Burgerjaarverslag 2009 Jelmer Hoekstra: hippisch springtalent uit Middelhomis Ld^Mm jm^ Inwonersaantal gemeente Oostflakkee Rabobank EIIAtlDEn-niELWS REPRESENTATIE Huwelijk^jubilea Koninklijke onderscheidingen BEZWAARSCHRIFTEN EN KLACHTEN Producten 2009 Gemeentepenningen Bezwaarschriften Klachten CIJFERMATIG BEELD OOSTFLAKKEE Wmo 2009 Bevolkingsopbouw per leeftijd Rabobank Goeree-Overflakkee is trots op dit Flakkeese springtalent en wenst Jelmer heel veel succes in zijn verdere carrière. Rabobank Goeree-Overflakkee. Je kunt er niet omheen. PAGINA 9 DINSDAG 28 SEPTEMBER 2010 O S1FIM-KJ E Eén van de tradities van de gemeente Oostflakkee is dat de burgemeester een bezoek brengt aan ju bilerende echtparen en aan Oostflakkeese burgers die de 100-jarige leeftijd bereil<en. In 2009 bracht burgemeester Heijkoop een bezoek aan zestien jubi lerende echtparen, allen voor hun vijftigjarig huwe lijk. In 2009 zijn er vijf Koninklijke onderscheidingen uit gereikt aan inwoners uit de gemeente. Vier personen werden onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje administratief en mogelijk financieel probleem dat In 2009 is er één klacht ingediend die het manage- Nassau (Mevrouw A. van Oorschot, De heer W.]. Buijs, samenhangt met zijn emigratie in het najaar en het mentteam van de gemeente heeft bereikt. Deze De heer W. de Graaf. De heer W. Koert) en één per- recht op een uitkering dit jaar. De gemeente heeft de klacht had betrekking op de taakuitvoering van de soon werd onderscheiden als Ridder in de Orde van kwestie opgepakt en de Nationale ombudsman heeft waardering WOZ. Oranje Nassau (Mevrouw M.M.L. van Rossum-Gortzak) de klager daarover geïnformeerd. In 2009 zijn er drie Gemeentepenningen uitgereiirt aan inwoners uit de gemeente. Twee personen ont vingen een Bronzen penning (Mevrouw van Rossum- Croothuis, De heer Kuizinga) en één persoon ontving een Zilveren penning (Pater Van der Arend). Als belanghebbenden het niet eens zijn met een be sluit van het gemeentebestuur, dan kunnen zij een bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift wordt behandeld door de commissie Bezwaarschriften. De commissie bestaat uit leden en een voorzitter die on afhankelijk zijn van het gemeentebestuur. Dit waar borgt een objectieve beoordeling van de bezwaar schriften. In 2009 ontving de gemeente Oostflakkee 73 bezwaarschriften. Dit aantal is hoger dan in 2008 toen er 50 bezwaarschriften zijn ontvangen. 2008 2009 Niet ontvankelijk 9 2 Ongegrond 7 1 Gegrond 3 3 Gegrond (herstelbaar) 30 65 Nog in behandeling 0 2 Doorgezonden naar rechtbank 4 O In 2009 werden, evenals in 2008, de meeste bezwaar schriften ingediend ten aanzien van bouwvergun ningzaken. De explosieve stijging wordt voornamelijk veroorzaakt door het groot aantal bezwaarschriften (55) dat is binnengekomen tegen de bouw van een groot aantal recreatiewoningen in Ooltgensplaat. Na genoeg alle bewoners rondom het recreatiepark heb ben afzonderlijk een bezwaarschrift ingediend. Burgers die vinden dat zij niet goed behandeld zijn door een gemeentelijk taakgebied, een ambtenaar of een lid van het college, kunnen een klacht indienen. In de interne klachtenregeling staat in welke gevallen en op welke manier de gemeente klachten in behan deling neemt. Doel is om samen met de klager zo snel mogelijk met een oplossing te komen waar beide partijen gelukkig mee zijn. Is een klager niet tevreden met de klacht afhandeling door de gemeente, dan kan hij de klacht voorleggen aan de Nationale ombudsman, waar de gemeente bij is aangesloten. tn 2009 is er één klacht ingediend bij de Nationale ombudsman. De Nationale ombudsman heeft de ge meente gevraagd om klager uit te nodigen voor een gesprek over een acuut financieel probleem en een Op 31 december 2009 had de gemeente Oostflakkee 246 cliënten met een lopende indicatie voor Hulp bij het huishouden, 179 bij Careyn en 67 bij CuraMare. Er zijn in 2009 192 aanvragen en herindicaties be handeld. Hiervan werden er 170 toegewezen, evenals 12 RGB's. Afgewezen werden 3 aanvragen en 7 wer den tijdens het proces ingetrokken. Voor onder an dere trapliften en douchestoelen zijn 120 aanvragen ingediend: 94 zijn er toegekend, 16 zijn er afgewezen en 10 zijn er ingetrokken.Voor vervoersvoorzieningen zijn in 2009 102 aanvragen ingediend. Er zijn 59 pas sen om gebruik te maken van de regiotaxi (CVV) afge geven, evenals 1 aanpassing van de auto, 25 scoot- mobielen en 2 andere aanpassingen. 9 aanvragen zijn afgewezen en 6 zijn er ingetrokken. Voor rolstoelen zijn er 46 aanvragen ingediend: hiervan zijn er 42 toegewezen, 2 afgewezen en 2 ingetrokken. Op 1 januari 2009 woonden er 10101 inwoners in de gemeente Oostflakkee. Op 31 december 2009 was het inwonersaantal toegenomen met 263 naar 10364. Het inwonersaantal per dorpskern is als volgt: Oude-Tonge 4824 Achthuizen 1187 Ooltgensplaat 2642 Den Bommel 1711 Landelijk H Oostflakkee 45% 40% 35% 30% De gemiddelde leeftijd van de inwoners uit Oostflakkee is 41 jaar. De bevolkingsopbouw naar leeftijd in vergelijking met de landelijke opbouw is 20% weergegeven in onderstaande grafiek. Hieruit is af te leiden dat Oostflakkee iets minder inwoners heeft in de leeftijdscategorie tussen de 20 en de 40 en dat de leeftijdscategorie 40-64 beter is vertegenwoordigd ten opzichte van het landelijk ge middelde. 25%-" 15% 10% 5% Verleend Geweigerd - Huwelijken en partnerschappen 47 - Naturalisatieceremonies 2 - Gehandicapten parkeerkaarten 23 3 - Paspoorten, bijschrijvingen kind en identiteitskaarten 2346 - Rijbewijzen 1351 - Drank- en horecavergunningen/ 5 ontheffingen - Exploitatievergunningen 11 - Kansspelvergunningen 17 - Snuffelmarl<ten/rommelmarkten 8 0-19 20-39 40-64 Leeftijd 65-79 - Evenementen zoals autocross/ huttendorp/circus/braderie - Kleine evenementen zoals BBQ, flyeren, wandelmars etc. - Collectevergunningen (instellingen vermeld op het coUecteplan van het CBF hebben een doorlopende collectevergunning) - Stookontheffingen - Ventvergunningen commercieel en tbv verenigingen - Diversen APV (knalapparaten, betogingen, reclameborden) Sociale zaken: - Aanvraag Langdurigheidstoeslag - Aanvraag Geld terug-regeling -Aanvraag Beactive - Aanvraag Bijzondere Bijstand - Aanvraag WWB uitkering - Aanvraag lOA uitkering -Aanvraag BBZ 17 86 42 11 35 4 1 48 7 31 1 1 ■2 3 Bczoekadrei Eiser VA Oude-Tonge Postadres Postbus 75 55 ZH Oude-Tonge Contactgegevens: Telefoon :)I87) 647100 - Fax: (0187) 6<17199 - E-i Eén keer per jaar wordt op het KNHS-centrum in Ermelo de Nationale Rabobank Talentendag georganiseerd. Op deze dag krijgen meer dan 200 geselecteerde potentiële hippische talenten de kans om zich te selecteren voor de Rabo Re giotrainingen, een serie lessen gegeven door toptrainers uit de Nederlandse paardensport. Deze trainingen bieden de jeugdige ruiters en amazones een uniekekansen wellicht een opstap naar meer. De 16-jarige Jelmer Hoekstra uit Middelharnis is al een aantal keer geselecteerd om mee te doen aan de Natio nale Rabobank Talentendag. Hij was 10 jaar oud toen hij voor het eerst deelnam. Via de Talentendag heeft hij de opstap gevonden naar een hoger niveau. Jelmer was acht jaar toen bijvoor het eerst met paarden in aanraking kwam. Hij is lessen gaan volgen bij Manege Oostmoer in Stad aan het Haringvliet. Later kochten zijn ouders een pony voor hem waarmee hij thuis ging trainen. Jelmer vertelt dat hij de liefde voor paarden van zijn vader heeft, die ook ruiter is geweest op redelijk hoog niveau. Zijn 20-jarige zus is mede actief in de paar- denwereld.Zij leidt jonge paarden op tot Z-niveau. Jelmer volgt in zijn dagelijks leven de opleiding Medewerker Marketing Communicatie aan het Johan Cruijff college in Roosendaal, Dit college is bedoeld voor topsporters en biedt hen de mogelijkheid om een studie te volgen naast de sport. Na schooltijd gaat Jelmer naar huis en daar traint hij met de paarden. Er zijn vijf paarden waar Jelmer zeven dagen per week mee traint,'De paarden hebben verschillende niveaus', geeft Jelmer aan.'Paarden met een internationaal niveau vind ik het leukst om mee te werken'. Jelmer zélf krijgt ook lessen van toptrainers. Zo krijgt hij trainingen in Din- teloord van Vincent Voorn, een bekende Nederlandse springruiter en in Poppel (België) van Jaco Ansems.'Mijn trainers helpen mij om het hoogst haalbare te bereiken! zegt Jelmer, Tijdens de Talentendag op 1 september 2010 heeft Jelmer een parcours moe ten rijden met zijn paard Minardi, Na dat parcours kreeg hij commentaar over zijn rit.'Mocht er iets te verbeteren zijn dan mogen de ruiters het parcours nogmaals overdoen', legt Jelmer uit. Echter, Jelmer was na 1 x klaar want de bondscoach was tevreden over hem. Vervolgens heeft hij die dag les gehad van Angelique Hoorn, een internationale ruiter die Op de Olympische Spelen heeft gereden. Jelmer's doel is om goed mee te komen op internationaal niveau.'Ik zou graag nog een keer aan een EK willen deelnemen', geeft Jelmer aan. Prijzen heeft Jelmer al vaker gewonnen.'In 2009 heb ik meegedaan aan het EK voor ponyruiters; geeft Jelmer als voorbeeld.'Daar heb ik de finale gehaald en ben als 17" geëindigd. Ik had de pech dat mijn pony nog niet topfit was na een blessure'. Jelmer heeft onlangs meegedaan aan een springwedstrijd bij Stal Equinova In Oude-Tonge.'Daar heb ik de 1'prijs gewonnen want mijn paard sprong 1 meter 90 hoog', zegt hij fier. •mm. Tekst: Linda Schouv^, Rabobank Goeree-Overflakkee Foto: Jelmer Hoekstra

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 9