WÊÊm wÊÊL Blauwe zone rond en bij ziekenhuis moet maken aan parkeeroverlast eind Cheque van Mc De Zaffels voor KIKA Penningmeester WMO-adviesraad ontslagen wegens verduistering ^OZIJVt^ 83e jaargang Nr. 7950 Dinsdag 28 september 2010 Christelijk streekblad op gereformeerde grofidslag Omzet ziekenhuis fors gestegen Stedin werkt aan verbetering elektriciteitsnet op het eiland Inspanningen Aanpassing Ontheffing Begroting gemeente Dirksland: Weinig reden tot leesplezier huis verbouwen? ïlstra. De waal Hoveniers Vertrouwd Lodder Financials www.lodderfinancials.nl Administratie- en belastingadvieskantoor Watertoren 49a 3247 CL Dirksland 0187-663298 Opbrengst collecte WEERBERICHT DORPEN FLAKKEE Lezers onderzoek Herfstavontuur in het bos Spuistraat afgesloten Voorspeel- middag muziekschool Erf- en sierbestrating Een stap verder K t.J De opbrengsten bij Neder landse ziekenhuizen zijn in 2009 flink gestegen. De totale omzet in het seg ment Cure (academische, algemene en categorale ziekenhuizen) nam toe van 18,1 miljard in 2008 tot 19,5 miljard in het afgelo penjaar. Een toename van bijna 8% dus. Gemiddeld werd in 2009 een omzet van 137 miljoen geboekt bij de instellingen binnen dit segment. Een jaar eer der stond daar een bedrag van 127 miljoen tegenover bij dezelfde instellingen. Dit blijkt uit berekenin gen door de internetda tabank Zorgsectorinfo.nl, naar aanleiding van de jaarlijkse publicaties van resultaten in de zorg. Bij (k- licn f^iootslc zickcnliui- /cn steeg de omzet met per- (Ciilii^es Viiiicrcnd tussen de 5 eii 12 procent. Hiervan groei den de opbrengsten bij Isahi- kliiiieken in Zwolle liet liardst, namelijk met r2,;i'/( lol een bedrag van 401,7 miljoen. Het liiiversitair Mediseli Oentrnm in Utreclit was nummer twee bij de grote ziekenhuizen (|ua omzetgroei. Hiel namen de opl)rengslen toe met W.'^'/i lol een bedrag van KS'i,? miljoen. Dirksland Van de kleiiu'ie ziekeidiui- 11 namen de opbrengsten bij (lemini in De Helder hel sierkst toe, met \4.W/t lot een bethag van 79,.') miljoen. Van VVeel-Bethesda in Dirksland en Flevoziekenlmis in Almere Volgden allebei op de voet met ci-ii sliigingspereenlage van I 1,1 proeenl. Van de revalidatiecentra groei de Helioniare in Wijk aan Zee bet sterkst met 17,:i'/, tot 82,8 miljoen omzet. Bij Dianet, een organisatie met dialy.secentra op ver.sehillende locaties, nam de omzet toe met \ïiA'/( tol een bedrag van 32,7 miljoen. Zoigsectorinro.nl is een iiiler- neldalabank met gegevens \aii zorginstellingen in Neder land, een naslagwerk \()or de zorgsector. De databank is een initiatiel' van MIS.V Manage- meiil Infonnation Services .Amstelveen B.V. De databank beval diverse gegevens van zie kenhuizen, zoals bijvoorbeeld opbrengsten. \'oor meer inlor- m.ilie: www.zorgsei loiinlo.iil ROTTERDAM - Stedin heeft op Goeree-Over- flakkee een nieuwe instal latie bij het schakelstation bij Stellendam in gebruik genomen. Ook is Stedin begonnen met het vervan gen van dertig kilome ter 'dunne' stroomkabels door robuustere kabels. Deze maatregelen volgen na afspraken die zijn gemaakt met de burgemeesters en inwoners \an Cioeree-Overllakkee \-oor de verbetering van bet elektri citeitsnet op Goeree-Overflak- kee. De nieuwe uistallatie bij het schakelstation Stellendam zorgt ervoor dat de liersleltijd bij stroomstoringen wordt ver kort. Hierdoor wordt de duur van stroomuitval bij eventuele storingen beperkt. Deze week is netbeheerder Stedin gestart met het vervan gen van dertig kilometer "dun ne" stroomkabel voor dik kere kabels. Deze kabels zijn robuuster en daardoor beter bestand tegen grondverzak king, vocht, vorst en piekbelas- ting. Piekbelasting ontstaat als de stroom na een storing weer wordt ingeschakeld. DIRKSLAND - "Twee aspecten hebben een cen trale rol gespeeld in de afspraak die gemaakt is met het gemeentebestuur van Dirksland om met ingang van 2011 te komen tot een vermindering van de parkeerdruk en ver- keerscirculatie rond en bij het Van Weel-Bethes- daziekenhuis. Enerzijds dient de bereikbaarheid van ons ziekenhuis voor hulpverleningsdiensten, ambulance, patiënten/ minder validen en bezoe kers zo optimaal moge lijk te zijn en te blijven. Anderzijds willen wij graag goede buren zijn van de bewoners in de omliggende straten, en daar overlast door lang durig geparkeerde auto's beperken". Dit stelt Koos Moerland, voorzitter van de Raad van Bestuur van CuraMare, in een geza menlijke toelichting met wethouder Piet Konings woud van de gemeente Dirksland, op de plan nen om in het centrum van Dirksland een blauwe zone in te stellen. De voor bereidende werkzaamhe den zullen in de komende maanden worden uitge voerd. Door Jaap Ruizeveld De maatregel zal niet alleen gelden voor de Stationsweg, Verdilaan, Vivaldilaan, Krom- mepad. Tramweg. Julianalaan, Paulina van VVeellaan, een deel van de Kattewaclil, Voorstraat, Secretarieweg, Schelpenpad, Mt>»ien/t'{'l zijn alleen de hUiiiwe sleepen iniif niiuir emngehraehl, [mis in 2011 zul ile blauwe zovr ilaatlu (Fiiln's: Hans Villrrius) l.,lilk Kaai, Achterdorp en de Nieuw straat, maar ook op het zicken- huisterrein zelf. Dit om onge wenste verkeersstromen tegen te gaan. Zodra de invoering van de blauwe zone met rechts kracht kan worden geëffectu eerd, kunnen automobilisten maximaal drie uur hun voer tuig in de genoemde straten en op het ziekenhui.sterrein par keren. Dat een dergelijke maat regel staat en valt met een goed bantlhavingsbeleid is duidelijk. Daarin wcjidt voorzien met de aanstelhng door de gemeente van een Boa (in dit geval een vrouwelijke ambtenaar met bij zondere opspoiingsbevoegd- heid). De op te leggen boetes vloeien in de .gemeentekas. Al vele jaren zijn er inspannin gen verricht om de parkeer druk, met als gevolg overlast, in de straten rondom het zie kenhuis aan te pakken. Het openstellen van het parkeer terrein aan het eind van de Verdilaan bij de Mozaitsingel bracht en brengt weliswaar ver betering, maar niet voldoende om de gesignaleerde proble men verder ongemoeid te laten. De gemeenteraad heelt dit onderkend met de vaststel ling van het Verkeerscirculatie plan (VCP) waarin de blauwe zone is opgenomen. Ook van de zijde van het ziekenhuis zijn activiteiten ontplooid om personeelsleden en bezoekers te stimuleren zoveel moge lijk gebruik te laten maken van parkeerfaciliteiten bij de Mozartsingel, dus direct buiten het centrumgebied. Na samenspraak met het Van Weel-Bethesdaziekenhuis en de gemeente Dirksland is eer der dit jaar het voornemen tot het instellen van de blauwe zone (parkeertijd maximaal drie uur) gepubliceerd. Dit leverde reacties op van omwo nenden. Maar dat niet alleen. Bij de zienswijzen waren ook suggesties om de invoering niet voor de hele week te laten gelden maar uitsluitend op werkdagen \an maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 19.00 uur. Wethouder Koningswoud zegt zich in die verandering te hebben kunnen vinden. Het weekeind valt dan dus buiten de maatregel. Na verwerking van de ziens wijzen en de genoemde aan passing voor wat de zaterdag en zondag betreft, heeft de gemeente Dirksland deze week het onderwerp opnieuw gepu bliceerd en kan men daarop een reactie laten horen. De commissie Bezwaarschriften zal de reacties bespreken en beoordelen. Alles wordt erop gericht om de blauwe zone in 2011 te kunnen invoeren. Voor het project wordt een evalua tietermijn afgesproken om de effecten te kunnen beoordelen en/of wellicht aan te passen. Bijvoorbeeld bij de ontwikke ling van het Hart van Dirks land komt dit sowieso aan de orde. Wat betekent het financi eel voor de bewoners in de straten waar de blauwe zone wordt ingevoerd? Bewoners die beschikken over een eigen garage en/of oprit, kunnen hun auto op eigen terrein par keren.Bewoners die geen gara ge en of oprit hebben en die één auto bezitten, komen in aanmerking voor één eenma lige ontheffing geldend voor het kenteken van hun voer tuig. De kosten, 20, worden Ijetaald door het Van Weel- Bethesdaziekenhuis. Hiervoor is een budget van rond 3()()() gereserveerd. Éénmalig in de onüieffing betekent dit in geval van verkoop van de auto dat de bewoner vervolgens voor een nieuwe of vervangen de auto wel zelf het genoemde bedrag moet betalen. Hebben bewoners een eigen oprit en/ of garage en twee auto's dan geldt één ontheffing. Zo niet dan kan men twee onthef fingen aanvragen, waarbij de tweede dan 46 kost. DIRKSLAND - Wachten op de pauze voor een kop je koffie was niet nodig. De verwachting was dat de vergadering van de Dirkslandse gemeente raad zo kort zou duren, dat de koffie alvast op de raadstafel was gezet. En die verwachting kwam uit. De vergadering duurde vorige week donderdag niet langer dan een 'stief kwartiertje'. Door Kees van Rjxoort Er stonden bijna alleen maar 'hanier|5unten' op de agenda. De vaststelling van de jaar planning van de gemeen teraad zelf leverde nog de meeste discussie op. PvdA- raadslid Keuker merkte op dat er in hel vergaderschema geen rekening is gehouden niet de meivakantie zoals die is afgesproken door de eilan- deliJKe scholen. Aanpassing van het sciiema bleek echter niet nodig, omdat er mogelijk twee vergaderingen kunnen worden gecombineerd. initiatief van SCiP'er Kalle bleven twee data gere serveerd: die van de eerder geschrapte werkconferentie van de gemeenteraad en het raadsiiitie. "Het is vele malen makkelijker een datum te schrappen, dan een nieuwe datum af te spreken. Mis schien kunnen we die data gebruiken voor een 'met-de- benen-op-tafel'-bijeenkonist. Misschien is er wel een relatie die de gemeenteraad ergens mee naartoe wil nemen", pleitte Kalle. Burgemeester Sttxip - en de rest xan de raad - vond het prima om de data te handhaven en later nader in te vullen. Van een werk conferentie of een raadsuitje zal echter geen sprake zijn. Daarvoor is geen geld meer, vindt de raacl. Over geld gesproken. De uitsmijter van de ultrakorte vergadering was de medede ling van de voorzitter dat de geiiieenlelijke begroting voor cle jaren 21)11-20^14 klaarligt. "Ik wens u veel leesplezier", zei Stoop. Maar hij voegde daar meteen aan toe dat dit plezier waarschijnlijk niet al te groot zal zijn. OUDDORP - Vorige week dinsdag kon motorcrossteam De Zaffels het prachtige bedrag van 32.243 euro overhandi gen aan de ambassadeur van klKA, Kees Witte. Dit bedrag is het eindresultaat van een prachtige derde editie van het motorcrossevenenient dat dit team heeft georganiseerd op 6 augustus. Vorig jaar wist het team ook al een 'super bedrag' over te maken. Toch gingen ze er dit jaar met net geen 10.000 euro overheen. Dit jaar wisten ze heel veel sponsors warm te krijgen voor dit evenement en deze worden dan ook har telijk dank gezegd. Ook trok het evenement veel publiek en namen er veel rijders aan de cross mee. Het team kan clan ook supertrots zijn op zichzelf en de vele vrijwilligers die deze dag hebben mogelijk gemaakt. Voor meer informatie en foto's van deze dag kan men terecht op www.zaffelcro.ss.nl. De stich ting KiKa zet zich in voor kin deren met kanker, want deze kinderen worden liever giste ren beter clan vandaag. Zie ook www.kika.nl. Op de foto Jan van Velzen, directeur van de hoofds]jonsor John P. de Wit assurantiecn, die de chet]ue overhandigde aan Kees Witte, ambassadeur van KIKA. www.wtlstra-elektrotechniek.nl Nieuwe-Tonge Tel. 06 36 19 13 28 NIEUWE-TONGE Tel. (0187) 652484 www.dewdalhovediers.Kil DIRKSLAND - De pen ningmeester van de WMO-adviesraad is eer der dit jaar op non-actief gesteld en later ontslagen. Dit omdat hij financiële middelen van de raad zou hebben verduisterd. Het gaat om zo'n driekwart van de middelen over de jaren 2008, 2009 en 2010: ongeveer 45.000 euro. Dat blijkt uit een memo van de Dirkslandse wet houder Bruggeman aan de gemeenteraad. Hij spreekt over een "ernstige aangelegenheid". Door Kees van Rixoort Eind april, begin mei ontstond het vermoeden dat de pen ningmeester de financiële mid delen an de W'MO-ad\iesraad op onrechtmaüge wijze zou lieheren. Dit na signalen van debiteuren. Nader onderzoek ^vees uit dat cle kas \an de raad grotendeels is aangeuend voor liet doen van privébetalingeii. Eind mei is aangifte van ver duistering gedaan. De pen ningmeester is direct daarna op non-actief gesteld en nog voor de zomervakantie ontsla gen. Een strafrechtelijke proce dure is gestart. Om cle geleden schade te \erhalen willen de gemeenten een ci\iele proce dure voeren. Eind mei bedroeg het saldo van de geplunderde rekening 1.38 euro debet. Er staan nog vor deringen van 1.000 tot 1.500 euro open. Via de rekening \an de WMO-adviesraad deed de penningmeester ook pri- \ébetalingen met geld van de ANBO, een organisatie waar- an hij ook bestuurder was. l^e "grootschalige verduiste ring" kwam eerder niet aan het licht omdat er geen kascon trole of accountantsonderzoek plaatsvond. Van het laatste werd bij de start van de WMO- adviesraad afgezien in verband met de kosten. Een definitieve jaarrekening 2008 heeft de penningmeester nooit gepre senteerd. De jaariekening 2009 zou in mei 2010 door de WMO-adviesraad worden besproken. Door de aan het licht gekomen verduistering en liet ontslag van de penning meester is het daar niet meer van gekomen. De gemeenten op Goeree- Overfiakkee moeten nu finan cieel bijspringen. Ten eerste om de uitgaven van de WMO- adviesraad in 2010 mogelijk te maken. Ten tweede om de civiele procedure te kunnen voeren. Overigens maakt de website \an de WMO-adviesraad geen melding van de onverkwikke lijke kwestie. De penningmees ter is volgens de site ook nog sjewoon in functie... De collecte voor de Nierstich ting, vorige week in Ouddorp, heeft 2562,29 opgebracht. Weerbericht per plaats? Dagelijks 6 maal vernieuwd Mjk op In onze editie van vandaag treft u een enquête aan, waarmee wij onder onze lezers een onderzoek vvillen doen naar hun tevreden heid over Eilanden-Nieuws. U wordt van harte uitgeno digd om aan dit onderzoek deel te nemen en de enquê te in te vullen! Op pagina 6 leest u er meer over. •STELLEND,\M - Op zaterdag middag 2 oktober organiseert IVN-GO een jeugdactiviteit voor kinderen vanaf 8 jaar. Tij dens deze excursie ga je zelf standig op pad en zoek je de route door het Scheellioekbos bij Stellendam. In het bos ga je op zoek naar de natuurgidsen. Zij zitten verspreid in het bos. Bij elke gids kun je een ontdek- kingsopdracbl doen. Je tuurt naar de vogels, jiroeit bessen, schrijft met materiaal uit het bos, kijkt naar de spinnen en nog andere ontdekkingen die je doet. Als je mee wilt kun je je aanmelden bij VVV Ouddorp, lel. 0187 681789. De .start is om 13.30 uur op het parkeer terrein bij de werkschuur van Natuurmonumenten aan de Deltaha\'eii te Stellendam. Deelnaiiie kost 1,50 p.p. Je ouders mogen ook mee. MIDDELH.'\.RNIS - De Spuist raat in Micldelharnis is op donderdag 30 september, in verband met een verhuizing, de gehele dag afgesloten voor autoverkeer. Voetgangers, fiet sers en brommers kunnen de weg wel gebruiken. OOLTGENSPL.\AT - Stichting Muziekonderwijs Oostflak- kee organiseert op 2 oktober a.s. weer haar tweejaarlijk.se voorspeelmiddag. Tijdens deze middag brengen de leer lingen ten gehore wat zij het afgelopen halfjaar tijdens de muzieklessen hebben geleerd. Iedereen is daarbij welkom. De middag wordt gehouden van 14.00-17.00 uur in vereni gingsgebouw 't Centrum aan de Van Weelstraat te Ooltgens- plaat. www.rozlma.nl V,« Tel. 0187-612000 otiïwerp Boomgoarddreef 18 enawle? Stad a/h Haringvliet „nuuiliel*""*' lnfo@rozimo.nl Firma J.&J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-slerbestratlng.nl www.visser-visser.n! Telefoon; 0187 475 400 - www.esselink.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 1