Eenheid of verdeeldheid f Kerkdiensten zondag 3 oktober ^Gcef dorosraden de ruiiüte om te scoren' EIIAriDEt1-t1IEUW5 Verkoping met rommelmarkt Oud papier Goedereede Vogelwerkgroep Goeree-Overflakkee neemt deel aan internationale vogelkijkdag Het weer van volgende week... Zondag mogelijk 20 graden Word expert op het gebied van diabetes Pleintje opgeknapt met Nationale Burendag Forse ingrepen om Dirkslandse begroting sluitend te maken EIIAflDEn-niEUWS Schijnbare eenheid Ware eenheid Gebleken verdeeldheid Drs. W. Chr. Hovius DIRKSLAND - Dorpsra den zijn geen tegenstan ders, maar meedenkers. Dat is de boodschap voor de gemeenteraad van de eilandelijke gemeente die in 2013 ontstaat. In de aanloop daar naartoe is het nodig om nu al in de dorpsraden te inves teren: laat mensen wen nen aan het succes van de dorpsraad. Ook zouden dorpsraden nu al contact moeten zoeken met elkaar en te overleggen, daarbij strevend naar 'eilandelijk denken'. Leefbaar houden Op zaterdag 2 oktober a.s. gaan leden van de vogel werkgroep van Natuur en Landschapsbescher ming Goeree- Overflak- kee (NLGO) op stap om vogels te kijken en te tel len. Zij doen dit samen met meer dan 100 andere vogelwerkgroepen in ons land. In totaal tellen zij op ongeveer 150 verschillen de plaatsen zoveel moge lijk vogels. Zij doen dit in het kader van de Euro Birdwatch van BirdLife International. DIRKSLAND - Van de rek, die er in de vorige jaren al flink uit was, is niets meer over. De gemeente Dirks land zit in financieel zwaar weer, zo blijkt opnieuw, nu uit de programmabegro ting 2011-2014. Met grote moeite heeft het college de begroting voor 2011 en 2012 sluitend weten te maken. Voor de twee jaren daarna rest een forse extra opgave. f PA(;iNA2 VRIJDAC; 1 OKTOBER 2010 Ethiek Al heel vaak is in de geschie denis van landen en volken en in de praktijk van elke dag gebleken dat men van eenheid kon spreken als er verzet was tegen een gemeenschappelijke vijand. Die eenheid bleek bij voorbeeld in Indonesië toen Soekarno zich verzette tegen de z. i. koloniale overheersing van Nederland. Zodra dit land vrij en zelfstandig was bleek hoe broos die eenheid was. Toen kwamen allerlei onder grondse tegenstellingen boven de grond in dit nu meest islami tische land ter vvercld, waarin vroeger veel zendingswerk was verricht en nog plaatsvindt. Van schijnbare en heel broze eenheid kunnen we ook spre ken in ons eigen land, waarin eerst de linkse partijen naar het leek gezamenlijk optraden tegen een mogelijk aanko mend rechts kabinet. Zij zou den samen een tegenbegroting opstellen tegen de toen uitge lekte geldelijke plannen van de nieuwe coalitie van VVD en CDA met gedoogsteun van de PVV. Maar D66 leider de heer Pechtold had laten weten daar niet aan mee te doen en dat de eventuele tegenbegro ting niet namens hem en zijn partij werd gepresenteerd. Vervolgens leek de 'linkse een heid' al doorbroken. Ook nu bleek weer dat verzet tegen een en dezelfde vijand nog geen echte eenheid brengt en is. Niet dat D66, anders dan de overige linkse fracties, ook maar enige sympathie heeft of uitstraalt jegens de komende regeringcombinatie. Deze par tij zal minstens zo hard beu ken op een rechtse regering als een grote vijand, maar wel een eigen lijn trekken en wil len vasthouden. Want deze wil ook niet bij voorbaat als al te links worden gezien en afgeschilderd door te nauwe banden en samenwerking met de Socialistische Partij van de heer Roemer. Vreest men voor minder sympathie uit de libe rale hoek, die voor een groot gedeelte toch rechts is, gelet op de geluiden uit de VVD met veel steun voor de vorming van het nu beoogde kabinet? Overigens bleken de jongeren van de VVD weer verzet aan te tekenen tegen eventuele gedoogsteun van de SCiP aan de te vormen regering. Nog steeds hoopte men daarente gen in de partij van de heer Pechtold op de komst van een paarse regering. De komst van een regering uit de linkse partijen sainenge- steld zou intussen voor jonge ren en ouderen die de christe lijke politiek een goed hart toe dragen de nodige zorg geven. Te vrezen is dat de normen en waarden voor ons land, ontleend aan de Bijbel, door zulk een overheid niet worden gesteund en mogelijk ook niet ineer worden gerespecteerd. Om een enkel voorbeeld te noemen: christelijke scholen mogen dan geen leerkrach ten meer weigeren of ontslaan vanwege een levenswijze die geheel indruist tegen wat de Bijbel ons voor houdt. En ouders mogen wel lid worden van een christelijke schoolver eniging wanneer zij slechts de grondslag van christelijk of reformatorisch onderwijs res pecteren zonder die daadwer kelijk te steunen. Ware eenheid ontstaat niet maar vanwege verzet of strijd tegen een gemeenschappelijke vijand maar vanuit een levend geloof in wat God leert in Zijn Woord, waarin de Zaligmakei' centraal staat. En in politiek opzicht laat men dan niet een eigen partijbelang prevaleren boven het landsbelang. Dat lijkt zich wel voor te doen in de schijnbaar zo uitgebrachte gemeenschappelijke linkse idealen. Dat de eerst gesmede linkse eenheid nu lijkt te verbrok- kelen geeft aan het te vormen kabinet aan de rechterzijde wel op zijn minst een kans. De partijen die de komende rege ring zullen vormen of gedogen kunnen de oppositie aan de lin kerzijde nog meer uiteen drij ven door bijvoorbeeld te laten zien hoe in sociaal-economisch opzicht er geheel verschillend wordt gedacht door een partij als D66 tegenover de SP. In ethisch opzicht is een aan de gegevens van de Heilige Schrift ontleende politiek nog altijd de beste voor land en volk. En laat er onder de abon nees van Eilanden Nieuws ook veel gebed tot God opstijgen of Hij er voor wil zorgen, dat in ons land een regering mag worden gevormd die uit welke politieke groeperingen ook samengesteld op zijn minst aanspreekbaar mag zijn op Gods geboden en beloften. Daar zullen we allen wel bij varen, toch? SINT PHILIPSLAND - Op zaterdag 2 oktober a.s. wordt van 10.00-16.00 uur een ver koping met rommelmarkt gehouden op het terrein van Van Dijke Zeeland B.V., Kwe kerijweg 6-a te Sint Philips- land. In de kramen is een ruim aanbod van oliebollen, slaatjes, advocaat, chocolade, groenten en fruit, kaas aardappelkroket- ten, aardappelgratins, (voorge bakken) friet, bolchrysanten, kaarten, Tupperware, hoeden, poffertjes, saté, boeken, kin derkleding, tassen, portemon nees, home deco-artikelen, enz. Voor de kinderen is er een workshop en een speelhoek. De verkoping wordt gehouden t.b.v. de Oud Gereformeerde Gemeente van Sint Philips- land. Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te (ioedereede haalt morgen weer oud papier en huishoudelijk karton op in Goedereede en in Goeder eede Havenhoofd. Gelieve het papier vóór 8.30 uur gebun deld gereed te zetten. /'M Tr^T^f-AO D i_ i\ i\{\ /l------1 i_r A -^ OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur kand. M.C Schreur en 18.00 uur ds. D.J. van Eckeveld - Hersteld Herv. Gem. Dorpstienden: 9.30 uur ds. W.M. van der Linden en 18.30 uur ds. C. Oorschot - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J.E Kievit en 18.30 uur ds. A.S. Rienstra - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.30 uur leesdienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 ds. E.M. de Jong en 18.30 uur drs. R.H. "Hartkamp. (;OEDEREEDE Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Messemaker en 18.30 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.W. van Estrik en 18.00 uur ds. P. Kor teweg. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Hoolwerf en 17.00 uur ds. J. ScheiHwater - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Wijk en 18.30 uur ds. J. Koppelaar - Geref. Kerk 10.00 uur ds. A.S. Rienstra en 18.30 uur ds. L.C. van der Eijk. MELISSANT Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. van der Want en 18.00 uur kand. L. Kroone- man - Geref. Kerk 9.30 uur ds. M. Wattel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. Lugthart en 18.00 uur ds. TJ. Smink - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis 14.30 uur cis. J. Schipper. HERKINCiEN Herv. Gem. 10.00 uur dr. M. Verduin en 18.00 uur ds. H.J.T. Lubbers - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.B. van der Palm en 18.00 uur: ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. T.W. van Bennekom (bed. H. Doop) en 18.00 uur ds. A.J. Mensink - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L.M. Jonge- jan - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. J. de Jong - Exodusge- meente 10.00 uur (bed. H.A.) ds. J.(i. ,'\mesz - Remonstrant se Gem. 10.00 uur ds. J.E Klijnsma- CAMA Gem. 10.00 uur A. Goldberg. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.45 uur ds. P.J. Stam en 18.00 uur ds. C;. van Duijn - Geref. Kerk 9.00 uur ds. L.J. Lingen en 17.00 uur ds. D. Hoolwerf - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur (bed. H.D.) S. Maljaars - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. van Dijk - Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur ds. Poutsma en 14.30 uur ds. B. van Zuijlekom. NIEUWE-TONGÈ Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.J.T. Lubbers en 18.00 uur dr. M. Verduin - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. Kom- merie en 18.00 uur ds. H. Ver heul - Ger. Gem. 10.00 uur en 18.00 uur ds. P Blok. OUDE-TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. PM. van 't Hof en 18.00 uur kand. ds. L.W den boer - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente Flakkee 10.00 uur Getuigenisdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel en 18.00 uur kand. A.L. Kornaat - Geref. Kerk 10.00 uur ds. B.J. Oldenhuis en 18.00 uur dhr. K. Baas - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. P van Duijvenboden en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Geref. Kerk 10.00 uur ds. K. Voge laar en 18.00 uur ds. G. den Hartogh. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. H.G. van der Ziel en 18.00 uur dr. TE. van Spanje - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. C Oorschot en 15.00 uur ds. A. Egas - Geref. Kerk 9.30 uur ds. J.C. van Westenbrugge en 18.00 uur ds. L.J.- Lingen - Ger. Gem. 9.30 uur en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. D.A. Snijder. Door Kees van Rixoort Dat zijn enkele conclusies van de bijeenkomst over 'dorpsra den na de herindeling', die de gemeente Dirksland op 21 sep tember hield in Verenigingsge bouw De Schakel. Doel van de avoird was om met elkaar van gedachten te wisselen over de functie en het nut van dorps raden na de herindeling. Zo'n dertig personen waren aan wezig, waaronder lederi van de dorpsraden, leden van het gemeentebestuur en vertegen woordigers van de Rabobank en de Woningbouwvereniging Dirksland. Dirksland heeft de nodige ervaring met dorps raden. Elke kern heeft zo'n orgaan en voor twee van de drie kernen is een dorpsvisie gepre senteerd. Daarmee loopt de gemeente Dirksland voorop op het eiland. Buiten de gemeente beschikt alleen Nieuwe-Tonge over een vergelijkbaar orgaan: een werkgroep. Volgens burge meester Stoop, die de bijeen komst leidde, is het belangrijk dat dorpsraden volhouden en volharden bij het toewerken naar de gemeentelijke fusie. Na 2013, als de fusie een feit is, is de legitimiteit van de dorpsra den een gewichtig punt. "Daar kunnen we nu alvast in investe ren, door rekening te houden met de succes- en faalfactoren van dorpsraden", aldus Stoop. Hij voegde daaraan toe dat de dorpsraad geen veredelde actiegroep is, geen pseudo- gemeenteraad en geen klach tenbureau van de gemeente. Verder: het succes is afhan kelijk van de mensen die in de dorpsraad zitten. Lid zijn van de dorpsraad is geen ere- baan: het leggen van contac ten en voor elkaar krijgen wat je wilt, kost veel tijd en inzet. Het is voorts van belang dat de dorpsraad een onafhanke lijke positie houdt ten opzichte van de gemeente. Een dorps raad moet representatief zijn samengesteld en de belan gen behartigen van de gehele gemeenschap. De gemeente, zo ging Stoop verder, doet er goed aan de dorpsraad serieus te nemen en niet te snel nee te zeggen tegen een voorstel of wens. "Maak het voor de dorpsraad moge lijk om te scoren. Ere wie ere toekomt; laat niet de wethou der een lintje doorknippen als de dorpsraad zich ergens lang durig voor heeft ingezet." Ria Eikelenboom heeft als contactfunctionaris acht jaar ervaring met wijk-, stads- en dorpsraden in de gemeente Moerdijk. Zij kwam in De Scha kel met een aantal tips voor de dorpsraden. Mevrouw Eike lenboom beiradrukte de signa leringsfunctie van dorpsraad. Het primaire doel is het leef baar houden van de kern. Als valkuil noemde ze het ontbre ken van een gemeenschappe lijk belang. 'Je moet een geza menlijk doel hebben en daar met elkaar voor gaan. Het is funest voor een dorpsraad als één lid zichzelf ziet als de loco burgemeester van de kern of zich vooral inzet voor de leef baarheid in de omgeving van de eigen woning." Nee, een dorpsraad is een klankbord groep voor de kern en vormt daarvan de ogen en oren. Een gemêleerd gezelschap is het beste. De contactfunctionaris van Moerdijk noemde voorts het belang van het opbouwen van een netwerk, het laten zien van je gezicht en het uitdragen van successen. "Zoek steun bij maatschappelijke partners, zoals een woningbouv^vereni- ging." Het meest ideale is als de dorpsraad een budget krijgt. Maar, zo relativeerde mevrouw Eikelenböom direct, het zal in tijden van bezuinigingen niet meevallen om dat voor elkaar te krijgen. In de discussie na het verhaal van Ria Eikelenboom onder streepten de aanwezigen dat de dorpsraad de successen moet laten zien en anderen moti veren tot participatie. Na de herindeling zal dit niet anders zijn, zo was de conclusie, maar het zal dan nog belangrijker zijn om een afspiegehng van de bevolking te vormen. Een convenant is ook na de her indeling nodig om heldere afspraken vast te leggen tussen dorpsraden en gemeenteraad. En: dorpsraden moeten ook van de nieuwe gemeente de ruimte krijgen om te kunnen scoren. Op alle plaatsen waar vogels voorkomen, maar speciaal daar waar vogeltrek zich mani festeert, tellen de vogelaars alle verschillende soorten en hun aantallen. Dit weekend kan men dus overal in ons land de vogelaars tegenkomen. De Vogelwerkgroep van de NLGO zal bij de aanzet van de'Brou- wersdam op de punt van Goe ree aanwezig zijn van 8.00 uur tot 12.00 uur. Belangstellen den kunnen daar komen kij ken naar de vogeltrek of infor matie krijgen over vogeltrek en de vogelwerkgroep. Doorgaans doen vele tiendui zenden vogelaars mee, ver spreidt over 30 Europese lan den. Aan het einde van zaterdag middag 2 oktober verzamelt Vogelbescherming Nederland (in samenwerking met de uit stekende vogeltrekwebsite www.trektellen.nl) de vogelge^ gevens uit eigen land. Vorig jaar ging het bijvoorbeeld om ruim 161.000 vogels, van 184 verschillende soorten. Tijdens voorgaande edities van dit evenement werden in Neder land al eens meer dan 650.000 vogels geteld! Dit is voor een belangrijk deel afliankelijk van het weer. BirdLife International is de organisatie die wereldwijd actief is voor de bescherming Uitgerekend in het weekeinde en ook nog een aantal dagen daarna wordt het tamelijk herfstachtig in het Zuid- Hollandse. Een diepe zuidwestelijke stroming gaat zich instellen en de praktijk leert dat we daar niet zo snel van af zijn. Die kans is daarom groot dat we ook de volgende w eek nog regelmatig opgescheept zitten met regenperikelcn. Bovendien kan de wind ook wel eens flink gaan uithalen. Echte herfstdepressies gaan het voor het zeggen krijgen en de lagedrukgebieden zijn voornemens om o(jk flink uit te diepen tot beneden 970 millibar. Deze raddraaiers heb ben het geinunt op het Noordzeegebied en beïnvloeden straks dus met name ons weer. Ook in de bovenlucht stelt zich een krachtige 'zuidwesterdrift' in. Het gevolg is dat de actiefste lagedrukgebieden steeds hetzelfde traject volgen richting de Benelux. Aan de andere kant zien we een sterk hogedrukgebied boven het noordoosten van Europa dat enig tegenwicht probeert te bieden aan die depressieperikelen. Soms lukt dat deels ook wel. Op dit moment ligt die hoge druk daar al en afgelopen woensdag bijvoorbeeld profiteerden we daar nog even van. Met name op de?e vrijdag is het ook best acceptabel vvcti op de eilanden: de zoir erbij en het is niet eens koud met ruim 17 graden. Zaterdag deels en op zondag in veel mindere mate - dan is het zwoelzacht met tot misschien wel 21 graden bij een stevige zuidenwind - zijn er een paar regenmomenten in onze contreien. Het regent weliswaar niet de gehele dag, maar een periode met wat gedruppel zit er wel weer in. In totaal kan er wel 15-20 milliineter naar beneden komen tot begin medio komende week. Met nadruk dient gezegd te worden dat tussen de slecht- weergebieden in ook een aantal goede momenten zitten met zon in een nette blauwe lucht. Van een volledig ver regend weekeinde is dus absoluut geen sprake, maar we zullen de paraplu wel steeds bij de hand moeten houden. In de nieuwe week zou het hogedrukgebied bij Oost- Europa wel eens wat meer invloed kunnen krijgen dan de actieve depressies richting IJsland. In dat geval zouden de felste regenimpulsen onderdrukt kunnen worden vanaf het midden van de w^eek. Met wat geluk zou het weer dus al met al iets kunnen meevallen. Luister eens naar de maandprognose op vrijdag 1 oktober (voor oktober) op de weerprimeurlijn (0900-1234554) Weerman Mare Putto DIRKSLAND - Bent u onder behandeling voor diabetes? Dan wordt u uitgenodigd deel te nemen aan een cursus van twee bijeenkomsten. Aan het einde daarvan bent u zelf degene die de controle in han den heeft en de beslissingen neemt. Het belangrijkste is dat u zelf wat kunt doen om de ver velende gevolgen van diabetes zoveel mogelijk uit te stellen of te voorkomen. In de cursus krijgen deelnemers hulp bij het maken van hun eigen dia betes actieplan om te komen tot een betere diabetesregu latie. De cursus is een uniek voorlichtingsprogramma en wordt gegeven door Erna de Jong (praktijkondersteuner) en Marijke Nieuwman (dië tist). Zij geven informatie om beter met diabetes om te gaan. Zorggroep Haringvliet Diabe- teszorg is de organisator van deze Zelfmanagementcursus van PRISMA. Het programma bestaat uit twee dagdelen, die samen met partner, familic/id of vriend(in) gevolgd kunnen worden. De laatste bijeen komst wordt afgesloten met het opstellen van een persoon lijk actieplan. De eerste cursus wordt gege ven op dinsdag 5 en 12 okto ber van 9.00 tot 13.00 uur in verenigingsgebouw Oostdam te Goedereede, de tweede cursus op donderdag 4 en 11 november van 17.30 tot 21.00 uur in het ziekenhuis te Dirks land. Deelname aan de cursus is gratis. Voor nadere informa tie en (verplichte) opgave kunt u mailen naar secretariaatdi- abv@tharing\liet.nl of kunt u terecht bij uw huisarts, prak tijkondersteuner, diabetesver pleegkundige of diëtist. Zie ook w w w.zorgvoordiabetes. nl van vogels en hun leefge bieden. Vogelbescherming Nederland is de Nederlandse Partner van BirdLife Interna tional en daarmee de nationale vertegenwoordiger. In ons land zetten duizenden vrij willigers, aangesloten bij vele lokale of regionale vogelwerk groepen, zich actief in voor de bescherming van vogels. Voor nadere informatie kunt terecht bij Krijn Tanis, tel. 0187-681045 of ktams(« onli ne.nl of zaterdag 2 oktober bij de Brouwersdam. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag tiuis-aan-lnuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA IVliddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdraohten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Door Kees van Rixoort Ingrijpende beleidskeuzes zijn nodig om ook in 2013 en 2014 een sluitende begroting te rea liseren. Zo moet voor het jaar 2014 nog 671.000 euro wor den gevonden. Het college vindt het daarom noodzakelijk om tijdig en eilandbreed de gemeentelijke accommodaties onder de loep te nemen, inclu sief de zwembaden. Daarnaast is een heroverweging nodig van het gemeentelijke taken pakket. Het college plaatst deze bezinning in het kader van de aanstaande gemeentelijke fusie op Goeree-Overflakkee. Ruimte om ambities te rea liseren ontbreekt al jaren in Dirksland. In 2011 is dat niet anders. Het college heeft fors moeten snijden in de uitgaven om de begroting voor dat jaar sluitend te maken. Bij elkaar gaat het om een bezuiniging van circa 250.000 euro. Het- college stelt de gemeenteraad voor te bezuiniging op onder meer de salariskosten van het personeel, externe inhuur en het onderhoud van wegen en groen. Verder zal het ISGO (het samenwerkingsverband van de gemeenten op Goeree- Overflakkee) op minder geld uit Dirksland kunnen rekenen. Het college wil ook de reserves aanspreken. De reservepositie komt daarmee op het absolute minimum: 1,2 miljoen euro. Het sociale werkvoorziening schap Binnenhof, dat grote financiële tegenslagen heeft, hoeft vooralsnog niet te reke nen op extra geld vanuit Dirks land. "Wij staan op het stand punt dat overschrijdingen bij het werkvoorzieningschap niet mogen leiden tot een ontwrich- üng van onze eigen exploita tie", schrijven B. en W. in de aanbiedingsbrief De gemeentelijke belastingen en tarieven stijgen met niet meer dan 2 procent. Van een extra lastenverzwaring voor de burger is in 2011 dan ook geen sprake. Het zwembad in Dirks land blijft buiten schot, zoals de gemeenteraad eind 2009 door middel van een motie aan het college opdroeg. De gemeenteraad vergadert op 7 oktober, oin 19.00 uur, over de begroting (en enkele andere agendapunten). Deze vergade ring is informerend en opinië rend, de besluitvorming volgt later in oktober. NIEUWE-TONGE - In het kader van de Nationale Burendag op mterdag 25 september werd hel pltinij,- «i im de Frank van Borselenstraat, Lauwerijnstraat en Hertog Jan van Beierenlaan in Nieuwe-Tonge opgeknapt. Een aantal buren zette zich in om het pleintje van deze drie straten te voorzien van nieuwe bestrating en plantenbakken. Zij werden daarbij geholpen door Woongoed Flakkee en hovenienbedrijf D^ Leeuw üf Co uit Nieuwe-Tonge. De initiatiefnemers zijn blij met de verbetering van het plein en bedanken de woningbouwvereniging en de hovenier voor hun inzet. L

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2