CuraMare legt verantwoording af in gesprek met betrokkenen EIIAtlDEII-tllEUWS Open Monumentendag in Sommelsdijk Fraaie combinatie van activiteiten Gospelkoor *In Touch' presenteert eerste CD Weekdiensten Gereformeerde Gemeenten Concert met Christelijk Symfonieorkest 'Sjosjanim' LEZERSACTIE Annemieke van Brussel wil met adviesbureau 'Zijn, Mens en Organisatie' meer dan alleen commercieel bezig zijn EIIAt1DEn-rtlElJW5 I 2,- KORTING ^^--^ op toegangsprijs MKB PA(;iNA2 DIXSDAC; 21 SEPTP:MBER 2010 SOMMELSDIJK - Don derdagavond was Het Prieel van De Staver het domein van de zorgorga nisatie CuraMare. Tijdens een bijeenkomst, waarvoor een aantal belanghebben den was uitgenodigd, wer den de ontwikkelingen bij CuraMare geschetst en was er alle ruimte voor discussie met de Raad van Bestuur. Een discus sie waarbij het publiek overwegend vriendelijk en begripvol was voor CuraMare en vooral met aandacht de uitleg over de voorgenomen bouwplan nen volgde. Door Adri van der Laan In CuiaMare is een aantal instellingen samengebracht die een grote rol spelen in de eilan- delijke gezondheids-, bejaar den- en verpleegzorg. Het Van Weel-Bethesda ziekenhuis, De Samaritaan en de verzor gingshuizen De Vliedberg, De Goede Ree, Geldershof en Ebbe en Vloed maken deel uit van de organisatie. Het bestuur heeft zich voorgenomen om de band met alle 'zorggebruikers' sterk te houden en waar nodig te versterken. De organisatie van de verantwoordingsbijeen komst maakte van dit streven deel uit. De leiding van de avond was in handen van de oud-tv-pre- sentator Ferdinand Fransen. Hij legde uit dat CuraMare heel veel belang hecht aan wat er in de eilanclelijke samenle ving leeft met betrekking tot de organisatie. De bezoekers van deze avond werd enerzijds informatie over GuraMare gegeven en anderzijds was er volop gelegenheid om aan de Raad van Bestuur ideeën en opmerkingen mee te geven. Vanuit CuraMare waren de drie leden van de Raad van Bestuiu' aanwezig: Paul van der Velden, Wini Driesse en Koos Moerland. Een ieder van hen gaf een presentatie over Tijdens de veranlwoordingshijeetdioniit was een geïnteresseerd publiek aanwezig. {Foto: Adri van der Laan) dat deel van de organisatie waarbij zij het nauwst betrok ken waren. Ter inleiding gaf de voorzitter van de Raad van Bestuur Koos Moerland een kort cijfermatig overzicht van de organisatie die goed is voor een omzet van 90 miljoen Euro en w-aar 1,900 personeelsleden actief zijn, zowel binnen de verschillende gebouwen als 'in het veld' bij bijvoorbeeld de groeiende thuiszorg. Ondanks de forse groei van de organisatie lieten de drie Dage lijks Bestuursleden tijdens hun presentatie er geen twijfel over bestaan dat men er alles aan gelegen is oin het belang van de zorgvrager centraal te stel len. Ondanks de schaalver grotingen streeft inen er vol gens het bestuur naar, om de persoonlijke contacten tussen zorgvragers en zorgverleners zo goed mogelijk te houden. Ziekenhuis Dokter Paul van der Velden gaf in zijn presentatie een over zicht van de veranderingen in de ziekenhuiszorg sinds 2004 en blikte ook in de toekomst naar 2012. Terugkijkend naar 2004 gaf Van der Velden aan dat er rondom de zorg in het ziekenhuis veel kwetsbare plek ken waren. Er waren niet vol doende specialisten aanwezi gen om de vereiste basiszorg te kunnen leveren. In de afgelo pen jaren heeft men zich door uitbreiding van het aantal spe cialisten en vestigingen en ver bouwingen in het ziekenhuis, de toekomst van het ziekenhuis vooralsnog veilig gesteld. Van der Velden stond onder meer stil bij de uitbreidings plannen van de zorg op Voorne Putten, ten westen van Spijke- nisse, omdat daar zeker een 'markt' ligt voor het ziekenhuis. In Brielle komt er nieuwbouw in plaats van het huidige tijde lijk medisch centrum. In Helle- voetsluis zal men in 2012 begin nen met de bouw van een inter ventiecentrum. Hierin komen twee operatiekaihers, 10 bed den, een scopie-afdeling, en pijnpoli en de Huisartsenpost van Hellevoetsluis. In dit cen trum zal ook het Flebologisch Centrum De Zuid-Hollandse Eilanden worden gevestigd, dit voor ondermeer patiënten met spataderen. Dit interventiecen trum wordt direct bij de ingang van Hellevoetsluis gebouwd op het terrein van het voormalige asielzoekerscentrum en is ook goed te bereiken voor de inwo ners van het westelijk deel van het eiland. Ouderenzorg Wim Driesse gaf uitleg over de Stichting Zorg en Verpleging Goeree-Overflakkee (ZVGO). De stichting die binnen Cura Mare verantwoordelijk is voor de zorg aan ouderen via de verzorgingshuizen en het ver pleeghuis. Voor vrijwel ieder onderdeel van ZVGO is men wel bezig met het ontwikke len van bouwplannen. Driesse legde uit dat in het afgelopen jaren veel plannen zijn ontwik keld, maar niet zijn uitgevoerd. Volgens hem kwam dit doordat "de inzichten in de zorg snel ler veranderden dan de bouw plannen konden bijhouden". Inmiddels zijn er nieuwe plan nen ontwikkeld, waarvan de nieuwbouwplannen voor De Samaritaan en De Goede Ree het verst in de ontwikkeling is. Dit najaar zal men met de uitvoering van deze plannen beginnen. Het resultaat zal zijn dat De Goede Ree en De Sama ritaan op één terrein terecht komen (het huidige Sama ritaanterrein). In Ouddorp verwacht men half volgend jaar met de nieuwbouw van De Vliedberg te beginnen en de nieuwbouw van Ebbe en Vloed zal begin volgend jaar van start gaan. Verder noemde Driesse de verschillende woonvormen, verspreid over de kernen op het eiland. Hij benadrukte dat bij de nieuwbouw en verbouw er alles aan gedaan zal worden om de privacy van de bewoners te waarborgen en dat er waar mogelijk kleine woongroepen zullen worden gevormd, zodat de zorg in huiselijke sfeer kan worden geleverd. Bouwplannen ziekenhuis Koos Moerland gaf een over zicht van de bouwplannen in en rondom het ziekenhuis in Dirksland. Zo zal er een cen traal kantoor gebouwd worden op het terrein naast de huidige parkeerplaats in de wijk Kleine Boezem, hierin zullen alle niet- medische diensten worden gevestigd. In het ziekenhuis zelf zal een vierde operatieka mer worden gebouwd en het beddenhuis zal worden uitge breid. Discussie Vervolgens was er gelegenheid voor de aanwezigen om in dis cussie te gaan met de leden van de Raad van Bestuur. Dit kon ook aan de hand van een aantal stellingen. Tijdens deze discussie bleek dat voor zowel het bestuur van CuraMare als de overige aanwezigen er alles aan gelegen is om de zorgin stellingen van de organisatie te behouden voor het eiland. Onder de aanwezigerr bleek verder ook een groot vertrou wen te zijn in de (specialisti sche) zorg die er ondermeer vanuit het ziekenhuis wordt geboden. Op de avond waren vertegen woordigers van gemeenten, kerken en andere organisaties en verenigingen aanwezig. liet Reizend Monumenten Orkest n.l.v. Piel Weslhoeve treedt op in de boomgaard van 'Lust en Last'. Voor Sociëteit Rethorica was Open Monumenten dag een dag met een fijne nasmaak. Het samengaan van verschillende acti viteiten was een succes te noemen. "De opening van monumentendag op de Voorstraat in Som melsdijk bracht ons in de sfeer van de 19e eeuw, extra geaccentueerd door de kostuums en vervoer middelen uit die tijd. De rondleiding langs vroe gere neringdoenden in de dorpskern werd bijzonder gewaardeerd en bracht vele oude herinneringen boven. Zo'n 75 adressen werden met woord en beeld getoond. Leuk was het enthousiasme van de huidige bewoners van de panden. Zonder die medewerking zou het niet gelukt zijn". Ook op de boerenhofstede Lust en Last in Sommelsdijk was het een hele drukte. Na het ochtendprogramma rond de Voorstraat vertrok een stoet van boerenwagens en oude fietsen naar de Kokseweg, waar de bezoekers in de boomgaard werden verwelkomd door het mandolineorkest Estampida. Daar stonden kraampjes met tal van streekproducten en kreeg men gratis het tradi tionele Rethorica brood, dat slechts één keer per jaar gebak ken wordt. Het beleg kocht men in de kraampjes met kaas, jam en honing en er waren diverse zelfgemaakte vruchten en zuiveldranken als men iets anders wilde naast de inmid dels beroemde zelfgebakken appeltaart met verse koffie. Op het met bloemen uit de akkerranden versierde erf was een workshop schilderen en kon men gedichten van de Reizende Dichters lezen en de foto's van hooibalen van Wilma Schrier bewonderen. Zwitserse koeien trokken met hun grote bellen de aandacht voor hun wei waar ook een klein schapenras te zien was. Voor de jeugd was er een speurtocht over het erf en in het labyrint met vragen over de smaak van de I9e eeuw, en kon men rondjes rijden met paard en wagen of op een pony. Het muzikale deel werd voortgezet door het duo Wico-Jazz van de gebroeders Van den Boogert. Vervolgens kwam het Reizend Monumenten Orkest langs en sloten heel wat bezoekers zich daarbij aan om hun kunsten te laten horen onder leiding van Piet Westhoeve. Vanwege het verwaaien van de muziekklan- ken, werd er voor gekozen het celloconcert van Izabella Ledi- akova en Marianne Bakker in het koelhuis plaats te laten vin den, het trok een volle zaal. Vervolgens ging iedereen weer naar de boomgaard, naar de kramen van de antieke pop pen, een meubelrestaurateur en een deskundige in het rei nigen van oude schilderijen of ging men luisteren naar hei optreden van de band 'Met Beide Voeten'. Voor de Italiaanse openlucht maaltijd waren de beschikbare kaartjes al snel uitverkocht, maar men kon ook met zelf- meegebrachte etenswaar ol producten uit de kraampjes picknicken. Na een Italiaans ijsje vertrok iedereen naar de toneelvoor stelling 'De Venetiaanse Twee ling', waarin actuele zaken vermengd werden met de oor spronkelijke tekst van schrijver Goldoni. Zowel het publiek als de acteurs waren enthousiast over de sfeer van het boerenerf dat zich uitstekend leent voor tal van (agri)culturele activitei ten. "Terugblikkend een dag met alleen maar hoogtepunten", vindt Sociëteit Rethorica. Ze heeft de organisatie van dit soort evenementen hoog in het vaandel staan. Zo is men op diverse fronten actief Zie ook website www.societeirethorica. nl, waar foto's van de Open Monumentendag te zien zijn en een indruk wordt gegeven van tal van andere activiteiten. OUDDORP - Zaterdag 18 september heeft Gospelkoor 'In Touch' haar CD-presentatiecon- cert gegeven in het gebouw van de Doopsgezinde Kerk. Het is de eerste professionele CD-opnanw in de geschiedenis van 'In Touch'. "De CD bevat een zeer gevarieerd repertoire waarmee we als koor 'In Touch' zijn met elkaar en anderen, en 'Touched' door de prachtige gospelliederen en Bijbelse boodschap", aldus het bestuur. De eerste CD werd door Ine Voogt uitgereikt aan dirigent id dejoode. OUDDORP - Dinsdag 21 sep tember, 19.30 uur, ds. W. Silf- hout. C:)U DE-TON GE - Woensdag 22 september, 19.30 uur, ds. J.M.D. de Heer. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verscliijning: dinsdag liuls-aan-inuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: genverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - In de Her vormde Kerk te Middelharnis wordt zaterdag 25 september a.s. een concert met samen zang gehouden m.m.v. Chris telijk Symfonieorkest 'Sjosja- nim'. De opbrengst van deze avond is deels bestemd voor stichting Ontmoeting en deels voor de bouw van een nieuwe kerk voor de Gereformeerde Gemeente van Middelhar nis. Toegangskaarten zijn te koop bij de boekhandels Van der Boom te Sommelsdijk en Akershoek te Ouddorp en, indien nog voorradig, bij de ingang van de kerk voor aan vang van het concert. De toe gangsprijs bedraagt 8, voor kinderen t/m 12 jaar 4. Aan vang 19.30 uur. itlEUWS I CONCERT 'SJOSJANIM' - ZATERDAG 25 SEPTEMBER HERV. KERK MIDDELHARNIS Tegen Invulling en inlevering van onderstoande bon: i f Noom Adres postcode Woonplaats i E-mail adres j Aonfal personen f r"/v/fami(te 1 (maxlmool 2 bezoekers per bon) I Uil de ingeleverde bonnen (refcien wij een aantal winnaars die een gratis toegangskaart ontvongen voor een vo/gend concert SOMMELSDIJK - Een jaar geleden heeft Anne mieke van Brussel-Groe- newegen de stap genomen om als zelfstandige te gaan werken, dit, nadat zij vele jaren in het bedrijfs leven actief is geweest. Vanuit haar woning aan de Oostdijk runt zij haar organisatie adviesbureau Zijn, Mens en Organisatie. Een wat wonderlijke naam voor een adviesbureau dat zich veelal beweegt in de harde commerci ële wereld. Graag geeft zij tekst en uitleg... Door Adri van der Laan Annemieke van Brussel, ver duidelijkt desgevraagd de naam van haar adviesbureau. Vanuit haar ervaring bij ver schillende grote commerci ële ondernemingen, kwam het idee bij haar op om een bureau te beginnen op het gebied van organisatie- en personeelsad vies. Uit haar verleden in de ver schillende bedrijven en bran ches- waar ze twaalf jaar in loondienst heeft gewerkt - leerde zij dat goed personeels beleid heel belangrijk is voor een bedrijf. "Het gaat dan om vragen zoals zit mijn werkne mer op de juiste plaats of heeft een bepaalde werknemer het nog wel naar zijn zin op die afdeling. Maar ook bij reor ganisaties binnen het bedrijf kan een goed personeelsbe leid het verschil maken." Uit het gesprek met Annemieke blijkt dat lang niet alle leiders van bedrijven oog hebben voor hun personeel 'als mens'. "En juist het 'zijn' van een ieder persoonlijk binnen het bedrijf is heel belangrijk. Niet alleen voor het individu, maar juist ook voor het succes van de onderneming. Een goed beleid verdient zich dan ook binnen de kortste keren terug". In het afgelopen jaar heeft Annemieke van Brussel al ver schillende klussen tot tevre denheid van haar opdracht gevers met succes afgerond. Ze legt uit dat ze voornamelijk werkt voor opdrachtgevers uit het Midden- en Kleinbedrijf Zij geeft aan dat juist bij de kleinere bedrijven een goed personeelsbeleid belangrijk is omdat men hier nog veel meer op elkaar is aangewezen. "Als er bijvoorbeeld een werkne mer tijdelijk ontbreekt door zwangerschap of ziekte, dan is het heel belangrijk dat de ont stane situatie goed wordt opge vangen". Ze springt dan of zelf bij of adviseert het bedrijf een aantal maatregelen te nemen, zodat de ontstane situatie geen grote schade voor het bedrijf zal opleveren. "Maar het behoe ven niet altijd probleemgeval len te zijn, het is gewoon zo dat een klein bedrijf geen aparte personeelsafdeling heeft en daarom kan ik ook projectma tig mijn diensten aanbieden". Workshops Het is de bedoeling dat Zijn, Mens en Organisatie, naast het advieswerk in oktober begint met workshops. In samen werking met Fluger Loop baanadvies organiseert zij de workshops waar werkzoeken den terecht kunnen voor een loopbaanadvies. Maar ook ondernemers kunnen aan een workshop meedoen om kennis te nemen va de mogelijkheden om extern loopbaanadvies in te zetten. Na crisis Annemieke van Brussel vertelt dat zij met haar bedrijf Zijn, Mens en Organisatie verder ook ondernemers wil adviseren over het antwoord op de vraag: 'Het einde van de economische crisis; zijn we er klaar voor?' "Veel ondernemers doen het nu wat kalmer aan en blijven tijdens deze economische crisis een beetje in een hoekje zit ten wachten op betere tijden". Volgens de adviseuse komt er wel zeker een eind aan de crisis, "maar dan is het voor een bedrijf wel belangrijk hoe ze met de nieuwe situatie om gaat, want het komt veel voor dat, als het financieel gezien weer wat beter gaat, men zich wat minder zorgen maakt over hun organisatie in de nabije toekomst en daardoor slecht voorbereid zijn op een eventu ele volgende crisis. Er kan voor komen worden dat een bedrijf ten onder gaat aan zijn eigen succes. Er wordt dan gezegd, ik had het anders moeten doen. Zijn, Mens en Organisatie wil door goede voorlichüng aan de directies dergelijke situaties voorkomen. Goede doelen Zijn, Mens en Organisatie wil de winst die gemaakt wordt niet alleen voor zichzelf hou den. "Ik maak tien procent van de omzet over aan een goed doel, "omdat ik het belangrijk vind om in dergelijke doelen te investeren, ik probeer zoveel mogelijk lokale doelen hierbij te betrekken". Zij steekt niet onder stoelen of banken dat zij in God gelooft. "De workshops worden bij voorbeeld gehouden met een geopende Bijbel. Dit wil niet zeggen dat ongelovigen er niet terecht kunnen, maar ik vind wel dat een optimaal gebruik van de gegeven talenten voor een ieder zegenrijk zal zijn". Annemieke heeft er veel zin in om bedrij\'en uit zowel de pro fit als de non-profitsector van advies te dienen als het gaat om een verantwoord orga nisatie- en personeelsbeleid, gericht op de toekomst en alles wat daarmee samenhangt. Wie meer info wil kan terecht op de website www.zijnmensen- organisatie.nl of via het tele foonnummer van Annemieke: 06-28538055. Annemielie van Brussel-(^riiennrigeii van organisatie adviesbureau /.ijn. Mens en Organisatie. (Foto: Adri van der Laan)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2