Slim belasting besparen met testament "int vanburen Met een slim testament kunt u voor uw erfgenamen belasting besparen. Wij kunnen voor u berekenen hoeveel besparing een testament voor u oplevert. Heeft u al een testament? Dan checken we hoe besparend uw testament is. Schuring 8: Benschop Netwerk Notarissen Raadhuisstraat 3 3241 CP Middelharnis 1(0187)47 61 11 E info@notarissenmiddelharnis.nl www.notarissenmiddelharnis.nl Spaarloon vrij? vraag vrijblijvend offerte. alle soorten schilderwerk wand- en plafondafwerking houtrotsanering beglazing T (0187)605022 F (0187)605592 E vanburendirkslandexs4ali.nl I wvvw.vanburendirksland.nl onderhoudsdiensten bv Spuikolk 41-43 Postbus 50 3247 ZH Dirksland Belasting besparen bij overlijden? Testament helpt daarbij I I J 55+ Themakrant Goeree-Overflakkee 5 oktober 2010 dirfcsland Als een van de ouders overlijdt, zorgt de w/et ervoor dat de overblijvende ouder de erfdelen van de kinderen niet meteen hoeft uit te betalen. De overblijvende ouder erft namelijk alle bezittingen. De kinderen houden hun erfdeel tegoed en krijgen de erfenis pas als beide ouders zijn overleden. Goed geregeld?! Ook al krijgen de kinderen hun erfdeel bij het overlijden van de eerste ouder nog niet uitbetaald, er moet in veel gevallen toch erfbelasting worden betaald. En: omdat de kinderen hun erfdeel niet krijgen uitbetaald, moet de overblijvende ouder deze erfbelasting betalen. In sommige gevallen gaat dat dan ten koste van het spaargeld dat bedoeld was voor onverwachte reparaties aan het huis of vervanging van de auto. Met een testament kunt u de betaling van de erfbelasting verschuiven naar het moment dat beide ouders zijn overleden. Een testament kan ook tot besparing van erfbelasting leiden maar dan moet vaak bij het overlijden van de eerste ouder wel wat aan erfbelasting worden betaald. Met de keuze vooreen bepaalde testamentvorm kan dus besparing of verschuiving van erfbelasting worden bereikt. Wij kunnen dit met cijfervoorbeelden, gebaseerd op uw persoonlijke situatie, inzichtelijk maken. Deze persoonlijke situatie is overigens heel belangrijk bij de keuze voor een testament. Naast de besparing of verschuiving van belasting moet er bij het maken van het testament rekening worden gehouden met de leeftijd van degene die het testament maakt, het vermogen (bezittingen en schulden) en de gezinssamenstelling. Kleinkinderen kunnen ook een rol spelen in de besparing van erfbelasting. Een kleinkind mag namelijk 19.000 (vrijstelling in 2010) belastingvrij van grootouders erven. Door middel van een legaat in een testament kan dit bedrag aan kleinkinderen worden nagelaten. Het kleinkind krijgt dan bij het overlijden een geldbedrag zonder dat daarover erfbelasting hoeft te worden betaald. Zonder dit legaat betalen de kinderen (of de partner) over ditzelfde bedrag waarschijnlijk wél belasting. Het is dus bijna altijd gunstig om in een testament door middel van een legaat het vrijgestelde bedrag aan kleinkinderen na te laten. Vanzelfsprekend kan ook een lager bedrag dan 19.000 in het testament worden opgenomen. Ouders met kinderen die niet getrouwd zijn, moeten sowieso een testament en een samenlevingscontract maken. Gebeurt dat niet dan bepaalt de wet bij overlijden van de eerste ouder dat alleen de kinderen erven. Ook voor samenwonende broers en/of zusters is een samenlevingscontract fiscaal zeer belangrijk geworden om (forse) belastingheffing te voorkomen! In het verleden kwam het nog al eens voor dat ouders hun huis aan hun kinderen overdroegen. Ze bleven zelf in het huis wonen. De bedoeling van deze overdracht was vaak het besparen van erfbelasting. De waardestijging van de woning vanaf het moment van de overdracht zou bij overlijden van de ouders belastingvrij aan de kinderen toekomen. Per 1 januari 2010 is de wet die de erfbelasting regelt ook op dit punt ingrijpend gewijzigd. Hierdoor moeten de kinderen in veel gevallen over de waardestijging van de woning erfbelasting betalen. Van uw bedoeling bij de overdracht van de woning, namelijk besparen van erfbelasting, blijft misschien helemaal niets over! De gevolgen van een dergelijke overdracht zijn in de meeste gevallen te repareren. Wij kunnen u adviseren over de verschuiving en besparing van erfbelasting. Heeft u al een testament? Dan kijken wij uw testament voor u na. Schuring a Benschop Netwerk Notarissen Middelharnis www.notarissenmlddelharnls.nl SjaloomZorg Sjaloom Zorg is een regionale netwerkorganisatie die begeleiding, hulp en ondersteuning biedt aan mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking en anderen die zorg behoeven. Deze zorg varieert van enkele uren begeleiding tot dagelijkse intensieve zorg, van logeeropvang tot dagbesteding en begeleidende woonvormen. Sjaloom Zorg werkt vanuit een christelijk perspectief. In de visie van de organisatie staan de zorg vraag en het volwaardig burgerschap van cliënten centraal.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 18