^Mannen van Goedereede' poseerden met veel plezier voor Elza Feller EIIAtlDBI-niEUWS Activiteitenagenda voorde regio Bijzondere expositie in gemeentehuis Burgemeester Heijkoop leest voor bij De Nobelaer Bingo bij De Zwaluw Sieraden van rubber maken Omwonenden uitgenodigd voor inloopinformatieavond Van Buren Schilderdiensten op hoog niveau Blauwe zone en eenrichtingsverkeer in Dirksland treedt op I november al in werking EIIAMDEn-illEUWS Veranderingen Gevarieerd Bouwplan hotelcomplex Duinzicht: Bezwaren Uitnodiging Parkeerontheffing Parkeerschijf Bon voor f out parkeren Meer informatie Woensdag 13 oktober Donderdag 14 oktober Zaterdag 16 oktober Dinsdag 19 oktober Woensdag 20 oktober Donderdag 21 oktober Zaterdag 23 oktober Woensdag 27 oktober Zaterdag 30 oktober Donderdag 4 november Vrijdag 5 november Zaterdag 6 november Woensdag 10 november 1>A(;1NA 2 DINSDAG 12 OKTOBER 2U1() Vrijwel alle gefotografeerde mannen miren aanwezig toen wethouder Bert Tuk de tentoonstelling opende. Elza Feller genoot van de vele reacties op haar ini tiatief (rechtsonder). De mannen zagen zichzelf terug op de expositie. (Foto's Adri van der Laan) GOEDEREEDE - De gemeente Goedereede biedt zes keer per jaar ruimte aan verschillen de kunstenaars om hun werk te exposeren. Twee maanden lang kunnen deze werken dan tijdens de openingstijden van het gemeentehuis worden bezichtigd. Donderdag avond- opende wethouder Bert Tuk een bijzondere foto-expositie. De Goe- reese fotografe Elza Feller heeft in de afgelopen tijd een 25-tal mannen in hun dagelijkse omgeving gefo tografeerd. Tegelijkertijd gaven ze antwoord op de vraag 'Waarom Goeder eede voor hen zo speciaal is'. De foto's, plus antwoor den, zijn nog tot 7 decem ber te bezichtigen en te lezen in het gemeentehuis. Door Adri van der Laan Tijdens de openingsbijeen- komst van de expositie 'Man nen van Goedereede anno 2010' waren - op twee na - alle gefotografeerde mannen aan wezig. Daarnaast waren er natuurlijk ook partners, fami lieleden en andere belangstel lenden aanwezig. Men kon alleen maar positieve reacties uit de monden van de bezoe kers optekenen en Elza Feller werd daarom ook alom gecom plimenteerd voor haar presta tie. Dat het een forse en tijch-oven- de prestatie is geweest bleek uit de toespraak van wethou der Bert Tuk. Hij citeerde uit de toelichting die Elza Feller bij haar werk had verstrekt. Elza vele 'huisbezoeken' met veel kopjes thee waren nodig geweest voordat het zover was dat de mannen op de door hen uitgekozen locatie konden wor den gefotografeerd. Getroffen was Elza door de openheid die de mannen naar haar toe had den getoond. "Ze lieten mij toch een kijkje in hun leven nemen". Onze tijd wordt gekenmerkt door veel veranderingen. Het gevaar is dat de veranderingen zich elkaar zó snel opvolgen dat men niet zo vlug meer stil staat bij de mooie dingen, die het waard zijn om vastgelegd te worden in zo wel beeld als woord. En dit was ongeveer de drijfveer van Elza Feller toen ze het initiatief nam om de tentoonstelling te gaan samen stellen. Elza Feller, van beroep foto grafe, heeft een voorkeur voor het fotograferen van mensen, het liefst in hun alledaagse omstandigheden. Ook in haar werk vindt ze hierin een uitda ging. Het leek haar een goed idee om een aantal mannen uit Goedereede voor de lens te laten poseren en een antwoord te laten geven op de vraag waarom Goedereede voor hen zo speciaal is. Vrijwel alle bena derde mannen reageerden positief op haar verzoek. Het criterium voor haar was dat de mannen uit Goedereede moesten komen en de gekozen locatie moest eveneens binnen Goedereede liggen. Dit kan een plaats in het stadje zijn waar men een emotionele bin ding mee heeft of een locatie die een grote plaats heeft in het dagelijks leven van de gepor tretteerde. Wie de expositie in het gemeen tehuis bezoekt komt vast onder de indruk van de grote vari atie die Elza in haar tentoon stelling heeft aangebracht. De fotografe heeft de mannell, willekeurig uitgekozen. Maaf zij heeft maar een paar criteria aangelegd. Natuurlijk moes ten de mannen in Goedereede wonen en ze moesten uit kun nen leggen waarom ze Goe dereede zo speciaal vonden. De gefotografeerde mannen zijn lang niet allemaal 'echte ouwe Goereeërs' en daardoor bekende dorpsfiguren. Som migen wonen nog maar kort in het stadje en anderen zijn er geboren getogen. De tentoon stelling geeft zodoende wel een goed tijdsbeeld, want zowel geboren en getogen Goereeërs als mannen die later in Goede reede zijn gaan wonen hebben natuurlijk ieder hun eigen visie op het leven in Goedereede. De mannen zijn afkomstig uit alle 'lagen' van de bevolking en hebben daarom ook ieder hun eigen verhaal. Ook de locaties waar de mannen zijn gefoto grafeerd spreken voor zich en zijn totaal verschillend, de één liet zich in zijn studeerka mer vereeuwigen en de oudste man, de 88-jarige Kees Lokker (ook de enige die op zijn foto nog aan het werk is.werd op de foto gezet in de papiercon tainer van ApoUo. De expositie in het gemeente huis aan de Tramlijnweg is nog tot 7 december tijdens de ope- 'pingstijden van het gemeente huis te bezichtigen. Christelijk streekbtad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag tiuis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tsl. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal^elijlfe advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE tioofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden bericfiten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP I Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentie^ezen (ROTA). OUDE-TONGE - Tijdens de kinderboekenweek bracht waarnemend burgemeester Jan Heijkoop van de gemeente Oostflakkee een bezoek aan basisschool De Nobelaar te Oude-Tonge. Op 8 oktober 2010 las hij voor uit het boek 'Max en de toverstenen' van de schrijver Marcus Pfister aan de kleuters van groep 1 en 2. Het bezoek bracht een zekere span ning met zich mee. Zowel de kinderen als de juffen waren wat zenuwachtig; een bezoek van de burgemeester over komt je namelijk niet iedere dag. Maar het bezoek verliep heel ontspannen. De kinderen mochten eerst vragen stellen aan de burgemeester, waardoor zij iets meer te weten kwamen over zijn werk. Zo vroeg Juf Pauli aan haar groep: "Waar aan kun je zien dat dit de echte burgemeester is?", waarop een kleuter antwoordde: "Aan zijn schoenen!". Een andere kleu ter wist te vertellen dat het te zien is aan "het sliertje om zijn nek". De kleuters waren muis stil toen de burgemeester het spannende verhaal van Max voorlas. Na een leuke middag ging de burgemeester, onder luid gezang van de kinderen, weer terug naar het gemeen tehuis. SOMMELSDIJK - Zaterdag 16 oktober houdt wijkvereni- ging De Zwaluw aan de Sper wer 55 in Sommelsdijk een bingoa\ond. Er worden acht bingoronden en een superbin- goronde gespeeld en er wordt een verloting gehouden. De zaal gaat om 19.30 uur open, de bingo start om 20.00 uur Iedereen is welkom. Dinsdagavoifd 19 oktober organiseert de SWO een work shop 'sieraden maken van rub ber' in gebouw 't Gentrum, \'an Weelstraat 10 te Ooltgenspkiat aanvang 19.30 uur Deelne mers dienen zelf een scherpe stopnaald en schaar mee te brengen. Deelname kost 7,50 p.p, incl. koffie/thee. Aanmel den kan tot 15 oktober bij Atie Verwoord, tel. 06 40701181 of via de SWO, tel. 641344, e-mail tsr@s-w-o.nl. OUDDORP - Er lijkt een patstelling te zijn ontstaan tussen projectontwik kelaar Estate Invest, de gemeente Goedereede en een groep tegenstanders van de voorgenomen bouw van een hotelcomplex aan de Oude Nieuwlandseweg in Ouddorp. Met het plan zou het bestaande restau rant Duinzicht moeten veranderen in een dyna misch Hotel-restaurant met een zevental vrij staande gastenverblijven. De gemeente en Estate Invest hebben echter tot nu toe bij omwonenden weinig sympa thie en onvoldoende draag vlak kunnen vinden voor de voorgenomen bouw van het geplande hotelcomplex, zeven hotelbungalows en een aantal parkeervakken voor tiental len auto's in de onmiddellijke omgeving van hun woning. Volgens de provincie ligt deze locatie bovendien in een nogal kwetsbaar gebied. Daarnaast is uit haalbaarheidsonderzoeken gebleken dat een dergelijk pro ject in dit gebied economisch niet verantwoord is. Ook vre zen de bewoners overlast en planschade. Mede om deze reden heeft de gemeente eer dere plannen op dezelfde loca tie stelselmatig afgewezen en bezwaren van de omwonenden gegrond verklaard. De gemeente heeft intussen haar beleid veranderd en eni ge tijd geleden in publicaties aangegeven voornemens te zijn om medewerking te ver lenen aan het opriciiten van een hotelbedrijf zoals inge diend door Estate Invest, de nieuwe eigenaar van Duin zicht. Volgens bewoners van de Oude Nieuwlandseweg zijn weliswaar de tijden veranderd, maar de situatie en de locatie zijn dezelfde. De bezwaren zijn eerder dit jaar als zogenaamde zienswijzen ingediend bij de gemeente. Daarna werd het stil en bleven de omwonenden tot op heden verstoken van een antwoord van de gemeente. De Rotterdamse advocaat mr Ed Manders heeft aangekondigd direct een procedure te zullen starten zodra de bestemmings planprocedure is doorlopen en de vergunning is verleend. Aigelopen zaterdag stuurde Estate Invest een uitnodiging aan de "omwonenden voor een inloopinformatieavond op maandag 18 oktober, van 19.00-20.30'uur in restaurant Duinzicht. De voorgenomen plannen zullen dan worden gepresenteerd en er is gelegen heid tot discussie. Ambtenaren van de gemeente Goedereede, welke eveneens zijn uitgeno digd, zullen op deze avond vragen over de bestemmings planprocedure beantwoorden. DIRKSLAND - Na achleislal- lig onderhoud is de water toren in Dirksland door Van Buren Schilderdiensten gron dig onderhanden genomen. "Het was een karwei op"hoog niveau", zegt Ron van Buren. "Niet alleen beneden maar ook op 45 meter hoogte moest de toren grondig worden aange pakt'. Het was wel een com plexe klus, want op zo'n hoog te moet het windstil zijn, en dat is het op Flakkee nauwelijks". Op drie uitzonderlijke dagen werd dan ook non-stop 12 uren achtereen gewerkt, ter wijl 's ochtends om 6.00 uur al weer werd begonnen. Ron van Buren was wel content met zo'n opdracht "De klus is geklaard en we zijn er met z'n allen trots op, want het was op zo'n locatie natuurlijk wel een stuk reclame!" DIRKSLAND - In 'Eilan den Nieuws' van dinsdag 27 september jl. werd gemeld dat in Dirks land de voorbereidende werkzaamheden worden getroffen om begin 2011 de blauwe zone en een richtingsverkeer te laten ingaan. De werkzaamhe den verlopen echter voor spoediger dan gedacht, waardoor de blauwe zone op 1 november a.s. al in werking zal treden. Vanaf 1 november verandert niet alleen de situaüe voor wat betreft het parkeerbeleid in de kern van Dirksland. Ook de verkeersstromen worden anders, door een verplichte rijrichting. Vanaf 1 no\em- ber geldt in Dirksland een eenrichtingsverkeer in het Achterdorp, de Palingstraat, Paulina van Weellaan, Ring, Voorstraat, Winterstraat, een gedeelte van de Secretarieweg en een gedeelte van de Zomer straat. Bewoners, woonachtig in het blauwe zone grensgebied, kunnen bij het gemeentehuis terecht voor het aanvragen van een parkeerontheffing. De parkeerontheffingen worden verstrekt voordat de blauwe zone officieel in gebruik wordt genomen. Tegen een kleine vergoeding 0,65) kunt u in het gemeen tehuis een parkeerschijf kopen. Hiermee kunt u drie uur par keren in de blauwe zone. De bijzonder opsporingsamb tenaar schrijft een bon uit als uw auto zonder parkeeront heffing of blauwe schijf gepar keerd staat in de blauwe, zone, of als de maximale parkeertijd van drie uren zijn verstreken. Niet onbelangrijk is te weten, dat u enkel en alleen mag par keren in de parkeervakken en daar waar blauwe straatstenen zijn aangebracht. Daar waar geen blauwe straatstenen lig gen mag niet geparkeerd wor den. De blauwe lijnen zijn lei dend. Als uw auto niet gepar keerd staat langs deze blauwe lijn, maar (gedeeltelijk) met voor- of achterbumper voor bijvoorbeeld een in- of uitrit, krijgt u eveneens een bekeu ring. Op de website van de gemeen te Dirksland (www.dirksland. nl) kunt u meer informatie vinden over de blauwe zone. Wat zijn de regels binnen het blauwe zone grensgebied? Wanneer loopt u het risico op een parkeerbon? U vindt deze en meer informatie door op de homepagina onder 'snel naar' te kiezen voor de link Blauwe GOLTGENSPLAAT 13.30 uur. Kerkgebouw Ger. Gemeente Van Weelstraat. VerkopingVrouwenverenigInge. Info: 0187-632764. OUDE-TONGE 13.15 uur (groep! t/m 3), 15.00 uur (groep 4 t/m 8). Infocentrum SWO, Bernhardstraat27.Jeugdmlddag Actie Schoenendoos. Meer info: 0187-641344. OUDDORP 10.30 uur. Eben-Haëzer. VerkopingVrouwenverenIgIngOra et Labora. 17.00 uur. MFG Dorpstlenden. Mosselavond 55+ club. Info; 0187-682319. DIRKSLAND 19.30 uur. Victoriahal. Bingo VIK. 19.45 uur. Onder de Wiek. BijeenkomstChristenvrouw.Over de mensenrechten In China. Onder de Wiek. SOMMELSDIJK 20.00 uur. Het Prieel van De Staver. Bijbelstudie Willem Ouweneel.'Opgew/ekt en rijk gemaakt'. Info: ww/w.cama- middelharnis.nl.Tel:0187- 484362. SOMMELSDIJK 19.45 uur. Rehobóthkerk. Cursus Geestelijke Vorming. Ds. A.C. Uitslag over 'Wereldgelijkvormigheidbinnen de Gereformeerde Gezindte.' 19.45 uur. Koetshuis, Van Gorcumstraat. Bijeenkomst Vogelwerkgroep. Info: 0187- 681045. OUDE-TONGE 9.30 uur Infocentrum SWO, Bernhardstraat 27. Hersfststukje maken. Info: 0187-641344. MIDDELHARNIS 19.00 uur. Edudelta College (locatie Schoolstraat). Informatieavondlasopleidingen. Info: www.edudelta.nl GOEDEREEDE 9.30 uur. Hersteld Hervormde Kerk'De Levensbron! Doelweg. Najaarsverkoping vrouwenvereniging. OUDDORP 10.00 uur Bibliotheek Hofdijksweg. Workshop Pluk en Kikker. Info: www. blbllotheekzuidhollandsedelta.nl. SOMMELSDIJK 19.30 uur. Rehobóthkerk. Concert Chr. Jong Mannenkoor'Jubllate'. 20.00 uur. Hervormde Kerk. 46e Bachconcert door Paul Kieviet. 20.00 uur. De Zwaluw, Sperwer 55. Bingo. MELISSANT deSrouwersdam.Herfstkinderdag. Info: www.rtm-ouddorp.nl STELLEN DAM 13.15 uur (groepen 1 t/m 7). De Schuur, Bosschleterstraat. Vakantie Bijbel Klub. Info: 0187- 492722. 19.00 uur (groep 8 t/m 1 en 2 vo). De Schuur. Vakantie Bijbel Klub. Info: 0187-492722. 10.00 uur. Ver.geb. De Poort. Ver koping Hersteld HervormdeVrou- wenvereniging. GOEREE-OVERFLAKKEE 9.30-15.00 uur. Excursie'Slag om deSchelde'.lnfo:d.notenboom@ wo2go.nl of 06 51 859 641. STELLENDAM 13.15 uur (groepen 1 t/m 7). De Schuur, Bosschieterstraat. Vakantie Bijbel Klub. Info: 0187- 492722. 19.00 uur (groep 8 t/m 1 en 2 vo). De Schuur. Vakantie Bijbel Klub. Info: 0187-492722. OOLTGENSPLAAT 19.30 uur. Ver.geb. 't Centrum. Workshop 'sieraden maken van rubber', info: SWO 0187-641344. OUDDORP 11.45 uur. RTM-trammuseum aan STELLENDAM 13.15 uur (groepen 1 t/m 7). De Schuur, Bosschieterstraat. Vakantie Bijbel Klub. Info: 0187- 492722. 19.00 uur. De Schuur. Slotavond Vakantie Bijbel Klub. Info: 0187- 492722. OUDE-TONGE 19.30 uur. Hervormde Kerk. Jubileumconcert Com nu met Sangh. BRUINISSE 19.30 uur. Kerkgebouw GGiN aandeSchoolstraat.TijdredeSGP.. Spreker ds. H. Zweistra. SOMMELSDUK 19.30 uur. Hooge Caemer aan de Sperwer. Bingo. ANBO M&W Flakkee. 20.00uur.ExoduskerkJubileum- concert Dameskoor Toonkunst. OOLTGENSPLAAT 20.00 uur. Gereformeerde Kerk, Zuid Achterweg. Concert mannenkoren Obadja en Door Eendracht Verbonden. DIRKSLAND 17.30 uur. Van Weel Bethesda Ziekenhuis diabetescursus. Info en opgave: opgave: secretariaatdiabv@tharingvliet. nl OUDDORP 14.00 uur. Dorpstlenden. Vision Consumentenbeurs. Info: www. visionouddorp.nl NIEUWE-TONGE 20.00 uur. Ons Dorpshuis. Afslui- tendconcertjubileumjaarApollo. Info: 0187-651748. OUDDORP 10.00 uur. Dorpstlenden. Vision Consumentenbeurs. Info: www. vjsionouddorp.nl DIRKSLAND 20.00 uur. Hervormde Kerk. ConcertensembleMagnJficat.Info: www.kamerkoormagniflcat.nl SOMMELSDIJK 20.00 uur. Het Prieel van De Staver. Bijbelstudie Willem Ouweneel over'Het grote geheimenis'. Info: www.cama- middelharnis.nl. Tel: 0187- 484362. Aanmelden AGENDA: De activiteiten in deze agenda worden zowel in de huis-aan-hujs krant van dinsdag geplaatst als in de abonneekrant van vrijdag. Daarnaast komt er ook een vermelding In de agenda op website www.eilandennieuws.nl. Het inleveren voor onderwerpen op de agenda kan via de website of vla redactie® eilandennieuws. Het Is natuurlijk ook mogelijk via het postadres van de redactie 'agendapunten' aan te leveren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2