Digitale schoolborden voor CBS De Hoeksteen in Ooltgensplaat Ds. S. Maljaars verbonden aan Gereformeerde Gemeente Middelharnis Recreatie en Toerisme in informatieve raad Monumentendag in Den Bommel 'De WD raadsleden in de Gemeente Goedereede buiten de werkelijkheid' Middelharnis moet uitbreiding varkenshouderij onderzoeken Dressuurwedstrijden Oostmoer Ingezonden: Hennepkweker^inja^hanger en zeecontainer EILAriDEH-rilEUWS Boodschap Sions God Sions troost Toespraken Misleidende constatering Naar Europa PAGINA 8 VRIJDAG 10 SEPTEMBER 2010 DIRKSLAND/MIDDELHARNIS - In het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland werd afgelopen woensdagmiddag de bevestigingsdienst gehouden waar mee kandidaat S. Maljaars in het predikambt werd beves tigd en verbonden werd aan de Gereformeerde Gemeen te van Middelharnis. Ds. A. Moerkerken, rector van de Theologische school van de Gereformeerde Gemeenten, ging in deze dienst voor en sprak n.a.v. 2 Timotheüs 2:15: 'Benaarstig u, om uzelven Gode beproefd voor te stellen, een arbeider, die niet beschaamd wordt, die het Woord der waarheid recht snijdt'. Het thema voor de preek was 'Een beproefde dienaar des woords, uitgewerkt in twee gedachten: 1) voor wie zijn beproefdheid moet blijken en 2) waaruit zijn beproefdheid moet blijken. Aan de hand oplegging, ter bevestiging van kandidaat Maljaars in het ambt van predikambt, werd deelgenomen door ds. A. Moerkerken, ds. E. Bakker, ds. J.J. Tanis, ds. L. Blok, ds. G.J. van Aalst en ouderling Maljaars, de vader van kan didaat Maljaars.'s Avonds vond in hetzelfde kerkgebouw de intrededienst plaats, waarin ds. Maljaars zelf voor ging. Hij is de zevende predikant van de Gereformeerde Gemeente van Middelharnis, en de vierde die er als kan didaat werd bevestigd. Door Hans Villerius Ter inleiding van de intrede preek verklaarde de nieuwe predikant hoe voor hem de weg 'naar Middelharnis heeft geleid. "Vandaag intrede doen in Middelharnis gebeurt niet in de eerste plaats omdat u of ik dat wilde, maar omdat de Heerde dat wilde, naar Zijn raad en onbevattelijk welbe hagen. Eind februari was ik in uw midden om het Woord te bedienen. Toen werd de nood van deze gemeente me op 't hart gebonden en de liefde ervoor gegeven. Sind.sdien is Middelharnis niet ineer uit m'n hart geweest. Ik heb de Heere gevraagd of Hij me dan maar onderwijs wilde geven in de weg die ik te gaan zou heb ben. Toen er de voorbereidin gen waren voor de Lijdenstijd sprak de Heere krachtig in mijn hart uit Psalm 102 vers 14: 'Gij zult opstaan, Gij zult U ontfermen over Sion, want de tijd om haar genadig te zijn, want de bestemde tijd is geko men'. Toen mocht ik geloven, niet alleen dat Middelharnis weer een herder en leraar zou krijgen, maar ook dat ik hier naartoe gezonden zou worden. Daar is wel veel strijd op geko men, maar de Heere heeft 't toch doen komen. Hij heeft 't vervuld door het onmogelijke heen. Ik hoop dat in de toe komst mag blijken dat 't alles van de Heere is geweest en dat 't Zijn goedkeuring ook weg zal mogen dragen". De Schriftlezing voor de intre dedienst was Jesaja 52 vers I t/m 12, ds. Maljaars bediende het Woord uit het zevende vers: 'Hoe liefelijk zijn op de bergen de voeten desgenen, die het goede boodschapt, die den vrede doet horen; des genen, die goede boodschap brengt van het goede, die heil doet horen; desgenen, die tot Sion zegt: Uw God is Koning'. Het thema voor de preek was 'Een boodschap voor Sion', waarbij de nieuwe predikant stilstond bij twee hoofdgedach ten: 1) Sions God en 2) Sions troost. Jesaja is een boodschapper geweest door de Heere zelf gezonden. Hij heeft een lange ambtsperiode mogen hebben. Zijn profetie valt in twee delen uiteen: hoofdstuk I t/m 39 gaat over Jesaja's eigen tijd, en de hoofdstukken 40 t/m 66 over de periode daarna, over de ballingschap die komen zou en zelfs over de periode daarna, over de eerste en de tweede komst van de Heere Jezus. In zijn boodschap wijst Jesaja op God. Uw God is Koning. Hij is de eeuwige God, de hei lig God, Die met de zonde geen gemeenschap kan hebben. Hij is de rechtvaardige God. Dat laatste komt in het boek Jesaja ook zo duidelijk tot uitdruk king. En nu spreekt Jesaja tot Ds. S. Maljaars Sion. Dat is de plaats waar de Heere wil wonen. Het is ook het volk van God, de kerk van God. Een uitverkoren volk, maar ook een zondig volk. Jesaja's boodschap begint niet bij de mens, maar bij God. De werkelijkheid van de zonde wordt aangewezen. En God houdt de schuldige geenszins onschuldig, toen niet en nu nog niet. God is de eeuwige, en wij sterfelijk. God is de hei lige en wij de onreine. God is de rechtvaardige en wij de onrechtvaardige. Zijn er onder ons die er al smart over hebben gekregen dat wij zo zijn? Dat wij tegen God gekozen hebben in onze val in Adam. Is dat onze schuld al geworden? Dat, als ik in de plaats van Adam had gestaan, hetzelfde had gedaan? En als het niet verandert ben ik straks eeuwig een balling, zon der God. Als we niet bekeerd worden, krijg ik straks eeuwig met God te doen, in de plaats van eeuwig ach en wee. Maar nu spreekt Jesaja over uw God. Hij mag dus ook Gods genade verkondigen. De HEE RE heeft heil verschaft. Hij is de genadige God en spreekt niet in toorn maar in zijn wel behagen over Sion. Hij heeft gedachten des vredes en niet des kwaads. Jesaja mag ook spreken over de Zoon van God. Door Hem alleen kan dat heil komen, door die ene Naam Die onder de hemel gegeven is door welke wij moeten zalig worden, de naam Christus Jezus. God kan om Christus wil nog uw God worden. Hij is de eerste geweest Die hierover gesproken heeft, al in de stille eeuwigheid, in de schepping, maar ook in de (Folo: Hans Villerius) herschepping. Die gesproken heeft dat Hij de kop van de slang vermorzelen zou. Dat woord, die boodschap, mag uitgaan. De Heere zendt boodschappers van het welbehagen tót wie Hij wil en wannéér Hij wil. Dat doet Hij met een doel. God zendt en doet prediken opdat mensen zouden horen, geloven en aan roepen. Wat zou 't een wonder zijn als de Heere ook hiervoor een dienaar naar Middelharnis heeft gezonden. Opdat u van uit de nood van uw leven God zou leren aanroepen. Dan gaat 't niet om de boodschapper, maar om de boodschap. Daar om moet u 't ook maar nooit van mij verwachten. Wij zijn maar voorbijgangers. Ik ben de zevende in rij in de gemeente van Middelharnis. De zes voor mij zijn weer weggegaan, maar de boodschap is blijven liggen. Daar komt de Heere eens op terug, wat u zondag aan zon dag en door de week horen mag. Dan is het nodig dat we met God verzoend worden. Van nature is Hij onze God niet meer. Zijn we er al achter gekomen dat wij de kloof die we tussen God en onze ziel geslagen hebben nooit meer kunnen overbruggen? Maar dan dat wonder van de verzoe ning: Christus Jezus, Hij is de boodschapper uit het eeuwige welbehagen. Hoe lieflijk waren Zijn voeten over de bergen en vanaf de heuvel Golgotha, waar de Borg van Sion heeft uitgeroepen 'Het is volbracht'. Waar Hij de geest heeft gege ven op de berg van Golgotha, en waar Hij de rechtsgrond is geworden voor Zijn Sion. Maar (,i)k op de Olijfberg, waar Hij zegenend is opgevaren om de \erworven vrede ook toe te gaan passen. Jesaja is gezonden tot troost van Sion. Hij bemoedigt en versterkt het moedeloze en krachteloze Sion. Hij zegt: God regeert. Uw God is Koning. Die zendt Zijn gezanten tot Sion. Deze gezanten krijgen een opdracht, ze moeten iets zeggen, ze moeten preken, bood.schappen, doen horen. Die enige Naam proclame ren Die gegeven is tot zalig heid, opdat het welbehagen des Heeren zou doorgaan. Dat mag hoop geven voor de toe komst en verwachting dat de Heere met Zijn werk verder zal gaan, onder jongeren en ouderen. Daar mogen we ook om bidden. Dat geeft gelijker tijd ook de ernst aan. Want hier niet naar luisteren, wil zeggen: ongehoorzaam zijn aan dat Evangelie. Verhardt u dan niet, maar laat u leiden wanneer dit Woord u opnieuw verkondigd wordt. Uw God is Koning. Hij regeert rechtvaardig, wijs en zacht. De Heilige Geest brengt het woord van die Koning in het hart. Dat kan geen enkele dienaar, maar God alleen. Hebben wij wel eens gebeefd voor het woord van die Koning? Dat gebeurt als de Heilige Geest dit Woord in ons hart doet werken. Dan worden we aangewezen als een zondaar, een schuldige, een balling zonder God. Maar dan mogen we ook horen van die Koning, die Boodschapper van goede tijding, dat er bij God de Vader een Held is Die machtig is te verlossen. Dat het niet alleen voor anderen kan, maar ook voor mij. Als wij niets meer hebben, dat dan die Koning van over die bergen komt spre ken: Ziet, hier ben Ik, Ik ben uw heil alleen. Zijn wij er wel eens werkelijk verlegen om geworden, als het gaat over het bloed van deze Koning, dat Gods Zoon reinigt van alle zonden? Dan gaat Hij gevangenen vrijheid schen-' ken. Het is onze grootste wens dat dit in ons midden gebeu ren mag in de toekomst en dat iets van die redding en van die vrede genoten mag worden. Jesaja spreekt niet alleen over Gods regering, maar ook over Zijn leiding. Over de leiding uit de ballingschap. De Heere zal vóór hen gaan en achter hen gaan. Zo werd het volk veilig uit Babel geleid en zo zijn Ciods kinderen vandaag nóg veilig. Hij is hun voor hoede en hun achtertocht. Uit Babel trekken betekent een breuk met Babel. Dan ben je nog wel in de wereld, maar met meer van de wereld. Een weg van heiligmaking. Maar voor de Heere een heilige zijn, kan alleen als God u aanziet in Christus, anders niet. Maar Sion inoet niet alleen heilig zijn, maar ook veilig. Niemand zal dat gelukkige Sion, dat zich vaak zo ongeluk kig waarneemt, uit de hand van deze Koning kunnen ruk ken. De Heere is hun herder en hen zal niets ontbreken. Dat is de boodschap vóór Sion. Uw God is Koning. Als je bij die Koning mag horen, ben je voor eeuwig gelukkig. Daarom mag ik vanavond zeggen: zoek die Koning en leef. Welke koning dient u? Nog steeds de duivel? Je kunt geen betere Koning weten en wen sen dan deze Koning van Sion, want dan heb je alles. Hoe vaak hebben wij dat Woord van die Koning al gehoord? En wat doet u daar nu mee? Buig dan voor deze Koning. Uw God is Koning. Mijn God? Dat kan de ware Sioniet niet geloven. Maar toch kan 't. Alleen om Christus wil. Die zo diep heeft gebogen en zo laag is neergedaald. Die Koning verlangt naar Zijn Sion. Is dat verlangen naar die Koning er ook bij u? 'En de Geest en de Bruid zeggen: Kom! En die het hoort, zegge: Kom! En die dorst heeft, kome; en die wil, neme het water des levens om niet'. Na cle preek waren er enkele toespraken. Allereerst een (dank)woord van ds. Maljaars zelf, daarna van ds. A.J. Gunst namens het curatorium, ds. E. Bakker namens de classis Tho- len en de particuliere synode Zuid, A.T Huijgen namens de studenten van de Theolo gische School van de Gerefor meerde Gemeenten, ds. A.A. Egas namens de plaatselijke kerken te Middelharnis en tenslotte door ouderling Kop pelaar namens de eigen kerke lijke gemeente. OOLTGENSPLAAT Sinds 1 augustus hebben zes groepen van CBS De Hoeksteen in Ooltgens plaat een digitaal school bord in de klas hangen. Deze investering is een initiatief van het school bestuur met als doel de school steeds verder te moderniseren en de kwa liteit van het onderwijs op een nog hoger peil te brengen. De leerkrachten zijn razend enthousiast: "Kinderen begrij pen de werking van een vul kaan eerder als ze hierover een filmpje op het bord zien". Kwaliteit belangrijk "^Ms schoolbestuur vinden we de kwaliteit van het onderwijs op onze scholen uiterst belang rijk. Door middel van deze investeringen wordt de kwali teit extra gestimuleerd," vertelt Krijn Tiggelman, bestuurslid en kartrekker van de commis sie voor interne vernieuwing en huisvesting. "We hebben contact gezocht met NCN schoolcomputers in Utrecht en die heeft in de vakantie alles perfect geregeld." Lessen worden aantrek kelijker Karel Knoester, directeur van CBS De Hoeksteen in Oolt gensplaat legt in het kort uit wat digitale schoolborden zijn. "Dat zijn schoolborden die als een grote computermonitor het ouderwetse schoolbord vervangen. Digitale school borden bieden ongelooflijk veel mogelijkheden om het onderwijs voor kinderen en leerkrachten interessanter te maken. Door het creatief wer ken met de digiborden ver dwijnt de heimwee naar het schoolkrijtje snel." Verlanglijstje 'Je haalt de omgeving de klas binnen," beaamt Jan Willem van de Werken, adjunct - direc teur van CBS De Hoeksteen en digibord specialist van de school. Jan Willem: "We had- den in ons schoolplan beschre ven dat we in de komende jaren de digitale schoolborden wilden reaüseren, maar door deze vernieuwingsactie ging het een stuk sneller. Mooi bui tenspelmateriaal, waaronder ook een nieuwe tafeltennista fel, en de komst van de digitale schoolborden geeft onze school de nodige extra uitstraling. We zijn dan ook erg blij dat we, samen met ons bestuur, derge lijke projecten kunnen realise- DEN HAAG - De Brabantse varkenshouder J. van Genug- ten hoeft van de Raad van State geen uitgebreid milieu onderzoek (MER) te doen naar de uitbreiding van zijn vee houderij aan de Vroonweg in Middelharnis. In een uitspraak stelt de Raad vast dat de gemeente Mid delharnis ten onrechte een kostbaar en tijdrovend MER- onderzoek naar de uitbrei ding eiste. De Raad draagt de gemeente dan ook op de milieuaanvraag voor de uit breiding van de varkenshoude rij met bijna 2000 varkens als nog in behandeling te nemen. Eerder weigerde Middelharnis naar de aanvraag te kijken. Ze eiste een MER. Maar volgens de Raad van State is een MER niet nodig omdat de uitbrei ding van het bedrijf onder de zogenoemde MER-phcht van minimaal 3000 dieren blijft. Volgens Middelharnis kwam Van Genugten daarboven omdat ze ook de 4000 al aan wezige varkens meetelde. Ten onrechte stelt de Raad in zijn uitspraak. Van Genugten ver andert weinig aan de bestaan de stallen met 4000 varkens en dan kunnen ze niet als nieuwe varkens meegeteld worden. Van Genugten kan blij zijn met de uitspraak. Een MER is immers een kostbaar onder zoek dat minimaal 35.000 euro kost. OOSTFL.4KKEE - Donder dagavond 16 september wordt in de raadzaal van de gemeen te Oostflakkee een informa tieve avond gewijd aan het onderwerp recreatie en toe risme. De raadsleden worden voorgelicht door de directeu ren van beide VVV's die het eiland Goeree-Overflakkee rijk is. Mevrouw S. De Geest voert het woord namens VVV Ouddorp aan Zee en mevrouw I. van Oosten namens VVV Zuid-Hollandse Eilanden. Er zal gesproken worden over de activiteiten van beide VVV's en de plannen voor de toekomst. De gemeente Oostflakkee staat hierin centraal. Later op de avond zal er een presentatie zijn vanuit de pro vinciale dienst Groenservice Zuid-Holland (GZH), de orga nisatie die de ambtelijke onder steuning levert aan Natuur- en Recreatieschappen in Zuid- Holland en Zeeland. De heer J.L. den Dikken en mevrouw M. Banus lichten toe wat hel Natuur- en Recreatieschap 'De Grevelingen' en 'Haringvliet' voor het eiland, en specifiek voor Oostflakkee, kan beteke nen op recreatief gebied. De plannen rond het versterken van de recreatie op en rond het Volkerak zullen in de toe lichting bijzondere aandacht krijgen. Inwoners van Oostflakkee en andere belangstellenden zijn van harte welkom de avond bij te wonen. In het programma is voldoende ruimte voor het inbrengen van suggesties. Aan vang 19.30 uur. Eisenhower- laan 1Oude-Tonge. STAD AAN 'T HARING VLIET - Hieronder volgt de uitslag van de dressuurwed- strijd voor pony's, proef F2, die zaterdag werd gehouden in Manege Oostmoer Voor deze proef dient een minimaal aan tal punten behaald te worden van 210. Kim v. Oudenaren, Snoopy, 244 pnt; Lisa Knops, Balou, 241 pnt; Judith Schuiling, Disney, 237 pnt; Marit Hui- zer, Tazz, 236 pnt; Elske Kalle, Mickey Boy, 235 pnt; Chloë Tiggelman, Quint, 234 pnt; Fabiënne v.d. Made, Spiky, 231 pnt; Kim den Boer, Spi ky, 230 pnt; Veerle Moeren hout, Snoopy, 229 pnt, tevens diploma F2 behaald; Lynn Diest, Sonja, 229 pnt; Emy de Vos, Quint, 229 pnt; Clhris- tel Teeuw, Snoopy, 228 pnt; Jody Campfens, Mickey Boy, 228 pnt; Nikki Stolk, Neron, 227 pnt; Mariska v.d. Meide, Dopette, 226 pnt; Marit Kam- minga. Spiky, 225 pnt; Vera v.d. Veer, Sonja, 225 pnt; Imke v. Etten, Sterre, 223 pnt; Isabel Groenendijk, Ricky, 223 pnt; Mariët v.d. Valk, Sonja, 222 pnt; Krista v. Lenten, Neron, 221 pnt; Charlotte de Jong, Silly, 220 pnt; Nikita v.d. Valk, Sonja, 219 pnt; Iris Pladdet, Kadnka, 21'7 pnt; Peter Wit vliet, Tazz, 216 pnt. DEN BOMMEL - Sms'en de 19e eeuw. Met een kwinkslag naar de moder ne communicatiemid delen staat Monumen tendag 2010 op zaterdag 11 september in Den Bommel in het teken van sport, muziek en spel, in een oud-HoIlands jasje gegoten. Naast de sport, muziek en spel zijn er toneelstukjes omtrent de geschiedenis van Den Bommel en ontbreekt er ook geen vlooienmarkt die toepasselijk Klein Waterlooplein genaamd wordt. De ouderen van de havenplaats worden getrakteerd op koffie met een bolus. Het evenement vindt plaats op het nieuwe havenplein. Het volledige programma: 09.00-12.00 u. Klein Water looplein: Rommelmarkt. 09.30-11.30 u Brandweerde monstraties door onze eigen brandweermannen. 09.30-10.15 u Hans Kamer ling verwelkomt u met z'n accordeon. 09.30uur Terras open. Koffie met bolus (of fris) staan gereed. 10.15 uur Optreden rei zend Monumentenorkest. 10.45 uur Lied; 't durp waer ik gelokkug bin van Con nie v.d. Made en Wim Driesse. 11.00 uur Groot Dictee over reis met de Beatrix door René Hokke, 12.00-13.00 u De inwendige mens versterken. 13.00 uur Start jeugd straatvoetbal. 13.00 uur Start Oud-Hol- landse spelen l\giooD sdltók- spel darten sjoelen 13.00-13.40 u Optreden Majo- retten "Moving On". 13.40 uur Een reis met den tram naar Rotterdam, door Jan Zuijdijk. 14.00-14.45 u Demonstra tie door de Gymvereniging "ONA" 14.45-15.30 u Optreden Sir Oliviers Band. 15.30-16.15 u Toneelstukje "Mijmeringen langs de water kant" anno 1963 en in 1463. 16.15-17.00 u Optreden St. Adolfskoor. 17.00 uur Een verrassend slot met 4 Bommelse Marva's; Wat brengen die?? En even verrassend: Wie brengt hënü In samenwerking met het SWO jeugdwerk Den Bom mel zijn er door de Bommelse jeugd schilderijen gemaakt die de hele dag te bewonderen zijn. De hele dag: Irma's patat- kraam, modelbouw en kinder- schminken. Wij als Stichting Herinde ling NEE, willen duidelijk gesteld hebben dat wij geen actiepartij zijn! Maar een Stichting die opkomt voor de belangen van de overgrote meerderheid van de bevol king van de Gemeente Goe dereede, wij willen in alle fevallen normen en waarden anteren. De weerstand tegen de herin deling neemt geenszins af, de uitslag van de laatst gehou den gemeenteraadsverkiezing is hier een voorbeeld van, 4528 stemmen voor de tegen standers van een herindeling en 717 voor de VVD (bron gemeentearchief) Als hiermee de uitslag van de verkiezingen en de gehouden enquête nogniet duidelijk genoeg is voor de VVD, dan kunnen volgend jaar met de Provinciale Statenverkiezingen de burgers zich nogmaals voor de derde maal uitspreken over de herindeling, of zij op een partij stemmen, die voor de herindeling is, of op een partij stemmen die tegen de herinde ling is. Wij als Herindeling NEE, roe pen dan ook de vier parüjen op die tegen de herindeling zijn, een gezamenlijke kandi daat uit de gemeente Goede reede naar voren te schuiven, om bij de Provinciale Staten verkiezingen in 2011 met voor keurstemmen vanuit Goeder eede gekozen te worden, zodat Goedereede daadwerkelijk zijn belangen ziet vertegenwoor digd in de Provinciale Staten. Het kan de VVD van Goede reede toch ook niet ontgaan zijn dat vrij recentelijk, de oud Minister van Binnenlandse Zaken, Johan Remkes, VVD (in zijn functie van Minister een van de grondleggers van gemeentelijke herindelin gen) nu Clommissaris van de Koningin is in Noord Holland, een Provincie met de meeste gemeenten van Nederland, nu in zijn huidige functie heel anders aankijkt tegen gemeen telijke herindelingen, zie http:// goo.gl/pSZB Het aantal ingediende ziens wijzen is niet 2145, maar ruim 2300, want onze Stichting Herindeling NEE, heeft per e-mail d.d. 17 mei 2010 hier over een bevestiging gekregen van Gedeputeerde Staten en voor de nauwkeurigheid, zijn het er volgens ons 2320, maal het gemiddelde van de gezins samenstelling in Goedereede, is het aantal burgers wat tegen deze herindeling is. De VVD spreekt over een voor gekauwde zienswijze die de burgers alleen maar hoefden te voorzien van een naam en handtekening, een dergelijke denigrerende opmerking, is nu precies waar het in de poli tiek mis gaat, miskenning van de kiezer/burger De VVD vergeet dat onder de tegenstanders van de herinde ling, ook kiezers van hun eigen partij zitten. Wij als Herinde ling NEE zijn deze kiezers, zeer erkentelijk voor hun morele en financiële steun aan onze stich ting. Het is dan ook* een foute en misleidende constatering van de VVD in haar artikel, waar zij zegt de zwijgende meerderheid voor een herindeling heeft zich niet laten horen. De VVD heeft het over een politiek spelletje van de vier andere partijen, maar wij als Herindeling NEE vragen ons af, wie speelt hier een politiek spelletje over de rug van de kiezers en doet u als VVD soms aan tendentieuze en misleiden de verslaglegging. De opmerking van de VVD, betreffende dat de vier poli tieke partijen en Herindeling NEE, een minderheid van de bevolking tot een meerderheid proberen te verheffen, is gelet op de uitkomst van de enquête en de gemeenteraadsverkie zing, een absurde constatering De VVD stelt in haar artikel dat de voorstanders van zelfstan digheid, nu wel naar schaalver groting streven. Wat is er zake lijk mis met schaalvergroting en samenwerking? Met als uit gangspunt baas in eigen huis, dus een zelfstandige gemeente Goedereede. VVD u hebt gelijk dat politiek hobbyisme was, maar gelukkig hebben partijen in de gemeen te Goedereede tijdig ingezien dat het zakelijker moet erï dat blijkt dan ook wel uit de bestuurskrachtmeting (de beste van het eiland) en een gezonde financiële huishouding (ook de beste van het eiland). De VVD constateert dat de vier partijen tegen herindeling, de bevolking de verkeerde kant opstuurt en niet tijdig voorbe reidt op een herindeling. Wij kunnen alleen maar zeg gen, dat de bevolking in over grote meerderheid en wel over wogen, met meer dan genoeg kennis van zaken, dank zij de voorlichting van hun politieke vertegenwoordigers, een ziens wijze hebben ingediend waar zij de consequentie meer dan voldoende van overzien De VVD stelt in haar artikel: dat zij niet mee doen met de strijd naar de 2e Kamer. Wij als Herindehng NEE gaan verder dan de 2e en Ie Kamer, want wij zullen het geheel laten toetsen aan Europese wet en regelgeving. Wij als Herindeling NEE, roepen de burgers van de gemeente Goedereede op, laat u niet inisleiden door dit soort van artikelen, geschreven door voorstanders van deze herin deling, maar ga te rade bij uw- politieke vertegenwoordigers en of onze Stichting Herinde ling NEE Burgerconiité Cioe- dereede. En blijf uw partij en onze Stichting moreel en finan cieel steunen. J.Klijn Zeebrekersweg 18, 3253 VS Ouddorp STELLENDAM- Politieagenten ontdekten dinsdagmiddag hennepkwekerijen op een wel heel bij zondere plek op basts van binnengekomen mfonnatie is er een onderzoek gestart naar een band aan de Deltageul. Hier zou mogelijk een hennepkwekerij geplaatst zijn. Rond drie uur gingen agenten de loods binnen Hier stonden een zeecontainer en een aanhanger. In beide bleek een hennepkwekerij te zitten. In totaal werden er zo n 1500plantjes in beslaggenomen voor vermetiging. Verder werden er dwerse artikelen du gebruikt worden voor de hennepteelt in beslag genomen. De aanhanger met hen nepwas zo ingericht dat hy verplaatst kon worden. Het onderzoek naarde eigenaar van de kwekerijen wordt voortgezet. (Foto Wim van Vossen Fotografie)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2010 | | pagina 8