De ambities van het college en de gemeenteraad in Dirksland 'N'ieviWs uit ^e Pierenstee CD presentatieconcert Jongerenkoor Jigdaljahu Informatieavond voor startende woningzoekers Vereniging Vrouwen rondom Goeree Zwemcompetitie De Schotejil begonnen 'Met pubers valt te praten'; Opvoedavond in Zierikzee Grote prijs Hans Meijer Advies wordt in de nacht gewonnen door Leen Tijl Gewijzigde openingstijd bibliotheek Acties KNRM Ouddorp Computer cursus ANBO Opbrengst Monumenten- markt Goederen- inzameling Ooltgensplaat Ontspannings- lessen EIIAt1DEn-l1lElJW5 ff. •r« STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 4 VRIJDAG 17 SEPTEMBER 2010 DIRKSJuAï^D --■■- Het |b,eIangriJKsle agendapunt f w^ v^-vallen^ ilthans in fiet openbare gedeelte van de DirksIanÉ^e gemeen- tdpaads^^ad^ring: her- stelplain van aanpak Bin- nen^iE en Webego. Later dit ^Br zal ongetwijfeld duide|ul|.; wolfden hoe de redding van de in zwaar weer verkerende soci ale werkvoorziening eruit zal zien. Wat vorige week donderdag overbleef was een vergadering met veel technische punten: een nieuwe bouwverorde ning, een verordening om het binnenklimaat in het onderwijs te regelen, enzovoorts. Interessan ter was de discussie over het raadsactieprogramma 2010-2014, dat de bijna voltallige gemeenteraad eerder dit jaar aan het col lege had aangeboden. Door Kees van Rixoort In het raadsactieprogramma vraagt de gemeenteraad liet college om concrete acties. Bij voorbeeld; dring het alcohol gebruik terug, pak het vanda lisme aan, versterk Dirksland als zorggemeente, verken de mogelijkheden om er een ver pleeghuis te realiseren, onder zoek of er HBO-onderwijs mogelijk is, bekijk hoe de bur gers kunnen bijdragen aan het onderhoud van het openbaar groen. Het college had alle pimten van een reactie voorzien. Die was in de ogen van raadslid Leenders (Gemeentebelangen Dirksland) niet altijd bevre digend. Hij nam de woorden 'teleurstellend', 'gemakkelijk' en 'bureaucratisch' in de mond. "Een voorbeeld: u zegt dat er al aandacht is voor de verster king van Dirksland als zorgge meente. Maar wij willen méér aandacht, zodat Dirksland zich verder ontwikkelt. Ander voorbeeld: ii zegt dat er geen verpleeghuis nodig is omdat er in de Geldershof' al tien ver pleeghuisplaatsen zijn. sOver onze wens om hier een HBO- opleiding te vestingen zegt u: dat is niet zinvol, we zitten in de buurt van Rotterdam. Maar we komen steeds meer tot de ontdekking dat die megascho- len niet goed zijn voor de ont wikkeling van de leerlingen. Het gaat erom dat ze hier, op Goeree-Overflakkee, een oplei ding kunnen krijgen." Verpaupering Leenders vroeg zich ook af of het college wel écht had onder zocht of er niet meer mogelijk is om verpaupering tegen te gaan. Volgens het college zijn de mogelijkheden beperkt. Daar stelde raadslid Hiiber (Fractie Huber) tegenover dat er in Friesland gemeenten zijn die wel ingrijpen als er verpau pering en leegstand is. "Als je langs het gemeentehuis van Herkingen loopt, valt de toren bijna op je kop. Het is geen porem. Er staan niet voor niets veel huizen te koop in het dorp. Er moet gewoon wat gebeuren, het ziet er niet uit. Het voelt alsof de gemeente het dorp laat vallen. Herkingen telt niet mee. Het is treurig." Wethou der Koningswoud (SGP) rea geerde met de opmerking dat er wel mogelijkheden zijn om er wat aan te doen, maar dat daarvoor wel de beurs moet worden getrokken. "Als instor- dng dreigt kan de gemeente aanschrijven en een dwang som opleggen. Maar het wordt moeilijker als er geen instor ting dreigt. Dan proberen we wel van man tot man aandacht voor de situatie te vragen, in de hoop dat dit meer helpt dan een brief. Maar verder zijn er gewoon weinig middelen om in te grijpen." Zorghotel Dat er aandacht is voor het versterken van zorggemeente Dirksland, bleek uit de mede deling van wethouder Brug- geman (ChristenUnie) dat er gesprekken gaande zijn om een zorghotel te realiseren. "We praten met een projectontwik kelaar en twee zorgaanbieders. Eén van de zorgaanbieders ziet het zitten en heeft interesse." Bruggeman hield vol dat de komst van een verpleeghuis naar Dirksland niet realistisch is, zeker niet nu verpleeghuis De Samaritaan gaat nieuw bouwen in Sommelsdijk. Zijn collega Koningswoud deed de toezegging nog eens goed te kijken in hoeverre burgers een rol kunnen gaan spelen bij het onderhouden van het openba re groen voor hun deur. Op de opmerking van Mark wat (SGP) dat er bij de aanpak van het vandalisme niet alleen moet worden uitgegaan van de aangiften, maar ook van 'de werkelijkheid', reageerde burgemeester Stoop met de oproep aan de burgers om vooral aangifte te doen. "Als je geen aangifte doet, heb je minder recht van spreken." Het college bleef bij de mening dat de vestiging van een HBO- opleiding (zorg of transport en logistiek) in Dirksland niet rea listisch is. "We gaan niet tegen de stroom in roeien. Er is eer der sprake van concentratie dan van deconcentratie. Gelet op de omvang van de bevolking op Goeree-Overflakkee zien we het niet gebeuren dat hier een HBO-opleiding komt. We kun nen onze energie beter beste den aan passend werk, zodat de leerlingen na de afronding van hun opleiding terugkeren naar het eiland", aldus Stoop. Rotonde Uit het collegewerkprogram ma 2010-2013, dat tijdens de vergadering ook ter sprake kwam, blijkt dat nog dit jaar de aanleg wordt voorbereid van de rotonde Schelpenpad - Boomvliet - Spuikolk. Volgens wethouder Koningswoud heeft deze snelheid te maken met het verkrijgen van provinciale sub sidie. De provincie stelt de voor waarde dat er in 2010 stappen worden gezet. De rotonde kost naar verwachting 2,5 ton. De provincie zal ongeveer de helft daarvan betalen. Overigens zal de rotonde aanvankelijk nog geen 'poot' richting Spuikolk krijgen. Als deze nieuwe woon wijk nog eens van de grond komt, volgt de aanleg van een extra afslag. Volgens Konings woud zal de 'flessenhals' op het Korteweegje verdwijnen als de rotonde een feit is. Lof Was er voor het burgerjaar verslag 2009 van burgemeester Sloop. Keuker (PvdA) bijvoor beeld zei verheugd te zijn dat Dirksland is gestegen op de ladder qua dienstverlening. En Kalle (SGP) en Kievit (GDA) prezen de inzet en betrok kenheid van' de burgemeester Kalle had de krant goed gele zen en vroeg of er in Dirksland ook sprake is van intimidatie en bedreiging van bestuurders en ambtenaren. Volgens burge meester Stoop komt "onheuse bejegening" ook in Dirksland voor, maar is hem niets bekend van verbale of fysieke bedrei ging- Het burgerjaarverslag is op de website van de gemeente te lezen. Binnenkort verschijnt in de eilandelijke kranten boven dien een populaire samenvat ting. Mantelzorg De gemeente is bezig de onder steuning van mantelzorgers te regelen. Dit gaat lopen via de Stichting Welzijn Oostflakkee, die thuis is op het eiland. De gemeenteraad vroeg donder dag vooral aandacht voor het in beeld brengen, het bereiken van de mantelzorgers (men sen die zorg verlenen voor een faniiliehd, vriend of buur). Naar schatting gaat het op Goeree-Overflakkee om 2500 mensen. "We moeten de boer op om ze te bereiken", zei wet houder Bruggeman. Hij dacht daarbij aan voorlichtings bijeenkomsten, interviews, advertenties en contacten met hulpverleners als de huisarts, het maatschappelijk werk en de thuiszorg. Leenders waar schuwde voor een toename van de druk op mantelzorgers, nu er een verschraling van de AWBZ op stapel staat. "Pas als de mantelzorg op apegapen ligt, komt de professionele hulp tijdelijk binnen." Zaterdag 11 september jl. heeft zwemclub De Schotejil uit Mid- delharnis de eerste wedstrijd gezwommen in de competitie van de Zwembond Rotterdam en Omstreken (ZRO). De wed strijd werd gezwommen met nog 4 andere verenigingen in zwembad 'De Hoge Devel' te Zwijndrecht. De Schotejillers waren goed voor 15 ereplaat sen. Eerste plaatsen waren er voor Theo-Jan Tanis, die bij de heren zowel de lOOm rug slag (1.02.16) als de 200iti wis selslag (2.19.70) wist te win nen. Bij de dames was Esmee Koedoot succesvol op de 200m wisselslag, die zij in een tijd van 2.34.86 winnend afsloot. Esmee Koedoot zwom verder op de lOOm rugslag (1.12.50) naar een tweede plaats. Twee de plaatsen waren er verder ook nog voor Anne Overweel (1997) op de lOOm vrij in een knap p.r van 1.09.20 en voor Danica Koedoot (1993) op de 200m vrij in een mooie tijd van 2.19.80. Verder zwom ook Melissa Kieviet (1997) op de lOOm schoolslag in 1.33.07 naar een 2e plaats. David Kie vit (1999) was eveneens op de lOOm schoolslag succesvol en wel met een 3e plaats in een tijd van 1.40.88, terwijl Danica Koedoot op de 50m vlinder slag in 33.81 ook een 3e plaats bereikte. Jorian Tanis (1999) werd 3e op de 50m rugslag in 41.66. Janiek de Boed (1994) en Eldin Krijgh (1993) zwom men in mooie tijden van resp. 2.28.95 en 2.21.22 op de 200m vrij eveneens naar de 3e plaats. De estafette 4x50m vrij bij de jongens met Mico Pavlovic, Jorian Tanis, Timo Ista en Sven Dubbeld zwom in een tijd van 2.09.50 naar een 3e plaats. De 4x 50m vrij estafette bij de dames met Janiek de Boed, Anne Overweel, Danica Koe doot en Esmee Koedoot zwom in 2.00.67 naar de 2e plaats. In het allerlaatste estafettenum- mer zwommen de Schotejil- heren zeer overtuigend naar de overwinnning op de 4x50m wisselslag in een tijd 1.57.64 met Theo-Jan Tanis, Eldin Krijgh, Leander Noordijk en Martijn van Hoorn. Tij dverbeteringen Vermeldenswaarcuge tijdver beteringen waren er op de lOOm schoolslag o.a. voor Fem ke de Gier (1999) in 1.37.26, voor Lotte Middelbos 1999) in 1.38.06 en voor Manon Mid delbos (2001) in 1.45.55. Ver der ook op de lOOm vrij voor o.a. Lisa van Noordenne (1998) in 1.16.53, voor Sanne Drenth (1997) in 1.17.13 en voor Rol len Holster.(1997) in 1.17.95. Ook bij de jongens waren er op de lOOm vrij tijdverbeteringen voor Timo Ista (1996) in een tijd van 1.15.18, voor Gido Ista (1997) op de lOOm schoolslag in 1.42.45 en voor Dvlan van Olffen (1994) op de 2'OOm vrij in 2.26.83. ZIERIKZEE - Praten met pubers heeft veel kansen en kan discussies voorko- De christelijke hulpverlenings organisaties De Vluchtheuvel, Eleos, Agathos en SGJ organi seren vanuit en in samenwer king met het Centrum voor Jeugd en Gezin Schouwen- Duiveland een opvoedavond op maandag 20 september van 19.30 uur tot 22.00 uur in het Gemeentehuis in Zierikzee, Laan van St. Hilaire 2. Interactieve inleiding Begonnen wordt met een interactieve inleiding waarin concrete tips worden aange reikt. Na de pauze is er tijdens eert forumdiscussie volop gele genheid om vragen te stellen en ervaringen uit de wisselen. Aan het forum nemen de inlei ders, de heer G.RJ. van Heu- kelom (lid van de Gedeputeer de Staten) en een jongere deel. Ouders, kerkenraadsleden, docenten, jeugdleiders en alle anderen die zich betrokken voelen bij jeugd zijn van harte welkom. Aan deze avond zijn geen kos ten verbonden. OUDDORP - Bibliotheek Eben Haëzer te Ouddorp is volgen de week geopend op woensdag 22 september i.p.v. donderdag 23 september De openingstij den zijn van 15.30 tot 16.30 uur en van 18.30 tot 20.30 uur Op zaterdag 13 november is er weer een grote tweedehands boekenmarkt. Woensdag 15 september om 11.36 uur werd de bemanning van de reddingboot Griend van KNRM station Ouddorp binnen, door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een vastgelopen kajuitjacht - de Jason', een kajuitzeiljacht van 7,60 meter lang en met twee personen aan boord - tus sen de boeien G 25 en G 26 op de Grevelingen. Met de red dingboot Griend werd uitgeva ren naar de opgegeven positie, maar daar werd niets aange troffen. Een goede mijl ver der voer wel een jacht onder zeil. Dit bleek de Jason te zijn. Nadat het schip vanzelf weer losgekomen was, was de motor gestopt. De opvarenden moes ten naar Brouwershaven, maar omdat dit recht tegen de wind in was durfden zij niet alleen op zeil de haven in. Er werd een sleepverbinding gemaakt en de reddingboot leverde het jacht in de haven af, waarna een monteur de motor na zou kijken. Sï •Z' "it 'A' 'it In dierenasiel De Dierenstee wachten de poezen Dipsie en Silly op een nieuw thuis. Dipsie en Silly zijn twee cypers witte poe zen van 10 jaar oud. Het zijn zusjes die hun hele leventje al samen hebben door gebracht en dat willen ze ook graag voor de toekomst zo houden. Daarom zoeken ze een baasje die hen beiden weer een goed thuis wil geven, bij een rustig gezin zonder kleine kinde ren in huis. Ze kunnen het goed vinden met andere katten, maar het gezelschap van honden wordt door hen niet op prijs gesteld. Ook Pipi, een voormalig zwervertje, wil graag weer een eigen thuis. Pipi is een roodwitte poes van 2 jaar oud. Ze is nog behoorlijk schuw en bang en ze zal echt Silly heeft een wel wat tijd nodig hebben om te wen- licht hartruisje, nen. Daarom wil Pipi graag een plaatsje maar heeft daar bij rustige mensen die wat geduld met verder geen last haar hebben en haar alle tijd geven om van en hoeft ook zich thuis te gaan voelen in haar nieuwe geen medicijnen woonoingeving. Pipi heeft liever geen te gebruiken. kleine kinderen om zich heen, dat is te Dipsie en Silly druk voor haar. Ze kan wel overweg met zijn twee lieve andere katten, of dat 'ook voor honden rustige poezen opgaat is niet bekend, die het hefst een Naast deze dieren wachten er in het mandje willen asiel uiteraard meer katten, honden en konijnen op een nieuw baasje. Dierenasiel De Dierenstee is te vinden aan Groene Kruisw^eg 14a te Numansdorp. Tel. 0186 655150. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur. Website: www.dierenstee.nl. De kat Pipi STELLENDAM - De ANBO Midden West Flakkee, in samen werking met Senior Web en de Rabobank, start 22 september weer een compu tercursus. Deze cursus wordt gegeven in het Rabobank kantoor aan de Langeweg in Stellen- dam ieder woensdagmiddag van 14.00 uur tot 16.30 uur. De Cursus bestaat uit Word, Excel, internet, email en inter- netbankieren, dit alles in het Officeprogramma 2007. Een programma met heel veel mogelijkheden. Er is nog plaats voor enkele liefhebbers die wat met de computer/laptop willen gaan doen. Vanuit de doelgroep - 50 jaar en ouder - is een ieder van harte welkom, ook zij die geen lid zijn. De kosten voor 9 les sen zijn 55,00 voor leden en 65,00 voor niet leden. Wij vragen u te werken met een USB stick die ook tijdens de les voor een tientje gekocht kan worden. Voor informatie of aanmelden van de cursus kunt u bellen naar mobiel: 06-20404005 (bellen na 19.00 uur) GOEDEREEDE - De monu- mentenmarkt die tijdens Open Monumentendag rond de Hervormde kerk van Goede- reede werd gehouden, heeft 8.750 opgebracht. Iedereen die hieraan heeft bijgedragen wordt hartelijk bedankt. Bij het Rad van Avontuur zijn prij zen gewonnen die door som migen nog niet zijn afgehaald. Tegen inleveren van hun lot kunnen de prijswinnaars hun prijzen alsnog afhalen bij fam. Van der Haven, Oostdijkseweg 55 te Goedereede. Het betreft de volgende loten: oranje 42 (horloge), groen 118 (theezet ter), groen 95 (telefoon), roze 111 (dekbedset) en blauw 71 (veiligheidset). OOLTGENSPLAAT - Maan dagavond 20 september is er weer een goedereninzameling bij de fam. Saarloos, Weesmo lenstraat 4 te Ooltgensplaat. (Kinder)kleding, kinderwa- cTens, Maxi-cosi's, e.d., zijn weer welkom. De inzameling duurt van 19.00-19.30 uur. De laatste grote prijsvlucht van PV de Combinatie werd gevlo gen vanuit het Franse Limoges. Deze zgn, attractievlucht wordt al jaren georganiseerd door Wim Peeman, in samenwer king met de Afdeling Brabant. Op deze vlucht, waaraan lief hebbers uit Zuidwest Neder land deelnemen, werden dit jaar 832 duiven ingezet. En het was de NLÜ8-1495513 van Leen Tijl uit Nieuwe Tonge die met een nachtelijke aankomst om 00.48 uur de hoofdprijs binnenhaalde. Duiven zijn van nature geen nachtvliegers maar met een heldere nacht willen zij wel- eens doorvliegen. Je kunt je duiven hierop trainen door ze 's avonds te laten vliegen. Leen doet dat door zijn duiven regel matig mee te nemen naar Oud dorp en ze daar op een tijdstip te lossen dat ze met het donker thuiskomen. Dat deze metho de zijn vruchten afwerpt is wel gebleken, want bij Leen Tijl zijn door de jaren heen meer dere duiven in de nacht gearri veerd die daarmee in nationaal verband eerste prijzen behaal den. De 513 won dit jaar ook al een prijs van de klassieker Bar celona. Gezien zijn afstamming is dit niet vreemd want zowel de vader als de moeder heeft Leen van coaches die meerdere Leen Tijl, de winnaar van de Crote Prijs Hans Meijer Advies. vroege prijzen hebben gewon nen. Van de 832 duiven waren er 8 duiven - waaronder 3 van Leen Tijl - die in de nachtelijke uurtjes hun thuishok wisten te bereiken. DIRKSLAND - Zaterdag 25 september hoopt Jongeren koor Jigdaljahu o.l.v. Willem Arie den Hertog zijn nieuwste CD 'Wie dien jij?' te presente ren in de Hervormde Kerk te Dirksland. De CD is na afloop van het concert te koop, maar is ook te bestellen via het e-mailadres infoCgjigdaljahu. nl. De verkoopopbrengst van deze CD is volledige bestemd voor stichting Volharding. Stichting Volharding bestaat uit ongeveer 50 vrijwilligers die actief zijn door het verzorgen van diensten, het voeren van persoonlijke gesprekken, cor respondentie met gedetineer den en het houden van Bijbel studies in de gevangenis van Merksplas (België). Daarnaast voorzien zij diverse politiebu reaus in de regio Rotterdam en Dordrecht van Bijbels en lectuur in diverse wereldtalen ten behoeve van arrestanten. De stichting (met ANBI-status) is geheel afhankelijk van giften en ontvangt geen subsidie voor haar activiteiten (voor meer info zie www.stichtingvolhar- ding.nl). Aan het concert van 25 septem ber wordt, naast Jigdaljahu, medewerking verleend door Marco den Toom (orgel), Len- nart Moree (vleugel) en Mar jolein de Wit (fluit). Toegangs- kaarten zijn verkrijgbaar via het e-mailadres info(a jigdal jahu.nl en bij boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk. De kerk gaat open om 19.00 uur. De avond begint om 19.30 uur Er wordt deze avond ook een collecte gehouden, eveneens bestemd voor Stichting Volhar ding. GOEREE-OVERFLAK KEE - Stichting Starter, een stichting die zich ten doel heeft gesteld de startende woningzoekers objectief te informeren over de mogelijkheden of onmogelijkheden voor het kopen van een eerste woning, organiseert op 23 september het Starterscafé van Goeree-Overflakkee. Iedereen die voor het eerst een huis wil kopen, kan zich op donderdagavond 23 sep tember laten informeren over alle - lastige - onderwerpen die komen kijken bij het kopen van een eerste woning. Gezellig, in het café, met een kopje koffie of een biertje erbij. Iedereen kan één op één praten met diverse onafhankelijke des kundigen op het gebied van woningfinanciering, makelaar dij en notariaat. Bij het kopen van een huis komt veel kijken. Veel meer dan de meeste mensen denken. En dan zijn het ook nog eens erg lastige onderwerpen. Heeft de gemeente een Startersle ning? En zo ja, kom ik voor de starterslening van de gemeente in aanmerking? Hoe zit het nou precies met al die hypothe ken? En hoeveel kan ik lenen? 'Als je een bezoek brengt aan een makelaar en daarnaast het internet afstruint, dan weet je vaak nog lang niet watje moge lijkheden en onmogelijkheden zijn voor het kopen van je eerste woning', licht Marcelle Ie Feber van Stichting Starter, organisator van deze informa tieavond, toe. 'Daarom organi seren we het Starterscafé. Jon geren, maar ook hun ouders, kunnen tijdens deze avond in een ongedwongen sfeer, één op één praten met deskun digen, die geen commerciële bedoehngen hebben. Lekker ontspannen, onder het genot van een kopje koffie of een bor'reltje. Je kunt ze vragen stellen, zij kunnen je ingewik kelde zaken uitleggen en je tips geven over hoe je wellicht meer kunt lenen via bijvoorbeeld een starterslening. Alle deskundi gen die je kunnen helpen bij het kopen van je eerste woning zijn aanwezig.' Wil je op weg geholpen worden bij het kopen van je eerste huis, kom dan op donderdag 23 sep tember naar het Starterscafé in In-Side Lunchroom (Tieleman Keukens), KorendreeflS te Mid- delhamis. De avond duurt van 19:00 tot 22:00 uur. De toegang is gratis, aanmelden is niet ver plicht. Meer informatie vind je op www.stichtingstarter.nl. GOEDEREEDE - De Ver eniging Vrouwen rondom Goeree opent het nieuwe seizoen op dinsdag 21 september met een bingo avond. Er zullen diverse rondes wor den gedraaid met drie prijzen per ronde. Aan het eind van de avond is er één superronde. De vereniging wil met deze avond de kas vullen met oog op het jubileum dat volgend jaar gevierd wordt. Natuurlijk zijn niet-leden ook van harte welkom. Zij betalen 5.- p.p. entree. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in vereni gingsgebouw Oostdam in Goe dereede. Programma nieuwe seizoen Voor het seizoen 2010-2011 staan avonden met een gevari eerde inhoud gepland: 12 oktober verzorgt supermarkt Albert Heijn uit Ouddorp een avond; 16 november is er een workshop 'marsepein'; 15 december is er de Kerstmid dag voor de bejaarden uit de gemeente; 16 december steengrillen met de leden; 25 januari (oude) dia's kijken over Oudurp/Goeree; 15 februari de jaarvergadering met poeteravond; 15 maart zal het ééndagsbe- stuur de avond verzorgen - een verassing; 12 april komt de weerman van TV Rijnmond; 17 mei is de laatste avond van het seizoen er is dan een caba- retavond. Informatie over de vereniging is te verkrijgen bij Riet van Ommeren, telefoon: na 17.00 uur - 493205. MIDDELHARNIS - Komt het jou ook bekend voor? Je wilt meer tijd om tot rust te koinen. Tijd voor jezelf. Na de drukte van alledag, van je werk of van andere beslommeringen. Tijd om je even niet te haasteri? Kom dan meedoen met de ontspanningslessen. Een uur tje rust en er is niets dat moet. We doen spierontspannende oefeningen, ademhalingsoefe ningen, kortom handvaten die je helpen om meer te kunnen ontspannen. Belangstellenden kunnen terecht bij Praktijk 'de Loods'; Maandag om 20.15 uur; dinsdag om 19.00 uur en om 20.15 uur Bij voldoende belangstelling wordt er ook een ochtendgroep om 9.00 uur gevormd. Praktijk 'de Loods' is te vinden aan de Molenweg 36, Middel- hamis. Voor meer informatie of aanmelding; info@praktijkde- loods of tel. 0187-485695.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 4