Wat is er komend najaar te doen op Goeree knip uit en bewaar deze pagina 55+ Themakrant Goeree-Overflakkee 5 oktober 2010 EXPOSITIES: - Expositie door Atelier Impasto in 't Blaeuwe Huus WV-kantoor, Bosweg 2 te Ouddorp. De expo sitie is te bezichtigen van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur Info: VVV-Ouddorp 0187-681789. - Expositie sieraden en schilderijen van beeldend kunstenaar en edelsmid Sarette Bakelaar in Gale rie WoeWei, Markt 1 te Goedereede, Ook voor kleurrijk keramiek gemaakt door mensen met een verstandelijke beperking, iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Zij exposeert ook in de maand november in 't Blaeuwe Huus, met eigen werk. - Expositie in Galerie-atelier 't Ooilam (J. van Damme-Acryl Aquarel), uitgang parkeerterrein Dorpstienden te Ouddorp. ledere zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur - Atelierexpositie Hans Dolieslager, met werk van verschillende kunstenaars. Pieterstraat 22-24 te Goedereede. Op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur - Expositie schilderijen, wandkleden, beelden en mondgeblazen glas in galerie/atelier het Röder- haus, NZ Haven 13 te Goedereede. Elke wo, do en za (11.00-13.00 uuren 16.00-18.00 uur). Toe gang is gratis. - Een expositie van mevrouw Sija Vermaat en de heer Theo Heydenburg in 't Blaeuwe Huus /WV- kantoor, Bosweg 2 te Ouddorp. De expositie is te bezichtigen in de maand december van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur EXCURSIES EN EVENEMENTEN; Futureland Tot en met 31 oktober; Kijkje nemen bij de nieuwe Maasvlakte in Futureland of met de Future- Express. Vanuit Futureland Express kunnen bezoekers op het werkterrein zien hoe Nederland groeit. Futureland Express rijdt op dagen dat Futureland open is. Een rit duuri: afhankelijk van de situatie op het bouwterrein ongeveer 1 uur Kosten 5 euro p.p. Reserveren aangeraden. Nieuwschierig naar Maasvlakte 2? Meer weten over het baggeren op zee, het opspuiten van een nieuw haventerrein of het lossen en laden aan de hypermoderne zeekades mn de grootste haven van Europa? Kom dan naar Futureland. Futureland is geschikt voor jong en oud. In de interadieve omgeving van Futureland is altijd wat te beleven. Maak met de Future Flight Experience een geweldige 3D-trip door het nieuwe havengebied: scheer langs hoge kranen of maak een glijvlucht naar een passerende containerreus. Ondek zelf het land en de haven van de toekomst. Adres: Europaweg 902, Rozenburg. Zie voor meer info www.futureland.nl. Rondleiding visafslag Van 1 t/m 31 oktober iedere vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur is er een rondleiding in de visafslag en de stellendamse haven. Beleef de visserij in al zijn facetten! Nadat u onder het genot van een kopje koffie en een kleine versnapering heeft genoten van het uitzicht op de bedrijvigheid in de haven, wordt u rondgeleid over de visafslag, waar u tevens in aanraking komt met de vis. Na de rondleiding zal er een bezoek worden gebracht aan een toeleveringsbedrijf voor de visserijseaor Kaarten kosten 8,50 p.p. Reserveren via VVV ouddorp aan zee, tel. 0187 681789. Organisatie: stichting promotie kop van goeree VVV-huifkartocht Een comfortabele rit van ruim 1,5 uur door ouddorp en omgeving met een echte huifkar van stal middelduinen. De rit gaat via de oude Oostdijk richting natuurgebied de kwade hoek. Voor kinderen met hun (groot-)ouders of met vriendjes of familie is dit een leuk uitstapje. Tijdens de rit wordt een gezellige pauze gehouden bij hippisch centrum ouddorp voor een consumptie (koffie/thee/biertje/ ijsje). Deelname, reserveren en betalen, uitsluitend bij VVV ouddorp aan zee a 12,00 (volw.) En 10,00 (kind.Vanaf4t/m 12 jaar). Rondrit met stoomtram Op 20 oktober kunt u een leuke rondrit maken met een historische stoomtram vanaf de rtm-remise aan de punt te ouddorp. Toegang inclusief retourrit voor een tramrit: volwassenen 7, kinderen van 4-12 jaar 4,50, gezinskaart (2 volw. +2 Kinderen) 20. Toegang inclusief retourrit voor een com binatie van tram en rondvaartboot: volwassenen 17,50, kinderen van 4-12 jaar €11, gezinskaart (2 volw. +2 Kinderen) 50,-.Vertrektijden: 13.30 en 15.30 uur Nacht van de nacht Op 30 oktober is er de excursie nacht van de nacht, een avondprogramma voor jong en oud. Start om 18.30 Vanaf het torenmuseum te goedereede. Deelname kost 2,50 p.p. Aanmelden is verplicht en kan telefonisch via 0187 630176 of e-mail infoOwoewei. EXCURSIES IN NOVEMBER Rondvaarten Ontdek de geheimen van het grevelingenmeer met de mps denick. Wij nemen u graag mee op een schitterende vaartocht op ons gezellig ingerichte schip met buitendek en ruime salon met bar en keu ken die de gehele dag geopend is. Het schip is rolstoeltoegankelijk. Fietsen aan boord en honden aan de lijn zijn toegestaan. Afvaarten in maanden november tot en met april op donderdag. Vertrektijden: om 12.20 Uur vanaf de punt te ouddorp. Reserveren gewenst: tel. 06 53206436. Strandjut excursie Op 13 november een strandjut excursie met lunch, georganiseerd door natuurmonumenten. Onder lei ding van een gids de kwade hoek in en lekker uitwaaien op het strand. Onderweg vertelt de gids alle wetenswaardigheden over het gebied. Na de wandeling staat er een lekkere snertmaaltijd klaar. Tip: neem een plastic zakje mee voor de schelpen. Deelnamekosten kinderen (tot 12 jaar) 5,-, leden na tuurmonumenten 9, niet-leden 12. Om 10.00 Uur verzamelen bij parkeerplaats ingang kwade hoek goedereede Aanmelden is verplicht en kan via wvw.natuurmonumenten.nl of bij VVV ouddorp aan zee. Wandeltocht Op 14 november: wandeling georganiseerd door g.Z-h (groenservice zuid-holland). U kunt kiezen uit routes van 5,10 of 15 km. Aan de route van 5 km is een puzzel verbonden voor kinderen. Start tus sen 11.00 En 15.00 Uur vanuit de remise van de rtm, g.C. Schellingerweg 2 (afslag grevelingenmeer, de punt west) te ouddorp. Om 14.00 Uur kunt u aansluiten bij de excursie o.L.V Een gids. Deelname: 1 (volw.), 0,50 (Kinderen t/m 12 jaar), ledere deelnemer ontvangt een gratis kopje koffie van VVV Ouddorp aan Zee. Organisatie: gzh i.S.M. VVV Ouddorp aan Zee. Snertwandeltocht Op 4 december: snertwandeltochten (10, 25 en 35 km) rondom ouddorp aan zee, met als afsluiting een heeriijke kop emrtensoep. Speciaal uitgezette wandelroutes langs dijken, door de duinen en een klein stukje ovei het strand. Start 25 en 35 km afstand tussen 8.00 En 10.00 Uur, en 10 km afstand tussen 10.00 En 12.00 Uur vanaf hotel akershoek, boompjes 1ouddorp. Deelnamekosten 4, incl. Één kop snert. Info: VVV ouddorp aan zee, tel. 0187 681789. Organisatie: BBB ouddorp i.s.m. Hotel akershoek. Midwintermarkt Gezellige en sfeervolle midwintermarkt op het diekhuusplein in middelharnis. Vrijdag 10 december vanaf 14.00 Uur en zaterdag 11 december vanaf 10.00 Uur Kerstmarkten Op 10 december is er vanaf 17.00 Uur een kerstmarkt op het oranjeplein te stellendam. Toegang gra tis. Organisatie: ondernemersvereniging stellendam. Op 11 december is er een kerstmarkt te goede reede. Een sfeervolle markt met kerstkramen, buitenbars, live muziek en kinderactiviteiten. Museum in de toren en de naastgelegen kerk zijn tijdens deze kerstmarkt geopend. Van 13.00 Tot 19.00 Uur Donkerwandeling Op 11 december is er een donkerwandeling in de kwade hoek. De gids gaat met u via het waterwin- gebied naar de kwade hoek. In het donker is de belevingswaarde anders dan met daglicht. Geluiden, silhouetten, licht aan de horizon van de maasvlakte, en de sterrenhemel (als het helder is) komen aan bod. Vooraf krijgt u een kopje koffie/thee op het kantoor van natuurmonumenten en vertelt de gids over wat u kunt verwachten tijdens de wandeling. Vertrekpunt: parkeerplaats oostdijkseweg 81 a te Oostdijk. Reserveren is verplicht en kan via VVV-ouddorp of wvmv.natuurmonumenten.nl. Wandeling tiengemeten Op 18 december is er een wandeling op tiengemeten. Iedereen die zin heeft in een winterse wande ling met halverwege een lekkere kop snert met roggebrood en spek kan meewandelen op het eiland tiengemeten. De gids van natuurmonumenten vertrekt op het eiland bij het informatiecentrum. De tocht zal inclusief de onderbreking bij de herberg tiengemeten ongeveer 4 uur duren. De pont ver trekt om 10.00 Uur vanaf nieuwendijk naar tiengemeten. Reserveren is verplicht en kan via vra/w. Natuurmonumenten.NI. Kerstsamenzang Op 25 december is er een kerstsamenzang op de markt te goedereede door christelijk stadskoor goedereede o.L.V Jaap de geus. Aanvang 17.00 Uur q

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 17