van de getelde vogels. Bijna alle teUingen zijn lan delijk en worden georgani seerd door SOVON (Samen werkende Organisatie Vogel Onderzoek Nederland) In het voorjaar en in de zomer vin den er broedvogelinventarisa- tie plaats, soms zijn dat kleine natuurgebieden, zoals een weel die op broedvogels uitgekamd wordt. Maar vaak wordt men door SBB of NM gevraagd om in hun natuurterreinen de broedvogels op te sporen. Binnen de vogelwerkgroep zijn enkele leden actief met kerkuilenkasten. Wist u dat zij al bijna tachtig nestkasten op Goeree-Overflakkkce hebben geplaatst. De resultaten mogen er zijn, in goede jaren vliegen er meer dan 50 jonge kerkui- len uit deze geplaatste nestkas ten. De hierboven geschetste acti viteiten zijn slechts een greep uit de vele activiteiten, mocht u belangstelling hebljen om aan één of meerdere- activitei ten deel te nemen kom dan gerust naar de bijeenkomst van de Vogelwerkgroep. Ook als 11 meer informatie wilt over werkgroep kunt ii daar terecht. De bijeenkomst wordt gehou den in "Het koetshuis" te Som melsdijk, Ciorcumstraat 22, aanvang 19.45 uur. Meer iiifo: tel. 0187-681045. SCHEVENINGEN - De mijnzaal van een visaf- slag is in principe uitslui tend bedoeld voor kopers; commissionairs, visdetail- listen en groothandela ren. Enkele bovenmatig geïnteresseerde schippers zoals Kees 't Mannetje van de GO-4 en Jaap Tanis van de OD-1 betreden de ruimte vrijwel altijd na elke reis om het prijsver loop te volgen. Zij zijn een van de weinigen die wel eens een discussie opstar ten met handelaren. Bij de in Melissant woonachtige Kees 't Mannetje heeft dat geleid tot een goed contact en uitwisseling van infor matie met enkele kopers, waaronder Vis- en Gar- nalengroothandel W.G. den Heijer Zonen en de zelfbedieningsgroot handel Makro. Van laatst genoemde hebben vorige week vrijdag zo'n vijftien tal inkopers aan boord van de GO-4 kennis kunnen maken met de visserij. .Macro-inkoper HarakI Smeets: "De Makro verkoopt al dertig jaar vis en nationaal zijn wij een belangrijke speler op de markt. Met onze leverancier, W.G. den Heijer Zonen te Scheveningen, hebben we naar volle tevredenheid al heel lang een zakelijke relatie, maar om meer diepgang te brengen in het product is het zaak dat we meer kennis opdoen van de totale visketen." Katwijker Wim de Jong van de Scheveningse visgroothandel opperde begin dit jaar het idee om eens een reisje met een kot ter mee te gaan. Hij gooide bij de schipper van de GO-4 een balletje op en die reageerde enthousiast. De Jong: "We zijn met Kees 't Mannetje en de Makro rond de tafel gaan zitten om dit idee verder uit te werken. De Makro was erg gecharmeerd van het plan en een excursie op zee zou mooi aansluiten bij het totale trai ningsprogramma dat bedoeld is om de inkopers meer inzicht te vetstrekken in het totale ketenproces." Schipper 't Mannetje stelde voor om op een vrijdag met een gezelschap naar zee te gaan en een paar trekjes bui ten de I2-mijlzone te doen. "Voor ons is dat een prach tige gelegenheid om kennis te maken met de manier waarop gevist wordt, maar ook hoe de bemanning de vis verwerkt. Ik heb zelf inmiddels wel gecon stateerd dat de schipper van de GO-4 heel erg betrokken is bij zijn vak, maar dat ie ook een meer dan gemiddelde belang stelling toont voor de handel. Dat is belangrijk omdat we allemaal in dezelfde vijver vis sen en wij willen vis binnen het Maki'o-segment meer in de schijnwerpers zetten. Vroeger had je speciaalzaken en wist de winkelier precies waar ie mee bezig was. De laatste decennia zie je die kennis verdwijnen. Wij willen die kennis en affi niteit weer terughalen. Een groothandel mag best aanto nen veel kennis in huis te heb ben van specifieke producten. Vis is zo'n product", aldus Smeets. Vrijdag 1 oktober was het zover en kregen medewerkers van verschillende Makro-ves- tigingen en de directeur van Garnalen- en Visgroothan del W.G. den Heijer Zonen de gelegenheid om kennis te maken met wat er zoal aan boord komt kijken om de vis te vangen en te verwerken. Na een volle visweek moest de bemanning van de Goereese bokker dus nog even aan de bak. Een trek van ongeveer anderhalf uur op zo'n vijftien m\]\ bewesten Scheveningen leverde een mooi partijtje plat- vis op en heel veel belangstel ling bij de gasten. Tijdens het halen en het verwerken onder het bakdek was het dringen geblazen. De inkopers van de Makro konden er geen genoeg van krijgen. Harald Smeets was na afioop onder de indruk van de excur sie. "Deze tocht sluit mooi aan bij het totale trainingspro gramma dat bedoeld is om onze inkopers meer inzicht te verstrekken in het totale keten- proces", aldus de Makro-inko- per. Voor schipper 't Mannetje was de excursie eveneens een succes. Hij: "Wij zijn gebaat bij promotie van het product vis en dan vooral de vis uit de Noordzee en als je op deze manier inkopers kunt enthou siasmeren dan heeft dat ook weer effect op de consument, want die komt niet bij ons aan boord maar stapt in de winkel en hoopt daar ook product informatie te verkrijgen. De inkopers van de Macro hebben nu een indruk gekregen van wat wij zoal moeten verrichten om een kwalitatief goed pro duct aan wal te kunnen zetten. Zij maken kennis met de visse rij en voor ons is dat een goed stuk promotie." Opvarende Leo Sperling (links) toont directeur Gerard den Heijer uil Scheveningen de nautische appa ratuur SchipJM'r Kees 't Mannetje is op de achtergrond in gesprek met een inkoper van de Makro (Foto W.M. den Heijer).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 7