Dirk Pijl volgt Arend-Jan van der Vlugt op als CDA-raadslid in Goedereede ^NS^N Herindeling is niet tegen te houden, ^'ook iiiet door een actiegroep'^ EIIAtlDEIi-tllEUWS Bloemrijke raads vergadering Dirkslander bij 'Man bijt hond' Bingo en spelmiddag Acties KNRM Christelijk Mannenkoor Obadja treedt op in Melissant Jongste honkballers The Islanders kampioen Bingo SVIK Oud papier Ooltgensplaat Lezing over kruiden Programma Fotoclub De Rarekiek Oliebollenactie Hart en Stem en presentatie nieuw logo Workshop 'Uiterlijke verzorging' Kleding- inzameling EIIAtlDEII-tllEUWS 'Niet jouw ding' Emotioneel r PA(;iNA 2 DINSDAG 28 SEPTEMBER mi GOEDEREEDE - De ver gadering van de donder dag gehouden gemeen teraadsvergadering van Goedereede, mocht zeker het predicaat 'bloemrijk' dragen. Twee verschillen de gebeurtenissen waren de aanleiding om een boe ket te overhandigen: de herbenoeming van bur gemeester Van de Velde en de wisseling van de wacht in de CDA-fractie. In dit laatste geval werd afscheid genomen van Arend-Jan van der Vlugt en was er een welkom voor oudgediende Dirk Pijl. In fëljruaii van het volgend jaar loopt de eerste ambtster mijn van burgemeester Ger van de Velde af In die maand is het zes jaar geleden dat zij het ambt van burgemeester van Goedereede op zich nam. Om weer een nieuwe termijn aan het hoofd van de gemeente te mogen staan dient er een her benoeming plaats te vinden. Vorige maand is er een ver trouwenscommissie die de herbenoeming zou onderzoe ken. Tijdens de raadsvergade ring van donderdagavond rap porteerde plaatsvervangend raadsvoorzitter Hans Klepper dat de commissie en vervol gens de raad imaniem heeft besloten om een positief advies inzake de herbenoeming af te geven. Als de herindelingsplannen geen roet in het eten gooien, mag burgemeester Van de Velde de komende zes jaar de gemeente Goedereede weer als burgemeester dienen. Hans Klepper bracht de felicitaties en bloemen namens de raad over Burgemeester Van de Velde verklaarde onder de indruk te zijn van het in haar gestelde vertrouwen en verze kerde dat ze zich de komende tijd weer volledig zal inzetten voor de gemeente Goeder eede. De raadsleden en het publiek werden vervolgens op gebak getrakteerd, namens burgemeester Van de Velde en haar man. (Tekst Adri van der Laan) DIRKSLAND - Woensdagvond 29 september om 18.50 uur komen de heer L. van Mourik en eend Riet uit Dirksland op televisie. De bijzondere relatie van beiden komt dan aan de orde in het NCRV televisiepro gramma Man bijt hond. OUDE-TONGE - Bij ANBO Oostflakkee gaat het winter seizoen weer beginnen. Om de veertien dagen wordt een spelmiddag gehouden. De eer ste keer op dinsdag 5 oktober, 13.30-16.00 uur in de C.A. zaal in 'Ebbe en Vloed' te Oude- Tonge. Deelname kost 2,50. Iedereen is welkom. Tevens wordt op woensdag 6 oktober een bingomiddag gehouden in Ebbe en Vloed. De zaal gaat open om 13.45 uur, de bingo start om 14.00 uur. Deelname kost 4. Wie vervoer nodig heeft, kan bellen naar 0187 642752. GOEDEREEDE - Donder dagavond werd tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Goede reede afscheid genomen van CDA-raadslid Arend- Jan van de Vlugt. Voor zijn opvolger - oudgediende - Dirk Pijl, was er een har telijk welkom. Door: Adri van der Laan Na de gemeenteraadsverkie zingen van dit voorjaar bleek dat de Goereese CDA-fractie niet genoeg stemmen had ver zameld om drie raadszetels te kunnen behouden. Het gevolg was dat Dirk Pijl niet meer in de raad terug kwam en Lies- beth Keijzer en Arend-Jan van de Vlugt de tweemansfractie van het CDA vormden. Een mogelijkheid voor Dirk om toch in de raad te blijven was, dat Arend-Jan weer in het col lege terug zou keren. Maar het standpunt van het CDA in de discussie rondom de gemeen telijke herindeling was te hoog beletsel voor SGP en VGB om de vorige coalitie voort te zet ten. Er werd vervolgens heil gezocht bij de ChristenUnie. Voor Van de Vlugt zat er dan ook niets anders op dan in de raadsfractie plaats te nemen. Er waren toen momenten van afscheid nemen: van Arend- Jan van de Vlugt als wethouder en van Dirk Pijl als raadslid. Inmiddels is de situatie ver anderd: Arend-Jan vond wei nig voldoening in het raads lidmaatschap en kondigde in augustus zijn vertrek aan en zo kwam er weer een plaats voor - Dirk aan de raadstafel van Goedereede. Donderdagavond was er afscheid welkom voor de CDA- ers. In haar dankwoord tot Arend-Jan van de Vlugt, wees burgemeester Ger van de Velde erop dat ook zij had bemerkt dat het raadslidmaatschap "niet helemaal jouw ding was" Maar, zo verzekerde zij haar toehoorders, "ik weet zeker dat we jou nog wel ergens op het eiland tegenkomen". Zij dankte Van de Vlugt voor de goede samenwerking. Namens de gemeente kreeg Arend-Jan een pennenset overhandigd. Hans Klepper, sprak als nes tor van de gemeenteraad een Na de vergadering legt Arend-Jan van de Vlugt desgevraagd uit, dat het standpunt van zijn partij inzake de herindeling natuurlijk een belangrijke rol heeft gespeeld bij het al of niet deelnemen aan de coalitie. Toch is hij niet van standpunt veranderd. Hij zou graag zien dat er geen herindeling plaats zal vinden, maar hij is realist genoeg om te beseffen dat het eiland niet aan een herindeling kan ontkomen. Het scheidend raadslid weet dat een aantal politieke partijen en groeperin gen in de gemeente kosten noch moeite sparen om aan een herindeling te ontkomen. Hij en zijn partij vinden het echter belangrijker dat de gemeente haar burgers goed voorbereid op wat er aan zit te komen. Het is, volgens hem, van groot belang dat men op het eiland "naast elkaar gaat staan". Kwetsend Van dit 'naast elkaar staan' van de gemeenten is nu nog geen sprake. Arend-Jan weet dat er door politieke partijen en orga nisaties op de kop van het eiland soms opmerkingen worden gedaan naar de medebewoners van het eiland, die er niet om liegen en "soms als kwetsend en beledigend worden ervaren". Arend-Jan kan dan het dan ook niet laten om er op te blijven wijzen dat een herindeling niet tegen te houden is, "ook niet door een actiegroep". Mocht dit wel zo zijn, dan zal volgens Van de Vlugt "de scliade niet te overzien zijn". Volgens hem zal er dan een vertrouwensbreuk ontstaan met de provincie en de buurgemeenten. "Dit kan, gezien de J>roblematiek die er speelt en de gebiedsoverstijgende vraagstukken niet de bedoe ling zijn". dankwoord aan Arend-Jan. Hij verzekerde dat men Arend- Jan heeft gewaardeerd, zowel als wethouder en als raadslid. Maar ook Klepper had gezien dat Arend-Jan meer bestuur der dan politicus was en, hoe wel hij begrip had voor het besluit van Aiend-Jan, verze kerde hij dat "wat ons betreft je had mogen blijven". Namens de raad kreeg Arend-Jan van de Vlugt een sporttas over handigd, die hem - naar eigen zeggen - zeker van dienst zal zijn, omdat in de afgelopen tijd - tijdens het vele zitwerk - er bij hem veel kilo's zijn bijgeko men... Verder heette Hans Klepper Dirk Pijl welkom in de gemeen teraad. Schertsend voegde hij aan het welkom toe, dat het toelaten van Dirk Pijl wel voor wat nadenken had gezorgd om dat hij het "burgemeesterschap ambieert" (van Goeree-Haven- hoofd (red.). "Dank voor de tomeloze inzet", zo benadrukte Liesbeth Keijzer in. haar afscheidswoord tot Aj-end-Jan. Zij prees ook hem voor de goede samenwerking en zij was blij dat Dirk Pijl bereid was om weer in de raad plaats te nemen. Het bleek dat Dirk even geaarzeld had, maar toen zijn vrouw op het verzoek van Liesbeth inging met de woorden 'Je kunt Liesbeth toch niet laten stikken?" reageerde hij positief en kon hij donder dagavond beëdigd worden. In het dankwoord van Arend- Jan van de Vlugt wees ook hij op de fijne tijd die hij gehad heeft binnen raad en gemeen tebestuur. Hij dankte en ieder voor de goede samenwerking. Verder liet hij ook weten de vele mails en kaarten rondom Arend-Jan van de Vlugt (rechts) feliciteert Dirk Pijl met zijn benoeming in de gemeenteraad. (Foto: Adri van der Laan) zijn afscheid hem goed hadden gedaan. Na zijn beëdigiirg hield Dirk Pijl eveneens een toespraak. Deze was wat meer emotioneel getoonzet en had wat scherpe kantjes. "Enorm teleurgesteld", was Dirk Pijl toen bleek dat hij niet in de raad zou komen na de coalitievorming in het voor jaar. "Ik heb zelf overwogen om te stoppen met de politiek". Hij verduidelijkte dat hij na de ver kiezingen nog eens gevraagd had om samen met de SGP en VGB om de tafel te gaan zitten om te praten over het voortzet ten van de coalitie, maar tot zijn grote teleurstelling was dit niet mogelijk. Dit kwam dub- belhard bij hem aan - zo ver zekerde hij - want na 44 jaar waarin het CDA samen met de SGP in een coalitie had plaats genomen, werd dit beëindigd. Ook kwam er door zijn vertrek, ook een eind aan een vertegen woordiging uit de visserij in de gemeenteraad, eveneens na 44 jaar. "Ik had het gevoel dat de sanering van de visserijvloot ook een sanering van de vis serij in de gemeenteraad bete kende". In zijn toespraak gaf hij verder aan dat het CDA-standpunt over de gemeentelijke herin deling wel een belangrijke rol heeft gespeeld bij de college vorming. Hierbij verbaasde Pijl het wel "dat de SGP en hti VGB net als het CDA wel voor een ambtelijke samen\()t'i,'lni; zijn". Lang heeft Dirk Pijl na mot ten denken voordat "hij beslooi terug te keren in de raad omdat er van de herindeling een hoofdzaak is gemaakt: "Er staat voor de burgers en ck' ondernemers zeker nog \cel meer en belangrijker dingen voor de komende tijd op de agenda". Voor Pijl zal het niet zo eenvou dig zijn om nu binnen de oppo sitie te gaan bewegen. Maar hij beloofde de coalitiepartijen dat hij niet naar het verleden zon kijken, maar vooral naar de toekomst... OUDDORP - Zaterdag 25 sep tember om 14.39 uur werd de bemanning van de reddingboot Baron van Lynden (de tijde lijke vervanger van de Griend) van KNRM station Ouddorp door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een jacht aan de grond bij Brouwersha ven. Na telefonisch contact met het Kustwacht Centrum en de Kustwachtpost Ouddorp werd vertrokken vanuit het boothuis Willemijntje richting de rede van Brouwershaven, waar het jacht, de Jot' met vier perso nen aan boord, in de buurt van boei GB 23 aan de grond zat. Onderweg kwam de melding via de marifoon dat het jacht zelf was losgekomen en zijn reis richting Brouwershaven zou vervolgen. Op datzelfde moment kwam de melding dat voor de haven van Ouddorp een jacht een lijn in de schroef had gekregen en niet meer op de motor de oude haven van Ouddorp in kon varen. De Baron van Lynden maakte na deze melding rechtsomkeert richting de haven van Ouddorp en heeft daar het jacht, een Bavaria 42ft van 13,80 meter en met 4 personen aan boord, de haven binnen gesleept en afgemeerd in zijn box. Zaterdag 25 september om 18.28 uur werd de bemanning van de Baron van Lynden door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een surfer in de problemen op de Grevelingen. Na telefonisch overleg met het Kustwacht Centrum en de Kustwachtpost Ouddorp bleek dat het ging om een surfer die inmiddels al een uur lang tussen Scharendijke en Port Zelande tevergeefs terug pro beerde te peddelen omdat hij - bij windkracht 7 - te vermoeid was om nog te kunnen surfen. Er werd uitgevaren richting Scharendijke en na ongeveer 10 minuten werd de surfer aangetroffen. Deze werd met zijn spullen aan boord geno men en terug gebracht naar surfcentriun Brouwersdam en daar gelijk onder een lauw/ warme douche gezet om zich op te warmen. STELLENDAM - Zaterdag 25 september om 13.30 uur werd de bemanning van de reddingboot Neeltje Struijs van KNRM station Stellendam binnen, door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een jacht vast bij de HV 22 op het Haringvliet. De beman ning was net bezig met een oefening. De reddingsbrigade van Hellevoetsluis was al met 5 boten aanwezig vanwege een catamaranwedstrijd en had er ook een boot heen gestuurd. Ter plaatse gekomen met de Neeltje Struijs werd een sleep- verbinding gemaakt om het jacht, de Just Us' van 12 meter lengte en met 7 personen aan boord, naar dieper water te slepen. Toen de bemanning daar mee bezig was kwam er een melding dat er een onge val was op een catamaran. Met een werd de sleepverbinding losgemaakt en een bergings- beclrijf besteld. Deze heeft het jacht los getrokken en naar Den Bommel gebracht. De reddingboot was intussen naar de catamaran, met 2 perso nen aan boord, gevaren die ter hoogte van Middelharnis lag. Het bleek geen ongeval te zijn maar een vrouw die door de kou onwel was geworden. Zij werd van boord gehaald en naar de haven van Middel harnis gebracht waar zij werd overgegeven aan de reddings brigade van Hellevoetsluis die daar een auto ter plaatse had. Inmiddels waren er door de buien met bijbehorende harde windvlagen nog diverse mel dingen binnen gekomen. Rond 14.31 uur zaterdagmiddag was de reddingboot Antoinette op de Noordzee aan het oefenen toen de meldingen binnen kwamen. Op het Haringvliet hadden enkele paar jachten gebroken masten, sommige boten waren omgeslagen en er waren twee vermiste personen. Door de bemanning van de Antoinette was de sluis al opge beld voor schutting naar het Haringvliet. De Neeltje Struijs, de reddingsbrigade van Hel levoetsluis en de berger waren al bezig op het Haringvliet en de DRB 49 van Dordrecht was ook al gealarmeerd. In de sluis hoorde men op de Antoinette dat de meeste problemen al waren opgelost, alleen werden er nog twee mensen vermist waarvan het bootje wel was gevonden. Op het Haring vliet gekomen bleek dat beide mensen terecht waren. Met het Kustwacht Centrum werd overlegd om in kaart te bren gen wat zich nog op het water bevond. Alles werd afgeva ren en gevraagd werd of de mensen die meededen aan de catamaranwedstrijd terug wilden gaan naar het strand. Uiteindelijk was alles opgelost en keerde de Antoinette terug naar de sluis. In de sluis vroeg de sluiswachter of de redding boot een bootje goed kon leg gen net buiten de sluis. Dit had motorstoring en kon zelf niet meer varen. Er werd een sleepverbinding gemaakt en het bootje werd op een veili ger plaats afgemeerd waarna de Antoinette terug kon keren naar haar station. MELISSANT - Op zateMag 2 oktober hoopt het Christelijk mannenkoor Obadja uit Oud dorp, samen met het Christe lijk kinderkoor Tot Zijn eer! uit Sommelsdijk, medewerking te verlenen aan de zangavond van de Hersteld Hervormde Gemeente van Melissant. Naast het zingen van beide koren is er ook ruimte voor samenzang. Obadja staat onder leiding van dirigent Ab Vroegindeweij en Tot Zijn eer! Onder leiding van diri gent Corné de Geus. De muzi kale begeleiding op het orgel is deze avond in handen van Johan van Wijk, die tijdens de avond ook een muzikaal inter mezzo hoopt te verzorgen. De opbrengsten van de avond zul len ten goede komen van het onderhoudsfonds van de Her steld Hervormde Gemeente van Melissant. Hiervoor zal worden gecollecteerd. De leiding is deze avond in handen van dhr. M.A. Stasse, hij hoopt ook een meditatie te verzorgen. Een ieder die houdt van het zingen van en/of luisteren naar Psalmen, Gezangen en geeste lijke liederen wordt van harte uitgenodigd. De aanvang van de avond is, in verband met de medewerking van Tot Zijn eer!, waar al heel jonge, enthousi aste kinderen deel van uitma ken, vastgesteld op 19.00 uur De kerk op de hoek van de Julianaweg en de Voorstraat in Melissant is geopend vanaf 18.30 uur. Meer info over Obadja is te ver krijgen bij Duifliuizen (tel.:06- 10680147, email chduifliui- 2en@hetnet.nl), Adrie Mas tenbroek (tel.: 681766, email Adrie. mastenbroek® he tnet. nl) of Cor Roon (tel.: 682490, email croon@solcon.nl). Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versctiijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdraohten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE 'hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). DIRKSLAND - Donderdag 3Ö september houdt Stichting VIK een bingoavond in de Vic- toriahal te Dirksland. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Er worden tien ronden, incl. twee superronden gespeeld. Donderdag 30 september wordt vanaf 17.30 uur in Oolt gensplaat het oud papier weer opgehaald. GOEDEREEDE - Donderdag 30 september geeft Margot Ver hulst voor vereniging Groei Bloei een lezing over kruiden. Kruiden kunnen op verschil lende manieren gebruikt wor den, zoals in de keuken, in de cosmetica, in de thee en in de verfindustrie. De lezing wordt gehouden in verenigingsge bouw Oostdam te Goedereede en begint om 20.00 uur. De entree is gratis voor leden van Groei Bloei leden, niet leden betalen €2,50. OUDE-TONGE - Met slechts één verliesbeurt afgelopen seizoen, is het jongste honk balteam van The Islanders, de beeball, afgelopen zaterdag kampioen geworden. Ook het junioren 1 team houdt nog steeds met vier punten voor sprong op de concurrentie zicht op een eventueel kampi oenschap. Het voorbije week end wonnen zij wederom op eigen veld met 9-8. Het beeball kampioensteam werd zaterdag in het clubge bouw enthousiast ontvangen met spandoeken en ballonnen. De (kinder)champagnefles- sen werden ontkurkt, er werd gespoten en geproost op een fantasdsch seizoen. Alle kinde ren gingen na afloop van het gezamenlijke etentje trots met hun verdiende medaille naar huis. Na drie weken 'droog' te heb ben gestaan, mocht het junio ren 1 team afgelopen zaterdag, 25 september 2010, weer aan de bak. Ondanks dat de vorm en het wedstrijdritme over duidelijk een deuk hadden opgelopen, werd de thuiswed strijd tegen de Wizards nipt met 9-8 gewonnen. In aanval lend opzicht was de productie zaterdag erg magertjes. Slechts Kevin Hameeteman (0.333), Kees du Pree (0.333), Bas Nederveen (0.500) en Mark de Vos (0.500) realiseerden een slaggemiddelde. Wel werd er agressief honkgelopen en bleven er slechts enkele keren mensen achter op de honken bij een inningwissel. SOMMELSDIJK - Het seizoen is voor de meeste fotoclubs in september weer gestart, ook voor fotoclub De Rarekiek te Sommelsdijk. Enkele leden zagen of krijgen hun fotowerk gepubliceerd in de fotobladen en er loopt tot eind oktober nog een tentoonstelling van Jaap Peeman in het Wijkcen trum aan de Doetinchem- sestraat in Middelharnis. In oktober zijn er twee avonden waarop het eigen fotowerk besproken wordt en wel op 1 en 29 oktober. Op 15 oktober komt in het kader van een uit- wisseling^ Fotoclub Maasland op bezoek. Een aantal leden van die club zal laten zien waar hun fotografische interesses liggen. Meer informatie en veel fotografie kan men vin den op de website van de club: www.rarekiek.nl. De heer Troost met het nieuwe logo. OUDDORP - Zaterdag 2 okto ber hoopt Chr. Gem. Zangver. Hart en Stem weer oliebollen te verkopen. Ook deze keer komen de oliebollen weer van Bakker Bleumink uit Stellen- dam. Op 18 december zal het SOMMELSDIJK - Wijkvereni- ging de Zwaluw organiseert een workshop uiterlijke ver zorging op dinsdag 5 oktober van 9.30-12.00 uur op din.sdag 12 oktober van 19.30-22.00 uur. De workshop wordt gege- ven door Salon Rita Pals. Er wordt aandacht besteed aan de verschillende huidtypen en er wordt van de deelnemers een huidanalyse gemaakt, zodat ze weten welke producten en handelingen het best op de huid kan worden toegepast. Naast adviezen en tips die wor den gegeven is het vooral de bedoeling om zelf de verschil lende handelingen uit te voe ren zoals het reinigen van de huid en het aanbrengen van een masker, enz. Deelnemers hoeven zelf geen materialen ol hulpmiddelen mee te brengen. Deelname kost 19,50, incl. koffie/thee. Voor meer infor matie en opgave kunt u bellen naar Salon Rita Pals, tel. O IS" 485742, of mailen naar salon- ritapals@tele2.nl. DEN BOMMEL - Woens dag 29 september, wordt \an 18.30-19.30 uur weer een kledinginzameling gehouden voor Rety in Roemenië aan het adres Wilhelminastraat 8 te Den Bommel. Alleen kleding, schoenen, dekens en linnen goed zijn welkom. Er staat een collectebusje voor een vrije bij drage in de transportkosten. koor een kerstconcert geven en op 14 mei 2011 hoopt het t.g.v. het 60-jarig jubileum het Paasoratorium van Dirk Zwart uit te voeren. Voor het orga niseren van zoveel activiteiten kan het koort de opbrengst van de oliebollenactie dan ook goed gebruiken. De verkoop vindt plaats bij de Albert Heijn in Ouddorp, van 09.00-14.00 uur. De oliebollen kosten 0.65 per stuk en 10 voor 6, dit alles dus t.b.v. de vereniging. Op deze dag kunt u tevens ken nis maken met het nieuwe logo van de zangvereniging, begin dit jaar besloot het bestuur om een logo te laten ontwikke len en vroeg daarbij hulp van haar leden die anoniem sug- gesdes in konden dienen. Uit de ideeën die binnenkwamen werd het ontwerp van de heer N. Troost als meest bruikbare gekozen. Daarmee zal de ver eniging zich dan ook in de toe komst presenteren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2