Momenten uit Monumentendag 2010 HKZ certificaat voor Fysiotherapie Westhoeve EIIAtlDEtl-niEUWS EiiAriDEn-niEuwA PA(;iNA2 DINSDAG 14 SEPTEMBER 2(11 De l borstraat te Sommelsdijk leek zaterdagmorgen zo 'n eeuw teruggegaan te zijn in de tijd. Een 15 jaar lange restauratie van het zgn. Van Aerssenhuis werd deze morgen met histo risch vertoon voltooid, ter gele genheid waarvan waarnemend burgemeester Zevenbergen van de gemeente Middelharnis in vol ornaat verscheen om hier Open Monumentendag 2010 in de gemeente Middelharnis te openen (foto rechts: Wim van Vossen Fotografie). Niet alleen de burgemeester, maar ook de vele andere figuranten die hierbij optra den, waren voor deze gelegen heid zorgvuldig in historische klederdracht gestoken door Ensemble Eeuwkant, op de foto hier hoven poserend in de zeer fraaie woonkamer van het Van Aerssenhuis (foto hoven: Hans Villerius). Het jonassen van de winnaar, een traditioneel gebruik na het ringsteken, zaterdag kings de Haven van Goedereede. (Foto: p.r.) Historische taferelen ook in Ooltgensplaat. Links de dorpsomroeper op de Voorstraat, en rechtsbovenn soep koken op een ouderwets fornuis aan de haven. (Foto's: Hans Villerius) HERKINGEN - De start van Open Monumentendag 2010 in de gemeente Dirhsland vond dit jaar plaats in theetuin 'De Bongerd' te Herkingen. Met op de achtergrond het geruis van de draaiende wieken van molen 'de Eendracht' hees burgemeester Stoop om 11.00 uur in 'De Bongerd' de monumentdag vlag. Daarna werd de burgervader uitgenodigd om de maaltijdsoep te scheppen in de voor deze dag ingerichte 19e-eeuwse soepkokerij. Met plezier werd deze taak uit gevoerd en werd de eerste kop soep aangeboden aan de heer Lohr, voormalig eigenaar en oprichter van de theetuin. De heren Stoop en Lohr, en ook de andere aanwezigen, lieten zich de rijkelijk gevulde soep goed smaken. In liet theetuinpa- viljoen was een expositie ingericht met oude handgereedschappen, die bij veel bezoekers herinneringen opriepen aan het handwerk wit vroeger tijden. Genoten werd ook van de doorlopende presentatie van foto's en ansichtkaarten, die een his torische indruk gaven van Herkingen en haar vroegere inwoners en bedrijvigheid. De boomgaard van de theetuin kent oude fruitrassen, die juist nu rijp waren om geplukt te worden. Dit tot genoegen van menige bezoeker, die met een tasje stoofperen huiswaarts keerde en zodoende ook na Monumentendag de smaak van de 19e eeuw nog kan proeven. Op de foto schuift de heer Lohr aan tafel bij burgemeester Stoop, om van de 19e-eeuwse maaltijdsoep te proeven. (Foto: p.r.} Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-tiuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel (0187) 471020 E-mail: info@eiiandennieuws.nl Tarief per mm e 0,43. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties': maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redaotie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). DIRKSLAND - Sinds 1 juni 2010 is Fysiothe rapie Westhoeve HKZ gecertificeerd. Hiermee is de praktijk de eerste, en voorlopig enige, fysio- therapiepraktijk op Goe ree-Overflakkee die het kwaliteitskeurmerk HKZ - ISO9001 behaald heeft. HKZ certificering is de kroon op een jaar hard werken aan kwaliteits verbetering: Fysiothera pie Westhoeve biedt des kundige hulpverlening geborgd in een effectief kwaliteitssysteem, ook wat betreft hygiëne, veiligheid en privacy. Een fysiothevapiepraktijk met een HKZ-certificaat biedt een garantie voor kwaliteit en effi ciënte en doelmatige zorg. Hierbij is het verbeteren, opti maliseren en vernieuwen van de aangeboden zorg aan de hand van de wetenschappelij ke ontwikkelingen en moderne inzichten een continu pro ces. Een HKZ-certificaat komt bovenop de huidige kwaliteits systemen zoals het Kwaliteits- register voor fysiotherapeuten van het KNGR Netty Westhoeve, praktijkeige naar, over de waarde van het certificaat: "We hebben met dit toetsingstraject onze volledige bedrijfsvoering doorgelicht. Zeker met het oog op de nieuw te vestigen praktijk aan de Gel- dersedijk^te Dirksland in 2012 zijn we er bedrijfsmatig klaar voor". Collega Corine van Gulik heeft het hele proces mede doorlo pen: "In de praktijk staat de patiënt centraal. Om de kwa liteit te optimaliseren is dan ook de inbreng van patiën ten belangrijk. We willen alle patiënten die enquêtes hebben ingevuld of anderszins mee denken over de zorgverlening in de praktijk hier dan ook voor bedanken". Vooruitlopend op de nieuw te boi'iwen praktijk heeft Netty inmiddels de niasteropleiding manuele therapie afgerond en zal Corine eind 201() de oplei ding oedeemtherapie afron den. Vanwege de groei van de prak tijk zijn de openingstijden uit gebreid met avondopenstellin gen op maandag en woensdag. Voor informatie over het HKZ certificaat, de praktijk en de behandelmethoden kunt u kij ken op www.fysiotherapiewest- hoeve.nl. In optocht met enkele boerenwagens, met houten wielen over de klinkers en kinderkopjes, ging het zater dagmiddag van Sommelsdijk naar boerenhofstede 'Lust en Last', in de polder tussen Sommelsdijk In Dirksland, om daar de geoogste producten aan de man te brengen en verder te verhandelen (Foto: Adri van der laan)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 2