Gemengd koor St, Cecilia zoekt nieuwe leden en een organist/toetsenist Ring 28 te Nieuwe-Tonge bestaat één jaar Bingo met maaltijd in Ons Dorpshuis Tieleman Keukens en Akershoek Fietsen sponsoren Toer Club Ouddorp Starterscafé van Stichting Starter op Goeree-Overflakkee zeer succesvol EIIAtlDEfl-tllEUWS Oefenavonden Laudando zingt in Dirksland Prijsuitreiking ballonwedstrijd Woongoed Flakkee Speelgoed <.^'^ü"^^0.. Kledingbeurs De Bezige Bijen Inleveren goederen voor Roemenië De Jonge Spartaan: nieuw complex en ook nieuwe outfit DE V'OGE PAGINA 11 DINSDAG 28 SEPTEMBER 2010 ,i'iiini:j^(l l:ii(ii SI. .Cl iliii. OUDE TONGE- Gemengd koor St. Cecilia is één van de langst bestaande koren van Goeree Overflakkee. Het werd op 7 november 1877 opgestart als heren koor om de missen van de Rooms-katholieke kerk in Oude Tonge op te luiste ren. In 1990 kregen de heren versterking door het toenmalige jongerenkoor, dat uitsluitend uit dames bestond. Nu anno 2010 bestaat St. (Tecilia nog steeds als gemengd koor, en wordt er niet meer uit sluitend gezongen tijdens missen, maar heeft het een zeer breed repertoire, wat ook tijdens buiten kerkelijke optredens ten gehore wordt gebracht. De koorleden zoeken met spoed een organist, pia nist of toetsenist, die hen wil begeleiden tijdens de repetitie en bij de buiten kerkelijke optredens. Ook nieuwe leden zijn welkom. Door Mirjam Terhoeve Wilt de huidige 20 leden voonil /Kuir \'oi-eii willen biengcii, is chit zij open st;ian voor aller lei muziek. "We hopen dan ook op een muzikant, die ons eigen repertoire kan spelen, maar ook nieuwe ideeën kan aandragen", zo laten ze weten. "Men hoeCt ook niet persé een katholieke achtergrond te heb ben. Onze vorige organist had die ook niet. Voor de begelei ding tijdens de kerkdiensten kiumeii we immers een beroep doen op de vaste kerkorganist Hans Dogge. Wij zoeken echt iemand uitsluitend voor de repetitie-avonden en de bui tenkerkelijke optiedens. Ons repertoire is zoals gezegd, heel uitgebieid. Van Jesus Ghrist Superstar, meerstem mige engelse liederen tot aan wat Oud Hollandse liedjes. Van alles wat dus. Wij treden bijvoorbeeld op voor de oude ren van het eiland, maar ook tijdens kerkdiensten bij Zuid wester, kerstvieringen en ver der overal w-aar we gevraagd worden. Wat wij vooral belang rijk vinden, is dat de nieuwe organist op de maandagavond beschikbaar is. Dit is namelijk sinds jaar en dag onze vaste repetitiea\ünd en het wordt erg moeilijk om een andere avond te inden, waarop ieder een kan komen". Hel koor zoekt niet alleen een nieuwe organist of toetsenist, zoals gezegd zijn ook nieuwe leden van harte welkom. De koorleden benadrukken dat gezelligheid voorop staat. "Velen \an ons zijn er al jaren lang bij. Een teken dat men graag blijft. Er zijn dus al ver scheidene feestjes gevierd voor een jubilerend lid. We organi seren trouwens regelmatig een gezellige avond. Tijdens de jaarvergadering in het voor jaar en ook aan het eind van het seizoen, rond de zomer vakantie, is er altijd een BBQ. Maar eigenlijk zijn de 'gewone' vepetitieavonden ook al leuk. ledere week staat er tijdens de pauze koffie met wat lekkers klaar Dat hoort erbij in deze groep. De sfeer onderling is erg goed. Er is eigenlijk nooit onenigheid. Nieuwe leden hoeven niet bang te zijn dat ze niet in de groep worden opge nomen. Dat is in het verleden ook nooit gebeurd. Iedereen, man of vrouw, wordt bij wijze van spreken met open armen ontvangen". De oefenavonden zijn dus op de maandagavond, van 19.15 lo{ 20.45 uur, en worden gehouden in de Pastorie aan de Voorstraat te Oude-Tonge. Voor een nieuwe muzikant is een reiskostenvergoeding beschikbaar. Belangstellenden kunnen tijdens een repetitie avond vrijblijvend even bin nenlopen. Wie meer wil weten, kan bellen naar Marie-Louise Broeders (tel. 0187 641143) of naar de voorzitter Ans Los (tel. 0187 642370). Christelijke oratoriumver eniging Laudando geeft zaterdag 2 oktober een concert in de Hervormde Kerk te Dirksland. Uit gevoerd worden Duitse werken uit de tijd van de romantiek en de hoogba- rok. Medewerking wordt verleend door Marijke Nieuwenweg (sopraan), Ralph Looij (bas) en Wim Diepenhorst (orgel). Het geheel staat onder leiding van dirigent Rinus Ver- hage. De aanvang is 20.00 Met een compositie van F. Mendelssohn-Bartholdv "Hor' mein Bitten, Herr" zal het koor deze avond openen. De afwis seling tussen .solo en koor is gebaseerd op de koorstijl zoals die in de_ Anglicaanse kerk gebruikelijk is. Vervolgd wordt met het "Herr (Jolt .Abrahams" en "W'irfdein .Aniiegen" uit de Elias van F. \4eiulelssohn-Bartholdv. Barok Hierna wordt de overstap gemaakt naar de barokperiode met een werk van H. Schütz: "Mcine Seele erhebt den Her ren". Hel koor zal de Duitse vertaling van het Eatijnse Mag nificat - de lofzang van Maria - vertolken. Van (i. Böhni zal "Mein Freund ist mein, und ich bin sein" wor den gezongen. De tekst van de onbekende dichter neemt een bekende spreuk uit het Hoog lied als uitgangspunt, l'ussen het eerste en het laatste deel zullen drie gevarieerde aria's voor solostem en twee tussenspelen voor orgel ten gehore gebracht worden. Uit de Johannes Passion van J.S. Bach zullen twee koordelen gezongen worden, nl. "Riihet wohl, ihr Heiligen Gebeine" en ".■\c/i Herr, la.ss dein lieb Enge- lein". Uit cantate BWV 159 zal Ralph Looi) de aria "Es ist volbracht" zingen. Het koor eindigt met Psalm 42 van F. Mendelssohn-Bar- tholdy. Deze compositie is voor sopraansolo, koor en orkest, maar wordt op 2 oktober ver tolkt door het orgel. De toegangsprijs voor dit con cert bedraagt €10 voor vol wassenen en 2 voor kinderen tot 12 jaar. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar via website www.covlaudando.nl of in de kerk, voorafgaand aan het concert. ^.^i NIEUWE-TONGE - Ring 28 opende vorig jaar haar deuren op 1 oktober. Het is een winkel met een veel zijdig assortiment. Er zijn verzorgingsproducten verkrijgbaar van de merken Lavera en Greenland, beiden op natuurlijke basis. Voor de meeste mensen geen 'stan daard' verzorgingsproduct, maar eenmaal gebruikt, merkt men wat een fijne producten het zijn. Ook om cadeau te geven hebben ze een mooie luxe uitstraling. Verder wordt het bekende 'Blond-.Amsterdam' servies verkocht in de ring. Uniek op Goeree-O\erflakkee omdat Ring 28 het exclusieve dea lerschap van dit merk heeft gekregen. De 'Blond' fans weten hun weg al goed te vin den naar Nieuwe-Tonge ook omdat de serie 'Even Bijklet sen' helemaal op voorraad is. Inmiddels is het servies uitge breid met een gedeelte van de 'Delfts Blond' serie. Verder is er in de winkel naast de leuke cadeauartikelen, sie raden en geschenkboekjes een hoekje ingeruimd voor speel goed, wat niet meer verkrijg baar was op het dorp. Dus ook de kleine bewoners van Nieu we-Tonge kunnen nu lekker in de kerkring gaan snuffelen \oor een cadeautje. Ring 28 heeft het afgelopen jaar ook voor diverse gele genheden voor bedrijven de cadeaus mogen verzorgen, met als hoogtepunt de dag van de verpleging in De Samaritaan. Voor de bijna 600 medewerkers en vrijwilligers van de Sama ritaan verzorgde eigenaresse Karolien Jordaan van Ring 28 met grote zorg de cadeaubon nen en cadeaus die men kreeg. Dus ook voor relatiegeschen ken of kerstpakketten kan men als bedrijf bij Ring 28 terecht. Het een-jarig bestaan wordt gevierd op 1 en 2 oktober met 2 open dagen en de volgende aanbiedingen: 10 korting op het gehele assortiment (uitgezonderd Blond-Amsterdam en acties) Bij aankoop van een Lavera Body Spa product 2 mini's cadeau Bij besteding vanaf 25,00 aan Blond-Ajiisterdam servie.s, een lapas schaaltje gratis, en bij besteding vanaf 50,00 aan 'Blond' een geurkaars t.w.v. 12,95 GR.ATIS (zolang de voorraad strekt) Dubbele stempels op de spaar kaart! Ook is er op zaterdagmiddag iemand aanwezig om ballon- figuren voor de kinderen te maken en staat de koffie en ihee deze dagen klaar! Karolien nodigt dan (jok ieder een uit om het feestje mee te komen vieren. Meer info op de ivebsite: www.ring28.nl MIDDELHARNIS - Ti'r gfli'gciilwul van de opening van de vernieiimle ,v/a tdiin de Hertog Jan van Beierenlaan en bij de Kerkstraat/Molendijk te Nieinee-Tonge, afgelopen juni, in het kader van de prijsvraag 90 jaar Woongoed Flakkee. is er een ballonnenwedstrijd gehouden. In totaal werden bijna 100 ballonnen opgelaten. Uiteindelijk zijn er 17 kaartjes terugge.'ituiird. De ballonkaartjes iverden terug- "■evonde)! tussen Slieuive-Tonge en zo'n 85 kilometer verder in Lommei in België. De prijswinnaars iverden 'samen met hun ouders uitgenodigd om op woensdagmiddag 15 september onder het genot van een glaasje limonade en wat lekkers erbij, hun prijs in onti'angst te nemen. De Ie prijs ging naar .-inuahel Legierse. Haar ballon was geland in Lommei. .Annabel kreeg een cadeaubon van Bart Smit t.w.v. 50. De 2e prijs was voor Maikel Troost. Ook zijn ballon -was in Lommei geland, maar volgens de routeplanner -was het adres van de vinder 10 kdometer dichterbij dan die van .\nnabel. Maikel kreeg een cadeaubon van Bart Smit t.w.v. 25. De 3e prijs xeas voor felle Nieuwland. Zijn ballon -werd net over de grens ge-vonden in .irendonk. ook in België, jelle kreeg een cadeatdton van Bart Smit t.iv.i'. €15. Zoals de foto laat zien. ivarcn de prijswinnaars erg^in hun schik met hun prijzen. NIEUWE-TONGe - In het Dorpshuis te Nieuwe Ton ge organiseert stichting Companen maandelijks een groepsmaaltijd voor senioren. De maaltijden worden aan geboden in combinatie met een bingo die verzorgd wordt door de medewerkers van Ons Dorpshuis. De eerstvolgende maaltijd staat donderdag 7 oktober op de agenda. Op het menu staat erwtensoep met stokbrood en een toetje. Deel name staat open voor senioren www.brilcentrumkeuvelaai;nl Zandpod 56 - Widdslhornis - Telefoon (018/) 48 34 37 uit Nieuwe-Tonge en Stad aan 't Haringvliet. 'Vanaf twee uur is de zaal open en om 14.30 uur begint het programma; om vijf uur wordt de maaltijd geserveerd. Bij de activiteit wordt gezorgd \oor koffie en thee, de overige consumpties zijn voor eigen rekening. Deelname kost 9 p.p. Opgeven is noodzakelijk en dient te geschieden voor 1 oktober bij Saar Bruggeman (tel. 651925) of bij Lenie Mack- loet (tel. 651564), bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur. Er is een maximum \aii 36 deel nemers. De gezamenlijke maaltijd is een samenwerkingsproject, waarin Ons Dorpshuis en Companen zich inzetten om in de dorpkernen een aantrek kelijke ontmoetingsactiviteit voor senioren op te zetten. lopen zomer konden de inwoners van Goeree-Overjlakkee genieten van grote wielerspehtakels als de Gm (iLtedia en natuurlijk de Tour de France. Veel aandacht ging uit naar bekende en minder bekende wielrenners in veelal opvallend gekleurde tenues. Inmiddels zijn lee ruim twee maanden verder en zij)i de Giro en de Tour weer uit onze gedachten -verdwenen. Daarom willen we nu de aandacht vestigen op een groep wielrenners van ons eigen eiland. Namelijk: Toer Club Ouddorp (TCO). een enthousiaste fietsclub mei zo'n 130 leden, die o.a. elke woen.vlagavomfin 2 groepen zo'n 60 a 10 km jietst en inmiddels alweer 9 jaar bestaat. Sinds kort heeft TCO twee nieuwe sponsoren, -waardoor alle wielrenners in een gexveldig mooi en opvallend zwart met blauw en rood tenue rondfietsen. Tieleman Keukens uit Middelharnis en Akershoek Fietsen uit Ouddorp hebben huu naam voor de komende 3 jaar aan deze club verbonden. De leden en het he.stuur van TCO -wdJen de sjmusors dan ook heel hartelijk bedanken hieivoor en hojjen op nog vele s/ior- tieve /aren vol fietsjilezier Op de foto: Vincent Versaevel (PR Tieleman Keukens) te midden -van leden -van TCO. Heeft u ook interesse in -wielrennen en vindt u het leuk om dit in groepsverband Ie doen. neem dan contact op met het bestuur via InfoCu'toerclubouddorp.nl MIDDELHARNIS - Afge lopen donderdagavond 23 september opende Stich ting Starter haar deuren voor het zogenaamde 'Starterscafé', het begin punt voor de startende woningzoeker, bij In-Side Lunchroom (Tieleman Keukens) te Middelhar nis. Bewust werd gekozen voor een laagdrempelige locatie waar een aspirant woningzoeker op infor mele wijze zijn of haar vragen kon stellen aan specialisten op het gebied van makelaardij, woning financiering en notariaat. "In navolging van de vorige Starteiscafés, verspreid door het land, werd dit café zeer goed bezocht; ca. 65 starters bezochten de avond", aldus Marcelle Ie Feber van Stichting Starter "Het is toch iets nieuw.s om in een relatief aparte omge ving mensen te voorzien van informatie over de mogelijkhe den voor de starters, maar bli jk- ijaar spreekt deze laagdrempe lige locatie deze doelgroep erg aan. De deelnemende partijen reageerden ook enthousiast en vonden dit een eerlijke en transparante manier van voor lichten die precies voldoet aan de wensen van de starters op Goeree-Overflakkee," vervolgt Marcelle. Voor De Hypotheekshop Mid delharnis, De 3 Linden Make laardij en Schuring Ben schop Netvv'erk Notarissen was dit een nieuwe ervaring. Het bijzondere aan deze avond was het contact met de starters. De experts hadden de tijd om I op 1 mensen te woord te staan in een ontspannen omgeving en mensen te voorzien \'an infor matie waar ze echt op zitten te wachten. Een starter weet vaak niet wat de mogelijkheden voor hem/haar zijn. Zo heeft een aantal gemeenten in Neder land een Starterslening. Door de starter hierover te informe ren is er vaak meer mogelijk dan men denkt. De markt voor starters is nog steeds krap op l Goeree-Overfiakkee en moei- lijk om tussen te komen. De makelaars hebben goed kun- iien uitleggen wat die tak van sport voor voordelen oplevert voor de starter. Stichting Starter organiseert meerdere malen per jaar avonden waarin starters op de woningmarkt geïnformeerd worden over alle fases die komen kijken bij het kopen van een woning. De Stichting uit dit in de vorm van het Star terscafé. "Wij organiseren heel wat Starterscafés door het hele land, gezien de behoefte die er is aan objectieve voorlichting. Maar ook als er geen \oür- lichtingsavonden zijn kan men voor informatie terecht bij Stichting Starter.nl". aldus Marcelle Ie Feber. MELISSANT - Ook dit seizoen houdt peuter speelzaal De Bezige Bijen weer een verkoping van tweedehands speelgoed, najaar- en winterkleding in vele maten. De collectie bestaat uit baby- kinder-, dames- en heren kleding alsook schoenen en accessoires.Ook dit jaar is de indeling per maat. Net als voorgaande jaren, zal de ver koping alleen op vrijdagavond plaatsvinden. E' bent van harte welkom o]3 vrijdag 8 oktober van 19.00 tot 22.00 uur, in Ver enigingsgebouw Melishof, Bin nenweg 61 te Melissant. Inleverdatum: maandag 4 oktober van 9.00 tot 11.OÓ uur, van 13.30 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.30 uur De kleding dient schoon te zijn en moet er nog goed uitzien. 40% van de opbrengst is voor de peuterspeelzaal. Heeft u nog vragen? Dan kunt u con tact opnemen met de leiding van de peuterspeelzaal, tele foon 0187-602794. STELLENDAM - Op vrijdag I oktober kunnen er wt;i:Y goederen ingeleverd worden voor Roemenië bij het Her steld Hervormd Roemeniëco- mité Stellendam. Van I8.'30 tot 19.30 uur staat de kar weer aan de Margrietstraat in Stellen- dam bij de ingang van de bibli otheek en het verkooppunt van de collectebonnen van de kerk. Wie niet in staat is om de spullen zelf te brengen, kan contact opnemen met Arend Brinkman (lel. 0187-491803). .MlDDELH.-iRXlS - Ihtige ireek heeft de seieeüf van De Jonge Spurkian -ean dr l//)r)jd^l>f»h/>yi'/i de he.^rlukk/ng gi'hirgcN over een cumplele nieuwe spelers eiutfit. De lioofdsponsoren die dit mogetijlt niaalileti zijn advirsgroep De Vogel en .'Idviesgmif JMH. Advies groep De l'ogel biedt alle particulieren en bedrijven van Goeree en Oveijlakkee de zekerheid van passende fniaiii iele oplossingen tegen coneurrerende prijzen: van de eenvoudigste jeugdspaarrekening of hromfietsverzekering tot de meest complexe oudedagsvoorziening, -ivoningfinanciering ofbedrijfsadvies. .idviesgroep JMH is een betrokken en deskundige dienstverlener voor lief midden- en kleinbe drijf Ze ondersteunen en ad-Mseren ondernemers bij financiële, administratieve, juridische en fiscale zaken. Op de foto ziet u de selectie -van De Jonge Spartaan met Frans van der Valk -uanJAlH en Leon van den Nieiraiendijk van Adviesgroep JMH.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 11