Brief raadslid Lijst 7 komt voort uit onwetendheid en onervarenheid Nieuws uit de Dierenstee vw Meerderheid gemeenteraad Goedereede voor intensivering verzet tegen gemeentelijke herindeling EiijvticiEn-niEiJws Externe inhuur Hondenpoep Afsluiting Handelsterrein GOEDEREEDE - Op voorstel van Patrick Polie van het VGB werd er een extra punt aan de agenda van de raadsvergadering van de gemeente Goede reede toegevoegd. Tij dens de behandeling van dit agendapunt werden twee moties ingediend en door de meerderheid van de raad aangeno men. De moties betroffen de gemeentelijke herin deling. Kon. Julianaweg 45 3241 XB Middelharnis Tel. (0187) 47 55.55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.nl www.middeliiarnis.nl 1^ REID ZIJN Maak van een probleem geen ramp Zorg voor een goede voorbereiding Een basisnoodpakket bestaat uit de volgende producten: Aanvullende voorbereidingen *?P^MSü i^\!a^i^,>i!^2aaaiM^.-avr X)MGEVII ÖWËR)BOUWEN: ING LANDMACHT KoninkFijke Undmacht Bijeenkomsten Aanmelden PAGINA 4 \RIJDAC; 1 OKTOBER 2010 OOSTFLAKKEE - Natuur lijk, de brief van raadslid Van der Zant (Lijst 7) aan het college was donder dag 23 september onder werp van gesprek tijdens de raadsvergadering in Oude-Tonge. De brief trok de aandacht en werd eer der in deze krant merk waardig en verbazingwek kend genoemd qua vraag stelling en inhoud. Door Kees van Rixoort De brief spitst zich toe op de situatie, op het Fort in Oolt- gensplaat en de wijze waarop het-gemeentebestuiu' daarmee omgaat. Het college spreekt in de antwoordbrief over insinu aties, die volledig uit de lucht zijn gegrepen en nergens op zijn gebaseerd. "Van deze berichten nemen wij dan ook volledig afstand." Dat deed ook raadslid Van der Valk (Christe nunie). Hij had het donderdag over "vooroordelen" en een brief "die alle fatsoensnormen te buiten gaat." Van der Zant, raadslid van een coalitiepartij, schoffeert het college, aldus \'an der Valk. "En daarmee de medewerkers van de gemeente die zich inzetten voor de bur gers, zonder dat ik de illusie heb dat alles feilloos functio neert." Volgens het raadslid van de ChristenUnie wordt de schijn gewekt dat de belangen van de gemeente en het fort en persoonlijke belangen van het briefschrijvende raadslid door elkaar heen lopen. "De term 'zonder last of ruggespraak' komt hiermee in een grijs dag licht te staan. Dit is niet in het belang van de gemeente en leidt niet tot een constructieve sfeer in de raad." Raadsvoorzitter Heijkoop weet de brief aan onervarenheid van de nieuwe fractie Lijst 7. Dat deed Van der Zant zelf ook. "Wij weten niet alles. De brief zoals die is opgesteld komt voort uit een stukje onwetend heid. Ik had niet de intentie 'een overval' te plegen, maar wilde zaken naar voren halen. De manier van vragen is niet juist door onwetendheid van Lijst 7 en mij", aldus het raads lid. Volgens Heijkoop was nie mand gelukkig met de aard, toonzetting en inhoud van de brief "VVe moeten hier met zijn allen van leren." Tijdens de raadsvergadering lichtte voorzitter \'ree van de Rekenkamerconimissie Goe- ree-Overflakkee een rapport toe over de inhuur van exter ne deskundigheid door de gemeente Oostflakkee. De con clusie is dat de gemeente geen vaste procedure heeft op dit gebied, maar wel een vaste han delwijze. De gemeente besteedt voldoende aandacht aan de selectie, de definiëring van de behoeften en het verstrekken van de opdracht. De 'bewa king' daarna kan volgens de Rekenkamercommissie beter-, wordt de opdracht binnen de afgesproken periode, volgens de afgesproken kwaliteitsnor men en binnen het beschikba re budget vervuld? "Daar moet meer aandacht voor komen", aldus Vree, daarmee een van de aanbevelingen van het rap port noemend. \'an der Valk waarschuwde voor overdreven administratie. De VVD is niet helemaal con tent over de VVV. De liberalen vinden dat de gemeente Oost flakkee te weinig krijgt in relatie tot de subsidie. "De VVV orga niseert busreizen naar de Efte- ling en de Keukenhof, maar die zouden door de VVV's van Kaatsheuvel en Lisse moe ten worden georganiseerd", zei Van Noordt Wieringa, die eraan toevoegde dat 'onze' VVV toeristen naar Goeree- Overflakkee moet trekken. Bij voorbeeld door de fietsroutes op de site te zetten en (horeca) ondernemers de gelegenheid te geven zich zonder betaling te presenteren op diezelfde site. Van Noordt Wieringa pleitte ook voor intensieve samenwer king met de VVV op de kop van het eiland. Tot slot uitte hij de wens om de subsidie van de VVV afhankelijk te maken van de; geleverde prestaties. Wet houder Van Puffelen zegde het raadslid toe het daarover met de VVV te hebben, met ingang van het nieuwe subsidiejaar Binnen de gemeente Oostflak kee komen tien extra afval bakken, mede bestemd voor hondenpoep. Dat heeft de gemeenteraad donderdag avond besloten en 4.000 euro beschikbaar gesteld om dit te realiseren. De extra bak ken komen op plaatsen die nu als probleemgebied worden ervaren. Ook besloot de raad het uitlaten van honden, het opruimen van hondenpoep en de controle daarop te regelen in de APV (Algemene Plaat selijke Verordening). VVD'er Van Noordt Wieringa diende een amendement in om binnen de bebouwde kom geen uit zonderingen toe te staan-, dus ook op bijvoorbeeld grasvel den die niet door kinderen als speelplaats worden gebruikt en oevers van singels, moeten hondenbezitters de uitwerpse len van hun trouwe viervoeters opruimen. Het amendement oogstte voldoende bijval. Bur gemeester Heijkoop sprak van een "waardevolle toevoeging". Van der Zant van Lijst 7 kwam met de suggestie om honden bezitters die de hopen netjes opruimen hun hondenbelas ting terug te betalen. In de gemeente Ten Boer (Gronin gen) werkt deze aanpak. "De kosten zijn lager en de sociale controle wordt versterkt", aldus het raadslid. Zijn collega's in de raad zagen er wel wat in, maar Van Gurp (SGP) en Broekhuis (PvdA) waarschuwden wel voor minder belastinginkomsten. De uitkomst van de discussie is dat het idee van Lijst 7 nog eens ter sprake komt tijdens de evaluatie van het huidige beleid, over eenjaar. De afsluiting van de ventweg van het Handelsterrein in Oude-Tonge blijft in tact. "Het is niet wenselijk deze maatregel ongedaan te maken", zei wet houder Heintjes donderdag avond, nadat drie insprekers en de raad zich over de kwestie hadden gebogen. "Het meren deel van de bewoners wil dat niet." Wel zegde de wethouder toe nogmaals met alle betrok ken in overleg te treden om tot een voor iedereen accepta bele oplossing te komen. Bur gemeester Heijkoop riep de bewoners van het Handelster rein op om de onderlinge per soonlijke verhoudingen goed te houden. De ventweg is in november vorig jaar afgesloten omdat de straat een soort racebaan was voor 'gepimpte auto's', zoals een van de insprekers het ver woordde. De gemeente ging aanvankelijk de fout in door de afsluiting zomaar te realiseren, zonder een verkeersbesluit en zoitder de bewoners vooraf te informeren. Na protesten uit de buurt schakelde de gemeen te een onafhankelijke verkeers kundige in. Dit om een oplos sing te vinden voor een bewo ner die met een invalidenbusje in en uit moet kunnen rijden. De verkeerskundige presen teerde vier oplossingen, waar van de bewoners er één kozen: verbreding van de uitrit bij de bewuste woning. Inmiddels is het een stuk rusti ger en veiliger aan de ventweg, volgens diverse betrokkenen. Toch wil een van de bewoners de afsluiting terugdraaien, ook om hulpdiensten, zoals de ambulance, gemakkelijker toegang te bieden tot de vent weg. Deze bewoner en drie buren hebben een gezamenlijk bezwaarschrift opgesteld. Diverse raadsleden, waaron der Knoester (ChristenUnie) en Van Gurp (SGP), vonden dat deze zaak niet de schoon heidsprijs verdient. Immers, de gemeente had een verkeers besluit moeten nemen. Over het vervolg was men beter te spreken. Verscheidene fracties pleitten voor nieuw overleg met de bewoners. "Om een oplossing te zoeken waar men mee kan leven", aldus Van Gurp, "zodat de bezwaren wor den ingetrokken." Wethouder Heintjes reageerde met de opmerking zo'n gesprek wel te willen voeren. Door Adri van der Laan De fracties van het VGB, SGR PvdA en de ChristenUnie, dienden de moties in. In de eerste motie wordt het college verzocht 15.000 euro beschik baar om de communicatie om het standpunt van de gemeente Goedereede - bestuurlijke zelf standigheid - goed en duidelijk richting de burgers, de provin cie, de minister en de "Tweede Kamer op een duidelijke wijze te communiceren. Hiervoor dient een stuurgroep te -wor den ingesteld, waarin één col legelid en de fractievoorzitters van de partijen die de motie hebben ingediend. De andere motie verzoekt het college de mogelijkheden te onderzoeken om te komen tot een Platform Zelfstandige Gemeenten. De standpunten van de raads fractie van Goedereede zijn bekend: De indieners van de moties willen niet aan een gemeentelijke herindeling op Goeree-Overflakkee meewer ken. Alleen een ambtelijke fusie met bestuurlijke zelfstan digheid kan hun goedkeuring wegdragen. Het CDA en de VVD vinden de strijd tegen de herindeling nu niet meer nodig en gaan liever construc tief in nauwe samenwerking met de overige gemeenten het herindelingsproces in. Voordat de moties in stem ming werend gebracht legde Patrick Polie het 'waarom' van de moties uit. Hij wees erop dat het een tijdje wat rustiger is geweest rondom de besluitvor ming, maar dat er binnenkort belangrijke besluiten genomen zullen worden, door zowel pro vinciale staten als de Tweede en Eerste Kamer De communicatie naar de bur gers toe is, volgens de indie ners van de moties, zeker in deze fase van het proces heel belangrijk. De vier partijen zullen dan ook tot het laatst toe zich blijven verzetten tegen een gemeentelijke herindeling. Met de tweede motie wil men komen tot het oprichten van een Platform omdat provincies volgens de indieners te gemak kelijk voorbijgaan aan de veelal gedane verkiezingsbelofte dat een herindeling van onderop moet komen. Voor dat de moties in stem ming werden gebracht was er natuurlijk een discussie waar uit bleek dat de twee 'groepen' in de gemeenteraad niet nader tot elkaar zijn gekomen. Liesbeth Keijzer van het CDA vroeg waarom de communica tie verbeterd moest worden. In het collegeprogramma staat toch dat het college dit voor haar rekening zou nemen. Henk van der Meer van de VVD sprak later zelfs dat de partijen hun eigen college wantrouwen. Verder plaatste Liesbeth Keijzer kanttekeningen bij het bedrag van 15.000 euro dat het college ter beschikking dient te stellen vt)or deze stuurgroep. Een optelsom leerde haar dat het verweer tegen de herinde ling al 60.000 euro had gekost. Ook Van der Meer vond het vreemd dat de vier partijen de hele raad vroegen om het kre diet van 15.000 euro beschik baar te stellen zonder alle partijen te raadplegen. Het is in achterkamertjes besloten "ga maar met de pet rond bij je eigen fractie", zo luidde zijn advies. Patrick Polie legde uit dat het geld het zeker waard is. Hij vroeg zijn opposanten of zij wisten hoeveel geld de herin deling wél zou kosten... Liesbeth Keijzer wees er tijdens het debat herhaaldelijk op dat de provincie toch wel door zal gaan op het ingeslagen herin delingspad. Maar Patrick Polit was hiervan niet van onder de indruk "wat wil je nu op de knieën leven of staande ten onder gaan?" aldus de pathe tische uitspraak van Patrick Polie. "De provincie geeft misleiden de informatie", zo verzekerde SGP-er Hans Klepper \'olgens hem doet de provincie 'of het al een gelopen race is'. Maai. aldus Klepper, Provinciale Staten, de Tweede en Eerste Kamer moeten nog een besluit nemen. Dus is het allerminM zeker dat de herindeling er ook daadwerkelijk komt. Ook Jan Goemaat van de ChristenUnie had geen goed woord over voor de houdinsj van de provincie, hij sprak van minachting van de burgers, waarvan drie kwart te kennen heeft gegeven niet mee te wil len gaan in een herindeling. Bas van Dam van de PvdA gal aan dat de kosten voor de stuur groep noodgedwongen moe ten worden gemaakt omdat hij eveneens grote zorgen had over de hoogte van de kosten die een eventuele herindeling met zich mee zal brengen. Zonder hoofdelijke stemming werden de moties aangeno men: elf stemmen voor en vier tegen. '1' VS In de Dierenstee wacht Renzo op een nieuw thuis. Renzo is een leuke rode kater die met z'n 12 jaar al een dagje ouder is en graag bij een lief baasje van een zorgeloze oude dag wil gaan genie ten. Renzo is heel erg lief, hij is gewend z'n leventje binnenshuis door te brengen en moet zich aan een dieet houden om te voorkomen dat hij last krijgt van blaas- gruis. Renzo's voorkeur gaat uit naar een mandje bij iemand waar geen kleine kin deren in huis aanwezig zijn. Hoe Renzo tegen het gezelschap van andere huisdie ren aankijkt is niet bekend. De kater Bennie wil ook graag weer een gezellig thuis. Bennie is een cyperse kater van 2 jaar oud. Hij is heel lief, maar nog wel wat angstig en zal daarom wel wat tijd nodig hebben om te wennen. Maar met een beetje liefde en geduld zal hij zich al snel thuis gaan voelen. Bennie krijgt dieetvoer ter voorkoming van blaasgruis. Bennie wil het liefst een mandje in een rustige omgeving bij iemand waar geen kleine kinderen in huis rondlopen. Hij kan wel overweg met andere katten. Of dit voor honden ook opgaat is niet bekend. Wilt u Renzo of Bennie weer een fijn thuis bieden, kom dan eens een langs bij het asiel om kennis met ze te maken. Dierenasiel de Dierenstee bevindt zich aan Groene Kruisweg 14a te Numans- dorp. Tel. 0186 655150. Openingstijden: ma. t/m zat. van 11.00-16.00 uur Web site: www.dierenstee.nl. ■j^:mo'i INFORMATIERUBRIEK gemeente Middeih'^2)fu We hebben het goed voor elkaar in Nederland, maar ook bij ons kan iets ge beuren. Het kan zijn dat de stroom langere tijd uitvalt, er geen w/ater uit de kraan komt of dat je tijdelijk je huis moet verlaten, bijvoorbeeld door explo siegevaar. Het is handig om voorbereid te zijn op dit soort situaties. De hulp diensten zijn namelijk nooit meteen ter plaatse en kunnen niet altijd iedereen direct helpen. U kunt op www.nederlandveillg.nl testen hoe goed u bent voorbereid op een eventuele ramp. Rampen vallen niet te plannen. Voorbereidingen wel. Dat is het motto van de campagne "goed voorbereid zijn heb je zelf in de hand". Of je nu alleen woont of een gezin hebt, het Is altijd slim om goed voorbereid te zijn op een noodsituatie. Bijvoorbeeld door een noodpakket samen te stel len. Veel van de spullen die hieronder genoemd worden, heeft u waarschijnlijk al in huis. Verzamel ze op een handige plaats die in noodsituaties snel en mak kelijk bereikbaar is. Als het even kan in een waterdichte verpakking en met het overzicht rampeninstructies erbij. Dit overzicht staat vermeld in de gemeen- tegids (bij pagina 72) en/of is te downloaden via de site www.nederlandveilig. nlop de homepage. Radio op batterijen (of opwindbaar), afgestemd op de rampenzender FM 93.4 /kabel 96.1 Zaklamp Extra batterijen Eerste Hulp kit met Eerste Hulp handdoek T„.- a. Lucifers in waterdichte verpakking Waxinelichtjes Warmhouddekens Gereedschapset, multitool ^f^"^" Fluitje Afhankelijk van uw eigen situatie (de samenstelling van uw gezin of uw ge zondheid) heeft u misschien ook andere dingen nodig. Vul benodigde pro ducten daarom zelf verder aan. En controleer elk halfjaar of de voorraad nog compleet en houdbaar is. Ook telefoonnummers en andere belangrijke informatie zijn handig om in geval van een noodsituatie direct bij de hand te hebben. De gemeenten op Goeree-Overflakkee houden in oktober en november weer een actie om het snoeihout gratis in te nemen. Door deze extt-a service kunnen inwoners makkelijker hun snoeiafval kwijt en wordt het scheiden van groenafval gestimuleerd. Na het snoeien kunt u vaak de grotere tak- ken niet in de minicontainer kwijt. Daarom kunt u in oktober en november uw snoeiafval gratis aanbieden bij de milieus traat in Middelharnis. De milieustraat is gelegen aan de Johannispolderseweg 19, tussen Middelharnis en Stad aan 't Haringvliet. Telefoonnummer: (0187) 48 68 50. Openingstijden: maandag t/m vrijdag: 8.30 - 11.45 en 13.00 - 16.45 uur zaterdag: 9.00- 12.15 uur Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het ISGO-servicenummer (0187) 487711 {bereikbaar van 8.30 uur tot 10.30 uur). Raadsvergaderingen in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur, staan gepland op: 7 oktober 2010 4 november 2010 (11 november 2010 begrotingsraad) •2 december 2010 De gemeenteraad neemt tijdens de raadsvergadering op 7 oktober een besluit over de volgende onderwer pen: Welstandsnota. Bestemmingsplan Langeweg 14 te Nieuwe-Tonge. Ontwikkelingen De Staver, incl. afrekening jaarrekeningen 2004-2009 en projectplan aansturing Stichting Olympia. Onderhoudskrediet 2010 De Staver. De agenda's, de bijbehorende stukken en de verslagen zijn ook te raadplegen op (en gratis te downloaden via) www.middelharnis.ni. Inwoners kunnen bij Gemeenteraadsvergadering en Informatieve en Opiniërende raadsvergade ringen gebruik maken van het spreekrecht. Sprekers dienen zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de griffier. Vergaderstukken liggen een week voor de vergadering in het gemeentehuis ter inzage. Wie in of rond het huls wil (ver)bouwen heeft per 1 oktober 2010 nog maar één vergunning nodig: de omgevingsvergunning, gemakkelijk digitaal aan te vragen via www.omgevingsloket.nl. De aanvraag wordt via www.omgevlngsloket.nl digitaal naar de gemeente toegezonden. Huiseigenaren die een huis of schuur willen {ver)bouwen, hebben vanaf 1 ok tober 2010 te maken met de omgevingsvergunning. Hiermee komt een eind aan de vele vergunningen en voorschriften voor wonen, ruimte en milieu. Er worden 26 vergunningen en 1600 formulieren ondergebracht in één vergun ning. Bovendien mag er vaker vergunningvrij worden gebouwd. De vergun ning kan digitaal worden aangevraagd via www.omgevingsloket.nl, vanuit huis, 24 uur per dag. Automatisch komt deze bij de desbetreffende gemeente terecht. Die behandelt de aanvraag in één procedure en één besluit. En er is ook maar één inspraak- en beroepsprocedure. Deze nieuwe procedure maakt het makkelijker, sneller en goedkoper voor aanvragers. Meer informatie is te vinden op www.omgevingsloket.nl en www.middelharnis.nl. ididk'K^alAL'liSïk «?B> De Koninklijke Landmacht organiseert eens in de drie weken op dinsdag informatie bijeenkomsten op het gemeentehuis in Middelharnis. Tijdens de bijeenkomsten wordt door Sergeant Van Dijk van de Land macht verteld over de landmacht en over de voor- en nadelen van het werken bij de landmacht. Er wordt uitleg gegeven over onder meer de eisen waaraan potentiële kandidaten moeten voldoen en er wordt verteld hoe het traject van solliciteren en keuren eruit ziet. Er vinden bijeenkomsten plaats op dinsdag 26 oktober en dinsdag 23 no vember. De bijeenkomsten zijn vrijblijvend en zijn bedoeld voor een ieder die interesse heeft in de landmacht, maar ook ouders en verzorgers zijn van harte welkom. De voorlichting vindt plaats van 9.30 - 11.30 uur en in de mid dag kunnen sollicitatiegesprekken worden gevoerd. Er kunnen maximaal 12 personen aan een voorlichting deelnemen. Sollicitatiegesprekken kunnen via www.werkenbijdelandmacht.nl worden aangevraagd. Aanmelden kan via www.werkenbijdelandmacht.nl, hier is ook meer informa tie te vinden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4